Pokazuje rezultate 1 do 22 od 22

Tema: produženo dojenje i menstruacija

  1. #1
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno produženo dojenje i menstruacija

    je li moguće i ima li netko iskustvo da nakon 15 mjeseci redovitih ciklusa, zbog pojačanog perioda dojenja, menga opet izostane??

    naravno, napravila sam nekoliko testova i svi su negativni, pa sam prvo zabrijala na neku cistu (nisam nikad imala problema s tim, ali dosta bliskih prijateljica se s tim zeza), a onda sam pomislila i na dojenje??

  2. #2
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    koji ti je dc.?
    mozda je kasnila ovulacija

  3. #3
    Njojza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,709

    Početno

    hihihi navijam za bebu :D

  4. #4
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    moguce da ti je odgodilo ovulaciju. jesu li ti inace menge redovne? pratis li kada imas ovulaciju?

  5. #5
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    38. DC, inače su mi ciklusi u prosjeku 30-32 dana.

    pratim ovulaciju po cervikalnoj sluzi - i po tome sam imala ovulaciju, i to u predviđeno vrijeme i onda bi mi i menga trebala doć u predviđeno vrijeme, ne?

    seksa je ovaj mjesec bilo tjedan dana prije ovulacije (onda kad sam ju ja detektirala), a poslije smo svi stalno bili bolesni :/ , tako da sumnjam da sam trudna (iako se nadam)...

  6. #6
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    hmmmmmmm... bas nemam pametnog odgovora...
    ako seksa bas nikako nije bilo iza pretpostavljene ovulacije, tesko da je trudnoca u pitanju, mada bi bilo super da je

    a da ti nije prehlada/temp. poremetila ciklus?

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    2,299

    Početno

    paaa...dok sam ja davnih dana imala menstruaciju /a nije još stigla, dakle 19 mj od poroda još ništa!/, znalo mi se dogoditi recimo jednom godišnje da jedan mjesec uopće ne dobijem - nemam pojma iz kojeg razloga - recimo zbog nekog većeg stresa. i onda bi slijedeću opet normalno dobila.
    recimo, kad sam zatrudnila s vidom nisam imala 2 menstr. za redom; tj. jednu nisam dobila iz nepoznatog razloga /stres, ili...?/, a drugu jer sam zatrudnila...onda ginekolozima nije bilo jasno kolko sam uopće trudna..

  8. #8
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    Meni su ti nakon prvog dojenja ciklusi bili jako nepravilni (nekad 23 dana, nekad 35) tak da mi je katarona ginejkolioški rođena u terminu a pedijatrijski 3 tjedna prerano.

    E sada, još dojim i dobila sam prvi menzis nakon godinu dana i skoro godinu dana je bo redovan pravilni ciklus (28 dana) da bi prošlu dobila nakon 18 dana i sada još nemam. Sve je nekak zbrčkano.

    A rodila sam skoro prije dvije godine.

  9. #9
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ja jesam trenutno u jednom pozitivno stresnom/ hiperaktivnom razdoblju...

    ali meni se NIKAD u životu nije desilo da mi izostane menstruacija, koliko god bila bolesna, ili pod stresom, ili neznam što.

    kad sam ju dobila nakon skoro godinu dana dojenja, uredno je dolazila svaki mjesec, i tako sad već 15 mjeseci.

    i zato je to meni čudno. znam da stres i sl. utječu na ciklus, ali to kod mene nikad nije bio slučaj.

    al za sve postoji prvi put...

    ja se nadam da je nešto tako benigno u pitanju, a ne neki poremećaj il cista :/

  10. #10
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Moja gospođa je stigla 6 mjeseci nakon poroda. I makar sam prije imala menzis točnu ko vurica (dugi niz godina točno 30 dana, a zadnjih 5 godina prije poroda točno 28 dan, i u sat - doslovce), sada je pomahnitala.

    Malo mi stiže 26 dana, pa 28, pa 30, pa 35...uglavnom me užasavaju ovi rasporedi...

  11. #11
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ma znate kaj mi je koma, ići ću uskoro giniću (i ako ne dobijem mengu, i ako ju dobijem, jer već neko vrijeme pokušavamo napravit drugu bebu pa ne ide) i trenutno nisam spremna na njegove kritike produženog dojenja i tupljenje da moram prestati dojiti ako želim drugu trudnoću.

    a to me čeka 100% (jer kad sam bila kod njega sa zarinih 7 mjeseci, već me davio da koji mi je vrag s dojenjem, nek prestanem već jednom).

    i sad mi je još nešto palo na pamet, netko mi je rekao da bez obzira što imam redovite menge, možda imam povišeni prolaktin i zbog toga ne mogu zatrudnit..

    kaj savjetnice kažu o tome?

  12. #12
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    možda ti želja za bebicom odgađa neželjeni događaj

  13. #13
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    Lutonjice, nisam savjetnica ali patim od hiperprolaktinemije.
    Normalno je da je tvoj prolaktin visi dok god dojis, ali nije razlog da ne mozes zanijeti ponovno, pomisli na sve mame dojilice koje su ostale trudne.

    drugi je par cipela ako je tebi stres i dodatno povecao prolaktin ili poremetio ostale hormone. mozda da uradis hormonalni status?

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    2,299

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    trenutno nisam spremna na njegove kritike produženog dojenja i tupljenje da moram prestati dojiti ako želim drugu trudnoću.

    a to me čeka 100% (jer kad sam bila kod njega sa zarinih 7 mjeseci, već me davio da koji mi je vrag s dojenjem, nek prestanem već jednom).
    a da odeš kod nekog drugog ginekologa...?

  15. #15
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Citiraj wewa prvotno napisa
    Lutonjice, nisam savjetnica ali patim od hiperprolaktinemije.
    Normalno je da je tvoj prolaktin visi dok god dojis, ali nije razlog da ne mozes zanijeti ponovno, pomisli na sve mame dojilice koje su ostale trudne.

    drugi je par cipela ako je tebi stres i dodatno povecao prolaktin ili poremetio ostale hormone. mozda da uradis hormonalni status?
    znam da možeš normalno ostati trudan dok dojiš, ali može li u nekom ekstremnijem slučaju jako povišeni prolaktin uzrokovati nemogućnost začeća? to je ono što me zanima.

    ja inače imam hipotireozu, redovito idem na kontrole, pijem lijekove, i endokrinolog mi kaže da taj moj poremećaj nema veze sa potencijalnim začećem. ali mi je zato rekao da ako za 4 mjeseca ne ostanem trudna da me šalje na pretrage vrata do njega (a radi se o klinici vuk vrhovec i do njega je potpomognuta)

    razmišljam da ovih dana odem izvadit prolaktin, i betu (ako sam IPAK trudna - u nadi je spas)...

  16. #16
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    e da, ne idem kod drugog ginekologa jer sam s ovim inače strašno zadovoljna - maltene je obiteljski prijatelj, veliki stručnjak, imam razne "privilegije" jer se dobro poznajemo (na "ti" smo si), strašno se ugodno i sigurno osjećam s njim kao ginekologom...

  17. #17
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    Citiraj wewa prvotno napisa
    Lutonjice, nisam savjetnica ali patim od hiperprolaktinemije.
    Normalno je da je tvoj prolaktin visi dok god dojis, ali nije razlog da ne mozes zanijeti ponovno, pomisli na sve mame dojilice koje su ostale trudne.

    drugi je par cipela ako je tebi stres i dodatno povecao prolaktin ili poremetio ostale hormone. mozda da uradis hormonalni status?
    znam da možeš normalno ostati trudan dok dojiš, ali može li u nekom ekstremnijem slučaju jako povišeni prolaktin uzrokovati nemogućnost začeća? to je ono što me zanima.

    ja inače imam hipotireozu, redovito idem na kontrole, pijem lijekove, i endokrinolog mi kaže da taj moj poremećaj nema veze sa potencijalnim začećem. ali mi je zato rekao da ako za 4 mjeseca ne ostanem trudna da me šalje na pretrage vrata do njega (a radi se o klinici vuk vrhovec i do njega je potpomognuta)

    razmišljam da ovih dana odem izvadit prolaktin, i betu (ako sam IPAK trudna - u nadi je spas)...
    Osobina povisenog prolaktina je da sprjecava ovulaciju, te slabi djelovanje zutog tijela, te time onemogucava zacece. Medjutim, ja imam uredne ovulacije iako mi je prolaktin bio povisen za 200 jedinica iznad normale, sto znaci da ne postoje nikakva pravila.

    ja bih ti savjetovala da uradis tako kako si planirala, s akcentom na vadjenje bete

    i jos jedno - mrzim price o opustanju, ali cini mi se da je to upravo ono sto ti (nam) sada treba; prva je beba dosla bez problema, doci ce i druga ako Bog da :pusa:

  18. #18
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    lutonjice ako nisi trudan, sto ti od srca zelim , moze biti da je i takozvana vodena cista.
    meni se to jednom dogodilo, kad mi je menga izostala i ja napravila hrpu testova koji su naravno bili negativni, pa onda pomalo prestravljena (moguca bolest ili sl.) otisla ginekologu koji je konstatirao vodenu cistu na jajnikukoja se ponekad javi, potpuno je bezopasna, i sama od sebe nestane, sto se i dogodilo kod sljedeceg ciklusa.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    Ja ti isto navijam za bebicu :D

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    i trenutno nisam spremna na njegove kritike produženog dojenja i tupljenje da moram prestati dojiti ako želim drugu trudnoću.

    a to me čeka 100%

    i sad mi je još nešto palo na pamet, netko mi je rekao da bez obzira što imam redovite menge, možda imam povišeni prolaktin i zbog toga ne mogu zatrudnit..
    Mislim da i mene čeka ovo prvo, ako neću uskoro zatrudniti.

    I slažem se s tim da velika želja za bebom može utjecati na to. Psiha je vražja stvar.

    A također i drugi dio citata...mislim da je Maja jednom rekla da kad je odlučila zatrudnjeti da je prekinula noćne podoje jer se za vrijeme noćnih podoja pojačano stvara prolaktin koji otežava stvar. Maja, sorry ako to nisi bila ti.

  20. #20
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    ma znate kaj mi je koma, ići ću uskoro giniću (i ako ne dobijem mengu, i ako ju dobijem, jer već neko vrijeme pokušavamo napravit drugu bebu pa ne ide) i trenutno nisam spremna na njegove kritike produženog dojenja i tupljenje da moram prestati dojiti ako želim drugu trudnoću.
    Meni su dva ginića (u Zg i u Beču) uredno rekli da produženo dojenje nema veze s novom trudnoćom ako su ciklusi uredni i potvrdili su mi da dojenje u trudnoći ne šteti nijednoj bebi, ni onoj koju se doji ni onoj koju se čeka.

    Dakle, hm, čini mi se da dojenje i trudnoća zaista nemaju neke veze. :?

  21. #21
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    Citiraj branka1 prvotno napisa
    Ja ti isto navijam za bebicu :D

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    i trenutno nisam spremna na njegove kritike produženog dojenja i tupljenje da moram prestati dojiti ako želim drugu trudnoću.

    a to me čeka 100%

    i sad mi je još nešto palo na pamet, netko mi je rekao da bez obzira što imam redovite menge, možda imam povišeni prolaktin i zbog toga ne mogu zatrudnit..
    Mislim da i mene čeka ovo prvo, ako neću uskoro zatrudniti.

    I slažem se s tim da velika želja za bebom može utjecati na to. Psiha je vražja stvar.

    A također i drugi dio citata...mislim da je Maja jednom rekla da kad je odlučila zatrudnjeti da je prekinula noćne podoje jer se za vrijeme noćnih podoja pojačano stvara prolaktin koji otežava stvar. Maja, sorry ako to nisi bila ti.
    da, ali ja tada jos uopce nisam imala menge poslije poroda, pa je ukidanje bilo u svrhu postizanja ovulacije prvenstveno.

  22. #22
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    Znači, ja imam zbrčkane cikluse jer moje dijete cica samo po noći?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •