Stranica 49 od 55 PrviPrvi ... 394748495051 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,401 do 2,450 od 2721

Tema: Potpomognuta u SPLITU

  1. #2401
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Sildad, osmjeh si mi izmamila na lice konačno sam se i probudila. Neću čestitati, obećavam, samo ću se lagano veseliti.

  2. #2402
    sildad avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split
    Postovi
    428

    Početno

    Danas je 1. april, pa se možda to test zeza sa mnom?

  3. #2403

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    1,675

    Početno

    Sildad, samo ću moliti, i još~~~~~~~~~~~~~~~~!!!!Sretno

  4. #2404
    Lua avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    474

    Početno

    Citiraj Mury prvotno napisa Vidi poruku
    Sildad, samo ću moliti, i još~~~~~~~~~~~~~~~~!!!!Sretno
    X i još malo ~~~~~~~~~~~~~~~ da bude sve ok

  5. #2405
    matto avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Monn river
    Postovi
    352

    Početno

    sildad, draga ja ću ipak , s dozom opreza, kako je i meni rekao doc. P. kad sam mu javila za test. No unutarnji glas mi govori da je test u pravu, i naravno da je crtica blijeda pa tek je 10. dnt., usput ni moja nije bila neka "debeljuca", ali je beta bila 270, tako da nema druge ti ideš polako a sigurno mojim stopama , drži se draga znam da je trema ogromna i vjerojatno ti se ruke tresu od uzbuđenja no bit će to uredu, samo čekam da je javi proročica inna .

  6. #2406
    sildad avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split
    Postovi
    428

    Početno

    A meni je rekao da ne ludujem i gdje mi je pamet radit test 10.dnt. Ne mogu vjerovat da jedna veteranka radi ovakve gluposti, ali jednostavno me puklo dok sam pila kavu, a kako ih doma imam 5 komada (onih internetskih, šta se dobiju uz LH trakice), nisam si mogla pomoći. Znam da test neće baš prikazati lažno pozitivan rezultat, nego me opet strah male bete i njenog ne-duplanja, zbog toga ne želim čestitke. Molim cure koje su imale skroz blijede crtice na testu da mi jave kolike su im bile vrijednosti bete.

  7. #2407
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Neću ti čestitat, ali te pratim u mislima... sa željama prvenstveno da budu dobre visine i rast i šaljem ti ogromno srce!

  8. #2408
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Na blasticu beta bi 13 dpt trebala bit preko stotke, nisam pratila što si imala. Meni je na bete oko 300 crtica (ona od LH trakice) bila ful tamna - test ovugnost i onaj neki primatime, to sam radila 13 dan nakon transfera blastice. Ma, reći će ti Poljak već, pitaj ga u glavu, iskreno, neće tebi bit u onome mislite pozitivno. Držim palčeve!!!
    Posljednje uređivanje od ina33 : 01.04.2011. at 14:35

  9. #2409
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    sildad draga nasa

  10. #2410
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    E, da, a oni internetski testovi - njihovi LH su mi bili skroz slabi, kad su mi LH-ovi od primatimea i ovugnostea bili ful tamni. to ti je sad igra živaca - koliko je urin koncentriran, koliko je test osjetljiv. Meni je LH najtamnija u ovugnosta i primatimea, a ovi internetski su mi bili teški za skužit i uvijek svjetliji. U curama koje su slikale te slikice prvi put kad se biljedo vidi blago pozitivan internetski test je 10 dpo (za ove normalno plodne). Evo ti malo tih fotkica - govorim o LH testovima, ne ovima za trudnoću:

    http://www.peeonastick.com/opkhpt.html

    Ma, na kraju je beta jedino razrješenje, ovisi što će ti manje iskidat živce sad.

    Sretno!

  11. #2411
    prima avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,142

    Početno

    Citiraj sildad prvotno napisa Vidi poruku
    A meni je rekao da ne ludujem i gdje mi je pamet radit test 10.dnt. Ne mogu vjerovat da jedna veteranka radi ovakve gluposti, ali jednostavno me puklo dok sam pila kavu, a kako ih doma imam 5 komada (onih internetskih, šta se dobiju uz LH trakice), nisam si mogla pomoći. Znam da test neće baš prikazati lažno pozitivan rezultat, nego me opet strah male bete i njenog ne-duplanja, zbog toga ne želim čestitke. Molim cure koje su imale skroz blijede crtice na testu da mi jave kolike su im bile vrijednosti bete.
    ja ću ko Mojca, neću čestitat samo ću se lagano veseliti.
    9dnt ujutru test-ja crtu nisam vidila, ipak izvadila betu nakon sat vremena, bila je 24, dok sam došla popodne kući iskopala test iz smeća i tek tada sam vidila blidu crticu.sutradan malo jaču, prekosutra beta 85....dalje je sve bilo savršeno

  12. #2412
    TwistedQ avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    236

    Početno

    Sildad,
    kad planiraš vaditi betu?
    Posljednje uređivanje od TwistedQ : 01.04.2011. at 14:45

  13. #2413
    sildad avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split
    Postovi
    428

    Početno

    Ja sam radila test na trudnoću, a ne LH trakicu. Nemam pojma na koliko je osjetljiv, a nije me više ni briga, znaš da je meni beta najvažnija, ovo sam radila više iz zabave, ajmo vidit hoće li išta pokazat 10.dnt. Ovaj put je bio transfer 3.dan. Uspjela sam pronaći svoj test iz 2008.g. kad sam imala biokemijsku (radilo se isto o testu naručenom preko neta) i kad sam uspoređujem ta dva testa, intenzitet druge crtice je tu negdje. Tada sam odmah nakon testa trčala vadit betu i bila je negdje oko 88. E sad se jedino mislim da li vadit betu sutra ili pričekat ponedjeljak. Ti si ina33, zadnji put prošla sve zajedno sa mnom, pa točno znaš koje su vrste moji strahovi.

  14. #2414
    TwistedQ avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    236

    Početno

    Zadnji postupak imala sam gomilu tih internetskih testova i doslovno sam pratila iz dana u dan kako crta tamni. 10. dan crta je bila poprilično blidunjava ali se vidila ( provjerila sam, čuvam ih ).
    Moja beta 11. dan nakon transfera 2 trodnevna embrija bila je oko 120..



    Sritno!!

  15. #2415
    venddy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Split
    Postovi
    858

    Početno

    sildad, nemaš pojma koliko mi je drago zbog pozitivnog testa. Želim ti draga sve, sve, sve najbolje i da ovo bude jedna prekrasna mirna trudnoća.

    Moja M stigla jutros ranom zorom, beta 1,2 a od sutra sam na prvom bockanju. Nema odmora dok traje obnova

  16. #2416
    TwistedQ avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    236

    Početno

    Znam kakva je muka sam biokemijskom trudnoćom i čekanjem bete, ja bi je vadila sutra i u ponedjeljak provjerila da li se dupla..

  17. #2417
    venddy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Split
    Postovi
    858

    Početno

    ja sam isto imala te testove za trudnoću koje dobiješ uz LH. Prošli IVF na 14 dan ujutro, prvi urin, crtica se pojavila ali je bila blijeđa od kontrolne. Kad sam 2 sata kasnije izvadila betu bila je 1545 tako da boja na tom testu očito nije presudna

  18. #2418
    sildad avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split
    Postovi
    428

    Početno

    A stvarno sam pukla totalno. Čekam da idem na aerodrom po muža, a nemam šta radit do tada, pa se bavim glupostima. Sad sam radila LH trakicu i druga crta se baš lijepo vidi. Eh da je barem takva na testu za trudnoću. Do sada sam bila totalno mirna, a sad mi slijedi igra živaca. Ja sam za to da vadim betu sutra, a muž mi neda, kaže da hoće veliku lijepu brojku i da još sačekam ponedjeljak.

  19. #2419
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Sildad, iskreno, pričekala bi pon možda, nakon ovih mojih i tvojih iskustava. Tj. pričekala bi službeni dan vađenja bete, osim ako ti nije iz nečeg drugog bitno - tipa trebaš počet pit antibiotik za nešto drugo pa da znaš možeš li ga mirno krknut ili ne, ići na put itd. Ikustvom kolika je beta na službeni dan bete i onda praćenjem moći ćeš lakše i brže do odgovora jesu li visine OK, iako, na trodnevne su dozvoljene veće varijacije, za blasticu se točno zna kad se implanirala i lakše je skužit je li je ili nije OK (barem mi tako rekoše tj. tako sam shvatila giniće). Sretno.. .ako je tolika frka vis-a-vis mirnoće i živaca, popij normabel (ili ugrogestane uzmi oralno) - ali NAKON što dovezeš muža s aerodroma, utječe na vožnju.

    Mislim na tebe preko vikenda i poslije toga!

  20. #2420
    anabanana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    444

    Početno

    Citiraj sildad prvotno napisa Vidi poruku
    Obzirom da sam ja na dva UZV vidjela srce da kuca i opet je ispalo loše, mislim da ću se ja tek smirit kad mi dijete završi fakultet.

  21. #2421
    sildad avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split
    Postovi
    428

    Početno

    A čuj, jednom si mi u mailu rekla da svi gledamo iz svojih cipela, tako da ako i budem radila betu sutra, ponovit ću je i u ponedjeljak, srijedu...
    Znam da utrići tako djeluju, previše sam ih puta uzimala. Nadam se da je ovo zadnji put.

  22. #2422
    prima avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,142

    Početno

    LH testovi su osjetljiviji od onih za trudnoću, zato ih neki i koriste u svrhu ranog otkrivanja trudnoće. ovo je definitivno potvrda da je neka količina HCG-a u tijelu, koliko šta, sve znaš, triba pratit betu. ja bi već bila u analize , a ti ćeš, naravno, kako ti je najlakše

  23. #2423
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Sildad, moja frendica farmaceutica bila je pred mjesec dana na seminaru koje je organiziralo Hrv. farmakološko društvo (komora ili tako nešto, uglavnom ne neka farmaceutska kuća), tema je bila "Primjena ljekova u trudnoći" i puno se govorilo upravo o štetnosti normabela. Znam da ga lječnici uredno propisuju u trudnoći, ali farmaceuti su totalno protov toga. Evo, čisto za info.
    Prilažem i podatak o mojoj beti, ako će ti koristiti: 11. dan bila je 165,5. Transferirane 2 blastice i 1 6-stanični.

    Ja sam za to da napraviš sve što će te učiniti mirnijom, ako to znači beta sutra, onda je učini. Pa ponovi u ponedjeljak, pa ako treba i u srijedu.
    Kad sam kupovala test Shanti mi je rekla da je Ovugnost najosjetljiviji, budeš li se opet odlučila za test.
    Čvrsto držim fige, mislim na tebe i vibram za lijepi razvoj događaja.
    ************************************************** ************************************************** ***********************

  24. #2424
    sildad avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split
    Postovi
    428

    Početno

    Venddy, žao mi je šta ti nije uspjelo, ali me tješi da ideš na stimulaciju. Doći ću u Cita kad ti bude punkcija pa da se i ja tebi malo smijem.

  25. #2425
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Sildad, napravi onako kako će ti najbolje osigurat unutarnji mir, nema ti druge. Ako ćeš bit mirnija danas izvadit betu - vadi. Ako ništa, s time ćeš dobit trend rasta (bit ćeš pametnija za podatak "danas i u ponedjeljak"). Ako ćeš bit mirnija živjet u neizvjestnosti -napravi tako. Iz tvojih cipela ti sada nema, neko bi dao sve da je u njima, a ja razumijem dvojbe i stojbe.

  26. #2426
    sildad avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split
    Postovi
    428

    Početno

    Bez brige cure, gušim se od kašlja, ali ne pada mi napamet piti bilo šta od lijekova.
    Ja sam nekako osoba trenutka, pa ću valjda odlučit šta ću povodom bete sutra kad se dignem. Ali test sigurno ponavljam sa prvim jutarnjim urinom.

  27. #2427

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    276

    Početno

    Citiraj sildad prvotno napisa Vidi poruku
    Molim vas nemojte mi još čestitat, napravila sam test, znam da je rano 10. dnt i to nije bio prvi jutarnji urin, crtica je jedva vidljiva, da mi se čini da umišljam.
    ...znala sam,znala sam....
    punooooooooooo vibrica da i dalje sve bude super ˇ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  28. #2428
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Sildad ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ za prekrasnu betu!
    Venddy ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ za dobitni postupak!
    I pusa svim trudilicama!

  29. #2429
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Sildad, ako je kašalj ono baš ful jak, ipak zvrcni svoju opću dr. možda, vjerojatno postoji nešto prirodno i biljno što možda možeš piti za smirenje. Naime, kašalj u trudnoći isto nije dobar, ali mislim da se to odnosi više na kasniju trudnoću. Ni temp preko 38, recimo, nije dobra... Tj. uvijek je to omjeravanje rizika i koristi - kod lijekova u trudnoći.

  30. #2430
    žanet avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Lokacija
    Split
    Postovi
    116

    Početno

    Sildad,ja sam prvi test radila 10dpt i bila je blijeda crtica koja je do kraja dana bila sve tamnija(virila sam u test svaki po ure misleć da umišljam).Betu sam vadila 12dpt i bila je 324kako piše u potpisu.Beta će bit pozitivna,samo da se lipo dupla!!!!!!

  31. #2431
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Sildad, btw, ovitrelle se izluči nekih 6-7 dana nakon aplikacije, znači, blijedo je pozitivno, sad treba vidit visinu.

    Ovo s gledanjem crtice jednog te istog popiškenog testa tijekom cijelog dana - meni se čini da je normalno da to postaje tamnije. Evo, bačeni LH test, di se LH testni samo naznačio - ono, ful blijed - do kraja dana u smeću postane totalno pozitivan. Zato i kažu očitati isključivo u roku od 5 min, poslije nema neku dg. vrijednost.

  32. #2432
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Sildad, za kašalj je dozvoljen islandski lišaj. U slučaju visoke temperature lupocet.
    Moj dragi se zbližio sa svim magistrama u našoj ljekarni i apsolvirao na temu ljekova u ranoj ranoj trudnoći.... I naravno, med i limun, niš drugo nije baš preporučljivo.
    Držim fige.

  33. #2433
    sildad avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split
    Postovi
    428

    Početno

    Hvala cure. Otišla sam po muža, nismo se vidjeli 3 tjedna, pa smo otišli odmah s aerodroma na Bačvice popit kavu i prošetat. More i sunce me totalno opustilo, nisam bila već par dana vani radi ove viroze ili prehlade, ne znam ni ja šta je točno u pitanju. Bit će, šta mora biti, sutra ponavljam test da vidim jel crtica tamnija, jer ova danas je stvarno dosta blijeda, a onda beta sutra ili ponedjeljak.

  34. #2434
    gargamelica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    261

    Početno

    Sildad evo i mene koja je 11dpt (transfer treci dan ) radila test zbog smedeg brljabljenja i bacila ga u smece jer nije bilo druge crte.Pa nesto me mucilo i nakon 10 min izvadim ga i bila je blida crtica
    A 14 dpt beta preko 1000
    I evo me u 28 tjednu
    Sretno !!!!!!!!!
    Wenddy zao mi je ali hrabro naprijed!!!!

  35. #2435
    sildad avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split
    Postovi
    428

    Početno

    Jutros sam ponovila test i nema druge crtice, pa čak ni blijede. Vjerovatno je biokemijska u pitanju. Eto zašto je glupo raditi testove, samo se ukomiraš bezveze. U svakom slučaju vadim betu, pa ćemo vidjeti.

  36. #2436
    Denny avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,668

    Početno

    Joj sildad

  37. #2437
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Sildad...

  38. #2438

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    1,675

    Početno

    Sildad, ja se ipak još nadam dok beta ne dokaže suprotno.
    Denny, kako si mi ti? Do koliko tjedana si dogurala? Pusa tebi i tvojim princezama!!!

  39. #2439
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Sildad, . Ipak napravi betu, jer s testovima svakakvih iskustava.

  40. #2440
    sildad avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split
    Postovi
    428

    Početno

    Da, idem vadit betu. Oprostite šta sam jučer digla uzbunu nizašto, baš mi jutros nekako neugodno zbog toga. Uvijek sam govorila da vjerujem jedino beti, pa sam opet išla radit test bez potrebe, ali valjda mi se malo pomutio um jer sam bila bolesna i sama doma već par dana. U svakom slučaju šaljem vam puno poljubaca šta ste jučer bile tu za mene i javim betu čim budem znala.

  41. #2441
    prima avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,142

    Početno

    sildad

  42. #2442
    žanet avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Lokacija
    Split
    Postovi
    116

    Početno

    sildad

  43. #2443
    tikica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    150

    Početno

    sildad draga drži se

  44. #2444
    tikica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    150

    Početno

    Drage moje mi jučer bili na UZV sve je ok, vadila sam prvi put betu koja je 16858,1 H U/L
    Imamo jednog bebača, a ja sam se nekako nada blizancima, ah kako se kaže jedan ali vrijedan.
    Samo me buni računanje po dr. sam u 5+3/7, a ja već računam 6+1.
    Kako vi to računate transver je bio 10.03.?
    Šta vam se pari od bete nisam puno tražila, ali ono šta sam našla mislim da je to ok?

  45. #2445
    prima avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,142

    Početno

    tikice doktor bi trebao računati od 1dc, a za IVF-ovke se može i preciznije po danu punkcije (ne transfera, odnosno ako ćeš po transferu, uzmeš u obzir koji dan je transfer).
    dakle tjedni trudnoće po punkciji su 2 tjedna+dani od punkcije naovamo.
    ili, korigiraš 1dc, tako da od dana punkcije oduzmeš 2 tjedna, pa onda računaš od tako dobijenog 1.dc.
    koliko znam ,doktori to ne rade tako, nego klasika po 1.dc. ja sam bila frikuša pa sam sama sebi to sve preračunavala precizno (meni su u igri bila 2 dana razlike od idealnog ciklusa+1dan zbog prestupne godine, kojeg kalkulator kod mog soc.ginića nije uračunao-ovo vezano za termin poroda)
    kalkulator
    Posljednje uređivanje od prima : 02.04.2011. at 11:35

  46. #2446
    nadda avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    505

    Početno

    Evi sad me Sildad zamolila da vam javim,beta je 3,9.Žao mi je draga!

  47. #2447
    matto avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Monn river
    Postovi
    352

    Početno

    sildad, nemam riječi takav sam ishod najmanje očekivala,

  48. #2448
    gargamelica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    261

    Početno

    Joj Sildad bas mi je zao

  49. #2449

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    1,675

    Početno

    sildad draga ..drži se, ne znam što reći
    Posljednje uređivanje od Mury : 02.04.2011. at 14:59

  50. #2450
    anabanana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    444

    Početno

    silidad, jako mi je zao.........

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •