Stranica 1 od 36 12311 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 1761

Tema: Potpomognuta u KB OSIJEK

  1. #1
    MIJA 32 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    3,516

    Početno Potpomognuta u KB OSIJEK

    drage moje
    otvaram novu temu

    molim vas budite:
    - sažete
    -informativne


    molim vas nemojte:
    - vibrati (za to imate odbrojavanje)
    -chatati jer ćemo svaki chat brisati bez upozorenja


    SRETNO SVIMA
    Posljednje uređivanje od MIJA 32 : 06.08.2010. at 23:56

  2. #2

    Datum pristupanja
    May 2010
    Postovi
    194

    Početno

    U KB Osijek na odjelu ginekologije postoji ASA (antisterilitetna ambulanta) na kojoj rade 3 liječnika (dr. Popović, dr. Vlahović i dr. Šijanović)

    Ja znam samo da dr. Popović radi utorkom i petkom ambulantu, telefon za naručivanje 512-307.
    Na istom broju možete se naručiti za bilo kojeg liječnika.Potrebna vam je samo uputnica od vašeg primarnog ginekologa sve ostale informacije dobiti ćete od liječnika.

    Sestra Ester I kat ginekologije 512-315 (javljate se prije svakog zahvata)
    Glavna sestra J.Perasović III kat (podižete uz uputnicu potrebne lijekove) radi svaki dan do 16:00h
    Za psihološko ili psihoterapijsko savjetovanj:M.Ferenc utorak,četvrtak od 13-15 tel za naručivanje: 511-781 (potrebna uputnica)
    Za pravno savjetovanje nije potrebna uputnica niti naručivanje rade od pon.do petka od 9-15

  3. #3
    Osoblje foruma BHany avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    5,203

    Početno

    oprostite na upadu…samo obavijest
    Otvorile smo novi topic MPO trudnoća nakon svega pa vas pozivamo da ga posjetite, pročitate uvod i da nadalje tamo pišete svoje trudničke probleme i pitanja, kao i da bodrenje, slavlje te razmjenu osjećaja i stanja tijekom postupka i iščekivanja rezultata nevezanog za kliniku u kojoj se liječite dijelite na temama Odbrojavanje, Nakon transfera ili nekoj sličnoj.
    Hvala

  4. #4

    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    16

    Početno

    Bok... NINA30....ja sam nova ovdje, osima ako se ne računa što sam bila 2007. i sretna vas napustila...možeš li mi reći da li u Osijeku rade IVF? Kada sam bila 2007. nisu imali opremu sada sam čula da rade, ali ništa pouzdano...?

  5. #5

    Datum pristupanja
    May 2010
    Postovi
    194

    Početno

    Koliko znam rade samo što je to tu još sve nekako na klimavim nogama (jadan im je proračun),dugo se čeka na lijekove ali ja se iskreno nadam da će to krenuti malo brže,češće i ostalo ali da, rade.Možda se javi nekad od cura koja je to i odradila u Osijeku ....

  6. #6
    martineza avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    osječko-baranjska županija
    Postovi
    43

    Početno

    drage moje, evo mene opet s malim pitanjcem...moja dijagnoza je obostrana okluzija jajovoda i minimalna endometrijoza...zanima me da li je itko koristio ESTROFEM zajedno s terapijom menopura, gonala i decapeptila? meni je estrofem dat tek nakon transfera, a mislim da bi mi vise pomogao da sam ga koristila prije, tj. za vrijeme terapije hormonima..hvala..

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    OSIJEK
    Postovi
    114

    Početno

    Martineza,ja sam pila estrofem u kombinaciji sa menopurom,isto nakon postupka.Nemoj mi reći da si dobila lijekove!?Konačno?!
    Kad si u postupku?

  8. #8
    martineza avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    osječko-baranjska županija
    Postovi
    43

    Početno

    nisam draga, cekam 12.mj kako je prvotno dogovoreno. zanima me da li je tko koristio estrofem prije postupka, jer mislim da je moj problem debljina endometrija...pa bi u 10 mj isla kod dr. P s tim prijedlogom....

  9. #9
    martineza avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    osječko-baranjska županija
    Postovi
    43

    Početno

    drage moje koje cekate lijekove u KBO, mala obavjest, moji lijekovi su stigli ( a narucena tek u 12 mj.). sljedeci tjedan idem kod dr. P, pa postoji mogucnost da budem vec u 10 mj. na programu....

  10. #10

    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    16

    Početno

    Citiraj martineza prvotno napisa Vidi poruku
    drage moje koje cekate lijekove u KBO, mala obavjest, moji lijekovi su stigli ( a narucena tek u 12 mj.). sljedeci tjedan idem kod dr. P, pa postoji mogucnost da budem vec u 10 mj. na programu....
    Da li to znači da ima lijekova ili samo one koji su nekakvoj listi čekanja.....

  11. #11
    martineza avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    osječko-baranjska županija
    Postovi
    43

    Početno

    Citiraj AnaMarija34 prvotno napisa Vidi poruku
    Da li to znači da ima lijekova ili samo one koji su nekakvoj listi čekanja.....
    Draga AnaMarija34, ja mislim da su oni narucivali lijekove prema narucenim pacijenticama, tj. za svaku pacijenticu odredjeni broj lijekova koliko joj je potrebno....mislim da tako ide.....

  12. #12

    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    16

    Početno

    Martineza, hvala ti...otići ću svakako informirati se i ponadati da ću imati sreće s obzirom na moje godine (37) mislim da ne mogu dugo čekati.....koliko si ih ti čekala?

  13. #13
    martineza avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    osječko-baranjska županija
    Postovi
    43

    Početno

    Citiraj AnaMarija34 prvotno napisa Vidi poruku
    Martineza, hvala ti...otići ću svakako informirati se i ponadati da ću imati sreće s obzirom na moje godine (37) mislim da ne mogu dugo čekati.....koliko si ih ti čekala?
    ovako, ja sam ti u 1mj. bila na prvom IVF-u, dosla sam u 3mj. ponovo se naruciti, al su uveli listu cekanja (jer je bolnica pocela narucivati lijekove), narucili su me za 12 mj. a javili su mi se pocetkom 9 mj. da su lijekovi stigli, sljedeci tjedan sam se narucila kod dr. P i sad cekam MC i startamo... relativno brzo to ide kod njega, ne mogu se pozaliti... a sto se tice godinica ja sam ti 29, skoro 30, a MM 31.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    16

    Početno

    Martineza...pa ti si super što se tiče godina...kada bih ja bila barem u istim....ja sam relativno kasno krenula u postupke, sa 34...ali sam zato za nepuna tri mj. bila trudna... imala sa sreće....trebala sam amlo ranije krenuti...ali eto....ito se zove život....sada ću otići na razgovor kod dr. P.....pa ću vidjeti koliko bih morala čekati....mislila sam čak sutra, ali ne uspijem, pa ću možda idući petak.....

  15. #15

    Datum pristupanja
    May 2010
    Postovi
    194

    Početno

    Zar se toliko dugo čeka na IVF?!Ja sam kontala dr.sad predložiti (u biti sam mi je natuknuo u poruci) na probamo taj IVF budući da 3 AIH su bila bez rezultata neželim gubiti vrijeme više bezveze izluđuje me to...raspitujem se kakvo je stanje u ZG možda da tamo idem...neznam ni sama.... sljedeći tjedan sam naručena kod dr.P

  16. #16
    m arta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    816

    Početno

    nina30, ako ti je dr sam predložio, napravi bar prvi IVF u KBO. ipak ti je bliže, a nakon toga češ znati kakva ti je situacija, tj. kako reagiraš na stimulaciju. pa ovisno o tome možeš planirati ako ti ne uspije od prve, šta ćeš i gdje dalje.

    anamarija34, meni je dr rekao da se na prvi IVF čeka godinu dana. javi šta ti je rekao dr u petak.

    ja u petak imam punkciju. dočekala sam napokon svoj prvi stimulirani IVF.
    za sad smo svi zadovoljni, nadam se da će se tako i završiti ovaj postupak i da neću morati smišljati plan za dalje. jer kako mi savjetuju moje "koke" u klubu 39+ nemam više šta čekati u HR, nego da put Slovenije ostvarim svoj san.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    16

    Početno

    anamarija34, meni je dr rekao da se na prvi IVF čeka godinu dana. javi šta ti je rekao dr u petak.

    M arta...ništa od petka ne mogu izaći sposla, mislim da ću negdje pisati godišnji oko sredine mj. pa ću otići....iskreno dati kažem, pa nisam baš spremna čekati godinu dana na postupak...razmažena sam još kod mog prvog postupka na VV, kada sam im se javila 15.09. i 3.12. imala ET....pa sad mislim da to uvijek ide lako i na brzinu....hihihihiiii...izgelda da ću se morati spustiti.....

    Tebi želi sreću u petak na punkciji, nadam se da će te uspavati...ja sam išla bez anestezije, sva sreće (ili nesreća) što sam imala samo 3 j.s., pa je prošlo brzo....

  18. #18

    Datum pristupanja
    May 2010
    Postovi
    194

    Početno

    Ja idem u utorak kod dr.pa ja ću prolupati ako budem stvarno morala čekati godinu dana?!!!!!čovječe nema šanse morat ću nešto ubaciti.........propucati se


    marta sretno!
    Posljednje uređivanje od NINA30 : 30.09.2010. at 19:06

  19. #19
    m arta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    816

    Početno

    anamarija, vidjet ćeš šta će ti dr reći kad dođeš, pa onda odluči. kod kojeg dr si išla na VV?

    nina, ti si već 2,5 godine koliko vidim u ovim vodama, pa ti je dr možda i sam sad predložio na IVF kako si rekla. možda ćeš onda doći ranije na red. ako ne razmotri neku drugu mogućnost.

  20. #20
    Tinkica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    117

    Početno

    Pa je li to do organizacije ili čega već,mislim,nije mi jasno da se u Os čeka i godinu dana na postupak!! Nije ni čudo da ih se proziva!

  21. #21
    m arta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    816

    Početno

    Tinkica, i u Zgb se čeka cca godinu dana. naravno jako ovisi o nalazima, ako su svi nalazi uredu kao kod većine, onda se ide prvo na inseminacije i to onda traje.

  22. #22
    Tinkica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    117

    Početno

    Na našu žalost,relativno brzo smo došli do termina za postupak-no VV zeznuo i sad će proći i više od godine da išta krene...al nada zadnja umire

  23. #23
    m arta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    816

    Početno

    Tinkica, i ja sam bila u 06/10. na VV i dr L. nam je rekao da se javimo krajem 09.mj. za dogovor za IVF.
    Sad mi je drago da nismo čekali na taj dogovor.

  24. #24
    Tinkica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    117

    Početno

    Ja sam bila dovoljno "pametna" pa čekala i sad ćorak (
    Malo za reći da sam pop.....,jadna do neba.

  25. #25
    m arta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    816

    Početno

    Tinkica, žao mi je. mogu mislit kako ti je sad.
    šta si onda odlučila sad?
    ideš probati u Vinogradsku ili ćeš probati u KBO?
    ti si na VV išla kod dr L?
    pošto pacijentice koje su kod dr A. ipak nastavljaju normalno raditi.

  26. #26
    Bea avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Osječko-baranjska
    Postovi
    189

    Početno

    evo ja se nisam dugo javljala. malo odmaram i polako se pripremam za Zgb.
    Čula sam da će dr. R. Dimitrović otići s IVF-a u privatnike. Pitam se šta se to događa. Da li samo bogati mogu imati dijete?

  27. #27
    m arta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    816

    Početno

    Citiraj Bea prvotno napisa Vidi poruku
    evo ja se nisam dugo javljala. malo odmaram i polako se pripremam za Zgb.
    Čula sam da će dr. R. Dimitrović otići s IVF-a u privatnike. Pitam se šta se to događa. Da li samo bogati mogu imati dijete?

    bea, a u kojoj je bolnici radio?

  28. #28

    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    22

    Početno

    Pa koliko ja znam IVF polilinika je vec privatna.

  29. #29
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    ta je liječnica radila u IVF poliklinici, dakle privatno i da .... ako odlazi privatno onda odlazi iz privatne ordinacije u drugu privatnu.

    A to da će samo bogati moći na IVF, to se treba zahvaliti našem VELEministru koji ne samo da je veličanstveno odradio zdravstvenu reformu nego je i veličanstveno odradio degradiranje potpomognute oplodnje u Hrvatskoj, čestitam ministre, sad Hrvatska ima najmanju stopu uspješnosti u Europi....................... ma koliko god Vi iskrivili brojke!

  30. #30

    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    16

    Početno

    [QUOTE=m arta;1712646]anamarija, vidjet ćeš šta će ti dr reći kad dođeš, pa onda odluči. kod kojeg dr si išla na VV?

    m arta....nije me bilo neko vrijeme.....išla sam kod dr. A...i preporučila bih ga svakome...toliko je pažljiv i susretljiv, da je meni bilo neugodno nisam znala čime da mu uzvratim...(zamisli koliko je meni susretljivosti trebalo kad nisam iz ZG.)....

    Mislim da sam pročitala negdje da ti se nije oplodila niti jedna stanica u Osijeku jer ne rade ICSI...da li je točno....meni je biologica u OS., rekla prije nego što sam otišla na VV, da idem dalje upravo iz tog razloga, ako slučajno znog nalaza spermiograma (koji je varirao) bude potrebe za ICSI, oni to neće moći izvesti...čak mi je palo na pamet, da prije dr. odem na razgovor kod nje, i iskrteno ju pitam za mišljenje...tada mi je rekla "da ste otišli na VV, dijete bi vam već išlo u školu" i mi smo ju poslušali....sad već ide u vrtić....hihihiiiii.....

  31. #31
    m arta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    816

    Početno

    AnaMarija34, ne znam šta bi ti rekla. nemam volje za ničim, toliki trud ni za što. mislila sam kako sam dobro napravila kad sam podigla lijekove kad su me zvali iz KBO, pogotovo kad sam pročitala ovo sad na VV.
    ma ne znam nisam pametna.
    al mi je MM rekao da se više nećemo zezati sa hrvatskim bolnicama i idemo u Prag.
    nekako ćemo skupiti novce i idemo tamo gdje nam mogu pružiti SVE šta se u današnje vrijeme može dobiti u polju umjetne oplodnje.
    nisam ni mislila da sam toliki domoljub, kad se nisam već prije dala nagovoriti za postupak izvan naših granica.
    stalno sam mislila, pa i kod nas rade sve kao i vani. aha, malo morgen. baš sam budala što se nisam davno pokupila kad su mi govorili.
    al kad je taj novac uvijek problem.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    16

    Početno

    m arta ...znam kako se osjećaš, ja sam imala toliko povjerenje u VV, a prethodno nisam bila po forumima tako da nisam znala puno što se događa...iskreno nisam niti pomislila ići van ili privatno, jer nisam sumnjala u ničiju stručnost...(to je bilo izgleda zbog neiskustva)....... imala sam možda rijetku sreću da ide sve glatko, tako da mogu jedino reći da svatko mora odabrati svoj put ma gdje ga vodio!

    Sad evo tako malo čitam forume i ne mogu vjerovati što se sve događa....i kao što si napisala "uvjek taj novac", žalosno ali istinito....želim ti puno sreće i kad bih ti mogla pomoći rado bih...

  33. #33
    m arta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    816

    Početno

    AnaMarija34., hvala ti!

  34. #34
    Tinkica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    117

    Početno

    Citiraj m arta prvotno napisa Vidi poruku
    Tinkica, žao mi je. mogu mislit kako ti je sad.
    šta si onda odlučila sad?
    ideš probati u Vinogradsku ili ćeš probati u KBO?
    ti si na VV išla kod dr L?
    pošto pacijentice koje su kod dr A. ipak nastavljaju normalno raditi.
    Bili smo kod dr L,sad smo se odlućili ići u Sloveniju. Jučer smo bili na pregledu i konzultacijama i čim dobijem M,krećemo...pa kako nam bude!

  35. #35
    m arta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    816

    Početno

    želim ti puno sreće!
    mi ćemo u Prag u 01/2011.

  36. #36
    glacova avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    330

    Početno

    m arta,znači odluka je pala!?

  37. #37
    m arta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    816

    Početno

    je glacova, već smo kontaktirali...

  38. #38
    Tinkica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    117

    Početno

    m arta puno sreće u Pragu,i svima ostalima naravno gdje god išli!

  39. #39
    martineza avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    osječko-baranjska županija
    Postovi
    43

    Početno

    drage moje, samo da vam pohvalim moju skolsku, presretna sam, isla je 1 put na AIH i beta joj je pozitivna......znaci moze se u os,....ko dr. P je isto kao i ja....

  40. #40
    Cannisa avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    417

    Početno

    Čestitke tvojoj prijateljici....istina je može se u Os AIH, dr. P je odličan liječnik , ali IVF je sasvim druga priča , sve zavisi o dg. i ne treba tako generalizirati. Što se tiče Os postoje jako jako veliki nedostatci i o tome se stalno priča, tako da za većinu parova uoće ne može biti opcija izbora!
    Dugo se čekaju lijekovi, ne radi se ICSI i nema smrzavanja j.st...

  41. #41
    m arta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    816

    Početno

    Citiraj Cannisa prvotno napisa Vidi poruku
    Čestitke tvojoj prijateljici....istina je može se u Os AIH, dr. P je odličan liječnik , ali IVF je sasvim druga priča , sve zavisi o dg. i ne treba tako generalizirati. Što se tiče Os postoje jako jako veliki nedostatci i o tome se stalno priča, tako da za većinu parova uoće ne može biti opcija izbora!
    Dugo se čekaju lijekovi, ne radi se ICSI i nema smrzavanja j.st...
    potpisujem Cannisu.

    i moja kolegica na poslu je od prvi puta ostala trudna AIH kod dr P.

  42. #42
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Martineza, onaj koji uspije u AIH-u... najčešće bi uspio i prirodno, možda malo kasnije. To su ljudi kojima treba samo blagi MPO "push" da se stvar malo ubrza. Onaj tko ima ozbiljnu dg. i treba IVF, to je sasvim druga priča.

  43. #43
    m arta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    816

    Početno

    ina33, istina!

  44. #44

    Datum pristupanja
    May 2010
    Postovi
    194

    Početno

    Naručila sam se u Vinogradsku na pregled...idem po neko drugo mišljenje...nekako mi je sve ovdje sporo....

  45. #45
    Bea avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Osječko-baranjska
    Postovi
    189

    Početno

    nina30 za kada su te naručili. planiram ići isto u vinogradsku pa se malo raspitujem.

  46. #46

    Datum pristupanja
    May 2010
    Postovi
    194

    Početno

    Citiraj Bea prvotno napisa Vidi poruku
    nina30 za kada su te naručili. planiram ići isto u vinogradsku pa se malo raspitujem.
    sljedeći utorak brzooo nisam se nadala

  47. #47
    martineza avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    osječko-baranjska županija
    Postovi
    43

    Početno

    Citiraj Cannisa prvotno napisa Vidi poruku
    Čestitke tvojoj prijateljici....istina je može se u Os AIH, dr. P je odličan liječnik , ali IVF je sasvim druga priča , sve zavisi o dg. i ne treba tako generalizirati. Što se tiče Os postoje jako jako veliki nedostatci i o tome se stalno priča, tako da za većinu parova uoće ne može biti opcija izbora!
    Dugo se čekaju lijekovi, ne radi se ICSI i nema smrzavanja j.st...
    evo male obavijesti, ja idem u os i meni su radili ICSI...

  48. #48
    m arta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    816

    Početno

    Citiraj martineza prvotno napisa Vidi poruku
    evo male obavijesti, ja idem u os i meni su radili ICSI...

    martineza kad si bila?
    ja sam imala punkciju 01.10. i 04.10. kad smo zvali biologicu nam je ljutito rekla "... rekla sam vam u 05.mj. da idete negdje gdje se radi ICSI, ja vam ovdje to nemogu napraviti."

    zar je naučila raditi za deset dana?
    ne razumijem!

  49. #49
    m arta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    816

    Početno

    ja jesam u 06.mj bila kod dr Lučingera, al kako sam već napisala, iz KBO su me zvali da su mi došli lijekovi i ja to nisam htjela propustiti, a i prijateljica je zvala u to vrijeme biologicu i pitala ju da li radi ICSI i ona joj je odgovorila da radi.
    tako da zaista ne mogu razumjeti onakav njen odgovor. samim tim što sam ja dobila 7 JS, od kojih je ona bacila 4 i od 3 se na kraju nije ništa oplodilo. ovako sad stalno mislim, da su svih 7 oplođene, možda bi se od njih bar jedna oplodila.

  50. #50
    m arta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    816

    Početno

    martineza, oprosti od šoka i razočarenja u KBO ti nisam čestitala i držim fige za pozitivnu betu!

Stranica 1 od 36 12311 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •