Stranica 53 od 54 PrviPrvi ... 34351525354 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,601 do 2,650 od 2677

Tema: Potpomognuta na SV. DUHU

  1. #2601
    arizona311 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    186

    Početno

    Citiraj corinaII prvotno napisa Vidi poruku
    joj hvala baš si mi uljepšala dan
    Moram reći da sam se i ja baš lijepo nasmijala. Vidiš nisam imala dojam da je dr. T takva, kod mene je uvijek bila dosta direktna. Ona mi bila na transferu i prošlo je ok. Samo me ljuti što nitko nije odležao, a bile smo samo 3 cure. Samo je rekla, "gotovo možete ići, sljedećiiiiiii "

    Ali ja se ne žalim, imamo dvije gest. vrečice

  2. #2602
    corinaII avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,450

    Početno

    Linalena draga vidim da si ti bila u postupku s odleđenim jajnim stanicama....što misliš kad bih ja mogla iči po svoje .....dali trebam odmoriti nakon ove stimulacije( primila 35gonala +3 Cetrotide)...možda da odmorim ovaj mjesec ili?? Neznam kako to funkcionira pa te molim za savjet.

  3. #2603
    corinaII avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,450

    Početno

    Arizona čestitam.....nek ti bude mirna i školska trudnoča

  4. #2604
    arizona311 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    186

    Početno

    Citiraj corinaII prvotno napisa Vidi poruku
    Evo dobila sam mengu ipak....ide svježa crvena krv
    što da radim da prestanem s utričima.....zvala sam sad S.DUh ali mi se nitko ne javlja....joj ne mogu vjerovati da sam prokrvarila 8dc.
    Joj corina, tako mi je žao. Sestre su još gore, zovi ponovno dok im ne dosadi zvonjava.
    Jako, jako mi je žao.

  5. #2605
    linalena avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    2,401

    Početno

    Corina a *****u miša i M, da brzo prođe~~~~

    Meni jučer sestrea rekla da je najbolje zvati u 13

  6. #2606
    corinaII avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,450

    Početno

    Dobila sam sestru...kaže da danas popijem utrogestane a da sutra vadim betu pa ako bude nešto da bi trebala pokazati. Kaže da je jutros zvala još jedna cura isto prokrvarila 8d.c

  7. #2607
    linalena avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    2,401

    Početno

    Citiraj corinaII prvotno napisa Vidi poruku
    Linalena draga vidim da si ti bila u postupku s odleđenim jajnim stanicama....što misliš kad bih ja mogla iči po svoje .....dali trebam odmoriti nakon ove stimulacije( primila 35gonala +3 Cetrotide)...možda da odmorim ovaj mjesec ili?? Neznam kako to funkcionira pa te molim za savjet.
    Mene je htio drB odmah sljedeći mjesec nakon stimulacije u tzv >KRIO, ali je to padalo oko Nove a mi smo trebali ići na put pa sam odbila i krenuli onda kasnije, i eto tri mjeseca zaredom. Možda ti je najbolje odmah krenuti kako bi te što prije stavio na listu za lijekove.

    I za krio postupak je prvi UZV 8-9-10dc

  8. #2608
    corinaII avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,450

    Početno

    Dali se onda primaju kakvi ljekovi... Koliko sam ja skužila da se dobila samo nešto za zadebljanje endometrija.

  9. #2609
    corinaII avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,450

    Početno

    Hmmmm popila dva utrogestana kako mi je rekla sestra na telefon i sad se osječam totalno haj....mozak by by....
    Što ču i kad ti je najteže treba nabaciti osmjeh.....i ja kako kaže KIara NE ODUSTAJEM
    ( ovi utrogestani su bolji od vina)

  10. #2610
    kiara79 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    hacijenda
    Postovi
    2,433

    Početno

    corina draga...baš mi je žao...
    ajmo glavu gore,i u nove pobjede..doći će i naših 9 mjeseci..

  11. #2611
    corinaII avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,450

    Početno

    Kiara

  12. #2612
    linalena avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    2,401

    Početno

    Ja nisam uzimala ništa do transfera, no ja inače imam uvijek super endometrij

    Meni su pak rekli da ako ću ići u prirodnjak da ću ići u potpuni prirodni, nikakv polustimulirani. Pretpostavljam zbog nestašice lijekova
    E koji su sada uopće na redu, idem tražiti oni moju optimističnu listu

  13. #2613
    linalena avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    2,401

    Početno

    Naša lista lijekova:


    Lily 287 od 18.11 STIGLI 23.2
    Arizona311 307 od 30.11 STIGLI 3.3
    CorinaII 340 od 14.12 STIGLI 15.3

    Isabel 381 od 20.1 očekujemo početkom travnja??

    lberc 5 od 11.1
    Maslina1973 40 od 1.2 očekujemo polovicom travnja??
    Sany7 46 od 5.2
    Tanjam 51 od 8.2
    Linalena 61 očekujemo početkom svibnja??
    Špelkica 63
    nina977 103 polovica svibnja???
    kordica 109 od 9.3
    jo1974 138 lipanj???


    Isabelllllllllllllllllllllllll

  14. #2614
    corinaII avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,450

    Početno

    Hmmm znači kad potrošim svoje zaleđene jajne stanice onda če me tek staviti na listu za ljekove.....hmmmm kako ljekovi brzo stižu mislim da če moj sljedeči stimulirani biti slijedeče godine.

  15. #2615
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Citiraj frenchgirl prvotno napisa Vidi poruku
    Što bi vi pomislile da čujete da je netko došao po lijekove, tu istu osobu pri izlasku pitate koji je broj (što vas logično zanima jer želite znati kad je vaš red), ali ta osoba ne želi reći, izbjegava direktan odgovor ili izgovara nesuvisle rečenice?
    No krasno, kao da već ne čekamo dovoljno...

  16. #2616
    sany 7 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    137

    Početno

    bbb

  17. #2617
    sany 7 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    137

    Početno

    Ja sam zvala u ponedeljak, rekla sestra da nisu još ni od prošle godine gotovi. A ova je valjda preko reda došla.
    Mislim ja da 2011 lista neće prije godišnjih kako to sporo ide

  18. #2618
    inana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    609

    Početno

    danas mene jedna cura pitala za ljekove, ja joj rekla od kojeg sam datuma na listi, oko kojeg broja sam bila, i kad su stigli... znam da je to osobna stvar, ali kad me tak lijepo pitala, a znam kak je dugo to dočekati, nemam srca da šutim... a sve smo u istoj kaši...

  19. #2619
    MASLINA1973 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    531

    Početno

    Linalena, zadnja informacija - sredinom svibnja.
    Je li moguće da još nisu počeli s ovogodišnjom listom na SD?

  20. #2620
    MASLINA1973 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    531

    Početno

    I sad da se nadovežem... Prebirem po papirima i čitam: 14 Decapeptyl, 25 Gonal F, 1 Ovitrelle.
    Kako mi je to prvi IVF i naravno da strepim (o bockanju - da i ne pišem), bi li mi netko objasnio je li to dugi ili kratki protokol i je li netko već imao takav izbor lijekova?

  21. #2621
    MASLINA1973 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    531

    Početno

    Citiraj frenchgirl prvotno napisa Vidi poruku
    .
    U zadnjem postu nisam postavila pitanje ali me zanima vaš odgovor: Što bi vi pomislile da čujete da je netko došao po lijekove, tu istu osobu pri izlasku pitate koji je broj (što vas logično zanima jer želite znati kad je vaš red), ali ta osoba ne želi reći, izbjegava direktan odgovor ili izgovara nesuvisle rečenice?
    Sigurno isto što i ti -sigurno postoje preskakanja jer je tako svugdje i u svakom poslu. Nadajmo se da nisu prečesta i da to ne zakida nas strpljive čekalice. A želim vjerovati da je tomu tako.

  22. #2622
    modesty4 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    436

    Početno

    Maslina to je dugi protokol, standard na SD-u. Malo pročeprkaj po ovom podforumu pa ćeš vidjeti.
    Sve smo se bojale bockanja, ja osobno skoro padam u nesvjest kada mi vade krv ili moram primiti injekciju, ali u postupku sam si naučila sama davati. Sjeti se cilja i ništa nije teško!!! Sretno!

  23. #2623
    MASLINA1973 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    531

    Početno

    Modesty4, hvala ti. Znači li to da ovaj standard ipak nije dio "individualnog pristupa" s obzirom na raznolike dijagnoze žena ili je najučinkovitiji?

  24. #2624
    maya3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    gs
    Postovi
    111

    Početno

    jutro cure! vi koje ste sa dužim "stažom" na SD-u molila bih vas da mi objasnite koji su kriteriji za davanje opće anestezije pri punkciji? dali je to stimulirani? naime ja sam se baš zato odlučila za SD, jer ne želim ponovno proživljavati onu agoniju punkcije na živo na VV. i dali moram dr. reći da želim pod opću?

  25. #2625
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,136

    Početno

    U mom slučaju s dr. T nije bilo pitanje direktnosti, nego bezosjećajnosti. Dr. B. mi je zaboravio reći koje mi sve uputnice trebaju, a dr. T mi je došla na punkciju i kad je skužila da nemam uputnice, vratila me u svlačionu i rekla da nema ništa od punkcije, nije dopustila da MM ode po uputnice i donese za sat-dva. Dok sam se u suzama oblačila, došla je sestra po mene. Ipak se dr. T smilovala pa mi je odradila punkciju, a uputnice je MM donio isti dan popodne.

    Po meni, ona nema nikakvu sliku što mi proživljavamo. Uglavnom ja nisam ništa propustila napraviti što su mi rekli, nekako im je to promaklo i onda ona mene kažnjava.

  26. #2626
    zedra avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    743

    Početno

    Citiraj MASLINA1973 prvotno napisa Vidi poruku
    I sad da se nadovežem... Prebirem po papirima i čitam: 14 Decapeptyl, 25 Gonal F, 1 Ovitrelle.
    Kako mi je to prvi IVF i naravno da strepim (o bockanju - da i ne pišem), bi li mi netko objasnio je li to dugi ili kratki protokol i je li netko već imao takav izbor lijekova?
    Po broju Decapeptyla ovo je kratki protokol, znaci supresija pocinje 1 ili 2 DC...inace bi bilo preko 20 Decapeptyla, jer se on u dugom protokolu pocinje davati 21 DC u ciklusu prije stimulacije, i onda još dane do štoperice pa to ispada puno više od 14 ampula...
    Posljednje uređivanje od zedra : 20.04.2011. at 08:58

  27. #2627
    Cannisa avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    417

    Početno

    Draga Jelena, žao mi je što si tako prošla. Neznam dal je dr.T možda imala loš dan ili što drugo. Prema meni je uvijek bila super, draga , pristupačna, s njom se uvijek može dogovoriti sve oko postupka. Ne bih željela da novi pacijenti odmah u startu dobiju neko loše mišljenje o dr.T. mislim da je sve to individualno. Neko ima pozitivno iskustvo ,a neko ne. Iako bih ja osobno željela, da MPO liječnici općenito prema našoj skupini pacijenata imaju više razumjevanja i pažnje jer smo ipak nekako osjetljivije i radi hormona i radi toga svega što proživljavamo.

  28. #2628
    arizona311 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    186

    Početno

    Citiraj MASLINA1973 prvotno napisa Vidi poruku
    Modesty4, hvala ti. Znači li to da ovaj standard ipak nije dio "individualnog pristupa" s obzirom na raznolike dijagnoze žena ili je najučinkovitiji?
    Moja terapija je bila identična tvojoj. Prvi postupak, dugi ciklus. Tijekom bockanja ponestalo mi je nekoliko decapep. koje sam dobila bez problema.

    Što se tiče individualnog pristupa, stvarno ne znam kaj da mislim. Na prvom preglede dr. je letimično pogledao moje papire (osnovne hormone, papu) i prepisao terapiju. Sve ostalo što sam vadila tipa tsh, t4 nije ni pogledao. Sve vrijednosti bile su u refer. granicama tako da nisam reagirala. Kako mi je ovo bio prvi postupak puno toga ne znaš, pa niti ne pitaš. Forum mi je puno pomogao sa rupama u znanju.

    Sa pikanjem se nemoj ništa brinuti. Meni je bilo teško na početku (zlo mi je čim vidim iglu) ali na sve se navikneš. Prvih nekoliko puta je malo teško ali kasnije ide bez problema.

  29. #2629
    inana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    609

    Početno

    Citiraj Cannisa prvotno napisa Vidi poruku
    Draga Jelena, žao mi je što si tako prošla. Neznam dal je dr.T možda imala loš dan ili što drugo. Prema meni je uvijek bila super, draga , pristupačna, s njom se uvijek može dogovoriti sve oko postupka. Ne bih željela da novi pacijenti odmah u startu dobiju neko loše mišljenje o dr.T. mislim da je sve to individualno. Neko ima pozitivno iskustvo ,a neko ne. Iako bih ja osobno željela, da MPO liječnici općenito prema našoj skupini pacijenata imaju više razumjevanja i pažnje jer smo ipak nekako osjetljivije i radi hormona i radi toga svega što proživljavamo.
    da se nadovežem, moja frendica, koja je bw. jučer dobila 9 stanica, sad javila da su tri uspjele, jeeej, je na zadnje tri folikulomerije bila bez uputnice, bez problema je sve odradila, i donijela pravu nakon dva dana, a i za postupak je donijela krivu uputnicu- nije ona kriva nego njen doc., ali nitko joj ništa nije rekao, a eto baš je bila doktorica, tak da mislim da je ovo bilo onak, slučajno tak ispala, stvarno mislim da je istina i da imaju razumjevanja i sućuti za nas, ali eto, nekad tako padne grah...

  30. #2630
    modesty4 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    436

    Početno

    Citiraj MASLINA1973 prvotno napisa Vidi poruku
    Modesty4, hvala ti. Znači li to da ovaj standard ipak nije dio "individualnog pristupa" s obzirom na raznolike dijagnoze žena ili je najučinkovitiji?
    Nema ti baš nakog posebnog individualnog pristupa, posebno kada ti je prvi puta.
    Tijekom folikulometrija dr će ti povećavati ili smanjivati terapiju ovisno o tvojoj reakciji. Kada ti zatreba još lijekova dobit ćeš ih, meni su u tijeku jednog postupka u 3 navrata davali lijekove, jer je moja stimulacija bila maratonska!
    Da li su ti rekli od kada počinješ sa dec-om?
    Sad sam pogledala u svoje papire i ja sam prvi puta sve dobila točno kao i ti 14 dec-a, 25 gonala i ovitrelle. Sa dec-om sa počela 23 dan ciklusa. Završila sam sa 18 decapeptyla i 33 gonala.

  31. #2631
    Palcicazg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    239

    Početno

    Imala sam lagane simptome, cicke za broj veće, buša napuhnuta, lagano pikanje, super sam se osjećala....

    Ništa od moje 2 vraćene mrvice ß 2,39

  32. #2632
    corinaII avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,450

    Početno

    Dobi mengu 8dc. ipak danas vadila betu koja je 0.095..........
    Sutra zovem S.Duh da vidim što čemo sa zaleđenim jajnim stanicama

    PalcicaZG doči če i naših 9 mjeseci

  33. #2633
    kiara79 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    hacijenda
    Postovi
    2,433

    Početno

    Palcice žao mi je..

  34. #2634
    Palcicazg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    239

    Početno

    nadam se da ću dobiti i idem slijedeći ciklus u prirodnjak

    kako sam ovaj postupak bila u simuliranom kakve su mi šanse
    da sad u slijedećem ciklusu imam reakciju jajnika
    da li je moguće da bude 2-3 folikula

  35. #2635

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    5

    Početno

    Citiraj maya3 prvotno napisa Vidi poruku
    jutro cure! vi koje ste sa dužim "stažom" na SD-u molila bih vas da mi objasnite koji su kriteriji za davanje opće anestezije pri punkciji? dali je to stimulirani? naime ja sam se baš zato odlučila za SD, jer ne želim ponovno proživljavati onu agoniju punkcije na živo na VV. i dali moram dr. reći da želim pod opću?
    Neznam točno kriterije. Jer mi koje smo bile na punkciji imamo različit broj folikula. Ja sam imala 11, ostale manje. Ja sam načula da se može pitati, ali ti ništa ne garantiraju. Svakako sama pitaj jel ne vjerujem da će ti sami ponuditi.

  36. #2636
    kiara79 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    hacijenda
    Postovi
    2,433

    Početno

    Citiraj Palcicazg prvotno napisa Vidi poruku
    nadam se da ću dobiti i idem slijedeći ciklus u prirodnjak

    kako sam ovaj postupak bila u simuliranom kakve su mi šanse
    da sad u slijedećem ciklusu imam reakciju jajnika
    da li je moguće da bude 2-3 folikula
    palcice,dr.B voli da se ide u prirodnjak iza stimulacije,i moguće je da je bolja reakcija,
    jer jajnici još rade i hormoni se ne izlučuju sa prvom mengom..
    sretno!!
    Posljednje uređivanje od kiara79 : 20.04.2011. at 18:59

  37. #2637
    MASLINA1973 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    531

    Početno

    Hvala, cure.
    I dalje sam optimist, uvjerena da će lijekovi ipak pristići prije ljeta i da ću ja u postupak prije GO.
    Hvala i na podršci za pikanje. Naravno, sad se grozim, ali će sigurno dišpet proraditi - "ma mogu ja i to"
    U ponedjeljak idem na folikulometriju pa možda u utorak i na AIH ako ne zakasnimo. Tada ću pitati sestre koliko smo se pomakli. Svakako javljam

  38. #2638
    corinaII avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,450

    Početno

    Inana draga za punkciju.....bit če sve u redu....javi kako je prošlo

  39. #2639
    corinaII avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,450

    Početno

    Linalena draga koje mi sve uputnice trebaju kad se ide u postupak s odleđenim jajnim stanicama.

  40. #2640
    kiara79 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    hacijenda
    Postovi
    2,433

    Početno

    Citiraj corinaII prvotno napisa Vidi poruku
    Linalena draga koje mi sve uputnice trebaju kad se ide u postupak s odleđenim jajnim stanicama.
    za folikulometriju,IVF za bolničko liječenje i za spermiogram..klasika ko i za stimulirani ili prirodni..

    inana...ajmo sa jajčekima na svijetlo...koliko ih ima..

  41. #2641
    linalena avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    2,401

    Početno

    Treba pisati : Bolničko liječenje - sekundarni ICSI

    Al zadnji put mi to dokica zaboravila dopisati i niš nisu rekli

  42. #2642
    linalena avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    2,401

    Početno

    cure idem na 4 dana na more, prvi puta sa pesom, i nakon dugog vremena potpuno opuštena, idem uživati

    pa pa i sretan uskrs

  43. #2643
    corinaII avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,450

    Početno

    LInalana ljepo se provedi na moru, nadam se da če tvoj pasić uživati u proljetnom kupanju
    Posljednje uređivanje od corinaII : 21.04.2011. at 18:24

  44. #2644
    inana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    609

    Početno

    Citiraj corinaII prvotno napisa Vidi poruku
    Inana draga za punkciju.....bit če sve u redu....javi kako je prošlo
    imamo 6 pisanica, doktorica je možda najnježnija doktorica koju sam imala, srce od žene.

  45. #2645
    arizona311 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    186

    Početno

    Krasno 6 pisanica, sretno draga.

  46. #2646
    Palcicazg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    239

    Početno

    inana, bravo za jajčeka, a kad je transfer?

  47. #2647
    kordica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    183

    Početno

    Kak stojimo s lijekovimA?

  48. #2648
    MASLINA1973 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    531

    Početno

    Čekamo, čekamo...
    Broj 40 (1.2.) zadnja informacija glasi za mjesec dana.

  49. #2649
    špelkica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    733

    Početno

    Drage cure, sretan vam Uskrs!
    Svima koje niste sad uspjele
    Mi bi išli sutra na SD napravit spermiogram. Jel zna koja od kolko do kolko se radi?

  50. #2650
    kordica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    183

    Početno

    Citiraj špelkica prvotno napisa Vidi poruku
    Drage cure, sretan vam Uskrs!
    Svima koje niste sad uspjele
    Mi bi išli sutra na SD napravit spermiogram. Jel zna koja od kolko do kolko se radi?
    Od 9 do 11 sati, nalaz je za tjedan dana. Sretno

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •