Stranica 79 od 80 PrviPrvi ... 296977787980 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 3,901 do 3,950 od 3965

Tema: Potpomognuta u VINOGRADSKOJ

  1. #3901

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    ovo je bas zanimljivo sto pisete, na VV i dalje pisu mirovanje na otpusno.

  2. #3902
    doanna avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    213

    Početno

    Citiraj Lotta81 prvotno napisa Vidi poruku
    Doanna, za mirovanje ništa ne piše. Po novom tvoj ginekolog odlučuje hoće li ti dati mirovanje. Specijalist ti može preporučiti mirovanje, ali ginekolog je taj koji odlučuje (tak je meni objasnila moja gin. )
    zato i pitam, jer meni soc. ginekologica tvrdi da mi ne može dati mirovanje tj. bolovanje bez preporuke mpo doktora, a mpo doktor mi govori da mi on po novome ne smije preporučiti mirovanje i tako sam se ja sad našla u neprilici jer imam jutarnje mučnine i ne funkcioniram a svaki od ginekologa drži se svoje priče a ja između njih i sad moram trošim godišnji jer ne mogu dobiti bolovanje....užas jedan....toliko sam se namučila da ostanem trudna a sad to ne smijem čuvati i zaštiti

  3. #3903
    Krtica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    501

    Početno

    Doann a kak ide ono s komplikacijama kad trudnice prestanu raditi? Moja kuma čim je saznala da je t prestala raditi. Povračala je jako jako.

  4. #3904
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    donnana,
    koliko je bilo neuspješnih postupaka prije ove trudnoće?

    koliko imaš godina?

    možda, ipak da otiđeš u vinogradsku na pregled, objasniš svoje probleme. vjerujem da neće biti problema oko preporuke za mirovanje.

  5. #3905
    doanna avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    213

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    donnana,
    koliko je bilo neuspješnih postupaka prije ove trudnoće?

    koliko imaš godina?

    možda, ipak da otiđeš u vinogradsku na pregled, objasniš svoje probleme. vjerujem da neće biti problema oko preporuke za mirovanje.
    4 pokušaja, 34 godine, teza muška neplodnost

  6. #3906
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Citiraj doanna prvotno napisa Vidi poruku
    zato i pitam, jer meni soc. ginekologica tvrdi da mi ne može dati mirovanje tj. bolovanje bez preporuke mpo doktora, a mpo doktor mi govori da mi on po novome ne smije preporučiti mirovanje i tako sam se ja sad našla u neprilici jer imam jutarnje mučnine i ne funkcioniram a svaki od ginekologa drži se svoje priče a ja između njih i sad moram trošim godišnji jer ne mogu dobiti bolovanje....užas jedan....toliko sam se namučila da ostanem trudna a sad to ne smijem čuvati i zaštiti
    Što mpo iz Vinogradske misli kad kaže da ne smije preproučiti mirovanje?

    Mpo doktori iz Vinogradske, tko smije ovoj trudnici koja radi prekomjernog povraćanja nije sposbna za rad i koristi godišnji odmor umjesto neopravdano uskraćenog bolovanja, tko smije ovoj trudnici preporučiti mirovanje tj. bolovanje?

    Možda ovoj trudnici smije preporučiti bolovanje portir iz Vinogradske, ili joj bolovanje smije preporučiti dostavljačica iz Vinogradske ili možda spremačica?

    Tko smije preporučiti bolovanje, ako liječnik subspecijalist ne smije?

    Mpo doktori iz Vinogradske, tko vama oduzima pravo na odlučivanje o liječenju? Nitko!

    Iz konformizma i straha ne donosite odluke koje jesu u vašoj nadležnosti. Tako nanosite štetu pacijenticama, nenetično se ponašate i sami sebi rušite dostojantvo.

  7. #3907

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    25

    Početno

    Citiraj saraya prvotno napisa Vidi poruku
    Lana01 i ja imam punkciju sutra vidimo se..cure držite nam fige da ne puknu...uh..
    kako je proslo

  8. #3908
    saraya avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    273

    Početno

    lana01, kažu oplodila se stanica, ali sada čekamo sutra da nam kažu je li došlo do diobe....a ti???? kakve su novosti? i jesi maznila one ćevape hi hi

  9. #3909

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    25

    Početno

    Super bas mi je drago kod mene je svih 5 oplodeno a vidjet cemo sutra sta ce reci . A cevapcice nisam jela haha

  10. #3910
    saraya avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    273

    Početno

    divno da..vidjet ćemo sutra

  11. #3911
    Krtica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    501

    Početno


  12. #3912
    doanna avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    213

    Početno

    curke, držim fige da js se lijepo oplode i razvijaju i već njušim novi val trudnica na Vg, za tulum u labu

  13. #3913

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    25

    Početno

    Kaze dok da je za sada sve ok, stanice se dijele i da ce biti transfer u srijedu znaci 5 dan

  14. #3914
    saraya avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    273

    Početno

    Citiraj lana01 prvotno napisa Vidi poruku
    Kaze dok da je za sada sve ok, stanice se dijele i da ce biti transfer u srijedu znaci 5 dan
    to lana01 ja imam sutra transfer prvi u životu!!!! uh..

  15. #3915

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    25

    Početno

    super bas mi je drago zelim ti sve naj nek se lijepo primi . al ne kuzim to , zasto vracaju 3 ili 5 dan :/ pa poludit cu do srijede

  16. #3916
    dazler avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    286

    Početno

    Lana ako imaš više oplođenih stanica,onda puštaju ih do 5 dana da budu blastice
    ako imaš 2-3 onda ih vraćaju 3 dan,da ne bi slučajno propale
    tako su bar meni objasnili
    cure fige držim da se prime i da nam javite pozitivnu ß

  17. #3917

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    25

    Početno

    Hvala puno

  18. #3918
    Krtica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    501

    Početno

    Odlične vijesti cure!! Držim figeeeeeee do neba!!
    Ja sutra krećem na konzultacije. Sva sam uzbuđena!!

  19. #3919
    Anitsirk 84 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    196

    Početno

    Ja sam u petak obavila prvi pregled, dobila sam popis nalaza koje trebam obaviti ali menstruacija nikako da dođe, do sad je bila redovita i sad se javila cista od 6 cm i navodno zbog toga kasni menstruacija, naravno nalaze nemogu obaviti ako nema menstruacije, ima li tko slično iskustvo?

  20. #3920
    Iva28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    53

    Početno

    Krtica, sretno sutra! Javi kak je prošlo.
    Cure, da li za ove pretrage koje se obavljaju prije postupka se treba naručiti li samo se dodje s uputnicom? Ja trebam sutra ili preksutra točno napraviti pretrage hormona, jer ako sada ne odem ode nam postupak idući mj. Znam da su inače liste čekanja po par mj, no Dr je rekao da nam ne treba vise od mj dana za obaviti sve, pa kontam kako samo dodjemo tamo s uputnicama...ili se varam? Je li bio itko nedavno?

  21. #3921
    Krtica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    501

    Početno

    Svakako ću javiti i s vama prokomentirati.
    Ja ne znam kako je u Zg s vađenjem krvi i pretragama. U Os se samo dođe s uputnicom i brzo ide.

  22. #3922

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    25

    Početno

    Curke pomagajte imam transfer u srijedu a to ce mo biti 21 dan ciklusa . Nije li to malo prekasno za vracanje embrija. Punkciju su mi radili 16dc.

  23. #3923
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Nema veze koji ti je dan ciklusa, gleda se dan ovulacije (punkcije) + broj dana starosti embrija kojeg namjeravaju vratiti; da si imala punkciju 20.dc, taj embrij bi ti vratili 25dc.
    Kužiš - dvodnevni bi ti vratili dva dana nakon punkcije, trodnevni tri itd. Dakle, tebi vraćaju petodnevni embrij (koji bi do petog dana trebao dostići fazu blastociste).

  24. #3924
    Krtica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    501

    Početno

    Cure jel na konzultacijama nema uzv-a?

  25. #3925
    saraya avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    273

    Početno

    Evo me vratili su mi jučer 6- stanični embrij..kažu da je dobar.. e sada još da se primi..uh..kako tek za 14 dana ß ?
    lana01 sretno sutra!!!

  26. #3926

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    25

    Početno

    Primit ce se primiti i onda ces imati velikuuu busicu .. Ja sam sad zvala svih 5 jajasaca je zivo i zdravo sutra ce vratiti 2 a 3 u skrinjici s blagom jeee bas sam sretna . Drzim fige curke

  27. #3927

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    362

    Početno

    Saraya i lana sretno cure. Javite nam nam za 14 dana veliku betu.

    Evo, bila i na drugom uzv, srčeko kuca i veliki smo 17, 5 mm.

  28. #3928
    saraya avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    273

    Početno

    Citiraj lana01 prvotno napisa Vidi poruku
    Primit ce se primiti i onda ces imati velikuuu busicu .. Ja sam sad zvala svih 5 jajasaca je zivo i zdravo sutra ce vratiti 2 a 3 u skrinjici s blagom jeee bas sam sretna . Drzim fige curke
    jeeeee, ipak će tvoja mama nunati blizance kao što si rekla,divno! Baš mi je drago... nadam se da hoće..hvala ti..treba sad živjeti 14 dana a da u glavi ne sagradim kule i gradove
    Lotta81

  29. #3929
    doanna avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    213

    Početno

    Lana i Saraya sretno curke, u mom dobitnom ciklusu mi vraćena dva 6st embrija i jedan 4st embrij, biologica je prilikom transfera rekla da je jedan 6 st fantastičan i evo ga kuca i raste u mojoj busi cure sad hladne glave do bete, držim fige

  30. #3930
    doanna avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    213

    Početno

    Citiraj Lotta81 prvotno napisa Vidi poruku
    Saraya i lana sretno cure. Javite nam nam za 14 dana veliku betu.

    Evo, bila i na drugom uzv, srčeko kuca i veliki smo 17, 5 mm.
    Mi smo prošli tjedan bili veliki 18,5mm u kojem si ti tt?

  31. #3931
    Krtica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    501

    Početno

    Doktor T na konzultacijama predlozio inseminaciju jer kaze da su moji nalazi u redu. Za amh od 12.5 kaze da je to malo smanjeno, nista alarmantno. Et ak m dodje do 5.12. krecem opet s klomicima. Ako ne dobijem m do navedenog datuma onda u 1.mj jer za blagdane ne bi mi radili aih. Ako 2 inseminacije ne budu uspjesne onda ivf. Danas mi folikulic na 23 mm pa kaze dr da budemo vrijedni danas i sutra.

  32. #3932
    ivka13 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Lokacija
    Karlovac
    Postovi
    317

    Početno

    Citiraj doanna prvotno napisa Vidi poruku
    Lana i Saraya sretno curke, u mom dobitnom ciklusu mi vraćena dva 6st embrija i jedan 4st embrij, biologica je prilikom transfera rekla da je jedan 6 st fantastičan i evo ga kuca i raste u mojoj busi cure sad hladne glave do bete, držim fige
    Ovakav sam scenarij i ja imala i danas smo na 9 +3/7tt i veliki smo 3cm! I s hematomom smo se izborili, lagano regresira.

    Lana i Saraya, sretno i strpljivo!

  33. #3933
    saraya avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    273

    Početno

    Hvala cure...još dugih 13 dana..

  34. #3934

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    362

    Početno

    Citiraj doanna prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo prošli tjedan bili veliki 18,5mm u kojem si ti tt?

    ja sam ti 8+4 po punkciji a po zadnjoj menstruaciji 9 tj

  35. #3935
    doanna avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    213

    Početno

    Citiraj Lotta81 prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam ti 8+4 po punkciji a po zadnjoj menstruaciji 9 tj
    aaa tu smo, ja sam po punkciji 8+6

  36. #3936
    Iva28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    53

    Početno

    Danas sam išla obaviti sve pretrage u Petrovu,kako nam je dr i rekao. Nisu me primili, sestra je rekla da se za hormone narucuje ( slobodno tek u 3 mj) ali da joj nije jasno zašto to u Vinogradskoj ne obavljamo. Nije ni meni jasno. Danas mi je 4 dc i eto propalo je. Ne kuzim kako je dr rekao da nam treba maximalno mj i pol za napraviti sve pretrage prije postupka, ako se čeka po par mj na to.

  37. #3937
    doanna avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    213

    Početno

    Citiraj Iva28 prvotno napisa Vidi poruku
    Danas sam išla obaviti sve pretrage u Petrovu,kako nam je dr i rekao. Nisu me primili, sestra je rekla da se za hormone narucuje ( slobodno tek u 3 mj) ali da joj nije jasno zašto to u Vinogradskoj ne obavljamo. Nije ni meni jasno. Danas mi je 4 dc i eto propalo je. Ne kuzim kako je dr rekao da nam treba maximalno mj i pol za napraviti sve pretrage prije postupka, ako se čeka po par mj na to.
    iva28 probaj nazvati VV mislim da tamo nema naručivanja samo trebaš nazvati kad dobiješ M i onda ti oni kažu tipa dođite taj i taj dan, naravno poštujući dc kad se hormoni trebaju vaditi

  38. #3938
    doanna avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    213

    Početno

    ili odi privatno izvaditi i to je opcija

  39. #3939
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Citiraj doanna prvotno napisa Vidi poruku
    ili odi privatno izvaditi i to je opcija
    ne slažem se. sustav javnog zdravstva kojeg fundiraju svi zaposleni građani mora funkcionirati i omogućiti tim istim građanima zdravstvenu zaštitu.

    mnogim građanima nije opcija da u privatnom laboratoriju za fsh, lh, estradiol, prolaktin i amh plate barem 1000 kn. nije im to opcija zato jer tih novaca nemaju.
    Posljednje uređivanje od Inesz : 20.11.2013. at 11:29

  40. #3940
    Krtica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    501

    Početno

    Kod mene u Osijeku nema nikakvog naručivanja. Odem na odjel nuklearne medicine,2-3dc, predam uputnicu i brzo budem gotova. Kakve su to gluparije. Propadne ti ciklus i to tko zna koliko puta zbog glupog naručivanja. U Slavoniji ima jedino U Os taj labos i cijela Slavonija dolazi tu pa nema naručivanja. Kud plačamo silne poreze i zdravstveno osiguranje sada bi još trebali kod privatnika ići.

  41. #3941
    saraya avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    273

    Početno

    lana01 čekam te

  42. #3942
    Iva28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    53

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    ne slažem se. sustav javnog zdravstva kojeg fundiraju svi zaposleni građani mora funkcionirati i omogućiti tim istim građanima zdravstvenu zaštitu.

    mnogim građanima nije opcija da u privatnom laboratoriju za fsh, lh, estradiol, prolaktin i amh plate barem 1000 kn. nije im to opcija zato jer tih novaca nemaju.
    Istina, nisam u mogućnosti placati tolike novce. Žalosno je to sa zdravstvom kod nas. Srećom, uspjeli su me,eto ugurati u Vinograsku u ovom ciklusu. Ali kolikim ženama se ne posreci ovako. Ovaj cijeli proces i postupak je dovoljno tezak i stresan i onda kad u startu ti kažu da se čeka po par mjeseci za pretrage... Ali dobro, samo strpljenja... jel?

  43. #3943
    ivka13 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Lokacija
    Karlovac
    Postovi
    317

    Početno

    Ja sam imala nekoliko neugodnih iskustava s Petrovom čim sam spomenula da sam pacijentica Vinogradske (s obzirom da sam mnoge stvari obavljala s posla, Petrova mi je bila puno bliže od Vinogradske). Na kraju sam mnoge stvari napravila na VV i tamo me nitko nije pitao čija sam pacijentica i uvijek sam brzo dobivala termine, a i nalaze.

  44. #3944

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Citiraj Iva28 prvotno napisa Vidi poruku
    Danas sam išla obaviti sve pretrage u Petrovu,kako nam je dr i rekao. Nisu me primili, sestra je rekla da se za hormone narucuje ( slobodno tek u 3 mj) ali da joj nije jasno zašto to u Vinogradskoj ne obavljamo. Nije ni meni jasno. Danas mi je 4 dc i eto propalo je. Ne kuzim kako je dr rekao da nam treba maximalno mj i pol za napraviti sve pretrage prije postupka, ako se čeka po par mj na to.
    na tvom mjestu bih se sutra u 8 nacrtala na vv, 2. kat, s uputnicom, i rekla da mi je 5dc i da je zadnja prilika za izvaditi hormone.

  45. #3945
    Iva28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    53

    Početno

    Citiraj bubekica prvotno napisa Vidi poruku
    na tvom mjestu bih se sutra u 8 nacrtala na vv, 2. kat, s uputnicom, i rekla da mi je 5dc i da je zadnja prilika za izvaditi hormone.
    Zvali su me iz Vg nakon što sam im poslala mail jutros i ugurali su me u petak u 8. Sva sreća. Rekla mi je na telefon da, ako me tamo pitaju da im kažem da imam rezervirane materijale za 25.11. - Može li mi itko to malo pojasniti na što je točno mislila. Malo sam blentava oko svega ovoga

  46. #3946
    Iva28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    53

    Početno

    Citiraj ivka13 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam imala nekoliko neugodnih iskustava s Petrovom čim sam spomenula da sam pacijentica Vinogradske (s obzirom da sam mnoge stvari obavljala s posla, Petrova mi je bila puno bliže od Vinogradske). Na kraju sam mnoge stvari napravila na VV i tamo me nitko nije pitao čija sam pacijentica i uvijek sam brzo dobivala termine, a i nalaze.
    Kao da je bitno čija si pacijentica, kad sve to obavljas s istim ciljem, u svim bolnicama...koja glupost!

  47. #3947

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Ako ti je danas 4dc zar nije petak kasno za vadjenje hormona (vade se 2-5dc)?
    A ovo s materijalima - nemam pojma.

  48. #3948
    Iva28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    53

    Početno

    Ma krivo sam napisala, sorry. Danas je 3dc, a preko telefona su rekli da u petak dođem, onda valjda može i 5dc.

  49. #3949

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    25

    Početno

    Vracene se dvije mrve i krecemo u odbrojavanje:/

  50. #3950
    saraya avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    273

    Početno

    Citiraj lana01 prvotno napisa Vidi poruku
    Vracene se dvije mrve i krecemo u odbrojavanje:/
    jupi

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •