Stranica 33 od 36 PrviPrvi ... 233132333435 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1,601 do 1,650 od 1761

Tema: Potpomognuta u KB OSIJEK

  1. #1601

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    152

    Početno

    Tko god može, odite što dalje iz Os. Znam o čemu vam govorim, jer i sama sam prošla 3 AIH-a i 1 IVF. Svi su u Osijeku na istom protokolu, a to nikako ne može biti normalno!Svaka žena je drugačija i nije za svakoga ista terapija.

  2. #1602

    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    49

    Početno

    Citiraj eryngium prvotno napisa Vidi poruku
    To mi zvuči kao da uopće nije gledao koje ste postupke već iskoristili nego te se samo htio riješiti. Možda griješim dušu...
    Imao je moj karton u rukama, a i ja sam mu rekla da su iza mene 4 neuspješne ins. On je rekao ono što sam napisala: pa dok čekamo 6. mj. idemo s inseminacijama. Kako to misli pravdati HZZO-u, nemam pojma. Ins su najjeftinije.

  3. #1603

    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    49

    Početno

    Citiraj Nadica prvotno napisa Vidi poruku
    Tko god može, odite što dalje iz Os. Znam o čemu vam govorim, jer i sama sam prošla 3 AIH-a i 1 IVF. Svi su u Osijeku na istom protokolu, a to nikako ne može biti normalno!Svaka žena je drugačija i nije za svakoga ista terapija.
    Istina!

  4. #1604
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    Bella u kojoj si fazi sad?
    lota ima li novosti? Si krenila u zg?

  5. #1605

    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    49

    Početno

    Citiraj ivana.sky prvotno napisa Vidi poruku
    Bella u kojoj si fazi sad?
    lota ima li novosti? Si krenila u zg?
    Inbox.

  6. #1606

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    38

    Početno

    ja sam odustala za sada... imam primarnu bolest koja mi stvara probleme, najvjerojatnije reakcija na hormone koije sam uzimala u postupku. et... stroga zabrana od strane reumatologa

  7. #1607
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    a misamu! drzim fige za brz oporavak!! ili mozda neko iznenadjenje

  8. #1608
    MB21 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    147

    Početno

    Citiraj ivana.sky prvotno napisa Vidi poruku
    a misamu! drzim fige za brz oporavak!! ili mozda neko iznenadjenje


    Cure, ja sam nova. Trebali bismo na inseminaciju suprug i ja ali brzo jer suprug mora na zahvat koji ne garantira kakve će posljedice ostaviti iza sebe. Dakle, moguće da neće poslije toga moći dati kvalitetan uzorak. Koliko se čeka na inseminaciju u KBC Osijek? Kakav je postupak? Spermiogram tako-tako, moji hormoni u redu, suprug ima varicocelu. Ispričavam se ako sam tako samo upala, ako ne pripadam ovoj temi molim vas uputiteme.

    Hvala od srca

  9. #1609
    milivoj73 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    637

    Početno

    MB21 ozbiljno razmislite o smrzavanju sperme...sad imate šansu da vam ne bude žao poslije...
    uspjeh kod inseminacije je jako mali pa dok nije kasno...
    zbilja ne znam kako se to može napraviti u RH, znam da se u Češkoj (pfc) to radi rutinski i da se često preporučuje...mislim posao je nikakav, mislim da u pfc dođe oko 100 eura...
    ako mu preporučuju operaciju varicocele u kbo i zto je jako upitno za uspjeh ivfa...
    na vašem mjestu ja bi potražio drugo(treće, četvrto) mišljenje...

  10. #1610
    MB21 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    147

    Početno

    hvala milivoj73, doktor mu je i spomenio ''pohranu ejakulata'' iz tog razloga jer mu je zahvat već početkom lipnja a sada je kraj travnja, novi smo u ovome i ne znamo niti koliko se čeka na inseminaciju. No taj zahvat nije za otklon varicocele nego ima ''cistu'' u drugom testisu pa sada tim zahvatom će vaditi uzorak da otklone sumnju na tumor. Čuli smo puno priča no svaki je par različit jer imamo različite probleme a za inseminaciju nismo ni čuli kakav je postupak. Znam da je vrlo mala uspješnost, no moramo od nekud početi. Oboje smo prešli 30-e i nemamo puno vremena za čekati, a još ako taj zahvat ipak napravi još veći problem...
    No zanima me sa li možda netko zna da li se pohranjeni ejakulat može poslije uzeti da umjetnu ako odlučimo u ZG. Da li itko ima s tim iskustva? Ako inseminacije ne uspiju, idemo na umjetnu oplodnju ali bismo u ZG, ali što ako on ne bude mogao dati poslije zahvata novi ejakulat a ostanu pohranjeni spermiji?
    Puno vam hvala na odgovorima.

  11. #1611

    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    49

    Početno

    MB21 nemojte gubiti vrijeme u Os jer ćete se načekati. Dugo vremena prođe od naručivanja do konzultacija i postupka. Iako, mislim da se nakon operacije varicocele spermiogram samo poboljšava pa mi nije jasno tko je rekao da uzorak nakon operacije neće biti dobar? Gdje će operirati v.? U Os?

  12. #1612

    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    49

    Početno

    E, da, i postotak uspješnosti inseminacija je jako nizak.

  13. #1613

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    38

    Početno

    nakon operacije varicocele suprugov spermiogram još gori... pošlo je već 2 godine i ništa bolje... volumen bolji, ali ostalo koma... što mi vrijedi volumen kad ostalo ne valja...

  14. #1614
    MB21 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    147

    Početno

    Citiraj lota.k prvotno napisa Vidi poruku
    nakon operacije varicocele suprugov spermiogram još gori... pošlo je već 2 godine i ništa bolje... volumen bolji, ali ostalo koma... što mi vrijedi volumen kad ostalo ne valja...
    Ma dr mu je rekao da s obzirom na dob(32 g.) neće se znatno popraviti spermiogram a zahvat koji sam spomenila , nažalost, nije operacija varicocele. Naime, u jednom testisu imam varicocelu, nju neće dirati, no u drugom ima ''cistu'' za koju ipak žele uzeti uzorak radi 100%og otklona sumnje na tumor. Upozorili su nas da bi se prilikom uzimanja uzorka moglo ošetetiti tkivo no ne mora biti. Ukoliko dođe do oštećenja ili bude ipak tumaor pa moraju odstraniti testis, prije svega toga bi dao ejakulat na ''pohranu'', a zahvat je zakazan već za početak lipnja pa nemamo puno vremena. Zato pitam koliko se čeka na inseminaciju i kakva su vaša iskustva. Ne mogu vam opisati koliko me je strah za sve to skupa, u prvom redu za supruga. Ipak, on je najažniji jer od njega sve i polazi.
    Tko radi inseminaciju u OS, doktor ili sestre. Nešto sam načula da sestre to mogu same, kakva je biologinja? Koji je dr najbolji?
    Hvala vam od srca na savjetima.

  15. #1615
    milivoj73 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    637

    Početno

    bilo bi dobro da inseminacije prihvatite samo kao opciju ako bude bude jer je to samo puko ubacivanje ejakulata bez ikakvog postupka...pa ako je spermiogram loš onda se niti ne preporučuje...
    mi smo ju odmah preskočili radi dijagnoze...
    kod vas bi pod obavezno bilo zamrznuti ejakulat i to više cjevčica (tako to Česi rade) jer bi bilo glupo ograničiti se s količinom....ipak to nisu jajne stanice gdje se mora stimulirati itd...
    međutim i za višestruko davanje ejakulata treba vam vrijeme jer treba 4-5 dana apstinencije kod lošijih spermiograma pa puta više uzoraka, oduži se....ali sad vam je šansa poslije je uzalud...

  16. #1616
    MB21 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    147

    Početno

    Citiraj milivoj73 prvotno napisa Vidi poruku
    bilo bi dobro da inseminacije prihvatite samo kao opciju ako bude bude jer je to samo puko ubacivanje ejakulata bez ikakvog postupka...pa ako je spermiogram loš onda se niti ne preporučuje...
    mi smo ju odmah preskočili radi dijagnoze...
    kod vas bi pod obavezno bilo zamrznuti ejakulat i to više cjevčica (tako to Česi rade) jer bi bilo glupo ograničiti se s količinom....ipak to nisu jajne stanice gdje se mora stimulirati itd...
    međutim i za višestruko davanje ejakulata treba vam vrijeme jer treba 4-5 dana apstinencije kod lošijih spermiograma pa puta više uzoraka, oduži se....ali sad vam je šansa poslije je uzalud...
    Culi smo za uspjesnost inseminacije,10-15%. Probat cemo jednu pa cemo vidjeti. Jednostavno ne znam šta da radimo, moja gin također je za ins jer imam dobre nalaze i ovulacije pa misli ds bi moglo uspjeti kad se spermiji prociste. Ne znam

  17. #1617

    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    49

    Početno

    MB21 - Moji su nalazi isto dobri i imam normalne ovulacije pa ins nisu uspjele. Ne znači da neće i kod vas. Samo se nemojte zavući u Os. Ako jedna ne uspije, idite u Zg. :D

  18. #1618
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    Slazem se sa curama da bi mozda trebali u zgu se raspitat i svakako smrznit ejakulat za dalje bez obzira kako bude...

    A cist informacije radi, nalaze (hormoni, stitnjaca, amh, ogtt..) sam vadila 4mj, prve konzultacije docekala tek nakon godisnjih u 9.mj, onda pocela i s terapijom, a vec u 10.mj na iducem ciklusu stimulacija i inseminacija tako da bas mogu reci da sam imala srece jer nisam dugo cekala... ali mislim da je AIH u OS cisto gubljenje vremena ...

    ako imas nalaze probaj se narucit i namolit da te nekako uguraju u postupke za iduci mjesec jer ja mislim da oni to idu na shemu kvota nekih... ono ak vec imaju "planiranih" (bubam!) 12 aiha u 5.mj i 12 u 6.mj i s time su ispucali kvotu... ti recimo neces doc na red do 9.mj jer moraju oni nekad i na more jel... pa mislim da 7. i 8.mj ne rade. Bar su meni tako rekli

    nek me isprave cure ak grijesim i za kvote i za godisnji

  19. #1619
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    P.s. AIH radi iskljucivo dr. i to onaj kod kojeg si na konzultacijama (nije da imas puno izbora, rade dvojica..), nikako sestre. One budu tamo ali samo da tebe pripreme i otpreme poslije... a biologinja priprema uzorke... druge cure nemaju bas dobrih iskustava s njom iako meni je ovak bila ok, a sto se obavljanja posla tice, hvala bogu nisam je morala duze i vise upoznavat, tako da ne znam sta da ti kazem
    Posljednje uređivanje od ivana.sky : 03.05.2015. at 23:27

  20. #1620
    MB21 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    147

    Početno

    Draga ivana.sky, bila sam na konzultacijama kod dr. Kristine Abidžić, dr Popović je na GO pa me ona primila. Dogovorile smo inseminaciju za 5.mjesec ali traži ponovo sve nalaze pa se nadam da ću stići. Koliko sam shvatila, ona će i raditi inseminaciju

  21. #1621
    MB21 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    147

    Početno

    P.S. Da li netko ima iskustva s dr Kristinom?

  22. #1622

    Datum pristupanja
    May 2013
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    351

    Početno

    MB... Ona je divna osoba! Mlada i perspaktivna ali je pocetnik u mpo vodama. U svakom slucaju sretno

  23. #1623
    MB21 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    147

    Početno

    Hvala saan, bila je pristupačna kad sam bila na pregledu, nadam se da će ins biti uspješna....

  24. #1624
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    Citiraj MB21 prvotno napisa Vidi poruku
    Dogovorile smo inseminaciju za 5.mjesec ali traži ponovo sve nalaze pa se nadam da ću stići.
    joj nadam se i ja... kreni odmah vadit sve sto trebas! kad sam ja isla nisu imali reagensa za neke hormone, pa sam nalaze cekala 2mj

    o kristini ne znam nista ali drzim ti najvece fige da uspijete odmah

  25. #1625
    MB21 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    147

    Početno

    Citiraj ivana.sky prvotno napisa Vidi poruku
    joj nadam se i ja... kreni odmah vadit sve sto trebas! kad sam ja isla nisu imali reagensa za neke hormone, pa sam nalaze cekala 2mj

    o kristini ne znam nista ali drzim ti najvece fige da uspijete odmah
    OD SRCA hvala, uputnice sam dobila idem redom...pa javim ishod.

  26. #1626
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    naravno, obavezno javi kako je proslo

  27. #1627

    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    49

    Početno

    Citiraj MB21 prvotno napisa Vidi poruku
    P.S. Da li netko ima iskustva s dr Kristinom?
    Meni je radila nekoliko folikulometrija i jedan AIH. Svidjela mi se. Sve mi je pokazala i objasnila što radi. I temeljita je, ne brza s postupkom.

  28. #1628
    MB21 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    147

    Početno

    Citiraj BellaSwan prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je radila nekoliko folikulometrija i jedan AIH. Svidjela mi se. Sve mi je pokazala i objasnila što radi. I temeljita je, ne brza s postupkom.
    da li je netko radio zamrzavanje spermija u KBC Osijek? kakav je postupak i gdje se radi?

  29. #1629
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    ja iskreno nisam cula nikad da se to tu uopce i radi....
    mozda da zvrcnes tamo pa pitas?

  30. #1630

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    38

    Početno

    mi smo zamrznuli jedan uzorak u os. samo trebaš uputnicu od dr. opće prakse i dogovoriti se s sestrom sunčicom...

  31. #1631

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    38

    Početno

    ili biologinjom, sad se ne sjećam dobro... ugl, u os se može zamrznuti

  32. #1632

    Datum pristupanja
    Jun 2015
    Postovi
    40

    Početno

    Da podijelim i ja svoje iskustvo sa Os.
    Znači prvi AIH je završio vanmaterničnom trudnoćom, nakon toga planiran prirodni IVF ali js je pobjegla (a rekla sam doktoru da ja ne mogu dočekati 15dc), zatim je sada u svibnju odrađen prvi stimulirani IVF no bez uspjeha. Od prvog AIH-a do ovog stimuliranog postupka prošlo je godinu i pol dana, a za novi postupak smo zapisani tek za siječanj 2016. Mislim da ne treba ništa više govoriti. Sada je u planu odlazak za Zg.

  33. #1633
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    Citiraj Tinka_31 prvotno napisa Vidi poruku
    Sada je u planu odlazak za Zg.
    Pametno.

    sretno!

  34. #1634
    MB21 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    147

    Početno

    cure da li je koja radila test prohodnosti jajovoda u Osijeku, i kako se to radi? da li boli, da li se naručuje, jel se dugo čeka....???
    hvala Vam od srca. Ja sam započela svoju priču u Zg na Vuku, ali moram raditi test, mislim ovdje, da ne idem baš toliko često za ZG.

  35. #1635

    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    10

    Početno

    ja sam išla privatno kod matkovića. mislim oko 1.000,00 kn.
    dobiješ inekciju, više je neugodno nego što boli.
    kod njega nema čekanja, dođeš za dan-dva na red
    sretno

  36. #1636
    zdravka82 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    vinkovci
    Postovi
    257

    Početno

    MB21 ja sam radila HSG u Vinkovcima u bolnici.. Narucuje se prvi dan ciklusa i ide odmah taj ciklus,mislim da sam ja isla 8dc.. Bolno je, ali jako kratko traje, zbilja nije strasno a ja sam plasljivica.. I ja sam na vv, mozda se i sretnemo!

  37. #1637

    Datum pristupanja
    Jun 2015
    Postovi
    40

    Početno

    Citiraj ivana.sky prvotno napisa Vidi poruku
    Pametno.

    sretno!
    Hvala

  38. #1638
    MB21 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    147

    Početno

    Citiraj zdravka82 prvotno napisa Vidi poruku
    MB21 ja sam radila HSG u Vinkovcima u bolnici.. Narucuje se prvi dan ciklusa i ide odmah taj ciklus,mislim da sam ja isla 8dc.. Bolno je, ali jako kratko traje, zbilja nije strasno a ja sam plasljivica.. I ja sam na vv, mozda se i sretnemo!
    Zdravka hvala za info...Znam pratila sam tvoje postove. Možda se i sretnemo gore. A nakon HSG, ako slučajno nisu prohodni, tko radi propuhivanje?

  39. #1639
    Krtica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    501

    Početno

    Bok svima! Jel itko bio u Os na ivf-u u posljednjih godinu dana? Ja razmišljam o njemu u prirodnom ciklusu jer bi stimulaciju možda ostavila za VV. Nekako oni imaju više iskustva sa stimulacijom. Hvalaaaa

  40. #1640

    Datum pristupanja
    Jun 2015
    Postovi
    40

    Početno

    Citiraj Krtica prvotno napisa Vidi poruku
    Bok svima! Jel itko bio u Os na ivf-u u posljednjih godinu dana? Ja razmišljam o njemu u prirodnom ciklusu jer bi stimulaciju možda ostavila za VV. Nekako oni imaju više iskustva sa stimulacijom. Hvalaaaa
    Za ožujak mi je bio planiran prirodni IVF, ali pošto je dok planirao punkciju 15dc već je folikul pukao pa je odrađen AIH (ali ja nemam desni jajavod, a s te strane je bila O), onda sam u svibnju sada bila u stimuliranom IVF-u, vraćene dvije mrvice, ali ništa

  41. #1641
    zdravka82 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    vinkovci
    Postovi
    257

    Početno

    Mislim da ukoliko nisu prohodni, nema druge nego se ide na IVF..

  42. #1642
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    Zna li netko jel dr.P.jos uvijek ima isti (095905****) broj moba?

  43. #1643

    Datum pristupanja
    Jun 2015
    Postovi
    40

    Početno

    Citiraj ivana.sky prvotno napisa Vidi poruku
    Zna li netko jel dr.P.jos uvijek ima isti (095905****) broj moba?
    Ima

  44. #1644
    MB21 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    147

    Početno

    Citiraj Tinka_31 prvotno napisa Vidi poruku
    Ima


    da li ima koja cura da pohvali Os u mpo? Da li ima koja da joj je uspjelo?

  45. #1645
    MB21 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    147

    Početno

    Citiraj MB21 prvotno napisa Vidi poruku
    da li ima koja cura da pohvali Os u mpo? Da li ima koja da joj je uspjelo?


    Ne mogu vjerovati, niti jedna???

  46. #1646
    zdravka82 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    vinkovci
    Postovi
    257

    Početno

    MB21, nemam iskustva sa Osijekom, ali imam jednu poznanicu kojoj je IVF uspio od prve u OS, mislim da je sad u 6 mjesecu trudnoce i nosi blizance..

  47. #1647

    Datum pristupanja
    Jun 2015
    Postovi
    40

    Početno

    Citiraj MB21 prvotno napisa Vidi poruku
    Ne mogu vjerovati, niti jedna???
    MB21 nisam bila par dana tu
    a ne znam šta bih ti rekla... dr. P koji je moj MPO doktor je kako kada, nekada mi je super, a nekada bih ga zadavila najradije...biologinja je meni bila ok sada na postupku, a sestra Sunčica je zakon
    u našem slučaju sada u svibnju punktirali su mi 5js, tri su se oplodile, a vraćene su dvije 4. dan, ali eto nisu se zadržale

  48. #1648
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno HZZO ugovorio IVF/ICSI postupke s dvije privatne poliklinike

    HZZO ugovorio IVF/ICSI postupke s dvije privatne poliklinike
    Udruga Roda od HZZO-a je primila informaciju o novougovorenim IVF/ICSI postupcima u privatnim poliklinikama koji se radi smanjenja lista čekanja u bolnicama trebaju provesti do 31. 12. 2015.:

    Poliklinika Škvorc u Samoboru je ugovorila:
    a) 100 postupaka IVF/ICSI u prirodnom ciklusu
    b) 150 postupaka IVF/ICSI u blago stimuliranom ciklusu
    c) 200 postupaka IVF/ICSI u stimuliranom ciklusu

    Poliklinika Betaplus u Zagrebu je ugovorila:
    a) 10 postupaka IVF/ICSI u prirodnom ciklusu
    b) 30 postupaka IVF/ICSI u blago stimuliranom ciklusu
    c) 10 postupaka IVF/ICSI u stimuliranom ciklusu

    Natječajem za sklapanje ugovora o provođenju dijagnostičkih/terapijskih postupaka radi smanjenja Nacionalne liste čekanja od 03. lipnja 2015. godine bilo je predviđeno 900 IVF postupaka, a dodijeljeno je ukupno 500 postupaka.

    Link na Odluku o izboru najpovoljnijih ponuditelja:
    http://docdro.id/nYfvz8C

  49. #1649

  50. #1650

    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    7

    Početno

    Pozz, sljedeci mjesec Imam dogovoren postupak i dr Sijanovic mi je dao upute izmedju ostalog i za injekcije.. E sad ja zaboravila pitat jel moram ici kod svog gin da mi da nesto s cime cu "dobiti" ampule, igle i sl. Ako netko zna da mi pomogne

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •