Stranica 3 od 7 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 314

Tema: Djecji doplatak

  1. #101
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Citiraj jele blond prvotno napisa Vidi poruku
    Pitanje za mame s iskustvom! Ako ti pošalju tu dopisnicu da im nešto od papira fali, jel to znači da si u sustavu ili još ima šanse da ti pošalju odbijenicu? Mislim, zar im nije jednostavnije odmah dati odbijenicu, nego te tražiti dodatne papire? Tnx.
    kaj te traže, oni to moraju raditi, ali ne znači da ćeš dobiti odbijenicu,uvijek tam stoji i broj telefona , pa pitaš tetu ak ti nekaj nije jasno. mene povremeno provjeravaju kad sam imala pravo na uvečani dd,

  2. #102
    jele blond avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    452

    Početno

    Ove godine sam prvi put predala zahtjev za dd. I tražili su me naknadno da im donesem potvde s porezne za sebe i MM o primanjima u 2011. jel se mogu nadati i da će mi odobriti zahtjev ili mi još mogu poslati odbijenicu?

  3. #103
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    gle ak si si zračumnala da ste ispod 1663 kn nema problema donesi to , pitaj možda možeš i faksirat,

    a to nisi predala?

  4. #104
    jele blond avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    452

    Početno

    Ma jesam, sad sam sve predala i čekam.
    Teta je rekla da bi slijedeći mjesec išla riješenja... pa sam malo nestrpljiva

  5. #105
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    rješenja redovno počnu tek od 5. mjeseca,ali oni znaju i prije isplatiti lovu, i zaostatke.

  6. #106
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Ja sam tek lani krajem 5. mj. dobila zaostatke i rješenje vezano uz produljenje d.d., a sve sam kao i uvijek na vrijeme (i ne zadnji dan) predala. Puno nas je...

  7. #107
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Ja s obzirom na idiotariju s porezne koju nitko ne razumije i ne može objasniti ni ne očekujem nikaj do ljeta!

  8. #108

    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    10

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    kety dal radiš?
    da jelena radim, trgovina .

  9. #109

    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    10

    Početno

    jelenaaaa reci nešto

  10. #110
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    kety, nisam prije vidla ili mi promaklo.

    Kaj bi trebala,ako hoćeš ti imašpravo na Skraćeno radno vrijeme radi dijagnoze malca, znači skupiti papire od doktora s dijagnozama i preporukom za SRv radi njege i eventualne terapije i to poslati na Hzzo prema mjestu stanovanja ( tj. prijavljene adrese) malosi prouči http://forum.roda.hr/threads/41775-N...III-dio/page32 par stana gore- dole i vidi kaj još treba skupit,sad još pitanje djete je tebi povjereno na skrb, imaš i papire za to?

  11. #111
    Iris avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    ZG Suburbia
    Postovi
    464

    Početno

    ja ne mogu vjerovat koji sam ja lik,pa ja imam isto pravo na dječji doplatak. nit sam znala,nit mi je uopće palo na pamet.mali sad ima skoro 6 mjeseci,dakle toliko sam spušila,jer isplaćuju od podnošenja zahtjeva,jel? jel mogu ja sad predat zahtjev? luzer s velikm L

  12. #112
    ana- avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Citiraj Iris prvotno napisa Vidi poruku
    ja ne mogu vjerovat koji sam ja lik,pa ja imam isto pravo na dječji doplatak. nit sam znala,nit mi je uopće palo na pamet.mali sad ima skoro 6 mjeseci,dakle toliko sam spušila,jer isplaćuju od podnošenja zahtjeva,jel? jel mogu ja sad predat zahtjev? luzer s velikm L

    možeš predati zahtijev koliko znam cijelu godinu
    probaj nemaš kaj izgubiti a isplata ide od riješenja na dalje

  13. #113
    Iris avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    ZG Suburbia
    Postovi
    464

    Početno

    tnx,mislim naravno da budem,samo ne mogu vjerovati svojoj gluposti,ja sam mislila da to djeca dobivaju kad ja počnem raditi tj.oni krenu u vrtić tj.ne znam šta sam uopće mislila...

  14. #114

    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    10

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    kety, nisam prije vidla ili mi promaklo.

    Kaj bi trebala,ako hoćeš ti imašpravo na Skraćeno radno vrijeme radi dijagnoze malca, znači skupiti papire od doktora s dijagnozama i preporukom za SRv radi njege i eventualne terapije i to poslati na Hzzo prema mjestu stanovanja ( tj. prijavljene adrese) malosi prouči http://forum.roda.hr/threads/41775-N...III-dio/page32 par stana gore- dole i vidi kaj još treba skupit,sad još pitanje djete je tebi povjereno na skrb, imaš i papire za to?
    da imam sve papire od suda da sam ja skrbnik , SKV to nemoram ni pokušavati , jer bi mi prije dali otkaz nego to ( radim u privatnoj firmi ) , ali ovo za dječji ću pokušati , zašto ne . da li moram neuropedijatrici ili pedijatru šta spominjati da ću tražiti veći dd??

  15. #115
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    mislim da ćeš teško tj.nikako dobiti uvećani ako nisi na njezi ili SRv,u biti s srv tvoja firma ništ ne gubi, a ni ti. dobiš pol plače od njih, pol od hzzo, radiš pol vremena u firmi.

    Inače navodno u Žajinoj postoji još jedna komisija, kojoj bi se moglo ubaciti da razmotri tvoj slučaj, neovisno o srv, ali kolko znam to nevoljko daju.

  16. #116
    kik@ avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    768

    Početno

    Citiraj kik@ prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam pola prethodne godine bila nezaposlena al nisam bila na burzi jer mi prijasnji poslodavac nije vratio papire pa se nisam mogla prijaviti na burzu,kakav papir i odakle mi da prilozim da sam bila nezaposlena?
    citiram sama sebe jer su mi poslali iz ministarstva da njima treba papir s burze da sam bila nezaposlena

  17. #117
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    Ja s obzirom na idiotariju s porezne koju nitko ne razumije i ne može objasniti ni ne očekujem nikaj do ljeta!
    Evo da citiram sama sebe.

    Ja dobila prvu uplatu!! Još početkom mjeseca sam s poreznom ganjala tu potvrdu od muža i zahvajujući divnim tetama na telefonu za reklamacije i onim na unosu prijava, ja sam potvrdu dobila u roku jednog dana i evo dječji je već sjeo!

  18. #118
    anatom avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,315

    Početno

    sada cu ja postaviti idiotsko pitanje.kada predajes za nastavno pravo moras li cekati da obrade zahtjev ili ne?
    bas danas gledam pa vidim da mi nije sjeo pa mi je to palo napamet.

  19. #119
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    ponekad da ponekad ne,sve ovisi očovjeku koji dela.

  20. #120

    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    zg
    Postovi
    87

    Početno

    ja sam jučer zvala zbog toga jer mi još uvijek nije sjeo doplatak, i da, moraš čekati da obrade zahtjev bez obzira što primaš doplatak od prije

  21. #121
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Kak sam ja tak brzo onda dobila a prvi put dobivam? Imala sam samo sreće ili? I još ta bedastoća s tom potvrdom. Mislila sam da do ljeta neće krenuti.

  22. #122
    klaudija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    1,294

    Početno

    Ana.m, imala si sreće da je tvoje papire dobio netko tko radi svoj posao.

    Nama po starom običaju još nije sjeo, niti će sjesti doplatak ovaj mjesec jer je naš referent navodno tek jučer dobio naš spis... ljuta sam ko ris...
    prvo je iz pošte putovalo tjedan dana do njih, pa je od njih povratnica do nas putovala tjedan dana.. i preko mjesec dana je spis putovao od urudžbenog do referenta.. prije bi u ameriku i iz nje stiglo.

    sorry, ljudi ispucavam se jer sam ljutaaaaa...

  23. #123

    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    zg
    Postovi
    87

    Početno

    evo, ja sam danas bila odnjeti papire koji mi kao fale, i pitala kad ću dobiti uplatu koju sam trebala dobiti ovaj mjesec, i gospođa je rekla u 5. mjesecu oko 20. , da ću dobiti i za ovaj i zaostatke
    a na to kako netko dobije prije ili kasnije, mi je rekla da ovisi o tome kojeg datuma je predan zahtjev, i da se zahtjevi obrađuju prema datumu predavanja

  24. #124
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno

    Citiraj klaudija prvotno napisa Vidi poruku
    Ana.m, imala si sreće da je tvoje papire dobio netko tko radi svoj posao.

    Nama po starom običaju još nije sjeo, niti će sjesti doplatak ovaj mjesec jer je naš referent navodno tek jučer dobio naš spis... ljuta sam ko ris...
    prvo je iz pošte putovalo tjedan dana do njih, pa je od njih povratnica do nas putovala tjedan dana.. i preko mjesec dana je spis putovao od urudžbenog do referenta.. prije bi u ameriku i iz nje stiglo.

    sorry, ljudi ispucavam se jer sam ljutaaaaa...
    vjerujem da si ljuta, ali zamisli kako je obrađivat dječji doplatak gdje na oko 27 tisuća zahtjeva radi 5 referenata. i svi očekuju dd na vrijeme. a tu su i novi zahtjevi, a i prevođenje. i onda kad se i uspije odradit cijeli posao porezna uprava nešto zezne i izbaci ti šifru 53 i eto problema. a takvih "problema" bude prosječno godišnje (kad je prevođenje dd-a) od par tisuća. i naravno da ljudi podivljaju, sve papire predali na vrijeme, a onda porezna (iz razloga samo njima znanog) nešto zezne.

  25. #125
    Nitenaja avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    291

    Početno

    Meni su jučer telefonski rekli ako se prijava preda krajem veljače,kasnije se i obrađuje.Vele da bi u 5 mjesecu trebalo sjesti!

  26. #126
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    I ovaj mjesec sigurno više od 50% ljudi nije dobilo DD. Znam to jer je svaki dan puno više onih kojima nije sjelo nego je sjelo.

  27. #127
    klaudija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    1,294

    Početno

    Citiraj Loryblue prvotno napisa Vidi poruku
    vjerujem da si ljuta, ali zamisli kako je obrađivat dječji doplatak gdje na oko 27 tisuća zahtjeva radi 5 referenata. i svi očekuju dd na vrijeme. a tu su i novi zahtjevi, a i prevođenje. i onda kad se i uspije odradit cijeli posao porezna uprava nešto zezne i izbaci ti šifru 53 i eto problema. a takvih "problema" bude prosječno godišnje (kad je prevođenje dd-a) od par tisuća. i naravno da ljudi podivljaju, sve papire predali na vrijeme, a onda porezna (iz razloga samo njima znanog) nešto zezne.
    ma znam, sve je to meni jasno, ali nama baš svake godine preskoči jedan mjesec neovisno o tome kad smo predali. ma sad me prošlo jer sam si drugačije rasporedila financije pa mi je lakše..

    šta je tu je, izdržat ćemo ovih mjesec dana pa sljedeći dobijemo dupli doplatak.. nije ni to loše

    Nego, s obzirom da sam ja ostala bez posla i dobivam naknadu s burze, a MM-u su smanjili plaću, hoće li to utjecati na visinu doplatka ili se ipak gleda prošla godina?
    Posljednje uređivanje od klaudija : 25.04.2012. at 20:43

  28. #128
    Bebinja avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Malo Misto
    Postovi
    642

    Početno

    Nije ni nama sjeo dd. Do sada smo ga urdno dobivali.

    Klaudija-gleda ti se prošla godina.

  29. #129
    klaudija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    1,294

    Početno

    Citiraj Bebinja prvotno napisa Vidi poruku
    Klaudija-gleda ti se prošla godina.
    Tako sam i mislila. Ali bilo mi je čudno što nisam morala predavati rješenje o dopustu prošle godine jer se kao stanje promijenilo pa sam dala samo odluku o otkazu ugovora o radu i danas je MM odnio rješenje sa burze. Tako je nešto pisalo na stranici, više se ne sjećam..

  30. #130
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Kad jedan od roditelja ostane bez posla treba odmah odnijeti dokaze o tome na mirovinsko i oni obračunaju po novonastalom stanju. Nema veze prosjek iz prošle godine u ovakvom slučaju.

    Uostalom, lijepo na formularima piše da se svaka promjena mora prijaviti.
    Posljednje uređivanje od Tanči : 27.04.2012. at 08:53

  31. #131
    Bebinja avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Malo Misto
    Postovi
    642

    Početno

    Aaa,onda je to tako.

  32. #132
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Pitanje: načula sam da će Porezna uprava i uzeti k sebi novac od dd za one koji su dužnici; tako bi npr. ako je tata dužan poreznoj novac uzeli dječji doplatak. Ima li u tome istine? Jel to smiju/mogu napraviti?

    Nisam još dobila novce ni rješenje; navodno mi je pozitivno riješeno i isplata treba biti...

  33. #133
    Nitenaja avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    291

    Početno

    Neznam za taj podatak,no znam da sada papiri i zahtjevi moraju proći poreznu,i tek ako oni odobre!

  34. #134
    prima avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,142

    Početno

    Citiraj winnerica prvotno napisa Vidi poruku
    Pitanje: načula sam da će Porezna uprava i uzeti k sebi novac od dd za one koji su dužnici; tako bi npr. ako je tata dužan poreznoj novac uzeli dječji doplatak. Ima li u tome istine? Jel to smiju/mogu napraviti?
    čisto sumnjam, mislim da porezna do novčića od dd može doći samo putem ovrhe tekućeg računa na koji se prima dječji, isto kao i svi drugi, a onda se opet dječji može preusmjeriti na zaštićeni račun

    možda je netko pobrkao dd sa povratom poreza,
    kad postoji dug evidentiran kod porezne uprave po bilo kojoj osnovi, najprije se namiri dug pa se višak isplati kao povrat poreza, ako ga uopće ima. kako se kod porezne vode i kazne za prometne prekršaje, ljudi se često iznenade što nisu dobili povrat, ili su dobili manje.

  35. #135
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Hvala Prima, ja sam isto mislila tako, a zar nije dd zaštićeno primanje kao i porodiljna?

  36. #136
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Evo da odgovorim sama sebi (copy/paste) sa
    http://www.tszg.hr/cro/TSZG/Djelokru...-i-svrha-ovrhe
    A kaže ovo:

    Na kojoj ovršenikovoj imovini se ne može provesti ovrha?

    Ovrha se ne može provesti na stvarima koji su ovršeniku fizičkoj osobi i osobama koje je on dužan uzdržavati nužne za život. Također se ne može plijeniti ovršenikova plaća do 2/3 njene visine, osim ako je riječ o tražbini s osnove uzdržavanja, kada se ovršenikova plaća može plijeniti do 1/2 njene visine; ne može se provesti na primanjima s osnove zakonskog uzdržavanja, invalidskog osiguranja, socijalne pomoći, dječjeg doplatka, nezaposlenosti i sl.

  37. #137
    Nitenaja avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    291

    Početno

    evo sjeo je dd,i zaostaci od prošlog mjeseca!

  38. #138
    Iris avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    ZG Suburbia
    Postovi
    464

    Početno

    evo da ja malo i pohvalim njihovu brzinu, predala sam zahtjev i dobila za mjesec dana, ALI...
    sam ostala 93 kn, kako je to moguće??? mislim znam da se uzima prosjek prošle godine kad su mi primanja bila veća,ali nije mi jasno kako tako malo.koji je to rang?

  39. #139
    klaudija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    1,294

    Početno

    Pa kak? zar nije najmanji iznos 200 kn?

    Inače, nama je tek jučer sjeo doplatak za 3., 4. i 5. mj.

  40. #140
    Iris avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    ZG Suburbia
    Postovi
    464

    Početno

    pa to se i ja pitam,ako sam dobro vidjela,200-300kn,a kad ono meni šipak.baš sam pissed off! jel se dobije kakvo pismeno rješenje?ili da zovem onaj neki njihov broj?

  41. #141
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Da, baš čudno je minimalni DD je 199,00 kn.
    Daj se raspitaj!

  42. #142
    klaudija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    1,294

    Početno

    Nazovi, ali teško ćeš dobit.. mi smo svog referenta zvali danima, nikad se nije javio, na kraju je MM dobio njegovu šeficu koja nam je rekla da će nam se uplatiti 20-og.

    Rješenje ćeš dobiti, ali može proć neko vrijeme do toga. Mi ga prošle godine nismo uzopće dobili, a nit smo išli po njega..

  43. #143
    Iris avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    ZG Suburbia
    Postovi
    464

    Početno

    probati ću, čudno mi je skroz... a tak sam se poveselila kako su ažurni he he

  44. #144
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,310

    Početno

    To je možda zbog toga što su uplatili za pola mjeseca ili se varam?

  45. #145
    Iris avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    ZG Suburbia
    Postovi
    464

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    To je možda zbog toga što su uplatili za pola mjeseca ili se varam?
    i meni je palo na pamet,ali kao nije mi bilo logično. ništa,raspitati ću se ili čekati idući mjesec

  46. #146
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,310

    Početno

    Tako smo i mi dobili zaostatke, pa ispada da jedan mjesec nismo dobili punu cifru već od kada je primljen zahtjev recimo cca za 15tak dana manja naknada... Sve to oni preračunaju, bez brige...

  47. #147
    astral avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    sunčani otok
    Postovi
    984

    Početno

    dobila sam rješenje za dječji doplatak i prosjek nam ispada 1664,72 znači 1,72 preko limita
    ima li smisla da se žalim i da li uopće mogu šta napraviti ili je to gotova stvar?

  48. #148
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    predali smo zahtjev 29.02.2012.- prvi put, danas dobili riješenje jer su nam falili neki papiri i vidim da piše da nam se priznaje od 01.03.2012. uvijek sam bila u uvjerenju da ide od 01.01.?
    Druga stvar MM je bio nezaposlen do 01.06. i do tada nam je priznat veći DD, a od tada na dalje manji jer njega sada vode kao zaposlenog, međutim radni odnos mu je prestao 05.07....ima li se smisla žaliti, jer ćemo zbog tih mjesec dana zaposlenosti dobivati sljedećih 6 mjeseci dosta manji DD.

  49. #149
    Iris avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    ZG Suburbia
    Postovi
    464

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    To je možda zbog toga što su uplatili za pola mjeseca ili se varam?
    bila si u pravu,provjeravala sam datum,predala sam polovicom mjeseca zahtjev,zato je bilo 93kn.idući mjesec je sve bilo ok,a i stiglo je rješenje za 199kn.

  50. #150

    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    134

    Početno

    Molim za savjet, ako je netko imao takvu situaciju.
    U veljači nismo predali papire za DD jer sam tad ja radila, i prosjek plaće nam je prelazio onaj njihov cenzus.
    Međutim (kako sam bila na zamjeni) 31.7. sam dobila otkaz i sad smo i muž i ja nezaposleni. On je radio prošle godine, ali više ne radi od 11.mjeseca, firma je zatvorena.
    Da li sad imamo pravo na DD ako smo oboje nezaposleni, bez obzira što nam je prošle godine (i ove do prije neki dan) cenzus bio previsok? I onda bi nam to pravo pripadalo od 1.8. ove godine, jel da?

Stranica 3 od 7 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •