Stranica 11 od 80 PrviPrvi ... 9101112132161 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 501 do 550 od 3965

Tema: Potpomognuta u VINOGRADSKOJ

  1. #501
    ninochka28 avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    453

    Početno

    Citiraj Kadauna prvotno napisa Vidi poruku
    Ninochka SRETNO sutra.......... vidim u potpisu da već imaš nekoliko postupaka raznih iza sebe. Jesi pitala gore u Vinogradskoj kako se tebi to broji od onih famoznih 6?
    nisam ih ništa pitala, ja brojim kao drugi postupak jer sam dva puta dobila lijekove...mislim da mi inseminacije i prirodnjak nisu ušli u tih 6

    barem se nadam...


    e da...mislim da mi je dr.T. jednom rekao da se ne broje postupci bez lijekova jer da se broje da on ih onda prvi nebi radio jer je bezveze da se na to troše i ako bude ulazilo da on nebu radio prirodnjake

  2. #502
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    kužim, ma da su se u ovoj cijeloj gužvi oko zakona stvari mijenjali iz tjedna u tjedan, drugačije su se handlali od klinike do klinike, pa pitam............. je, po onome što stoji u pravilnicima je postupak besplatan onaj za koji se dobivaju lijekovi (za stimulaciju GONAL ili MENOPUR ne i klomifeni, to kao ne ulazi) ..............
    Posljednje uređivanje od Kadauna : 22.10.2010. at 15:19

  3. #503
    ninochka28 avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    453

    Početno

    Citiraj Kadauna prvotno napisa Vidi poruku
    kužim, ma da su se u ovoj cijeloj gužvi oko zakona stvari mijenjali iz tjedna u tjedan, drugačije su se handlali od klinike do klinike, pa pitam............. je, po onome što stoji u pravilnicima je postupak besplatan onaj za koji se dobivaju lijekovi (za stimulaciju GONAL ili MENOPUR ne i klomifeni, to kao ne ulazi) ..............

    ja se isto nadam da je tako, ali evo uzet ću si na zadatak da to sutra i provjerim, barem kako je sa strane vinogradske pa javim...

  4. #504
    ninochka28 avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    453

    Početno

    ako sve ulazi onda sam u banani jer mi je ovo 6 pokušaj

  5. #505
    AuroraBlu avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,688

    Početno

    Ja mislim da se tek sad počelo brojati. Tomić je rekao (prošle sezone) da nikakav registar još ne postoji i da oni ništa ne bilježe ni ne broje, zato smo sami i kupovali suprefact i štopericu - da se ne bi ubrajalo.

    Ninochka, pitaj sutra.

  6. #506
    ninochka28 avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    453

    Početno

    eto vratila se...imam 6 j.s. i bilo je prestrašno bolno...užas

    uglavnom što se tiće broja postupaka, računaju se samo oni u kojima su dati lijekovi sa njihove strane, znači u mom slučaju drugi postupak...i ne računaju se klomifenski

  7. #507
    delfin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    296

    Početno

    ninochka28, žao mi je zbog bolne punkcije. Moram pitati jer i mene čeka punkcija - nisi dobila anesteziju? Moj strah od punkcije je toliki da se noću budim,čak mi se povraća od straha. Ovo mi je prvi postupak.

  8. #508
    AuroraBlu avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,688

    Početno

    Ninochka, dakle ne računaju se ni postupci koji su bili prošle godine 10, 11 i 12. mjesec kad su se lijekovi dobivali od ginekologa opće prakse? Npr. moj prvi stimulirani postupak je bio u 11.mj.2009 i tada sam podigla 30 menopura kod svog gin. U 2.mj. ove godine su mi lijekove dali u Vinogradskoj.

    Delfin, inače daju anesteziju, ali problem je kad punkcija pada u subotu ili nedjelju. Tada nema anesteziologa, osim na dežurstvu. Ali vjerojatnije je da ćeš punkciju imati radni dan nego vikend a osim toga, ne boli svakoga jednako...

  9. #509
    ninochka28 avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    453

    Početno

    delfin nemoj se bojati jer kako aurorablu kaže nismo svi jednaki i ne boli nas sve jednako, ja imam jako nizak prag boli pa je meni to bilo jako traumatično ali cura koja je bila danas samnom na punkciji je to izvela jako hrabro i nju nije toliko bolilo....neboj se, a uostalom anesezija se samo ne dobiva vikendom


    Aurorablu mislim da smo dobro zaključile


    a sada čekanje sutra ujutro da vidimo što dalje

  10. #510
    ninochka28 avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    453

    Početno

    eto jutarnjih vijesti s moje strane....rađen običan ivf jer je spermiogram bio dobar, tri se kako kaže lijepo dijele a tri nisu bile adekvatne za zamrzavanje

  11. #511
    Marnie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,414

    Početno

    ninochka28 držim fige za daljnje lijepo dijeljenje

  12. #512
    delfin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    296

    Početno

    ninichka,neka se i dalje lijepo dijele. Ja sam na Femari,za sada tri folikula,vidjet ćemo hoće li biti još koji. Mogu li inzistirati na anesteziji s tako malo folikula? Sestra je rekla da ćemo još vidjeti...

  13. #513

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    475

    Početno

    Citiraj delfin prvotno napisa Vidi poruku
    ninichka,neka se i dalje lijepo dijele. Ja sam na Femari,za sada tri folikula,vidjet ćemo hoće li biti još koji. Mogu li inzistirati na anesteziji s tako malo folikula? Sestra je rekla da ćemo još vidjeti...

    Nećeš dobiti anesteziju, al dat će ti nekakav koktelčić. Mene osobno ta punkcija ništa ne boli, dr Tomić ima nježnu ruku))
    Nikad dosad nisam ni tražila anesteziju, a jednom sam imala preko 20 folikula.
    Ja ipak ovaj ciklus ne idem u postupak, cista nije otišla ni s mengom. Sad pijem Yasmin tablete da se jajnici smire, 2. dan idućeg ciklusa kontrola, ako je cista pukla idem u postupak.

  14. #514
    AuroraBlu avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,688

    Početno

    Ninochka, i običan ivf je novost. Ovaj put su ti stvarno 3 najbolja oplodila jajne stanice

    Kinki, probaj ovaj mjesec prirodno, moglo bi upaliti ovaj put

  15. #515
    mia74 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    477

    Početno

    AuroraBlu,ne znam kako će kinki probat prirodno-Yasmin su inače kontracepcijske tablete

  16. #516
    AuroraBlu avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,688

    Početno

    smetnula s uma kontracepciju

  17. #517

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    475

    Početno

    Citiraj mia74 prvotno napisa Vidi poruku
    AuroraBlu,ne znam kako će kinki probat prirodno-Yasmin su inače kontracepcijske tablete
    hahaha, bar sam se nasmijala)
    Evo čula se s Tomićem, složio se sa svim što je Poljak reko. Pijem yasmin i odmaram ovaj misec, šta je tu je!

  18. #518
    ninochka28 avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    453

    Početno

    kinki mjesec dana tako brzo prođe...samo se ti lijepo još malo strpi i onda u napad...sve bu ok


    ja imam sutra u 8 transfer, kaže gospon Lj. da su se lijepo podijelile i da je sve u najboljem redu...

  19. #519
    nana1976 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    117

    Početno

    Evo ja malo upadam. Mislila sam biti s vama, ali sam se vratila na VV i u postupku sam s gonalima koje mi oni daju pa me zanima, ako si ja sama kupim ljekove da li se to broji u FAMOZNIH 6 postupaka preko HZZO.

  20. #520
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno

    neubraja

  21. #521
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    Citiraj AuroraBlu prvotno napisa Vidi poruku
    Ninochka, dakle ne računaju se ni postupci koji su bili prošle godine 10, 11 i 12. mjesec kad su se lijekovi dobivali od ginekologa opće prakse? Npr. moj prvi stimulirani postupak je bio u 11.mj.2009 i tada sam podigla 30 menopura kod svog gin. U 2.mj. ove godine su mi lijekove dali u Vinogradskoj.
    .
    ma iskreno ne bih rekla da je ova konstatacija točna.... jer se itekako vodi evidencija o dobivenim lijekovima od soc. ginića........... tako da ti to bojim se ipak ulazi u onih famoznih 6 a ne tek od početka godine kad je distribucija pala na bolnice.......

    Ali i ovo što je Ninochka napisala je već mnogo jer je bilo govora o tome da će se i prirodnjaci od sada brojati, posebno zato što bolnice (mislim na Vinogradsku in particular..... o tome je negdje bilo već riječi) drugačije ne može obračunavati i pravdati postupak............ Iako zakon govori samo o besplatnim kad se dobivaju lijekovi.................

    Ninochka, ~~~~~~~~~~~~~ na transferu sutra............... i moram priznati da je ovaj tvoj slučaj .......... tri j.s. odabrali, tri oplodili klasičnim IVF-om, čak se sve tri i lijepo dijele........... a preostale tri su bile loše pa su se na Vinogradskoj odlučili kontra zamrzavanja ...................... vrlo rekla bih neobičan - ovo je već matematika vjerojatnosti.... SRETNO sutra i ako ti sve tri budu ok i osmostanični embriji, kako ćeš se odlučiti? Za transfer sva tri embrija?

  22. #522
    AuroraBlu avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,688

    Početno

    Kadauna, nema ništa neobičnog u Ninochkinom slučaju to je uobičajena procedura. Novost je ivf umjesto icsi-ja po defaultu. Koliko će ih transferirati kaže biolog taj dan, ovisno o izgledu stanica - pa se njegova sugestija može prihvatiti ili ne...

  23. #523
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    ali nije li netko pisao da je dr T rekao da onda neće raditi prirodnjake ako se i to broji u 6 postupaka....? a u njemu cure kupuju štopericu baš zato da se i ne računa.
    a propo o tome što sugeriraju koliko da vrate, meni na pamet pada bizarna činjenica da mi jednostavno moramo vjerovati onome što nam govore koliko će vratiti, čak i onda kad vraćaju. to ionako ne možemo znati ni provjeriti.

  24. #524
    ninochka28 avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    453

    Početno

    mislim da ne mogu ja sama odabrati koliko će ih vratiti nego kako odluči biolog...u vinogradskoj se pod normalno radi icsi kod svakog ivf-a ali kod nas nije muški faktor u pitanju pa je biolog prema slobodnoj procjeni napravio običan ivf (dobar spermiogram) i hvala bogu sada je sve u redu....obzirom na prethodni ivf kada su mi vratili dva embrija (jedan osmostanični i jedan valjda šestostanični pa nije bilo ništa ovaj put se usudim ići i na sva tri pa kaj bu bu


    što se tiče zamrzavanja j.s. mišljenje našeg biologa je da je to bezveze i da nema smisla, pa onda čemu sve to ako stručnjak ne vjeruje u to, ali dobro...

    sjećam se da je bilo govora neko vrijeme da će se i prirodnjaci ubrajati ali mislim da ništa od toga, jer koliko sam uspjela shvatiti stav dr.T. on nikako nebi radio prirodnjake ženama da im uskrati tih famoznih 6 puta

    sve u svemu još uvijek previše pitanja bez konkretnih odgovora


    ali ja sutra idem po svoje bebice pa kaj bu bu

  25. #525
    ninochka28 avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    453

    Početno

    Kadauna e sada sam se baš malo zamislila....stvarno dobra matematika...ma to je sigurno sretna ruka našeg biologa

  26. #526
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    eto onda mogućeg scenarija ako će HZZO nalagati da se i prirodnjaci ubrajaju u tih 6 puta - onda ih naša klinika jednostavno više neće raditi. a smanjio bi se i broj pacijenata, i to dobar broj...

  27. #527
    AuroraBlu avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,688

    Početno

    Citiraj andream prvotno napisa Vidi poruku
    a propo o tome što sugeriraju koliko da vrate, meni na pamet pada bizarna činjenica da mi jednostavno moramo vjerovati onome što nam govore koliko će vratiti, čak i onda kad vraćaju. to ionako ne možemo znati ni provjeriti.
    Upravo to. Biolog jedini točno zna kakvo je stanje, i mislim da, unatoč svemu, treba imati povjerenja u njegovu odluku. Osim toga, gore bi mi bilo da ja moram odlučivati. Ali vjerujem da, kad bi netko inzistirao na drugačijem transferu od predloženog, da bi to i dobio.
    Posljednje uređivanje od AuroraBlu : 25.10.2010. at 16:49

  28. #528

    Datum pristupanja
    May 2010
    Postovi
    194

    Početno

    Sutra po prvi put stižem u Vinogradsku,toliko sam zbunjena da čak ne znam ni kod kojeg sam liječnika naručena...pojma nemam ništa....donosim nalaze koje imam nisu baš najsvježiji ali mislim da će pomoći...neznam što da uopće očekujem i smijem li išta očekivati....nadam se da ću ćuti nešto korisno

  29. #529
    delfin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    296

    Početno

    NINA30, samo se opust i pitaj dr. sve što te zanima. I ja sam prvi puta ( u postupku). Dr. Kuna mi se čini više pričljiv od dr. Tomića, ali oboje su ok.

    Cure-pomoć. Dobila sam dvije ampule za štopericu. Sutra ću na hitnu da me piknu. Ne razumijem zašto su dvije ampule- u jednoj tekućina a u drugoj nešto kruto. To će mi oni tam na hitnoj izmiješati?

  30. #530
    kiara79 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    hacijenda
    Postovi
    2,433

    Početno

    Citiraj delfin prvotno napisa Vidi poruku
    NINA30, samo se opust i pitaj dr. sve što te zanima. I ja sam prvi puta ( u postupku). Dr. Kuna mi se čini više pričljiv od dr. Tomića, ali oboje su ok.

    Cure-pomoć. Dobila sam dvije ampule za štopericu. Sutra ću na hitnu da me piknu. Ne razumijem zašto su dvije ampule- u jednoj tekućina a u drugoj nešto kruto. To će mi oni tam na hitnoj izmiješati?
    DELFIN, ono kruto je lijek,a tekuće otapalo u kojem se lijek razrijedi..bez brige sve tako odnesi na hitnu i oni će znati što sa time..

  31. #531
    ninochka28 avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    453

    Početno

    Citiraj NINA30 prvotno napisa Vidi poruku
    Sutra po prvi put stižem u Vinogradsku,toliko sam zbunjena da čak ne znam ni kod kojeg sam liječnika naručena...pojma nemam ništa....donosim nalaze koje imam nisu baš najsvježiji ali mislim da će pomoći...neznam što da uopće očekujem i smijem li išta očekivati....nadam se da ću ćuti nešto korisno
    ja ti samo želim reći da ćeš definitivno biti zadovoljna, jer prije svega sestre na odjelu su predobre i jako drage i njih možeš sve pitati....što se tiče dr. oba su ok i nema pravila kod kojeg ćeš doći ali eto prema nekom mojem iskustvu uglavnom prima dr.T. a dr.K. više uskače kad zatreba. Ti samo ponesi sve nalaze i opusti se

    dobro nam došla i još brže ostala trudna

  32. #532
    delfin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    296

    Početno

    kiara79, tnx.

  33. #533

    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Postovi
    5

    Početno

    pozdrav svim curama, zanima me koliko se čeka tj. koliko moraš čekati da bi te doktori naručili na pregled

  34. #534

    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Postovi
    5

    Početno

    pozdrav svim curama, zanima me koliko se sada čeka da te doktori naruče za pregled

  35. #535
    tikica_69 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    2,809

    Početno

    Ja moram cekati sredinu 12 mjeseca zbog lijekova....grrrrrrrrrrrrrrrrr

  36. #536
    AuroraBlu avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,688

    Početno

    Ja sam idući četvrtak na kontroli prije postupka. Dr.Tomića neće biti, na službenom putu je.

    Rikikiki, kad krećeš?

    Nina30, sretno, i javi nam kako je prošao prvi pregled/razgovor danas

  37. #537
    delfin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    296

    Početno

    Pitanjce - moram li za transfer ( ako ga uopće bude) imati novu uputnicu ili i za transfer vrijedi ona na kojoj piše ivf?

  38. #538
    AuroraBlu avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,688

    Početno

    Delfin, vrijedi ti 1 uputnica. Na uputnici treba pisati bolničko liječenje, i to ti je onda i za punkciju i za transfer.

  39. #539
    delfin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    296

    Početno

    Citiraj AuroraBlu prvotno napisa Vidi poruku
    Delfin, vrijedi ti 1 uputnica. Na uputnici treba pisati bolničko liječenje, i to ti je onda i za punkciju i za transfer.
    AuroraBlu,ambulantno liječenje-tako mi je rekla sestra kasd sam pitala za uputnicu za postupak. Večeras primam štopericu, u četvrtak punkcija. Ali,ali,uvijek neki ali... ja od jutra imam sluz kao kod ovulacije i sve se mislim da su moja dvo folikulića požurila...

  40. #540
    AuroraBlu avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,688

    Početno

    Delfin, ne brini se, sigurno neće sva 3 puknuti! Doktor ti je preporučio femaru? To si sama morala kupiti, jel tako?

  41. #541
    delfin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    296

    Početno

    Citiraj AuroraBlu prvotno napisa Vidi poruku
    Delfin, ne brini se, sigurno neće sva 3 puknuti! Doktor ti je preporučio femaru? To si sama morala kupiti, jel tako?
    AuroraBlu,nisu tri nega dva. Dr. preporučio Klomifen,ali kako ga nema ja sam pitala mogu li Femaru ( naravno,na svoj trošak). Nisam baš dobro reagirala-rekao Tomić. A šta je,tu je.

  42. #542
    ninochka28 avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    453

    Početno

    pozdrav curke,

    evo ja danas zbavila transfer tri mrvice, jedna 8-stanična i dvije 6-stanične, a sada čekanje....

  43. #543
    AuroraBlu avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,688

    Početno

    Ninochka

  44. #544
    delfin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    296

    Početno

    Ninochka28, super!

  45. #545
    Tibi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,701

    Početno

    ninochka i delfin sretno cure ~~~~~~~~~~~
    znači dr. T radi? Ja ga nisam vidjela zadnja 4 puta koliko sam bila gore (punkcija, transfer i 2 uzv pregleda), a njegova sam pacijentica.
    Je li nekim određenim danima gore ili? Mislim tako mi je svejedno tko će me gledati, ali mi bilo čudno što ga nikad nema kad sam tamo...

  46. #546
    AuroraBlu avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,688

    Početno

    Tibi, znači Kuna ti je radio punkciju i transfer? Inače ti u vinogradskoj nema podjele na to tko je čiji pacijent. Uglavnom je do sada Tomić odrađivao 90% pacijenata. Uvijek je 1 od njih dvojice gore. Ali čujem da sada imaju i specijalizanta

  47. #547
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    ninochka držim fige~~~~~~~~~~~~~~

    Aurora, specijalizant kažeš?? I kud baš sad više nisam gore??

    sretno svima~~~~~~~~~~~~~~~~~

  48. #548
    ninochka28 avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    453

    Početno

    danas je meni specijalizant radio transfer... dva su mlada naučnika ali nadam se da je ovja moj ako niš drugo sretne ruke

  49. #549
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    Citiraj tikica_69 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja moram cekati sredinu 12 mjeseca zbog lijekova....grrrrrrrrrrrrrrrrr
    ..tiki, brzo ce proletit mjesec i pol....

  50. #550
    venera21 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    160

    Početno

    Citiraj ninochka28 prvotno napisa Vidi poruku
    pozdrav curke,

    evo ja danas zbavila transfer tri mrvice, jedna 8-stanična i dvije 6-stanične, a sada čekanje....
    Ninocka držim fige za sve tri!!!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •