Stranica 49 od 149 PrviPrvi ... 3947484950515999 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,401 do 2,450 od 7420

Tema: Potpomognuta na KBC RIJEKA

  1. #2401
    thinkpink avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    na sunčanoj strani
    Postovi
    430

    Početno

    Citiraj Snekica prvotno napisa Vidi poruku
    Cure, može jedno OT pitanje? Imam frendicu (suborku) koja je isto u našoj klinici, trenutno na dugom protokolu. Malo joj se taj prvi dio sa Decapeptylom odužio, i sad još nije dobila M, jedino ima od jučer blago žuto-smeđi iscjedak?! Je li za zabrinuti se ili ne? Neznam jer nisam ni ja bila na još nikad na dugom protokolu pa joj ne mogu sama pomoći. Please, help!
    meni su ciklusi inače, 24-26 dana, a na decapeptylu su mi došle 34-ti dan, bila sam već luda i očajna, sva natečena, a nikako da krene. bila sam u dva navrata u bolnici, svaki put po novu turu lijekova i samo na razgovoru kod dr-a, pitao me kako se osjećam i čak rekao da sam možda trudna, a ja sam mu rekla da nema šanse....naime u prvoj trudnoći mi je test bio pozitivan 28 dan, a sad kad sam napravila 30-ti i vidjela da je negativan nisam si više nikakvu lažnu nadu ulijevala .
    a čuj, uvijek može biti i to jedno čudo koje zatrudni na decapeptylu, iako bi ja na njenom mjestu napravila kućni test, pa da me ne šalju vaditi krv bez veze. baš sam pričala sa dr i rekao je da su prilično pouzdani ti kućni, pa kad dosta kasni i test je negativan, mislim da nema tu puno priče. nakon 10 dana kašnjenja mislim da svakako šalju vaditi betu.
    Posljednje uređivanje od thinkpink : 29.09.2011. at 19:36

  2. #2402
    cranky avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,117

    Početno

    Citiraj phiphy prvotno napisa Vidi poruku
    A sad da vas pitam: spremamo se za IUI. Kakva je praksa sa klomifenima, štopericom (prije) i gonalima (nakon inseminacije)? Jedna prijateljica je pred par godina bila u Ri na jednoj inseminaciji i nije dobila ništa od toga, a nakon toga je išla u Zgb i dobila sve...
    Mislim da ste nešto pobrkale. Za IUI teško da će ti bilo koji dr dat gonale. Obično se daju klomifeni i nakon toga štoperica. Nakon štoperice ide se sa inseminacijom i nakon nje se uzimaju utrogestani, oralno ili vaginalno. Ali nakon inseminacije nikako više ne idu ni gonali ni ništa slično jer je to stimulacija.
    Moguće da je tvojoj frendici dr "podebljao" stimulaciju klomifenima sa par gonala, ali i to mi je sumnjivo kad je u pitanju inseminacija
    Sretno.

    Drage moje sve puse od nas dvije

  3. #2403
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    Hvala vam!

  4. #2404
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    Citiraj cranky prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da ste nešto pobrkale. Za IUI teško da će ti bilo koji dr dat gonale.
    Ja sam pogriješila, napisala sam kasnije da sam pisala gonali, a mislila utrogestani...U zadnje vrijeme sam nakupila toliko informacija, očito još nisam sve posložila u prave ladice .

    Ej, cure, a što ako dan D (npr. najbolji za inseminaciju) padne baš za vikend? Da li se normalno i vikendom obavljaju sve akcije?

  5. #2405
    tigrical avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    RI
    Postovi
    2,925

    Početno

    Citiraj phiphy prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam pogriješila, napisala sam kasnije da sam pisala gonali, a mislila utrogestani...U zadnje vrijeme sam nakupila toliko informacija, očito još nisam sve posložila u prave ladice .

    Ej, cure, a što ako dan D (npr. najbolji za inseminaciju) padne baš za vikend? Da li se normalno i vikendom obavljaju sve akcije?
    Sve se radi vikendom, nemoj se ništa brinut.

  6. #2406

    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    492

    Početno

    Drge moje ni od mene ovaj put beta 0....ali dobro naučeni smo na sve pa tako i to,zašto da bude jednostavno kad može komplicirano!Sretno svima za šta vam treba.....a mi jovo nanovo.....

  7. #2407
    kiki30 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,353

    Početno

    vita,žao mi je...

  8. #2408
    thinkpink avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    na sunčanoj strani
    Postovi
    430

    Početno

    Citiraj vita22 prvotno napisa Vidi poruku
    Drge moje ni od mene ovaj put beta 0....ali dobro naučeni smo na sve pa tako i to,zašto da bude jednostavno kad može komplicirano!Sretno svima za šta vam treba.....a mi jovo nanovo.....

  9. #2409
    sara38 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Hrvatska
    Postovi
    1,363

    Početno

    Vita22 !

  10. #2410
    Bebica_2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Gorski kotar
    Postovi
    237

    Početno

    Vita jako mi je žao!

  11. #2411
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Vita
    Kako ide thinkpink?

  12. #2412
    sali avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    258

    Početno

    Vita22

  13. #2413
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    Vita, ufffff, žao mi je! Danas sve nešto loše

  14. #2414
    thinkpink avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    na sunčanoj strani
    Postovi
    430

    Početno

    Citiraj Mali Mimi prvotno napisa Vidi poruku
    Vita
    Kako ide thinkpink?
    hej draga kod mene nikad kraja, danas 11-ti dan ciklusa, punkcija u pon ili utorak. nisam baš nešto ludo izreagirala, možda 2-3 lijepa folikula , a ostalo ništa značajno.
    kako si ti? nadam se bolje .....
    Posljednje uređivanje od thinkpink : 30.09.2011. at 18:34

  15. #2415
    dani82 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    1,186

    Početno

    vita22

  16. #2416

    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    492

    Početno

    Miškice moje najbolje

  17. #2417
    cranky avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,117

    Početno

    Vita

  18. #2418
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Jesam čim sam se skinula s pilula sve ok!
    Ti si možda kao i ja low responder...
    U petak sam i ja gore na finalnom dogovoru za stimulaciju pa se možda vidimo ako budeš imala transfer (zapravo ja ću kasnije tamo oko 1,2)

  19. #2419
    butterfly101 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,040

    Početno

    Vita žao mi je.....cure moje drage pa neznam šta je ovo,nikako da nas krene, ja se spremam za dobit mengu pa krećem sa kratkim protokolom,ali nisam baš u nekoj euforiji kad čujem samo takve vijesti, ipak me velike bete vuču da krenem što prije, neznam, ali ovo i mene osobno jako razočara...... dršte se sve cure kojma je ovaj postupak bio ravan nuli,znam kako je... šaljem vam veliki zagrljaj, nadam se da kad krenu dobre vibre neće biti kraja..... puse svima
    Posljednje uređivanje od butterfly101 : 01.10.2011. at 09:00

  20. #2420
    innu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    844

    Početno

    Vita22, baš mi je žao!

  21. #2421
    diabolica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Rijeka zapad
    Postovi
    527

    Početno

    Vita22 skoknula sam na forum samo da vidim tvoju situaciju...žao mi je draga, drži se!
    Svima šaljemo pusu, danas imamo mali rođendan punih 11. mjeseci...počinjemo sa privikavanjem u jaslice za koji dan...mama mora na posao....vrijeme ludo leti...leti....a kao da se sve jučer odvijalo...suborke moje ne gubite nadu!!

  22. #2422
    thinkpink avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    na sunčanoj strani
    Postovi
    430

    Početno

    Citiraj Mali Mimi prvotno napisa Vidi poruku
    Jesam čim sam se skinula s pilula sve ok!
    Ti si možda kao i ja low responder...
    U petak sam i ja gore na finalnom dogovoru za stimulaciju pa se možda vidimo ako budeš imala transfer (zapravo ja ću kasnije tamo oko 1,2)
    bitno da si bolje, te pilule su za mene bile čisti otrov i rekla sam sama sebi da to više ne bi pokušavala....stvarno nisu za mene.
    bojim se da smo sličan slučaj i što se tiče stimulacije.
    a transfer mi se čini svjetlosnim godinama udaljen od sadašnjosti .....

  23. #2423
    thinkpink avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    na sunčanoj strani
    Postovi
    430

    Početno

    Citiraj diabolica prvotno napisa Vidi poruku
    Vita22 skoknula sam na forum samo da vidim tvoju situaciju...žao mi je draga, drži se!
    Svima šaljemo pusu, danas imamo mali rođendan punih 11. mjeseci...počinjemo sa privikavanjem u jaslice za koji dan...mama mora na posao....vrijeme ludo leti...leti....a kao da se sve jučer odvijalo...suborke moje ne gubite nadu!!
    šteta da se češće ne javljaju cure kojima je uspjelo, mene uvijek razvesele vaše priče!!!!! sretno sa jaslicama!!!!

  24. #2424
    butterfly101 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,040

    Početno

    Jutro cure, evo meni se nekako nazire da bi danas mogla procuriti...zanima me dali je netko od vas bio u kratkom protokolu i kakvi su rezultati. Ja sam dobila decapeptyl i gonal, jedino što me plaši da neću uspijeti proizvesti dovoljno kvalitetnih folikula...jao što sam bliže postupku hvata me veća frfa...

  25. #2425

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Vita22 žao mi je draga!
    butterfly ja sam u 1. postupku bila na kratkom protokolu, bilo je 3 dobre stanice, ostalo nezrelo. Imat ćeš folikula ne brini, vibram ti za uspjeh ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    I još puno vibra svim curama u postupku ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ da se uskoro forum trese od veselja

  26. #2426
    Bebica_2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Gorski kotar
    Postovi
    237

    Početno

    Ja sam bila u kratkom protokolu samo sam umijesto gonala imala menopur i dobila sam 11 stanica, tri smo iskoristili i čekaju nas još 8 smrznutih!!
    ne brini bit će sve ok!!sretno!!

  27. #2427
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    thinkpink jesi li imala punkciju?

  28. #2428
    thinkpink avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    na sunčanoj strani
    Postovi
    430

    Početno

    Citiraj Mali Mimi prvotno napisa Vidi poruku
    thinkpink jesi li imala punkciju?
    taman ti pišem na fb-u...

  29. #2429
    thinkpink avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    na sunčanoj strani
    Postovi
    430

    Početno

    cure zanima me kada ste kod dr V krenule sa utrogestanima, nakon punkcije ili nakon transfera? naime, jutros je bila punkcija, ali nije mi ništa spominjao da trebam krenuti sa lijekovima, a ja zaboravila pitati,
    hvala !

  30. #2430

    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    492

    Početno

    Thinkpink kako je prošla punkcija,počinje se s utrogestanima nakon transfera....sretno

  31. #2431
    thinkpink avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    na sunčanoj strani
    Postovi
    430

    Početno

    Citiraj vita22 prvotno napisa Vidi poruku
    Thinkpink kako je prošla punkcija,počinje se s utrogestanima nakon transfera....sretno
    super za utrogestan, tako sam i mislila, jer je doktor jako temeljit i ne vjerujem da bi to zaboravio reći, ali šta kad paranoja radi!!!!

    dobro je prošla, ja zadovoljna , dva folikula /bila sam jako tužna / koja su dala dvije jajne stanice /sad sam jako /. bojala sam se praznih folikula i nisam bila sretna kako sam reagirala na dugi protokol.....ali eto od malo smo izvukli maksimum i sve je tako brzo prošlo, nisam se ni snašla već sam bila na stolu.
    rekla sam sama sebi da ću biti sretna ako uopće dobijemo jajne stanice, jer je prošli put u prirodnjaku folikulić bio prazan....eto.....
    a sada, ono što vam je svima dobro poznato
    bti ću jakoooo sretna ako dođemo do transfera. a sve znate drage moje, ništa vam ne moram govoriti, nekada mislim da me samo vi ovdje razumijete i mislim da nisam daleko od istine.
    teško je shvatiti nekoga ako ne hodaš u njegovim cipelama.
    evo svima punooooo

  32. #2432
    Bebica_2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Gorski kotar
    Postovi
    237

    Početno

    bravo za stanice, ma i jedna će bit dosta samo da sve prođe ok, a vjerujem da hoće!!!
    mislimo na tebe!!!!!

  33. #2433
    thinkpink avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    na sunčanoj strani
    Postovi
    430

    Početno

    Citiraj Bebica_2 prvotno napisa Vidi poruku
    bravo za stanice, ma i jedna će bit dosta samo da sve prođe ok, a vjerujem da hoće!!!
    mislimo na tebe!!!!!
    hvala.
    kako si ti? kako bebica?

  34. #2434
    Bebica_2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Gorski kotar
    Postovi
    237

    Početno

    evo baš danas bila na pregledu, danas smo 29+1tj., cerviks nam je na 34mm, ušće T, bembolina se rita sve u šesnaest, plodne vode dosta, posteljica ok i za dva tjedna opet, onda će ju detaljno izmjerit da vidimo koliki smo!!i naravno mirovanje i dalje al sad i da hoću nemam više snage, napravim par koraka i gotova sam, ovo ležanje ubija

  35. #2435
    butterfly101 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,040

    Početno

    thinkpink sretno i držim fige da sve prodje onako kako treba.....

    bebica2 čuvaj se još malo,sretno
    Posljednje uređivanje od butterfly101 : 03.10.2011. at 21:24

  36. #2436
    thinkpink avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    na sunčanoj strani
    Postovi
    430

    Početno

    Citiraj Bebica_2 prvotno napisa Vidi poruku
    evo baš danas bila na pregledu, danas smo 29+1tj., cerviks nam je na 34mm, ušće T, bembolina se rita sve u šesnaest, plodne vode dosta, posteljica ok i za dva tjedna opet, onda će ju detaljno izmjerit da vidimo koliki smo!!i naravno mirovanje i dalje al sad i da hoću nemam više snage, napravim par koraka i gotova sam, ovo ležanje ubija
    mislim da izvrsno napredujete, još se malo strpi i konačno uživanje.
    oprosti, ali nisam nigdje ulovila informaciju zašto su te stavili na tako strogo mirovanje? meni je doktor već vrlo suptilno tako nešto najavio kada uspijemo radi svih mojih silnih dijagnoza. i danas uglavnom mirujem jer nisam u nekoj formi i razmišljam o svim curama koje ovako provode mjesece. stvarno čovjek mora biti jak u glavi da to izdrži.....ali ako ništa drugo barem znamo zašto se žrtvujemo.
    nije ni čudo da nemaš više snage, pa "tijelo" je zaboravilo bilo kakav napor....brzo ćeš ti doći u formu kad krenu šetnje i akcije oko bebe.

  37. #2437
    thinkpink avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    na sunčanoj strani
    Postovi
    430

    Početno

    Citiraj butterfly101 prvotno napisa Vidi poruku
    thinkpink sretno i držim fige da sve prodje onako kako treba.....
    hvala vam svima.....

  38. #2438
    Bebica_2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Gorski kotar
    Postovi
    237

    Početno

    A čuj nije baš strogo strogo mirovanje, reko je samo mirovanje al s obzirom da je trbuh sad sve veći a ja već godinu dana van forme više baš i ne mogu ništa jer me odmah sve boli i umorna sam!
    e sad da mi se prvi put nije desilo to šta mi se desilo vjerovatno ne bi bilo ni m od mirovanja al opreza radi jer mi je cerviks nešto kraći a prošli put je to skraćivanje cerviksa bio glavni problem, a i dosta brzo sam ostala trudna pa bolje spriječiti nego liječiti, tako da ja možda mirujem i više nego mi je dr. reko al strah je vrag!
    ne znam baš kako bi podnjela da mi se opet nešto slično ponovi ko prvi put!
    u početku je nekako ok to mirovanje al sad šta se više bliži kraj to je za izludit, sve me nervira, sve mi dosadno, a najviše mi fali to šta nemogu šetat po dućanima i pripremat se za dolazak bebice, sve drugi obavljaju1
    al šta je tu je!

  39. #2439
    thinkpink avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    na sunčanoj strani
    Postovi
    430

    Početno

    Citiraj Bebica_2 prvotno napisa Vidi poruku
    A čuj nije baš strogo strogo mirovanje, reko je samo mirovanje al s obzirom da je trbuh sad sve veći a ja već godinu dana van forme više baš i ne mogu ništa jer me odmah sve boli i umorna sam!
    e sad da mi se prvi put nije desilo to šta mi se desilo vjerovatno ne bi bilo ni m od mirovanja al opreza radi jer mi je cerviks nešto kraći a prošli put je to skraćivanje cerviksa bio glavni problem, a i dosta brzo sam ostala trudna pa bolje spriječiti nego liječiti, tako da ja možda mirujem i više nego mi je dr. reko al strah je vrag!
    ne znam baš kako bi podnjela da mi se opet nešto slično ponovi ko prvi put!
    u početku je nekako ok to mirovanje al sad šta se više bliži kraj to je za izludit, sve me nervira, sve mi dosadno, a najviše mi fali to šta nemogu šetat po dućanima i pripremat se za dolazak bebice, sve drugi obavljaju1
    al šta je tu je!
    dobro, draže mi je da je strogo mirovanje iz predostrožnosti, nego zato što je doktor tako striktno odredio. izdržati ćeš još to malo, mislim da je najgore definitivno iza tebe.
    meni se sestrična sa blizancima nije micala 8 mjeseci, ali doslovno, samo krevet-kauč.....tako da....jasno mi je kako to izgleda, bilo mi je uvijek jako teško gledati je kad bih došla do nje, ali čitala je puno i to ju je spasilo. na kraju je rodila bebice na termin /prirodna trudnoća/, ali je ipak već imala 37 godina i jedan spontani iza sebe, i svašta nešto od dijagnoza pa je bila rizična.
    nije ni to tako strašno da ti drugi obave shopping....možda malo uštediš, haha.....meni se čini da bi ja najmanje 1000 nepotrebnih stvari kupila za bebu!

  40. #2440
    Bebica_2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Gorski kotar
    Postovi
    237

    Početno

    pa ne znam baš i mm voli trošit!al možda se ovaj tjedan odvažim i odem malo van išli bi po kolica dok još kolko-tolko mogu!
    izabrali jesmo samo ih treba ić kupit!

  41. #2441
    butterfly101 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,040

    Početno

    hej cure, ja danas dobila mengu....nikad sretnija....počinjem sa Decapeptylom (kratki protokol)

    Svima puno ~~~~~~~~~~~~~~
    Posljednje uređivanje od butterfly101 : 04.10.2011. at 14:21

  42. #2442
    Bebica_2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Gorski kotar
    Postovi
    237

    Početno

    Citiraj butterfly101 prvotno napisa Vidi poruku
    hej cure, ja danas dobila mengu....nikad sretnija....počinjem sa Decapeptylom (kratki protokol)

    Svima puno ~~~~~~~~~~~~~~
    Bravo i sretno naravno!!!!

  43. #2443
    butterfly101 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,040

    Početno

    Hvala bebica...a ti se čuvaj i naravno odmaraj...
    Posljednje uređivanje od butterfly101 : 04.10.2011. at 17:30

  44. #2444
    izida avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    19

    Početno

    Primate li cure jos jednu hrabricu? Pripremam se tj. vec smo s prvim koracima (decapeptyl)
    krenuli za prvi ivf ili icsi u rijeci... imate li kakav savjet?

  45. #2445
    kiki30 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,353

    Početno

    butterfly,sretno !!! evo odmah ti šaljem puno ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  46. #2446
    tigrical avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    RI
    Postovi
    2,925

    Početno

    Citiraj izida prvotno napisa Vidi poruku
    Primate li cure jos jednu hrabricu? Pripremam se tj. vec smo s prvim koracima (decapeptyl)
    krenuli za prvi ivf ili icsi u rijeci... imate li kakav savjet?
    Naravno da primamo! Savjet ti je da se naoružaš strpljenjem i samo hrabro naprijed!
    Napiši nam malo više o sebi...godine ti i TM, dijagnoza, dr....

  47. #2447
    thinkpink avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    na sunčanoj strani
    Postovi
    430

    Početno

    Citiraj izida prvotno napisa Vidi poruku
    Primate li cure jos jednu hrabricu? Pripremam se tj. vec smo s prvim koracima (decapeptyl)
    krenuli za prvi ivf ili icsi u rijeci... imate li kakav savjet?
    ovdje si na pravom mjestu i za informaciju i za podršku. ja sam među novijim curama, pa možda neću uvijek znati odgovoriti na tvoja pitanja, ali vjeruj da ćeš ovdje jako brzo saznati što te zanima.
    moj savjet je puno optimizma i strpljenja. po mogućnosti neki hobi ili posao koji "skreće" misli.
    s druge strane ima cura kojima uspije prvi put....možda si baš ti među njima! sretno !

  48. #2448
    thinkpink avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    na sunčanoj strani
    Postovi
    430

    Početno

    cure imam nedoumicu. vidim po forumima kontradiktorne informacije o broju punktiranih stanica. naime, zanima me da li mi već na punkciji moramo reći koliko stanica da oplode i ako se sve oplode toliko zametaka ide u transferu ili to nije tako? da li npr mogu oploditi 3 jajne stanice, a na transferu iako su sve tri oplođene vratiti samo jednu. koliko sam ja shvatila to je tako, ali vidim da ima cura koje pišu drugačije, tj koliko oplode nakon punkcije toliko se mora vratiti na transferu.
    na kraju krajeva sjećam se razgovora kod pravnika koji je napomenuo da se jedino nakon transfera ne može više odustati, što bi značilo da par još uvijek ima vremena za razmišljanje između punkcije i transfera.
    jesam li u krivu?
    ja nemam baš čime previše razbijati glavu, imam samo dvije stanice i rekla sam da ih obje oplode.

  49. #2449
    Bebica_2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Gorski kotar
    Postovi
    237

    Početno

    Ja sam nakon punkcije odmah dok sam se presvukla sjela s doktorom i dogovorili se al ne za sto posto, sačekali smo da vidimo koliko je stanica iz folikula bilo i onda smo se u principu dogovorili da ćemo vratit samo jednu oplođenu, ovisi kako se bude situacija razvijala, al peti dan, na dan transfera je dr. predložio da ipak vratimo dvije i tako je i bilo!ostalo mi ih je tamo još 8 zaleđenih!
    stvarno ne znam jel postoji neko pravilo oko toga il ne ?!

  50. #2450
    thinkpink avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    na sunčanoj strani
    Postovi
    430

    Početno

    Citiraj Bebica_2 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam nakon punkcije odmah dok sam se presvukla sjela s doktorom i dogovorili se al ne za sto posto, sačekali smo da vidimo koliko je stanica iz folikula bilo i onda smo se u principu dogovorili da ćemo vratit samo jednu oplođenu, ovisi kako se bude situacija razvijala, al peti dan, na dan transfera je dr. predložio da ipak vratimo dvije i tako je i bilo!ostalo mi ih je tamo još 8 zaleđenih!
    stvarno ne znam jel postoji neko pravilo oko toga il ne ?!
    tako sam i ja shvatila cijelu situaciju, iako su me neki uspjeli zbuniti. no dobro, vidjet ću sutra kako će teći razgovor i sve to skupa, pa ću valjda biti nešto pametnija.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •