Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 99

Tema: Ubod krpelja

  1. #1
    gabrijela7 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    111

    Početno Ubod krpelja

    danas smo otkrili ubod krpelja i to u uhu,....dr nam je dao sumamed odmah i reko po potrebi da se javimo....ali ja sam van pameti pa me zanima ima li netko iskustva s tim živinicama?

  2. #2
    Elinor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    North
    Postovi
    1,490

    Početno

    A baš se požurio sa sumićem!
    Krpelji mogu prenijeti bakteriju koja izaziva boreliozu i ta se bolest liječi sumamedom, ali koliko ja znam čekaju se neki simptomi (najprije se pojavi velika tamnocrvena oteklina na mjestu uboda, javlja se brzo nakon uboda i brzo se povećava).
    Krpeljni meningoencefalitis izaziva virus i u tom slučaju bolest ima dvije faze. Prva faza izgleda kao obična viroza a u drugoj se javljaju znakovi meningitisa. Između prve i druge faze zna proći 5-10 dana.
    Ako je na mjestu uboda ostala samo sitna točkica, ja bih zatražila drugo mišljenje u vezi sumameda.

  3. #3
    gabrijela7 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    111

    Početno

    danas jhe većpopila prvu dozu sumameda, tako da od drugog mišljenja nemamo ništa vezi njega,...mene samo zanima jesmo li s tim sumamedom rješili problem ili i nakon njega ima opasnosti od zaraze . uvuko se u pregib uha, gdje sam ga jedva uočila, bio je jako sitan a uho je bilo puno nekih crnih sitnih mrvica.. jel to krv? ili šta?

  4. #4
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    znate li gdje ste pokupili krpelja?
    u nekim područjima je veća u nekim manja vjerojatnost da su zaraženi

  5. #5
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    mislim da bez obzira na sumamed treba pratiti stanje 2-3mj, ali ja nisam medicinske struke

  6. #6
    Elinor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    North
    Postovi
    1,490

    Početno

    Moguće da je to zazušena krv, ili pak ostaci krpelja (ako ga nisu uspjeli izvaditi u jednom komadu).
    Na žalost, nisu sa sumamedom uklonjene sve opasnosti jer protiv virusa antibiotici ne djeluju. No borelioza je ipak češća od meningitisa pa ne trebaš paničariti, ali budi na oprezu. Ako dobije temperaturu za koji dan ili ti nešto drugo bude sumnjivo, piči doktoru i obavezno spomeni krpelja.
    Moja mama je u dvije godine triput imala boreliozu!

  7. #7
    gabrijela7 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    111

    Početno

    mrvice su bile dok on nije uklonjen,...jučer sam uočila te mrvice ali sam mislila da se djete češalo pa da je rastvorilo krv i očistila sam joj al nisam uočila krpelja jer je bio uvučen,...jutros mije pažnju privuklo opet jer je uho bilo puno tih mrvica pa sam malo bolje pogledala i vidila ga, na mjestu je ostala samo mala točkica,...zacrvenilo se tek poslje mrvicu jer sam ja to noktima stiskala u slučaju da je još nešto ostalo,...u području smo južne dalmacije...znači da je krpelj sigurno bio tu 24 sata.

  8. #8
    Elinor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    North
    Postovi
    1,490

    Početno

    Bit će sve ok. Mjesto uboda i nezaraženog krpelja svrbi, čak tjednima, normalno da se češka. A crvenilo kod borelioze ti naraste do veličine dlana, tako da to sigurno nije to (a sad ste i pod sumićima pa nemaj brige). Samo imaj na umu u bliskoj budućnosti spominjati krpelja svaki put kad idete doktoru.

  9. #9
    gabrijela7 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    111

    Početno

    nisi me shvatila ona kaže da to nju uopće ne češe, pa mi nije jasno odakle su bile sve te puste mrvice???
    dala nam je dr i neki sprej pa mjesto uboda prskamo i s tim ipak mislim da će mi trebat dosta vremena da prestanem strahovat

  10. #10
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    mislim da mu treba oko 10h da se smjesti
    ja sam imala jednog prije 2mj i također me svrbilo mjesto uboda
    čitala sam da južno od Save OBIČNO nisu zaraženi, ali naravno, to ne mora biti pravilo

  11. #11
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    ove godine ih ima jako puno
    ne bi vjerovali ali mi smo danas na ananasu kupljenom u trgovini našli krpelja, to mi stvarno nije jasno kako

  12. #12
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    mislim da se stvarno nemaš čega bojati, pogotovo ne nakon sumameda.
    kod moga se zadnji krpelj uvukao poprilično, već nabubrio i sve oko njega je bilo crveno.
    antibiotik nismo dobili, ali evo sve je prošlo bez problema iako sam ga pratila non-stop.

    inače, zaradio je krpelja tamo gdje uopće ne znaju da postoji. nitko ne pamti da je ikada ikoga krpelj napao.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    2

    Početno

    samo bez panike,ako nema iritacije i svraba onda skoro da i ne postoji sansa da je krpelj zarazan

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    za berliozu uopce ne moras imati vidljivu koronu i imati popisane simptome

    zaraza se vidi tek iz krvnih pretraga

    mene je svojevremeno piknuo krpelj u nl, skuzila sam ga valjda nakon sat vremena, nije se jos posteno ni primio i nije uopce ni poceo sisati krv i zarazio me (struka naime prica da krpelj mora biti prikacen bar 24 sata da bi doslo do infekcije i bla bla)

    ja sam otisla kad je korona bila vidljiva i dobila sumamed (simptomi su mi naravno izbili prilikom posjete zagrebu)

    mjesto di me piknuo krpelj je cijelo vrijeme ostalo crvenkasto (za razliku od predhodnih krpelja kad nije bilo nikakvih znakova iritacije nakon dan-dva)

    napomena, nisam ja neki manijak koj skuplja krpelje pa ih testira na sebi nego setam pese na sve strane pa nekad pokupim i ja krpelja

  15. #15
    berlinka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    534

    Početno

    Moj mali (13 mjeseci) jučer je u Ivanić-Gradu pokupio krpelja . Probali smo ga sinoć izvaditi, ali s obzirom da mu je glavica ostala, otišli smo u Klaićevu da ju izvade. Rekli su nam da je to nepotrebno jer bi tijelo ionako izbacilo strano tijelo, a ako je krpelj zaražen, onda je i mali već zaražen. Glavicu su ipak izvukli.
    Zvala sam jutros i pedijatricu i rekli su mi da se ništa ne može napraviti, nego promatrati dijete sljedeća 4 tjedna. Ja sam u prilično u panici. Može li se taj krpelj igdje poslati na analizu da se vidi je li zaražen?

  16. #16
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Ne trebaš biti u tolikoj panici. Prati mjesto uboda, eventualno si zapiši kad je krpelj izvađen, čisto da imaš podatak u slučaju nekakvih simptoma.
    Kod nas su krpelji jako česti, pregledavam dijete svaki dan, pa opet zna pokupiti krpelja.

  17. #17

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    nemojte toliko paničariti oko krpelja, pa i ih skinemo i po 10-ak kad se vratimo s planinarenja

    jednom je dijete slučajno imalo temperaturu od prehlade + krpelja od dan prije iz šume, pa smo otišli dežurnom infektologu:

    rekao je da za meningitis nema straha s obzirom na lokaciju gdje smo bili, a za boreliozu da pratimo područje oko uboda sljedećih mjesec dana

    vadimo ih pincetom obrnuto od smjera kazaljke na satu

  18. #18
    berlinka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    534

    Post

    Hvala na utješnim riječima! Možda i ne bih paničarila da mi nisu rekli "ako je krpelj zaražen, onda je i dijete već zaraženo".

  19. #19

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,084

    Početno

    Ako slučajno ne znate, nikako nemojte mazati krpelja, alkoholom, acetonom, ulje niti bilo čime. jednostavno ga skinite kako je ovca ij. napisala BEZ DA GA ČUPATE VAN, samo ga OKREĆITE obratno od smjera kazaljke

  20. #20
    gabrijela7 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    111

    Početno

    jesu li ti dali sumamed?

  21. #21
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj gabrijela7 prvotno napisa Vidi poruku
    jesu li ti dali sumamed?
    Ovo vjerojatno ovisi o dr. Kod nas ni jedan dr. ne daje preventivno antibiotik za ugriz krpelja, a nalazimo se u "opasnom" području i kao što sam rekla ima jako puno krpelja.

  22. #22
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Ne treba okretati, samo povuci.
    Sto manje suvisnih manipulacija, okretanja, stiskanja, namakanja...

  23. #23
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Jučer sam baš jednog vadila MM s onom "penkala" pincetom, izvađen je u sekundi, a meni je pratio osjećaj da ću povratiti satima.
    Neopisivo mi se gade.

  24. #24
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Ja mislim da ja to u životu nisam vidila, sad sam googlala da vidim kako uopće izgleda. brrr
    A u djetinjstvu sam jako puno bila na selu i stalno u prirodi, valjda tamo njih nema baš.

  25. #25
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    Ja mislim da ja to u životu nisam vidila, sad sam googlala da vidim kako uopće izgleda. brrr
    A u djetinjstvu sam jako puno bila na selu i stalno u prirodi, valjda tamo njih nema baš.
    Dok sam bila mala, bili smo stalno u šumi i travi, a krpelje nismo imali, danas ih ima za poluditi.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo vjerojatno ovisi o dr. Kod nas ni jedan dr. ne daje preventivno antibiotik za ugriz krpelja, a nalazimo se u "opasnom" području i kao što sam rekla ima jako puno krpelja.
    Ni kod nas. Ionako je mala šansa da će zaista i trebati sumamed. Tek ako se na koži pojave fleke tipične za boreliozu, onda ga daju (to je obično 2-4 tjedna nakon ugriza krpelja).

  27. #27
    bebeto avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    na otoku kristalnih zvijezda
    Postovi
    906

    Početno

    Ja sam curki našla krpelja u glavi prije mjesec i po dana. Već je bio dobro nabubrio od krvi. Iz panike išćupala sam ga pincetom baš onako kako nisam trebala pa je ostao dio koji smo išćeprkali iglicom...uglavnom zvali smo doktoricu koja je rekla da dodjemo ako se mjesto uboda zacrveni a ako ne nikom ništa. Umirila me činjenicom da kod nas nije bilo slučajeva zaraženih krpelja, ali strah uvijek postoji. Prije dva tjedna curka je dobila visoku febru koju nismo mogli nikako spustit, trajalo je samo 24 sata, prekojucer identična stvar. Jutros sam bila u doktorice da joj izvade krv jer me uzasno strah da to nema nekakve veze sa tim krpeljom. Krvna slika je uredna,leukociti normalni i tek malo poviseni trombociti, doktorica kaze viroza. Kakve su to fleke specificne za boreliozu ??? Kakvi su još simptomi ???

  28. #28

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    http://zdravlje.hzjz.hr/clanak.php?id=12674

    Točno tako izgleda, ne možeš fulati kad vidiš.

  29. #29
    bebeto avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    na otoku kristalnih zvijezda
    Postovi
    906

    Početno

    Martina hvala ! Mojoj curki se mjesto uboda više i ne vidi i nema nikakvog osipa pa se nadam da je ova febra ipak od obične viroze....koliko straha čovjeku ulije tako mala beštijica...

  30. #30
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj berlinka prvotno napisa Vidi poruku
    Moj mali (13 mjeseci) jučer je u Ivanić-Gradu pokupio krpelja . Probali smo ga sinoć izvaditi, ali s obzirom da mu je glavica ostala, otišli smo u Klaićevu da ju izvade. Rekli su nam da je to nepotrebno jer bi tijelo ionako izbacilo strano tijelo, a ako je krpelj zaražen, onda je i mali već zaražen. Glavicu su ipak izvukli.
    Zvala sam jutros i pedijatricu i rekli su mi da se ništa ne može napraviti, nego promatrati dijete sljedeća 4 tjedna. Ja sam u prilično u panici. Može li se taj krpelj igdje poslati na analizu da se vidi je li zaražen?
    Ne može se krpelja nekamo poslati da se vidi je li zaražen.
    Međutim, kod djece u toj dobi skoro pa uopće nema krpeljnog meningoencefalitisa (iz nepoznatog razloga). A lyme boreliozu se prepozna i lako liječi kad se pojavi crvenilo na koži.

  31. #31

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,084

    Početno

    Ne treba okretati, samo povuci.
    Sto manje suvisnih manipulacija, okretanja, stiskanja, namakanja...
    Jednostavnije ga je okretati kako samo gore napisala, jer oni se "ukopavaju" na suprotnu stranu, ako ga samo povučeš, otkidaš tijelo 90% (jedino ako je već napijen i ispao bi i sam)

  32. #32

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Citiraj VIPmama prvotno napisa Vidi poruku
    Jednostavnije ga je okretati kako samo gore napisala, jer oni se "ukopavaju" na suprotnu stranu, ako ga samo povučeš, otkidaš tijelo 90% (jedino ako je već napijen i ispao bi i sam)
    Možda kad je već ukopan, ja ga ne vrtim dok je "friški", samo ga vertikalno iščupam. Mi stanujemo blizu šume pa kad se djeca vrate odmah ih pregledam, maloj sam prekjučer pincetom izvukla iz bedra jednoga, samo pošpricala Octeniseptom poslije i to je to, za par minuta ne znam ni gdje je bio. Uopće ne paničarim oko tih krpelja.

  33. #33
    rutvica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    436

    Početno

    Citiraj VIPmama prvotno napisa Vidi poruku
    Jednostavnije ga je okretati kako samo gore napisala, jer oni se "ukopavaju" na suprotnu stranu, ako ga samo povučeš, otkidaš tijelo 90% (jedino ako je već napijen i ispao bi i sam)
    Bolje ga je okretati, ne zato jer se ukopavaju na jednu stranu nego im je rilce oblikovano kao četkica s "čekinjama" okrenutim prema gore - dakle zakači se slično kao rilce pčele, pa kad samo vučeš dobijaš najveći otpor, a okretanje ga smanji - no nije bitno na koju stranu, može i malo lijevo, malo desno - svejedno je.

    Glavni probl. jest da ga svako stiskanje (prstima ili pincetom) potiče na povraćanje, što povećava mogućnost zaraze. Isto je i s namakanjem u ulju, alkoholu i sl. A, pogotovo ako je mali, teško ga je uhvatiti da ga ne stisneš - ja se uvijek trudim prstimaili pincetom primiti ga sasvim nježno i malo rotirati i vući, pa najčešće uspijem izvući cijelog. Nakon toga stavim na ubod jednu kap ravensare (antivirusno et. ulje) i ne mislim dalje o tome. Stvarno nema mjesta panici, oni su jednostavno dio života

    Da bih si pojednostavila život, namjeravam kupiti tick twister, užasno jednostavnu i precijenjenu spravicu koja funkcionira kao mali pajser . s njim se krpelj lagano uhvati pri dnu, zaokrene i izvadi. Da ne košta bezobrazno previše već bi ga kupila, ali ove godine sam ih se toliko navadila da sam popustila i kupujem. Ima ga u ljekarnama i pet shopovima.

    I da - nije panika ako ostane glavica u tijelu - tijelo će ju samo izbaciti s vremenom - slično kao bodlju morskog ježa. Ne povećava mogućnost zaraze, tako da se možete opustiti

  34. #34

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Moja je pokupila krpelja prvi put kao beba (11 meseci) u kosi. Od tada nebrojeno puta. Apsolvirali smo vađenje.
    Prvi put su nas navozali po lekarima, te infektivna klinika, pa posle 6 nedelja vađenje krvi na boreliozu (iz vene, vrištala je jadna, dva doktora rekla da mora!)....
    Od tada više ne idemo kod dr. Ja sam jedno vreme te krpelje lepila selotejpom u jednu svesku i pisala datum kad su izvađeni i odakle, a onda sam i to prestala.
    Sistem je taj da ju, kad smo u vikendici, pregledam dva puta dnevno i najčešće tad i istuširam. Kad uđe u kuću na ručak i uveče pre spavanja. Tako ih skidamo kad se tek, tek prikače, dok još ne uđu duboko i ide jako lako. Posle mesto uboda premažem alkoholom, pincetu isto operem alkoholom i to je to.
    Ponekad joj skidam i dva, tri dnevno, prošle godine ih je bilo 5-6 za celu sezonu.
    Strah me je jedino za kosu, jer joj je duga i gusta pa ako vidim da se češe onda ispregledam malo, koliko da.

  35. #35
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Krpelji u kosi su razlog zašto dijete ljeti šišam mašinicom na 3 mm. Zimi ide normalno kod frizerke.
    Ima gustu kosu i ovako kad je na 3 mm vidim do kože cijelu glavu.

  36. #36

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,084

    Početno

    lagano uhvati pri dnu, zaokrene i izvadi. Da ne košta bezobrazno previše već bi ga kupila, ali ove godine sam ih se toliko navadila da sam popustila i kupujem. Ima ga u ljekarnama i pet shopovima
    Ma super si to objasnila pisala sam nabrzinu

    Te spravice su 8,9 kuna, ne znam o kojoj cifri ti pišeš ? Nedavno sam kupila jednu

  37. #37
    rutvica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    436

    Početno

    Citiraj VIPmama prvotno napisa Vidi poruku
    Ma super si to objasnila pisala sam nabrzinu

    Te spravice su 8,9 kuna, ne znam o kojoj cifri ti pišeš ? Nedavno sam kupila jednu
    pa gdje? idem odmah kupiti ja govorim o ovome ili sličnome: http://poin.co.jp/uresuji/skin_hook_tick.jpg jedino sam još vidjela one pincete za krpelje iz dm-a i nisu mi se pokazale učinkovite nažalost (ne mogu zahvatiti malene)..

  38. #38

  39. #39

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,084

    Početno

    inače, viđala sam ih i u malim pet shopovima, u zoo cityju sigurno ima i tak

  40. #40
    rutvica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    436

    Početno

    aaa, fora je taj tvoj - isti princip, ali jeftiniji - no ja sam jučer pokleknula i kupila ovaj skuplji prije nego sam dočekala tvoj odgovor. sad jedva čekam da nekog ugrize krplje, da isprobam!

  41. #41
    crnka84 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    626

    Početno

    Prije tjedan dana završila sam sa starijim ( 4,4 godine ) na pedijatriji radi temp od 40,3, 2 dana prije toga smo bili u travi i iako sam ga pregledala detaljno, krpelja nisam uočila. Taj isti dan kad smo bili u parku, navečer je dobio temp, 38.6, tek 3. dan je skočila na 40,3. Na pedijtriji su mi rekli da ima upalu grla, i dobio je sumamed, 3 dana smo ga pili. I večeras u samoj unutrašnjosti uha sam uočila malu crnu točkicu, ne mogu je maknuti, čini se da je ispod kože, ne mogu procjeniti da li je krpelj ili nešto drugo. Da li je moguće da je krpelj toliko dugo ostao? I što sad? S obzirom da je popio sumamed, kakve su nam šanse da prođemo bez zaraze? Ujutro ga odmah vodim pedijatrici, ali sad sam se baš stresla, i nije mi jasno kako nisam primjetila tu točkicu

  42. #42
    tocekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,373

    Početno

    Dižem temu jer je u ovo doba opet aktualna. Jučer sam našla jednog na svom klincu. Nije bio u prirodi, parku, šumi, već ga je pokupio na putu u ili iz škole.Zato čim izađete van, bez obzira dal ste bili u prirodi ili ne pregledajte se. On je već s 3 godine pokupio boreliozu, a da mi krpelja nismo našli (vjerojatno ga je sam izgrebao čim ga je upiknuo). Tada je dobio atipičnu formu osipa pa su ga na zaraznoj poslali na serologiju za parvovirus i boreliju .
    Posljednje uređivanje od tocekica : 05.05.2016. at 14:18

  43. #43
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,117

    Početno

    Je l netko koristio nešto preventivno protiv krpelja? Ja sam danas kupila u apoteci nekakav sprej za djecu Zona Vital Natura Kids. To je nešto na bazi eteričnih ulja. Zanima me zapravo djeluje li to uopće? Mi smo već svi pokupili po jednog, a ja čak dva. Zadnjiput u prirodi sam mu uvukla hlače u čarape, al ga pustim u kratkim rukavima, u bijeloj majici i stalno ga pregledavam kao mama majmunica Uspjela sam bebeku s majce skinuti šetajućeg.

  44. #44
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    ja spricam cipele i nogavice s dipterolom protiv komaraca i krpelja. a etericno lavande ih isto tjera (par kapi u vodu)

  45. #45
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Jakov vec cetvrti u 2 tjedna :/ lajnu cu mu psecu nabaviti.

  46. #46
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Meni je ovaj filmić bio prilično poučan:
    https://www.youtube.com/watch?v=WpOyWesQtgc

    Na ovoj temi ima super informacija.
    http://forum.roda.hr/threads/55455-K...87-molim/page3


    I moja je imala jednog ove godine.

  47. #47
    suma avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Lokacija
    u sumi
    Postovi
    193

    Početno

    Mi smo isto svi imali. Imamo i "pajsere" za vaditi ali ova pinceta nam je draza
    https://www.kupindo.com/Psi/23667077...djenje-krpelja
    Uvijek izadje cijeli, samo ga vrtis.
    Ne volim ih nikako.

  48. #48
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,117

    Početno

    Je l Dipterol kao nesto super ili moze i Autan po cipelama? (Autan imam doma)
    Rekla mi dr opce prakse da joj se cini da ih ima dosta posvud ove godine. A blentava nisam pitala kakav ima dojam vezano uz zaraze.

  49. #49
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    dioterol, autan... nesto tako

  50. #50
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,117

    Početno

    Poceli su krpelji zaozbiljno. Je l se netko mozda cijepio? Vidim da pise mujica da kod 13 mjesecnih beba gotovo da nema meningitisa. Je l ima smisla cijepiti 2,5 godisnjaka? Planiramo se cijepiti. Bas mi se cini kako smo nemocni u vezi te beštije.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •