Stranica 102 od 120 PrviPrvi ... 25292100101102103104112 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 5,051 do 5,100 od 5963

Tema: Potpomognuta u privatnim klinikama

  1. #5051
    Sonja29 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na krilima vjetra...
    Postovi
    2,303

    Početno

    M@tt i kod nas nikada nisu radili UZV tako rano,obično 7-8 dc. Sretno!

  2. #5052
    barbi26 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    401

    Početno

    Matt ne brini, s dijagnozom niskog AMH nije kasno za uzv 8dc, to je sasvim ok.

  3. #5053

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Citiraj barbi26 prvotno napisa Vidi poruku
    Matt ne brini, s dijagnozom niskog AMH nije kasno za uzv 8dc, to je sasvim ok.
    Moram te ispraviti. S dijagnozom niskog AMH 8.dc itekako moze biti kasno za 1. UZ, jer uz tu dijagnozu obicno ide poviseni FSH zbog cega ovulacija nastupa ranije. Osim toga, kod niskog AMH isplati se rano pogledati jajnike pa procijeniti ima li smisla ista raditi i sto, ili cekati drugi ciklus. Da ne spominjem moguce ciste...koje ako postoje, a cesto da, nema smisla "hraniti".

    Sigurno je bolji UZ 3. dc.

    Ali ne mora znaciti da i u ovakvoj situaciji ne moze ispasti sve dobro. Samo ne bih htjela da stoji pogresna informacija...

  4. #5054
    barkica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Postovi
    121

    Početno

    M@t,i moj amh je nizi i prvi uzv je bio 8.dan,zatim svaki dan i estradiol svaki dan. Treba srece i strpljenja,dobili smo 5 st.,od kojih 3 krvave i 2 dobre,a tim da je jedna bila opl.sa 2 spermija i odma odbacena. Vratili smo 1 embrij i sad cekamo. Bilo da je 3. ili 8.dan uzv,vazno ja da se nista ne zakalemi,tipa ciste ili sta vec. Sretno u postupku vama i svima koji se trudite doci do malih smotuljaka

  5. #5055
    M@tt avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    1,095

    Početno

    Citiraj Charlie prvotno napisa Vidi poruku
    Moram te ispraviti. S dijagnozom niskog AMH 8.dc itekako moze biti kasno za 1. UZ, jer uz tu dijagnozu obicno ide poviseni FSH zbog cega ovulacija nastupa ranije. Osim toga, kod niskog AMH isplati se rano pogledati jajnike pa procijeniti ima li smisla ista raditi i sto, ili cekati drugi ciklus. Da ne spominjem moguce ciste...koje ako postoje, a cesto da, nema smisla "hraniti".

    Sigurno je bolji UZ 3. dc.
    Eto, tako je i bilo nama objašnjeno kod dr. L. baš kao što Charlie kaže. A da ne spominjem da su nam dva postupka bila otpala upravo zbog cisti i ranog uzv na 3. dan. A sad i ako bude cista, mi to nečemo znati do 8. dana, a hranit čemo ih do onda. Nikako dobro po nama... Ali dobro, živi bili pa vidjeli...

  6. #5056
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Ma koliko sam ja skužila isto bolje je napraviti taj UZV 3 d.c. baš radi tih cista ako je kratki protokol...a nadajmo se Matt da ćete imati sreće

  7. #5057
    linalena avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    2,401

    Početno

    Matt a zašto to niste rekli doktoru, da ste skloni cistama . Pa reći da biste htjeli UZV ranije, pa i ako ga sami platite.
    neka me isprave ili potvrde, ali za državne klinike se izdaju uputnice za 3 folikulometrije i vjerojanto je ograničeno, a kada se ful plača druga priča

  8. #5058
    M@tt avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    1,095

    Početno

    Citiraj linalena prvotno napisa Vidi poruku
    Matt a zašto to niste rekli doktoru, da ste skloni cistama . Pa reći da biste htjeli UZV ranije, pa i ako ga sami platite.
    neka me isprave ili potvrde, ali za državne klinike se izdaju uputnice za 3 folikulometrije i vjerojanto je ograničeno, a kada se ful plača druga priča
    Naravno da smo mu rekli, ali ko da i nismo....

  9. #5059
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    VV radi UZV 3dc a državna su klinika.
    Ja sam pohodila državnu KBC RI i uputnica za postupak nije imala ograničnje na broj folikulometrija, nego kako je potrebno -nekom 1, nekom 10- ali isto se UZV ne radi do 7-8dc (eventualno 5-6 za žene s jako uranjenim ovulacijama)...eto, to je politika klinike (istina, vjerojatno bazirana na cost-benefitu).
    Kako je u Petrovoj? Šime je tamo predstojnik, e sad bilo bi čudno da u državnoj klinici gdje je šef rade UZV 3dc, a u privatnom biznisu ne...

  10. #5060
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Argente istina ali kod nas u Ri rade većinom duge protokole pa onda zato ni ne treba taj 3. dan folikulometrija

  11. #5061
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Citiraj Mali Mimi prvotno napisa Vidi poruku
    Argente istina ali kod nas u Ri rade većinom duge protokole pa onda zato ni ne treba taj 3. dan folikulometrija
    Hm, može biti, ali koliko ja znam ne rade je ni u kratkim. Ono što htjedoh reći jest da IVF poliklinika tu nije neka iznimka, odnosno da to vjerojatno nema veze s činjenicom da je M@ttov postupak financiran sa strane HZZO.

  12. #5062
    Zima77 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    velika gorica
    Postovi
    416

    Početno

    Mislim da je bolje uzv ranije Mott sretno dalje drzim fige

  13. #5063
    M@tt avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    1,095

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    Hm, može biti, ali koliko ja znam ne rade je ni u kratkim. Ono što htjedoh reći jest da IVF poliklinika tu nije neka iznimka, odnosno da to vjerojatno nema veze s činjenicom da je M@ttov postupak financiran sa strane HZZO.
    Znači onda je ipak ovaj uzv na 3. dan ipak izuzetak.... Bili smo kod dr.L. do sad samo pa smo naučeni tako...

  14. #5064
    Moe avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    865

    Početno

    Kod moje dr. D. je bio 6. dan prvi uzv.

  15. #5065
    spodoba avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    679

    Početno

    Citiraj M@tt prvotno napisa Vidi poruku
    Znači onda je ipak ovaj uzv na 3. dan ipak izuzetak.... Bili smo kod dr.L. do sad samo pa smo naučeni tako...
    UZ na 3 dan ima smisla da mi se iskljucila cista. U najgorem slucaju ukoliko cista postoji bi se nepovoljno odrazilo na postupak, stimulirali bi vec postojecu cistu i ev. bi doslo do prekida postupka zbog toga. to je ekstremni slucaj.
    Osim toga je low respondere dobro pogledati da se vidi koliko je antralaca na raspolaganju.

    tvoja draga je imala problrma sa cistama ako e ne varam.
    ja sam uvijek inzistirala na uz. pa makar i pred kraj menge ili 1-2dc.

  16. #5066
    Krtica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    501

    Početno

    Pozdrav Svima! Evo ja se trenutno raspitivam u koju kliniku u Zagreb ići. Moja ginekologinja nakon silnih folikulometrija, pa malo klomifena i dvije godine neuspjeha mi savjetuje AIH.
    S obzirom da nisam iz Zg imam mogučnost da me MPO doktor iz Osijeka vodi u postupku sa lijekovima sve do same inseminacije i kada dođe ključni trentak idem u polikliniku Beta plus kod dr. R. Dmitrović.
    Razmišljala sam i o dr. Lučingeru iz ivf centra al se on baš ne slaže da mi folikulometrije odrađuje neki drugi doktor osim njega (i to u potpunosti razumijem, al svaki drugi dan voziti se 500km bio bi mi veliki stres).
    Imate li ikakvih informacija ili iskustava il ste čuli koju riječ o dr. D. Po ostalim forumima pronašla sam lijepe riječi o njoj. Hvala Vam!!!!
    Sretno svima !!!

  17. #5067
    Krtica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    501

    Početno

    Evo pročitala sam zadnjih 10ak stranica i pronašla svoj odgovor. Vidim da M@tt ide kod dr. D. U betaplus i jako je zadovoljan.
    Ovdje ste svi uistinu veliki borci i skidam Vam svima kapu. Moja mpo borba tek počinje i to s inseminacijom startamo.
    Nadam se da imam sve nalaze potrebne. Puno ih ovdje nabrajate pa mislim da za aih ne treba sve to u odnosu na ivf.
    Ja sutra idem na prve konzultacije a onda uskoro i za Zg kod doktorice u Betu.

  18. #5068
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,622

    Početno

    I ja cekam postupak kod dr.D, i za sad imam samo pozitivna iskustva

  19. #5069
    barbi26 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    401

    Početno

    ja moram kod lučija od jučer, 3.Dc, pa sve do kraja stimulacije svaki dan na uzv... ne zna jadan što da mi da pa me želi svaki dan gledati . al ćemo se nagledati!!!

  20. #5070
    Krtica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    501

    Početno

    Hvala Vrci! Nadam se da ću i ja imati samo riječi hvale za dr. D.

  21. #5071
    Ana29 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    395

    Početno

    Citiraj Krtica prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala Vrci! Nadam se da ću i ja imati samo riječi hvale za dr. D.
    Za dr. Dmitrović se drugačije i ne može očekivati...takve se rijetko rađaju....

  22. #5072
    Zima77 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    velika gorica
    Postovi
    416

    Početno

    Citiraj barbi26 prvotno napisa Vidi poruku
    ja moram kod lučija od jučer, 3.Dc, pa sve do kraja stimulacije svaki dan na uzv... ne zna jadan što da mi da pa me želi svaki dan gledati . al ćemo se nagledati!!!
    barbie sretno ...ja idem u 5mj jedva čekam da krenemo

  23. #5073
    barbi26 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    401

    Početno

    hvala Zima! zasad je sve pod kontrolom, nadam se da ćemo uspjet izbjeći HS....

  24. #5074
    M@tt avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    1,095

    Početno

    Evo stigla M i startamo danas s Femarom.... Sretno nam.

  25. #5075
    Moe avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    865

    Početno

    Sretno M@tt!

  26. #5076
    Bubimitka81 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    1,522

    Početno

    M@tt sretno do neba i nazad

  27. #5077
    M@tt avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    1,095

    Početno

    Hvala curke.... trebat če nam...

  28. #5078
    Muma avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    4,061

    Početno

    M@tt sretno!!! Nek bude s drugačijim rezultatom ovaj put, troznamenkastim!

  29. #5079
    zelimo_bebu avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Vallis Aurea
    Postovi
    1,510

    Početno

    M@tt sretno

  30. #5080
    Zima77 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    velika gorica
    Postovi
    416

    Početno

    Citiraj M@tt prvotno napisa Vidi poruku
    Evo stigla M i startamo danas s Femarom.... Sretno nam.
    mott sretno i držite se

  31. #5081
    barbi26 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    401

    Početno

    Matt držim fige da vam uspije!

  32. #5082
    M@tt avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    1,095

    Početno

    Joj kolko lijepih zelja. Kad bi bar to bilo mjerilo da li ce postupak uspjeti ili ne...

    Hvala jos jednom, prvi uzv tek tamo sljedeci cetvrtak. Onda cemo tek znati na cemu smo...

    Sretno svima

  33. #5083
    Sonja29 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na krilima vjetra...
    Postovi
    2,303

    Početno

    M@tt sretno!!!

  34. #5084
    Bubimitka81 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    1,522

    Početno

    Joj M@tt ubija to čekanje, čekaj M, čekaj bockanje, čekaj uzv pa opet uzv, punkciju pa čekaj oplodnju pa čekaj transfer, onda betu pa opet uzv...
    Užas..
    Sretno još jednom

  35. #5085
    M@tt avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    1,095

    Početno

    Citiraj Bubimitka81 prvotno napisa Vidi poruku
    Joj M@tt ubija to čekanje, čekaj M, čekaj bockanje, čekaj uzv pa opet uzv, punkciju pa čekaj oplodnju pa čekaj transfer, onda betu pa opet uzv...
    Užas..
    Sretno još jednom
    Da, težak je put nas mpo-ovaca.... a šta češ, ne možemo van iz ove kože.

  36. #5086
    butterfly101 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,040

    Početno

    Sreeetnoooo..... I da je zadnji!

  37. #5087

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    147

    Početno

    Sretno M@tt !!!!!!!!!!!

  38. #5088

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    141

    Početno

    Matekovi drzimo vam fige moj Zmajek i ja

  39. #5089
    M@tt avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    1,095

    Početno

    Citiraj Francesca prvotno napisa Vidi poruku
    Matekovi drzimo vam fige moj Zmajek i ja
    Hvalaaaaaaa....

  40. #5090
    BubaSanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    447

    Početno

    Ima li tko iskustva koliko je učinkovita analgezija prije punkcije u Poliklinici IVF? Idem u srijedu pa da se pripremim....

  41. #5091
    barbi26 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    401

    Početno

    Ja sam prije zadnje punkcije popila ketonal forte, bio je jedan folikul i nije me boljelo, vrlo malo. pretprosli put mi je punktirao 8 folikula, nisam nista pila, i skoro sam umrla od bolova. sad cu popiti lumidol, nadam se da ce djelovati (ima 12 folikula koje ce morat izbusiti)

  42. #5092
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Ja mislim da sve te tablete ne koriste puno, mi smo na VV znali dobti inekciju voltarena pa me bolilo ko sam vrag, a 1 folikul za to nisam niš ni uzimala jer je stvarno brzo gotovo i ne boli toliko. Koristi ti za kasnije svakako

  43. #5093
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Barbi
    Bubasanja je pitala za IVF Polikliniku, ne IVF Centar za kojeg se zna da nema anestezije niti analgezije.

    BubaSanja, nemam iskustva sa IVF Poliklinikom, ali ja sam u drugoj klinici imala dolantin intravenozno, bila su 2 folikula i nisam ništa osjetila.
    Ne brini, sigurno ćeš dobiti odgovarajuću anelgeziju.
    I sretno!

    Barbi, i tebi sretno!

  44. #5094

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    zg
    Postovi
    614

    Početno

    Citiraj BubaSanja prvotno napisa Vidi poruku
    Ima li tko iskustva koliko je učinkovita analgezija prije punkcije u Poliklinici IVF? Idem u srijedu pa da se pripremim....
    Moja prijateljica je imala kod njih tri punkcije i svaki puta je dobila analgeziju u venu (ne znam točno što) i kaže da nije ništa osijetila.Sretno!

  45. #5095
    karla 1980 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    400

    Početno

    Citiraj BubaSanja prvotno napisa Vidi poruku
    Ima li tko iskustva koliko je učinkovita analgezija prije punkcije u Poliklinici IVF? Idem u srijedu pa da se pripremim....
    Ja sam bila kod njih 2010. Primila sam taj koktelčić u venu, imala sam osjećaj lagane boli, ništa strašno, tek malo osjetila pikanje.

  46. #5096
    karla 1980 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    400

    Početno

    I moram još dodati da me sestra cijelo vrijeme punkcije držala za ruku, baš lijepo!

  47. #5097
    niki78 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    61

    Početno

    Citiraj BubaSanja prvotno napisa Vidi poruku
    Ima li tko iskustva koliko je učinkovita analgezija prije punkcije u Poliklinici IVF? Idem u srijedu pa da se pripremim....
    Ja sam primila koktelčić u venu i nisam skoro ništa osjetila (imala sam 4 folikula)...ne smiješ ništa jesti ni piti prije punkcije...

    sretno!
    Posljednje uređivanje od niki78 : 19.03.2013. at 08:08

  48. #5098
    niki78 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    61

    Početno

    Citiraj M@tt prvotno napisa Vidi poruku
    Eto, tako je i bilo nama objašnjeno kod dr. L. baš kao što Charlie kaže. A da ne spominjem da su nam dva postupka bila otpala upravo zbog cisti i ranog uzv na 3. dan. A sad i ako bude cista, mi to nečemo znati do 8. dana, a hranit čemo ih do onda. Nikako dobro po nama... Ali dobro, živi bili pa vidjeli...
    Ja sam isto prvi uzv imala 8.dan i pojavila se cista koju su punktirali zajedno sa folikulima...nije bilo nikakvih problema..i taj postupak je bio dobitni

  49. #5099
    M@tt avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    1,095

    Početno

    Citiraj niki78 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam isto prvi uzv imala 8.dan i pojavila se cista koju su punktirali zajedno sa folikulima...nije bilo nikakvih problema..i taj postupak je bio dobitni
    Čestitam!

    Evo mi danas počeli s pikanjem. Dva gonala, preksutra prvi uzv...

  50. #5100
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    Bubasanja je pitala za IVF Polikliniku, ne IVF Centar za kojeg se zna da nema anestezije niti analgezije.
    nema niti analgezije
    strašno!!!! i to kod privatnika...

    ja sam u IVF poliklinici primila analgeziju, totalno me ošamutilo, al nije baš da nije bolilo
    sve sam osjećala, al mislim da bi bilo puno gore bez toga
    bar se nisam tresla od straha i bila sam onak, ko nadrogirana
    ono, glava mi je bila cool, al ipak je bolilo, kojih 10-12 folikula je bilo

    a imala sam i punkciju bez ičega, u prirodnom ciklusu, bila je intenzivna bol, al je kratko trajala pa sam mogla to podnijeti
    al više od jednog folikula nema šanse da bi išla bez ičega
    zapravno, više nikad ne idem bez anestezije, nema šanse

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •