Stranica 5 od 36 PrviPrvi ... 3456715 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 201 do 250 od 1761

Tema: Potpomognuta u KB OSIJEK

  1. #201
    tina2701 avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Vinkovci
    Postovi
    481

    Početno

    Jel tko radio ispitivanja za trombofiliju???Zanima me dali se to radi na nuklearnooj i jel se treba naručiti??'
    Posljednje uređivanje od tina2701 : 16.02.2011. at 21:16

  2. #202
    ivica_k avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    1,835

    Početno

    radi se sve na nuklearnoj, ne moraš se naručiti, nalaz dođe za cca tjedan dana

  3. #203
    gianna avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    66

    Početno

    moraš se javiti transfuziologu (prvo naručiti na br 511 571) s uputnicom za kompletnu pretragu, ne na nuklearnu
    Posljednje uređivanje od gianna : 18.02.2011. at 08:55

  4. #204
    ivica_k avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    1,835

    Početno

    Citiraj ivica_k prvotno napisa Vidi poruku
    radi se sve na nuklearnoj, ne moraš se naručiti, nalaz dođe za cca tjedan dana
    ovo je bilo moje iskustvo, uz napomenu da se ne liječimo u KB Os

  5. #205
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Znam da se lani radilo na Nuklearnoj, 031 511 607, sad su prebacili na Transfuziju?

  6. #206
    tina2701 avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Vinkovci
    Postovi
    481

    Početno

    ..budem onda tražila uputnicu za transfuziju pa ću onda znat šta dalje...
    Posljednje uređivanje od tina2701 : 18.02.2011. at 15:30

  7. #207

    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    370

    Početno

    tina, ja sam lani išla ne neke pretrage krvi nakon spontanog i isto sam išla na transfuziologiju. ona te dalje upućuje na pretrage: na nuklearnu i na imunologiju,ne sjećam se da li sam išla kuda još, i kada dobiješ te nalaze na transfuziologiji ih obrađuju i daju mišljenje. sad više ne znam kada drugi pišu da su išli na nuklearno, možda je i to dovoljno
    da, tamo sam ju pitala da li da pijem andol za cirkulaciju (uvijek mi je hladno) za trudnoću pa je rekla da gini to preporučuju ali je svaki organizam za sebe i da u nekim slučajevima andol može pospješiti spontani, pa ti budi pametan više???
    sretno..

  8. #208

    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    370

    Početno

    ja bih trebala idući tjedan kod anesteziologa, kako tamo ide? tebam se najaviti ili samo dođem?

  9. #209

    Datum pristupanja
    May 2010
    Postovi
    194

    Početno

    Samo dođeš netrebaš se naručivati ponesi uputnicu

  10. #210

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    5

    Početno

    Oprostite,može li mi tko pomoći neznam baš još sve skraćenice.Ovako bila sam na insem. 02.02. koja nije uspjela kad sam javila dr.,odgovorio mi je da se naručim za AIN. što bi to značilo

  11. #211
    eva133 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    1,305

    Početno

    Citiraj lannna prvotno napisa Vidi poruku
    Oprostite,može li mi tko pomoći neznam baš još sve skraćenice.Ovako bila sam na insem. 02.02. koja nije uspjela kad sam javila dr.,odgovorio mi je da se naručim za AIN. što bi to značilo
    Vjerojatno si krivo čula. Rekao je za aih, a to ti je inseminacija.

  12. #212
    eva133 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    1,305

    Početno

    Citiraj lannna prvotno napisa Vidi poruku
    Oprostite,može li mi tko pomoći neznam baš još sve skraćenice.Ovako bila sam na insem. 02.02. koja nije uspjela kad sam javila dr.,odgovorio mi je da se naručim za AIN. što bi to značilo
    Ništa se ne sekiraj. Vidim da si nova pa malo prođi po forumu, naći ćeš puno korisnih stvari koje te zanimaju. Nikad ti neće biti sve jasno, ali vjerujem da ćeš se snaći. Žao mi je zbog neuspjelog aih-a. Bit će bolje drugi put. Malo kome uspije od prve.

  13. #213
    tina2701 avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Vinkovci
    Postovi
    481

    Početno

    Citiraj lannna prvotno napisa Vidi poruku
    Oprostite,može li mi tko pomoći neznam baš još sve skraćenice.Ovako bila sam na insem. 02.02. koja nije uspjela kad sam javila dr.,odgovorio mi je da se naručim za AIN. što bi to značilo
    AIN ti je njihova ambulanta...sad sam išla provjeriti na onaj njihov papir...uvijek mi piše : kontrola s nalazima u AIN...

  14. #214
    eva133 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    1,305

    Početno

    Citiraj tina2701 prvotno napisa Vidi poruku
    AIN ti je njihova ambulanta...sad sam išla provjeriti na onaj njihov papir...uvijek mi piše : kontrola s nalazima u AIN...
    Ups. Šta se ja trpam, a nemam pojma

  15. #215

    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    370

    Početno

    Lanna,dobro nam došla i brzo otišla na trudničke teme žao mi je što ti aih nije uspio, tina ti je odgovorila - trebaš se ponovo naručiti u ambulantu kod dr. na usmeni dogovor za dalje.
    sretno

  16. #216
    m arta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    816

    Početno

    sori, nisam ni ja znala da se ambulanta tako zove. prvi put čujem za izraz AIN. prije bi pomislila da je gđa krivo razumjela AIH.
    a ambulanta se zove ASA. ambulanta za sterilitet koliko je moje saznaje ovih godina.

  17. #217
    tina2701 avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Vinkovci
    Postovi
    481

    Početno

    ..ne znam...meni na ambulantnom listu koji sam dobila kod dr.P u lijevom kutu gore piše AIN...i on uvijek napiše...kontrola s nalzima u AIN ili javiti se u AIN..


  18. #218
    m arta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    816

    Početno

    tina, valjda ima promjena, ja nisam bila u KBO od 01.10.2010., a vjerojatno je da ima nekih novina.....
    tina, možeš pitat sestre šta to znači.
    pa nam prenesi.

  19. #219
    Superman avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,269

    Početno

    AIN - ambulanta za humanu reprodukciju

    http://www.kbo.hr/ginekologija/ambulante.htm

  20. #220

    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    370

    Početno

    Nina, draga, kako je? šaljem ti puuuno ~~~~~~~~~~~~~~~~~ da si trudna

  21. #221

    Datum pristupanja
    May 2010
    Postovi
    194

    Početno

    AIN je ambulanta to mi uvijek piše na ambul.listu.
    Što se tiče moje bete ona je negativna....strašno sam razočarana bezvoljna...nemoram ni govoriti znate sve i same....sestra Ester kaže vidimo se sljedeći mjesec dr.je isto žao opet ćemo se družiti ....mislim da ću 3 mjesec preskočit,otići ću izvaditi hormone i napraviti ponovno briseve....naručit ću se za kraj 3.mj.tako da onda krenem u neki postupak samo neznam dali da probam opet klomifen ili da si kupim lijekove za punu stimulaciju.....to još neznam moram se dog.sa mm...

  22. #222
    tina2701 avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Vinkovci
    Postovi
    481

    Početno

    Nina a *****u....

    ja sam mislila da ti betu trebaš vaditi u ponedjeljak.....

  23. #223
    zedra avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    743

    Početno

    Citiraj NINA30 prvotno napisa Vidi poruku
    AIN je ambulanta to mi uvijek piše na ambul.listu.
    Što se tiče moje bete ona je negativna....strašno sam razočarana bezvoljna...nemoram ni govoriti znate sve i same....sestra Ester kaže vidimo se sljedeći mjesec dr.je isto žao opet ćemo se družiti ....mislim da ću 3 mjesec preskočit,otići ću izvaditi hormone i napraviti ponovno briseve....naručit ću se za kraj 3.mj.tako da onda krenem u neki postupak samo neznam dali da probam opet klomifen ili da si kupim lijekove za punu stimulaciju.....to još neznam moram se dog.sa mm...
    Nina30, a zašto moraš sama kupiti lijekove??

  24. #224

    Datum pristupanja
    May 2010
    Postovi
    194

    Početno

    Nije da moram ali na lijekove moram čekati od 8mj.do godinu dana,pa sam mislila ukoliko sama kupim lijekove mogu prije dođi u stimulirani postupak,manje čekam.......

  25. #225
    zedra avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    743

    Početno

    Citiraj NINA30 prvotno napisa Vidi poruku
    Nije da moram ali na lijekove moram čekati od 8mj.do godinu dana,pa sam mislila ukoliko sama kupim lijekove mogu prije dođi u stimulirani postupak,manje čekam.......
    A jesi razmišljala o nekoj malo uspješnijoj klinici, ili cak vani? Mislim, lijekovi za stimulirani te mogu izaći i do 10 000 kn, a puno je to novaca za kliniku s tako slabim uspjehom...U svakom slucaju, sretno!!!
    Posljednje uređivanje od zedra : 25.02.2011. at 21:25

  26. #226
    milivoj73 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    637

    Početno

    Citiraj zedra prvotno napisa Vidi poruku
    A jesi razmišljala o nekoj malo uspješnijoj klinici, ili cak vani? Mislim, lijekovi za stimulirani te mogu izaći i do 10 000 kn, a puno je to novaca za kliniku s tako slabim uspjehom...U svakom slucaju, sretno!!!
    x

  27. #227
    Vela avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    59

    Početno

    Nina30, opcija da si sama kupiš ljekove i ideš u KBO ne postoji, u tome slučaju moraš sama platiti i postupak koji košta cca. kao injekcije..., ono kao da ideš privatno..

  28. #228

    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    370

    Početno

    nina, baš mi je žao.... nadala sam se da će ti popraviti postotak uspješnosti u kbo...

    da pitam i na ovoj temi. dali je koja od vas imala ciste na jajnicima (po jedan na svakom jajniku, 3,5 i 4,5 cm), i kako ste to riješile?
    ja pijem duphastone, danas 6 dana (42 d.c.) i još nisam dobila m., namam nikakvih pms, niti sam napirena i čini mi se da ništa od ove terapije
    dr.p. mi je rekao da ako ne procurim da dođem za 7 dana pa ćemo vidjeti dalje. Što dalje?? ..da li onda rade punkciju cista ili što ??
    u travnju trebam u stimulirani...

  29. #229

    Datum pristupanja
    May 2010
    Postovi
    194

    Početno

    Citiraj Vela prvotno napisa Vidi poruku
    Nina30, opcija da si sama kupiš ljekove i ideš u KBO ne postoji, u tome slučaju moraš sama platiti i postupak koji košta cca. kao injekcije..., ono kao da ideš privatno..
    Ovo nisam znala....u tom slučaju bih onda išla privatno u Zg....ok ma mislila sam samo malo da to poguram pa da ranije dođem na red..
    Ići ću opet ovako samo s klomifenom... ali sad malo pauza koji tjedan pa sve ispočetka

    Zlatta moža se i vidimo u 4 mjesecu

  30. #230

    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    370

    Početno

    Nina, ja u travnju idem u vinogradsku u zgb na stimulaciju..u kbo sam se prijavljivala u prosincu 2010. i došla bih na red tek u kolovozu/rujnu 2011,najranije...tako da sam se okrenula zagrebu...ovdje u kbo sam željela pokušati samo prirodnjake, ali eto "mali problemi"
    tako da ako želiš na stimulaciju što ranije kontaktiraj zagrebačke bolnice (petrova, vinogradska, vv,...) kod njih brzo dođeš na red za stimulaciju, oni brzo dobiju lijekove za nas, za razliku od kbo, što nije u redu ali je tako.
    sretno....

  31. #231

    Datum pristupanja
    May 2010
    Postovi
    194

    Početno

    Bila samu 10 mj.u vinogradskoj i totalno sam se razočarala u doktora u pristup.... predložio mi je inseminaciju na što ja nisam pristala ....

  32. #232

    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    370

    Početno

    ne znam kod koga si bila? ja sam bila kod dr.tomića, i on mi se čini ok, papire je dugo proučavao, i bez obzira što sam imala 3d uzv, sam me opet uzv pregledao i sam predložio klomifenski ivf idući ciklus, jedino što mi je bed vozikati se....ali nema nam druge...

  33. #233
    m arta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    816

    Početno

    nina, žao mi je, i ja ti preporučam ili Zgb ili Slovenija za iste novce koje bi ovdje platila.

  34. #234
    tina2701 avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Vinkovci
    Postovi
    481

    Početno

    Citiraj gianna prvotno napisa Vidi poruku
    moraš se javiti transfuziologu (prvo naručiti na br 511 571) s uputnicom za kompletnu pretragu, ne na nuklearnu
    hvala...nazvala sam na ovaj broj..naručila se i danas bila kod transfuziologa....od njega dobila odmah one dvije interne uputnice i jedan dio vadila na nuklearnoj a drugi dio dolje u medicinskoj biokemiji...

  35. #235

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    141

    Početno

    Bježite cure od Kbo,tu nema trudnica skoro već mjesecima...

  36. #236
    ksena28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    3,661

    Početno

    možda ovo ne spada ovdje, ali malo ćo offtopičarit - ne kužim nikako kako nitko ne shvaća važnost otvaranja privatnog MPO centra u Slavoniji koji će se temeljiti na izvrsnosti??? ne samo da bi bio regionalni centar, već bi privlačio pacijentice iz cijele regije... da je u Slavoniji CITO 2 ili VILI 2 ili netko treći (tko će dobiti ugovor s HZZO-om) unatoč ovom prejadnom zakonu, za koji se iskreno nadam da će se eventually promijeniti, imao bi itekako posla i dobru financijsku konstrukciju in years to come...

  37. #237
    Iva Mia 2009 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Ravnica :-)
    Postovi
    732

    Početno

    Citiraj ksena28 prvotno napisa Vidi poruku
    možda ovo ne spada ovdje, ali malo ćo offtopičarit - ne kužim nikako kako nitko ne shvaća važnost otvaranja privatnog MPO centra u Slavoniji koji će se temeljiti na izvrsnosti??? ne samo da bi bio regionalni centar, već bi privlačio pacijentice iz cijele regije... da je u Slavoniji CITO 2 ili VILI 2 ili netko treći (tko će dobiti ugovor s HZZO-om) unatoč ovom prejadnom zakonu, za koji se iskreno nadam da će se eventually promijeniti, imao bi itekako posla i dobru financijsku konstrukciju in years to come...
    Zato jer smo uvijek bili zadnja rupa na svirali, a one koje mi dobijemo na izborima boli dupe za nas....tuga, jad i bijeda ..... odlično pitanje, al sam se u sekundi raspalila

  38. #238
    mare77 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Hrvatska
    Postovi
    39

    Početno

    Bok cure! Trebam pomoć;gdje ste u KBO dobile potvrdu psihijatra i pravnika? Dali netko ima nekakav broj telefona na koji se treba naručit,koliko se čeka??

  39. #239
    Cannisa avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    417

    Početno

    Ni mi neznamo, zašto smo tu u Slavoniji zaboravljeni i zašto nitko nema intersa za privatni MPO centar.....

  40. #240

    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    370

    Početno

    Citiraj mare77 prvotno napisa Vidi poruku
    Bok cure! Trebam pomoć;gdje ste u KBO dobile potvrdu psihijatra i pravnika? Dali netko ima nekakav broj telefona na koji se treba naručit,koliko se čeka??
    bok mare, zoveš na 511 511 (centrala) i tražiš pravnu službu i onda objasniš za što, a ako ideš ovih dana u kbo odi do pravne službe jer ne trebaš se naručiti i ne trebaš uputnicu, dok za psihijatra isto probaj preko istog broja i trebaš se naručiti i trebaš uputnicu. bar je tako bilo prije godinu dana.
    sretno
    ideš na aih ili ivf? kod koga si?

  41. #241
    milivoj73 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    637

    Početno

    Citiraj ksena28 prvotno napisa Vidi poruku
    možda ovo ne spada ovdje, ali malo ćo offtopičarit - ne kužim nikako kako nitko ne shvaća važnost otvaranja privatnog MPO centra u Slavoniji koji će se temeljiti na izvrsnosti??? ne samo da bi bio regionalni centar, već bi privlačio pacijentice iz cijele regije... da je u Slavoniji CITO 2 ili VILI 2 ili netko treći (tko će dobiti ugovor s HZZO-om) unatoč ovom prejadnom zakonu, za koji se iskreno nadam da će se eventually promijeniti, imao bi itekako posla i dobru financijsku konstrukciju in years to come...
    točno tako...pisali smo o tome na drugoj temi
    http://forum.roda.hr/threads/54060-i...-u-KBO-Osijek-!
    mislim da tu nema jednostavno ljudskog stručnog resursa i da je to glavni problem...
    ovo malo Slavonaca u MPO struci je ili u ZG ili u KBO...zapravo ne znam da li se itko u Slavoniji bavi specijalizirano MPO a ne usput sa ginekologijom...
    a da bi ovdje mogao biti MPO Eldorado uz normalan zakon i ovaj geografski položaj to je jasno ko dan...

  42. #242
    mare77 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Hrvatska
    Postovi
    39

    Početno

    Zlatta hvala za odgovor.Idem na ivf ali u Zagreb ali pretrage moram obaviti u Osijeku

  43. #243
    m arta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    816

    Početno

    ksena28, Iva Mia 2009 i milivoj 73 sve je nažalost istina.

    kao što kaže Cannisa, ne znamo zašto smo zaboravljeni od svih i svega.

  44. #244

    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    U blizini Osijeka
    Postovi
    213

    Početno

    Jedan mali ispravak, za PSIHOLOŠKO SAVJETOVANJE

  45. #245

    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    U blizini Osijeka
    Postovi
    213

    Početno

    Ispričavam se na odvojenosti.

    mare77, Htjela sam nadopuniti da je za PSIHOLOŠKO SAVJETOVANJE potrebna uputnica za PSIHOLOGA, a ne za psihijatra. Rade utorkom i četvrtkom i moraš se naručiti i potrebna ti je uputnica ( moj soc. gin mi je rekao da treba i suprug uputnicu za psihološko savjetovanje međutim kada smo došli tamo rekla je da ne treba za mm.
    Za pravno savjetovanje isto sam imala uputnice i za sebe i za MM i uzela je obje.

  46. #246
    Bea avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Osječko-baranjska
    Postovi
    189

    Početno

    evo mene već dugo nije bilo ovdje.
    ali ovo što mi se događa je za forum vjerovali ili ne.
    danas sam nazvala KBO da vidim šta je s lijekovima pošto je prošlo 10 mjeseci od postupka i nezovu (prije par mjeseci sam isto zvala). prvo me nisu mogli naći jer promjenila se glavna sestra sada je to Goradana Huis, a kada su me našli kažu da su me zvali ali se ja nisam javljala. tako smo se malo objašnjavali da bi shvatila da je netko upisao krivi broj mog mobitela. Na kraju ispadne da sama nisam zvala propustila bi priliku za postupak i lijekove. Cure stoga zovite i budite dosadne nemojte dozvoliti da vas zaborae.

  47. #247

    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    370

    Početno

    bea, da nije tragično bilo bi komično, ali eto sretno se riješilo pa neka te sreća prati i u stimulaciji...

    nažalost, ja nemam zašto zvati jer su mi rekli da očekujem lijekove najranije u kolovozu ili rujnu, a prijavila sam se u prosincu lani, zato sam i morala put pod noge i u zgb, a živim 10 minuta od kbo.

    ostale, čule ste beinu priču, pa telefon u ruke i zovite... sretno...

    da li je tko u postupku?

  48. #248
    Bea avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Osječko-baranjska
    Postovi
    189

    Početno

    ja idem u utorak kod dr. P na dogovor, također ću podići svoje lijekove.
    Nadam se da ću ući u postupak početkom travnja.

  49. #249
    tonili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    4,018

    Početno

    Evo ja vas sve pozivam da na linku u mom potpisu preuzmu prosvjedni avatar. To je način da i ovako virtualno iskažemo nezadovoljstvo postojećim zakonom. Ne možemo svi izaći na ulice, no možemo ovom malom gestom pokazati da nam je stalo...
    P.s. U albumu imate i predloške postera - transparenata - za one koji se odluče prošetati

  50. #250
    tina2701 avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Vinkovci
    Postovi
    481

    Početno

    ..evo jedna korisna informacija za sve koji moraju na MR hipofize....u Osijeku je čekanje 7 mjeseci...a u Požegi 2 mjeseca...a to nam nje tako daleko...

Stranica 5 od 36 PrviPrvi ... 3456715 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •