Stranica 29 od 54 PrviPrvi ... 19272829303139 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1,401 do 1,450 od 2677

Tema: Potpomognuta na SV. DUHU

  1. #1401
    kerolajn5 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    243

    Početno

    moja beta je 1 .. eto šta da vam kažem,,

  2. #1402
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    kerolajn

  3. #1403
    kiara79 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    hacijenda
    Postovi
    2,433

    Početno

    kerolajn...žao mi je..

    bozz...~~~~~~~~~~~~za najljepši susret i lagani porod..

  4. #1404
    sany 7 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    137

    Početno

    Kerolajn žao mije.

    Želim nam svima plodnu 2011

  5. #1405
    inana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    609

    Početno

    sutra u 16 sati čvenk s endokrinologom... i kaj je najbolje, zvala sam gore sestru, veli da moram kod endića, da vidimo kaj je, i niš, ja se naručila, i sad živčanim, jer nisam na netu našla niš pametno,a taj 3. mi se čini tak dalek... i išao moj muž obavit svoje pretragice gore, i ja ga čekam na međukatu, tak malo zujim, a kad tam, na koga naletim?Na dr, B.!I velim ja njemu kak su mi nalazi takvi i takvi, a on meni- prolaktin?I ja malo zatiltam, i velim pa da, uaj,i onaj tsh, i onaj lh, i on me malo gleda, i veli kaj i sestra, samo je dodao da pametno da ne čekam,kaj sam se već naručila...ali ne vjerujem da bum stigla to popraviti do veljače... ali znala bum više sutra...ali Kiara bi mi mogla možda reći, kaj misliš, jel mogu sliku smirit do tada?jel se svi ti hormoni moraju mjeriti baš tada ili može usred ciklusa?

  6. #1406
    bugaboo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,067

    Početno

    Kerolajn jako mi je zao

  7. #1407
    kiara79 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    hacijenda
    Postovi
    2,433

    Početno

    hey inana,pa ti si jako brza...bravo
    vjerojatno ćeš odmah početi sa Euthyroxom i za mjesec dana ti vrijednost TSH fino može pasti,ali prije pstupka opet obavezno izvadi TSH...hormoni štitnjače se vade neovisno o danu ciklusa,dakle nema veze...
    samo polako,sve će doći i biti ok,ne se pretjerano nervirati oko toga,jer to ne možeš promijeniti,a može ti još samo više naškoditi..
    sretno..

  8. #1408
    inana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    609

    Početno

    sreća u nesreći je da imam prisilno kao dio plače- dodatno zdravstveno osiguranje, pa imam pravo na 2-3 pregleda godišnje kod privatnika...e da, a kao ta dva tri hormona koja su mi u banani kao u toj kombinaciji navodno ukazuju na sindrom kroničnog stresa, daj zamisli... kao, kad se taj neki vadi, trebala bi biti budna najmanje dva sata prije, i trebali bi mi izvaditi krv desetak minuta nakon uvođenja igle, jer samo pikanje uzrokuje strest i rast vrijednosti... daj zamisli ti to...tak sam u strahu da nebum na redu za veljaču...ali hvala Bogu, ciklus mi je takav da ak bu ožujak, bilo bu u početku...a kak nebi bila pod stresom, sam gruntam jel bum stigla, jel imam sve kaj je tražio, ovaj tj. bum zvala da pitam za ljekove, razbijam glavu jer mi je sve to novo, pa me i strah, pa gruntam o bolovanju, pa mi zvoni kak je dr.B. rekao da mi je jejnik tam negdje Bogu iza nogu, da bum pod totalnom anestezijom jer je pregled bio jako bolan,pa se bojim, kaj ak mi zaboravi dati anesteziju, ono, kao-recesija...a znam da se moram smiriti i vidjeti kaj bude, ali sam malo hiper, pa tak...e a koje su nuspojave tog lijeka,ti ziher znaš!kaj mi može dati taj ljek na osnovu jednog vađenja krvi?

  9. #1409
    kiara79 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    hacijenda
    Postovi
    2,433

    Početno

    male doze Euthyroxa ti zapravo i nemaju nekih nuspojava,a MOGU se javiti,nemir nesanica,znojenje,gubitak tjelesne mase,lupanje srca,stenokardija(bol u prsima),proljev,povraćanje,glavobolja,tremor...da na temelju jednog vađenja mogu ti odrediti količinu Euthyroxa(ja sam počela sa 75 mcg dnevno) pije se ujutro natašte,barem pola sata prije jela...

    vidim/čitam da imaš problem sa položajem jajnika,meni ti je desni jajnik skroz negdje iza maternicei kod punkcije nikako nisu mogli do njega,a punkcija je nažalost rađena bez anestezije jer je bio blagdan(a praznikom i vikendom nema anestezije)..
    nadam se da ćeš ti imati više sreće...
    i ja ću idući tjedan zvati da pitam dal su mi došle pikice..

  10. #1410
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Hello!

    Iako imam 2 stim. IVF-a iza sebe (Pol. Vili, dr. R), i iz drugog našu najveću srećicu na svijetu , a kako smo se odlučili za još jednu bebicu i za IVF na Svetom Duhu, ipak ne znam otkud da počnem.
    Bila sam 2007. kod dr. Baumana na obradi i dogovorima o potpomognutoj, no kako je on inzistirao na barem 4-5 AIH, brzo smo doustali, jer nismo imali volje ni snage za to nakon 2 godine neuspjelog pokušaja lječenja teškog PCO-a i već 2 neuspjela AIH...

    Drage moje, kako se puno toga od mog zadnjeg IVF-a promijenilo, koji je bio 2008., a i bila sam privatno i sve plaćala, pa tako HZZO prava nisam koristila, sad ne znam od kuda krenuti.
    Iako sam ovdje pokušavala proučiti, ne otvara mi se link na prvoj str., pa vas molim za malo pomoći.

    Koja je procedura za stim. IVF ukratko?

    Danas ću se probati telefonski naručiti kod dr. B. na prvi, inicijalni pregled i dogovor. To je valjda step 1.!?

    Hvala

  11. #1411
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Citiraj MIJA 32 prvotno napisa Vidi poruku
    info

    korisni linkovi kako se neke teme ne bi ponavljale:


    MPO NA SD
    PRETRAGE NA SD
    dr. Bauman
    MPO NA SD - Ovaj link ne radi . Može li netko pomoći? Hvala vam!

  12. #1412
    sonči avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Postovi
    406

    Početno

    Prvo se telefonski naruči. zatim se dolazi na pregled i daju ti popis sve što trebaš od papirologije ( brisevi,hormoni,psiholog, pravnik, HIV, HEPATITIS...........itd) u međuvremenu čekaju se ljekovi za stimulaciju. Kad sve papire prikupiš zoveš ioni ti vele da doneseš i onda doc. veli kad krečete u postupak. lijekovi se obično čekaju 3 do 4 tjedna pa sve se to da obavit u tom periodu. tako je bilo u 6 mj. kad sam ja išla.Ako se nešto promjenilo nek me cure isprave.

  13. #1413
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Citiraj Isabel prvotno napisa Vidi poruku
    Hello!

    Bila sam 2007. kod dr. Baumana na obradi i dogovorima o potpomognutoj, no kako je on inzistirao na barem 4-5 AIH, brzo smo doustali, jer nismo imali volje ni snage za to nakon 2 godine neuspjelog pokušaja lječenja teškog PCO-a i već 2 neuspjela AIH...

    Hvala
    Evo i ja sam prilično friška na SD kao prebjeg s VV. Upravo mi je ovo što si ti Isabel rekla upalo u oči i zanima me da li je kod dr.B inače praksa da pokušava puno puta s AIH prije IVF? Da li se s dr. može o tome diskutirati? Kakva su vaša iskustva?

  14. #1414
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Citiraj lavko prvotno napisa Vidi poruku
    prebjeg s VV


    Nemam pojma što se tiče AIH, ja sam ih imala 4. Mislim da je uobičajeno da se ide na 3 ako su nalazi ok, pa onda na IVF.

  15. #1415
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Lavko, nisam ti sigurna. Dr. B. je tada intistiro na AIH, iako po meni to nije imalo smisla. MM ima slabiji spermiogram, ja teški oblik PCO i totalnu anovulaciju. Nemam čak niti M nikada, tako da sam fakat težak slučaj. Pokušala sam sa bioenergijom, homeopatijom, čajevima, medovima, Metforminom, kontracepcijom... Čak niti na Klomifen nisam dobro reagirala, tj., nisam imala ovulaciju unatoč jakoj dozi. Pokušali smo Klomifenom i Femarom dvaput, i dvaput AIH. Meni uvijek treba ultra jaka doza stimulacije da izreagiram, no to onda već prelazi u HS. Ili nikako ne reagiram ili preburno. Tipično za PCO! I onda mi nije logično igrati se sa 20-25 Gonala, trovati se tom količinom, riskirati big time svaki put sa HS, da ne kažem potrošiti 5000-6000 kn na ljekove za AIH! I zato nisam pristala i dalje ići sa AIH kad sam nam htjela dati najveću šansu kad već uzimam tešku i jaku, i skupu stimulaciju, koju smijem 1-2 put godišnje.
    Ovog puta mu se neću dati, ustrajati ću na svom, ako mislim da drugo nema smisla i to je to. Ako neće htjeti, idem ponovno u Vili .
    Jeste vi đto pokušali već? Kakav je tvoj PCOS?

  16. #1416

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Zg. županija
    Postovi
    54

    Početno

    Cure ja idem najvjerojatnije ovaj mjesec u prirodni postupak s odleđenim jajnim stanicama. Da li netko zna da li mi se to računa kao IVF 2 put ili kako? Zna li itko kakva je uspješnost s tim odmrznutim stanicama.

  17. #1417
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Citiraj Sonječka prvotno napisa Vidi poruku
    Cure ja idem najvjerojatnije ovaj mjesec u prirodni postupak s odleđenim jajnim stanicama. Da li netko zna da li mi se to računa kao IVF 2 put ili kako? Zna li itko kakva je uspješnost s tim odmrznutim stanicama.
    Ako sama kupiš štopericu i eventualne druge lijekove (ako ih budeš trebala), to ti se ne računa pod jedan od onih 6 besplatnih. Uspješnost sa odmrznutim js baš i nije neka koliko vidim na forumu.

  18. #1418

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Zg. županija
    Postovi
    54

    Početno

    Ma tako sam i mislila. Sve je to sr---e u ovoj dr---oj državi.

  19. #1419
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Citiraj Isabel prvotno napisa Vidi poruku
    Jeste vi đto pokušali već? Kakav je tvoj PCOS?
    Joj pa mi smo supatnice s PCOS! Hvala ti na informacijama.
    A mi nikada nismo došli do pokušaja potpomognute jer sam zatrudnila prirodnim putem prošle godine taman kad sam bila naručena za postupak na VV, ali imala sam missed ab. I onda je dr.L. otišao. A ja sam sad friška na SD i ajmo sve ponovo...

    Moj PCOS je čudnjikav, vrlo uredne M, ali LH:FSH skoro isti ali LH nešto viši, estradiol koooma (vrijednosti kao za žene u postmenopauzi), testosteron povišeni. Inzulin natašte i inzulin pod opterećenjem su mi unutar ref. vrijednosti ali pri vrhu.
    I kaj sad, nemam pojma..Koja terapija? Na što si ti reagirala u svom uspjelom IVF-u?

  20. #1420
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Citiraj TeddyBearz prvotno napisa Vidi poruku


    Mislim da je uobičajeno da se ide na 3 ako su nalazi ok, pa onda na IVF.
    A što znači nalazi ok? Misliš ako je idioptaska nepolodnost ili..?

  21. #1421
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Mislila sam većinom na nalaze spermiograma.

  22. #1422
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Ja sam reagirala na Gonal F i Gonal F Pen. Imala sam dva IVF-a, oba uspješna, no prvu smo bebicu izgubili u 32.tj.
    Oba puta sam primila oko 22-26 Gonala, znači puno.
    Prvi sam put imala laganu hiperstimulaciju, 18 izvađenih js, 11 oplođenih, 5 blastocista, 2 vraćene, 1 primljena.
    Drugi puta 10 izvađenih js, i to jako kasno, 21dc., jer je izgledalo kako je premala stimuacija i sve je išlo turbo sporo, već smo mislili kako neće od toga biti ništa, onda ih se 8 oplodilo, 4 su došle do blastocista, 2 vraćene, 1 se primila i to je naša curka ! Uz sve to sam imala opaku hiperstimulaciju, jedva je doktor odlučio ipak nastaviti sa postupkom. Na moj nagovor vratio dvije, no kako se razbuktala HS molili smo boga da se ne prime obje jer bi tad HS bila još jača. Sve je na kraju super završilo, jedna se mrvica primila, HS se smirila i to bez bolnice i intervencija srećom, no nije baš bilo bezazleno...
    Ja sam za pregled i dogovor naručena 15.2., danas sam zvala.
    Žao mi je za tvoj missed , ali biti ćeš ti opet trudna , nadam se uskoro!

  23. #1423
    tanjam avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    98

    Početno

    Čekam i čekam baš me zanima kako ću ja početi svoj novi ciklus. Pročitala sam sve vaše postove ovdje i super su mi sve vrvi od informacija, dosta toga sam saznala kaj sam i sama htjela pitati.

  24. #1424
    ValaMala avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,310

    Početno

    Citiraj TeddyBearz prvotno napisa Vidi poruku
    Ako sama kupiš štopericu i eventualne druge lijekove (ako ih budeš trebala), to ti se ne računa pod jedan od onih 6 besplatnih. Uspješnost sa odmrznutim js baš i nije neka koliko vidim na forumu.
    Ovo za lijekove znam, no na VV štopericu ne ubrajaju u jedan od 6 postupaka. Npr. stimulacija klomifenima+štoperica+AIH, ne broji se u postupak. Sigurno, provjerila sam tamo kod sestara jer se mi ako sada nije uspio ovaj ciklus (klomifen+štoperica+ciljani odnosi) idemo na aih gore.

  25. #1425
    inana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    609

    Početno

    evo vratila se od doca...malo pametnija i dosta tužnija... napisala mi još par stvari koje moram zvaditi prije tableta, i onak mirno mi rekla, naručite se za dr. ponedjeljak za kontrolu kod mene,sa nalazima...kak da ja do pon.obavim to sve...c!za poludit... ah, neću se uzrujavati...kao taj tsh, i neki t3 ili t4, jedan od ta dva t-a moram vaditi,i neka antitjela, to se vadi neovisno od ciklusa... i ponoviti prolaktin, i tak...a sad je 3.,da i uspijem,bilo bu 10. kontrola, pa dok mi da te tablete, za dva tjedna vaditi krv, i tak...nebi bilo zabavno da ide ko po špagi... pitaš za jajnik...da, imala sam ti jake upale jajnika, koje moj dr. nije imao potrebu lječiti, pa se bogček sav izvitoperio tam nekam iza maternice, pa ga je živa muka poslikati...hehehe, pa si ja zamišljam da bu mi punkciju obavil kroz križa, ili tak nekak...hehehe.sad si ja gruntam, da nebum niš stigla zbavit za veljaču jer mi ciklus tak ide ko vekerica,pa znam da bu mi prvi dan bio oko 4.2.,a do tad sumnjam da bu se to sredilo...ali bar nebu kasno u 3., jer bu prvi dan 1.3., slaba utjeha, ali strpljen spašen...možda bu baš u tome sreća, pa mi ove godine deda Mraz donese pod bor nešto malo kmečavo...ili dva mala kmečava!

  26. #1426
    kiara79 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    hacijenda
    Postovi
    2,433

    Početno

    Isabel i Lavko,naše su djiagnoze identične,samo kaj sam jako problmatičan slučaj kaj se tiče stimulacije...ima folikula,nema js...ja se tješim daje bila prerana štoperica...
    trenutno sam na Metforminu...
    Isabel mislim da te dr.B neće daviti sa AIH-om jer imaš bebicu iz IVF-a,tak da mislim da samo trebate skupit papire,čekaš lijekove i u postupak...
    s obzirom da si naručena 15.2.ja bih ti preporučila da sad napraviš sve pretrage i odneseš mu gotove nalaze i odmah te stavlja na listu...
    inače ja sad čekam lijekove od 11.-og mjeseca..nekad se čekalo 3-4 tj.sad su to produžili...očito su im srezali budžet.a mi moramo trpit...
    inana kaj je rekao endokrinolog..

  27. #1427
    kiara79 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    hacijenda
    Postovi
    2,433

    Početno

    inana draga,malo stani i razmisli...tvoje bebice koje ćeš imati trebaju zdravu mamicu...
    pa 1.3.ti je ionak skoro veljača...znam kak je to čekati...tak ću i ja nekak,pa ćemo skupa piti kavice gore...
    a sa jajnikom ista stvar kod mene...

  28. #1428
    kiara79 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    hacijenda
    Postovi
    2,433

    Početno

    Citiraj ValaMala prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo za lijekove znam, no na VV štopericu ne ubrajaju u jedan od 6 postupaka. Npr. stimulacija klomifenima+štoperica+AIH, ne broji se u postupak. Sigurno, provjerila sam tamo kod sestara jer se mi ako sada nije uspio ovaj ciklus (klomifen+štoperica+ciljani odnosi) idemo na aih gore.
    na sd ubrajaju štopericu pod postupak...to ti je sve od klinke do klinike..
    na VV su Cetrotide cure dobivale,a ni smo ga u isto vrijeme morale kupiti..

  29. #1429
    inana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    609

    Početno

    buš me čekala?malo čitam, i izgleda da samo meni sve nekak škripi... a neka, na muci se poznaju junaci...a kad ti ideš?već sve dogovoreno ili?

  30. #1430
    kiara79 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    hacijenda
    Postovi
    2,433

    Početno

    bum te čekala...s obzirom kak mi M dolazi...to bude ožujak...
    ma to ti se samo čini,ja znam da je želja prevelika da se napokon krene,a nešto stalno koči...
    nemam pojma kad zapravo krećem,kraj veljače-početak ožujka...tak negdje...sad prvo moram zvati da čujem dal su mi stigle pikice,pa se dogovorit sa dr.za protokol...al polako,biti će,ovaj put ću biti strpljivija....bit ćemo proljetne trudnice..

  31. #1431
    inana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    609

    Početno

    Citiraj kiara79 prvotno napisa Vidi poruku
    bum te čekala...s obzirom kak mi M dolazi...to bude ožujak...
    ma to ti se samo čini,ja znam da je želja prevelika da se napokon krene,a nešto stalno koči...
    nemam pojma kad zapravo krećem,kraj veljače-početak ožujka...tak negdje...sad prvo moram zvati da čujem dal su mi stigle pikice,pa se dogovorit sa dr.za protokol...al polako,biti će,ovaj put ću biti strpljivija....bit ćemo proljetne trudnice..
    ja si mislim- želja je veća od pameti, ali moj muž je tu glas razuma, pa kad ja kombiniram u glavi, on veli- ne brini za datume, bilovanja i godišnji, samo polako, napravimo kaj treba, i nadamo se...a kaj drugo... a znaš kaj još?nemam krvnu grupu, sad bum ovaj tjedan išla u institut, tam sam operirana, pa oni garant imaju to, a ak ne dobijem tam papir, išla bum darovat krv, onda bum dobila knjižicu, to mi je najbrže jer se po dva mj. čeka to u petrovoj...

  32. #1432
    kiara79 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    hacijenda
    Postovi
    2,433

    Početno

    pametan ti muž...
    jesi izvadila markere na HIV I hepatitis?
    krvna grupa ti ne treba..

  33. #1433
    inana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    609

    Početno

    jesam, a tam piše da mu moram dofurat krvnu grupu i rh faktor...

  34. #1434
    kiara79 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    hacijenda
    Postovi
    2,433

    Početno

    nama nikad nitko to nije rekao,ni tražio,pa ni nemamo..

  35. #1435
    inana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    609

    Početno

    pa kaj nisi dobila papir na kojem piše ono sve, psihološko,pravno, hormone, i ostalo,,, kak mi naživce ide, zakaj mu ja to moram dati?argh...

  36. #1436

    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    501

    Početno

    Citiraj inana prvotno napisa Vidi poruku
    jesam, a tam piše da mu moram dofurat krvnu grupu i rh faktor...
    evo ja malo upadam ali i meni su to stavili na popis iako ne idem na Sv.Duh...

    išla sam vaditi u Petrovu 3 u zavod za transfuziju... krvna grupa i rh faktor je gotova ja mislim za par dana a markere na hepatitis i HIV se čeka dulje...

  37. #1437
    ValaMala avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,310

    Početno

    I mi smo trebali rh faktor

  38. #1438
    inana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    609

    Početno

    ja sam tam došla, pa mi moj dr. upisao krivu šifru, pa nije upisao-hitno, pa je rekla u 11.mj. da me može naručit za 3.1., a gle ironije, to je baš danas, pa sam ja bila pametnija, i s tom istom-neispravnom uputnicom otišla na Mirogojsku, i tam bez pol muke sve obavila za max 10 min, i za tjedan dana digla nalaz...a krvnu ću onak...

  39. #1439
    kiara79 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    hacijenda
    Postovi
    2,433

    Početno

    Citiraj inana prvotno napisa Vidi poruku
    pa kaj nisi dobila papir na kojem piše ono sve, psihološko,pravno, hormone, i ostalo,,, kak mi naživce ide, zakaj mu ja to moram dati?argh...
    dobila sam papir,znam kaj misliš...ali kg i rh mi ne pišu....i ko što sam napisala nitko nije ni tražio...
    isto tako te nalaze hiv i hepatitis,kao ni pravno i psih.obradu nitko nije ni pogledao ni pitao jel imamo...
    to ti je samo pro forme...

  40. #1440
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Citiraj ValaMala prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo za lijekove znam, no na VV štopericu ne ubrajaju u jedan od 6 postupaka. Npr. stimulacija klomifenima+štoperica+AIH, ne broji se u postupak. Sigurno, provjerila sam tamo kod sestara jer se mi ako sada nije uspio ovaj ciklus (klomifen+štoperica+ciljani odnosi) idemo na aih gore.
    Pa da ako radiš AIH. Ako radiš IVF, npr. prirodni, i na SD uzmeš štopericu od njih, to će ti uračunati u jedan od besplatnih - tako je barem bilo kad sam ja jednom pitala.

  41. #1441
    inana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    609

    Početno

    kiara79 je prava mala škrinjica znanja.. ja sam spužva, koja upija i zapitkuje...hvala na strpljenju, mentore!hehehe!

  42. #1442
    kiara79 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    hacijenda
    Postovi
    2,433

    Početno

    Citiraj TeddyBearz prvotno napisa Vidi poruku
    Pa da ako radiš AIH. Ako radiš IVF, npr. prirodni, i na SD uzmeš štopericu od njih, to će ti uračunati u jedan od besplatnih - tako je barem bilo kad sam ja jednom pitala.
    X
    tako je i sada..

  43. #1443
    kiara79 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    hacijenda
    Postovi
    2,433

    Početno

    Citiraj inana prvotno napisa Vidi poruku
    kiara79 je prava mala škrinjica znanja.. ja sam spužva, koja upija i zapitkuje...hvala na strpljenju, mentore!hehehe!

    ja sam došla na ovaj forum ko tuka,i bilo je divnih i strpljivih cura koje su htjele pomoći i objasniti...
    sve smo u istom d****,i moramo si međusobno pomoći...zato smo tu,zar ne..

  44. #1444
    inana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    609

    Početno

    a osim toga, tko ima labradora na avataru MORA biti dobar... bolji je samo omaj koji ga ima i doma... ja!heheheh, a shvati moja pitanja kao praktičnu nastavu, jer kad ti beba dođe, onda će ti isto postavljati milijun pitanja...

  45. #1445
    kiara79 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    hacijenda
    Postovi
    2,433

    Početno

    uuuuuuuuuuuuuuuuuu a kolko sam onda tek ja dobra...imam 2 labradora doma...

  46. #1446
    inana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    609

    Početno

    zezaš?jooooj, blago tebi!!!ja imam jednog, moju ljubav skoro najveću(kad mu velim da mi je najveća ljubav, muž me grdo gleda)...imala sam 15 god njemačkog ovčara, pametan i odan, srce malo, pa njufića 13 god., kolko kila mesa i dlake na njemu, toliko kila čiste ljubavi, ali labradori, koja je to dobrodušnost... ma nema boljeg psa za obitelj koja planira dijete ili ga već ima...sama dobrota... i trapavost!

  47. #1447
    ValaMala avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,310

    Početno

    Citiraj TeddyBearz prvotno napisa Vidi poruku
    Pa da ako radiš AIH. Ako radiš IVF, npr. prirodni, i na SD uzmeš štopericu od njih, to će ti uračunati u jedan od besplatnih - tako je barem bilo kad sam ja jednom pitala.
    Tako mi je i logično, no netko je bio pisao da si mora sam kupovati štopericu, jer da se inače uračunava kao postupak?

  48. #1448
    ValaMala avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,310

    Početno

    Citiraj inana prvotno napisa Vidi poruku
    zezaš?jooooj, blago tebi!!!ja imam jednog, moju ljubav skoro najveću(kad mu velim da mi je najveća ljubav, muž me grdo gleda)...imala sam 15 god njemačkog ovčara, pametan i odan, srce malo, pa njufića 13 god., kolko kila mesa i dlake na njemu, toliko kila čiste ljubavi, ali labradori, koja je to dobrodušnost... ma nema boljeg psa za obitelj koja planira dijete ili ga već ima...sama dobrota... i trapavost!
    Vrlo poznato. Mi doma imamo tri kujice, ljubavi preko krova, ponekad ne znam kako bih prošla kroz neke stvari da nije bilo njih da me nasmiju i utješe, i mene i mužeka...

  49. #1449
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Citiraj TeddyBearz prvotno napisa Vidi poruku
    Pa da ako radiš AIH. Ako radiš IVF, npr. prirodni, i na SD uzmeš štopericu od njih, to će ti uračunati u jedan od besplatnih - tako je barem bilo kad sam ja jednom pitala.
    Ha??? Dobro, ja stvarno pojma nemam o protokolima, ali ovo znači da ti tu jednu jedincatu štopericu broje kao cijeli jedan postupak? A lijekove koje dobiš prije štoperice? Još jedan?
    Ne kontam..

  50. #1450
    linalena avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    2,401

    Početno

    Dobro jutro, kaj ima novoga??? Vidim samo loše stvari ma u ovoj godini će se sve preokrenuti na bolje, tak mi dobro zvuči ta dvije i jedanaesta

    EEEEEEEEEEEEEEEE i ja uskoro dobivam labradoricu, crnu ko Kiarinu, jedva čekam. Prije idem na nekoliko dana u London, obaviti šoping vitaminčeka, tamo mužu nije neugodno usred apoteke objašnjavati da mu treba za poboljšavanje spermiograma,

    i onda čekamo moju M i 10ti dan na UZV i na odleđivanje. A dal se to broji ko postupak?????

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •