Stranica 4 od 7 PrviPrvi ... 23456 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 315

Tema: Djecji doplatak

  1. #151

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    187

    Početno

    Koliko znam, možeš. Imala sam sličnu situaciju prije 2 god. i odobrili su mi. Nadam se da se to nije mijenjalo!

  2. #152
    mala-vila avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,235

    Početno

    Da li je potrebno biti prijavljen na HZZ da bi se ostvarilo pravo na dječji?

    odmah se i ispričavam na (znam) turbo glupom pitanju, ali ne bi se htjela odjaviti s burze pa da ostanem bez dječjeg zbog neinformiranosti. po prosjeku imamo debelo pravo na doplatak tako da to nije upitno. prvi put cu se prijavljivati.

  3. #153
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,031

    Početno

    Jel ima smisla slati papire za dd ,imamo po članu 1720,00kn?

  4. #154

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    372

    Početno

    mislim da pravo imaju oni do 1600 kn po clanu,al bolje je telefonski provjeriti.mozda se nesto promjenilo.

  5. #155
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,325

    Početno

    1663kn je granica

  6. #156
    ekoi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    501

    Početno

    Citiraj mala-vila prvotno napisa Vidi poruku
    Da li je potrebno biti prijavljen na HZZ da bi se ostvarilo pravo na dječji?

    odmah se i ispričavam na (znam) turbo glupom pitanju, ali ne bi se htjela odjaviti s burze pa da ostanem bez dječjeg zbog neinformiranosti. po prosjeku imamo debelo pravo na doplatak tako da to nije upitno. prvi put cu se prijavljivati.
    Ne, za dječji doplatak nije bitan status zaposlene il nezaposlene osobe već ukupna primanja tijekom godine.

  7. #157
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    I mene muči isto pitanje. Muž je od 01.01 na burzi i prosjek nam je sad koma!
    Da li će nam uvažiti činjenicu što je on na burzi, jer relano gledano, sad nam taj DD treba više nego ikad ili se strogo drže prošle godine?

  8. #158
    ekoi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    501

    Početno

    Nažalost, to ne znam ana.m, nisam se susrela s tim problemom, ali valjalo bi se svakako raspitati, možda se nešto može učiniti.

    Evo njihove stranice, makar tu na prvu ruku ne vidim ništa o ovome što tebe muči, treba ih nazvati.

    http://www.mirovinsko.hr/default.asp?ID=5

    I ana, jako mi je žao što je muž ostao bez posla, nadam se da ćete se iskobeljati iz te situacije čim prije.

  9. #159
    genius avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ravnica
    Postovi
    685

    Početno

    Ana m. nažalost ne. I moj je suprug je s novom opet na birou ,a ja neradim već 4 god(od zadnjeg porodiljnog) i njih nije briga,gledaju primanja za prošlu godinu,nažalost.
    Kada sam ja radila i završila na birou i suprug (prije 4 god) cijelu godinu smo bili bez d.d.

  10. #160
    anatom avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,315

    Početno

    ana.m mislim da mas opciju.pred cca dve tri godine sam se raspitivala za frendicu u istoj situaciji pa nije bilo nikakvih problema.i to je jos bilo usred godine.

  11. #161
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    I mene muči isto pitanje. Muž je od 01.01 na burzi i prosjek nam je sad koma!
    Da li će nam uvažiti činjenicu što je on na burzi, jer relano gledano, sad nam taj DD treba više nego ikad ili se strogo drže prošle godine?
    Hoće. Sigurno će vam uvažiti. Samo moraš naglasiti prilikom predaje papira da muž ne radi i onda će te vjerojatno tražiti potvrdu od burze za njega.
    Tako je meni bilo prije 8 godina kad sam u travnju završila kao tehnološki višak na burzi i odmah sam otišla u Žajinu i prijavila to te su mi rekli da donesem potvrdu od burze o nezaposlenosti i visini naknade i sve su mi to uvažili.
    Što prije to napravi jer ćeš doplatak početi dobivati od datuma predaje zahtjeva.

  12. #162
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Ići ću ovaj mjesec u HZMO.

  13. #163
    Lucas avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    village...long village
    Postovi
    1,638

    Početno

    prošle godine sam primala DD
    i sad trebam predati papire za produženje
    rodiljni mi je istekao 14.1.2013 kada sam se vratila na posao
    što zaokruživam na stavci 3. prihodi koje ostvaruje kućanstvo podnositelja zahtjeva/korisnika
    *plaća
    ili
    *naknada zbog rod.dopusta

    jer muž dobiva plaću a ja sam cijlu prošlu godinu bila na rodiljnom (i taj IP obrazac prilažem uz te papire)

    jel onda zaokruživam oboje? ili jedno? ako jedno- koje?

    lastane, pomozi.....

  14. #164
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Hoće. Sigurno će vam uvažiti. Samo moraš naglasiti prilikom predaje papira da muž ne radi i onda će te vjerojatno tražiti potvrdu od burze za njega.
    Tako je meni bilo prije 8 godina kad sam u travnju završila kao tehnološki višak na burzi i odmah sam otišla u Žajinu i prijavila to te su mi rekli da donesem potvrdu od burze o nezaposlenosti i visini naknade i sve su mi to uvažili.
    Što prije to napravi jer ćeš doplatak početi dobivati od datuma predaje zahtjeva.
    Tanči ovo je kod tebe bilo prije 8 godina.
    u Splitu se strogo drži prošle godine. i gleda se prosjek primanja za prošlu godinu. jer i da se hoće - nema muljaže. HZMO je uvezan s poreznom i svi podaci se sistemski "vuku" s porezne. ako je bilo i nekih dodatnih primanja preko tekućeg računa korisnika i to se prikaže i ne rijetko se dogodi da ljudi ako su npr. bili članovi glasačkih odbora ostanu bez DD-a zbog novaca koje su dobili za izbore.
    cenzus je 1663 kune po članu kućanstva i sve preko toga znači - ispadanje iz cenzusa. tragično je kad se to dogodi za par kuna.

  15. #165
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    U Splitu nemaju pojma.
    http://www.mirovinsko.hr/default.asp?ID=101

    Kada se u tekućoj kalendarskoj godini izmijene činjenice i okolnosti u pogledu visine ukupnog dohotka kućanstva koje su isključivale stjecanje prava na doplatak ili zbog kojih je korisniku pripadala manja svota doplatka za djecu zbog promjene u broju ili svojstvu djece ili članova kućanstva (povećanje broja djece ili članova kućanstva bez prihoda, prestanak ostvarivanja prihoda zbog prestanka radnog odnosa ili obavljanja samostalne djelatnosti, prestanak ostvarivanje naknade), korisnik stječe pravo na doplatak ili mu se povećava svota doplatka za djecu od prvoga dana idućeg mjeseca nakon prijave nastale promjene.
    Nema to veze s muljažom. Sve jasno piše. Samo treba pročitati. Plaćeni su da čitaju. A šta'š
    Posljednje uređivanje od MarijaP : 19.01.2013. at 21:55

  16. #166
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    I kad pokušavate ostvariti neko pravo, nemojte dozivati Lastana, već pročitajte na službenim stranicama. Inače će vam neka uhljebljena vucibatina uskratiti pravo jer "kod njih nema muljaže".
    Meni ovaj podatak nije trebao, ali sam ga našla. Za minutu......

  17. #167
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj MarijaP prvotno napisa Vidi poruku
    U Splitu nemaju pojma.
    http://www.mirovinsko.hr/default.asp?ID=101



    Nema to veze s muljažom. Sve jasno piše. Samo treba pročitati. Plaćeni su da čitaju. A šta'š
    Draga hvala ti za ovo. Sad znam da je to to!! HVALA!

  18. #168
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Nema na čemu. Sretno!

  19. #169
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Nije mi jasno u čemu je problem?
    O kakvoj muljaži se ovdje piše?
    Kakve ima veze prije 8, 10 godina ili jučer?
    Ja sam lijepo otišla u Mirovinsko u Zagrebu u Žajinu ulicu, rekla tamo službenici da ne radim, da sam na burzi od prije par dana i da po tome imam pravo na doplatak jer mi se financijska situacija promijenila iz temelja u odnosu na proteklu godinu. Žena me saslušala i rekla: dobro, donesite mi potvrdu s burze o nezaposlenosti i visini naknade i to je to!
    Za par dana sam dobila rješenje u kojem je uvaženo moje trenutačno financijsko stanje, a ne lanjsko kada sam radila. Iznenadilo me kako su brzi bili.
    I? Kakva je to muljaža?
    Treba samo otići u mirovinsko i tražiti novi obračun. To je pravo svakog roditelja koji na žalost ostane bez posla.

  20. #170
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    može li ovak meni po proračunu siapada da imam prosjek prošle godine cijelih 1708 kn, po tome nikakva prava na dd ne ostavarujem, ali naša trenutna primanja su puno manja od 1663xbroj članova, ima li kakve utjehe za mene. prošle godine nismo isto ostvarivali dd.
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 20.01.2013. at 13:02

  21. #171
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    ja sam na porodiljskom onom iznad 2godine, a on radi

  22. #172
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Jelena, predaj zahtjev sto prije jer se dd racuna od dana kad predas zahtjev, ne od dana stjecanja prava.
    Ako nemas sve papire, mozes kasnije dopuniti.

  23. #173

    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    134

    Početno

    Ako ste dobili otkaz neće vam gledati primanja od prethodne godine sigurno. Ja sam ove jeseni dobila otkaz i odmah predala zahtjev za dd, nikakve potvrde o primanjima me nisu trazili, samo sa burze potvrdu da sam nezaposlena. I dobili smo doplatak

  24. #174
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj MarijaP prvotno napisa Vidi poruku
    Jelena, predaj zahtjev sto prije jer se dd racuna od dana kad predas zahtjev, ne od dana stjecanja prava.
    Ako nemas sve papire, mozes kasnije dopuniti.
    ok ali na kaj da se tu nadovežem?

  25. #175
    tua avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    910

    Početno

    jelena, ja bi rekla da ove godine nista, nego cete sljedece ostvarivati na temelju ove. al nisam ja nikakav ekspert za dd.

  26. #176
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    jelena, vrlo jednostavno je-odi u Žajinu i reci da su vam se primanja spustila ispod maksimalnog cenzusa i naravno to dokumentiraj i to je to.
    Predaj zahtjev što prije, a oni će ti poslati onu njihovu dopisnicu ako im treba dopuniti dokumentaciju.

  27. #177
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Pretpostavljam da je muzu pala placa. Odneses novi ugovor ili aneks ili kako god mozes to dokazati i to je to.
    Sto prije, to bolje za tebe!

  28. #178
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    nema nikakvi novi ugovor, ni aneks, kod nas je osnovna lača+ eventualna stimulcija, koja se svaki mjesec smanjuje.

  29. #179
    astral avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    sunčani otok
    Postovi
    984

    Početno

    ovu godinu sam bila na komplikacijama, pa na porodiljnom a prošle godine nismo dobili dječji jer nam je prosjek bio 1,50 kn preko prosjeka
    za predati papire ponovno jel moram čekati veljaču ili mogu odmah i od koga tražim potrebne papire, od hzzo-a?

  30. #180
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    predaj odmah

    inače pitala, nemam pravo jer no nije ista kategorija ko izgubiti posel

  31. #181

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    131

    Početno

    Termin mi je 23.02. za četvrto dijete - imam li pravo navesti ga za DD (budući da se on oslanja na prošlu godinu) ako rodim u terminu i prijavim ga do 28.02.?

  32. #182
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    naravno, ako do tada dobiš i papire za njega, zašto ne, ali računaj da papire dobiješ tek za 7-10 dana.

  33. #183
    mona avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    711

    Početno

    Citiraj ivala prvotno napisa Vidi poruku
    Termin mi je 23.02. za četvrto dijete - imam li pravo navesti ga za DD (budući da se on oslanja na prošlu godinu) ako rodim u terminu i prijavim ga do 28.02.?
    nemaš unaprijed ali ga dodaš čim se rodi

  34. #184
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Primamo doplatak već godinama, podnositelj zahtjeva je MM. Prošle godine se prijavio na drugu adresu (isto u Zg). I dalje živi sa nama u zajedničkom kućanstvu. Ima li to kakve veze, trebam li nešto mijenjati u zahtjevu? Mogu li ga i dalje navesti kao člana kućanstva?

  35. #185

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    2,660

    Početno

    i ja imam pitanje, možda je bedasto, ali svejedno ću ga postaviti, primali smo dd prošle godine, ove godine mi se i mm "zaposlio" pod navodnike, jer je posao honoraran na ugovor o djelu, znači li to da ostajemo bez dd, odnosno da mi ne treba slati papire za ovu godinu....hvala na odgovoru

  36. #186
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    a kolki vam je prosjek za prošlu godinu, ak je ispod 1663 po članu predaj

  37. #187
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Nisam citala cijelu temu ali nije li receno da ove godine zahtjev predaju samo oni koji ga predaju prvi put jer za ove ostale oni automatski povlace podatke?
    MM prosle god nije radio i dobili smo DD, onda je bio zaposlemjesec dana i odmah su nam poslali rjesenje na manji iznos i kad je prestao opet raditi odmah su poslali rjesenje na veci iznos, bez da smo ih mi o icemu obavijestili.

  38. #188
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    ko sam ja čula ne, svi predaju koji imaju pravo

  39. #189
    mona avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    711

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    ko sam ja čula ne, svi predaju koji imaju pravo
    svi predaju,oni kojima se ništa ne mijenja će dobivati dječiji odmah u ožujku a rješenje će dobiti naknadno
    a onima kojima se mijenja čekaju rješenje ( kao mi prošle godine do šestog mjeseca,jedva sam dočekala ali mi je bilo super kada su mi taj mjesec uplatili i sve zaostatke )

  40. #190

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    131

    Početno

    Gledam baš sad potrebitu dokumentaciju za predavanje zahtjeva po prvi puta - preslike osobne karte mene i muža, porezna kartica, potvrde od HZZOa budući da smo na roditeljskom i porodiljnom, porezne kartice za oboje, Ip kartice od poslodavca i za klince preslike rodnih listova. Ima li nešto što sam izostavila? Nije mi jasno ovo sa Centrom za socijalnu skrb -trebamo li tamo nešto vaditi od dokumenata?

  41. #191
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    a što imaš o Czss?

  42. #192

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    131

    Početno

    pa ništa zapravo baš blesavo pitanje. Ne znam što mi je bilo u glavi - da tamo valjda idem podići potvrdu da sam skrbnik. Stvarno sam s Marsa pala

  43. #193
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    ne ništa, to je za neke koji imaju nešto od Czzo

  44. #194

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    2,660

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    a kolki vam je prosjek za prošlu godinu, ak je ispod 1663 po članu predaj

    izačunat ćemo tnx
    e što od papira se predaje za ovo produženje
    može linkić ako vam nije teško

  45. #195

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    131

    Početno

    Zna li netko što znači to da treba Mirovinskom javit promjene? Temeljem 2012 imamo pravo na DD u ovoj godini - ja sam sad na porodiljnom (pred porod) muž koristi roditeljski jer mu je u cijeloj prošloj godini poslodavac isplatio dvije plaće. Budući da bi radio povremeno preko Ugovora o djelu tijekom 2013. (za drugu firmu) znači li to da on mora Mirovinskom prijavljivat svaki Ugovor o djelu ako taj mjesec premašimo tih 1663,00kn po članu kućanstva? Ne bi li to trebalo bit fiksno kroz ovu godinu da primamo DD svih 12 mjeseci obzirom da smo prošlu jedva preživjeli? (za 2012.g. prvi put i ostvarujemo to pravo, znači nismo ništa primali prošle)
    Kako to funkcionira? Ako MM prekine roditeljski i vrati se na posao ili nađe drugi, za dva-tri mjeseca, znači li to time što smo od tog trena imali malo više po članu kućanstva ( šest nas je ) gubimo pravo na DD od trenutka rada na Ugovor o djelu ili zaposlenja u ovoj godini?

  46. #196

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    131

    Početno

    sori na okviru, slučajno stisnula

  47. #197
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Citiraj Eci prvotno napisa Vidi poruku
    Primamo doplatak već godinama, podnositelj zahtjeva je MM. Prošle godine se prijavio na drugu adresu (isto u Zg). I dalje živi sa nama u zajedničkom kućanstvu. Ima li to kakve veze, trebam li nešto mijenjati u zahtjevu? Mogu li ga i dalje navesti kao člana kućanstva?
    Meni ne zna nitko odgovoriti?

  48. #198
    sammy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    132

    Početno

    Eci ne javljaj ništa. Moja mama isto nije na adresi s ocem i sestrom i uredno primaju dd, a i žive skupa.
    ivala nažalost da gubiš pravo kad premašite cenzus od 1663 kn/mj po članu obitelji.

  49. #199
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam citala cijelu temu ali nije li receno da ove godine zahtjev predaju samo oni koji ga predaju prvi put jer za ove ostale oni automatski povlace podatke?
    MM prosle god nije radio i dobili smo DD, onda je bio zaposlemjesec dana i odmah su nam poslali rjesenje na manji iznos i kad je prestao opet raditi odmah su poslali rjesenje na veci iznos, bez da smo ih mi o icemu obavijestili.
    e sad kad bi ti nama rekla kolko manje si dobila te mjesece kad je radio i kolko je stvarni onda prihod bio

  50. #200
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Citiraj sammy prvotno napisa Vidi poruku
    Eci ne javljaj ništa. Moja mama isto nije na adresi s ocem i sestrom i uredno primaju dd, a i žive skupa.
    ivala nažalost da gubiš pravo kad premašite cenzus od 1663 kn/mj po članu obitelji.
    Hvala na odgovoru, već sam odnjela i pitala i kaže teta da to nema veze.

Stranica 4 od 7 PrviPrvi ... 23456 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •