Stranica 1 od 7 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 314

Tema: Djecji doplatak

  1. #1
    a.k. avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    224

    Početno Djecji doplatak

    Ispricavam se ako ova tema vec postoji, ali ja ju nisam uspjela naci. Zanima me sve o tome, ko ima pravo na to, gdje se to ide prijaviti i tako. Unaprijed hvala!

  2. #2

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    117

    Početno

    i mene zanima...

  3. #3
    genius avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ravnica
    Postovi
    685

    Početno

    podnosiš prijavu HZMO za svaku godinu.odnosno za nastavak d.d. do kraja 2.mj
    imaš više *kategorija* iznosa a to ovisi o dohotku 299kn 249kn 199kn za treće dijete + 500kn ,za 4 dijete 1000kn.
    pravo na d.d. imaju osobe s prebival.RH,HR državljani...
    ukupan dohodak kućanstva se zbroji i podjeli na članove kućanstva ...nesmije prijeći 1663kn.
    kupiš tiskanicu za d.d.u kjižari i na poleđini ti piše štp je potrebno.osobna podnositelja,rodni list djeteta,prosjek plaće, ako si na biro potvrda s biroa ,br.računa za uplatu.... mislim da sam ti bar malo pomogla koliko sam se uspjela sjetiti...

  4. #4
    Rency avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    tu negdje...
    Postovi
    601

  5. #5

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    117

    Početno

    faja

  6. #6
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Citiraj genius prvotno napisa Vidi poruku
    imaš više *kategorija* iznosa a to ovisi o dohotku 299kn 249kn 199kn za treće dijete + 500kn ,za 4 dijete 1000kn.
    i za četvrto je +500, ali za peto ....... itd nema ništ gratis

  7. #7
    a.k. avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    224

    Početno

    Zanima me jedna stvar. Na stranici od mirovinskog pise pa se se za ostvarivanje prava na djecji doplatak uzimaju u obzir prihodi iz prethodne godine. A sto ako trenutno nemas prihoda? Znaci li stvarno da ne mogu ostvariti pravo na djecji doplatak jer sam prethodne godine imala prihode?
    Ja bih trebala ici stazirati sljedeci mjesec i stazirat cu godinu dana, na zalost za to necu primati placu, ali moram to odraditi kako bih mogla dalje raditi u struci. I ako sam dobro shvatila, iako necu primati placu nemam pravo na djecji doplatak zato jer sam veci dio ove godine radila i imala prihode??

  8. #8
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Tako je. Znači u 2. mj. 2012. ćeš dati zahtjev za dječji a gleda se prosjek ukupnih prihoda (tvoj i mužev) iz 2011.

  9. #9
    paid avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    južno južnije
    Postovi
    795

    Početno

    a kako je kad si na porodiljnom,uzima se taj porodiljni i mužev prihod????

  10. #10
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Meni su 2010. uzimali za prosjek i jedno i drugo. Ne znam je li se što promijenilo otad.

  11. #11
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    ako netko do sad nije koristio dječji, a ima pravo na njega može s prvim radnim danom u novoj godini predat zahtjev za isti, ne treba čekat 2.mjesec, tada se pretežno predaju papiri za nastavni dječji. Inače oni ga isplačuju od datuma podnošenja punovaljnih papira.
    Uzima se u obzir svi prihodi znači i komplikacije, porodiljski, plače, honorari itd.
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 16.01.2012. at 07:36

  12. #12
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Jelena.O, jel ovo vrijedi i za one koji su ga koristili, izgubili pravo na njega pa ponovno stekli uvjete (pauza cca godinu)?

  13. #13
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Citiraj trampolina prvotno napisa Vidi poruku
    Jelena.O, jel ovo vrijedi i za one koji su ga koristili, izgubili pravo na njega pa ponovno stekli uvjete (pauza cca godinu)?
    DA!!!

  14. #14
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Hvala winnerice!

    Evo pričam s poznanicom s HZMO, zahtjev za DD se može predati bilo kad u godini (osim ako nije u pitanju produženje DD), ali za prosjek primanja se gleda prethodna kalendarska godina.

  15. #15
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    uprav tak,svi misle da baš trebaju nekaj delat u 2. mjesecu ali to nije tak.

  16. #16
    yasmin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,779

    Početno

    a kakkva je to potvrda s centra za soc. skrb koju treba predati? ( rješenje Centra za socijalnu skrb (o skrbništvu, o čuvanju i odgoju djeteta)

  17. #17
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Citiraj yasmin prvotno napisa Vidi poruku
    a kakkva je to potvrda s centra za soc. skrb koju treba predati? ( rješenje Centra za socijalnu skrb (o skrbništvu, o čuvanju i odgoju djeteta)
    To vrijedi za samohrane roditelje ili (nisam sigurna) za roditelje djece sa specijalnim potrebama. Mi "obični" to netrebamo.

  18. #18
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    specijalne potrebe se rješavaju preko komijisje i za to treba imati rješenja iz Centra ( za nezaposlene), ili Hzzo za zaposlene

  19. #19
    paid avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    južno južnije
    Postovi
    795

    Početno

    hvala, a gdje uzmem te papire o mojim primanjima prošle godine s obzirom da sam bila na bolovanju i porodiljnom i koliki najviše mjesečni prihodi za četveročlanu obitelj mogu biti????

  20. #20
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Ne znam za ovo prvo, ali prihodi po članu kućanstva ne smiju biti veći od 1660 kn.

  21. #21
    saska7 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    1,122

    Početno

    a sto kad poslodavac nije isplacivao placu gotovo cijelu godinu jer porezna sjedi na racunu firme? koji papir onda predati?

  22. #22
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Citiraj paid prvotno napisa Vidi poruku
    hvala, a gdje uzmem te papire o mojim primanjima prošle godine s obzirom da sam bila na bolovanju i porodiljnom i koliki najviše mjesečni prihodi za četveročlanu obitelj mogu biti????
    za jednu osobu je prosječno 1660 i manje pamnoži , ak je bolovanje bilo na firmu onda u firmi, ak je bilo kao komplikacije onda u Hzzo
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 17.01.2012. at 07:41

  23. #23
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Citiraj saska7 prvotno napisa Vidi poruku
    a sto kad poslodavac nije isplacivao placu gotovo cijelu godinu jer porezna sjedi na racunu firme? koji papir onda predati?
    hraži papir u firmi,jedino ak su oni pisali da su isplatili lovu ( tj. plačali porez) a nisu anda si malonagrabusila.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    669

    Početno

    Tražila bih doplatak za djecu prvi puta. Imamo troje djece, bila sam na porodiljnom prošlu godinu i još jesam, muž ima male prihode pa mislim da imamo pravo na to. Vjerujem da sam većinu potrebnih radnji shvatila, samo me muče ''članovi kućanstva''. Je li to isto kao kod onog dohodovnog cenzusa kod plaćanja vrtića? Onaj tko nije prijavljen na zajedničkoj adresi nije član kućanstva? MM je igrom slučaja prijavljen na jednoj adresi, djeca i ja na drugoj (stan u mom vlasništvu), a živimo svi zajedno u unajmljenom stanu na trećoj adresi (nemamo tu prijavljeno boravište). Jesmo li onda samo djeca i ja kućanstvo pa se prihodi MM ne predaju ili....?
    Hvala.

  25. #25
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Vidiš, i nama je bilo ovako svojevremeno, ali tad mi uopće nije palo na pamet da bi to nešto moglo igrat ulogu

  26. #26
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Citiraj sss prvotno napisa Vidi poruku
    Tražila bih doplatak za djecu prvi puta. Imamo troje djece, bila sam na porodiljnom prošlu godinu i još jesam, muž ima male prihode pa mislim da imamo pravo na to. Vjerujem da sam većinu potrebnih radnji shvatila, samo me muče ''članovi kućanstva''. Je li to isto kao kod onog dohodovnog cenzusa kod plaćanja vrtića? Onaj tko nije prijavljen na zajedničkoj adresi nije član kućanstva? MM je igrom slučaja prijavljen na jednoj adresi, djeca i ja na drugoj (stan u mom vlasništvu), a živimo svi zajedno u unajmljenom stanu na trećoj adresi (nemamo tu prijavljeno boravište). Jesmo li onda samo djeca i ja kućanstvo pa se prihodi MM ne predaju ili....?
    Hvala.
    Jeste, svi ste članovi istog kućanstva, bez obzira na adrese različite (to je i uvedeno da se spriječe razne manipulacije s tim podatkom), tj. djeca imaju oba roditelja!

  27. #27
    saska7 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    1,122

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    hraži papir u firmi,jedino ak su oni pisali da su isplatili lovu ( tj. plačali porez) a nisu anda si malonagrabusila.
    u to nisam ziher...kak to saznati? ako nisu nis pisali jer su u blokadi (jer nisu ni isplacivali)? koji onda papir? ili je to isti papir samo sa nulama?

  28. #28
    prima avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,142

    Početno

    Citiraj saska7 prvotno napisa Vidi poruku
    u to nisam ziher...kak to saznati? ako nisu nis pisali jer su u blokadi (jer nisu ni isplacivali)? koji onda papir? ili je to isti papir samo sa nulama?
    ip obrazac ("porezna kartica"-ono što se predaje na poreznu kad se traži povrat poreza), i trebaju biti nule.

  29. #29
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Mm je dobio ispunjen ip obrazac iako mu poslodavac nije isplatio placu niti uplatio doprinose.
    Predao je zahtjev za povrat poreza i dosla mu je uplatnica jer je porezna prebacila na njega obavezu uplate poreza.
    Pisao je nakakav zahtjev za povlacenje zahtjeva za povrat poreza i tako rijesio problem.

    Cisto da znas da poslodavci stvarno svasta rade i muljaju pa ako se nadjes u takvom belaju, pisi zahtjeve za ponistenje zahtjeva lol

    Ne znam kako to utjece na dobivanje dd.

    Ja sam pokusavala dobiti nekakav papir (radi cijene vrtica) na kojem ce pisati da to sto je poslodavac predao na poreznu da je sve uplatio nije istina i na poreznoj su mi rekli da oni tu ne mogu nista.
    Dosla sam do zene na visem polozaju i saznala da oni na salteru porezne itekako mogu sve vidjeti. Izmedju njih i informacije stoji jedan klik misem.

    Nisam do kraja izgurala pricu jer sam u medjuvremenu rodila trece dijete pa mi vise nije trebalo.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    Citiraj winnerica prvotno napisa Vidi poruku
    Jeste, svi ste članovi istog kućanstva, bez obzira na adrese različite (to je i uvedeno da se spriječe razne manipulacije s tim podatkom), tj. djeca imaju oba roditelja!
    A je l' ja mogu prijaviti svoju svekrvu i šogoricu koje nemaju nikakve prihode, a žive na istoj adresi kao i mi? Da li mi i one ulaze u članove kućanstva?

  31. #31
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Potvrdu s porezne podižem prema mjestu stanovanja ili moram ići u Av. Dubrovnik? Kada predam zahjtev i oni ga obrade, da li dobivam zaostatke za ovu godinu. Recimo, pošalju mi rješenje u 2. mjesecu s isplatom u 3. mjesecu...Da li mi isplate i uza 1. i 2. mjesec ili?

  32. #32
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    Potvrdu s porezne podižem prema mjestu stanovanja ili moram ići u Av. Dubrovnik? Kada predam zahjtev i oni ga obrade, da li dobivam zaostatke za ovu godinu. Recimo, pošalju mi rješenje u 2. mjesecu s isplatom u 3. mjesecu...Da li mi isplate i uza 1. i 2. mjesec ili?
    Prema mjestu stanovanja dižeš. Samo ne ići prerano jer sam ja lani išla oko 20.1. i dobila za mm-a i mene obrazac sa 000000 i dolje napomenom da nisu stigli obraditi sve podatke još :grrrrm: (a "pametni" službenik mi niš nije rekao, samo je uzel osobne iskaznice, tražil OIB da provjeri i printal - ja sretna ugrabila papire i van, kad ono sto čuda....), tak da sam išla po drugi puta početkom 2. mj. - onda su imali prave iznose. Zaostatke isplačuju prema datumu kad si predala pravovaljane, tj. sve papire (ne ak nekaj fali!). Teško da buš dobila rješenje u 2. mj., tad su u turbo gužvi! Ja sam lani produljivala, nosila osobno tam u Žajinu negdje oko 20.2. i rješenje dobila u 6. mj. + isplate za 3., 4., 5. mj.

  33. #33
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Puno ti hvala...nego, zakaj nisi dobila za 01. i 2. mjesec?
    Ako sam dobro shvatila..Recimo da mi rješenje bude gotovo u 5. mjesecu i tada dobivam prvu isplatu za 03., 04., 05. i 06. mjesec i onda još redovno svaki mjesec u toj godini i 01. i 2. mjesec u sljedećoj godini. A ako želim primati i dalje, moram dokazati da imma pravo na to, oliti skupiti ponovo papire o primanjima....Je li tak ili?
    Posljednje uređivanje od ana.m : 18.01.2012. at 19:18

  34. #34
    prima avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,142

    Početno

    zašto uzimate potvrdu sa porezne? to je samo za obrtnike. naravno ako ste obrtnici, zanemarite upad.

    s mirovinskog:
    potvrdu POREZNE UPRAVE za dohodak od samostalnog rada (za nove podnositelje zahtjeva)

  35. #35
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    Puno ti hvala...nego, zakaj nisi dobila za 01. i 2. mjesec?
    Ako sam dobro shvatila..Recimo da mi rješenje bude gotovo u 5. mjesecu i tada dobivam prvu isplatu za 03., 04., 05. i 06. mjesec i onda još redovno svaki mjesec u toj godini i 01. i 2. mjesec u sljedećoj godini. A ako želim primati i dalje, moram dokazati da imma pravo na to, oliti skupiti ponovo papire o primanjima....Je li tak ili?
    Ana.m. dobila sam ja novac i za 1. i 2. mj., to mi je sjelo redovno jer je bilo po prethodnom (starom) rješenju, radila sam produženje lani, ove godine opet radim.
    Sve ostalo si super skontala!

  36. #36
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Citiraj prima prvotno napisa Vidi poruku
    zašto uzimate potvrdu sa porezne? to je samo za obrtnike. naravno ako ste obrtnici, zanemarite upad.

    s mirovinskog:
    potvrdu POREZNE UPRAVE za dohodak od samostalnog rada (za nove podnositelje zahtjeva)
    To je za SVE jer prihode možeš imati i npr. od iznajmljivanja nekretnine i sl. i predaju je svi, bez obzira novi/produljenje.

  37. #37
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj prima prvotno napisa Vidi poruku
    zašto uzimate potvrdu sa porezne? to je samo za obrtnike. naravno ako ste obrtnici, zanemarite upad.

    s mirovinskog:
    potvrdu POREZNE UPRAVE za dohodak od samostalnog rada (za nove podnositelje zahtjeva)
    Plavuša, još i bolje!

    pih, sad vidim drugi odgovor..a ništ put pod noge...
    Posljednje uređivanje od ana.m : 19.01.2012. at 00:03

  38. #38
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Citiraj umiljata prvotno napisa Vidi poruku
    A je l' ja mogu prijaviti svoju svekrvu i šogoricu koje nemaju nikakve prihode, a žive na istoj adresi kao i mi? Da li mi i one ulaze u članove kućanstva?
    Nazovi Mirovinsko i pitaj ih, imaju telefon di odgovara službenica na takva pitanja. Mislim da bi svekrva barem mogla proći, samo pazi da ipak nema nekakva primanja ili porez za koji niti neznaš...

  39. #39
    prima avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,142

    Početno

    Citiraj winnerica prvotno napisa Vidi poruku
    To je za SVE jer prihode možeš imati i npr. od iznajmljivanja nekretnine i sl. i predaju je svi, bez obzira novi/produljenje.
    ma kužim ja što je potvrda sa porezne, nego evo kako ja to čitam, ispalo bi da svi trebaju na poreznu po potvrdu, a ne trebaju
    a nisam ni plavuša

  40. #40
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Pa i trebaju svi potvrdu s porezne, bez toga ti je zahtjev nepotpun.

  41. #41
    prima avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,142

    Početno

    ja nosim potvrdu svog poslodavca o visini primanja (konkretno nosim IP obrazac), a može i UTV-102 obrazac ( to je oznaka za narudžbu u NN) ili bilo kakav "potvrda o visini dohotka u yyyy godini" obrazac, sa potpisom i pečatom poslodavca.
    evo opet sa mirovinskog:
    [QUOTEZa utvrđivanje dohodovnog cenzusa:
    - potvrdu ISPLATITELJA PRIHODA o ostvarenim prihodima podnositelja zahtjeva i svih članova kućanstva u prethodnoj kalendarskoj godini (plaća ostvarena kod poslodavca za rad u tuzemstvu inozemstvu, naknade ostvarene zbog njege i skrbi o djetetu, naknade za vrijeme privremene spriječenosti za rad, naknade zbog nezaposlenosti, naknade zbog profesionalne rehabilitacije)][/QUOTE]

    i dok ovo pišem kužim šta si mi ranije rekla
    sa porezne da ne bi sakrio neke prihode. mislim da je mirovinsko dužno po službenoj dužnosti to provjeravati, po ovom sa njihovih stranica ne bi rekla da imaju pravo zahtijevati potvrdu porezne.. u svakom slučaju, ja sam već 3 puta podnosila bez potvrde sa porezne, i uredno primam dječji, nikad mi nisu tražili dopunu dokumentacije. sad 4. put podnosim samo sa IP

  42. #42
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    A nas u Žajinoj uredno traže za produženje SVE papire.

  43. #43
    prima avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,142

    Početno

    po uputama sa mirovinskog, dokumentacija je kompletna i bez potvrde sa porezne ( iznimka su obrtnici i sl. i to samo za nove zahtjeve)
    http://www.mirovinsko.hr/default.asp?ID=1525

    zašto vas maltretiraju s tim nije mi jasno? zar se na poreznoj ne plaća 40 kn taksenih maraka za tu potvrdu?
    osim toga stvaraju se gužve nepotrebno, jer je poslodavcima rok za predaju dokumenata po kojima porezna kasnije izdaje te potvrde 31.01., pa je rok za obradu tih podataka i izdavanje potvrda samo 4 tjedna, uz ionako povećan posao zbog prijava poreza na dohodak.

  44. #44
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Taksa se ne naplaćuje za dokumente koji su vezani uz DD. Meni nije teško otići po to, predala bi im i od susjeda papire ak mi mogu pomoći...

  45. #45

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    263

    Početno

    Kratko pitanje, da li za djecu treba i izvod iz matice i rodni list ili samo jedno od toga, nije mi jasno.

  46. #46
    Smokvica. avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    660

    Početno

    ja zvala i pitala, žena mi rekla da je rodni list dovoljan, kopije

  47. #47

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    263

    Početno

    Citiraj Smokvica. prvotno napisa Vidi poruku
    ja zvala i pitala, žena mi rekla da je rodni list dovoljan, kopije
    HVALA, još čekam od muža potvrdu od firme i idem predati

  48. #48
    yasmin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,779

    Početno

    dio godine sam radila, dio bila na komplikacijama i dio na porodiljnom...dakle, treba mi potvrda s porezne, a za bolovanje i komplikacije treba potvrda s hzzo-a ili?
    za nezaposlene treba potvrda s burze? a za one u mirovini?
    uhhh........

  49. #49
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,030

    Početno

    Ja sam dobila IP obrazac od firme do 9mj,poslije se vodim na komplikacijama.Znači moram sa HZZO-a dignuti papir za komplikacije.Dali onda moram vaditi papir sa porezne ili nemoram?Trebam roditi tek krajem 3/2012 pa bi predala u 4.mjesecu papire za DD.Jel to znači da dobivam i ja zaostatke za 2012 god.?

  50. #50
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Mislim da vam je za sve nedoumice najbolje nazvati ovaj br. Mirovinskog od 8 do 16 sati, 0800 – 63 63 63 (besplatni broj telefona). Javlja se ljubazna gospođa i daje sve savjete.

Stranica 1 od 7 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •