Pokazuje rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Beta hemolitički streptokok u trudnoći

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    4

    Početno Beta hemolitički streptokok u trudnoći

    Trudna sam 24 tjedna i na urinokulturi mi je otkriven B streptokok, dobila sam terapiju antibiotiocima i radila briseve, nalaze ću dobiti za 10-ak dana. Malo sam surfala o tome i prilično se uplašila, ima li neko iskustva s time i koliko ta bakterija može biti opasna za bebu? Znam za moguću zarazu kod vaginalnog poroda zbog čega rodilja mora dobiti antibiotik i neposredno za vrijeme poroda, ali me strah i za vrijeme poroda, čula sam da su mogući i spontani...Također, mogu li antibiotioci naštetiti bebi? Pls ako netko ima iskustva s ovime nek podijeli sa mnom...Hvala

  2. #2
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Ovakvih tema ti je bilo dosta na pdf-u trudnoća. Pogledaj tamo, često se o tome piše.

    Evo ih par:

    http://forum.roda.hr/threads/50976-b...-trudno%C4%87i

    http://forum.roda.hr/threads/9447-St...+trudno%C4%87a

    http://forum.roda.hr/threads/57603-S...a-haem.group-b

    Ja ću ti samo reći moje iskustvo - imala sam ga tijekom cijele trudnoće, profilaksa mi nije stigla djelovati jer sam rodila čim sam stigla u rodilište, na kraju je sve bilo u redu.
    Napomeni to liječnicima pri porodu i sve će biti OK.

    Također, liječnik će ti preporučiti antibiotik koji ne šteti bebi (npr. Amoxil).

  3. #3

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,027

    Početno

    Imala u trudnoći, pila antibiotika 2 puta pa opet dobila u porodu. Jani su vadili krv - nije ga dobila, tako da ona nije dobila antibiotike (osim u trbuhu), rodila se u terminu (tjedan prije točnog termina), zdrava, sve 5. Samo bez frke, redovito idi na preglede (kao i obično) i pomiri se s uzimanjem antibiotika, inače nije frka.

  4. #4
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Imala, pila, ponavljala briseve, porod bio na carski (ne zbog toga).

    To ti je relativno čak i često, antibiotik pomaže, nemoj se plašit antibiotika, vjeruj doktorima da znaju napravit risk-benefit analizu u tom slučaju (veći je rizik od komplikacija ako ne uzmeš antibiotik, nego od tih antibiotika koji se daju u trudnoći - stila amoksil itd.).

    Samo hrabro, masu je iskustva, svi su popili antibiotike (barem ovi koje ja znam), ne sjećam se da je iko imao ikakvu komplikaciju, jedino ako si sklona candidi dogovori i neki antimikotik s ginićem.

  5. #5
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    topic je iz 8. mjeseca prošle godine, najsretnijamama je možda već počela i sa dohranom

  6. #6
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Frigaj ga, dekoncentracija .

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •