Stranica 51 od 54 PrviPrvi ... 414950515253 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,501 do 2,550 od 2653

Tema: MPO trudnoća nakon svega...kako se osjećamo...

  1. #2501
    KLARA31 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Split
    Postovi
    800

    Početno

    I ja plačam 55kn magnezij Bioelektra 20vrećica u kvartovskoj ljekarni.
    Nemam povraćanje ali mi je često muka i imam osjećaj da ću rigat pa ništa,pogotovo kad uđe miris šufigane kapule od suside,digne mi se želudac.
    Mene muči zatvor,jel bi mi pomogao donat Mg? Ujutro jednu čašu je dovoljno?
    Posljednje uređivanje od KLARA31 : 09.09.2011. at 19:14

  2. #2502
    seka35 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Lokacija
    BOSNA I HERCEGOVINA
    Postovi
    488

    Početno

    [QUOTE=ValaMala;1958485]Hop, kako ti cure i kazu, opusti se. Da je endometrij los, mva se ne bi mogla ugnijezditi. Sada je vrijeme kada se embrij hrani progesteronom iz zutog tijela, tj. utrogestana i sve ide najboljim redom. Do 12tt ce se razviti i posteljica. Meni iskreno nikad nije palo na pamet razmisljati koliki je endometrij, ocito je da je ok, pa trudna si!

    Ja sam krenula s Mg u obliku Donata jako rano jer su me u pocetku uzasno mucili zatvori. Pocela sam s Bioelektrom oko 14tt, do tada sam imala grozan "nemir" u nogama osobito kad bih isla spavati, a od njega je sve to prestalo.

    vala,ne znam koja je gornja granica ,ali ja ga uzimam 1 dnevno ,tako mi dr. preporucio i to jos od 14 tjedna cini mi se...

  3. #2503
    hop avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    421

    Početno

    Hvala cure, hvala vam od srca i hvala draga jesen i ja tebi čestitam!

  4. #2504
    ValaMala avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,310

    Početno

    Citiraj KLARA31 prvotno napisa Vidi poruku
    I ja plačam 55kn magnezij Bioelektra 20vrećica u kvartovskoj ljekarni.
    Nemam povraćanje ali mi je često muka i imam osjećaj da ću rigat pa ništa,pogotovo kad uđe miris šufigane kapule od suside,digne mi se želudac.
    Mene muči zatvor,jel bi mi pomogao donat Mg? Ujutro jednu čašu je dovoljno?
    draga, donat je mene stvarno spasavao u prvom dijelu trudnoce. Kad ga ulijes u casu, dobro izmijesaj da mjehurici odu. Ja sam takoder uvijek drzala cep samo prislonjen, a ne zatvoren do kraja kako bi ishlapio. Na net upisi donat mg i imas stranicu na kojoj su uputdtva kako ga piti u kojoj situaciji (kod zatvora, zgaravice...)

  5. #2505
    Šiškica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,688

    Početno

    hop pripremi se , da ak si neka osjetljiva trudnica, kao npr. ja... STALNO će te nešt boluckat i probadata..

    Danas mi je bio pakleni dan.. Spavala sam loše jer me stalno žigalo s desne strane trbuha.. ujutro se beba namjestila tako nekako naprijedi - dolje da zvijezde vidim gotovo cijeli dan.. onda me kroz tetivu desna noga do koljena naizmjence bolila i pekla.. pa malo pod rebrima , pa malo kod ljevog pa kod desnog bubrega..i sad je opet beba našla neki ludi NISKI položaj koji me boli..

    Nadam se da će sutra biti bolje..

  6. #2506
    ValaMala avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,310

    Početno

    Siskice, sve mi se cini da i mene ceka slicno. Nosim dosta nisko, a posteljica je iza, tako da ce biti cijela paleta osjeta. Najgore je sto se tesko opustam u vezi toga, uvijek me sve to brine... Sada recimo zbog tih kontrakcija, cega li, ne mogu docekati ponedjeljak da vidim jel sve ok

  7. #2507
    KLARA31 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Split
    Postovi
    800

    Početno

    i onda kažu da je trudnoća blaženo stanje

  8. #2508
    delfin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    296

    Početno

    Citiraj Aurora* prvotno napisa Vidi poruku
    rozalija hvala ti sto si se javila, puno mi znaci odgovor iz iskustva. Meni je fibrinogen 5.9. A sto se dr. R. tice problem je sto ga nema toliko dugo i samo cekam da se vrati s godisnjeg na forum pa da ga pitam.
    Aurora,da li si ti na Fragminu samo zbog povišenog fibrinogena? I moj je od početka trudnoće povišen, uglavnom oko 5,6 i nitko me radi toga nije stavio na Fragmin. Tek sada postoji mogućnost da me stave na Fragmin i to zbog proširene vene na potkoljenici.

  9. #2509
    Šiškica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,688

    Početno

    Hvala Bogu noć je bila mirna i bez bolova.. baš sam se lijepo naspavala..

    al već osjetim lagano probadanje.. idem u ležeći položaj..

  10. #2510
    prag avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    383

    Početno

    hop nemoj se brinuti za endometrij. meni su rekli da je bitno do postupka tako da mi je 12 dan od menzesa pred postupak mjeren i bio 9 mm. dr Mardešić rekao da je to dovoljno i nisu mi više niti mjerili, u otpusnom tkđ se ne spominje a niti poslije na pregledima kada sam zatrudnila. moj ginekolog kaže da je poslije postupka bitniji progesteron koji unosimo preko utrogestana a da estrofem iako klinika kaže da se ukida od 12 tj da čak po njemu se može i ranije ukinuti jer on nije bitan kad se jednom embrij ugnjezdi. do postupka sam osim 10 mg estrofema uzimala sok od cikle Biota iz DM i jela po pola ananasa dnevno a poslije postupka sam prestala.
    tako da ništa ne brini, ženo TRUDNA si!!!uživaj

  11. #2511
    hop avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    421

    Početno

    Hvala ti draga prag!
    Puno mi pomogne to.
    Nego htijela sma pitati kada si čula prve otkucaje srčeka koji dan poslije transfera?
    I naravno druge cure kada ste čule vaša srčeka!
    Ja idem idući tjedan na ultrazvuk i biti će mi 27dpt dvodnevnog, četverostaničnog embrija.

  12. #2512
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    hop, na drugom UZ sa 6 tjedana i 6 dana (32 dpt) vidjeli su se otkucaji srca.
    sretno!
    Posljednje uređivanje od Inesz : 10.09.2011. at 13:02

  13. #2513
    KLARA31 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Split
    Postovi
    800

    Početno

    Inesz vidim da ti se u 3 tjedna povukao hematom,jesi li krvarila? smečkasti iscjedak? Ja krvarila 2 dana,smečkasti iscjed. traje već 18 dana,a hematom veličine 3cm poviše bebe,sad sam na 9tt točno.

  14. #2514

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    hop - tu je link na kalkulator - ukucaš svoje podatke i sve možeš saznati http://potpomognutaoplodnja.info/ind...ndar&Itemid=89

  15. #2515
    hop avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    421

    Početno

    Gledala sam na tom linku, ali tu ispada da bi mi tebalo kasnije početi nego što mi je moj doktor rekao, on je rekao da dođem 16.09 na ultrazvuk i da bi se trebalo čutu a tamo piše tek za desetak dana kasnije.

  16. #2516
    Mia Lilly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    908

    Početno

    Citiraj hop prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala ti draga prag!
    Puno mi pomogne to.
    Nego htijela sma pitati kada si čula prve otkucaje srčeka koji dan poslije transfera?
    I naravno druge cure kada ste čule vaša srčeka!
    Ja idem idući tjedan na ultrazvuk i biti će mi 27dpt dvodnevnog, četverostaničnog embrija.

    Otkucaje sa 6+4. 32 dpt dvodnevnog četverostaničnog embrija.
    Posljednje uređivanje od Mia Lilly : 10.09.2011. at 13:36

  17. #2517
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Klara 31, pratim što se događa sa tobom. Ja nisam krvarila, ni spotting, ništa... Mirovala sam 2-3 tjedna i hematom se resorbirao. Kad ideš na sljedeću kontolu?

  18. #2518
    ValaMala avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,310

    Početno

    Mi smo vidjeli srceko sa tocno 6 tjedana (doduse, tada su bila 3 srceka )

  19. #2519
    Darkica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    519

    Početno

    Mi smo vidjeli srce s 6+5

  20. #2520
    KLARA31 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Split
    Postovi
    800

    Početno

    5.10 opet kontrola,osim u slučaju krvarenja onda odmah doć

  21. #2521
    lasta avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    718

    Početno

    Evo i mene sa dnevnim izvestajem. Pocela sam lagano krvaruckat. Zast da sve bude normalno kada moze malo biti napeto.

  22. #2522
    Šiškica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,688

    Početno

    Ja sam vidjela srčeko sa 6+1


    hematom mi je bio veliki 4,3cm u 8tt (beba je bila kojih 1,5cm) umrla sam od straha jer je bio točno iznad bebe .. uvela strogo mirovanje i hematom se povukao bez kapi krvi.. i bez ikakvog brljanja..

  23. #2523
    nina70 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Postovi
    1,123

    Početno

    Citiraj KLARA31 prvotno napisa Vidi poruku
    i onda kažu da je trudnoća blaženo stanje
    Hm, ja sam dosta njurgava trudnica, a niš mi nije ......MD je rekao da se boji kakva ću tek vještica bit u poodmakloj trudnoći...hihi, neka malo trpi...mi svašta prolazimo i trpimo dok oni ne bi ni pola od toga izdržali!!!
    Posljednje uređivanje od nina70 : 11.09.2011. at 09:13

  24. #2524
    nina70 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Postovi
    1,123

    Početno

    Citiraj lasta prvotno napisa Vidi poruku
    Evo i mene sa dnevnim izvestajem. Pocela sam lagano krvaruckat. Zast da sve bude normalno kada moze malo biti napeto.
    Najvjerovatnije nije ništa, ali ako ne staje ipak zovi dr. Ajde držim ti fige....

  25. #2525
    lasta avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    718

    Početno

    Zvala sam dr. odmah jucer. Rekao je da se to desava. Ali ipak sam se malo prepala

  26. #2526
    hop avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    421

    Početno

    Cure, malo sam uplašena, imam grčeve , više u leđima i u trbuh, danas mi je 22dpt , jel je to u redu, grčevi su ko da trebam dobiti?

  27. #2527
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    hop, sve ti je to normalno u trudnoci... osobito na pocetku... opusti se i uzivaj!

  28. #2528

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Citiraj delfin prvotno napisa Vidi poruku
    Aurora,da li si ti na Fragminu samo zbog povišenog fibrinogena? I moj je od početka trudnoće povišen, uglavnom oko 5,6 i nitko me radi toga nije stavio na Fragmin. Tek sada postoji mogućnost da me stave na Fragmin i to zbog proširene vene na potkoljenici.
    Ne, ja sam na Fragminu zbog mutacija na MTHFR (heterozigot) i PAI-I (homozigot) i to od transfera.

  29. #2529
    ValaMala avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,310

    Početno

    Citiraj hop prvotno napisa Vidi poruku
    Cure, malo sam uplašena, imam grčeve , više u leđima i u trbuh, danas mi je 22dpt , jel je to u redu, grčevi su ko da trebam dobiti?
    Mislim da nemas razloga za brigu, draga. Ja sa imala te ala-menstrualne bolove do oko 10tt. Pitala sam za to doktore vise puta i rekli da je to nesto najnormalnije.

    Znam da to nije lako nakon svega sto smo prosle da ostvarimo toliko zeljenu trudnocu, no pokusaj se opustiti i vise osjecati ljepotu cudesne bebice koja raste u tebi, nego strah i strepnju.

  30. #2530
    hop avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    421

    Početno

    Hvala ti draga, je da strah je tu, al pokušavam se smirit i da je to normalno, ali bolovi su ko da ću svaki ćas procurit, pa me na trenutke vata strah.
    Pročitala sam da je to normalno, al opet znaš, prvi put je sve to.

  31. #2531
    honeybee avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    45

    Početno

    Citiraj hop prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala ti draga prag!
    Puno mi pomogne to.
    Nego htijela sma pitati kada si čula prve otkucaje srčeka koji dan poslije transfera?
    I naravno druge cure kada ste čule vaša srčeka!
    Ja idem idući tjedan na ultrazvuk i biti će mi 27dpt dvodnevnog, četverostaničnog embrija.
    Hop, cure su uglavnom srčeko čule s 6+, ali kod mene sa 6+3 nije bilo ničega osim gestacijske vrećice, tek sa 7+4 je bilo srčeko i bebica uredne veličine za svoju dob.
    Tako da nema pravila, svaka je cura drugačija, i svaka je trudnoća drugačija... Ja sam puno živaca izgubila jer su svi (pa i ja) očekivali da srčeko kuca već sa 6+3, ali eto, na kraju je sve bilo ok.
    Samo polako! I sretno!

  32. #2532
    delfin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    296

    Početno

    Citiraj Aurora* prvotno napisa Vidi poruku
    Ne, ja sam na Fragminu zbog mutacija na MTHFR (heterozigot) i PAI-I (homozigot) i to od transfera.
    Hvala ti na odgovoru.

    Hop,kod mene se sa 5+6 vidjela gestacijska vrećica pa me gin naručila za dva tjedna. Znači srčana akcija vidjela se sa 7+6. I taj dan kad se vidjela gestacijska vrećica ( 5+6) gin mi je prije nego je počela raditi ultrazvuk rekla da je prerano za srćanu akciju.

  33. #2533
    ValaMala avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,310

    Početno

    Cure, u zadnje vrijeme sam primijetila da mi je koza postala dosta njeznija i osjetljivija. Kada navecer stavim jedu hidratnu kremicu za lice koju vec godinama koristim, pece me. Jel koja imala slicnih problema? Sto mogu koristiti a da je blago i ucinkovito. Mislim kad krenu hladnoce fakat mi je suha koza, ne zelim da mi preostane samo mazanje zg. melemom, on je ugodan i njezan, ali masaaaan... Ne bih bas da idem okolo sjaeci se ko svinjica, haha...

    Inace, veceras kasno se vracamo doma, odoh u detnju s psima do jedne klupice i na spavanac. Sutra pregled, ne mogu docekati da vidim svoju ribicu! Prosli put, s 15tt tocno, je dr rekao da je 80% siguran da je djevojcica, vidjet cemo sutra je li bio u pravu, ili je prevladao onaj 20% pisulinac

  34. #2534
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Vala, ja već mjesecima ne koristim nikakvu kremu za lice... jednostavno sam ju odbacila. Inače imam dosta suhu kožu... kad se mažem bademovim uljem, na kraju, ono malo što ostane na rukama, razmažem po licu i to ne svaki put. Probaj s tim.

    Cure, je li koja od vas odlučila koristiti platnene pelene?
    Posljednje uređivanje od Mojca : 11.09.2011. at 14:34

  35. #2535
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Moram priznati da mi se ideja o platnenim sviđala samo dok sam bila trudna prvi put, ali kad sam rodila toliko je bilo posla oko male bebe da mi je bila prava blagodat koristiti današnje jednokratne pelene. Isprobali smo sve a na kraju se nam se nam kao najbolji izbor pokazale Konzumove Bebe pelene. Inače ja se pitam kad će konačni prestati ove vrućine, dišem poput ribe na suhom i opet smo doma, ne usudim se van. Što naravno nije dobro za moje opće stanje jer se kilice samo slažu, a osjećam se kao slon(ica). I opet vidim da smo najaktivnije na forumu - spominjala se neka kavica prošli tjedan ali bit će svima paše ova forumska siesta

  36. #2536
    hop avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    421

    Početno

    Cure jel vi što ste uzimale kada ste imale te grčeve na početku trudnoće u leđima i trbuhu?

  37. #2537
    honeybee avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    45

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Cure, je li koja od vas odlučila koristiti platnene pelene?
    E o tome sam puno razmišljala, još i prije trudnoće, i definitivno ću ih koristiti. Za sad se još dvoumim koje bih uzela, ima još vremena, ali ne planiram odustati.
    Žene koje su se ufurale u to, uglavnom su zadovoljne i tvrde da ne oduzimaju toliko puno vremena... Za pranje postoji perilica, a ove moderne se ne moraju ni peglati... A čine mi se zdravije i financijski isplativije... Vrijedi pokušati!

  38. #2538
    Mia Lilly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    908

    Početno

    Citiraj hop prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala ti draga, je da strah je tu, al pokušavam se smirit i da je to normalno, ali bolovi su ko da ću svaki ćas procurit, pa me na trenutke vata strah.
    Pročitala sam da je to normalno, al opet znaš, prvi put je sve to.

    Ja sam imala bolove, grčeve i pritisak do 19 tt. Zadnjih mjesec dana se dobro osjećam.

  39. #2539
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Da, Andream, ove vrućine su strašne... Danas smo izašli oko 10 i oko 2 se vraćali kući, te usput svratili u Marcator po kruh i par sitnica... potraga za maslacem je bila posebno iskustvo... šetala sam između 2 reda frižidera i rekla: eh, tu mi je taman tempertura! Možemo li malo tu ostati? A na meni samo tanka haljina i šlape... ranije sam bježala od tih frižidera jer bi me monetalno zaboljeli i jajnici i mjehur. A sad? Jedva sam se dala na blagajnu! Fakat drugo stanje. Ma što drugo, dvadesetidrugo!

    Bila sam na Rodinoj radionici o platnenim pelenama i odluka je pala: idemo na platnene! Osnovna misao: ne mogu podnijeti misao o toliko kemije na maloj guzi... sad još moramo donijeti odluku o proizvođaču i nabaviti ih. Jučer smo bili na dječijem sajmu i sve ih uživo vijdeli i opipali.
    Honneybee, istina, financijski je puno isplativije... frendica koja ih koristi kaže da nema tako puno posla da postanu opterećenje.

    Hop, ja sam imala grčeve nalik menstrualnim... i svi njih spominju kod opisa svojih grčeva. Kod nekih žena oni mogu biti i u leđima. Meni su bili samo nisko u trbuhu. Ali, trajali su i trajali, umrla sam svaki put kad bi se pojavili. Samo drmaj po magneziju i odmaraj.

  40. #2540
    honeybee avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    45

    Početno

    Mojca, tako ti zavidim, nisam iz Zgba i nisam u mogućnosti svratit na dječji sajam
    A tako bih voljela da ih imam negdje na jednom mjestu da opipam i usporedim... Budeš nas ti onda savjetovala koje ti se čine najbolje i najpristupačnije, može i na pp

  41. #2541
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Meni početniku se sve mi se čine jednako dobre. Slatke su i vesele onako šarene... ko da samo čekaju svoju guzu.

    Mislim da bi za tu procjenu koje su najbolje ipak trebao neko iskusniji ova frendica koja ih koristi, ima i Rodine i Flafijeve i Tabita i još Mother Ease koje je naručivala preko web-a. Od svih njih jedino ove zadnje izdvaja kao nešto bolje, ali ne toliko bolje da se isplati platiti carinu i troškove dostave. Od ovih "naših" cjenovno su svi tu negdje koliko sam skužila.

  42. #2542
    dani82 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    1,186

    Početno

    Platnene pelene definitivno i na guzi moje bebe Već su odavno kupljene (kupovala sam ih u etapama kako bi mi financijski bilo lakše), vjerojatno sutra idu na namakanje pa na pranje i slaganje... Ja sam uzela 5 natura pelena (malo su skuplje), a ostalo od tete šilice. Moja sestra ih koristi i kaže da uopće nije neki problem. A ako uzmemo u obzir koliko su zdravije i ekološkije od jednokratnih dvojbe nema.

  43. #2543
    ValaMala avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,310

    Početno

    Hop, ja za grceve nisam koristila nista. Oni (ti nalik na menstrualne) su mi prestali oko 10tt, a magnezij sam pocela piti u 15tt.

    Sto se tice pelena, jos nismo definitivno odlucili, no naginjemo jedokratnima.

    Evo nas na putu doma s morja, sutra ujutro pregled, ne mogu docekati!

  44. #2544
    Makica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    280

    Početno

    valamala~~~~~za danasnji pregled, da sve bude u najboljem redu!
    hop, stvarno se ne moras brinuti radi grceva i menstrualnih bolova, i mene su udarali po kicmi u prvim tjednima trudnoce. nista neobicno, samo se opusti i uzivaj!
    netko je gore pitao za kremu za lice i ja toplo preporucam aven cold cream, to je krema i za novorođenčad, a na licu je divna, kao prava hidratantna krema i taaaaaako lijepo mirise! znam s njom namazati i trbuh sada kada je vec ogroman, a u ljekarnama kosta oko 100 kn, nije skupa. inace imam masnu kozu, tocnije onu sjajnu t-zonu, i ovo je super krema cak i za to.
    malo nezgodno pitanjce za sve vas....da li osjecate da vas bole kosti dolje, na samoj...ne znam kako bih se izrazila? tocno osjetim da su kosti, da li se to sirim ili sto? pogotovo po noci kada se okrecem po krevetu, bas osjetim bolove. i bokovi me bole, ali ovo drugo vise! uzv mi tek za 2 tjedna, a sada sam u 27tt. valjda se ne otvaram?????????????

  45. #2545
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    @Makica

    Normalno je da u trudnoci boli pubicna kost, to j posljedica sirenja

  46. #2546
    lasta avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    718

    Početno

    Tek smo na pocetku trudnoce i nismo bili ni na pregledu,do kraja je daleko ali sigurno znam da cu koristiti platnene pelene. Ja imam alergiju pa sam presla i na platnene uloske,navikla na to,prozivila,rjesila se i candide. Tako Mojca pipkaj te pelenice malo i za mene mmmm

  47. #2547
    Vojvođanka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    360

    Početno

    Makica mene je počela boljeti pubična kost tek prije par dana, već sam se zabrinula što me nije počela boljeti prije , a kukovi me bole već par mjeseci i to posebno po noći....tako da se ne brineš, sve je to normalno......
    i baš se nešto pitam kad će me to uhvatiti manija spremanja po stanu, tj sindrom "savijanja gnjezda", ja se osjećam ko' mrtvo puhalo, stalno umorna i nesposobna da se pomjerim s mjesta.......a i noći su mi postale strašne, svakih 1h ili 30min na pišanje, i to kakvo! prvo ispraznim pola mjehura normalno i onda se moram nagnuti naprijed raširenih nogu da bi iscurilo ostalo svašta!
    sutra opet kontrolni pregled, da vidimo da li se miško sprema na iseljenje ili bi još malo ostao kod mame

  48. #2548

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    hop i lasta polako cure, samo polako. Početak je težak, em je tek potvrđena trudnoća, em su krvarenja normalna, em sve nešto ćudno boli - sve smo to prošle. Lijepo se razvalite, usporite ritam maximalno i strpite se još koji tjedan (većini cura bude sve bolje i lakše nakon 12tt). A što se tiče kucanja srca, pa veličine ploda, endometrija i sl nemojte se zamarati dnt-ima i kad bi se što prije nešto moglo vidjeti jer je sve jako individualno i ako se budete žurile možete se samo bezrazložno zabrinuti da nešto nije OK. Najbolje je uzeti par dana vremena ili pričekati 7tt prije nego se ide gledati otkucaje, u većini slučajeva oni se vide i ranije, ali nije ništa strašno ako počnu i kasnije. Slijedi vam dugih 9 mjeseci razno-raznih čekanja
    Mojca i ostale curke i mi ćemo biti platneni pelenaši i već smo počeli sakupljati pelenice. Za sada smo skupili skoro sve za početak - tetre i švedske, a dobro napredujemo i sa onima za velike. Meni su najdraže pocketice i to svih vrsta i proizvođača (i šilica naravno) ali ne odbijamo ni ostale varijante.

  49. #2549
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    ...
    Cure, je li koja od vas odlučila koristiti platnene pelene?
    Vidim da pričate o platnenima, mi ih koristimo.
    Najjednostavnije su mi obične tetre, s kopčicom snappy i zaštitnima preko. Ne treba ih peglati, rastegnem ih na sušilu i gotovo (mislim da su ih naše mame i bake peglale samo zato što se u ono vrijeme peglalo sve, nezamislivo je bilo u ormar posložiti tkaninu koja nije ispeglana.)
    Za van imamo poketice, većinom kupljene preko rodine burze ili šivane doma. Unutra slažem tetre, to mi je najmekša kombinacija jer fitted pelene obično nakon puno puno pranja postanu tvrde.

  50. #2550
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Klafra, oprosti, kakva je to snappy kopča?
    I kažeš pocketice su bolje od fitted? Hm... to mi je dobra informacija. Hvala.

    Šumskice, bravo za kolekciju, ja sam kupila 20 tetri, već davno... ali više da služe ko zaštita za kolica, krevetić, ramena... Vidim da ću morati kupiti bar još jedan paket.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •