Pokazuje rezultate 1 do 5 od 5

Tema: Neovlasteno ispitivanje djeteta?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Apr 2024
    Postovi
    1

    Početno Neovlasteno ispitivanje djeteta?

    Pozdrav,

    Ne mogu ulaziti u detalje, ali trenutno smo u postupku koji izmedju ostalog ukljucuje prijavu skole nadleznim institucijama zato sto nije poduzela radnje sukladne protokolu vezane za vrsnjacko nasilje. Nasilje je prijavljeno Zavodu za socijalni rad koji je prijavu proslijedio MUP-u, koji su trazili ocitovanje od skole. Nakon sto je skola zaprimila prijavu, a dijete dalo iskaz policiji, moje je dijete pozvano na razgovor kod skolske psihologinje koja ga je ispitivala o tome sto je rekao policiji, te je isto pokusala koristiti protiv nas roditelja na sastanku s ravnateljicom. Je li skolska psihologinja ovlastena ispitivati dijete o njegovom iskazu? Dijete ima 14 godina. Nakon razgovora doslo je kuci uznemireno i nesigurno u to da je nasilje uopce trebalo prijaviti. Hvala unaprijed.

  2. #2
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Pa sto nije skola ispitala dijete prije nego ste policiji prijavili slucaj? Jeste li prijavili skoli slucaj prije nego ste isli na policiju/centar za socijalni rad ako se situacija dogodila u skoli?
    Posljednje uređivanje od sirius : 18.04.2024. at 05:18

  3. #3
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    sirius, ja sam shvatila da je prijavljena škola jer nije poduzela odgovarajuće radnje. Očito je išla privatna prijava u CZSS koji je o tome obavijestio policiju pa se škola sada čudi i smatra da nije trebala ići prijava.

    Tiana, ne znam postoji li takvo ovlaštenje, odnosno ima li psihologinja uputu o čemu smije ili ne smije s djetetom razgovarati. Ovako laički mi ne izgleda da ima ograničenja. Doduše ako se radi o manipulaciji djetetom s ciljem opravdavanja nedjelovanja stručnih službi, onda to sigurno nije u redu.

  4. #4
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    sirius, ja sam shvatila da je prijavljena škola jer nije poduzela odgovarajuće radnje. Očito je išla privatna prijava u CZSS koji je o tome obavijestio policiju pa se škola sada čudi i smatra da nije trebala ići prijava.

    Tiana, ne znam postoji li takvo ovlaštenje, odnosno ima li psihologinja uputu o čemu smije ili ne smije s djetetom razgovarati. Ovako laički mi ne izgleda da ima ograničenja. Doduše ako se radi o manipulaciji djetetom s ciljem opravdavanja nedjelovanja stručnih službi, onda to sigurno nije u redu.
    I ja sam shvatila tako. Zato i pitam . Jer obicno se prvo prijavljuje skoli ako je situacija skolska , pa oni postupaju. Ili je prijavljeno pa nisu postupali, te su roditelji prijavili centru za socijalnu skrb?

  5. #5
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Hocu reci ako je prijavljeno skoli tada skola jako dobro zna sto se dogada. Ako nije , a prijavljeni su za nepostupanje , to mi je malo cudno. Nekako mi je u tom slucaju prirodno da strucna sluzba pita sto se dogada obzirom da ne znaju sluzbeno.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •