Stranica 114 od 120 PrviPrvi ... 1464104112113114115116 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 5,651 do 5,700 od 5963

Tema: Potpomognuta u privatnim klinikama

  1. #5651
    jejja avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    RI
    Postovi
    1,097

    Početno

    Dobila mail, hvala

  2. #5652

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    147

    Početno

    M@tt, samo pitam, ja se uvijek pikam od transfera, naravno da me zanimaju mišljenja i metode drugih liječnika pošto stalno idem istome. Ima i slučajeva da su žene bile samo na aspirinu, folnoj i omegi s trombofilijom pa sve ok prošlo, ne brini se... Ja sporim malo zbog sebe, teško je to pikanje svaki dan znate...radije bi i ja tableticu

  3. #5653

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    21

    Početno Potpomognuta u poliklinici Beta

    Ja neznam dali cu sa ovim prekršiti pravila foruma ali ako se moze pricati sve lijepo o pojedinim klinikama i doktorima onda nebi trebalo biti zabranjeno i ruzno.
    I upravo takvo jedno ruzno i neprofesionalno iskustvo sam ja dozivjela sa poliklinikom Beta i Dr. Radoncic
    Uglavnom za nas treci postupak se odlucujemo da idemo u Hrvatsku, predhodna dva su bila LJubljana i Prag.
    Dosta sam svrljala po forumima i pala je odluka za dr. Rad. Obavili smo konsultacije u Viliju, doktor pristupacan, uvjek dostupan, nije arogantan, malo voli tracati druge klinike al briga me za to , ko i svima bitan nam je nas krajnji cilj.
    Doktor pogledao nalaze, odredio terapiju, ja mu rekla da ja imam hepatitis c pa cu samo donjeti markere na B i hiv da nevadim bezveze c, kad znam da ga imam, on rekao sve ok samo za mene ako bude sta za zamrznuti mora biti u karanteni i tako pitao me kako sam to dobila, ja mu rekla radim u bolnici na odsjeku za kirurgiju kao med. sestra i imam papire o profesionalnom oboljenju itd..... ispricali se mi uglavnom
    Pocele folikulometrije i tad sam saznala od sestre da vili vise neradi punkcije ni embriotransfere vec im tu uslugu pruza poliklinika Beta.
    I kad dodem na folikulometriju nekao sam osjecala da se sa doktorom dogada nesto cudno, pita me tri puta kako da mi radi punkciju lokalna ili opca anestezija, a jedan od uslova je bio da hocu pod opcomn nikad vise na zivo nebi radila, uglavnom rekao je bit ce u opcoj ali kao da ni on nije znao kako ce bit. Jednostavno mi je neka moja intuicija govorila da se nesto cudno dogada al idemo dalje. Vadila estradiol, poslala mu rezultate, i da ce mi javiti porukom kad da dodem na punkciju.
    Mi se vracamo iz zagreba, kad stizu njegove poruke, sve nesto nepovezano, da ide u Betu da iskrsnuo neki problem, da mi jos nemoze reci kad da dam stopericu, a meni estradiol 1000. Mi mu opet posaljemo poruku i on napise odbija me direktorica i biolog, boje se i da nemoze vjerovati sta se dogada
    I onda ga je nazvao moj muz i pitao ga sta se dogada i da u poliklinici Beta nece da me uzmu zbog hepatitisa c iako im je on vec rekao prije za mene i tako on kaze da im navodno to nije bio problem i sad nece, da ce on pokusati srediti nesto drugo al da nije siguran.......
    A mi jadni ostali na cjedilu, stimulirali me i onda ostavili, a svi mi moramo kad idemo u postupak sve pazljivo isplanirati, uskladiti godisnje, odvojiti novac, 1000 eura vec potrosili na terapiju i putovanja u tih 7 dana, a na iduci postupak planirali malo duzu pauzu napraviti jer sam imala malo vecu dozu puregona, al briga njih za to......
    Uglavnom malo smo se sabrali od tog soka i razmislili sta sad mozemo uraditi da spasimo situaciju i nazvali Prag i naravno bez ikakvih problema dr. Lazarovska nam je izasla u susret i za dva dana smo otputovali za prag
    Dr. Radoncic je jos kao nesto pokusavao da nam organizira sa nekim ebriologom bivsim, pa smo rekli da netreba snasli smo se sami, ko zna na sta bi to na kraju licilo i gdje bi mi se obavila ta punkcija u nekoj rupetini neuslovnoj, ono cisto da se samo obavi ostalo nista nije vazno.....
    I bas sam pricala sa dr. L o tome, jer mi nije jasno zasto se boje hepatitisa c kad se svi embriji od jedne pacijentice cuvaju u odvojenom mediju i u njega se nestavljaju embriji od drugog para, tako da nemogu prenijeti na drugu zenu, inace hep c se prenosi iskljucivo samo krvlju, ja ga necu prenijeti na svoje dijete jer nam je krvotok odvojen, Radoncic bi radio punkciju, znaci ni embriolog nije ugrozen.
    poslije je moj muz pricao sa tom direktoricom bete, pa je rekla da njima radoncic uopce nije rekao za mene prije vec pred samu punkciju i znate nase sestre se cijepe protiv hepatitisa c, haaaahaha, a za to upoce nepostoji cjepivo, samo za b postoji, al nema ona blage veze ni sta je to
    Uh raspisala sam se , al jednostavno sam imala potrebu podjeliti to sa vama svima i na kakvo neodgovorno ponasanje mozete naletiti
    Ja isto jesam za to da se svi trebamo paziti od zaraznih bolesti i nisam egoista i uvjek svakoj sestri kazem za to i kod zubara i kad mi krv vade, da vode racuna, nakraju krajeva i ja sam to dobila od pacijenta.

  4. #5654
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Draga biribino, jako mi je žao zbog tvog lošeg iskustva prvenstveno sa dr. Radončićem iz razloga što sam njegova pacijentica i duboko sam uvijerena da nije njegov propust bio u tome da nije na vrijeme obavijestio lab o dolasku pacijentice sa hepatitsom C. Nakon cijele te farse direktorici je (pretpostavljam) najlakše bilo uvjeriti vas u suprotno i oprati sve sa sebe tj. klinike, samim time što je spomenula cijepljenje protiv hepatitsa C mislim da bi ti trebalo dovoljno govoriti.
    koliko se razumijem, ako je itko u tom cijelom procesu u riziku to je onda onaj tko radi punkciju (dr. Radončić), vjerujem da je imao nekih dvojbi oko toga da vas nebi ni primao u postupak jer on jednostavno nije doktor koji će nekog namjerno ostaviti na cjedilu.


    u svakom slučaju, nadam se da će ishod svega biti pozitivan.
    sretno i javi nam rezultat

  5. #5655

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    jako mi je zao zbog ovakvog iskustva, ali... svaka cast na hrabrosti sto si ovo podijelila s nama.
    kao i bluebella uvjerena sam da je glavnu ulogu u ovoj nesreci odigrala direktorica klinike.

  6. #5656
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    biribirno, stvarno mi je zao sto ti se dogodilo tako nesto

    potpisujem bas sve sto je Bluebella napisala
    i ja sam pacijentica dr.R, visegodisnja, i to zbog njegovog odnosa prema pacijentima i profesionalnosti
    i vjerujem da ne bi pocinjao nesto sto ne misli zavrsiti
    a s obzirom da je on taj koji bi radio punkciju...opravdanje direktorice necu ni komentirati....

    jos jednom, zao mi je sto ti se to dogodilo

  7. #5657
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    jedna mi stvar nije nikako jasna. zašto se direktorica morala obavijestiti unaprijed za punkciju pacijentice sa hepatitsom C?
    šta nebi bilo dovoljno da si zadnja na punkciji i onda nema opasnosti za druge pacijente. sala za punkcije se ionako nakon zadnjeg pacijenta dezinficira.

    svakako mislim da nije u redu od klinike što te tako ostavila da se snalaziš (iako pišeš da je dr. Radončić neku soluciju i našao, al tebi to nije bilo prihvatljivo, što naravno razumijem jer si izgubila povjerenje u sve). Mišljenja sam da su se morali nekako pobrinuti za tebe ili ti nadoknaditi razliku u novcu za put, smještaj i postupak u Pragu.

  8. #5658

    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,860

    Početno

    draga biribirno,


    vjerojatno i sama znas da kao pacijentica koja ima hepatitis moras biti odradjena kao posljednja odredjenog dana i da nakon tebe svi instrumenti moraju biti posebno sterilizirani. poznavajuci dr Radoncica, on te sigurno nije htio ostaviti na cjedilu, sva njegova dosadasnja djela govore o njemu kao velikom covjeku prije svega, a nakon toga i doktoru.

    od drzavnih klinika samo Petrova odradjuje pacijente sa hepatitisom i imaju posebne dane kada se odradjuju punkcije i transferi za takve parove. cinjenica je da se malo doktora usudi raditi sa takvim pacijentima, i dr Radoncic je sigurno jedna od rijetkih osoba koja bi bilo sto prepustila slucaju. cijeli ovaj slucaj jednostavno ne lici na njega.

    o opravdanju direktorice Bete ne bih.

    zao mi je da ti se to dogodilo i nadam se da ce ti ishod svega biti pozitivan i da ces ovu epizodu brzo zaboraviti.

    sretno u svakom slucaju

  9. #5659
    ljubilica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,779

    Početno

    Bas mi je zao zbog tvog negativnog iskustva. Sreca pa ste se snasli i zaputili u Prag. Nadam se da ce sve sretno zavrsiti.
    Inace, ja sam imala transfer krajem srpnja u Petrovoj i sestre su mi rekle da zene s hepatitisom imaju postupke u kolovozu. Ispada da imaju pravo jednom godisnje sto je po meni mozda bezveze. Al, to nije tema
    Biribirino- sretno!!!

  10. #5660
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    biribirno, jako mi je zao zbog toga sto ti se dogodilo i shvacam zasto si imala potrebu to napisati javno...

    takodjer mi je zao sto je ljutnja (na koju itekako imas pravo) usmjerena na dr Radoncica, dok se vec i kroz tvoj post iscitava da se radi o lijecniku koji je u suludoj i bezizlaznoj situaciji pokusavao pronaci izlaz za tebe i dao sve od sebe da rijesi nastali problem. s obzirom da sam i sama njegova pacijentica, sve sto je ovdje napisano o njegovoj profesionalnosti i pristupu pacijentu mogu samo debelo potpisati.

    zelim ti puno srece dalje

  11. #5661

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    21

    Početno

    Nema posebne sterilizacije, svi se istrumenti isto tretiraju.
    Ja bi dosla na punkciju i u 2h ujutro da su me primili, neradi se ovdje o mom znanju hocu li biti zadnja ili koja vec nego o tome da me nisu nikako primili, ostavili su me na cjedilu

  12. #5662
    s_iva avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    703

    Početno

    Žao mi je zbog tvog iskustva, i nadam se da će ovaj postupak, nakon svega, rezultirati pozitivnom betom.
    Jesi pokušala od tete direktorice tražiti povrat novca, barem za stimulaciju?
    Ja bih odglumila da mi je stimulacija propala, tj.da nisam našla alternativno rješenje u Pragu. Ako dobro kužim, ona ti nije ponudila neko drugo rješenje već dr R.

  13. #5663
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj tetadoktor prvotno napisa Vidi poruku
    poznavajuci dr Radoncica, on te sigurno nije htio ostaviti na cjedilu, sva njegova dosadasnja djela govore o njemu kao velikom covjeku prije svega, a nakon toga i doktoru.
    Potpis na ovo, iz dugogodišnjeg iskustva s čovjekom.

    Draga biribirino, ti si prošla sito i rešeto sustava - s jedne strane kao pružatelj usluge (med. sestra), di te negativno zakačilo isto (pretpostavljam, ali ne znam, da bi med. osoblje, ako se štreberski i po nekim smjernicama pridržava uputa, a nema... onog što zovem "partizanštinom" - štedi ovo, budžetiraj ono itd.) trebalo biti zaštićeno od hepatitisa nekim mjerama prevencije (ja sam med. laik pa nemam pojma, ali to bih očekivala), a s druge strane kao primatelj (pacijent) di su te ostavili visit.

    Sasvim razumijem tvoju reakciju "fala, rađe onda ne" - jer to bi bila i moja, najvjerojatnije.

    Na žalost, kako god čovjek bio super, kao dio sustava - dio si sustava, ne možeš biti soler, i sve dobro (inovacija, dostupnost) i loše (manjak pravila koja... zapravo... i uzgajaju inovativnost jer stalno neki short cutovi, snalaženja itd. - a ja štrebsi.... meni draže kruto i dosadno, nego inventivno) odražava se i na tebi (ovakvi slučajevi). Možeš bit neovisan samo ako izgradiš ogromnu kliniku kao tipa Svjetlost - di imaš svoj pogon i međunarodne pacijente, priliv love koji ti omogućuje potpunu samostalnost, i ne tiče te se puno "svijet oko tebe".

    Hoću ti reći da niti najveći entuzijast, precizna osoba, nije ful neovisna od onoga što je okružuje u konkretnom zdravstvu jer u IVF-u i medicini nisi sam, trebaš kolege i suradnju.

    Sretno dalje!
    Posljednje uređivanje od ina33 : 02.10.2013. at 08:47

  14. #5664
    ljubilica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,779

    Početno Potpomognuta u poliklinici Škvorc

    Pošto je stara tema zaključana, a ne vidim da je netko otvorio novu - otvaram temu

    Dakle, ima li netko iskustava s postupcima kod Škvorca?
    Zvala sam ih, konzultacije su 300kn, ostalo ide na up. Tko želi napraviti spermiogram, isto je 300 kn al u postupku se ne plaća.
    Nalaze hormona primaju iz vana, znači ne moraju se kod njih vaditi.

    Pišite ak imate mišljenja ili iskustva

  15. #5665
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Poznanica ide za koji dan na razgovor kod njih,pa javim novosti kak je prošlo.

  16. #5666
    Kikica1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    733

    Početno

    Mislim da je tema zakljucana zato sto su sve privatne klinike prebacene ovdje

    http://forum.roda.hr/threads/58128-P...tnim-klinikama

  17. #5667
    ljubilica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,779

    Početno

    Aha, nek nas onda prebace

  18. #5668
    ljubilica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,779

    Početno

    Dakle, ima li netko iskustava s postupcima kod Škvorca?
    Zvala sam ih, konzultacije su 300kn, ostalo ide na up. Tko želi napraviti spermiogram, isto je 300 kn al u postupku se ne plaća.
    Nalaze hormona primaju iz vana, znači ne moraju se kod njih vaditi.

    Pišite ak imate mišljenja ili iskustva

  19. #5669

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    ljubilica ako imaju jos mjesta, ja bih to svakako iskoristila na tvom mjestu.

  20. #5670

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    21

    Početno

    U svakom slucaju hvala na razumjevanju ako sam ga uopce i imala, cast izuzecima

  21. #5671
    ljubilica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,779

    Početno

    I pokušaj se izboriti za do tad potrošen novac i vrijeme!! Sretno!

  22. #5672
    ljubilica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,779

    Početno

    Imaju mjesta, to me i muči! Zašto nitko ne želi tamo? Možda nisam u pravu, al na forumu nas ima malo more i nitko ne piše

  23. #5673

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    21

    Početno

    svi mi pisemo pozitivna i negativna iskustva sa nekim doktoro, ja sam svoju dusu otvorila i napisala ono sto sam prozivjela.
    Sigurno kad me neko pita za R. i polikliniku Beta necu pricati nista lijepo jer nista lijepo mi se nije ni desilo

  24. #5674
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Možda nisu dosta ljudi upoznati s njima. Ne znaju koji je to doktor, ipak je to i u Samoboru. Jedino što su poznati biolozi, ali ima već i mlađih koji su na jako dobrom glasu.
    Plus što i inače nema cura koja su baš tamo na postupcima, nema nekih uspjeha...možda je to sve spojeno razlog neke skeptičnosti

    Mislim, meni što se tiče osoblja tamo, svi su super. Nisam bila na mpo, ali ginekologa hvali jako puno žena. Sestre super, uvjeti super. Žao bi mi bilo da cure ne iskoriste, kad je već na hzzo teret

  25. #5675

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    21

    Početno

    Za novac koji mi trebaju vratiti i platiti razliku troskova koje sam imala u Pragu, niko mi se nejavlja, mada nam je bilo obecano da ce nam isplatiti troskove, ali poduzimat cemo jos sigurno nesto po pitanju toga samo dok se oni dogovore ko je kriv

  26. #5676
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Dobro je da si napisala svoje iskustvo i hvala ti na tome. Blago je reći da su se u Betaplusu neprofesionalno ponijeli, a ti definitivno zaslužuješ odštetu za to, pa makar morala pokrenuti i tužbu. Bilo bi dobro da ne ostane samo na ovome na forumu, iako je i ovo već ogromna negativna reklama za njih... Neka razmisle malo o svome ponašanju.
    Posljednje uređivanje od Konfuzija : 02.10.2013. at 12:26

  27. #5677

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    javljaj nam razvoj situacije. drzim fige!

  28. #5678
    ljubilica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,779

    Početno

    Dogovorili smo konzultacije. Bumo vidli

  29. #5679

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    21

    Početno

    A dr. Radoncica vise zanima da traca druge doktore nego tvoji hormoni i prijasnji protokol, jako sujetan covjek. Res je za njega divljak, mislim Res jeste specifican na svoj nacin ali se nebavi rekla kazala i neprihvaca se neceg sto nemoze zavrsiti pa ko god drugi da je kriv. Sa jednom Dr. Lazarovskom se isto nemoze porediti, kao uzima pare, jeste uzima, to joj je posao al makar imaju vrhunsku uslugu i na sve misle

  30. #5680

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    21

    Početno

    A Radoncic kao besplatno radi hahaha

  31. #5681
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Bribirino, shvaćam tvoju ogorčenost, ali mislim da si malo pretjerala sada. Dr. Radončić je očito odradio svoj dio posla, a zeznuli su te u Betaplusu. Ja ne bih na ovakav način iznosila sadržaj razgovora s liječnikom, isto kao što očekujem da ni on ne priča o tome drugima.

  32. #5682
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Citiraj biribirino prvotno napisa Vidi poruku
    A dr. Radoncica vise zanima da traca druge doktore nego tvoji hormoni i prijasnji protokol, jako sujetan covjek.
    sad već siješ žuć i tračaš, a to nije lijepo. i ovo što si napisala da trača druge doktore jednostavno nije istina.

    Res je za njega divljak, mislim Res jeste specifican na svoj nacin ali se nebavi rekla kazala i neprihvaca se neceg sto nemoze zavrsiti pa ko god drugi da je kriv
    Reš je mene uzeo u postupak i odredio mi stimulaciju bez i jednog izvađenog hormona. došla sam na konzulatacije da vidim šta sve treba a izašla van sa ljekovima za stimulaciju, toliko o tome (da ne kažem da sam od 12 j.s. imala samo dva embrija) no to nije tema!


    kao što je ina33 napisala, u tvom slučaju krivica pada na kliniku i traži svoja prava.

  33. #5683

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    21

    Početno

    Citiraj s_iva prvotno napisa Vidi poruku
    Žao mi je zbog tvog iskustva, i nadam se da će ovaj postupak, nakon svega, rezultirati pozitivnom betom.
    Jesi pokušala od tete direktorice tražiti povrat novca, barem za stimulaciju?
    Ja bih odglumila da mi je stimulacija propala, tj.da nisam našla alternativno rješenje u Pragu. Ako dobro kužim, ona ti nije ponudila neko drugo rješenje već dr R.

    Da radoncic mi jeste pokusao pomoci da nade nekog drugog i rekao je da ce pricati sa svojim bivsim ebriologom ali da nista neobecava, ali meni je to bilo neprihvatljivo u tom trenutku jer trebalo je nesto brzi i sigurno organizirati da mi nebi doslo do spontane ovulacije, uglavnom uzasan stres smo prozivjeli. A iz poliklinike beta su nam rekli da ce platiti dio troskova i da ce nam se javiti radoncic ali niko se nije javio do sad, pa sad cemo mi opet njih zvati. Nama na zalost postupak u Pragu opet nije uspio pa smo bili malo okupirani oko toga ali sad cemo opet zvati Betu i da na neki pristojan nacin rijesimo ovu situaciju u protivnom cemo biti prinudeni ici na uskok pa mozda im je to draze

  34. #5684
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Biribirino, želim ti da uspiješ čim prije i da ti IVF poglavlje ostane samo ružno-lijepo sjećanje.

    Ono što ti želim poručiti (a tebe vjerojatno u ovom trenu ne zanima, i sigurno si u pravu), je da kao IVF pacijent... a moraš bit svjesna svog okruženja, kao što i kod bilo koje stvari moraš bit svjesna da živiš u Hrvatskoj, sa svim svojim plusevima i minusevima, i tvojom odlukom što tu mijenjati i što prihvatiti (koja je odluka svakog od nas, svaki dan).

    Za vrhunsku i soft medicinu, kao što je IVF, potreban je stabilan kontekst i novac. Stabilan kontekst nisu Grozd, U ime obitelji itd., koji izričito napadaju IVF kao takav. Stabilan kontekst nije manjak novca s kojim se tu kuburi.

    Sve to u Češkoj imaju - nije crkva toliko jaka pa ne vode stalno (svakih par mjeseci) svejtonazorne bitke što je brak i kad počinje život.

    Svi smo mi slobodni... mijenjati postojeće, na njega pristajati ili ići i platiti vani. I onda imaš vani di nema šanse da bi uoipće prozborila s dr-om koji tii vodi IVF (Maribor), a čekala bi na postupak godinu dana. Prag su drugi uvjeti, ali možda najbolja alternativa, najboljil miks između dobre cijene, dostupnih doktora i normalnog, neratnog okruženja.

    Znam da tebe ne zanima kontekst, nego to što ti se sad dogodilo... ali to se događa svaki dan, nekome od nas, a i državi (od Lexa Perković pa danas jedno, sutra drugo, od slavljenja pilota koji su prizemljili zrakoplov - a to bi im trebao bit posao, i mi bi trebali bit koncentrirani na avione, a ni detalje di se rodio koji pilot i kome je zahvalio) itd., ukidanje studija, promjene zakona od danas do sutra).

    Ovo što se tebi dogodilo dijete je toga. A bojim se i tvoje zaraživanje.

    Želim ti svu sreću, mislim da te skroz razumijem, ali ne možeš kirurški odrezat jedan proizvod (IVF) od onoga di je nastao. Toga... bojim se, nema.

  35. #5685
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    A odmah i da ti kažem i svoje iskustvo s MB-om (s kojima sam kao klinikom zadovoljna) - štrajk liječnika pa još dulje trajanje antibebi pripreme, sa svim rizicima kjoe to nosi (konkretno, u svom 10-godišnjem IVF-koketiranje stažu, najgora posljedica IVF-a koju sam vidjela je nastala upravo zbog antibebi kao pripreme za postupak u Mariboru - obostrana plućna embolija).

    U nekom normalno svijetu koji se pridržava pravila, možda bi bilo bitnije tražit i dobit odštetu za zarazu hepatitisom (pretpostavljam da te to frka jer taj (državni) sustav poznaješ i frka te za posao i znaš da nemaš šanse), a više utječe na tvoj život, dugoročno, od ovoga sada, čini mi se. A državno i privatno zdravstvo jedne države su bliski... nije jedno ful neovisno, dijele resurse, nešto se započne privatno pa finishira državno i vice versa.

    Što god napravila (jer sve što napraviš ili ne napraviš jest neka odluka ) - ja ti pokušavam pomoći kontekstualizirati cijelu stvar.

    Sretno za drugi put i da se ovo raspetlja na način da vas ne ostavi ogorčene!
    Posljednje uređivanje od ina33 : 02.10.2013. at 13:09

  36. #5686

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    21

    Početno

    Citiraj Bluebella prvotno napisa Vidi poruku
    sad već siješ žuć i tračaš, a to nije lijepo. i ovo što si napisala da trača druge doktore jednostavno nije istina.



    Reš je mene uzeo u postupak i odredio mi stimulaciju bez i jednog izvađenog hormona. došla sam na konzulatacije da vidim šta sve treba a izašla van sa ljekovima za stimulaciju, toliko o tome (da ne kažem da sam od 12 j.s. imala samo dva embrija) no to nije tema!


    kao što je ina33 napisala, u tvom slučaju krivica pada na kliniku i traži svoja prava.

    Ne sijem ja nikakvu zuc, samo pricam istiniu a istina je da je dobacio negativne komentare na doktore iz mojih prijasnjih postupaka ali meni je to na jedno uslo a na drugo izaslo tada i bio mi je bitan samo krajnji cilj. Vi nerazumjete ocito o cemu pricam beta kaze da im nije rekao za moju situaciju a on kaze da jeste.
    Nije bitno koga ja vise smatram krivim nego neznam kome da vjerujem

  37. #5687
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Omjer državnih doktora koji kritiziraju druge (meni rubrika "a ko van je to piturava", najiskrenije) i omjer privartnih koji kritiziraju jedni druge je otprilike isti, po mom iskustvu. A i pacijenti kritiziraju jedni druge, ispipavaju, sve je to vrsta nekog socijalnog inženjeringa i dojmova. Kao i ovaj forum, uostalom.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 02.10.2013. at 13:11

  38. #5688

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Biribirino zao mi je sto vam se to desilo i nadam se da cete brzo do svoje srece, unatoc svemu!
    Ja ne poznam dr. Radoncica ni Polikliniku Beta, ali za to sto se dogodilo po meni su krivi oboje, jer bi se slucaj kao tvoj trebao voditi transparentno i od pocetka fer prema tebi. Mislim, ako cure ovdje na forumu znaju da pacijentice s hepatitisom C prima samo Petrova od drzavnih, i to ponekad, to mora znati i dr. - vec po tome se moze zakljuciti da nije jednostavno uzeti takvu pacijenticu i trebalo se unutar Poliklinike sve to bolje iskomunicirati i izdogovarati, otvorenih karata. Da su te odbili odmah sigurno vam ne bi bilo svejedno, ali ovako je ispalo najgore moguce. Nadam se da ces dobiti naknadu troskova, to bi bilo posteno s njihove strane.

  39. #5689
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj biribirino prvotno napisa Vidi poruku
    Nije bitno koga ja vise smatram krivim nego neznam kome da vjerujem
    Vjerovati samo sebi uz organizaciju sto buffera i pacijentsko promišljanje what-if scenarija, pogotovo u IVF priči. Probajte dobit neku naknadu, a za ubuduće se prosmisli što ćeš i gdje - jer koju god kliniku pikaš sve su kompromisi (ili novaca, ili vremena, ili obje stvari). Bullet-proof mjesta za liječenje u IVF-u - nema. I za sve ćeš trebati suranju više njih, suradnju čak i ako ćeš u Prag - nekog tu i nekog vani (folikulometrija se obavlja u RH, osim ako nemaš neograničena sredstava i ne radiš, pa možeš boraviti svako malo mjesec dana u Pragu).

    Držim ti palčeve za sve!

  40. #5690
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Citiraj biribirino prvotno napisa Vidi poruku
    Ne sijem ja nikakvu zuc, samo pricam istiniu a istina je da je dobacio negativne komentare na doktore iz mojih prijasnjih postupaka ali meni je to na jedno uslo a na drugo izaslo tada i bio mi je bitan samo krajnji cilj. Vi nerazumjete ocito o cemu pricam beta kaze da im nije rekao za moju situaciju a on kaze da jeste.
    Nije bitno koga ja vise smatram krivim nego neznam kome da vjerujem
    istina, nije više bitno tko je kriv...
    al meni i dalje nije jasno (ovo nije upućeno tebi) zašto te klinika nije primila. ako je dr. R prihvatio rizik da ti radi aspiraciju nije mi jasno zašto te direktorica odbila. pa nema nikakve opasnosti za druge pacijente. nebitno kad je saznala za tvoj slučaj, po meni ovo je izrazito njena krivica, ona kao glavna i odgovorna osoba je trebala naći neko riješenje za tebe. ne čekaj da te netko nazove, traži razliku troškova.

  41. #5691
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    IVF je čak i u RH politička priča (početak života itd.) - tako da s kim god komuniciraš (državno-privatno), na žalost, moraš dijeliti sve sa dva i provjeravati u smislu što tko smije reći itd.

    Što bi bilo, npr., da si sad negdje državno i krene štrajk. Odšeta? Naknada? Ne znam baš... vjeorjatno reproduktivci ne štrajkaju, nemam pojma, ispala iz priče.

    Tako da, s obzirom na relativno velike uloge (tvoje novce, to da se "rokaš" hormonima, godišnji itd.) - po meni uvijek moraš i ti imat neki stand by scnearij u glavi.

    Ono "opusti se"... a to je više ko neka krilatica, barem meni oduvijek bilo.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 02.10.2013. at 13:25

  42. #5692
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    biribirino,prvo i najbitnije,jako mi je žao zbog svega što si prošla!
    Po tvom iskustvu s dr. Radončićem i svemu što si napisala,da se shvatiti da se doktor ponio neprofesionalno i neodgovorno.Da je poliklinici Beta najavio tvoju punkciju pet do dvanaest,i ja sam tako shvatila,možda je došlo do nekog nesporazuma,konflikta između njega i odgovorne u Beti,neznam...ali nije u redu da te zavlačio,to stoji.I samo okolišanje u vezi uvjeta pod kojim se trebala obaviti aspiracija?Tu nekaj ne štima.
    Opet.Da su u Beti odbili napraviti ti aspiraciju zbog hepatitisa mi je katastrofa,kao da se radi o nekoj dječjoj igri...vjerujem da nisi ni prva ni zadnja s hepatitisom u postupku i to nebi trebao biti problem.Zato zbilja ne shvačam o čemu se tu radilo.
    Sve kaj si napisala nejde u prilog dr. Radončiću i to me iskreno jako čudi,evo i ovdje se javljaju samo cure s pozitivnim iskustima s tim doktorom.Mene je isto oduševio,mada ga nisam nikad vidla,razmjenili smo nekoliko maila.I samo time mi je puno pomogao.
    Mislim da bi prvenstveno trebali ti i suprug popričati s njim,da razjasnite sve sporno oko ovoga što vam se desilo.Negdje je zaštekalo i to treba razjasniti.

    Ne slažem se s Bluebellom da je ovo izrazito krivica direktorice Bete,jer ti si došla ka dr. Radončiću,s njim si dogovarala stimulaciju,punkciju,cijeli postupak.A pošto su Vili i Beta očito povezani i surađuju,doktor je zaslužan/zadužen voditi te i dalje do transfera.Bilo to u Viliju ili Beti.Ili?

  43. #5693

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    21

    Početno

    Citiraj Konfuzija prvotno napisa Vidi poruku
    Bribirino, shvaćam tvoju ogorčenost, ali mislim da si malo pretjerala sada. Dr. Radončić je očito odradio svoj dio posla, a zeznuli su te u Betaplusu. Ja ne bih na ovakav način iznosila sadržaj razgovora s liječnikom, isto kao što očekujem da ni on ne priča o tome drugima.

    Nevjerujem ja da on nije bas upucen kakve uslove ima beta i da neprima nikako hep c, ali je to vjerovatno zaboravio ili je mozda pokusao vec pred samu punkciju da me prosverca da njih dovede pred svrsen cin, mislim sad samo nagadam al samo on zna pravu istinu. Uglavnom oni kazu on je kriv, on kaze da to nije upuceno na njegovu adresu i eto tako. Uglavnom da mi je rekao upcetku kako stvari stoje sigurno nebi ni pocela sa stimulacijom. Ja neznam ali mislim da je on to njima zaboravio reci ali je tad vec bilo prekasno i onda su ga odbili i rekli da me nemogu primiti. Krivica im je zajednicka

  44. #5694
    valiana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Lokacija
    hrvatska
    Postovi
    470

    Početno

    Evo sam da pohvalim polikliniku Škvorc bila sam tam na pregledu preko croatie zdravstvenog.Super sam bila zadovoljna doktor je super preko sat vremena je razgovarao s mužem i s menom o svim mogučnostima.Klinika i osoblje mi je ostavilo dobar dojam i da mogu svoj postupak radit u HRVATSKOJ radila bih ga kod njih!

  45. #5695

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    21

    Početno

    Citiraj žužy prvotno napisa Vidi poruku
    biribirino,prvo i najbitnije,jako mi je žao zbog svega što si prošla!
    Po tvom iskustvu s dr. Radončićem i svemu što si napisala,da se shvatiti da se doktor ponio neprofesionalno i neodgovorno.Da je poliklinici Beta najavio tvoju punkciju pet do dvanaest,i ja sam tako shvatila,možda je došlo do nekog nesporazuma,konflikta između njega i odgovorne u Beti,neznam...ali nije u redu da te zavlačio,to stoji.I samo okolišanje u vezi uvjeta pod kojim se trebala obaviti aspiracija?Tu nekaj ne štima.
    Opet.Da su u Beti odbili napraviti ti aspiraciju zbog hepatitisa mi je katastrofa,kao da se radi o nekoj dječjoj igri...vjerujem da nisi ni prva ni zadnja s hepatitisom u postupku i to nebi trebao biti problem.Zato zbilja ne shvačam o čemu se tu radilo.
    Sve kaj si napisala nejde u prilog dr. Radončiću i to me iskreno jako čudi,evo i ovdje se javljaju samo cure s pozitivnim iskustima s tim doktorom.Mene je isto oduševio,mada ga nisam nikad vidla,razmjenili smo nekoliko maila.I samo time mi je puno pomogao.
    Mislim da bi prvenstveno trebali ti i suprug popričati s njim,da razjasnite sve sporno oko ovoga što vam se desilo.Negdje je zaštekalo i to treba razjasniti.

    Ne slažem se s Bluebellom da je ovo izrazito krivica direktorice Bete,jer ti si došla ka dr. Radončiću,s njim si dogovarala stimulaciju,punkciju,cijeli postupak.A pošto su Vili i Beta očito povezani i surađuju,doktor je zaslužan/zadužen voditi te i dalje do transfera.Bilo to u Viliju ili Beti.Ili?

    Ma ja cak nisam ni znala da ce punkciju i transfer raditi u beti, nego mi je to sestra rekla slucajno kad smo nesto pricale o anesteziji
    Meni nije u interesu da ga ocrnim, mada je tako ispalo, ja samo pricam istinu i iza svake svoje rijeci stojim da je istina. Doktor jeste super inace, ali je samnom pogrijesio i to sam iznjela u javnost izrevoltirana zato sto nam se vise nikad nije javio poslije ovoga a rekli su nam u beti da ce se javiti

  46. #5696
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    moguće je da je u Viliju normalno radio s pacijenticama koje imaju hepC i mislio da u Beti vrijede ista pravila... mada, to su ozbiljne stvari koje definitivno moraju biti unaprijed dogovorene.

    u svakom slučaju, ganjaj lovu natrag - ono što je sigurno je da moraš biti obeštećena.

  47. #5697
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Sram te bilo ovako blatiti doktora bez da ste sjeli s njim nakon svega i pokusali naci zajedničko riješenje vaseg problema, vidjeti gdje je zapelo i traziti naknadu.
    Napustam ovu raspravu, iznjela si svoje iskustvo, pravdu moras traziti od klinike i doktora.
    Ovo sve se pretvorilo u nesto jako ružno, ipak se radi o nečijem ugledu i karijeri.

  48. #5698
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    A gle, nekakva greška u komunikaciji je vjerojatno bila i to oni trebaju ispitati i ustanoviti čija je odgovornost. Iz tvoje perspektive, bitno je da dobiješ kompenzaciju i ispriku. I naučiš lekciju, naravno.
    I zbog toga ja ne bih javno blatila nekoga tko možda uopće nije kriv. Što je tko rekao o komu stvarno je nebitno i na granici dobrog ukusa.

  49. #5699
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj Bluebella prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo sve se pretvorilo u nesto jako ružno, ipak se radi o nečijem ugledu i karijeri.
    Ulozi su veliki s obje strane (nečiji danima GO-a ili bolovanja, novci itd.) pa se komunicirati mora. Najbolje to uvijek riješiti u 4 oka, ali, to be fair, sjećam i da su brojne cure prozivale raznorazne doktore, pa... nemojmo bit selektivni.

    Da je IVF ful transparentan, i nema te cijele političke pozadine i besparice koja ga ne čini best-in-class u odnosu na zemlje tipa Češka i Slovenija, manje bi potrebe i za forumima bilo, jer tu svi dolazimo pročekirati stvari prije odlaska dr.-u.

    Forumi, Face itd. su novi načini komuikacije, razmjene iskustva itd. i kad boli, i kad je super, i kad se pišu upitne stvari (liječenje ne znam čime, ima cijeli pdf o tome, mišljenja ova-ona, dojmovi ovi-oni) i kad se piše kvazi-relevantno (jer ništa na netu nije relevatntno usmislu fakata, osim kad piše čovjek koji znanjem stoji iza toga u smislu dr.sc. itd.... i to treba tako prihvatiti dok god se net ne cenzurira.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 02.10.2013. at 14:36

  50. #5700
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    odgovornost je uvijek na šefu/voditelju/ravnatelju/direktoru jer je njegova zadnja, osobno mi je nesimpatično odbijanje rada s osobom zaaraženom s hepatitisom C jer se u bolnicama normalno radi s materijalima takvih pacijenata (ne mislim na mpo), samo se naglasi da je hep c da bude pojačan oprez, zamisli da se u bolnicama odbija rad, tako da je ovo potpuno neprofesionalno, pogotovo kad se ne zna kakvo ciijepljenje se provodi među zdravstvenim djelatnicima, ovdje mi se čini da je dr Radončić, koji je i moj doktor te znam da je izuzetno požrtvovan, najmanje kriv
    želim ti visoku betu!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •