Stranica 2 od 7 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 314

Tema: Djecji doplatak

  1. #51
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Citiraj filip prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam dobila IP obrazac od firme do 9mj,poslije se vodim na komplikacijama.Znači moram sa HZZO-a dignuti papir za komplikacije.Dali onda moram vaditi papir sa porezne ili nemoram?Trebam roditi tek krajem 3/2012 pa bi predala u 4.mjesecu papire za DD.Jel to znači da dobivam i ja zaostatke za 2012 god.?
    dobit ćeš od kad si predala ak su papiri ok, ništ više

  2. #52
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Sad mi opet nije jasno...Ako ja predam papire sad u drugom mjesecu...Za koje mjesece ja dobivam dd. Jer sad već na drugom mjestu čitam da se NE dobivaju zaostaci!
    Posljednje uređivanje od ana.m : 24.01.2012. at 20:33

  3. #53
    prima avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,142

    Početno

    Citiraj filip prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam dobila IP obrazac od firme do 9mj,poslije se vodim na komplikacijama.Znači moram sa HZZO-a dignuti papir za komplikacije.Dali onda moram vaditi papir sa porezne ili nemoram?Trebam roditi tek krajem 3/2012 pa bi predala u 4.mjesecu papire za DD.Jel to znači da dobivam i ja zaostatke za 2012 god.?
    po meni IP obrazac i potvrda sa HZZO su dovoljni, možda stvarno najbolje nazvati kako kaže winnerica
    ako je to prvo dijete dd ćeš dobiti od dana predaje papira-najranije možeš predati kad dobiješ rodni list za dijete
    u slučaju da već za starije dijete/djecu ostvaruješ pravo na dd, za njih predaj do 29.02., pa za bebu naknadno dopunu.

  4. #54
    prima avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,142

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    Sad mi opet nije jasno...Ako ja predam papire sad u drugom mjesecu...Za koje mjesece ja dobivam dd. Jer sad već na drugom mjestu čitam da se NE dobivaju zaostaci!
    ako je "prevođenje" odnosno već primaš dječji imaš rj. da primaš do 29.02.12, i ako u tom roku (prije isteka starog rj.) predaš dokumente dobićeš dd 01.03.12.-28.02.13. , ako papire predaš 15.03.12. dobićeš dječji 15.13.12.-28.02.13.,

    ako prvi put predaješ, dobićeš od dana predaje do 28.02.13.

  5. #55
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Hvala, sad mi je jasno...Ma tak sam ja odmah i mislila a onda sam pročitala na dva različita mjesta da "nešto" pa sam se malo zbunila...

  6. #56
    mala-vila avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,235

    Početno

    ja imam pitanje- m i ja nismo zakonski, jos uvijek su nam adrese : njegova kod njegovih staraca, moja kod mojih (kćer je sa mnom). u stvarnosti zivimo zajedno s mojom bakom (nismo tamo prijavljeni). cije ja papire predajem za ostvarivanje doplatka (1.put)
    1- od mojih staraca i mene (po zakonu smo isto mjesto stanovanja)
    2- samo mene i djeteta (kao odvojeno kućanstvo u stanu mojih staraca)
    3- ili realno od muza, mene i bake (sto po papirima se nigdje ne vidi da tamo stanujemo svi zajedno)

    u bilo kojem slucaju ostvarujem pravo na dd


  7. #57
    prima avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,142

    Početno

    Citiraj prima prvotno napisa Vidi poruku
    15.13.12.-28.02.13.
    ovo je naravno trebalo biti 15.03.12-28.02.13.

    mala-vila, ja neznam

  8. #58
    saska7 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    1,122

    Početno

    jedno mozda sasvim nesuvislo pitanje...na samom obrascu zahtjeva za dd, pod stavkom 6. PODACI O ČALNOVIMA KUĆANSTVA PODNOSITELJA ZAHTJEVA/KORISNIKA piše da se unose podaci o članovima obitelji uključujući i djecu za kojeu se ne traži doplatak te ostalnim osobama koje žive sa podnositeljem zahtjeva. ono što meni nije jasno je da li tu upisujem ponovno sebe i klince za koje podnosim zathjev za dd ili samo ostale osobe? jer nase kucanstvo cinimo samo nas troje
    hvala unaprijed (svaki put me to zbunjuje i rjesim pri predaji al onda zaboravim )

  9. #59
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Samo ostale osobe.

  10. #60
    saska7 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    1,122

    Početno

    hvala na brzom odgovoru

  11. #61

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    1,405

    Početno

    ja već primam dd za 2 djece i trebala bih nastaviti i dalje; termin za porod trećeg djeteta mi je 02.04.2013. ; zanima me slijedeće:
    - da li imam pravo na dd za 3 djece u 2013.-oj ?
    - kad da predam zahtjev? normalno do 29.02. ili nakon poroda ?
    hvala iskusnim stručnjakinjama na odgovorima

  12. #62

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZADAR
    Postovi
    1,828

    Početno

    Za nastavak predaješ normalno do kraja 2. mjeseca.
    Za novu bebu ćeš naknadno predati kad se rodi i za nju ćeš dobivati od dana rođenja.

  13. #63
    yasmin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,779

    Početno

    ja zvala mirovinsko ali svejedo imam nedoumice

    sveki nam je podigla papire s porezne ali smo dobili za 2010. ne za 2011.
    a potvrda o primanjima s burze je za 2011???

    pretpostavljam da porezna nema još podatke za 2011? ili?

    žena na telefonu mi je rekla da predamo što imamo iako sam joj rekla da
    s našim primanjima u 2010. premašujemo cenzus, mm nije bio na burzi, a i treće dijete smo dobili prije 2 mjeseca


    vjerojatno trebamo pričekati još neko vrijeme pa da s porezne dobimo uvjerenje za 2011, zar ne?

    i još jedno pitanjce...3. dijete smo dobili u 12 mjesecu 2011. i tek s njim ostvarujemo pravo za dd, e sad budući da je on rođen na samom kraju 2011 da li se računa u prosjek primanja za cijelu godinu ili samo za 12 mjesec? jer smo na samoj granici po dohodovnom cenzusu?

  14. #64
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Evo ja predala papire jučer. Bilo je "pis of kejk" Nikakve potvrde s porezne nisu potrebne, samo potvrde od poslodavca ili HZZO-a (ako jeporodiljni u pitanju) za 2011. godinu. Rodni listovi od klinaca i popunjen formular. I to je to. Čekamo rješenje.
    Nadam se da nećemo dočekati na +30.

  15. #65

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    2,660

    Početno

    može malo pomoći oko ispunjavanja formulara, tko se sjeća:

    1. moram li upisati ono na vrhu broj spisa dd i osobni broj (imam ga od prošle godine kada sam predala, ne znam je li taj broj vrijedi i za ovu, a broj spisa dd nemam)
    2. kaže posebni podaci o podnos. zahtjeva zaokružiti u kolonama A,B,C,D jasno mi je sve što trebam zaokružiti, ali recimo u koloni A pod slovom a) piše roditelj - posvojitelj - moram li zaokružiti samo slovo ili i roditelj (jer nisam posvojitelj)...
    3. prihodi koje ostvaruje kućanstvo podnositelja zahtjeva/korisnika - tu me buni pošto se podnosi za prošlu godinu, a cijelu sam bila na porodiljnom dopustu, zaokružujem li "naknada zbog rod. dopusta" ili "plaća"

    nemojte mi se smijati, smotana sam za ova ispunjavanja, a ne bih voljela pogriješiti....unaprijed hvala

  16. #66

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    2,660

    Početno

    nitko?

  17. #67
    kik@ avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    768

    Početno

    ja sam pola prethodne godine bila nezaposlena al nisam bila na burzi jer mi prijasnji poslodavac nije vratio papire pa se nisam mogla prijaviti na burzu,kakav papir i odakle mi da prilozim da sam bila nezaposlena?

  18. #68
    prima avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,142

    Početno

    Citiraj Blekonja prvotno napisa Vidi poruku
    može malo pomoći oko ispunjavanja formulara, tko se sjeća:

    1. moram li upisati ono na vrhu broj spisa dd i osobni broj (imam ga od prošle godine kada sam predala, ne znam je li taj broj vrijedi i za ovu, a broj spisa dd nemam)
    2. kaže posebni podaci o podnos. zahtjeva zaokružiti u kolonama A,B,C,D jasno mi je sve što trebam zaokružiti, ali recimo u koloni A pod slovom a) piše roditelj - posvojitelj - moram li zaokružiti samo slovo ili i roditelj (jer nisam posvojitelj)...
    3. prihodi koje ostvaruje kućanstvo podnositelja zahtjeva/korisnika - tu me buni pošto se podnosi za prošlu godinu, a cijelu sam bila na porodiljnom dopustu, zaokružujem li "naknada zbog rod. dopusta" ili "plaća"

    nemojte mi se smijati, smotana sam za ova ispunjavanja, a ne bih voljela pogriješiti....unaprijed hvala
    1. osobni broj ( iz radne knjižice) - isti ; broj spisa ima na lanjskom rješenju o dd, isti je, nije ga nužno upisati ali pobrzava rješavanje
    2. označi slovo koje se odnosi na tebe
    3. naknada zbog rodiljnog/roditeljskog + može biti još nešto, npr. plaća za tm ( to su prihodi čitavog kućanstva )

    Citiraj kik@ prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam pola prethodne godine bila nezaposlena al nisam bila na burzi jer mi prijasnji poslodavac nije vratio papire pa se nisam mogla prijaviti na burzu,kakav papir i odakle mi da prilozim da sam bila nezaposlena?
    možeš na HZZ uzeti potvrdu da nisi bila u evidenciji u 2011. god

  19. #69

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    2,660

    Početno

    prima tnx punooooooo!!

  20. #70
    kik@ avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    768

    Početno

    prima hvala

  21. #71
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    SVE U VEZI DJEČJEG DOPLATKA ZAJEDNO SA OBRASCIMA JE IZVANREDNO OBJAŠNJENO I OPISANO NA SLUŽBENIM STRANICAMA MINISTARSTVA.

    IZVOLITE LINK!

  22. #72
    Anastasia 30 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    106

    Početno

    Imam pitanje. Dali isplata jubilarne nagrade ulazi u "računanje" prihoda po članu kućanstva?

  23. #73
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    ako ti se nalazi u potvrdi o dohotku onda ulazi... a ako se ne nalazi onda ne. ukratko http://www.mirovinsko.hr/default.asp?ID=100

  24. #74
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Zašto bi bilo jednostavno kad se može zakomplicirati....
    Danas sam i HZMO-a dobila kartončić na kojem piše da im hitno dostavim taj kartončić, potvrde o primanjima za 2010!???? i potvrde s porezne za 2010. i 2011.
    Čemu porezna kad su jasno rekli da ne treba?
    Čemu potvrde za 2010. kad tražim DD za 2011?? Na osnovi čega oni to sada traže???
    A što se hitnosti tiče. Danas je stigao kartončić na kojem je datum 16.02.!!!!


  25. #75

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZADAR
    Postovi
    1,828

    Početno

    Pa ti ustvari trebaš tražiti dd za 2012 - ali se predaju potvrde za 2011.
    Ako tražiš za od dana predavanja papira ( ako je to prije kraja veljače ) oni automatski smatraju da je to za proteklu godinu i
    zato trebaš potvrdu od 2010. Nadam se da sam objasnila

  26. #76
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Ok, krivo sam se izrazila, ja tražim da mi se isplaćuje dd u 2012. dakle, nosim potvrde od prošle godine. Mislim, fakat mi nije jasno iz kojeg razloga traže 2010.
    Posljednje uređivanje od ana.m : 23.02.2012. at 22:19

  27. #77
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj dalmatinka prvotno napisa Vidi poruku
    Pa ti ustvari trebaš tražiti dd za 2012 - ali se predaju potvrde za 2011.
    Ako tražiš za od dana predavanja papira ( ako je to prije kraja veljače ) oni automatski smatraju da je to za proteklu godinu i
    zato trebaš potvrdu od 2010. Nadam se da sam objasnila
    Moram priznati da baš i ne kužim ovo kaj ti govoriš. Pa ako tražim DD za 2011 onda se vačjda u obzir uzimaju primanja koja sam imala u 2011. Ne kužim kakve veze tu ima 2010. Uostalom, ako sam već bila tamo i predala papire koje je teta pregledala....Kojeg je vraga gledala? Ako je nekaj trebalo donjeti mogla mi je reći odmah. I ta potvrda s porezne....Ako je naglašeno da ne treba, što sad izmišljaju??

  28. #78

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZADAR
    Postovi
    1,828

    Početno

    evo ti link na topic na drugom forumu , tu je objašnjeno :
    http://www.mameibebe.biz.hr/phpBB2/v...p?f=89&t=64070

  29. #79
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Morala bih se prijaviti da bih mogla pročitati...

  30. #80
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Podnošenje zahtjeva za ostvarivanje prava na doplatak za djecu u 2012.

    Podsjećamo korisnike doplatka za djecu da do kraja mjeseca veljače trebaju obnoviti zahtjeve kako bi mogli nastaviti primati doplatak i u 2012. godini, bez prekida.
    Korisnici doplatka za djecu za svaku godinu trebaju podnijeti zahtjev za ostvarivanje prava na doplatak za djecu. Uvjeti za ostvarivanje prava su da korisnik (osoba koja ostvaruje pravo) ima do dana podnošenja zahtjeva tri godine neprekidnog prebivališta u RH, treba živjeti u zajednici s djecom i uzdržavati ih, a ostvareni prihodi u 2011. godini ne smiju prelaziti dohodovni cenzus (još nije poznat za ovu godinu no prethodne godine je iznosio 1.663,00 kn mjesečno po članu). Dohodovni cenzus određuje se na osnovi prihoda ostvarenih u prethodnoj kalendarskoj godini.
    NOVONapominjemo da se prestankom radnog odnosa dohodak ostvaren u prethodnoj godini ne uzima u izračun dohodovnog cenzusa do novog zaposlenja. Dakle, ako podnositelj zahtjeva, odnosno članovi njegova kućanstva, u vrijeme podnošenja zahtjeva više nisu u radnom odnosu, u dohodovni cenzus se ne uračunava plaća iz 2011. godine člana kućanstva kojem je radni odnos prestao.
    Svima koji zahtjev za nastavno utvrđivanje prava na doplatak za djecu podnesu nakon propisanog roka, kao i onima koji podnose nove zahtjeve, pravo pripada od dana podnošenja zahtjeva. Pravo na doplatak za 2012. godinu pripada od 1. ožujka 2012. i ostvaruje se na osnovi novog zahtjeva i dohotka kućanstva ostvarenog u 2011. godini jer se radi o novom postupku. Uz zahtjev je potrebno priložiti odgovarajuću dokumentaciju.
    Zahtjevi za ostvarivanje prava na doplatak za djecu, dakako, zaprimaju se i rješavaju tijekom cijele godine.
    Informacije vezane uz podnošenje zahtjeva za doplatak za djecu mogu se dobiti svakim radnim danom od 8 do 16 sati na INFO telefonima Zavoda 0800 – 63 63 63 (besplatni), 01/ 4891 – 666, kao i na web stranici Zavoda - http://www.mirovinsko.hr.
    Osnovne informacije dostupne su i preko mobilnih uređaja na adresi: http://www.mirovinsko.hr/mobile.



    Evo ovo je prepiska s jednog foruma, dakle...još jedno pitanje!! Što će im papiri za 2010!!!??

  31. #81

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZADAR
    Postovi
    1,828

    Početno

    Zato što su oni obavezni isplatiti dd od dana podnošenja zahtjeva , a to njihovo obračunsko razdoblje je 01.03.-28.02 slijedeće godine.
    Znači , za razdoblje od dana podnošenja zahtjeva do kraja veljače ćeš dobiti jedno rješnje ( i tu se gleda prosjek iz 2010).
    Za razdoblje nakon 01.03 ćeš dobiti drugo rješenje ( koje vrijedi godinu dana ) , i tu je bitan prosjek iz 2011 godine.
    Jel jasnije ?

  32. #82
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Ok sad mi je jasnije, ali za 2010 ionako nema pravo.Kaj da ja njima onda velim da im to ne bum donesla i to je to? Milsim, kaj ču juriti okolo i nositi potvrde za nekaj kaj nemam pravo koristiti?

  33. #83
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    Ok sad mi je jasnije, ali za 2010 ionako nema pravo.Kaj da ja njima onda velim da im to ne bum donesla i to je to? Milsim, kaj ču juriti okolo i nositi potvrde za nekaj kaj nemam pravo koristiti?
    Ana, moraš im dostaviti to jer ti budu inače napisali rješenje s odbijenicom DD-a bez obzira na drugu dokumentaciju. Ima dosta slučajeva gdje traže i za god. unaprijed. A zakaj nisi predala papire ranije nego si čekala 2. mj. za predavanje papira po prvi put?

  34. #84
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Zvala sam, jedva sam ih dobila ali bar sam saznala zakaj to sve traže. Kaj se tiče 2010. ovako kako kaže dalmatinka, s obzirom da ionako nema pravo za 2010. moram samo predati dopis da tražim da mi se DD isplaćuje od 01.03. 2012. Doduše, meni se to podrazumijevalo, nisam znala da im to moram posebno naglasiti.
    Kaj se tiče potvrde s porezne, to moram donjet zato jer predajem papire prvi put. Ok, ali to su mi mogli i reći.
    A kaj se hitnosti tiče, hitno je njima mjesec dana! . Ok imamo malo različit pojam hitnosti!

  35. #85
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    Zvala sam, jedva sam ih dobila ali bar sam saznala zakaj to sve traže. Kaj se tiče 2010. ovako kako kaže dalmatinka, s obzirom da ionako nema pravo za 2010. moram samo predati dopis da tražim da mi se DD isplaćuje od 01.03. 2012. Doduše, meni se to podrazumijevalo, nisam znala da im to moram posebno naglasiti.
    Kaj se tiče potvrde s porezne, to moram donjet zato jer predajem papire prvi put. Ok, ali to su mi mogli i reći.
    A kaj se hitnosti tiče, hitno je njima mjesec dana! . Ok imamo malo različit pojam hitnosti!
    A ja sam govorila...
    Ja sam isto predala papire i mogu ti reći da (opet) ne očekujem rješenje prije 5. ili 6. mj., tak mi je i lani bilo s produženjem. I da, papire s porezne predajem uvijek, tko nosi ne prosi

  36. #86
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    ne cure možete vi predat i 2.1. za prošlu godinu, ali onda trebate predat ponovo i u 2mjesecu za nastavak.
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 24.02.2012. at 14:43

  37. #87
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Pa da Jelena, zato pitam Anu zakaj je čekala baš 2. mj., mogla je već dobivati nofce...

  38. #88
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Kak sam mogla dobivati nofce ako za 2010. ionako nema pravo na DD, a za 2011. se isplaćuje od 01.03.2012??

  39. #89
    Lucas avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    village...long village
    Postovi
    1,638

    Početno

    joooooooooj to sam i ja danas dobila....

    jel im se mogu ti papiri za 2010 poslati poštom opet il se baš mora osobno odnijet tamo? pošto nemam opunomoćenika,a mm je na terenu,morala bi cukat klince sa sobom....

    i da li je potrebno na potvrdi od poslodavca posebno iskazati bolovanje na teret poslodavca i posebno od strane hzzo-a il to može sve skupa?
    (te 2010.sam se vratila s porodiljnog nakon prvog djeteta,pa sam stalno bila na bolovanju s njim)

  40. #90

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZADAR
    Postovi
    1,828

    Početno

    i zahtjev se može poslati poštom , preporučeno , nije potrebno čekati u redu...
    tako ja uvijek radim i na mirovinsko i na poreznu , ma sve... pošta mi je ionako pred nosom

  41. #91
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    ma važan je period od kad do kad a taj dan je 1.1, a kak taj dan nitko tam ne radi zahtjev se može dat 2.1, ali odmah i obnavljat u 2 mjesecu.

  42. #92
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Citiraj dalmatinka prvotno napisa Vidi poruku
    i zahtjev se može poslati poštom , preporučeno , nije potrebno čekati u redu...
    tako ja uvijek radim i na mirovinsko i na poreznu , ma sve... pošta mi je ionako pred nosom
    Tak sam i ja radila tj. slala poštom sve dok mi nakon toga opet nisu poslali cedulju da im fale papiri koje sam im ja uredno poslala (npr. potvrda iz škole za dijete, porezna kartica i sl.), tak da je rizično zapravo slati jer osim papira s pošte, koji dokazuje da im nešto jesi slala, zapravo nemaš njihove potvrde o tome što si im slala (ono kaj zaokruže prilikom prijema na šalteru). Nezgodno je jer imaju hrpe papira sad tam i nekaj vrlo lako mogu izgubiti...

  43. #93

    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    10

    Početno

    dijete s epilepsijom , da li ima pravo na uvećani d.d.?? inaće primamo d.d.

  44. #94
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,030

    Početno

    mužu je poslodavac na tekući uplatio jedan iznos a na IP obrascu piše sasvim drugi.Tako da nemamo pravo jer imamo 1740 po članu.A frendica mi je spominjala nekakve razrede u iznosima od 1660,1700 i 1900.od kud joj to neznam.

  45. #95
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Citiraj kety-- prvotno napisa Vidi poruku
    dijete s epilepsijom , da li ima pravo na uvećani d.d.?? inaće primamo d.d.
    imate li papire od komisije Hzzo ili Czzo, ak da onda ima pravo. Ak ne traži njegu ili Srv za malog pa buš dobila i uvečani dd.

  46. #96

    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    10

    Početno

    nemam nikakvih papira od Hzzo i Czzo , imam samo papire iz bolnica i neuropedijatra . kuda treba prvo krenuti , kome se obratiti ??

  47. #97
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    da li ste oboje zaposleni, ak da onda kreni od Hzzo, ako ne onda od CZZo ( tu proceduru točno ne znam).Kolko je dete staro?

  48. #98

    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    10

    Početno

    ja sam rastavljena , živim sama s djetetom , dijete će sada u šestom mjesecu navršiti šest godina .

  49. #99
    jele blond avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    452

    Početno

    Pitanje za mame s iskustvom! Ako ti pošalju tu dopisnicu da im nešto od papira fali, jel to znači da si u sustavu ili još ima šanse da ti pošalju odbijenicu? Mislim, zar im nije jednostavnije odmah dati odbijenicu, nego te tražiti dodatne papire? Tnx.

  50. #100
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    kety dal radiš?

Stranica 2 od 7 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •