Stranica 3 od 80 PrviPrvi 123451353 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 3965

Tema: Potpomognuta u VINOGRADSKOJ

  1. #101
    lastavica1979 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    972

    Početno

    oo krasno vibramo za tebe da bude pun pogodak,cim je koliko vidim jedan AIH bila biokemijska sad bi trebla bit dobitna kombinacija.

  2. #102

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    115

    Početno

    ja jucer punkcija.....
    jedna js,... NEZRELA...

  3. #103
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    ema, kakav je postupak bio? Prirodnjak ili stimulirani?
    Uh, žao mi je...

  4. #104
    Sela avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,137

    Početno

    Citiraj ema prvotno napisa Vidi poruku
    ja jucer punkcija.....
    jedna js,... NEZRELA...
    Draga Ema poznato mi je ovo sto prozivljavas...Drz se,proci ce...znas i sama da su prirodnjaci takvi (ako je bio prirodnjak),lutrija..
    Vec sljedeci moze biti super.Samo glavu gore i u nove pobjede!!!pusa

  5. #105
    Tibi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,701

    Početno

    Citiraj ema prvotno napisa Vidi poruku
    ja jucer punkcija.....
    jedna js,... NEZRELA...

  6. #106

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    115

    Početno

    Citiraj andream prvotno napisa Vidi poruku
    ema, kakav je postupak bio? Prirodnjak ili stimulirani?
    Uh, žao mi je...
    klomifeni i 5 ampula menopura....
    sljedeci ciklus idemo prirodno...skroz...pa ako taj nebudo dobitni, onda smo u stimuliranom....

  7. #107
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    ema, to su dobre vijesti, eto nećeš imati vremena ni tugovati previše.
    sretno!

  8. #108
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    ema draga žao mi je
    ali glavu gore i idemo dalje

  9. #109
    lastavica1979 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    972

    Početno

    bas mi je zao Ema al nema odustajanja,slijedeci ciklus sigurno je dobitni

  10. #110

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    115

    Početno

    drage, hvala vam...naravno da idemo dalje....
    bile bi lude da odustajemo bilo koja od nas....
    pusa svima....

  11. #111

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    475

    Početno

    Emaaaa jooooj uz klomimen i menopur tako los rezultat, valjda tebi prirodnjak ipak najbolje pase
    DRaga idemo mi skupa iduci misec, i bit cemo skupa trudne
    Mene jedino muci ona astrologinja sta mi je rekla da cu zatrudnit 2011.

  12. #112
    AuroraBlu avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,688

    Početno

    Ema, žao mi je, jedna prava stimulacija će sigurno biti dobitna za tebe!

    Kinki, pa 2011 je za 3 mjeseca već ali moraš redom odraditi sve što je dio plana, nemoj sad pauzirati do 2011

  13. #113
    Marnie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,414

    Početno

    Ema, baš mi je žao. Ma te polustimulacije znaju biti neuspješne, zato ne brini se previše.

    Cure, kakvo je stanje gore u Vinogradskoj? Ima li gužve. Mislila sam otići početkom listopada na prirodni postupak, a ne znam trebam li se nešto puno ranije najaviti ili kao i do sada kad dobijem men. u tom ciklusu?

  14. #114
    mia74 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    477

    Početno

    Hello curke!
    Imam pitanjce pa tko ima iskustva...
    Umjesto Ovitrelle,dobila sam Brevactid -kao štopericu..Sestra mi je rekla da sa jednom ampulom vode smješam dvije bočice praha i da se pika u guzu..E sad,nemam iskustva sa time-sve drugo sam se sama pikala,a ovo mi je problem-iz tehničkih razloga
    Možda nagovorim svog dragog da pikne,al gdje točno u guzu?Jel,možda glupo pitanje??
    Ili ako se odlučim otići negdje da me piknu,mogu li doći na ginekologiju u Vinogradsku ili možda na hitnu u Heinzlovu??

  15. #115
    AuroraBlu avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,688

    Početno

    Mia, pa miješa se isto kao što si i menopure miješala (2 ili 3 praška s 1 otopinom). Može ti TM dati, daje u gornji vanjski kvadrant guze, evo filmići: http://www.youtube.com/watch?v=Spoz3T5D_SU

    http://www.neplodnost.info/ziva/port...50711191023244

    a možeš se dogovoriti sa sestrama na gin.u prizemlju da tamo dođeš.

    Brevactid je novost u Vinogradskoj.
    Posljednje uređivanje od AuroraBlu : 15.09.2010. at 14:18

  16. #116
    Tibi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,701

    Početno

    Cure ja sam išla na hitnu ginekologiju u Vinogradskoj i sestra mi je dala taj Brevactid u špekec. Još sam je pitala kaj to ne ide u guzu, a ona meni objasnila da se slobodno može dati i u trbuh.... A miješa se kako je AuroraBlu rekla 2 praška sa 1 otopinom.
    U svakom slučaju sretno

  17. #117
    lastavica1979 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    972

    Početno

    Sretno Tibi vibramo za uspijeh

  18. #118
    mia74 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    477

    Početno

    Thanx cure na odgovoru.
    Znam kako se mješaju ampule-to nije problem..
    Problem je što ne znam gdje se trebam piknuti i malo mi je nezgodno,ali ako se može u trbuh-to mogu i sama-a sestre su mi rekle u guzu-izričito u guzu!!
    E sad ti znaj...
    Ali već sam se snašla-bit će pikica u guzu,sve sam okolo angažirala..
    Pusa,svima!!!

  19. #119
    kiara79 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    hacijenda
    Postovi
    2,433

    Početno

    Citiraj mia74 prvotno napisa Vidi poruku
    Thanx cure na odgovoru.
    Znam kako se mješaju ampule-to nije problem..
    Problem je što ne znam gdje se trebam piknuti i malo mi je nezgodno,ali ako se može u trbuh-to mogu i sama-a sestre su mi rekle u guzu-izričito u guzu!!
    E sad ti znaj...
    Ali već sam se snašla-bit će pikica u guzu,sve sam okolo angažirala..

    Pusa,svima!!!
    ja si davala Brevactid u trbuh...i kao štopericu i nakon AIH-a kao potporu žutom tijelu..
    zašto ti je rekla izričito u "guzu" ne znam,ali i ja radim u zdravstvu i znam da nije nužno da se daje u mišić,može i pod kožu..nećeš pogriješiti..

  20. #120

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Primorje <3
    Postovi
    1,258

    Početno

    ja sam dobila Brevactid u guzu

  21. #121

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    115

    Početno

    zenske....pomagajte......
    u pon je bila punkcije...15 d.c., danas 18.d.c krvarim, ne jako ali brine me ....ko prvi dan m.
    nikad mi se do sad nije to dogodilo...pa ako je koja imala slicno iskustvo.??????

  22. #122
    Tibi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,701

    Početno

    lastavice hvala na vibricama
    ema moram priznati da nisam čula za takav slučaj, najbolje da nazoveš sestre gore i pitaš (ako već nisi)
    a recite mi je li koja od vas dobila choragon nakon transfera ili to nije praksa u Vinogradskoj?

  23. #123

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    115

    Početno

    ja sam dobila choragon nakon prirodnjaka.......nakon transfera...

  24. #124
    AuroraBlu avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,688

    Početno

    ja nisam nikad dobila choragon nakon transfera. ali možda je to novo od ove godine. vidim da su uveli brevactid umjesto ovitrella, i to je promjena. odnosno, mi smo do sada uvijek sami kupovali štopericu (i suprefact). možda se sad taj brevactid ne plaća nego se dobije.

  25. #125
    Tibi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,701

    Početno

    AuroraBlu brevactid se dobije jer sam ga ja prije par dana dobila, suprefact se i dalje kupuje, a znači choragon se ne dobije nakon transfera ili netko dobije, a netko ne? Tko bi znao o čemu to ovisi. Ma pitam jer sam na bivšoj klinici dobila 2xchoragon i 1xdecapeptyl nakon transfera + utrići i normabel po potrebi, a ovdje samo utrići pa ne znam je li to ok.... A što je tu je....

  26. #126
    rikikiki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,248

    Početno

    Najbolje je pogledati na kutijici kaj piše ... najčešće oznake su IM ili SC. IM znači intramuskularno tj. pika se u mišić (guza), a SC znači subcutano tj. pika se pod kožu (trbuh, ruka i sl.). Ako netko zna njemački, evo linka o tom Brevactidu http://www.wunschkinder.net/theorie/...sen/brevactid/... koliko sam ja shvatila (a nemam pojma o njemačkom, pa me nemojte uzeti za ozbiljno) može i IM i SC

  27. #127
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    sto se choragona tice - njegova upotreba ovisi od klinike do klinike. na VV se davao poslije transfera, ali ne uvijek. mislim da to sluzi (ako se ne varam) kao neki boost da se tijelo vec pocne ponasati kao da je doslo do trudnoce, ali ne koriste ga sve klinike jer zapravo i nije dokazana neka ucinkovitost... i mislim da se ne daje poslije transfera ako postoji opasnost od hiperstimulacije...

    ako vas sto tjesi, ja sam u prvom postupku dobila choragon poslije transfera i nije upalilo, a u drugom nisam i evo me trudne.

  28. #128
    Tibi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,701

    Početno

    draga frka jako si me utješila
    iako sam u prethodnom postupku dobila choragon i ostala trudna.....

  29. #129
    Marnie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,414

    Početno

    Brevactid je u upotrebi u Vinogradskoj od ovog proljeća i dobije se, ne treba se kupovati. A choragon ja nisam dobila niti u jednom prirodnom postupku u Vinogradskoj. U drugoj klinici sam dobivala. Uglavnom dobivala ne dobivala - trudna ostala nisam, tako da to ništa ne znači

    No, drage cure, niste mi odgovorile na moje pitanje od prije par dana: "Cure, kakvo je stanje gore u Vinogradskoj? Ima li gužve. Mislila sam otići početkom listopada na prirodni postupak, a ne znam trebam li se nešto puno ranije najaviti ili kao i do sada kad dobijem men. u tom ciklusu? "
    Posljednje uređivanje od Marnie : 17.09.2010. at 17:22

  30. #130
    AuroraBlu avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,688

    Početno

    Ne znam iz prve ruke, ali čula sam da je gužva veća nego do sada. Ali vjerujem da se praksa s prirodnjacima nastavlja. Najbolje ti je da njih nazoveš i pitaš moraš li im se najaviti za. Znaš da će sestre znati o kom se radi čim se predstaviš

  31. #131
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Evo bila sam ja prije 2 tjedna, bio je petak i bila sam jedini pacijent to jutro, zajedno s još jednom ženicom. Nije bilo nikog drugog, dr T se samo zbog nas navratio nakon dežurstva.
    Ja sam opet idući petak kod njih na pregledu, to će mi biti desetak dana prije prvog stimuliranog postupka kod njih.

  32. #132
    Marnie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,414

    Početno

    Hvala cure! Ipak ću ih nazvati da se najavim kako ne bi poljubla vrata na 8. dc .

  33. #133
    Tibi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,701

    Početno

    marnie najbolje se ti najavi jer prošli petak je bila dosta velika gužva. Držim fige da odmah kreneš i da bude bingo
    nego ovaj tvoj pas u avataru je predivan

  34. #134
    Marnie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,414

    Početno

    To je moja goldenka Irma Slikala sam je sa svojom šiltericom i prava je pozerica haha

  35. #135
    mia74 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    477

    Početno

    Pozdrav cure!!
    Ja sam danas imala punkciju,bilo nas je samo četiri cure..
    Inače,nisam baš dobro prošla..Mislim da su mi dva ili tri folikula pukla i to jučer navečer,pa sam danas imala samo jedan..Istina,imam 1 js,ali sam bila u šoku jer mi se to nikada nije desilo..Naime meni folikuli jako sporo rastu,toliko sporo da me svaki puta frka da će mi punkcija biti odgođena..A sada sam u ponedjeljak imala 12/12/10/9,a u srijedu mi je vodeći bio na 19,a drugi malo manji..i najvjerojatnije sam prekasno dobila štopericu..
    A dobro,tko zna je li u tim puknutim folikulima uopće bilo js!!!
    Sutra moram zvati da vidim u kakvom je stanju mala "jadnica"..i iskreno,ne očekujem apsolutno ništa...
    Što se tiče gužvi,još od prošlog tjedna,ponedjeljka,pa sve dane kad sam dolazila na uzv,bila je poveča gužva..

  36. #136
    Marnie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,414

    Početno

    mia74, baš mi je žao što ti je tako ispalo, ali i jedna js je dovoljna za bebača . Tko te je pratio dr. T ili K?

  37. #137
    mia74 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    477

    Početno

    Da..jedna je dovoljna,al ja imam tako loša iskustva sa nezrelim stanicama da bih najrađe ...neću biti prosta...
    Inače,jako sam ljuta na dr T. jer mi apsolutno ništa nije rekao na punkciji i to me jako naljutilo..Ma ne moramo mi pričat ne znam koliko,ali mogao mi je reći barem nešto..zato se ja volim dogovarati sa dr K. i volim da me on prati jer ga ja svašta ispitujem i on mi sve kaže..Očito dr T. i ja nismo kliknuli...

  38. #138
    mia74 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    477

    Početno

    Ema,ispazni pp!!

  39. #139
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    cure, oprostite što upadam kao padobranac, ali tko inače točno nakon punkcije kaže koliko ima jajnih stanica?
    Na VV-u smo to odmah doznali od laborantice, par minuta nakon punkcije.

  40. #140
    mia74 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    477

    Početno

    Nakon punkcije ti,maltene odmah,dođe biolog i kaže ti koliko imaš js,dade ti svoj broj mob i kaže ti kad da ga nazoveš da ti kaže kakvo je stanje u labosu!

  41. #141

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    115

    Početno

    Citiraj mia74 prvotno napisa Vidi poruku
    Nakon punkcije ti,maltene odmah,dođe biolog i kaže ti koliko imaš js,dade ti svoj broj mob i kaže ti kad da ga nazoveš da ti kaže kakvo je stanje u labosu!
    prazan......

  42. #142
    nina9 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11

    Početno

    Bok društvo, ja sam nova! Spremam se na punkciju a u nedjelju imam prvi ultrazvuk......hvata me panika!
    Još uvijek me pikaju Menopurom (još jedna doza).....nema nekog pravila što se tiće mješanja tekućine s prahom....3/3 ili 2/2....sve ovisi koja me sestra pika.....jel to ok ili...?? E, i još se pikam u trbuh! Šte me još čeka?

  43. #143
    delfin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    296

    Početno

    nina9 sigurna sam da će ti ubrzo odgovoriti jedna od cura. I ja se spremam na prvi postupak i totalno me strah! Htjela sam pitati da li moji i nalazi mm ostaju kod dr. T. ili ih on pregleda i vrati, ili da ih kopiram? Jer, ako mi postupak u Vinogradskoj ne uspije pa se odlučim probati negdje drugdje - zar moram opet sve pretrage ponavljati ili vrijede ove? Uh, milijon pitanja mi se vrzma po glavi...

  44. #144
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Delfin, svi nalazi ostaju kod tebe (i meni je to bilo čudno i pitala sam sestre jer u prošloj klinici nisam imala nijedan papir). Kad skupiš sve nalaze, doktor ti na poseban papir napiše Povijest bolesti gdje upiše sažetak svih nalaza i to također ostaje kod tebe. Ja sam sve spremila u jedan fascikl kojeg uvijek nosim sa sobom. Svaki put moraš kad dođeš imati jedino uputnicu, ali to se ionako podrazumijeva.

  45. #145
    nina9 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11

    Početno

    Bok Delfin! Meni dr.T piše sve na stari povijest bolesti. Jutros bila na prvom ultrazvuku..........opet pikanja do utorka! Pomalo zamorno! Ja se nadam da neće bit drugog puta. Šta bude neka bude, neću se zamarat previše! Jedino me strah punkcije!!!!!!!!!! Jel to boli? Dobijem šta protiv bolova?

  46. #146
    Marnie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,414

    Početno

    Citiraj nina9 prvotno napisa Vidi poruku
    Bok društvo, ja sam nova! Spremam se na punkciju a u nedjelju imam prvi ultrazvuk......hvata me panika!
    Još uvijek me pikaju Menopurom (još jedna doza).....nema nekog pravila što se tiće mješanja tekućine s prahom....3/3 ili 2/2....sve ovisi koja me sestra pika.....jel to ok ili...?? E, i još se pikam u trbuh! Šte me još čeka?
    Što se tiče mućkanja menopura na 2 praha se može staviti 1 otopina. I on se uvijek pika u trbuh tako da je to ok. U nedjelju će ti na prvom UZV-u reći koliko imaš folikula i odrediti daljnju stimulaciju - mogu ti povećati ili smanjiti broj ampula menopura koje primaš s obzirom na broj i veličinu folikula. Nakon toga ćeš imati još nekoliko UZV-a i onda punkcija. Ako ne podnosiš bol i ako budeš imala veći broj folikula preporučam da zatražiš anesteziju. Nakon punkcije će ti biolog odmah reći koliko js si dobila i dati ti broj mobitela da ga nazoveš kako bi ti rekao da li su se js oplodile i kada bi bio transfer. Transfer uopće nije bolan i nakon transfera miruješ oko 2 sata. Možeš uzeti bolovanje ili ako nemaš fizički zahtjevan posao ići raditi.
    Želim ti sreću na punkciji!

  47. #147
    mia74 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    477

    Početno

    Ja zvala biologa,jučer..naravno nezrela js...već treći puta...

    Nina9,dobro došla!!
    Ne moraš se ništa brinuti..ali to je normalno da te strah...i mene je bilo strah,ali samo kad sam došla na punkciju jer nisam znala kako to sve izgleda....
    Inače,gore su ti svi divni,od sestara,biologa do doktora...
    Što se tiče mješanja otopina,može se mješati 1 ampula vode sa 3 Menopura-ili sa 2, jer se tada samo jednom pikneš,pa ti je "lakše",ali i ovo tvoje je ok,da ne brineš...
    Ako imaš kakvih drugih pitanja,samo pitaj!!
    Samo,nije mi jasno--nova si,a već si na Menopurima???

  48. #148
    mia74 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    477

    Početno

    Marnie,bila si brža od mene

  49. #149
    delfin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    296

    Početno

    andream,tnx!

  50. #150

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    115

    Početno

    mia74
    Nina9 dobro nam dosla!!!!!!!!!!!!!!!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •