Pokazuje rezultate 1 do 6 od 6

Tema: jako vezan za mamu

  1. #1
    a mama avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    63

    Početno jako vezan za mamu

    imate li iskustva i savjet šta i kako kad je dijete (ne ide u vrtić) toliko vezano za mamu da plaće čim ona nije u blizini, ne želi kod nikoga ostati i stalno je u brizi di je mama
    Da li je to samo faza (traje zadnjih nekoliko tjedana) ili ...
    Nije doživila nikakvu traumu da bi to bio razlog staha od odvajanja.

  2. #2
    majoslava avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    sthlm
    Postovi
    654

    Početno

    takve su stvari naravno individualne, neki se lakse odvajaju a neki teze, a jako je ovisno i o uzrastu..
    za dijete oko 3 godine cini mi se da nije bas neobicno, pogotovo ako nije sklopilo prisan odnos s nekom drugom odraslom osobom...
    ako je to bas nastupilo izrazito u zadnje vrijeme, moguce je da postoji razlog koji ti je nepoznat, mozda se prestrasila necega, ili cula nesto sto je izazvalo strah, ili jednostavno faza sazrijevanja doba izrazitog mamitisa...

  3. #3
    majoslava avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    sthlm
    Postovi
    654

    Početno

    sto se tice postupka, ja bih nastojala udovoljiti djetetu u najvecoj mogucoj mjeri...

  4. #4
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Ja bih pokušala s ponekim manjim odvajanjem, ali na taj način da uvijek prije toga objasnim djetetu kamo idem, tko će ga čuvati, kako će mu biti lijepo s tom osobom (npr baka će ti dati doručak, pa ćete se igrati, ići u šetnju...) i kako ću se ja brzo vratiti, tako da se ne mora brinuti i plakati. Ja sam takvu govoranciju održala djetetu od 13 mjeseci, nakon što je par tjedana svaki dan plakala kad sam išla na posao. I upalilo je, na moje veliko čudo, od prve.
    Ako ipak nikako ne ide, ne bih forsirala, ali bih pričekala neko vrijeme pa pokušala opet kad mislim da je spremnije.

  5. #5
    Handy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    226

    Početno

    Citiraj pomikaki prvotno napisa Vidi poruku
    Ja bih pokušala s ponekim manjim odvajanjem, ali na taj način da uvijek prije toga objasnim djetetu kamo idem, tko će ga čuvati, kako će mu biti lijepo s tom osobom (npr baka će ti dati doručak, pa ćete se igrati, ići u šetnju...) i kako ću se ja brzo vratiti, tako da se ne mora brinuti i plakati. Ja sam takvu govoranciju održala djetetu od 13 mjeseci, nakon što je par tjedana svaki dan plakala kad sam išla na posao. I upalilo je, na moje veliko čudo, od prve.
    Ako ipak nikako ne ide, ne bih forsirala, ali bih pričekala neko vrijeme pa pokušala opet kad mislim da je spremnije.
    Odličan savjet, da se ne dogodi trauma kao mama baš bude morala negdje otići bez djeteta.

  6. #6
    a mama avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    63

    Početno

    hvala cure na savjetima, stanje se za nijansu popravilo / isprobavali smo odvajanje svaki dan po malo
    još uvijek to nje isto kao prije dva mjeseca ali nadam se da će sve doći na svoje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •