Stranica 2 od 54 PrviPrvi 12341252 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 2677

Tema: Potpomognuta na SV. DUHU

  1. #51
    Korny77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    66

    Početno

    Pozdrav svima,
    još uvijek vas redovito pratim i želim svima koji su u postupku puno sreće.
    Danas smo bili na kontroli-sada smo u 20tt i za sada su nam rekli da je curica.Znači biti će mala Lucija...)
    Nevjerojatno kako se svi čude (sestre i dr.) kad im kažem da je nama uspjelo iz prvog ivf...Tek sam sad postala svijesna koliko smo sreće imali...
    Toliko za sada - Pozdrav svima i velika pusa.....

  2. #52
    bugaboo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,067

    Početno

    Korny uzivaj u trudnoci, jako lijepo ime za curicu, i meni je Lucija jedan od favorita za nadam se skoru buducnost.

  3. #53
    corinaII avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,450

    Početno

    Ja sam bila u 7mj kod Baumana na dogovoru za IVf početkom 9mj...dobila sam odmah sve ljekove tj. 20 ampula Menopura i 14 Decepeptyla i 1 Ovitrele.
    E sada dogovor je bio da ultrazvuk 21dan ciklusa napravim u Zadru i ako je sve ok. da počnem s Decepeptylima( a kako mi 21 dan pada sutra ja sam to obavila jučer i čula se s doktorom Baumanom). Sve je ok mogu početi s njima ali mi nije jasno točno koji dan....
    trebao bi biti točno 21 dan od zadnjeg menzisa zar ne???? Sorry malo sam zbunjena jer u prošlom postupku sam krenila od 2 dana ciklusa s po dva Menopura i jednim Dipherelinom( dr.Reš).... U koliko je sati najbolje davati sebi inekciju Decapeptyl-a, dali se treba izvaditi iz frižidera pola sata prije upotrebe..... i kad krenem s Menopurima jel se može davati jedna inekcija iza druge??''

  4. #54
    corinaII avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,450

    Početno

    ....... Menopur se počinje davati od drugog dana cilklusa nikako prije zar ne ?

  5. #55
    AnneMary avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    1,230

    Početno

    Citiraj corinaII prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam bila u 7mj kod Baumana na dogovoru za IVf početkom 9mj...dobila sam odmah sve ljekove tj. 20 ampula Menopura i 14 Decepeptyla i 1 Ovitrele.
    E sada dogovor je bio da ultrazvuk 21dan ciklusa napravim u Zadru i ako je sve ok. da počnem s Decepeptylima( a kako mi 21 dan pada sutra ja sam to obavila jučer i čula se s doktorom Baumanom). Sve je ok mogu početi s njima ali mi nije jasno točno koji dan....
    trebao bi biti točno 21 dan od zadnjeg menzisa zar ne???? Sorry malo sam zbunjena jer u prošlom postupku sam krenila od 2 dana ciklusa s po dva Menopura i jednim Dipherelinom( dr.Reš).... U koliko je sati najbolje davati sebi inekciju Decapeptyl-a, dali se treba izvaditi iz frižidera pola sata prije upotrebe..... i kad krenem s Menopurima jel se može davati jedna inekcija iza druge??''
    obavezno izvadi iz hladnjaka 1-2 sata prije da se stemperira jer bi te moglo peći.
    prvu inekciju decapeptila uzmi 21.dc, dakle 21 dan od prvog dana menzesa.
    ja sam uzimala u popodnevnim satima iza 16 sati.
    i bez problema može jedna za drugom ako ti tako odgovara.
    sretno!

  6. #56
    corinaII avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,450

    Početno

    AnneMary hvala ti.

  7. #57
    corinaII avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,450

    Početno

    Mislim da ču ja s Decepeptylima početi ujutro oko 7 sati jer mi je tada najzgodnije prije posla, a i več sam se navikla ujutro jer u prošlom postupku kod Reša sam se pikala oko 6 ujutro( tako mi je on rekao).............uf sad sam več nervozna dali če sve proći ok....

  8. #58
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    ja sam pocela 2dc sa menopurima, oko 21h sam davala si inekcije, obe,to vrijeme mi je pasalo,u razmaku 5 min, kad sam si trebala dati stopericu tada me je dr. pitao u koje vrijeme se pikam, valjda kad da dam onda stopericu..

    ...sretno corina!!!

  9. #59
    Iva Mia 2009 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Ravnica :-)
    Postovi
    732

    Početno

    Curke ajd jedno pitanje koje sam možda već i pitala.....koliko čekamo na terapiju cca.15-ak dana, 1 mj ili +.....pregovaram sama sa sobom kako i kada krenuti u akciju nadam se debljanja

  10. #60
    Gosparka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    115

    Početno

    Cure, vi koje ste naručene za postupke u 9.mj., jeste dobile lijekove? Čujem da je neki zastoj s lijekovima, u biti da kasne skoro za cijeli mjesec.

  11. #61
    Jim avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    384

    Početno

    Curke evo jedna radosna i čudesna vijest... ja sam trudnaaaaaaaaaaa !
    Nakon 5 godina suza i boli, kada sam se najmanje nadala...
    Oprostite mi što sam već iz očaja unaprijed objavila minus, ali moj postupak sa odmrznutim js je ipak donio veeeeliiiikiiii plus.
    Ja sam treća trudnica na SD iz odmrznutih js.

  12. #62
    AnneMary avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    1,230

    Početno

    Citiraj Jim prvotno napisa Vidi poruku
    Curke evo jedna radosna i čudesna vijest... ja sam trudnaaaaaaaaaaa !
    Nakon 5 godina suza i boli, kada sam se najmanje nadala...
    Oprostite mi što sam već iz očaja unaprijed objavila minus, ali moj postupak sa odmrznutim js je ipak donio veeeeliiiikiiii plus.
    Ja sam treća trudnica na SD iz odmrznutih js.


    a zato ti meni ne odgovaraš na pitanje!
    bravo!
    čestitam!
    vidiš kad se najmanje nadaš stigne veselje.

    i mi smo jutros bili gore i vidili malo srce!
    veliki smo 5mm i baš smo sretni.

    nadam se da ćemo se gore sretat na kontrolama s obzirom da smo isti dan imale transfer!

  13. #63
    šniki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,303

    Početno

    Jim čestitam...predivna vijest, svaka čast
    AnneMary bravo za malo

  14. #64
    corinaII avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,450

    Početno

    Jim od srca čestitam

  15. #65
    corinaII avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,450

    Početno

    AnneMary želim ti mirnu i školsku trudnoču

  16. #66
    corinaII avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,450

    Početno

    Ja sam počela s deceptylima 21 dan ciklusa i sada mi teba menzis stiči kroz koji dan....dali to znači i kad dobijem M normalno nastavljam s Deceptylima i drugi dan ciklusa samo još dodajem Menopure ?

  17. #67

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    620

    Početno

    Jim, čestitam!!!!!!!!

    Corina, da, nastavljaš normalno. Kako ti je napisao na papiru? Ako ti je napisao od 1. - 3. dana Menopur, onda počinješ taj dan kada dobiješ M. Ako piše 2. - 4 dc, onda krećeš 2. dan.

    Kada ideš na kontrolu?

  18. #68
    corinaII avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,450

    Početno

    Vinalina ništa mi nije napisao u papiru...ja predpostavljam da je drugi dan ciklusa jer sam tako počela uzimati u prošlom Ivf-u??? A na kontrolu bi onda trebala 8d.c to je negdje od (3-5.09) ovisno kada mi stigne menzis..... baš sam zvala sestru na S.Duhu da vidim koliko se prije moram naručiti za taj ultrazvuk 8.dc.
    Kad sam bila u 7mj. na dogovoru za IVf kod Baumana, donjela sam svoj protokol od Dr.Reša kad sam počinjala s Menopurima 2.dc. pa mi je on rekao da ču opet tako početi jednimo s Deceptylima da počnem 21d.c

  19. #69

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    620

    Početno

    Znači, ako onda krećeš 2 dana ciklusa. Prvi dan dobiješ M, drugi dan pikaš, a kako dalje, zar do 8 dana primaš po 2 inj. Menopura?

    A što se tiče naručivanja, nema naručivanja, samo dođeš ujutro u pola 8 na folikulometriju, s uputnicom za istu.

  20. #70

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    620

    Početno

    A koliko si dobila jajnih stanica kod Reša?

    I koliko si primila Menopura?
    Posljednje uređivanje od vinalina : 25.08.2010. at 13:47

  21. #71
    corinaII avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,450

    Početno

    10 jajnih stanica sam dobila...... misliš da je 2 menopura malo ili puno ???

  22. #72
    corinaII avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,450

    Početno

    Dr. Bauman mi je dao protokol od 20 ampula Menopura, 14 Decapeptyla i 1 Ovitrele

  23. #73

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    620

    Početno

    10 js, s koliko Menopura?

    I do 8dc ideš s 2 Men?

    Zanima me zašto se odlučio na istu stimulaciju, očito je mislio da je ova dobra.
    Ja sam s 27 Gonala dobila 11 jajnih stanica. To je dosta hormona za toliko stanica (meni malo). Kada sam bila na Menopurima, reagirala sam skroz loše. Ali svaka od nas je drugačija...

  24. #74

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    620

    Početno

    Citiraj corinaII prvotno napisa Vidi poruku
    Dr. Bauman mi je dao protokol od 20 ampula Menopura, 14 Decapeptyla i 1 Ovitrele
    Da, ali to ti ništa ne znači, ako ti bude trebalo još, tj, ako možda nebudeš dobro reagirala ili ako ti se produži ciklus, dobit ćeš u bolnici još i Menopura i Decapeptyla. Ovo je kao neki okviran broj.

  25. #75
    corinaII avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,450

    Početno

    10 jajnih stanica sam dobila s 20 menopura ( u biti ostalo mi je bilo još 1 menopur tako da sam u biti potrošila 19)

  26. #76

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    620

    Početno

    Da, to je manja stimulacija, recimo, a dobro si reagirala, dobila dosta js. VAljda je zato odlučio na istu stimulaciju.
    Ja sam s 30 Menopura dobila 2 (nezrele) js. Nisu se uopće oplodile. Koma! A tada sam imala 24 godine...

  27. #77
    corinaII avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,450

    Početno

    Ja imam 28 godina....a joj valjda ču i ovaj put dobro reagirati na Menopure nadam se......

  28. #78

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    620

    Početno

    Ma naravno da hoćeš, kak je bilo i zadnji puta, neće puno falit. Htjela sam ti samo reći kako sam ja 'low responder' pa pušem i na hladno što se terapije tiče.

    SRETNO...

  29. #79
    bugaboo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,067

    Početno

    Jim cestitam

    I mene cekaju moje JS na SD pa krecem cim se vratim s GO. Pruzila si mi nadu da ipak moze uspjeti i sa zamrznutim JS iako nisam bas optimisticna sto se toga tice.

    AnneMary bravo za

  30. #80

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    376

    Početno

    Jim, čestitam, bravo
    AnneMary, bravo za malo srčeko!
    Svima želim plodnu i uspješnu jesen!!!!!

  31. #81
    diki avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    34

    Početno

    Citiraj vinalina prvotno napisa Vidi poruku
    Ma naravno da hoćeš, kak je bilo i zadnji puta, neće puno falit. Htjela sam ti samo reći kako sam ja 'low responder' pa pušem i na hladno što se terapije tiče.

    SRETNO...

    Vinalina, pošto sam i ja 'low responder' zanima me da li ideš uopće u stimulirane postupke i kakvu stimulaciju ti odredi dr, B. ? Ja sam bila u dva stimulirana , zadnji u 4.mj. i nije me uopće stavio na listu za ljekove, idem samo u prirodne i to od 6. samo jednom došla do jajne stanice.

  32. #82

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    620

    Početno

    I ja sam se napatila s prirodnjacima, iako su mi prije bolje odgovarali, jer nisam baš bila za opciju bacanja zametaka, ali to je sada druga priča. Uglavnom prirodni i jesu takvi, veliki rizik, meni je folikul stajao na mjestu i onda u jednom danu buknul i puknul. I nikako doći do punkcije. No to je druga priča.

    Kako ti znaš da si 'low responder'? Jesi li bila u nekoj stimulaciji? Ako jesi, u kakvoj?

    Probam ti poslati pp, javi jel došao.

  33. #83

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    620

    Početno

    Ah, nemaš opciju privatnih poruka...

  34. #84

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    620

    Početno

    DA išla sam 2 puta u stimulirani postupak, prvi puta s Menopurom, loša reakcija, skoro nikakva, kako sam već napisala

    Drugi puta Gonali, od prvoga dana krenula s 4 Gonala...to je najjače. Pa je smanjivao na 3 , pa na 2. Došli do 27 Gonala, punktirano 11 jajnih stanica. Ali toliko je i bilo folikula. Dok neki koji dobro reagiraju, dobiju taj broj od18 Gonala, recimo...

  35. #85
    diki avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    34

    Početno

    Citiraj vinalina prvotno napisa Vidi poruku
    I ja sam se napatila s prirodnjacima, iako su mi prije bolje odgovarali, jer nisam baš bila za opciju bacanja zametaka, ali to je sada druga priča. Uglavnom prirodni i jesu takvi, veliki rizik, meni je folikul stajao na mjestu i onda u jednom danu buknul i puknul. I nikako doći do punkcije. No to je druga priča.

    Kako ti znaš da si 'low responder'? Jesi li bila u nekoj stimulaciji? Ako jesi, u kakvoj?

    Probam ti poslati pp, javi jel došao.


    bila sam u dva stimulirana , prvi 10 gonala- jedan folikul i jedna stanica, a u drugom su me namučili 25 gonala i 16 menopura i jedan folikul , jedna stanica.

  36. #86
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    Citiraj vinalina prvotno napisa Vidi poruku
    DA išla sam 2 puta u stimulirani postupak, prvi puta s Menopurom, loša reakcija, skoro nikakva, kako sam već napisala

    Drugi puta Gonali, od prvoga dana krenula s 4 Gonala...to je najjače. Pa je smanjivao na 3 , pa na 2. Došli do 27 Gonala, punktirano 11 jajnih stanica. Ali toliko je i bilo folikula. Dok neki koji dobro reagiraju, dobiju taj broj od18 Gonala, recimo...
    Sorry Vinalina, samo kratki ispravak, s 11 js ti uopće ne spadaš u low respondere dok DIki već spada među njih s ovim što je napisala. Ti si na menopure loše reagirala dok si na gonale skroz u skladu s očekivanim reagirala.

  37. #87
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    JIM, a tebi čestitam na trudnoći... pa gdje si do sada bila s objavom ajde napiši svoje iskustvo na topicu odmrznute jajne stanice da ostane zabilježeno i za druge cure koje idu u takve postupke..........

  38. #88

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    620

    Početno

    Dobro, Kaduna, ali prvi stimulirani s Menopurima je bio takav kakav je bio i zato je dr. B. to rekao za mene i da će mi dati full stimulaciju. Naravno da sam za razliku od Menopura s Gonalima bila zadovoljna...
    Ko zna, možda je to psihički. Jer ako 30 Menopura, 2 js, nije low responder, onda valjda nisam...

  39. #89
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    vinalina, ali ne mozes biti low responder a s 27 gonala si dobila 11js. jednostavno na menopure nisi dobro reagirala, ali low respoder nisi sigurno...
    Posljednje uređivanje od frka : 25.08.2010. at 20:21

  40. #90

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    620

    Početno

    Onda nisam. Evo, ispričavam se onima koji su čitali moje postove...

  41. #91
    beba.2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    222

    Početno

    jim, bravo za trudnoću!!!!!!!!!!!

    annemary, bravo za srčeko malo!!

  42. #92
    Sela avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,137

    Početno

    Citiraj Jim prvotno napisa Vidi poruku
    Curke evo jedna radosna i čudesna vijest... ja sam trudnaaaaaaaaaaa !
    Nakon 5 godina suza i boli, kada sam se najmanje nadala...
    Oprostite mi što sam već iz očaja unaprijed objavila minus, ali moj postupak sa odmrznutim js je ipak donio veeeeliiiikiiii plus.
    Ja sam treća trudnica na SD iz odmrznutih js.
    JIM kraasno!!!Cestitam!!!

  43. #93
    miška avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    165

    Početno

    Citiraj Gosparka prvotno napisa Vidi poruku
    Cure, vi koje ste naručene za postupke u 9.mj., jeste dobile lijekove? Čujem da je neki zastoj s lijekovima, u biti da kasne skoro za cijeli mjesec.
    Da,ovo i mene zanima

  44. #94
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    Citiraj Jim prvotno napisa Vidi poruku
    Curke evo jedna radosna i čudesna vijest... ja sam trudnaaaaaaaaaaa !
    Nakon 5 godina suza i boli, kada sam se najmanje nadala...
    Oprostite mi što sam već iz očaja unaprijed objavila minus, ali moj postupak sa odmrznutim js je ipak donio veeeeliiiikiiii plus.
    Ja sam treća trudnica na SD iz odmrznutih js.

    ma ja sam to negdje procitala na nekoj temi , tj. vidim tvoj potpis beta 680...2500....pa reko jbt jesam ja totalno senilna kad sam to propustila da je nasa jim trudna, a to tako frisko ......pa super draga , odlicno CESTITAM JIM ....ajde fala Bogu da i iz odmrznutih js bude sto vise trudnoca

  45. #95
    kandela avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    183

    Početno

    Citiraj miška prvotno napisa Vidi poruku
    Da,ovo i mene zanima
    ja bila u ponedjeljak i rekli mi da se javim 30 ili 31.8 da mi kazu za ljekove, ali da misle da prije 20.9 nece biti nista

  46. #96
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    vi koje ste bile na SD na IVF jeste li dobivale slike embrija ??

  47. #97
    Gosparka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    115

    Početno

    Citiraj kandela prvotno napisa Vidi poruku
    ja bila u ponedjeljak i rekli mi da se javim 30 ili 31.8 da mi kazu za ljekove, ali da misle da prije 20.9 nece biti nista

    A za koji mjesec si zapisana za postupak?

  48. #98
    kandela avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    183

    Početno

    Citiraj Gosparka prvotno napisa Vidi poruku
    A za koji mjesec si zapisana za postupak?
    trebala bi krenuti u devetom sa dugim protocolom

  49. #99
    modesty4 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    436

    Početno

    Sve cure koje čekate lijekove ... ja sam danas preuzela svoje. Sestra mi je rekla kako im je odobreno samo za 10 postupaka,odnosno lijekovi za 10-ak žena i glavni vam je kriterij dobivanja datum kada ste stavljeni na listu za lijekove.
    Ja sam još početkom 6 mjeseca upisana i dala mi je bez problema, ali iza mene je došla ženskica koja je upisana u 7 mjesecu i njoj nije dala.
    I da dobila sam 14 decaptetyla i 25 gonala, prvi puta idem u postupak nakon 2 neuspjele inseminacije.

  50. #100
    Iva Mia 2009 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Ravnica :-)
    Postovi
    732

    Početno

    Citiraj modesty4 prvotno napisa Vidi poruku
    Sve cure koje čekate lijekove ... ja sam danas preuzela svoje. Sestra mi je rekla kako im je odobreno samo za 10 postupaka,odnosno lijekovi za 10-ak žena i glavni vam je kriterij dobivanja datum kada ste stavljeni na listu za lijekove.
    Ja sam još početkom 6 mjeseca upisana i dala mi je bez problema, ali iza mene je došla ženskica koja je upisana u 7 mjesecu i njoj nije dala.
    I da dobila sam 14 decaptetyla i 25 gonala, prvi puta idem u postupak nakon 2 neuspjele inseminacije.
    Znači opet ću čekati....

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •