Stranica 3 od 54 PrviPrvi 123451353 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 2653

Tema: MPO trudnoća nakon svega...kako se osjećamo...

  1. #101
    angel 1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    899

    Početno

    Rozalija predivno...

    I meni se svako malo plače, šta li će tek biti kad rodim našu čudesnu curicu...

  2. #102
    vesnare avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,089

    Početno

    Samo da se javim da smo u petak sa 22 tjedna bili na redovnoj kontroli i saznali da nosim curicu
    Još uvijek su strepnje tu, ali guramo lagano...

  3. #103
    AnneMary avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    1,230

    Početno

    Citiraj vesnare prvotno napisa Vidi poruku
    Samo da se javim da smo u petak sa 22 tjedna bili na redovnoj kontroli i saznali da nosim curicu
    Još uvijek su strepnje tu, ali guramo lagano...
    čestitam na curki vesnare!

  4. #104
    enya22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,645

    Početno

    Cestitke novim mamama (i tatama)!
    vesnare predivno... Neka sve bude tako super do kraja!

  5. #105
    angel 1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    899

    Početno

    Čestitke Vesnare !!! Nekako mi se čini da je više curica u zadnje vrijeme..

  6. #106
    cranky avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,117

    Početno

    Citiraj vesnare prvotno napisa Vidi poruku
    Samo da se javim da smo u petak sa 22 tjedna bili na redovnoj kontroli i saznali da nosim curicu
    Još uvijek su strepnje tu, ali guramo lagano...
    Ajme divno. Čestitam
    I mi se oboje nadamo cujici - još cca 10 dana (nadam se) pa će nam bit gotov nalaz od amnio i onda ćemo i mi znat

  7. #107

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    376

    Početno

    Vesnare, čestitke na curki !

    Evo mi sitno brojimo, još tjedan dana do termina, a ja nestrpljiva da što prije vidim svog Markića !

    Pusa svima

  8. #108
    kiara79 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    hacijenda
    Postovi
    2,433

    Početno

    Vesnare čestitke na curici...
    ines bravo za dečkića sa SD -inače naš dr.radi samo cure..

  9. #109
    vesnare avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,089

    Početno

    Hvala svima na čestitkama

  10. #110
    coolerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    382

    Početno

    curica..super vesnare.. i meni se čini da je više curica..

  11. #111

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    376

    Početno

    Kiara79, hvala, da i ja sam primjetila same curke sa SD, eto naš se Markić izborio, kod nas je uvijek sve malo naopako, čak je i majstor na zadak okrenut za porod , tvrdoglav na mamu!!!!

    Sretno svima, velike puse od mene i mog malog tvrdoglavka!

  12. #112
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    vesnare cestitam na curici

  13. #113

    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    161

    Početno

    moj naklon vama dame(i gospodo) ovako sve sam vas detaljno iscitala i svim bebacima koji su na putu ili vec na ovom svijetu zelim puno zdravlja,osmijeha,ljubavi uz njihove roditelje...meni je beta bila 16 dan-383 (transfer mi je bio 9.11) prvi ICSI u Petrovoj pa se nadam da cemo se malo druzit duze ovdje . cekamo svoj prvi uvz koji ce bit 24dnt. pa me zanima jel to ok ili su mogli me malo ranije narucit? ja povremeno imam bol na desnoj strani-vjerovatno jajnik koji me zna iznenadit s Velikom boli kao grc kakav.al prestane. pa me to malo zabrinjava. nekako me strah vanmaternicne al cula sam da bi me to rasturalo od bolova tako da se tjesim da to ne dolazi u obzir?

  14. #114
    Sela avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,137

    Početno

    Ana03 bolje ti je da te naruce malo kasnije jer ce se vec cuti srceko i neces morati dolaziti prolaziti traumu
    iscekivanja da li ce srce prokucati ili nece ako se na prvom UZV ne cuje.Vele da treba pricekati barem 10-14 dana od dana
    kad je m trebala doci (a nije jel te,heehee)..
    Grcici,pikanja,lagani bolovi,osjecaj da ti nesto smeta u rodnici,boluckanje u trtici itd su normalna pojava,a spektar toga
    se siri kako trudnoca odmice.
    Sad ce te naravno zanimati podforum o trudnoci,tamo ces svasta naci o svojim simptomima trudnoce.Be cool
    Slusaj iskusnu trudnicu () 8.tjedan

  15. #115

    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    161

    Početno

    tnx ju Big Sele! onda sve laganini i kuliramo nee?

  16. #116
    cranky avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,117

    Početno

    Evo da se i tu pohvalim i podijelim svoju sreću Stigao nam je uredan nalaz amniocinteze i čekamo curicu, srećicu našu

  17. #117
    linalena avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    2,401

    Početno

    Čestitam Cranky, i za curetka

  18. #118
    vesnare avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,089

    Početno

    Cranky bravo za curicu

  19. #119

    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    161

    Početno

    danas prvi uvz obavljen 5 plus 4.GV nam je 0.75x0.61 beba-1kom (ja se ponadala dvoje) nema veze, a sto nam je žv o.28x0.26? e sad jajnik me boli cijelo vrijeme jer je 8.77x5.99 dok je lijevi 4.05x3.71-ima li kakve preporuke da me manje boli i da se smiri osim mirovanja

  20. #120
    coolerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    382

    Početno

    bravo ana03 za bebicu !! žv ti je žumanjčana vrećica koja hrani plod i na drugom uzv ćeš na jednom njenom kraju vidjeti zadebljanje koje pulsira tj.bebicu!
    jajnici su ti povećani od postupka, lijepo odmaraj, pij puno tekućine i uživaj u trudnoći
    čestitam

    bravo cranky na curici..vidjet ćeš još malo kako je lijepo kupovati za curicu (ja se jučer napokon trgla i kupila par stvarčica, vrijeme je za početi - 32.tjedan)

  21. #121
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    coolerica, jel sad vrijeme za promijeniti potpis?

  22. #122
    zeljana avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    146

    Početno

    Ana 03 cestitam
    Vesnare i Cranky pusa curama od jednog decka...29 tjedan

  23. #123
    coolerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    382

    Početno

    Citiraj mare41 prvotno napisa Vidi poruku
    coolerica, jel sad vrijeme za promijeniti potpis?
    haha..još malo..kad u školu krene

  24. #124

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    238

    Početno

    Citiraj rozalija prvotno napisa Vidi poruku
    25.10.2010 stigla naša mala mrvica, naša princeza Jelena i život je dobio novi, ljepši smisao, svaki dan bar jednom zaplačem od sreće gledajući svoju mrvicu i zahvaljujem dragom Bogu što nam je dao, što je unatoč svemu ostala s nama, što sada uveseljava svaki trenutak našeg života.
    rozalija, čestitamo ti ja i M te moje dvije curice.

    eto da i ja nešto napišem o svojoj školskoj T. krenuli smo na prvi icsi 04/2008.g beta 0, drugi icsi 10/2008 nismo ni došli do bete, te treći 04/2009 5 oplođenih JS tri vraćene i....beta 1529....blizanci...dvije prekrasne curice koje su rođene u 36.tj.+4 carskim rezom(2260g i 50cm;2660g i 49cm). moja T je protekla mirno, ali pred kraj T imala sam povišeni tlak pa sam odmah išla na carski rez. moja T je bila uredna ali ja sam se stalno bojala i strepila hoće li sve dobro završiti. pazila sam što jedem, pijem...govorili su mi da sam pretjerala... ali nisu oni prošli ovo što sam ja prolazila...
    danas imam dvije prekrasne princeze i stalno se pitam da li sam ja stvarno mama...i dok vam pišem plačem od sreće...

  25. #125
    cranky avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,117

    Početno

    Citiraj coolerica prvotno napisa Vidi poruku
    bravo cranky na curici..vidjet ćeš još malo kako je lijepo kupovati za curicu (ja se jučer napokon trgla i kupila par stvarčica, vrijeme je za početi - 32.tjedan)
    da počet, ja već većinu toga pokupovala (u neutralnim bojama) sad mogu samo poduplat za curetka

  26. #126
    cranky avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,117

    Početno

    ana03 ČESTITAM!!!!

    mala2 predivno

  27. #127
    m arta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    816

    Početno

    Citiraj cranky prvotno napisa Vidi poruku
    Evo da se i tu pohvalim i podijelim svoju sreću Stigao nam je uredan nalaz amniocinteze i čekamo curicu, srećicu našu
    Čestitam Cranky!

    drago mi je za nalaz, a i za curicu, pogotovo!

  28. #128
    maca2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    635

    Početno

    Evo mene na ovoj temi (još ne mogu vjerovati da mi je tu mjesto)!
    Danas uzv sa 8+1, bebica velika 1,6cm, srce treperi ko' ludo i kaže dr. da je sve super...hematomi su se bitno smanjili ali kaže i dalje mirovati do sljedeće kontrole (30.12).

    Imam dnevno nekoliko napadaja panike da će nešto poći po zlu, po noći se budim jer sanjam razne gluposti...ne znam kako se riješiti ove anksioznosti, je li i vama tako? Dr. mi je čak prepisala normabele kad sam joj to ispričala, nisma ih još pila jer se pokušavam urazumjeti i ne želim se bezveze trovati tabletama ako nije nužno.

    Za sada mi je samo radila uzv (3 do sada, 5+1,6+1,8+1), nije me pregledavala vaginalno niti radila briseve - kaže da je u ovako ranoj i rizičnoj trudnoći najbolje što manje prčkati dolje.

    Vadila sam krv i radila urinokulturu - to je sve o.k.
    Nemam apsolutno apetita, nije mi muka ali ništa me ne privlači za jesti - prisiljavam se jesti jer moram ali uopće ne osjećam glad.

    Čestitam svim curama na rođenim bebicama i Cranky na urednom nalazu amnio!

  29. #129

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    238

    Početno

    maca2, samo ti miruj i pazi na prehranu(to sve možeš potražiti na internetu;nisam pila kavu, alkohol, jela sam ribu ali ne bilo koju, pila puno vode...uglavnom pazi na prehranu i jedi umjereno).
    i ja sam bila nervozna, ali to svremenom nestaje... pa se opet javlja jer se bojiiš poroda...pa narvoza opet nestaje jer dolazi uzbuđenje i želja da što prije vidiš svoju bebu.
    da bih smanjila nervozu gledala sam filmove, serije...sve što me smiruje...također nisam htjela ulaziti sa svojim prijateljicama u dubinske teme o T.
    draga moja samo ti uživaj i gladi svoju bušicu...a nervoze će biti malo jer smo ipak u drugom stanju...

  30. #130

    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Postovi
    6

    Početno

    Čitam vas već godinama ali sam se tek nedavno i registirala pa evo prilike da napišem i ja svoju priču. Nakon 5 godina veze i jedne godine braka MM i ja krenuli smo u ostvarenje zajdničkog sna o dobivanju naše bebe ali nije baš išlo kako smo mi to zamišljali. Nismo dugo čekali pa se već nakon 12 mjeseci krenuli s prvim pretraga, speriogram i odmah pogodili u čemu je problem, teška OATS. Kako smo u tom periodu živjeli u RI krenuli smo u KBC RI gdje nas je DR-ica forsirala na AIH (2x) iako nije bilo šanse da na taj način zatrudnim. S tim su se složili i ostali doktori ali njena je bila zadnja. Nakon toga 2xICSI s klomifenom, embriji nikad nisu bili baš dobri, uvijek su kaskali za odgovarajućim stadijem. I naravno, nikad dočekali betu. ) Zbog ogromnog gubitka vremena jer je sve to išlo jaaaaako sporo, surfajući po internetu nađem Polikliniku Cito, javim se dole i već u idućem ciklusu krećemo u akciju. Prvi puta od kad smo u MPO vodama uzmem godišnji, uselim se kod prijateljice, odmaknem od sebe sve i svih koji mi ne odgovaraju i posvetim se samo misijii ŽELIM POSTATI MAMA. Za ekipu koja me vodila u poliklinici samo riječi hvale, toliko topline, vedrine, prekrasan odnos, pozitiva.... Naravno da nas je tu već ulovio novi zakon ali se nedamo. Krenuli s Femarom i Menopurom. Dobili 4 jajne stanice, 1 nezrela, 3 oplođene, 1 se nije dalje razvijala, 2 osmostanična embrija vraćena 3.dan. 3 dana sam mirovala kao nikad do tad, 4.dan prva šetnja po Splitu, i onda lagano povratak kući i 7.dan na posao. Još nam je ostalo 7 dana čekanja do bete. A te nervoze..... ajme! Ah, da, toaletni papir je morao biti čisto bijeli da mi slučajno ne promakne kakva promjena boje sluzi... 14.dan-srce mi hoće iskočiti van koliko lupa! Betu vadim privatno jer će mi nalaz biti gotov u roku od 3 sata. Izvadim krv, odem raditi (mkožete misliti kako sam radila!) i u 10:30 poziv-vaša beta je 476.3!!!!! Zovem muža, smijemo se i plačemo u isto vrijeme. Ali to je tek prva i opet se ne dam baš previše veseliti. Nakon 4 dana (ulovio nas je vikend) vadimo 2.betu = 3119.2!!!! E to je to! Prvi UZV gestacijska vrećica ali nema još otkucaja, meni muka, odmah neka tuga... Ali, nakon tjedna dana srčeko kuca, bebica je tu, naš mali fažolić! Tek tada olakšanje i tek tad si dopuštam da me obuzme taj nikad do tad iskušani osjećaj POSTATI ĆU MAMA! Cijela trudnoća nam je bila izvrsna, bila sam aktivna do zadnjeg dana, trudnoća za poželjeti. U 6.mjesecu kad su navalile najveće vrućine par dana iza termina stigla nam je djevojčica koja sad ima 5 mjeseci, eno je još spava i svaki trenutak života mi uljepšava svojim postojanjem! )

  31. #131
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    svrco

    cure, da vas pitam - zadnja menstruacija mi je bila 29.10., transfer 5dnevnog embrija 14.11. beta je bila 12dpt 859. nisam je ponavljala, predaleko mi je lab pa je dr rekao da je bolje da se ne truckam.
    zbog toga što moram ići predignuti fragmin, moram ići na pregled malo ranije nego što sam mislila.
    sad me zbunjuju neke stvari - po zdravoseljačkom načinu računanja od datuma zadnje menstruacije u ovaj petak, 10.12. ulazim u šesti tjedan. prema kalendaru sa potpomognute info i datumu transfera petodnevnog embrija taj isti dan će mi biti 6 plus 4.
    pitanje je slijedeće: postoji li šansa da se taj dan vidi srce?
    naime, moram ići do st-a zbog tih inekcija, dakle trebam napraviti i uzv jer ću se truckati 2 sata do st-a....
    joj.

  32. #132
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    pinky, postoji šasa da se vidi srčeko, al nemoj se prepasti ako se ne vidi
    situacija se tu mijenja iz sata u sat
    ja sam u drugoj trudoći bila na na uzv jako često, na početku svaki drugi dan (jako krvarila) i jedan dan se srčeko nije vidlo, a drugi već jest

    inače, većina ginića (onih običnih) vodi T po ZM iako se kod nas zna točan datum


  33. #133

    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Postovi
    6

    Početno

    svi racunaju po datumu ZM jer su parametri koji se prate tijekom trudnoce postavljeni na taj nacin pa i mi spadamo u takav nacin racunanja bez obzira sto znamo tocan sdat a kamoli dan!
    pinky, sa 6+4 bi se trebalo viditi srce ali bez panike ako se ne vidi. kao sto je Ginger napisala sve se jako brzo promijeni. bitan je i doktor koji gleda da ne odustane od trazenja ako se ne vidi na prvu. nama je trazio dugo dugo i kad je vec htio odustati i naruciti nas opet za tjedan dana (naravno da su mi tad lađe vec bile potonule), ulovio je malo treperavo srceko! bilo nam je 6+3
    sretno!

  34. #134
    Sela avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,137

    Početno

    Pinky kod nas se vidjelo na 6+1,kod nekih se vidi tek iza 7+0.Kod mene je bila visoka beta poput tvoje 12.dan,
    sto moze znaciti raniju implantaciju (po mom laickom misljenju)a samim tim i raniji pocetak suzivota tebe i bebice.
    Mogla bi cuti srceko!Velike su sanse.Ali ako se to i ne dogodi,ne panicariti kao sto kaze Ginger vec hrabro docekati
    drugi UZV.
    Mozda malo smijesno zvuci ali ja sam si umislila (tako kazu dr) da cujem bebino srceko kad stavim ruku na trbuh i to
    mi je velika utjeha izmedju UZVova.Osjecam neko brzo bilo i ma kako mi cijenjeni dr tvrdili da je to moje bilo,ja ne mogu
    vjerovati jer moje je jace i sporije.Probaj tu taktiku i ti,ako kojim slucajem ne bude srceka da smirenije docekas drugi UZV.
    Taj strah za srceko je najveci koji me pratio i nakon sto se ono culo i momentalno bi nestao kao vjetrom odnesen kad
    bih osjetila to neko lupanje u trbuhu(makar mozda moje) ali djelovalo je trenutacno!!!!Pusa

  35. #135
    coolerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    382

    Početno

    pinky kako te je lijepo vidjeti ovdje..
    nama srčeko na 6+2 (po zm a i punkcija je bila taman na sred ciklusa), ali kako su ti već druge cure napisale, ako i ne bude nije greda.

  36. #136
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    hvala cure moje drage.
    ipak će mi uzv biti na svetu lucu. to će biti 6 plus 4 po menstrualnom ili 7 plus 0 po transferskom brojanju trudnoće.
    nadam se da će mi luca pokloniti naj poklon


  37. #137
    Bebel avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,661

    Početno

    svrco

    Pinky, bit će to mala Luca ili mali Luka
    Znam da ti je teško i da se bojiš, ali vjeruj mi (na žalost) tako je pred svaki UZV jer se mame boje za svoju bebicu. Nakon dobrog UZV-a, sreći nema kraja i to te održava do idućeg pregleda.
    Moj trudnički staž na žalost u obe T nije bio dug, ali u mojoj prvoj MPO T srčeko se nije vidjelo na 5+4 (ß 14dpt, 119=>FET) i idući dan sam prokrvarila (otpustio se drugi plod i nastao je hematom) pa sam otišla na UZV. I tako, samo dan kasnije na 5+5 vidjeli smo jedno malo, predivno
    Cure su ti sve rekle...nekom prokuca u 5 nekom tek krajem 6 tj.
    Bit će sve OK...

  38. #138
    cranky avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,117

    Početno

    Pinky ja uopće ne sumnjam da ćete obradovat pogled na malu/e kuckavu/e mrvu/e

  39. #139

    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    161

    Početno

    Pinky don t worry.evo ja s naseg 2 UVZ 6+3 srceko se naziralo.imam jos uvijek desni jajnik veci od ljevoga al mirovanje.i normalno je da se pitaš jel beba moja tu i hoće li zatitrat taj zvukic al bude sve to u redu i nepotrebno je bit zabrinut kad zapravo mozemo u uzivati u tom svemu.ja od danas sam totalno trudnica i uzivam u ovoj grlobolji i upali desnih i tak mi je svejedno za to kad ja dragam svoga bebaca sve zaboravim

  40. #140
    vesnare avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,089

    Početno

    Pinky - meni se u prvoj t. sa 6+4 vidjelo srce, a bilo je toliko i po ZM i po transferu, a doc mi je tada rekao da dobro oko i dobar UZV vide srcesa punih 6 tjedana.
    Ovaj put sam išla ranije sa 5+3, jer je dr. P. išao na GO pa sam mu trebala javiti, iako ga nisam uspjela dobiti, a morala čekati 10 dana do novog UZV i tada se tek vidjelo.

  41. #141
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    hvala cure!
    još jedno pitanje. naime - idem danas promijeniti plombu na zubu. pukla, klima se, ispasti će... a nekoliko ljudi me pila da trudnice ne smiju popravljati zube. dajte me umirite molim vas i recite mogu li normalno zub popraviti?

  42. #142
    AnneMary avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    1,230

    Početno

    Citiraj Pinky prvotno napisa Vidi poruku
    hvala cure!
    još jedno pitanje. naime - idem danas promijeniti plombu na zubu. pukla, klima se, ispasti će... a nekoliko ljudi me pila da trudnice ne smiju popravljati zube. dajte me umirite molim vas i recite mogu li normalno zub popraviti?
    naravno da možeš samo obavezno reci da si trudna, jer ako ti bude davao anesteziju tj. ako bude potrebna dat će ti samo malo da ti ublaži bol a da ne našteti bebici.
    tako sam ja u prvoj trudnoći i sve je bilo super.
    Posljednje uređivanje od AnneMary : 08.12.2010. at 13:03

  43. #143
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    hvala!

  44. #144
    Denny avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,668

    Početno

    Citiraj Pinky prvotno napisa Vidi poruku
    sad me zbunjuju neke stvari - po zdravoseljačkom načinu računanja od datuma zadnje menstruacije u ovaj petak, 10.12. ulazim u šesti tjedan. prema kalendaru sa potpomognute info i datumu transfera petodnevnog embrija taj isti dan će mi biti 6 plus 4.
    pitanje je slijedeće: postoji li šansa da se taj dan vidi srce?
    Evo i moje iskustvo, možda nekom pomogne. Moj uzv je bio sa 6+0 po danu punkcije (ovulacije) i vidjele su se tri žumanjčane vrečice. U prvoj se već počeo formirati embrij i vidjelo se srce, u drugoj se isto vidio početni embrij ali još nije bilo srca, a treća se tek počela formirati i jedva se vidjela i žum. vrečica, a kamoli embrij. Sva tri nalaza su ipak bila uredna, i za dva tjedna smo imali tri mala kuckava škampića. Danas su samnom ovaj prvi i treći, i jednaki su po veličini, po nićemu se ne da zaključiti da je trećemu prokucalo srce koji dan kasnije. Bitno je i da dr. ima dobar uzv i oštro oko, jer je riječ o milimetrima.

    Pinky mislim da će ti u Cita računati trudnoću prema datumu punkcije, a sa 7+0 ćeš najvjerojatnije vidjeti srce/srca.
    Posljednje uređivanje od Denny : 08.12.2010. at 14:04

  45. #145
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    Citiraj Denny prvotno napisa Vidi poruku
    Evo i moje iskustvo, možda nekom pomogne. Moj uzv je bio sa 6+0 po danu punkcije (ovulacije) i vidjele su se tri žumanjčane vrečice. U prvoj se već počeo formirati embrij i vidjelo se srce, u drugoj se isto vidio početni embrij ali još nije bilo srca, a treća se tek počela formirati i jedva se vidjela i žum. vrečica, a kamoli embrij. Sva tri nalaza su ipak bila uredna, i za dva tjedna smo imali tri mala kuckava škampića. Danas su samnom ovaj prvi i treći, i jednaki su po veličini, po nićemu se ne da zaključiti da je trećemu prokucalo srce koji dan kasnije. Bitno je i da dr. ima dobar uzv i oštro oko, jer je riječ o milimetrima.

    Pinky mislim da će ti u Cita računati trudnoću prema datumu punkcije, a sa 7+0 ćeš najvjerojatnije vidjeti srce/srca.
    super! prema tablici na potpomognuta.info i prema datumu punkcije i prema datumu transfera 13.12. mi je 7+0

  46. #146
    Denny avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,668

    Početno

    Citiraj Sela prvotno napisa Vidi poruku
    Mozda malo smijesno zvuci ali ja sam si umislila (tako kazu dr) da cujem bebino srceko kad stavim ruku na trbuh i to mi je velika utjeha izmedju UZVova.
    Joj.... i ja sam ovo počela raditi, nesvjesno valjda, (jer nikako da mi dođe do glave da sam trudna) - stavim ruku na trbuh i čekam... E onda mi ni to nije bilo dovoljno, pa sam išla korak dalje i "natjerala" MM da prisloni uho na trbuh i sluša! Naravno, bebe ni da zucnu, a na UZV dr. kaže da su jedne od "življih"... Baš smo nestrpljive! A na proljeće ćemo se žalit kako ne možemo spavati koliko nas lupaju!

  47. #147
    lastavica1979 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    972

    Početno

    ja sam tek sa 17 tjedana osjetila da me dirka onak njezno ko s prsticima i to dva put na dan,a sad s 19 isto to osjetim al svaki put poslije jela i navecer nekad,predivan osjecaj.Isto sam prije stavljala slusalice od tlakomjera nebi li nesto cula,al samo rad crijeva se cuje.MM nestrpljiv kad bu osjetio nasu bebicu,a da vam ne kazem da bi on najradije da sutra rodim nemoze vise izdrzat veli da vidi bebicu

  48. #148
    AnneMary avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    1,230

    Početno

    ja sam sad 22 tj. i beba jako lupa, sad već vidim i izvana na trbuhu!
    osjećaj je predivan!
    Posljednje uređivanje od AnneMary : 08.12.2010. at 16:33

  49. #149
    angel 1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    899

    Početno

    Evo dok čitam ovo da će te se žaliti koliko vas bebice lupkaju..pronašla sam se Danas smo puna 34 tt ,a moja princeza se gura,udara,pritišće me,pa nagazi na neki organ...a ja samo stenjem
    Danas bio zadnji pregled kod priv.ginekologice,a sljed.tj. već na pregled u bolnicu. Sve je super,nalazi svi odlični kroz cijelu trudnoću i sad mi reče da po njenoj procjeni nećemo dočekati 40tt već da očekujem u 37-38tt naš susret uživo !! Sve mi je to još nestvarno..tako mi je brzo preletilo nakon toliko godina čekanja i nadanja.. Prošli tjedan sam oprala i peglala prvu robicu i sve sa čuđenjem i suzama naravno, ne mogu vjerovati da napokon peglam za svoje dijete... A ne za nećakinju,ili od prijateljica... Kao da mi još nije skroz u svijesti da će to napokon biti naše djetešce... ne mogu dočekati..

  50. #150

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    376

    Početno

    Evo drage moje da se i mi javimo, 1.12. stigao je naš Marko, sreća mamina i tatina!!!!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •