Stranica 54 od 54 PrviPrvi ... 444525354
Pokazuje rezultate 2,651 do 2,677 od 2677

Tema: Potpomognuta na SV. DUHU

  1. #2651
    inana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    609

    Početno

    curke, tko otvara bolovanje nakon et? jel ginekolog ili dr. opće prakse? mislim lani sam ležala tjedan dana na institutu, ginekološki problem a bolovanje mi otvorila dr. opće prakse, s mojim ginićem želim imati što manje posla, a eto tek sam se sada sjetila...

  2. #2652
    linalena avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    2,401

    Početno

    Ginekologica ti daje preporuku pa onda sa tim papirom kod opće prakse da otvori bolovanje, trajanje 14dana. Kada istekne ili ti hoćeš prekinuti, zoveš ginekologicu da prekine bolovanje a kod opće prakse po doznake koje nosiš u firmu

  3. #2653
    MalaMa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    835

    Početno

    sretan Uskrs svima!

  4. #2654
    kiara79 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    hacijenda
    Postovi
    2,433

    Početno

    inana nadam se da si već doma sa svojim mrvekima u buši...
    sretno~~~~~~

  5. #2655
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Citiraj Isabel prvotno napisa Vidi poruku
    Cure, imam ponovo pitanje za vas. Kako smo radi pape odgodili naš postupak za barem 4 mj., a na listi ljekova sam od početka godine te isti samo što nisu stigli, koja je gore procedura onda?

    Da proformulirm pitanje: Da li me moji ljekovi, pod mojim imenom i brojem čekaju na SD-u i koliko? Ili ukoliko se ne pojavim neko vrijeme, moje ljekove daju nekom drugom?
    Jer ljekovi bi trebali doći u 4.mj, a mi prije 8. ili 9. mj. sigurno nećemo na konzultacije kod Baumana, tj. bar dok ne dobijem dobar nalaz pape. Radila sam kriopterpiju, i sad moramo čekati 4 mj. do kontrole.

    Hvala

    Nitko mi nije odgovorio

  6. #2656
    linalena avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    2,401

    Početno

    Isabel, ne znam odgovor, a čak me i osobno interesira. Ja si nekako razmišljam: dignuti lijekove čim dođu, tako i tako imaju rok trajanja. Pa ne mogu oni nas natjerati da idemo u postupak, ako recimo idemo na put, razbolimo se i neš slično. Tako da bi ja na tvom mjestu lijepo otišla pitati dal su došli lijekovi i uzela ih, pa ako će se približiti itek roka trajanja onda bi otišla gore da ih zamijene i daju ove nekome ko je prije u postupku.
    Al zapravo treba pitati gore

  7. #2657
    inana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    609

    Početno

    Citiraj kiara79 prvotno napisa Vidi poruku
    inana nadam se da si već doma sa svojim mrvekima u buši...
    sretno~~~~~~
    naši buceki su na sigurnom. sada samo da je malo sreće... pusa!

  8. #2658
    arizona311 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    186

    Početno

    inana, kis kis za mrvice

  9. #2659
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Citiraj linalena prvotno napisa Vidi poruku
    Isabel, ne znam odgovor, a čak me i osobno interesira. Ja si nekako razmišljam: dignuti lijekove čim dođu, tako i tako imaju rok trajanja. Pa ne mogu oni nas natjerati da idemo u postupak, ako recimo idemo na put, razbolimo se i neš slično. Tako da bi ja na tvom mjestu lijepo otišla pitati dal su došli lijekovi i uzela ih, pa ako će se približiti itek roka trajanja onda bi otišla gore da ih zamijene i daju ove nekome ko je prije u postupku.
    Al zapravo treba pitati gore
    Znači mi ljekove sami podižemo i nosimo kući/kod dokrora/gdje želimo? Nije obavezno da se predaju našem MPO doktoru?

    Ok, hvala ti, nazvati ću sutra!

  10. #2660
    špelkica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    733

    Početno

    Inana za mrvice!
    Išli smo danas obavit spermiogram i mm se oduševio prostorijom nasuprot onom s VV, čak mi je i poslikao unutrašnjost i obavljen posao da dobim uvid u to. Ja sam umrla od smijeha

  11. #2661
    inana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    609

    Početno

    Citiraj špelkica prvotno napisa Vidi poruku
    Inana za mrvice!
    Išli smo danas obavit spermiogram i mm se oduševio prostorijom nasuprot onom s VV, čak mi je i poslikao unutrašnjost i obavljen posao da dobim uvid u to. Ja sam umrla od smijeha
    hahahaha, moj je isto presretan, veli da mu je na vv muka kad se sjeti onih pločica i prozorčića, a ja se samo kesim, i mislim si, e stari moj, ja bi se s tobom mjenjala svaki dan! pa kad si bila, ziher sam te vidjela, jesi pričala sa sestrom Perom?ziher jesi... ja sam bila ona koja se vrpolji jer joj se piški... baš mi je bilo koma trpit...

  12. #2662
    kiara79 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    hacijenda
    Postovi
    2,433

    Početno

    Isabel...kad ti dođu lijekovi trkom po njih,pa neka čekaju doma postupak.ti ideš u postupak normalno kad hoćeš,bez obzira kad si podigla lijekove..
    ako se duže vrijeme ne javiš,da...daju ih nekome drugome...

  13. #2663
    špelkica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    733

    Početno

    Inana, jesi bila sama ili s tm? Mislim da znam koja si, jesi išla unutra negdje oko 11h? Ja sam se non stop selila od jednog stolca do drugog jer sam sestru Peru htjela pitat da mi udari štambilj za putni nalog i nikak da mi to napravi

  14. #2664
    MASLINA1973 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    531

    Početno

    Citiraj linalena prvotno napisa Vidi poruku
    Isabel, ne znam odgovor, a čak me i osobno interesira. Ja si nekako razmišljam: dignuti lijekove čim dođu, tako i tako imaju rok trajanja. Pa ne mogu oni nas natjerati da idemo u postupak, ako recimo idemo na put, razbolimo se i neš slično. Tako da bi ja na tvom mjestu lijepo otišla pitati dal su došli lijekovi i uzela ih, pa ako će se približiti itek roka trajanja onda bi otišla gore da ih zamijene i daju ove nekome ko je prije u postupku.
    Al zapravo treba pitati gore

    Iako ni ja ne znam odgovor, čini mi se logičnim da možemo uzeti svoje lijekove (koje ionako duuugo čekamo) i potom čekati postupak. Inače bi nam se lako moglo dogoditi da dođemo na red za postupak, a lijekova nema i nema...

  15. #2665
    inana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    609

    Početno

    pitanjce, piše da vadim betu za 12 dana- e sad frendica mi veli 140 kn, i neide na uputnicu, pa kak je moguće da neide? to skoro pe ne vjerujem... jel u pravu?i jel to mogu na sv. duhu ili?

  16. #2666
    MASLINA1973 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    531

    Početno

    Citiraj inana prvotno napisa Vidi poruku
    pitanjce, piše da vadim betu za 12 dana- e sad frendica mi veli 140 kn, i neide na uputnicu, pa kak je moguće da neide? to skoro pe ne vjerujem... jel u pravu?i jel to mogu na sv. duhu ili?
    Inana, naravno da možeš vaditi betu na SD. 140 kuna je cijena u privatnom laboratoriju. Sretno

  17. #2667
    inana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    609

    Početno

    Citiraj MASLINA1973 prvotno napisa Vidi poruku
    Inana, naravno da možeš vaditi betu na SD. 140 kuna je cijena u privatnom laboratoriju. Sretno
    cccc, a ja joj lijepo kažem da nema šanse da samo privatno, ajd da moraš nešto doplatit, ali ovak...

  18. #2668

    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    3

    Početno

    IVF prvi puta, vraćeno 3 cc, danas prva beta 374,37 i sestra kaže trudni ste! UZV za tjedan dana. Kako se ponašati, supruga mi sve dobro podnosi, gotovo bez simptoma (osim problema sa stolicom). Do sada nije bilo strogo mirovanje, već samo mirovanje (išli svaki dan 2-3 x u šetnju po 20-ak min). Vidim da ovdje pišu žene, nadam se da nećete zamjeriti uljezu

  19. #2669
    linalena avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    2,401

    Početno

    o dapače, muževi itekako dobrodošli
    Prije svega čestitammmmmmmmmm

    Ober a možeš li pliz reći koje su vaše dijagnoze??

  20. #2670
    inana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    609

    Početno

    Citiraj ober prvotno napisa Vidi poruku
    IVF prvi puta, vraćeno 3 cc, danas prva beta 374,37 i sestra kaže trudni ste! UZV za tjedan dana. Kako se ponašati, supruga mi sve dobro podnosi, gotovo bez simptoma (osim problema sa stolicom). Do sada nije bilo strogo mirovanje, već samo mirovanje (išli svaki dan 2-3 x u šetnju po 20-ak min). Vidim da ovdje pišu žene, nadam se da nećete zamjeriti uljezu
    čestitke! a kaj se tiče uljeza, mi volimo uljeze s dobrim vjestima, a od uljeza volimo još više suborce s dobrim vjestima!

  21. #2671
    ksena28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    3,661

    Početno

    ober, tako je divno čitati angažiranog i nježnog supruga raznježio si me! i dalje se ponašajte isto, lagane šetnjice, nek ne diže preteško, nek sad baš me gleta i kreči po doma, ali što se sveg ostalog tiče, ako se osjeća dobro nek se ponaša normalno...

    čestitam od srca!

  22. #2672
    ksena28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    3,661

    Početno

    što se stolice tiče, donat Mg ujutro natašte topao ili sobne temperature i bit će to sve ok

  23. #2673
    kiara79 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    hacijenda
    Postovi
    2,433

    Početno

    Citiraj ksena28 prvotno napisa Vidi poruku
    ober, tako je divno čitati angažiranog i nježnog supruga raznježio si me! i dalje se ponašajte isto, lagane šetnjice, nek ne diže preteško, nek sad baš me gleta i kreči po doma, ali što se sveg ostalog tiče, ako se osjeća dobro nek se ponaša normalno...

    čestitam od srca!
    X na ksenin post...tak je sve lijepo napisala.

    ober i TŽ čestitam na lijepoj beti..

  24. #2674

    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    3

    Početno

    Drage moje,
    hvala Vam na čestitkama i podršci! Zaista je divno čitati postove na ovom PF, ponekad mi se čini da su ljudi koji idu na MPO "bolji ljudi" u odnosu na opću populaciju i pomislim kako bi bilo divno da su ljudi i inače tako susretljivi, uviđajni i dobri. Post sam napisao izmeđuostalog i da bih ohrabrio sve koji idu na MPO. U mome okruženju ima 10-ak parova koji su dobili djecu na ovaj način, čak štoviše kad se o tome povede razgovor skoro da je više djece začeto bezgrešno nego grešno!

    MŽ: 71; Ja: 72
    Moja dijagnoza: oligoasthenozoospermia
    Njena - nema

  25. #2675

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Tamo gdje svijetli mali žižak...
    Postovi
    1,123

    Početno

    Citiraj sweety prvotno napisa Vidi poruku
    Evo meni nije jasno, obavila sam prvi AIH, zadnji UZV mi je rađen 2 dana prije inseminacije i tada mi je dana štoperica.
    Nakon ta dva dana (dan ipo) znam da folikul treba pucat, pa je svejedno jeli pukao veče prije, to jutro ili popodne.

    Ali na dan inseminacije ne rade na SD taj UZV, tako da se ne zna u kojoj je fazi bio folikul, ne zna se koliko je narastao naposljetku, ne zna se kakvo je stanje endometrija.
    Puno toga se ne zna. Samo su prknuli spermiće i eto.
    I sad kad se ne uhvati, nećemo imat pojma zašto.
    Nećemo znati da li prilagođavat terapiju, kako tempirat vrijeme.
    Tako da ni za slijedeći pokušaj u startu vidim da nema smisla.

    Meni to izgleda kao vrlo loša strategija rada samog postupka.



    Nije ni čudo onda što je postotak uspješnosi toliko loš.

    Već sam bila pisala dole na temi o inseminaciji.

    Pa me zanima potvrda od vas ostalih koje ste tu, da li je i vama na AIH-u bilo isto preskakan taj pregled uzv-om na sam dan inseminacije?

  26. #2676

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    zg
    Postovi
    614

    Početno

    sweety,ja sam odradila 2 AIH privatno i tad mi je rađen uzv na dan inseminacije i 1 na Sv.duhu gdje mi nije rađen uzv.Nažalost,bezuspješna sva tri postupka!

  27. #2677
    špelkica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    733

    Početno

    Sweety, i meni je rađen uzv na dan inseminacije, ali na VV, ne znam zašto SD to ne prakticira. Meni se nije uhvatilo, ali iz drugih razloga.
    Jučer sam pitala sestru kad bi otprilike trebala doći na red i rekla je možda za 2 mjeseca,nek nazovem za mjesec dana tak da moramo mijenjat listu.
    Ober, čestitam

Stranica 54 od 54 PrviPrvi ... 444525354

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •