Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 64

Tema: Utorak, 13. i 20. 09. u 8.05 ujutro radio emisija na HRT-u o medicinskoj oplodnji!

  1. #1
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno Utorak, 13. i 20. 09. u 8.05 ujutro radio emisija na HRT-u o medicinskoj oplodnji!

    Sutra ujutro je radio emsija IZABERI ZDRAVLJE, tema bi trebala biti medicinska oplodnja.....


    možda ovdje dobijemo neke rezultate s Brijuna (u što skoro vjerujem, novinari HRT-a su bili na Brijunima na kongresu), pa tko stigne neka posluša uživo ovdje:

    http://www.hrt.hr/index.php?id=hrt-uzivo

    scroll down i klikni: PRVI PROGRAM, neka sluša radio, Hrvatska radio televizija prvi program! Emisija počinje u 08:05 sati.


    Naknadno, za one koje ne stignu, možete preslušati i ovdje:
    http://rnz.hrt.hr/

    ukucaj datum emitiranja 13.09. i odaberi emisiju: IZABERI ZDRAVLJE

  2. #2
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    danas tema zubi i oralno zdravlje!? hm............ nazvat ću danas uredništvo i pitati kad ide emsija o medicinskoj oplodnji

  3. #3
    linalena avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    2,401

    Početno

    pa nije i ovo loše čut
    npr da one četkice sa strugačem jezika baš i nisu neka fora

  4. #4
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    evo ipak tema medicinska oplodnja sad!!!

  5. #5
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    bravo prof. Šimuniću!!! opet si rekao da su Slovenci kod tebe učili...
    Posljednje uređivanje od BHany : 13.09.2011. at 12:15 Razlog: pravila

  6. #6
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    Hahaha, sad je Milinović popljuvao Golema jer kaže da će se moći zamrznuti višak zametaka a Golem je rekao da to nema šanse

  7. #7
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    I Belgijanac nas je popljuvao zbog veće mogućnosti višeplodnih trudnoća, ali ne, Šimunić se s njim ne slaže, naš je zakon super
    Pa gdje mi živimo i kakvi su to ljudi???
    Posljednje uređivanje od BHany : 13.09.2011. at 12:14 Razlog: pravila foruma

  8. #8
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    bravo Milinoviću, bravo Šimuniću..... sjedite, ocjena 1..............

    a sad opet ono pitanje... kad će rezultati? kad ćemo vidjeti tu vašu uspješnost u 2010.g.?

  9. #9
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    Belgijanac Devroey je rekao da je naš restriktivni zakon dugoročno DANGEROUS po žene i djecu začete iz ovakvog zakona o medicinskoj oplodnji.........

    Eh sad, stvarno treba bi trebalo tužiti Milinovića ali i Šimunića koji kao stručnjak se s time ne slaže........

    Lako je meni za Milinovića, ne zna što čini, nema on pojma o tehnikalijama i pojedinostima medicinski potpomognute oplodnje, ali Šimunić!? Ajme.... ovo je žalosno, s ovakvim krajem mislite ići u miriovinu, profesore? BRAVO!!!! Ljudi će zaboraviti da ste bili pionir u bivšoj Jugi u medicinski potpomognutoj oplodnji, ali vjerujte mi ćemo i naši ukućani pamtiti da ste bili glavni zagovornik ovakvog zakona-šmakona........................ i po tome ćete biti zapamćeni kao i izgovorenim neistinama (
    Posljednje uređivanje od Kadauna : 13.09.2011. at 08:53

  10. #10
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Je l' ja to nešto krivo biram... ali ne vidim željenu emisiju u izborniku na današnji dan...
    A taman sam raspoložena za.... uf!

  11. #11
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    tek je završila emsija, pričekajte

  12. #12
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Aaaaa... evo sad ima. Thx.

  13. #13
    tonili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    4,018

    Početno

    Idem sad slušat - živo me zanima što sam propustila...

  14. #14
    Marnie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,414

    Početno

    EEEE profesore Šimuniću mislim da je učenik (Slovenija) ovaj put postao daleko bolji od učitelja, na žalost svih nas neplodnih parova u Hrvatskoj .

  15. #15
    Marnie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,414

    Početno

    a što Milinović trkelja da će o zamrzivanju viška embrija kod parova sa težim dijagnozama odluku donositi ginekolog PRIMARNE zaštite ?!?!

    Ajde ministre ispunite već jednom vaše, već više puta dato obećanje i povucite se, dajte ostavku!!!!!!!!!!!!!!!

  16. #16
    linalena avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    2,401

    Početno

    Ja nakraju nisam to čula ujutro a sada jedino nađem opet to o zubima u trajanju 49min, jel u toj emisiji ????

  17. #17
    Tia avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Viškovo-Rijeka
    Postovi
    847

    Početno

    da u toj emisiji

  18. #18
    Tia avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Viškovo-Rijeka
    Postovi
    847

    Početno

    Vrli ministar je rekao da imamo u Hr 13-14 tisuća zamrznutih zametaka jesam li ja to dobro čula?
    Nekako mi nije jasno kako je tako narastao broj? Što nisu govorili pri donošenju ovog nakaradnog zakona prije dvije godine da je u Hr 11 tisuća?

  19. #19
    Tia avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Viškovo-Rijeka
    Postovi
    847

    Početno

    Citiraj Marnie prvotno napisa Vidi poruku
    a što Milinović trkelja da će o zamrzivanju viška embrija kod parova sa težim dijagnozama odluku donositi ginekolog PRIMARNE zaštite ?!?!
    i ja sam na ovo odvalila. Samo još jednom pokazuje kako pojma nema o zdravstvu, a on je kao ono ministar

  20. #20
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    Taj Simunic - da ima imalo ...uf... ne bi mu palo na pamet uopce spominjati "ucenike i ucitelje"! Sramota!

    A Milinovic i primarni ginekolozi?! Taj ni ne zna sto prica!
    Posljednje uređivanje od BHany : 13.09.2011. at 12:26 Razlog: pravila

  21. #21
    Tia avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Viškovo-Rijeka
    Postovi
    847

    Početno

    Citiraj Kadauna prvotno napisa Vidi poruku
    Belgijanac Devroey je rekao da je naš restriktivni zakon dugoročno DANGEROUS po žene i djecu začete iz ovakvog zakona o medicinskoj oplodnji.........
    ne da mi se sada ponovo slučati cijelu emisiju ali kako je to ono prevedeno s loše za žene i djecu?? čini mi se da nije prevedeno s opasno

  22. #22
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    cini mi se da je prevedeno "negativno"

  23. #23

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Evo da imamo i crno na bijelom tko je sta rekao:

    Izaberi zdravlje, Hrvatski radio, 13.09.2011, Vijesti iz medicine


    19-toro djece rodjeno je postupcima medicinske oplodnje nakon stupanja na snagu novog zakona. No on ce se ipak mjenjati jer je to trazila struka.

    Omogucit ce se oplodnja vise od triju jajnih stanica i u iznimnim slucajevima zamrzavanje zametaka.

    I dok nas ministar zdravstva Darko Milinovic tvrdi da je zakon optimalan, europski strucnjaci tvrde da je jedan od najrestriktivnijih.

    A prvo mjesto u Europi kada je rijec o izvantjelosnoj oplodnji od Danske je preuzela Slovenija.

    Culo se na Brijunskom Kongresu o ginokoloskoj endookrinologiji, humanoj reprodukciji i menopauzi na kojem je bila i Milena Jukic Ugrin:


    4819 postupaka obavljeno je od stupanja na snagu novoga Zakona o medicinskoj oplodnji, pohvalio se na Brijunima ministar zdravstva Darko Milinovic:


    „Imamo na milijon stanovniko oko gotovo 1933 postupka, na milijon stanovnika. Na milijon stanovnika smo bolji i od Austrije i od Njemacke i od Italije i od Portugala i od Turske i od Ukrajine.“ (Milinovic)


    Ali nismo bolji od Slovenije koja je od Danske preuzela prvo mjesto u Europi kad je o medicinski potpomognutoj oplodnji rijec. 4.2% djece radja seu susjednoj drzavi iz postupaka izvantjelesne oplodnje.

    Objavio je to na Brijunima prof. dr. Veljko Vlaislavljevic, voditelj IVF centra u Mariboru:


    „Na zadnjem Kongresu europske federacije za humanu reprodukciju i endokrinologiju bili su priopceni rezultati registra europskog u kojeg u biti sve europske drzave, ne samo drzave EU, raportiraju odnosno svoje podatke i Slovenija je sa tim postotkom kojeg ste naveli u biti ove godine sa drugog skocila na prvo mjesto, prvi put.“ (Vlaisavljevic)


    „Prvo moram reci da su slovenci najkvalitetniji ucenici hrvata koje smo mi stvorili, jer smo prije poceli raditi, oni zaista rade dobro.“ (Simunic)


    Kaze prvi covjek izvantjelesne oplodnje u Hrvatskoj prof. dr. Velimir Simunic i to obrazlaze ovako:


    „Slovenci imaju zaista cak udio u novorodjencadi 4.2 % sto je prikazao prof. Vlaisavljevic. Hrvatska ima 2.5 %. Medjutim vi bi se iznenadili da 1.5 % ima Velika Britanija, da mnoge zapadne zemlje koje su nama po cjelokupnoj medicini pa i invitrofertilizaciji trajno uzor da imaju znacajno manje cak i od nas“ (Simunic).


    Slovenci rade puno ciklusa izvantjelesne oplodnje za svoje parove, ali i za sve one koji tamo dolaze, ne samo iz Hrvatske.


    „Jer su Slovenci jeftiniji od mnogih zemalja u EU prema tome dolaze u njih kao i u Prag
    zbog toga sto kvalitetno rade i zbog toga sto su jeftiniji“ (Simunic).


    Slovenci ne vode evidenciju jeli se povecao broj parova iz Hrvatske koji u poslednje dvije godine dolaze na izvantjelesnu oplodnju u Sloveniju kaze prof. Vlaisavljevic, no kaze da je inozemnih pacijenata 80 %, a cekanje godinu dana.


    „Moram reci da je 50 % pacijenata svih dolazi iz Hrvatske. Mozda se taj postotak u biti malo promjenio u njihovu korist u zadnjih godina, ali sto se tice liste cekanja ta je jos uvijek jednako duga.“ (Vlaislavljevic)


    Vlaisavljevic smatra da je hrvatski zakon medju najrestriktivnijim u EU. I to je stajaliste i europske federacije ESHERe ciji je clan.


    „To smo jasno rekli zato sto je to i stajaliste europske federacije. Naime taj zakon svakako spada u jako mali broj restriktivnih zakona u Europi.“ (Vlaislavljevic)


    Ministar Milinovic ce ga mijenjati , jer je kaze poslusao glas struke.


    „Nakon sto je struka zatrazila od mene da onim najtezim parovima omogucimo oplodnju ukoliko se dobije vise od tri jajne stanice, dakle u tu mogucnost dolazimo da dobijemo i vise od tri embrija, sto znaci da cemo vise visak od tri embrija moci zamrznuti. To je zapravo u onih najtezih slucajeva i o tome ce naravno odlucivati ginekolog primarne zdravstvene zastite, znaci odredjeni ili odabrani ginekolog, a to ce sve potvrditi i Nacionalno povjerenstvo. Dakle zelimo imati strogu kontrolu i zamrzavanja u najtezim slucajevima tih zametaka, jer jos jednom zelim napomenuti da danas u Republici Hrvatskoj ima izmedju 13 i 15000 zamrznutih zametaka za koje niko ne skrbi.“ (Milinovic)


    Ali i dalje smatra da je sadasnji zakon dobar.


    „Rekao sam i kada smo donosili ovaj zakon ukoliko on bude nakaradan i dodje do zaustavljanja ili do pada ili losijih rezultata nego prije, tada sam rekao prije godinu dana sa punom odgovornoscu sto ces ministre napraviti, pa moram se povuci onda, jer sam bio u krivu. Jel je i struka zajedno s menom bila u krivu.

    Da li moze biti bolji zakon? Vjerojatno moze. Da li moze biti gori? Moze.

    Ja mislim da u ovome trenutku imamo optimalan zakon koji na neki nacin je zadovoljio sve interesne skupine.“ (Milinovic)


    No ne misli tako prvi europski strucnjak iz podrucja medicinski potpomognute oplodnje belgijski profesor Paul Devroey.

    („I think at this time you are the only country in the world with such restrictive approach...“ (Devroey))

    Mislim da ste trenutacno jedina zemlja na svijetu s tako restriktivnim pristupom. I Italija ga je takodjer imala u proslosti dok Vrhovni sud nije promjenio takvu odluku.

    Vi mozete raditi prema tome zakonu ali je problem kada dobijete trije embrija te ih sva tri morate prenijeti sto je krajnje neeticno, jer cilj nasega posla trebaju biti jednostruke, a ne visestruke trudnoce. Znamo da posljedice visestrukih trudnoca mogu biti vrlo negativne kako za majke tako i za djecu.

    Ako u novom zakonu imate tri jajne stanice i tri embrija tada su moguce mnoge visestruke trudnoce, poput blizanaca ili u 5 % slucajeva trojke, pa smatram da je vas zakon dugorocno gledano iznimno negativan za zene i djecu .

    („So I think that your law is extremely dangerous for women and children in long run.“ (Devroey))


    Kaze Paul Devroey.

    A predsjednik Hrvatskog drustva za humanu reprodukciju prof. Velimir Simunic ne slaze se s Devroeyevom ocjenom da imamo najrigorozniji zakon na svijetu. Kaze da je s najavljenom promjenom potpuno jednak talijanskom.

  24. #24
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Hvala Aurora na prijepisu, samo ne kužim ovaj prvi citat jel se to ipak odnosi na djecu rođenu iz zamrznutih j.s.?
    19-toro djece rodjeno je postupcima medicinske oplodnje nakon stupanja na snagu novog zakona. No on ce se ipak mjenjati jer je to trazila struka.

    Dobro im je belgijanac rekao samo što oni ne razmišljaju o ugrožavanju žena i djece u ovom trenu bitnije su im njihove fotelje.

  25. #25
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Aurora* prvotno napisa Vidi poruku
    Ja mislim da u ovome trenutku imamo optimalan zakon koji na neki nacin je zadovoljio sve interesne skupine.“ (Milinovic)
    Sve interesne skupine!?
    Zar ih ima više?

  26. #26
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Sve interesne skupine!?
    Zar ih ima više?
    Da mi (neplodni parovi) i svugdje prisutna Crkva
    Posljednje uređivanje od Mali Mimi : 13.09.2011. at 17:26

  27. #27
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Ma da... čisto retorički postavih to pitanje...

    I.... ne znam da li je riječ "optimalan" ikad bila više zlorabljena nego u toj izjavi.

  28. #28
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    to be continued, cijela će emisija biti posvećena medicinskoj oplodnji, odnosno kongresu na Brijunima... i to sljedeći utorak, 20. rujna u 8.05 sati. IZABERI ZDRAVLJE.............

    molim admina ili moderatora da naslov promijeni sukladno tome

  29. #29
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    kadauna, hvala za link. ovo je bila prva informacija o kongresu u medijima (ako izuzmemo emisiju Hrvatska danas sa našim curama i curicama, golemom i opačić).

    ministar i šimunić su kao mala djeca-mi smo najbolji, mi smo svjetski prvaci, mi smo genijalnci, svi ste vi učili od nas.... la la la...

    ako je tako, gdje su rezultati?

    danas sam bila u petrovoj, otkazala sam pregled i skinula se sa liste za lijekove koje bih dobila u 11. mj.-znači nakon 5 mjeseci čekanja.
    rekoh:-meni sad više ne treba, neka lijekove dobije neka druga cura, nek se lista skrati za milimetara (al u taj čas mi sine naša svijetla MPO situacija i sjetih se!!!)
    kažem sestri-oprostite, smušena sam- ministar kaže nema više liste čekanja za lijekove, nisam se trebala ni odjavljivat s liste.
    sestra me je samo blijedo pogledala rekla, promrmljala nešto sebi u bradu i rekla-Hvala!
    jadni mi, jadna sestra, a svjetski prvaci u medicinskoj oplodnji!!!! hmmm...
    Posljednje uređivanje od Inesz : 13.09.2011. at 18:35

  30. #30
    taca70 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    2,109

    Početno

    Citiraj Aurora* prvotno napisa Vidi poruku

    To je zapravo u onih najtezih slucajeva i o tome ce naravno odlucivati ginekolog primarne zdravstvene zastite, znaci odredjeni ili odabrani ginekolog, a to ce sve potvrditi i Nacionalno povjerenstvo. Dakle zelimo imati strogu kontrolu i zamrzavanja u najtezim slucajevima tih zametaka, jer jos jednom zelim napomenuti da danas u Republici Hrvatskoj ima izmedju 13 i 15000 zamrznutih zametaka za koje niko ne skrbi.“ (Milinovic)



    Ginekolog primarne zd. zastite ce o necemu odlucivati?

  31. #31
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    Citiraj taca70 prvotno napisa Vidi poruku
    Ginekolog primarne zd. zastite ce o necemu odlucivati?
    No comment... Svaka njima čast, ali to nije nešto o čemu bi oni trebali odlučivati. MPO liječnici da, ali primarni ginići no-no-no!

  32. #32
    ježić avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    1,862

    Početno

    Primarni ginekolog će odlučivati tko su ti slučajevi, Slovenci su najbolji jer su učili od nas... ja ne mogu te bedastoće više slušati!

    A još ovaj tečan Milinovićev standardni književni jezik mi jednostavno para uši.
    Posljednje uređivanje od ježić : 13.09.2011. at 19:56

  33. #33

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Citiraj taca70 prvotno napisa Vidi poruku
    Ginekolog primarne zd. zastite ce o necemu odlucivati?
    Citiraj Snekica prvotno napisa Vidi poruku
    No comment... Svaka njima čast, ali to nije nešto o čemu bi oni trebali odlučivati. MPO liječnici da, ali primarni ginići no-no-no!
    Ma, naravno da nece. To samo Milinovic po obicaju brka pojmove, odnosno ne zna sto govori.

  34. #34
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Stranac rulz.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 14.09.2011. at 11:44

  35. #35

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Citiraj Kadauna prvotno napisa Vidi poruku
    Lako je meni za Milinovića, ne zna što čini, nema on pojma o tehnikalijama i pojedinostima medicinski potpomognute oplodnje, ali Šimunić!? Ajme.... ovo je žalosno, s ovakvim krajem mislite ići u miriovinu, profesore? BRAVO!!!! Ljudi će zaboraviti da ste bili pionir u bivšoj Jugi u medicinski potpomognutoj oplodnji, ali vjerujte mi ćemo i naši ukućani pamtiti da ste bili glavni zagovornik ovakvog zakona-šmakona........................ i po tome ćete biti zapamćeni kao i izgovorenim neistinama (
    Ovo je istina ziva i moram potpisati!

    Ma koliko si Simunic umisljao da mu i danas treba odavati priznanje samo zato sto je nekada bio prvi na podrucju humane reprodukcije, jedino sto sada znaci je cinjenica da je upravo on, jedan jedini, ona "struka" na koju se Milinovic poziva i zahvaljujuci cijoj podrsci je ovaj (da, nakaradni!) zakon prosao. Mi i nasa djeca sigurno cemo ga pamtiti SAMO po tome.

    Ako se mene pita, onda je on veci krivac od Milinovica. Dok je Milinovic gledao kako zadovoljiti "sve interesne skupine" bez da pojma ima o potpomognutoj oplodnji, Simunic je upravo zahvaljujuci svojoj staroj slavi dao legitimet ovom i ovakvom zakonu. I time je unazadio struku i okaljao svoje ime. Nepovratno.

  36. #36
    taca70 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    2,109

    Početno

    Ja se samo pitam kako će Šimunić reagirati kada nova vlast predloži izmjene zakona, tj.hoće li se boriti protiv toga i tvrditi da imamo mrak zakon. Ma bezveze je razbijati glavu s njim.

  37. #37

  38. #38
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    dižem temu, evo jutros na HRT 1 radio emisija o medicinski potpomognutoj oplodnji, tko nema radio u blizini, evo i na internet:

    http://www.hrt.hr/index.php?id=hrt-uzivo

    scroll down i klikni: PRVI PROGRAM, neka sluša radio, Hrvatska radio televizija prvi program! Emisija počinje u 08:05 sati.

  39. #39
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    nije mi jasno na koji način mogu liječnici/struka slušati ova baljezganja Milinovića

    Europa i svijet može učiti u Hrvatskoj, ajoj moj Milinoviću

  40. #40
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    ajme kadauna, što si mi ovo natašte priuštila, ukljucim radio, a prva rijec koju cujem je "rode" kako pljucka iz milinih usta

    belgijanac

  41. #41
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    slušamo, slušamo.... brrr

  42. #42
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    aj odtipkajte koji baljezg biser- za nas koji ne možemo slušati

  43. #43
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    Evo Vrčić, koliko god brani hrvatske rezultate nakon donošenja zakona, sad je rekao da je struka pitana tek nakon donošenja zakona!!!

    Dragi Milinoviću, a koju se Vi onda struku pitali i kontaktirali i savjetovali pri donošenju zakona!?

  44. #44
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    super je usporedba donosenja ovog zakona s 91.-om

  45. #45
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    Evo i Vrčić kaže da se o toj zakonskoj promjeni govori još od lipnja 2010. A Milinović tvrdi da mu je to tek došlo na stol 03/2011, a od ožujka do sada su stručnjaci u Ministarstvu su vijećali o tome kako se te promjene mogu uopće realizirati.

  46. #46
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    prof. V. iz Petrove-otprilike ovakoa-kad se donio novi zakon nismo bili spremni, ali hrvatski liječnici su vrlo sposobni, brzo se prilagođavamo a to smo dokazali i 1991. godine.
    eto, ja zaključujem-novi zakon je kao domovinski rat. prava ljudska katastrofa.
    Posljednje uređivanje od Inesz : 20.09.2011. at 08:35

  47. #47
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    "Nemojte stvarati prekobrojne embrije kad ti embriji nemaju šanse za život"
    "Cilj je sa što manje embrija roditi zdravo dijete"
    Vrčić

  48. #48
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    "Dok sam radio u NJemačkoj, kritizirao sam tamošnji zakon, danas bi bio sretan da imamo kopije njamačkog zakona."
    Kniewald

  49. #49
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    dr K., embriolog-1991. god kritizirao sam njemački zakon kao rigorozan, danas bi bio sretan da hrvatska ima takav zakon

  50. #50
    Osoblje foruma BHany avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    5,203

    Početno

    hvala, cure, na prijenosu za nas koji ne možemo slušati

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •