Stranica 6 od 55 PrviPrvi ... 4567816 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 251 do 300 od 2721

Tema: Potpomognuta u SPLITU

  1. #251
    Denny avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,668

    Početno

    Ode onaj gornji post, nema veze... Uglavnom, po danu sve savršeno kao da nisam u postupku opće, ali zato po noći - urnebes! Ovo su u mene neke noćne ptice!

    nadda ja nisam radila trombofiliju, nadam se da će se javiti netko tko je.
    Jesen82 dobro nam došla i hvala ti na lijepim željama! Trpam onda i tebe u onaj vlakić, i nadam se da ćeš nam do zime bit trudnica! (kao i većina nas ovdje, of kors!!!)

    Nije mi jasno kako sa prvog AIH odma prelazite na IVF? Kakav je mužu nalaz, kakvo je kod tebe stanje? Koliko ti je godina? Teško je reći hoćeš li sa Femarom imati više stanica, ali ja sam sigurna da hoćeš, jer ti dr. najvjerojatnije neće dati samo Femaru, nego će kasnije vjerojatno dodati i koji Menopur da malo pojaća stimulaciju i dobije koju js više. U svakom slučaju, sa Femarom cure uglavnom dobiju više stanica nego sa Klomifenom (osim mene, ja sam posebna sorta!)

    Nego cure, zna li koja POUZDANO koliko se na onim našim Firulama čeka nalaz bete? Mene nekako kači vikend, sve mi je u kupusu, pa se mislim da li da odem privatno... Ma nije mi problem ona prva koju bi trebala vadit u petak, nego ona druga koju bi trebala ponovit u nedjelju!

    Mom optimizmu nema granica! Trebat će mi dobar padobran da ne tresnem na glavu sa ovog svog oblaka!
    Odoh si skuhat kamilicu i svima vam želim laku i ne-nadutu noć!
    Neka vas čuvaju anđeli.

  2. #252

    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    501

    Početno

    Citiraj Denny prvotno napisa Vidi poruku
    Ode onaj gornji post, nema veze... Uglavnom, po danu sve savršeno kao da nisam u postupku opće, ali zato po noći - urnebes! Ovo su u mene neke noćne ptice!

    nadda ja nisam radila trombofiliju, nadam se da će se javiti netko tko je.
    Jesen82 dobro nam došla i hvala ti na lijepim željama! Trpam onda i tebe u onaj vlakić, i nadam se da ćeš nam do zime bit trudnica! (kao i većina nas ovdje, of kors!!!)

    Nije mi jasno kako sa prvog AIH odma prelazite na IVF? Kakav je mužu nalaz, kakvo je kod tebe stanje? Koliko ti je godina? Teško je reći hoćeš li sa Femarom imati više stanica, ali ja sam sigurna da hoćeš, jer ti dr. najvjerojatnije neće dati samo Femaru, nego će kasnije vjerojatno dodati i koji Menopur da malo pojaća stimulaciju i dobije koju js više. U svakom slučaju, sa Femarom cure uglavnom dobiju više stanica nego sa Klomifenom (osim mene, ja sam posebna sorta!)
    ovakva je moja priča.. ja i muž imamo 28 godina, pokušavamo skoro 3 godine, na prvu inseminaciju sada smo išli nakon 2 i po godine pokušavanja.. znači ništa se nije dogodilo... nisam nikada ostala trudna prirodno... inače živimo u Zagrebu, muž je od dolje i zato idemo u Cito jer između ostalog imamo gdje biti a ja sam oduševljena timom tamo... mene vodi Šparac

    pošto mi dolazimo dolje 3-4 puta dolje godišnje... a na poslu ne želimo da se znaju naši problemi, pogotovo jer se kod mene reže broj zaposlenih.. zamolila sam dr-a da više ne pokušavamo sa inseminacijama..da ne gubimo vrijeme... uostalom mislim da je 3 godine dovoljno čekanje (meni i previše)...nakon obrade sada za AIH, moj muž je imao 90% brzo pokretnih... i nekih 40 milijuna... doktori bili prezadovoljni i ništa... nemam više snage ni živaca čekati.. a svaki atom mog tijela mi govori da su inseminacije dalje gubljenje vremena... nama treba netko da spoji stanicu i spermić jer je očito da oni sami to ne znaju smotani su)

    u svakom slučaju dr.Š je htio još jedan AIH, ali s obzirom na sve ovo gore što sam napisala složio se da idemo na IVF, ja sam htjela u prirodnom ciklusu IVF raditi jer za to trenutno jedino imamo love.. ali je moj dragi Š rekao da mu je žao da ne pokušamo dobiti još bar par stanica, pa je sugerirao Femaru...eto, to je to ukratko... nadam se da će nam i uspjeti... i voljela bih nekako da bar malo ovg prekrasnog optimizma kojeg si puna, pređe malo i na mene

    biti će ti beta super

  3. #253

    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    501

    Početno

    Citiraj Denny prvotno napisa Vidi poruku
    Ode onaj gornji post, nema veze... Uglavnom, po danu sve savršeno kao da nisam u postupku opće, ali zato po noći - urnebes! Ovo su u mene neke noćne ptice!

    nadda ja nisam radila trombofiliju, nadam se da će se javiti netko tko je.
    Jesen82 dobro nam došla i hvala ti na lijepim željama! Trpam onda i tebe u onaj vlakić, i nadam se da ćeš nam do zime bit trudnica! (kao i većina nas ovdje, of kors!!!)

    Nije mi jasno kako sa prvog AIH odma prelazite na IVF? Kakav je mužu nalaz, kakvo je kod tebe stanje? Koliko ti je godina? Teško je reći hoćeš li sa Femarom imati više stanica, ali ja sam sigurna da hoćeš, jer ti dr. najvjerojatnije neće dati samo Femaru, nego će kasnije vjerojatno dodati i koji Menopur da malo pojaća stimulaciju i dobije koju js više. U svakom slučaju, sa Femarom cure uglavnom dobiju više stanica nego sa Klomifenom (osim mene, ja sam posebna sorta!)

    Nego cure, zna li koja POUZDANO koliko se na onim našim Firulama čeka nalaz bete? Mene nekako kači vikend, sve mi je u kupusu, pa se mislim da li da odem privatno... Ma nije mi problem ona prva koju bi trebala vadit u petak, nego ona druga koju bi trebala ponovit u nedjelju!

    Mom optimizmu nema granica! Trebat će mi dobar padobran da ne tresnem na glavu sa ovog svog oblaka!
    Odoh si skuhat kamilicu i svima vam želim laku i ne-nadutu noć!
    Neka vas čuvaju anđeli.
    denny ja ti napisala cijeli memoar i nigjde posta?

  4. #254
    prima avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,142

    Početno

    Citiraj Denny prvotno napisa Vidi poruku
    Nego cure, zna li koja POUZDANO koliko se na onim našim Firulama čeka nalaz bete? Mene nekako kači vikend, sve mi je u kupusu, pa se mislim da li da odem privatno... Ma nije mi problem ona prva koju bi trebala vadit u petak, nego ona druga koju bi trebala ponovit u nedjelju!
    izvadiš ujutru i nalaz iza 14h - ja sam tako jer u 14h završavam sa poslom. sigurno može i koji sat ranije, nalazi se izdaju od 11h.

  5. #255
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    Citiraj crvenkapica77 prvotno napisa Vidi poruku
    bravo adikice

    sta oni u CITA idu uvijek na blastice, iako oplode samo 3 ??
    mislim da ako imaju 3 js za oplodit i ako se lipo razvijaju idu na blastice.

    meni nikad nisu išli

    za tromb. se ne trebaš naručivati, neka bude tamo oko 8 -8.30, nema čekanja, nalaze dobije poštom za 15 dana

    svim curama u postupku želim beturine za past u nesvjest!

  6. #256
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    Citiraj crvenkapica77 prvotno napisa Vidi poruku
    cure koje su trenutno u postupku u CITA, jel su se cetrotidi poceli dobivati besplatno? eno na VV se ne placaju...
    ne znam, nemam taj protokol. znam samo da femaru moram kupiti.
    Posljednje uređivanje od Pinky : 18.09.2010. at 16:23

  7. #257
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    dobro dosla jesen ja i ti cemo se sretat u Cita u 11mj.

  8. #258
    gargamelica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    261

    Početno

    Crvenkapice cetroidi su ti sad na listi besplatnih ljekova a posto i cito radi postupke preko hzzo i oni su besplatni.

  9. #259

    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    501

    Početno

    Citiraj crvenkapica77 prvotno napisa Vidi poruku
    dobro dosla jesen ja i ti cemo se sretat u Cita u 11mj.
    hvala ti morati ćemo smisliti neki znak raspoznavanja

  10. #260
    Denny avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,668

    Početno

    Samo da vas svih skupa pozdravim i pošaljem puno sretnih vibrica ovom našem jesenskom vlakiću!
    Neka nam ovo bude sretna i posebna jesen!

    ~~ Denny ~~~~~ Adikica ~~~~~ aleksandraj ~~~~~ bublica3 ~~~~~ matto ~~~~~ crvenkapica77 ~~~~~ Pinky ~~~~~ pea ~~~~~ medena8 ~~~~~ norah ~~~~~ Jesen82 ~

    Adikice, na tebi je red, nadam se da si spremna za svoje male podstanare, i neka se dobro uhvate za svoju mamicu, pa ćemo nas dvije slati još više baby-prašine ostalima! Sretno draga prekosutra i neka izgledaju vedre i vesele na onoj sličici!!!
    P.S. Ja nisam MM dala niti da presavije onaj papir di je slika!

    Veeeeeliki poljubac svima, večeras poseban Gargamelici!
    Posljednje uređivanje od Denny : 18.09.2010. at 23:29

  11. #261
    gargamelica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    261

    Početno

    Hvala ti denny i ja saljem pusu tebi i mrvama

  12. #262
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    jesen hocemo , imamo mi jos do 11mj, ja samo krizam dane na kalendaru kao da sam u vojsci .....jos 6tj

  13. #263
    mia74 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    477

    Početno

    Ja sam padobranac,ali..
    Mali ispravak.Cetrotide su na bolničkoj listi-to znači da se dobivaju besplatno,SAMO u bolnici..Ako dođete u ljekarnu,onda ih kupujete jer ne možete dobiti recept od svog ginekologa i u ljekarni ih samo podići.
    Zato postoji lista lijekova i bolnička lista lijekova!

  14. #264

    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    501

    Početno

    Citiraj crvenkapica77 prvotno napisa Vidi poruku
    jesen hocemo , imamo mi jos do 11mj, ja samo krizam dane na kalendaru kao da sam u vojsci .....jos 6tj
    da ja ako mi ciklusi budu ovakvi kakvi jesu bi trebala biti na na punkciji od 12.11 na dalje ... htjela sam pitati... pošto nisam bila nikad na IVF-u da li se mogu ravnati kao kada sam išla na AIH... 12dc mi je folikul bio na 18mm i navečer sam si dala štopericu a 14dc ujutro sam bila na inseminaciji.. znači sad bi mi punkcija mogla biti oko 14-og dana a transfer negdje 17dc? naravno ako će mi na Femari rasti folikuli brzinom kao i na Klomifenu... jer na Klomifenu mi se to manje više poklopilo sa mojom prirodnom ovulacijom koja mi bude 14,15,16 dan jer imam cikluse 29,30 dana..i naravno ako će biti što za vratiti.. a moram vjerovati da hoće!

  15. #265
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    Citiraj Jesen82 prvotno napisa Vidi poruku
    hvala ti morati ćemo smisliti neki znak raspoznavanja
    i mene ćete sretati tamo u 11. hehe

  16. #266
    Denny avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,668

    Početno

    I mene! Hehe... Ja ću vas posipat trudničkom prašinom kad dođem na uzv... Dobro, postoji i plan B ako ovo ne uspije, ali o tom, potom. U svakom slučaju ću biti i s vama i uz vas!

  17. #267
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    Citiraj Pinky prvotno napisa Vidi poruku
    i mene ćete sretati tamo u 11. hehe

  18. #268
    nadda avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    505

    Početno

    Citiraj prima prvotno napisa Vidi poruku
    neznam odgovor, samo pozdravljam
    Također,nadam se da ste mi dobro

  19. #269
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    Citiraj Jesen82 prvotno napisa Vidi poruku
    da ja ako mi ciklusi budu ovakvi kakvi jesu bi trebala biti na na punkciji od 12.11 na dalje ... htjela sam pitati... pošto nisam bila nikad na IVF-u da li se mogu ravnati kao kada sam išla na AIH... 12dc mi je folikul bio na 18mm i navečer sam si dala štopericu a 14dc ujutro sam bila na inseminaciji.. znači sad bi mi punkcija mogla biti oko 14-og dana a transfer negdje 17dc? naravno ako će mi na Femari rasti folikuli brzinom kao i na Klomifenu... jer na Klomifenu mi se to manje više poklopilo sa mojom prirodnom ovulacijom koja mi bude 14,15,16 dan jer imam cikluse 29,30 dana..i naravno ako će biti što za vratiti.. a moram vjerovati da hoće!
    neces vjerovat ali i ja sam tako nekako sracunala.....dan -dva gore -dole.....12.11....ali to nemozemo nikako tocno znati......

    ne drzi se za to da bi ti punkcija bila kad i aih.....to nemozes znati a ni dr., ovisi kako budu folikuli rasli...
    moje misljenje da ce ti punkcija biti prije nego sto ti je bila inseminacija.....
    meni npr. aih bio 16dc jednom, drugi put 14dc a punkcija 12dc.....

  20. #270
    matto avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Monn river
    Postovi
    352

    Početno

    Osmi dan na Yasminu,
    svađalački raspoložena nastojim koračati sunčanom stranom ulice
    i usprkos činjenici da su jutros gotovo pa svi obukli jakne ili nešto dugi rukav, idem kao Mali Princ na mojoj majici u kratkim rukavima i prkosim jeseni,
    kao s nekog drugog planeta. Sva sreća taj "džasmin" pijem samo 21 dan
    inače bi se udebljala (nigdje ne piše da tako otvara apetit),
    a tek me onda doc. P. ne bi prepoznao,
    od sutra vježbam intenzivno

    Adikice nadam se da su se blastice udobno smjestile u buši,
    pa kad protegneš noge do kompa piši

    Denny vidim da nestrpljenje ključa, izdrži draga još malo,
    no uostalom kako reče doc. P. trudna si i ovako i onako, je li tako bilo,
    uglavnom kad sam bila trudna, (malo više nego što si ti sada), mučila me ta nadutost koja bi posebno do izražaja došla navečer,
    nekako mi je kad bolje razmislim nadutost bila prvi simptom,
    tako draga moja i prije testa znam da si ti naša trudnica,
    i drugačije ne može biti,

    Koliko vidim ostavljate me kao „vuka samotnjaka„ u listopadu,
    i sve se ukrcavate za vlakić u studenom samo ne znam što je s Aleksandraj,
    ne javlja se posljednjih dana, hajde draga prijavi se da imam ćakulati s nekim osim naravno Janje i Stefani (samo one ne mogu na kavu).

    Jesen tebi dobrodošlica, i s punkcijom možeš računati slično kao i s inemnacijom, e sad ne možeš izračunati u dan točno ali ćeš biti blizu, znam zašto pitaš da posložiš dane na poslu, ali ćeš jasniju sliku imati tek nakon prvog UZV.

  21. #271

    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    501

    Početno

    Citiraj crvenkapica77 prvotno napisa Vidi poruku
    neces vjerovat ali i ja sam tako nekako sracunala.....dan -dva gore -dole.....12.11....ali to nemozemo nikako tocno znati......

    ne drzi se za to da bi ti punkcija bila kad i aih.....to nemozes znati a ni dr., ovisi kako budu folikuli rasli...
    moje misljenje da ce ti punkcija biti prije nego sto ti je bila inseminacija.....
    meni npr. aih bio 16dc jednom, drugi put 14dc a punkcija 12dc.....
    budem vidjela.... već ću više znati sa sljedećom mengom pa ću onda biti pametnija

    Citiraj matto prvotno napisa Vidi poruku
    Osmi dan na Yasminu,
    svađalački raspoložena nastojim koračati sunčanom stranom ulice
    i usprkos činjenici da su jutros gotovo pa svi obukli jakne ili nešto dugi rukav, idem kao Mali Princ na mojoj majici u kratkim rukavima i prkosim jeseni,
    kao s nekog drugog planeta. Sva sreća taj "džasmin" pijem samo 21 dan
    inače bi se udebljala (nigdje ne piše da tako otvara apetit),
    a tek me onda doc. P. ne bi prepoznao,
    od sutra vježbam intenzivno

    Adikice nadam se da su se blastice udobno smjestile u buši,
    pa kad protegneš noge do kompa piši

    Denny vidim da nestrpljenje ključa, izdrži draga još malo,
    no uostalom kako reče doc. P. trudna si i ovako i onako, je li tako bilo,
    uglavnom kad sam bila trudna, (malo više nego što si ti sada), mučila me ta nadutost koja bi posebno do izražaja došla navečer,
    nekako mi je kad bolje razmislim nadutost bila prvi simptom,
    tako draga moja i prije testa znam da si ti naša trudnica,
    i drugačije ne može biti,

    Koliko vidim ostavljate me kao „vuka samotnjaka„ u listopadu,
    i sve se ukrcavate za vlakić u studenom samo ne znam što je s Aleksandraj,
    ne javlja se posljednjih dana, hajde draga prijavi se da imam ćakulati s nekim osim naravno Janje i Stefani (samo one ne mogu na kavu).

    Jesen tebi dobrodošlica, i s punkcijom možeš računati slično kao i s inemnacijom, e sad ne možeš izračunati u dan točno ali ćeš biti blizu, znam zašto pitaš da posložiš dane na poslu, ali ćeš jasniju sliku imati tek nakon prvog UZV.
    ja ti imam već plan:

    najavila sam na poslu da bi uzela jedno sedam radnih dana u 11-om mjesecu i to negjde sredinom

    kada dobijem mengu u 11-om znati ćemo jesmo li po planu i kada mi pada 9 dc... pretostavljam da prije toga ne moram na ultrazvuk (uzimati ću Femaru, ali to mi je isto kao Klomifen... prije 9dc nisam morala dolaziti kod doca)

    kada vidimo kako svi ti dani padaju, pošto se Šparac i moja dokica tu u Zg znaju, zamolila bih ga da me ona pogleda ultrazvučno 9dc (što se ona sama bila i ponudila) i njemu bih došla 11dc..mislim da bih tako sve uspjela... ali vidjeti ćemo kako će ići

    želim ti jednu prekrasnu betu i da Božić dočekaš trudna

  22. #272
    jasna09 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    150

    Početno

    Pinky, poslala sam ti pp. Aj ga pogledaj, plizzzz

  23. #273
    Denny avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,668

    Početno

    matto, riječi ti se pozlatile!
    Kod mene je sinoć bilo burno, pakleni bolovi u trbuhu... Danas je malo bolje, danas su rajski bolovi... Kako god okreneš, meni je trbuh jedan i jedini problem od prvog dana et-a, sve drugo je više-manje ok, bez ijednog simptoma. Problemi su počeli nakon drugog Choragona, i sad mi je malo počelo popuštati, tako da je moguće da je upravo Choragon kriv za sve ovo.
    A moguće da su krive i one dvije male mrve koje su se unutra udomaćile i sad misle da mogu raditi dar-mar...

    Saznat ćemo prekosutra. Odlučila sam ne čekati više - bar ću moći navaliti na tablete protiv bolova, a uostalom 10 dpt za blastice testić već može pokazati... ono što misli.

    Malo me strah. Još ni jedan test na ovome svijetu mi nije pokazao plus. A bilo ih je američkih, engleskih, talijanskih... čak i kineskih...
    Možda mi se ovaj Blekonjin smiluje... ipak je poklonjen od srca i pomno napunjen trudničkom prašinom! Pa tko zna!

    Adikice ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ navijam za mrve i tulum u stomaku!

  24. #274
    maja_st avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    99

    Početno

    Denny, od sveg srca želim ti da se trudnoća potvrdi jednom velikom betom. Divim se tvom pozitivnom stavu......
    I ja sam tako iščekivala, ali sam se suzdržavala za napraviti test jer zbog hormona test može nažalost biti lažno pozitivan. To mi je i dr. P rekao kad sam mu donijela test s plusićem......i odmah me u onaj lab do njih poslao izvaditi betu. Bila je velika pa je posumnjao na blizance......ali bila je to moja danas već jednoipogodišnja mrva.......Zato.....kad odlučiš.......teta beta je prava stvar.....

  25. #275
    Denny avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,668

    Početno

    A ne, ne, neću ja njemu donijeti testić! Donijet ću mu veeeliku betu, i crveni flomaster!..... da potcrta moje ime, i sva imena sa ovog PDF-a......

    Trebam li napomenuti koliko me pucaju hormoni danas... Samo da znate da ima ovdje ljudi čiji bi plus voljela vidjeti još i više nego svoj!

    Veliki poljubac i puno sunčanih vibrica svima!
    Nadam se da ću preživjet današnji dan.

  26. #276

    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    2

    Početno

    Dobro jutro cure,ja sam ovdje nova,nisam bas procitala do kraja sve vase postove ,ali vas molim ako bi mi mogle dati savjet i odgovoriti na par pitanja.
    Prosla sam jedan postupak IVF ,sada u sedmom mjesecu u BiH. Bio je bez uspjeha,prokrvarila sam prije bete. Mislila sam ponovo ici na jos jedan pokusaj na isto mjesto,ali kako je vrijeme odmicalo malo sam postala skepticna,sto zbog uspjesnosti na tom mjestu,sto zbog pristupa pacijentu,i td.
    Inace,imala sam 13 zrelih jajnih stanica,od kojih je 12 bilo oplodjeno.Vracena su mi bila 3 embrija.
    Pocela sam razmisljati da sljedeci postupak radim u Citu u Splitu.
    Na njihovim stranicama sam procitala cjenovnik,medjutim to su stare cijene,tako ako mi mozete napisati koliko kosta kod njih postupak IVF, i ono sto me zanima najvise je sto se tice vaseg novog zakona o MPO. Neke su mi stvari nejasne,odnosno dali je dozvoljeno kod vas zamrzavanje embrija? Takodjer,negdje sam procitala da je dozvoljeno oplodjivanje samo 3 jajne stanice.Dali je to zaista tako? Sory,ako je vec pisano o tome,zaista sam nastojala da sve iscitam,ali opet su mi neke stvari nejasne. Pozdrav

  27. #277
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    pozz vita
    nazalost nije dozvoljeno zamrzavanje embrija
    i nazalost nije dozvoljeno oploditi vise od 3 js
    to mozes npr. u sloveniji ako si u fin. mogucnosti

  28. #278

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Primorje <3
    Postovi
    1,258

    Početno

    Draga Vita,
    moj savjet ti je da odeš negdje van Hrvatske zbog našeg groznog zakona.

    Ja sam imala 12 jajnih stanica, 3 su oplodile i vratili mi dvije, betu nisam ni dočekala već sam prokrvarila. Ostale jajne stanice su mi zaledili, ali ne embrije,jer je to protiv našeg zakona,poslije su mi u prirodim ciklusima odmrzavali i vračali embrije od tih zaleđenih ali samo je 11% mogućnosti da se takvi embriji prime..... e da sam to radila u SLO ili Češkoj.... e tamo bi imala 12 embrija, blastocista.. i već bi bila trudna... samo je problem (nama) što vani taj postupak košta 5.000 e... a mi ih nemamo... zato se ovdje borimo sam besplatnim postupcima preko našeg zdravstva....

    Ako te nešto zanima slobodno pitaj !!

    PS. Ovo sam ti htjela poslati preko privatne pošte, ali pošto si nova na forumu dok ne budeš imala 10-tak postova nećeš moći primat privatnu poštu. Također ti postovi neće biti odmah vidljivi kad ih napišeš dok ih ne pregleda mentorica foruma..

  29. #279

    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    2

    Početno

    Hvala vam na brzim odgovorima.
    Ipak sam dobro shvatila sto se tice 3 js. Nemogu da vjerujem kakvi su to zakoni,ali dobro,necu sada o tome da ne odem sa teme. Ja sam o Splitu razmisljala zato sto mi je relativno blizu. A kada sam cula ovo o 3 js,sada vise neznam sto cu. Moj prvi postupak me je jako puno kostao,jer kod nas nema nista besplatno,dakle ni jedan jedini pokusaj.Split bi i mogla jos nekako finansijski podnijeti.
    Sto se tice odlaska u Cesku,ili Sloveniju,moj prvi problem je viza.Mi koji imamo BiH putovnice,nemozemo nigdje bez vize osim U Hrvatsku,Srbiju,C,Goru,i jos par mjesta.Tako da, dok bi dobila vizu morala bih proci cijelu proceduru,a pitanje je dali bi ju i dobila. Slijedece su finansije.
    Bas sam ocajna,neznam sto napraviti.Sada da ponovo idem na mjesto gdje sam bila male su sanse za uspjeh.

  30. #280
    Denny avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,668

    Početno

    Ako su ti u Citu sa oplodnjom samo tri js veće šanse nego tamo gdje si bila sa 13, onda idi u Cito. Naravno, to ne možeš znati, ali evo ti samo neke smjernice na koje trebaš obratiti pažnju:
    - ako nisi zadovoljna doktorima / klinikom u kojoj si bila, onda ne idi tamo, jer već podsvjesno uvjeravaš sebe da nećeš uspjeti ni drugi put. Povjerenje u dr. je po meni ključ uspjeha, a ti ga nemaš.
    - Cito ima vrhunske stručnjake, novu opremu i dobre rezultate (ne znam kakvo je stanje u tvojoj klinici)
    - stimulirani IVF košta 8.000, a ICSI 10.000 kn (+ lijekovi)

    Moj savjet je da pođete na jedan informativni razgovor, i procijenite sami želite li tamo pokušati ili ne.

    SRETNO u svakom slučaju!

  31. #281
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    vita, ako mozes u Srbiju i CG bez vize, zasto ne pokusas tamo? oni nemaju restrikcija pa propitaj malo gdje i kako... cini mi se da imamo forumasicu koja je ostvarila trudnocu u CG, ali ne sjecam se u kojoj klinici.. samo znam da je bila jako zadovoljna njome... pretrazi malo forum...

    sretno!

  32. #282
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    vita1979, pročitaj malo Potpomognuta u Češkoj-ako razmišljate o toj opciji (manje se čeka nego u MB), cijene i info su na 1. stranici, otprilike su slične kao kod nas (malo su više), i koliko se sjećam-svi koji su zatražili vizu-dobili su.
    Posljednje uređivanje od mare41 : 21.09.2010. at 11:50

  33. #283
    bambus99 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,332

    Početno

    svaki dan vas citam, i cirkam kako napredujete! divim se vasoj snazi i optimizmu ( ipak je zelja za bebeom jaca od svega).ipak djelom znam sta prolazite. svima redom zelim jedan veliki , najveci + na testu...
    denny ja sam 100% sigurna da ce kod tebe biti jedna jaaakkkooooo vveeellliiikkkaaa beturina ! mislim, manju ne prihvacami, nikako

  34. #284

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    2,660

    Početno

    evo drage moje da se javim bili smo na pregledu danas, naša curka je super napreduje i raste, po mjerama smo super. dr. i mi smo zadovoljni ko praščići. Bebuškica nam se nije htjela opet okrenuti en face pa smo je gledali s boka, vidjeli malo uho, nosić (mamin kaže mm.... hehehehe) i ručicu s dugim prstićima i ostale organe!!! i naravno potvrđeno je od zadnjeg pregleda, a bome i slikovito nam objašnjeno da je CURA !!!


    eto toliko od nas pozdrav svim novim curama i naravno starim i svima šaljem gomilu trudničke prašine!!!!

    vas sve

  35. #285
    aleksandraj avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    953

    Početno

    i sve se ukrcavate za vlakić u studenom samo ne znam što je s Aleksandraj,

    Evo me, provirim ponekad i vidim puno akcije..i cekam Denninu betu (samo me zanima da li stizu blizanci)..ovih dana sam u velikoj guzvi na poslu. Slijedeci tjedan zovem CITO pa cu vidjeti, mislim Matto da cemo skupa u 10. jer idem na prirodni...puno vibrica svima..

  36. #286
    bambus99 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,332

    Početno

    blekonja super sta cura odlicno napreduje!
    svim trudilicama, cekalicama,.... saljem puno pojubaca i posipam vas i ja trudnickom prasinom!

  37. #287
    bublica3 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    ST
    Postovi
    2,361

    Početno

    Da vas malo čirnem... Denny svi čekamo tvoj veliki + danas!!! ~~

    Blekonja ~~~

    Cure koje ste u postupku ~~~~~~~~~~ puno sreće

  38. #288
    matto avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Monn river
    Postovi
    352

    Početno

    Dobro jutro, vidim da me Bublica preduhitrila iako sam budna od sedam i čekam da se javi Denny, od te treme jučer nisam stigla ni sastaviti rečenicu na Forumu...no moram priznati da je na poslu također gužva, kako sjednem na komp. tako na kraju radnog dana i ustanem, moja leđa. Aleksandraj, drago mi je da cu imati društvo za baš sam pomislila kako ću biti sama. Nadam da su svi oni "mrgudi" iz čekaonice od prošlog puta u drugom stanju (tako je bila napeta atmosfera s puno ozbiljnih, natmurenih lica samo smo se Denny i ja smijale kao lude, dobro kasnije je meni bilo "tko se posljednji smije njemu cista") , ma da svašta pričam dok čekam ne zamjerite.....
    Denny, obradujm me....

  39. #289
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Denny, uzbuđenje rasteeeeeeeee, teško je dočekati, evo još malo i ovdje ~~~

  40. #290
    goa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    kuća pokraj mora
    Postovi
    486

    Početno

    Evo i mene, željno očekujem Dennynu betu !
    Adikica nam se ne javlja, a i ona bi nas trebala uskoro obradovati!
    Blekonja, tvojoj curki, možda će je moj muškić dogodine čupati za kosicu !
    I da sad ne pišem romane, moram jutros obaviti hrpu stvari, stoga, Deeeennyyy, javljaj visoku brojku!!

  41. #291
    maja_st avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    99

    Početno

    dobro jutro svima.... vidim da smo svi u fazi iščekivanja tete bete by Denny....a nadam se da je beta tako veeeeelika da je neće moć doma donit....
    Ma ima jedno malo pitanje: s obzirom da ste sve nedavno bile ili ste u tijeku s protokolima u CITO zanima me koliko je cijena femare, IVF-a i inseminacije ? čekam još nalaze iz KBC-a pa onda na dogovor.....pa eto da bar s financijske strane budem spremna....

  42. #292
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    denny vam ima dobre vijesti
    kad sam vec ovdje nisam mogla a da vas ne obradujem i uljepsam dan...denny nemoj se ljutiti

  43. #293
    matto avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Monn river
    Postovi
    352

    Početno

    Citiraj crvenkapica77 prvotno napisa Vidi poruku
    denny vam ima dobre vijesti
    kad sam vec ovdje nisam mogla a da vas ne obradujem i uljepsam dan...denny nemoj se ljutiti
    ajme ajme znala sam znala sam i prije Denny zbog simptoma, trudničkih naravno vidjeh te sličice blastica, pardon bebica na drugom forumu savršenstvo, joj moderetorice nemojte nas zaključati ali jednostavno sam

  44. #294
    matto avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Monn river
    Postovi
    352

    Početno

    evo jedan informativan post da se iskupim za plesanje i vibranje,
    dakle draga Maja koliko znam insemnacija je u Cito bilo 1000 kuna
    IVF 4000 kuna, Femara 15 tabletica 600 kuna, 150 kuna menopur (ovo znam sto posto) cetrotide (oko 400 kuna inače to su najskuplje injekcije) štoperica ili ovitrelle joj davno je bio moj zadnji postupak negdje na početku godine totalno sam zaboravila, ali bit će da je 300 kuna i još nešto
    e sada neke cure kažu da imaju "nove cijene" negdje na stranici
    i ma koliko bahato zvučalo nisam ni pogledala, ako su i nove onda nisu puno veće od ovih
    samo ti želim reći da si izabrala dobru ekipu,
    a kad uđeš u postupak vidjet ćeš, cijena će ti biti najamnji problem,
    sretno

  45. #295
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    presretna sam.

  46. #296
    Denny avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,668

    Početno

    Cure moje najdraže... HVALA VAM OD SRCA!

    Ja zaista ne mogu vjerovati da sam doživjela ovaj dan! Uvijek sam mislila da se čuda događaju samo i isključivo drugima... a vidi sad... Gledam u papir s trocifrenom brojkom i svojim imenom, i ne mogu to dvoje povezati u glavi...

    Ne mogu vjerovati da smo ZAISTA stvorili novi život!
    Ne mogu vjerovati da sam... da se ispunila moja najveća želja!

    Presretna sam što je pobijedio optimizam, i što sam povela ovaj predivni trudnički vlakić!
    Vodim vas sve za sobom, SVE!!!

  47. #297
    bambus99 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,332

    Početno

    denny od sve srca ti cestitam! suze su mi krenile dok sam citala tvoj post..! zelim ti jednu mirnu i dosadnu trudnocu!

  48. #298
    goa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    kuća pokraj mora
    Postovi
    486

    Početno

    Citiraj Pinky prvotno napisa Vidi poruku
    presretna sam.
    xxxxx!!!!!
    E sad, kad nam Matto i Pinky i Aleksandraj budu u postupku u listopadu, tribamo lipo organizirati kavicu i slaviti!!

  49. #299
    maja_st avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    99

    Početno

    denny, čestitam ti od sveg srca.......čitam tvoj post i čini mi se kao da ponovno proživljavam trenutke kad sam saznala za svoju trudnoću.....a mojoj mrvici je već godinu i po......

    i cure...pazite da se u vagonu trudničkog vlaka pije samo bezkofeinska kava

  50. #300
    Denny avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,668

    Početno

    Ja sam svoju t... (ajme! ) započela malo drugačijim napitcima... Ali o tome kad dođem malo sebi...
    Posljednje uređivanje od Denny : 22.09.2010. at 14:31

Stranica 6 od 55 PrviPrvi ... 4567816 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •