Stranica 65 od 120 PrviPrvi ... 1555636465666775115 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 3,201 do 3,250 od 5963

Tema: Potpomognuta u privatnim klinikama

  1. #3201
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    Niti CIto trenutno ne ispunjava uvjete, imaju više od 250 postupaka godišnje ali nemaju nego jednog ginekologa - subspecijalistu humane reprodukcije (Poljak, nažalost Šparac koliko vidim po njihovim web stranicama to nije).

  2. #3202
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    @Santana, mislim da ovdje uistinu nitko nije sporio Lučingerovo znanje, Lučingerov požrtvovani radi, Lučingerovu srdačnost ili ljudskost, meni iskreno unatoč svemu rečenom i unatoč tome što je i meni stvarno simpa Lučinger, apsolutno neshvatljivo ovakvi hvalospjevi, čestitarenje Valentinova, no ne branim curama, go for it..... iako je ovaj pdf zbog toga stvarno manje informativan nego drugi..... a i ja evo off topičarim.... ali isto tako neka se i drugima koji nemaju takvu potrebu da hvale Lučingera ostavi ovdje prostor da kažu svoje mišljenje..... pa makar to bilo o broju stolica u čekaonici ili njegova odluka da ne zaposli medicinsku sestru, po novom zakonu će ionako morati - naravno ako dobije licencu za rad...... o tome sam već ranije pisala.

    I još nešto Santana, kažu da on nije samo pacijentice preuzeo od Jukića, kažu i priča se (a ovo je prije mog MPO vremena) da je preuzeo i neke ružne navike od Jukića kao što je ta famozna tekica u koju upisuje postupke sa svim ružnim nuspojavama

  3. #3203

    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    385

    Početno

    Pa ,upravo to sam ja i rekla.Može se tu raspravljati o broju stolaca u čekaonici,ali mi na to ne možemo utjecat,a svatko za svoje vrijeme i konkretno ovdje i za novac jer pišemo o privatnicima može sebi birati ordinaciju i liječnika i broj stolaca,ginekologa,sestara i ostalo.

  4. #3204

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    92

    Početno

    Nisam jos bila ni u jednom postupku ali itekako sam se informirala (nazalost imala sam dosta vremena). Nemam favorita medu doktorima, Lucingera nikad nisam vidjela, al znam da ako nesto placam iz svog dzepa iako mi je zdravstveno omogucili tzv besplatan pokusaj trazim vrhunski tretman. Pod tim ne mislim na stolice nego na vrhunsku opremu, najbolje strucnjake i postovanje mog vremena koje svi koji radimo nemamo na bacanje. Ja sam nazalost ili srecu izuzece zakona i imam pravo na zamrzavanje embrija i oplodnju svih stanica al je pitanje dal mi to Lucinger npr moze i priustit kada ni js ne zamrzava.. Isto tako ako mi bolnica omogucava anesteziju kod privatnika mi je to obavezno. A ti dal ce doktor biti zasluzan za moju, nadam se, buducu trudnocu.. Pa to im je posao!!

  5. #3205
    Hoću bebu avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    217

    Početno

    Citiraj bluebella prvotno napisa Vidi poruku
    potpisujem!!

    Ova tema se treba zvati "potpomognuta kod dr. Lučingera"

    a što se tiče postova o "čudotvorcu"... Cure nemojte mi zamjeriti, pratim dugo ovaj forum i moram priznati da nisam baš primjetila da kod dr. L ima više trudnoća nego kod drugih doktora...
    looool bravo

  6. #3206
    VAANJA avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    13

    Početno

    samo da kažem moje mišljenje i iskustvo, mada nisam baš aktivna

    kod lučija sam se liječila cca 8. god na VV,nisam ga pratila u privatnike jer ak plačam oću pun tretman i za mene i za jajne stanice pa sam otišla u slo,ali kad je odlazio baš kao razlog je naveo de mu je previše tempo i uvjeti na VV,a sad čitajuči ovo vidim da su uvjeti još gori nego na VV.On je jako dobar lječnik,ali meni nije mogao pomoći i za kraj mi je savjetovao da uzmem lječnika koji će imati vremena se nama pozabaviti malo duže jer smo teži slučaj.
    Eto bar je bio iskren.

  7. #3207
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    Citiraj santana prvotno napisa Vidi poruku
    Pa ,upravo to sam ja i rekla.Može se tu raspravljati o broju stolaca u čekaonici,ali mi na to ne možemo utjecat,a svatko za svoje vrijeme i konkretno ovdje i za novac jer pišemo o privatnicima može sebi birati ordinaciju i liječnika i broj stolaca,ginekologa,sestara i ostalo.
    pa Santana, ako nas dovoljan broj bude ovdje na forumu pisao o tome da im je koma jer nema sestre, da je koma što naručuje u isto doba, da je nefer što ne izdaje račune, da je bezveze što nekome nešto naplaćuje a drugima ne, vjerujem da će se neke stvari pročitati i promijeniti kod Lučingera, vidjet ćeš....

  8. #3208
    cvijetić avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    16

    Početno

    Čitam vas i ne vjerujem eto...ovo više nije iznošenje informacija koje nekome mogu biti korisne i pomoć nekom pri lakšem odabiru liječnika, ovo se razvilo u prepucavanje i nadjačavanje ko ima bolji argument, pogotovo komentar "bravo"...??? Smisao? Stekla sam osječaj da se ova rasprava bazira na tome MOJ DOKTOR je bolji od tvog. Pa na kraju krajeva svi mi iz nekih vlastith razloga i stavova dajemo povjerenje određenom doktoru, daj je to dr Radončić ili dr Lučinger, ili ova bolnica ..ona..(hehe, a ovo o stolicama izraslo stvarno u jako bitnu temu)

    Cure pa cilj je ostvarenje majčinstva. Dajte info, dapače, ali ovo..

    Svima nam zajedno želim puno sreće u ostvarenju cilja, jer ona je bez obzira i na struku itekako potrebna. Veliki zagrljaj svima i ne trošite energiju na besmislene rasprave.

  9. #3209
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,634

    Početno

    U ovim raspravama se možda izgubilo moje pitanje...

    Da li se TSH i njegove razine kod L-a gledaju na isti način ako je cura zdrava i inače nema problema, ili ako je cura u terapiji radi recimo Hashimota? Ili kod bilo kojeg doktora kod kojeg ste bile?

  10. #3210
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Vrci,nadam se da će ti neko drugi s hashimotom odgovorit...
    Zna li neko da li Betaplus radi i vikendom, i npr preko Uskršnjih praznika jer sv Duh ne radi?

  11. #3211

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    147

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    U ovim raspravama se možda izgubilo moje pitanje...

    Da li se TSH i njegove razine kod L-a gledaju na isti način ako je cura zdrava i inače nema problema, ili ako je cura u terapiji radi recimo Hashimota? Ili kod bilo kojeg doktora kod kojeg ste bile?
    Gleda se drukčije, kada se ne uspije, kažu da je to zbog toga iako ima hrpu cura koje zatrudne iz 12 pokušaja i zdrave su ful, tebi ili meni će na prvom i drugom postupku reći da je zbog toga. Moje iskustvo.

  12. #3212
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,634

    Početno

    Mislim, jel će me tražiti da mi isto tipa tsh bude ispod 2? Ili bude rekao da sam na terapiji i da bi to bilo ok samo po sebi?

  13. #3213

    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    385

    Početno

    neće,a i možeš ga nazvati .

  14. #3214
    M@tt avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    1,095

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim, jel će me tražiti da mi isto tipa tsh bude ispod 2? Ili bude rekao da sam na terapiji i da bi to bilo ok samo po sebi?
    Nama je trenutno TSH 3,7 pa po njemu to nije ništa alarmantno...

  15. #3215
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,634

    Početno

    Moj je prvi puta bio 5,7nešto, i onda se otkrilo da imam problema. Dobila sam Euthyrox 25mg. Nakon 3 mj terapije vadila sam antitijela, pokazala su Hashimoto. A TSH bio 0.002 (a granica je 0.02). Tako da mi terapija smanjena, za 2-3 tj ću vidjeti kako je sad. Jer mi ginićka (obična) rekla da mora biti skroz sređen TSH...

    Jedva čekam idući petak i pregled kod L

  16. #3216
    Hoću bebu avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    217

    Početno

    Citiraj cvijetić prvotno napisa Vidi poruku
    Čitam vas i ne vjerujem eto...ovo više nije iznošenje informacija koje nekome mogu biti korisne i pomoć nekom pri lakšem odabiru liječnika, ovo se razvilo u prepucavanje i nadjačavanje ko ima bolji argument, pogotovo komentar "bravo"...??? Smisao? Stekla sam osječaj da se ova rasprava bazira na tome MOJ DOKTOR je bolji od tvog. Pa na kraju krajeva svi mi iz nekih vlastith razloga i stavova dajemo povjerenje određenom doktoru, daj je to dr Radončić ili dr Lučinger, ili ova bolnica ..ona..(hehe, a ovo o stolicama izraslo stvarno u jako bitnu temu)

    Cure pa cilj je ostvarenje majčinstva. Dajte info, dapače, ali ovo..

    Svima nam zajedno želim puno sreće u ostvarenju cilja, jer ona je bez obzira i na struku itekako potrebna. Veliki zagrljaj svima i ne trošite energiju na besmislene rasprave.
    Bravooooo veliko bravooo vidim da to voliš pročitati ))

  17. #3217
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    Mislim da je ovdje već jednom bilo rečeno da Lučinger uglavnom ne mari za TSH

  18. #3218
    cvijetić avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    16

    Početno

    Moja poruka je samo bila (kad već niko drugi nije reagirao) da se zaustavi daljnja rasprava. I sama Vrci se izgubila u toj masovnoj raspravi koja traje i traje, a cura traži informaciju. Iskreno ni ne znam koje ispisao to "bravo", vjerovatno ti s obzirom na ovaj komentar, opet po meni suvišan jer ostavlja dojam negativne energije. Nikog ne prozivam i znam da se svi mi ponekad zanesemo u silini svih tih emotivnih stanja prolazeći kroz ovaj zaista težak put. Nek nam ovaj forum bude od pomoći...samo to, ništa više nije mi bila namjera

    I da, i ja hoću bebu , svima nam u srcu stoji ista želja i cilj..držmo se zajedno u ovome svemu..pozdrav!

  19. #3219
    cvijetić avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    16

    Početno

    e nisam dobro zakačila, odgovor je išao crui I JA HOĆU BEBU

    još jednom izvini ako si se našla prozvanom..namjera je bila skroz druga, vjerujem da razumiješ

  20. #3220

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    132

    Početno

    Dr. Dmitrović radi sve vikende i praznike ako joj tako pada punkcija ili transfer. Ostalo po dogovoru s pacijentima.

  21. #3221
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Citiraj nangaparbat prvotno napisa Vidi poruku
    Dr. Dmitrović radi sve vikende i praznike ako joj tako pada punkcija ili transfer. Ostalo po dogovoru s pacijentima.
    hvala

  22. #3222
    Hoću bebu avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    217

    Početno

    Citiraj cvijetić prvotno napisa Vidi poruku
    Moja poruka je samo bila (kad već niko drugi nije reagirao) da se zaustavi daljnja rasprava. I sama Vrci se izgubila u toj masovnoj raspravi koja traje i traje, a cura traži informaciju. Iskreno ni ne znam koje ispisao to "bravo", vjerovatno ti s obzirom na ovaj komentar, opet po meni suvišan jer ostavlja dojam negativne energije. Nikog ne prozivam i znam da se svi mi ponekad zanesemo u silini svih tih emotivnih stanja prolazeći kroz ovaj zaista težak put. Nek nam ovaj forum bude od pomoći...samo to, ništa više nije mi bila namjera

    I da, i ja hoću bebu , svima nam u srcu stoji ista želja i cilj..držmo se zajedno u ovome svemu..pozdrav!
    Cvijetić ja ne znam šta je tu negativno u "bravo" i kakve su to negativne vibre???ja kao i sve ostale cure pišem svoje mišljenje koje je apsolutno pozitivno o svemu i apsolutno nikad nikoga nisam ni popljuvala a ni prozivala jer tko sam ja i tko si ti da se ikoga proziva,svaka ima prava napisat svoje mišljenje bilo to loše ili dobro...a sad kako će to netko sebi protumačit i hoće li to loše utijecat na osobu to nije stvar nas nego osobe kako si to uzme k srcu...ja sam iz ovih foruma samo dobro povukla i dosta toga naučila i drago mi je da se ovdje o svemu piše pa makar i o stolici koja će možda nekoj curi koja privatno plaća postupak puno značit..

  23. #3223

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    297

    Početno

    evo da vas pitam i koga biste radije izabrai dr.Poljak ili dr. Lučinger...ja se dvoumim, naime idem kod poljaka ali sam razmišljala ako ovaj put ne uspije,iem kod Lučingera.....moram priznati da sam ostala šokirana nakon što sam pročitala sve o Lučingeru i njegovoj "usluzi"......
    Posljednje uređivanje od anaši1507 : 28.03.2012. at 09:23

  24. #3224

    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    385

    Početno

    Anaši,o Lučingeru se toliko pisalo,ovdje,možeš se vratiti na početke od otvaranja IVF Centra,pa i na stare postove VV,vjerojatno si od nekih njegovih pacijenata čula o njemu kroz priču,imaš jako puno materijala.Možeš otići i na konzultacije.
    Kod Poljaka si sada,imaš svoje mišljenje.

  25. #3225
    kiarad avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    zagrebacka zupanija
    Postovi
    440

    Početno

    Citiraj anaši1507 prvotno napisa Vidi poruku
    evo da vas pitam i koga biste radije izabrai dr.Poljak ili dr. Lučinger...ja se dvoumim, naime idem kod poljaka ali sam razmišljala ako ovaj put ne uspije,iem kod Lučingera.....moram priznati da sam ostala šokirana nakon što sam pročitala sve o Lučingeru i njegovoj "usluzi"......
    Poljak ne poznam, kod L. sam ostala trudna. Ali definitivno mislim kako treba par puta dati šanse jednom doktoru a ne ih stalno mjenjati. Moje osobno mišljenje je da svatko od doktora ima neku svoju terapiju i postupak, e sad je samo pitanje kako znati koja tebi najbolje odgovara i tko ju primjenjuje, a za to treba i vremena i strpljenja. Osobno sam promijenila 4 doktora. Također mislim da svatko treba otići na konzultacije i onda odlučiti kod koga ide, ovako na temelju foruma i prepričavanja tko nudi kakve usluge je dosta teško procijeniti. Npr. dr. Š. iz Smb, nudi vrhunsku uslugu i modernu kliniku a nema pojma o MPO.

  26. #3226
    štrumfeta avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    861

    Početno

    svako malo virnem ovdje, pa niš ne napišem (a malo ste oduljili s khm "raspravom" ), ali imam potrebu reći M@tt - stalno te muči ta štitnjača. tž nema povišena antitijela (anti-tpo, napisao si da joj nisu pozitivna, nije li tako?) i zato joj povišeni tsh ne bi trebao predstavljati problem, jer fakat nije previše povišen, unutar referentnih vrijednosti je. vrci ima hashimoto - povišena antitijela i zato mora uzimat terapiju da izregulira tsh. meni je tsh bio 2.6 pa mi je dr R. spustio euthyroxom na 1.5 ali SAMO zato što imam povišena antitijela, inače bi me pustio u postupak s tim "povišenim" tsh-om.

  27. #3227
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,634

    Početno

    Ja sam razmisljala o dr.Š iz Smb, zbog Kniewalda. Ali nekako nisam bas uvjere a. Ne znam kakvi su im rezultati...

  28. #3228

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    141

    Početno

    Citiraj anaši1507 prvotno napisa Vidi poruku
    evo da vas pitam i koga biste radije izabrai dr.Poljak ili dr. Lučinger...ja se dvoumim, naime idem kod poljaka ali sam razmišljala ako ovaj put ne uspije,iem kod Lučingera.....moram priznati da sam ostala šokirana nakon što sam pročitala sve o Lučingeru i njegovoj "usluzi"......
    O Poljaku sam cak ja razmisljala prije nego je Lucinger otvorio privatno
    Ako si iz Splita cemu si komplicirati zivot
    Vidim ti u potpisu tri neuspjeha u Citu pa te vjerovatno to potaklo na promjenu
    Pricekaj novi zakon i daj Citu jos jednu sansu

  29. #3229
    M@tt avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    1,095

    Početno

    Citiraj štrumfeta prvotno napisa Vidi poruku
    svako malo virnem ovdje, pa niš ne napišem (a malo ste oduljili s khm "raspravom" ), ali imam potrebu reći M@tt - stalno te muči ta štitnjača. tž nema povišena antitijela (anti-tpo, napisao si da joj nisu pozitivna, nije li tako?) i zato joj povišeni tsh ne bi trebao predstavljati problem, jer fakat nije previše povišen, unutar referentnih vrijednosti je. vrci ima hashimoto - povišena antitijela i zato mora uzimat terapiju da izregulira tsh. meni je tsh bio 2.6 pa mi je dr R. spustio euthyroxom na 1.5 ali SAMO zato što imam povišena antitijela, inače bi me pustio u postupak s tim "povišenim" tsh-om.
    Hvala ti na odgovoru štrumfeta. Evo mi postavili pitanje kod dr.R na forum i evo kompletnog odgovora:

    "Po ovim nalazima nije to problem, fT4 je čist Ok, iako ja osobno, preferiram još malo iznad, ali pošto su antitijela negativna, mala je šansa da je tu kvaka.
    Mislim, u ovakvim situacijama može se ići na 25ug LTX-a, ali biokemijske trudnoće su daleko najčešći problem laboratorija, a ne nekih težih poremećaja; posebno ne u Vašoj dobi
    Mislim da bi pomalo trebalo ići na obradu finijeg tipa; učinite koagulogram, aktivnosti ATIII, PC, PS; F-II, PAI (ne odmah i nužno genotipizaciju), najbolje u KBC SM, odnedavno rade i aktivnosti pojedinih faktora a ne samo genotpipove.
    Idemo korak po korak, nakon ovih nalaza, možete mi se javiti, pa da vidimo ima li dalje smisla ići dublje u obradu
    HLA i slične stvari zaboravite, nisu se pokazale bitinima kako se očekivalo od tih pretraga."

    Znači, po njemu bi FT4 mogao biti malo viši, a i za taj "povišeni" TSH bi dao 25 mg LTX-a. Moram reći da nisam shvatio šta je sa ovim boldanim htio reć, i da ne znam za ni jednu od ovih pretraga koje je on spomenuo da bi mogli napraviti...
    Posljednje uređivanje od M@tt : 28.03.2012. at 19:24

  30. #3230
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Citiraj M@tt prvotno napisa Vidi poruku
    Znači, po njemu bi FT4 mogao biti malo viši, a i za taj "povišeni" TSH bi dao 25 mg LTX-a. Moram reći da nisam shvatio šta je sa ovim boldanim htio reć, i da ne znam za ni jednu od ovih pretraga koje je on spomenuo da bi mogli napraviti...
    M@tt.. ja se čekam novi zakon i postupak kod dr. R, mene je nakon moje biokemijske poslao na te pretrage. Išla sam u vinogradsku (KBC SM) i napravila ih i sve je ok. nalaz se čeka oko mjesec dana.
    i mene baš zanima kaj je s tim boldanim htio reći.. budem ga baš pitala ka ću ići slijedeći put.

  31. #3231

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    640

    Početno

    ja sam to shvatila da je stvar u samom postupku oplodnje u labaratoriju, odnosno biologa, mozda same tehnike oplodnje tipa ICSI

  32. #3232
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    al ko da se to ne događa i drugima? malo mi to čudno zazvučalo...

  33. #3233
    M@tt avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    1,095

    Početno

    Citiraj mare41 prvotno napisa Vidi poruku
    al ko da se to ne događa i drugima? malo mi to čudno zazvučalo...
    Pa da baš to... Ne znam stvarno šta je time htio reč...

  34. #3234
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,634

    Početno

    Moguće da se češće otkriju biokemijske kod oplodnje u laboratorijima, nego u stvarnom životu?
    U svakom slučaju čudno...


    Inače, čitam da bi od svibnja mogao novi zakon biti na snazi. Što li će naši privatnici napraviti, pogotovo L...?

  35. #3235
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,170

    Početno

    Citiraj anaši1507 prvotno napisa Vidi poruku
    evo da vas pitam i koga biste radije izabrai dr.Poljak ili dr. Lučinger...ja se dvoumim, naime idem kod poljaka ali sam razmišljala ako ovaj put ne uspije,iem kod Lučingera.....moram priznati da sam ostala šokirana nakon što sam pročitala sve o Lučingeru i njegovoj "usluzi"......
    Bila sam kod obojice. Uvijek bih prije odabrala CITO. Budući da si bila do sada u CITO-u, koji ima jako dobru organizaciju, mislim da bi te Luči nemalo iznenadio. Ali ako imaš osjećaj da trebaš probati i nešto drugo, zašto ne. Ako si iz Splita ili okolice, onda je zaista puno jednostavnije u CITO-u. Imaju izvrstan laboratorij, meni su tamo dobili super embrije u poznim godinama.

  36. #3236
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Moguće da se češće otkriju biokemijske kod oplodnje u laboratorijima, nego u stvarnom životu?
    U svakom slučaju čudno...
    da, jer rano vadimo bete, (ajme-koji nespretan izraz u stvarnom životu), ranije nego što spontana začeća rade testove pa oni ni ne znaju da jhe bila biokemijska, a mi znamo (i to je jedan od razloga zašto neke klinike traže betu tek 17. dan nakon transfera, ili čak malo i kasnije)
    Posljednje uređivanje od mare41 : 28.03.2012. at 20:54

  37. #3237
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,634

    Početno

    Ma da, brzo sam pisala pa glupo zvuči :D

    Htjela sam reći - kod standardnih ciklusa, žena koje ne idu na mpo, većina tih biokemijskih se ni ne skuži, a navodno ih ima dosta. U MPO se vidi svaki trag potencijalne trudnoće, pa parovi u svemu traže razloge neuspjehu

  38. #3238

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    640

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Ma da, brzo sam pisala pa glupo zvuči :D

    Htjela sam reći - kod standardnih ciklusa, žena koje ne idu na mpo, većina tih biokemijskih se ni ne skuži, a navodno ih ima dosta. U MPO se vidi svaki trag potencijalne trudnoće, pa parovi u svemu traže razloge neuspjehu
    ma zapravo si to dobro napisala, ja se osjecam ko u SF

  39. #3239
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Ma da, brzo sam pisala pa glupo zvuči :D

    Htjela sam reći - kod standardnih ciklusa, žena koje ne idu na mpo, većina tih biokemijskih se ni ne skuži, a navodno ih ima dosta. U MPO se vidi svaki trag potencijalne trudnoće, pa parovi u svemu traže razloge neuspjehu
    ma super zvuči i u pravu si, jedino je oknp u sf-u

  40. #3240
    štrumfeta avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    861

    Početno

    to s biokemijskima i labaratorijem, mislim da je stvar u kvaliteti embrija. vrate one koji bi i u normalnim okolnostima završili biokemijskim trudnoćama, a mi smo samo svi svjesni tih započetih trudnoća.
    m@tt zamolite soc. ginića (ili dr. opće prakse) za uputnicu za te pretrage i recept za levotiroksin (recept će vam dati i Luči sigurno, smo morate onda platit lijek u ljekarni). a valjda vam je soc. ginić neki normalan pa će dati uputnicu. treba mu povijest bolesti i preporuka privatnog ginekologa za te pretrage.
    i onda odete na endokrinu u vinogradskoj i tamo lijepo sve obavite. vjerojatno će ispasti sve ok, ali od viška ne boli glava.
    eto, zato sam se ja odlučila za dr. R. ("idiopate" frišku figu).

  41. #3241
    M@tt avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    1,095

    Početno

    Citiraj štrumfeta prvotno napisa Vidi poruku
    to s biokemijskima i labaratorijem, mislim da je stvar u kvaliteti embrija. vrate one koji bi i u normalnim okolnostima završili biokemijskim trudnoćama, a mi smo samo svi svjesni tih započetih trudnoća.
    m@tt zamolite soc. ginića (ili dr. opće prakse) za uputnicu za te pretrage i recept za levotiroksin (recept će vam dati i Luči sigurno, smo morate onda platit lijek u ljekarni). a valjda vam je soc. ginić neki normalan pa će dati uputnicu. treba mu povijest bolesti i preporuka privatnog ginekologa za te pretrage.
    i onda odete na endokrinu u vinogradskoj i tamo lijepo sve obavite. vjerojatno će ispasti sve ok, ali od viška ne boli glava.
    eto, zato sam se ja odlučila za dr. R. ("idiopate" frišku figu).
    Idemo kod dr. R na razgovor sljedeći tjedan po preporuke za uputnice za sve te pretrage koje nam je napisao i po 25mg LTX-a... Krenut čemo već u sljedeći postupak kod dr. L. prije nego dobijemo sve te rezultate pretraga ali nema veze... Glavno da smo pokrenuli to...

    štrumfeta zašto levotiroksin? Čemu služi?
    Posljednje uređivanje od M@tt : 29.03.2012. at 11:51

  42. #3242
    štrumfeta avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    861

    Početno

    m@tt to vam je napisao - 25 mg ltx, da spusti tsh. ne znam zakaj sam napisala levotiroksin, mislila sam na euthyrox. no, svima je levotiroksin u sastavu.

  43. #3243

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    297

    Početno

    Francesa i Jelena hvala vam na odgovoru , istina malo me poljuljalo to što tri puta savršene embrije dobijemo, čak na zadnjem dvije blastociste pa ništa , čak sam posumljala u dr.P.da vraća i lošije a ne blastociste, ali mislim da sam otkrila u čeu je problem, na pretragama za genetsku trombofiliju ustanovljeno mi je MTHFR-heterozigotni tip gena, PAI-1----4G/4G i ACE------ insercijski genotip II

  44. #3244

    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    80

    Početno

    Pitanje...jel dr-L. javlja odmah drugi dan ako se ništa ne oplodi? Naime, mi smo jučer imali punkciju (2 j.s.) i rekao je najvjerojatnije transfer u petak, al nije nam danas ništa javio, bilo mi je glupo zvati ga kad je rekao da će on mene zvati...sad me strah da nešto ne štima, da se nisu oplodile

  45. #3245
    tikica78 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,224

    Početno

    kruca nazvat će te on ,ne brini..

  46. #3246
    M@tt avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    1,095

    Početno

    Citiraj kruca prvotno napisa Vidi poruku
    Pitanje...jel dr-L. javlja odmah drugi dan ako se ništa ne oplodi? Naime, mi smo jučer imali punkciju (2 j.s.) i rekao je najvjerojatnije transfer u petak, al nije nam danas ništa javio, bilo mi je glupo zvati ga kad je rekao da će on mene zvati...sad me strah da nešto ne štima, da se nisu oplodile
    Baš kako tikica kaže, nazvat če te ne brini. Nas je prvi put zvao praktički par sati prije transfera.

  47. #3247
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,170

    Početno

    Citiraj anaši1507 prvotno napisa Vidi poruku
    Francesa i Jelena hvala vam na odgovoru , istina malo me poljuljalo to što tri puta savršene embrije dobijemo, čak na zadnjem dvije blastociste pa ništa , čak sam posumljala u dr.P.da vraća i lošije a ne blastociste, ali mislim da sam otkrila u čeu je problem, na pretragama za genetsku trombofiliju ustanovljeno mi je MTHFR-heterozigotni tip gena, PAI-1----4G/4G i ACE------ insercijski genotip II
    anaši, ja sam dobila slike naših embrija i zbilja su dobro izgledali! Ja već dugo pratim kako treba izgledati embrij po literaturi i kako se ocjenjuju embriji po kvaliteti, tako da me nisu mogli zeznuti (osim ako su mi pokazali fotke tuđih embrija, a ne vjerujem u to zbilja).

    m@tt, par sati pred transfer vam se javio da dođete?!

  48. #3248

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    141

    Početno

    Citiraj anaši1507 prvotno napisa Vidi poruku
    Francesa i Jelena hvala vam na odgovoru , istina malo me poljuljalo to što tri puta savršene embrije dobijemo, čak na zadnjem dvije blastociste pa ništa , čak sam posumljala u dr.P.da vraća i lošije a ne blastociste, ali mislim da sam otkrila u čeu je problem, na pretragama za genetsku trombofiliju ustanovljeno mi je MTHFR-heterozigotni tip gena, PAI-1----4G/4G i ACE------ insercijski genotip II
    Znaci slijedeci put na heparin i ima da se primi

  49. #3249
    Hoću bebu avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    217

    Početno

    Citiraj Francesca prvotno napisa Vidi poruku
    Znaci slijedeci put na heparin i ima da se primi
    Francesa kad se heparin daje prije punkcije ili kak to več ide?

  50. #3250
    M@tt avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    1,095

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    m@tt, par sati pred transfer vam se javio da dođete?!
    Rekao nam je da če transfer biti 2. ili 3. dan. Zvao nas je 2. dan predvečer da dođemo sljedeći dan na transfer...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •