Stranica 2 od 54 PrviPrvi 12341252 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 2653

Tema: MPO trudnoća nakon svega...kako se osjećamo...

  1. #51
    coolerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    382

    Početno

    uff kako lijepa temica..
    evo i mene na 18+ i buša se već poprilično vidi pa se nekako moram pomiriti da je moje čudo koje sam do 14 tj. čuvala kao najslađu malu tajnu čak i od svoje mame i tate sad već svima vidljivo. Pitanjce: kad ste prestale s utrićima? ja sam postepeno smanjivala od pregleda na 15+3 (po uputi dr.) i trebala završiti pred 2 dana..ali sam i preksinoć i sinoć strpala po jednog jer me bilo strah bez njih. Znam da je to glupo i da mi oni više ne trebaju ali nekako mi od početka pružaju nekakvu mrvicu sigurnosti i ne mogu si pomoći..

  2. #52
    lucija83 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    524

    Početno

    Coolerica ja sam prestala nakon tri mjeseca...

  3. #53
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    coolerica, ako je sve ok, nista se nemoj bojati i prekini s utricima.. meni je moj mpovac rekao da prekinem s 13+4. ja sam ih jos malo duze koristila, ali ni za to nije bilo potrebe - s 18tt vise stvarno nemaju ucinka, a i bolje je sto manje "prckat dolje" zbog bakterija i dr bestija

  4. #54
    Mimek avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    907

    Početno

    meni je gin. opće rekao da se postepeno "skidam" s njih čini mi se oko 16 tj. Rekao je da je posteljica već preuzela svoju ulogu i nema potreba uzimati ih. U 19 tj. mi se ponovno pojavilo krvarenje i u bolnici su mi ponovno uveli 3x2, ali sad ih uzimam oralno (to je više nego grozno !). Sad se treći doktor čudio zašto ih uzimam i opet preporuka da se "skinem" (u 27. tjednu sam).
    E, sad vidjet ćemo na sljedećoj kontroli kad opet dođem svom doktoru u ruke. Tako da svaki doktor pjeva svoju pjesmicu i ja bi ti savjetovala da pitaš svog doca šta i kako

  5. #55
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    mimek, kod pojave krvarenja i slicno znaju ponovo uvesti utrice i u kasnijoj trudnoci, ali ako je sve ok, u 18tt nema potrebe za njima (a upitno je imaju li ucinka ako se i jave problemi tako kasno u trudnoci). tak da u 19. tt slobodno moze prekinut s njima...

  6. #56
    vesnare avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,089

    Početno

    Meni je MPO dr. napisao na povijest bolesti do 12 tt i ginić kod kojeg vodim trudnoću je to samo preuzeo kao OK stvar, a tako sam i u prvoj trudnoći. jednostavno prestala kad sam napunila 12 tt i sve 5!

  7. #57
    AnneMary avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    1,230

    Početno

    ja sam isto uzimala do 12 tj.
    samo se ne mogu sjetiti, a nešto mi zvoni u glavi da mi je bio smanjio na 3x1, ili 2x2.
    baš sam sad gledala papir od prve trudnoće i vidim da sam tamo uzimala po pola andola, a sad cijeli.
    inače i ja mrzim te utriće.
    sad sam počela jutarnje uzimat oralno jer mi je nezgodno ujutro stavljat jer više ne mirujem toliko kao u početku.
    zato na podne spavam sa malom pa ih stavljam, i navečer.
    Posljednje uređivanje od AnneMary : 28.08.2010. at 19:29

  8. #58
    coolerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    382

    Početno

    hvala curke..ma i ja sam si nekako mislila - najbolje poslušati dokicu pa sam prestala s njima. imaš pravo frka, bolje što manje prčkati dolje..

  9. #59
    vesnare avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,089

    Početno

    Evo izvješće i sa trećeg UZV - čini se da strah nikako ne prestaje...
    Danas 10+2, a UZV mjere pokazale 11 tt, što ustvari odgovara ranijoj punkciji (ovulaciji) i ET, pa nam je termin sad 25.03.2011., a srčeko i dalje kuca i sad mi je lakše, jer sam negdje na netu pročitla da je nakon UZV pregleda sa 10 tjedana, ako je sve u redu, 1-2% šansa da nešto krene krivo. A valjda nisam baš toliki baksuz.
    Doc pitao za double-tripple test i amnio, no mi smo to odbili, jer bez obzira na nalaze, nema šanse da bih ja smogla snage ubiti svoju bebicu, nakon sve muke i patnje... To je moje razmišljanje.
    Novi UZV za 3 tjedna kada će odraditi detaljniji UZV i mjere.
    A još malo i prestajemo sa utrićima, a usrdno se nadam da će i ove odvratne cjelodnevne mučnine proći, a o glavoboljama da i ne govorim...
    Posljednje uređivanje od vesnare : 03.09.2010. at 17:25

  10. #60
    AnneMary avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    1,230

    Početno

    super vesnare!
    drago mi je da je sve u redu i da tako bude svima.
    kod mene nema mučnina ni povraćanja, za sad.
    ponekad neki čudni osjećaj u želucu ali ništa strašno.
    i ovaj put kao i u prvoj trudnoći ne mogu puno na nogama, samo kratke šetnje, odmah dolje osjećam nekakvu tupu bol,
    pa većinom odmaram.
    malo sam aktivna ujutro s malom, i popodne u šetnji, ostatak mirovanje.

  11. #61
    Mimek avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    907

    Početno

    vesnare za te mučnine kažu da je dobro pojesti nešto suho tipa malo peciva, kruha... ja sam samo imala osjećaj, ali nisam stvarno povraćala i pomagali su mi štapići.

    AnneMary ja kad dole osjećam bol odem na wc malo pi-pi i to mi prođe. Skužila sam da me boli kad mi beba radi pritisak na mjehur i u stvari ne osjećam potrebu ići, ali kad odem lakše mi je. Možda kod tebe nije to ali evo...

  12. #62
    AnneMary avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    1,230

    Početno

    meni je prerano da me beba pritišće, ali svakako odmor pomaže a na wc-u sam 20 puta dnevno, minimalno.

  13. #63
    zeljana avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    146

    Početno

    Pozdrav svim trudnicama, pa da se javim i ja. Prepoznala sam se u mnogim pričama. Srahovi, strahovi, strahovi. Prvo stimulacija, pa kako ću reagovati, pa beta.....i nikad kraja. Uglavnom prvi pokušaj, beta pozitivna! Srećni do neba. Onda kreće hematom, injekcije, mirovanja....sve prošlo. Bebica napreduje, srce kuca, teška je 230 grama, dobili smo lijepe sličice 3 D ultrazvuk, u 17. sedmici trudnoće.
    Sve bi bilo dobro da ne dolazi opet par sedmica isčekivanja i straha. Doktor mi je preporučio amniocentezu. Double test je na granici i zbog mojih godina on preporučuje obavezno. Iduće sedmice idem...odplačem par partija svaki dan. Ne znam da li se više bojim negativne reakcije nakon postupka ili negativnih rezultata. Uz sve to muž mi je otputovao na službeni put i biću sama u svemu tome. Pitam se kad ću početi da uživam u svojoj trudnoći?
    Srećno svim budućim MPO mamama!

  14. #64
    Osoblje foruma BHany avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    5,203

    Početno

    zeljana, samo hrabro...

    loš dt ne mora značiti ništa
    ubrzo će to biti iza tebe...nećeš se vjerojatno uspjeti opustiti skroz do kraja trudnoće, ali će biti lakše

  15. #65
    Mimek avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    907

    Početno

    zeljana draga potpuno te razumijem, a o mojim godinama da ti ne govorim... ja sam se u prvoj trudnoći borila sa vrlo malo strahova, ali svejedno ne možeš ne brinuti, a sada kada bi trebala biti opuštenija jer znam šta me čeka baš je obrnuto. Sve to što znam postavlja nova pitanja i strahove.

    sada sam odbila prenatalnu dijagnostiku što uključuje i amnioentezu. jednostavno sam pokušala ne misliti o tome da s mojom bebicom neće nešto biti u redu. Naravno da mi padne napamet svako toliko pitanje hoće li sve biti u redu, ali takvo pitanje me muči i vezano za porod, dojenje... Mislim da svaka trudnica ima takve neke strahove

    Pokušaj si malo pročitati priče drugih mama, mene su one smirile jer većina je imala presretan kraj. Takav će biti i tvoj i moj !
    A i statistike kažu, kao i BHany u većini slučajeva loš Double ne znači ništa. U većini slučajeva se rodi zdrava i normalna bebica

    Samo pogledaj svoj trbuščić, pomazi ga i to će otjerati sve tvoje strahove (bar na trenutak). Uskoro ćeš početi osjećati kako ti se netko javlja iznutra i gurka te i tješi: mamice sve će biti OK

  16. #66

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    BIH
    Postovi
    180

    Početno

    Evo i mene kao trudnica. Prosto za ne povjerovati! Prvi IVF u Mariboru u junu/2010god. i bingo..... dvije bebe u maminoj buši. Sad sam 14 nedelja+5 dana. Mislila sam da ću biti u nevjerovatnom grču od straha kad budem trudna jer mi je prirodna trudnoća zauvjek isključena zbog odstranjivanja oba jajovoda a i zbog samog straha koji sam imala prolazeći kroz sve ovo. Ali naprotiv nisam paničar, ustvari nemam ni kad jer već 4-ti mjesec ne izlazim iz pidžame i kreveta i umirem od povraćanja i mučnina. Joj opšta katastrofa. Čitala sam kod mnogih da su prisutne mučnine ali ja sam van svake serije, dovoljno je reći da sam od 19.07.-19.08. bila u bolnici na infuzijama i ampulama bedoksina kako bi preživjela povraćanje i dehidraciju. Posledica svega su bili proteini i aceton u urinu i ja na pola mrtva. Sad se mučnine povlače od 13-te nedelje su manjeg inteziteta ali povraćanju nema kraja, muka mi je trčati više po kupatilu. Juče sam povratila 4 puta.
    Na poslednjem uzv bebice su bile po 8cm, sve je ok i sl. sedmice se spremam za tripl test.
    Samo da me mučnine prođu pa da budem sretna u potpunosti.

  17. #67
    zeljana avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    146

    Početno

    BHany i Mimek hvala vam puno na podrsci...sutra idem kod doktora da dogovorim koji dan radimo....pitacu ga da li moze da mi da nesto da se malo smirim....slabo i spavam, samo mislim na to....Prva trudnoca, prvo djete......
    Srecno svim trudnicama.....
    Sandric vidim da si se bas napatila. Ja nikakvih mucnina nisam imala....Bitno je da je iza tebe.....srecno

  18. #68
    coolerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    382

    Početno

    evo malo i mene na raport..napokon se smirile mučnine (sa 20+ bilo im i vrijeme) i baš kad sam pomislila da ću malo uživati napala me teška upala bubrega (možda od kamenčića, ne znaju jer nesmijem na rendgen), strašni bolovi, temperatura.. ugradili su mi stent i kateter da olakša dreniranje tog bubrega, antibiotici već evo 10 dana i strogo mirovanje.. tako se nadam da je sa bebicom sve ok.. eto cure, čuvajte se, odmarajte i ako nešto zaboli trk doktoru a ne kao ja: trpila 3 dana dok nije upala uzela maha..

  19. #69
    vesnare avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,089

    Početno

    Ajme Sandrić i Coolerice, vi ste se baš napatile.
    A ja se žalim zbog cjelodnevnih mučnina i glavobolja...
    Napunili smo 12 tjedana po datumu punkcije, ali mučnine i glavobolje još nisu prestale. Utriće sam najprije smanjile i onda prestala i za sada sve OK. Slijedeća kontrola je za desetak dana. Doc mi je rekao da ćemo tada uraditi detaljniji UZV. Možda nuhalni nabor? Toga nije bilo kad sam prvi put bila trudna. Mislim nitko mi to nije spominjao. Double i tripple test sam odbila, jer i tako neću ni amniocentezu.
    Cure moje držite se - napokon dočekamo naše najveće blago i onda ne možemo uživati u toj činjenici do poroda. No neka samo naše bebice rastu i rodu se zdrave, a sve ovo drugo se brzo zaboravi...

  20. #70
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Zeljana, sretno, i amnio će vjerojatno proći skroz OK, držim palčeve ~~~~! Ja sam se bojala amnio, ispala je lagani i bezbolan zahvat, rezultati su bili u redu, a isto mi je double bio lažno pozitivan (1:80), ako se dobro sjećam.

    Svim trudnicama veliko srce!

  21. #71
    lastavica1979 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    972

    Početno

    Haj napokon i ja docekala svoju trudnocu,toliko smo ju zeljeli mm i ja i evo desilo se prirodno,al problem je tak da mi je toliko slabo i uzasan osjecaj i rekla sam muzu da mi nije lijepo ovako kad mi stalno slabo.Ne znam mozda sam bezobrazna prema svemu tomu ali ovo me izludjuje.Ajde da to bude samo ujutro,ne to je cijeli dan,jucer me u pol 1 u noci takva muka zgrabila. Ne mogu spavat po danu ne mogu spavat po noci. Mozda dojde bolje razdoblje sad sam 7 tj trudnoce

  22. #72
    AnneMary avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    1,230

    Početno

    lastavice proći će to, samo misli na malo čudo koje stiže!

  23. #73
    coolerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    382

    Početno

    drži se lastavice proći će to..probaj se što više odmarati i jedi ono što ti paše (ja sam malo krušastih stvari mogla - jedan slanac pa ga rastegnem na 3-4 sata, griz po griz..)
    a ja bila na uzv- stiže nam curica ,sve izgleda ok..

  24. #74
    AnneMary avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    1,230

    Početno

    super coolerice!
    čestitam na curici!

  25. #75
    cranky avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,117

    Početno

    Lastavice, ako te to tješi, i meni je isto konstantno muka 24/7 (9 tjedana), samo neke dane jače neke slabije i ja sam se isto već počela pitat kad se u trudnoći ono počne uživat i isto me more "nezahvalne" misli. Danas sam imala i svoj prvi rigoleto a to mi je užasno bilo skroz. Zato ni ne pišem ovdje jer se nekako još ne mogu ufurat i već sam ljuta na sebe

  26. #76
    lastavica1979 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    972

    Početno

    Ajme majko ak sam sad vecer prezivjela valjda cu ostat ziva.Cijeli dan koma slabo,sad navecer povracanje kiselina mi se dize ma prestrasno,al izdrzat cu nekako svaka cas mm na strpljenju i paznji stvarno je divan.Rekla mi sestra da probam stapice jesti tako da sam danas cijeli dan na stapicima. Sad mi je malo lakse da nisam jedina sve prolazimo te muke

  27. #77
    zeljana avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    146

    Početno

    coolerica cestitam na curici !!!!
    Ina33, hvala na podrsci.....sutra ujutru idem, kod mene 1:160 dt,nuhalni bio ok., ali zbog godina doktor mi preporucuje.

  28. #78

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    cure, ja ne kužim zakaj i dalje sve idete na te triple i double, kad je kombinirani probir puno bolja varijanta i sigurniji rezultati

    Kod mene do sada nikakvih problema....stvarno imam sreće, ali se ne znam čuvat što mm kaže. Jučer se šećem s malim i zaletio mi se na cestu s biciklom. Potrčala sam za njim i skoro krepala - sad me otkidaju prepone. Nisam od bolova mogla spavat cijelu noć (inače sam 32+2 danas). I prvog sam nisko nosila, pa "mislim" da i ovog... "Mislim" jer nisam bila na pregledu 3 mjeseca. Već me lagano panika hvata...Idem u petak

  29. #79
    Mimek avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    907

    Početno

    zeljana što su ti više godine to ti je dt lošiji. Da ti je unijela 22 bio bi ti u redu. Ja se na taj test uopće ne bi obazirala. Više bi mi značio to što je vidio da je nuhalni u redu. Kombinirani se istomože samo do 12-13 tjedna obaviti odnosno čini mi se da mi je doc rekao dok beba nije preko 8,3 mm, ali mislim da ni tome ne bi vjerovala, a i uvijek se pitam šta onda s tim saznanjem. Kao što je vesnare rekla ja ne bi mogla pobaciti. Šta je tu je. Moje dijete raste samnom.
    lastavice i meni su štapići pomagali.
    andiko još tih 50 dana se suzdrži od trčanja jer onda ti tek slijedi maraton. Bit će ti veselo sa dvogodišnjakom i bebom
    coolerice i ja nosim curicu i ovaj put mi je trba puno manja. Slijedeći tjedan idem na kontrolu i baš me zanima da li je beba dovoljno napredovala.
    svima

  30. #80
    cranky avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,117

    Početno

    Citiraj Mimek prvotno napisa Vidi poruku
    Kombinirani se istomože samo do 12-13 tjedna obaviti odnosno čini mi se da mi je doc rekao dok beba nije preko 8,3 mm
    Misliš cm?

  31. #81
    Mimek avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    907

    Početno

    da . I ovo pripisujem trudnoći

  32. #82
    zeljana avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    146

    Početno

    Sve proslo ok. Sad lezim i cekam nalaze. Ubjedjena sam da ce biti sve ok. Srecno svim trudnicama.....

  33. #83

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    BIH
    Postovi
    180

    Početno

    Citiraj lastavica1979 prvotno napisa Vidi poruku
    Ajme majko ak sam sad vecer prezivjela valjda cu ostat ziva.Cijeli dan koma slabo,sad navecer povracanje kiselina mi se dize ma prestrasno,al izdrzat cu nekako svaka cas mm na strpljenju i paznji stvarno je divan.Rekla mi sestra da probam stapice jesti tako da sam danas cijeli dan na stapicima. Sad mi je malo lakse da nisam jedina sve prolazimo te muke
    Sve ti draga vjerujem, ja sam se budila ujutro i mislila da neću preživjeti više ni jedan jedini minut. Bila sam opšta katastrofa, nisam imala snage da podignem čašu, mučnina se penjala do grla pa sam se htjela daviti od toga a s obzirom da nisam mogla jesti onda je povraćanje bilo pravo mučenje od naprezanja. A nagoni nalete da jedva stignem do kupatila. Uh kad je to prošlo sve će i drugo biti lakše. Iz mog iskustva mogu ti reći da je prvi ljek strogo mirovanje, ja sam u bolnici ležala mjesec dana i ustajala samo do kupatila, čak sam znala nešto i grickati u poluležećem položaju. Mirovanje ti pomogne da se mučnina smiri a iskreno rečeno ja nisam mogla hodati i da sam htjela. Od kuvane hrane nisam mogla ništa ni pogledati a probati ni u ludilu. Održavalo me u životu naravno pored infuzije i smoki koji mi je davao osjećaj sitosti a imala sam osjećaj da mi pokupi svu kiselinu i mučninu u želudcu. Ponekad malo slanih krekera, obavezno kikiriki i on mi je godio i banane. I naravno sve jesti pomalo, na što sitnije zalogaje i žvakati što više da bukvalno ne nadražim grlo jer bih odmah završavalo sve u kupatilu. I naravno po jedna čaša coca-cole dnevno na malu kašičicu jer koliko god ona bila jako štetna mene je čupala iz mrtvih. I moj dr. je rekao da u velikoj mučnini sa slanim krekerima popijem i malo coca-cole i bilo je projena na bolje. Sad sam u 15-toj nedelji i povraćam redovno ujutro i naveče ali nema onog paklenog osjećaja mučnine kad se rastajem sa životom. Jedem i pijem na svaka 3h, pomalo i laganu hranu, pa kad povratim opet na novo i tako u krug. Živim na 4-tom spratu bez lifta i svaki put kad se vraćam u stan obavezno povratim od penjanja, s vrata trčim pravo u kupatilo, jer želudac još ne može da prihvati naprezanje i zamor. Ali u svakom slučaju od 13-te nedelje mučnina se smanjuje. Ja pijem i bedoksin tablete ( vitamin B6 ) i mnogo mi znače.

  34. #84
    lastavica1979 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    972

    Početno

    ooooooooo jadna,ja ne povracam za sad,al i dalje mi je koma cijeli dan i noc.Ja od muka nemogu spavat zaspim 2 sata probudi me mucnina malo onda s rukom lagano gladim trbuh pa je bolje.Jedino kaj mi pomaze je ta prokleta hrana,kad si pojedem bolje je nemam toliku jaku mucninu.al cu natuc kile,a nisam mrsavica.

  35. #85
    AnneMary avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    1,230

    Početno

    Ja ovaj put nemama ni mučnine na mirise, ništa ali isto tako ne mogu biti gladna, odmah bi nekoga ubila.

  36. #86
    lastavica1979 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    972

    Početno

    Danas sam bila na 2 uzv i dobili smo slicicu,veliki smo 10 cm sve su mi muke prosle kad mi je to rekao

  37. #87
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    eh, da mi je bila ova tema na početku trudnoće...
    i u prošloj trudnoći....
    naše strahove je teško razumjeti....

    trudnoća, obje, su najljepša razdoblje u mom životu
    unatoč mučninama i silnim strepnjama...
    sad sam u 33.tjednu i još uvijek me ponekad ulovi grč. od straha
    svako probadanje, zatezanje, ma bilo što... pitam se je li sve ok...
    al onda me micika lupne i opet sam sretna i vesela
    i jedva čekam da vidim svoje curice zajedno

  38. #88
    AnneMary avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    1,230

    Početno

    joj ginger još malo!
    kako to brzo prođe.
    nadam seda će i meni brzo proći.
    danas smo punih 10 tj. i i šla sam po utrogestane i malo povirili bebicu jer nisam već 4 tjedna, jednostavno nisam više mogla čekat .
    01.10. imamo onaj pregled sa 12 tj. pa zato danas nismo ništa gledali samo da vidim malo srce.
    bebica se već jako lijepo vidi i baš mi je bilo lijepo vidjeti malo tjelo, srce kako titra.
    iskreno sad lakše dišem!

  39. #89
    vesnare avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,089

    Početno

    AnneMary vjerujem da ti je sad laške. Ja sam mislila da ću drugi put biti opuštenija, ali jok...
    Wow Ginger! Kao da si jučer objavila da si trudna... Neka ti porod prođe za 5! Ideš na potpunu anesteziju ili spinalnu?

    Danas bila na kontroli 13+5. Jedva dočekala da vidim da srčeko još kuca i da su mjere OK.
    Nismo vidjeli spol, jer je bebica prekrižila noge, no idemo za mj. dana pa ćemo vidjeti. Naravno da je najvažnije da je sve 5 i to nam je na prvom mjestu.
    Od danas sam i na bolovanju (do sad na GO) i tek mi je sad nekako službeno.

  40. #90
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    da, čini se kao da vrijeme leti
    al to samo zadnjih tjedana, oni prvi su trajali vječnost...

    i meni je isto lakše nakon uzv-a
    jednostavno me smiri kad vidm bebicu, a pogotovo u prvim tjednima

    vesnare, nadam se da neće biti niti jedna anestezija
    nadam se vbac-u
    al kako bude, bitno da bebica i ja budemo dobro
    a ako bude baš moralo ići s carskim, opet bih spinalnu...
    no, nadamo se da neće trebati....

    najdražim trudnicama ovog foruma
    Posljednje uređivanje od Ginger : 23.09.2010. at 19:56

  41. #91
    zeljana avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    146

    Početno

    pozdrav svim MPO trudnicama...
    Samo da javim da je moj nalaz amino ok. Sve uredno
    Djecak

  42. #92
    AnneMary avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    1,230

    Početno

    super željana!
    baš mi je drago da si sad mirna.
    čestitam na dečkiću i uživaj do kraja.

    i mi smo u petak bili na uzv s 12 tj.
    sve izgleda u redu, nuhalnog nije ni bilo, imam mali hematom i par cisti ali sve bi se trebalo samo rješit.
    sad čekamo sljedeći pregled.
    osjećam se dobro!

  43. #93
    cranky avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,117

    Početno

    zeljana odlično

    Joj to i mene ubrzo čeka, danas 12 tjedana, u četvrtak idem na pregled i onda ću se dogovorit za amnio.

    AnneMary imam i ja 2 ciste i isto mi dr kaže da će to samo otić. Super da je ostalo u redu i da se osjećaš dobro

  44. #94
    beba.2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    222

    Početno

    evo da se i ja malo javim. nije me dugo bilo. mi sutra punimo 16 tj trudnoće i presretni smo. sutra imam i uzv pa se nadam da će sve biti u redu i da će nam reći da li su curice ili dečki ili miješano. iako još nakon svega ne mogu vjerovati da u mojoj buši lupaju polako dvije srećice. ja isto nisam išla na nikakve testove daljnje, nuhalni kod obadvije bebe je bio 1,1 mm, i drugo me ne zanima. ali da je bio i veći ne bih išla. to su moje dvije srećice.

  45. #95

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    29

    Početno

    Evo jednog happy enda: prošli mjesec rodila sam zdravog i prekrasnog dečka!! Porod prirodan i brz, oporavak ekspresan...Već naveliko uživamo u sinu! Svima držim fige da što prije zagrlite svoje mrvice! Pozdravi!!

  46. #96
    Mimek avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    907

    Početno

    čestitke blondy1. samo uživajte i mi ćemo skoro

  47. #97
    zeljana avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    146

    Početno

    Blondy1 CESTITAM

  48. #98
    angel 1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    899

    Početno

    Iskrene čestitke blondy , baš me tješi kad čujem da je nekom porod prošao brzo i bezbolno!

  49. #99
    vesnare avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,089

    Početno

    Blondy čestitam od srca

  50. #100
    rozalija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    MOSTAR
    Postovi
    2,410

    Početno

    25.10.2010 stigla naša mala mrvica, naša princeza Jelena i život je dobio novi, ljepši smisao, svaki dan bar jednom zaplačem od sreće gledajući svoju mrvicu i zahvaljujem dragom Bogu što nam je dao, što je unatoč svemu ostala s nama, što sada uveseljava svaki trenutak našeg života.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •