Pokazuje rezultate 1 do 22 od 22

Tema: Visina rodiljne naknade

  1. #1
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno Visina rodiljne naknade

    Dakle zanima me slejdeće sad trenutno za ovih prvih 6 mjeseci dobivam isplatu od 23000kn kolika mi je i bila plača.
    E sad me zanima kolko ću dobivati sljedećih 6 mjeseci dali isto toliko ili onaj minimum od 1660

  2. #2
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,488

    Početno

    istu tu lovu od crkavice,
    a da si slučajno imala 2700 kn i više, dobila bi 2660, a da si slučajno imala manje od 1663 dobila bi 1663.

  3. #3
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    Znači biti će koliko i do sada?

  4. #4
    Darijae avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    506

    Početno

    Ako je tvoja cifra točna naravno da nećeš dobivati toliko nego cca. 2600-2700 kuna.

  5. #5
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    Citiraj Darijae prvotno napisa Vidi poruku
    Ako je tvoja cifra točna naravno da nećeš dobivati toliko nego cca. 2600-2700 kuna.
    E sad mi niš nije jasno.
    koliko bum dobivala na kraju.
    Dakle moja je plača bila cca 2300 i tolko je bila naknada ovih prvih mjeseci.
    Znači sljedećih će biti toliko ili....?

  6. #6
    jella avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    175

    Početno

    1663 kune će ti biti drugih 6 mjeseci.

  7. #7
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,488

    Početno

    bit će upravo toliko koliko si dobivala do sad

  8. #8
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    E pa sad stvarno niš ne znam, ali se nadam bar istoj lovi.
    Hvala na odgovorima

  9. #9
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    domy, cure su zbunjene jer u tvom prvom postu pise da sada dobivas 23.000,00 kn porodiljne naknade

    Ako sam dobro skuzila radi se o 2.300 kn, ako je tako onda se za tebe drugih 6 mjeseci ne mjenja nista tj. naknada ti ostaje ista

  10. #10
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Prvih 6mj maximalna nakdana je 4.250,00kn
    drugih 6mj cca 2.600kn
    Posljednje uređivanje od Cheerilee : 15.08.2010. at 12:00

  11. #11
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,488

    Početno

    Citiraj Cheerilee prvotno napisa Vidi poruku
    Prvih 6mj maximalna nakdana je 4.250,00kn
    drugih 6mj cca 2.600kn
    nema maximuma prvih 6 mjeseci!

  12. #12
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Citiraj Cheerilee prvotno napisa Vidi poruku
    Prvih 6mj maximalna nakdana je 4.250,00kn
    drugih 6mj cca 2.600kn

    ovaj maximum je vezan za bolovanje - komplikacije u trudnoći...na porodiljnom nema maximuma

  13. #13

    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    19

    Početno

    Od 26.12.2008.koristila sam porodiljni dopust,potom obvezni R.D. prvih 6 mj.,te dodatni R.D.do navršene 1.god.,a onda pravo dopusta ostvarenog preko centra za soc.skrb do 11.05.2011.U međuvremenu sam ostala trudna s terminom poroda 15.02.2011.dakle sve ovo je korišteno u kontinuitetu bez povratka na posao,interesira me naknada koju mogu očekivati s drugom bebom(hoće li to biti zadnji prosjek dok sam radila koji sam ostvarila u 2008.ili padam na nekakav minimum od 1600!!??).Također me interesira mogu li dopust ostvaren s prvim djetetom zamrznutu i iskoristiti po isteku R.D.za drugog bebeča?Hvala

  14. #14

    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    6

    Početno

    Imam 9 mjeseci neprekinutog staža i 9 uredno isplaćenih plaća u visini 3100 kuna.
    Molim vas da li cu kod isplate za porodiljni u prvih 6 mjeseci imati isti iznos od 3000 kuna ili minimalac
    od 1660 kuna. HVALA.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    19

    Početno

    I dalje strpljivo čekam nečiji komentar,lijepo molim da se netko sličnog iskustva javi i prokomentira.....

  16. #16
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Citiraj bebiana prvotno napisa Vidi poruku
    Od 26.12.2008.koristila sam porodiljni dopust,potom obvezni R.D. prvih 6 mj.,te dodatni R.D.do navršene 1.god.,a onda pravo dopusta ostvarenog preko centra za soc.skrb do 11.05.2011.U međuvremenu sam ostala trudna s terminom poroda 15.02.2011.dakle sve ovo je korišteno u kontinuitetu bez povratka na posao,interesira me naknada koju mogu očekivati s drugom bebom(hoće li to biti zadnji prosjek dok sam radila koji sam ostvarila u 2008.ili padam na nekakav minimum od 1600!!??).Također me interesira mogu li dopust ostvaren s prvim djetetom zamrznutu i iskoristiti po isteku R.D.za drugog bebeča?Hvala
    Bebiana, ako ćeš nastaviti koristiti dopuste do otvaranja obveznog rodiljnog dopusta, tada će ti rodiljna naknada iznositi 1663 kune.

    U slučaju da se vratiš na posao, i odradiš 3 mjeseca unutar kojih ćeš ostvariti isplate 2 plaće, rodiljna naknada će ti iznositi kao prosjek plaća.

    pravo na dopust za njegu prvog djeteta nećeš moći zamrznuti, jer taj dopust ti se otvara zbog trenutnog stanja djeteta koje će se, nadam se, poboljšati.
    No, ovo pravo na dopust možeš prenjeti na supruga te će ga on iskoristi dok si ti nazad na poslu. (normalno sve ovo ako si u mogućnosti)


    Također, radi tvoje sigurnosti, savjetujem ti da se obratiš i svojem nadležnom uredu HZZO-a (kad nazoveš ured, biraš opciju za rodiljne i roditeljske potpore).

  17. #17
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Citiraj enko prvotno napisa Vidi poruku
    Imam 9 mjeseci neprekinutog staža i 9 uredno isplaćenih plaća u visini 3100 kuna.
    Molim vas da li cu kod isplate za porodiljni u prvih 6 mjeseci imati isti iznos od 3000 kuna ili minimalac
    od 1660 kuna. HVALA.
    Uvjet za obračun rodiljne naknade temeljem isplaćenih plaća je 12 mjeseci neprekidnog staža prije otvaranja rodiljnog dopusta.
    Ako si već sad na rodiljnom dopustu, onda će tvoja naknada iznositi 1663 kune.
    Kod roditeljskog dopusta (preostalih 6 mjeseci), imat ćeš ispunjen uvjet staža, te možeš tražiti reobračun u slučaju da ti ne isplate maximalnu naknadu (cca 2600 kuna).

  18. #18

    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    19

    Početno

    Hvala puno na informaciji,pozdrav!

  19. #19
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    Citiraj bebiana prvotno napisa Vidi poruku
    Od 26.12.2008.koristila sam porodiljni dopust,potom obvezni R.D. prvih 6 mj.,te dodatni R.D.do navršene 1.god.,a onda pravo dopusta ostvarenog preko centra za soc.skrb do 11.05.2011.U međuvremenu sam ostala trudna s terminom poroda 15.02.2011.dakle sve ovo je korišteno u kontinuitetu bez povratka na posao,interesira me naknada koju mogu očekivati s drugom bebom(hoće li to biti zadnji prosjek dok sam radila koji sam ostvarila u 2008.ili padam na nekakav minimum od 1600!!??).Također me interesira mogu li dopust ostvaren s prvim djetetom zamrznutu i iskoristiti po isteku R.D.za drugog bebeča?Hvala
    Ja sam bila u slicnoj situaciji.
    Porodiljni dopust u trajanju 3 godine s kojeg sam direktno otvorila novi porodiljni, prosjek mi je bio isti kao i za prvi porodiljni.
    Dakle nije bio novi obracun za novi porodiljni jer nisam imala prekida u koristenju prava.

  20. #20
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    da, ali se može zatražiti reobračun naknade kod novog prava, jer ako se ne traži, HZZO ga samostalno neće niti obračunati.
    Posljednje uređivanje od mamma san : 09.11.2010. at 23:24

  21. #21
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Zabuna, ignore...
    Posljednje uređivanje od @n@ : 09.11.2010. at 23:33

  22. #22

    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Postovi
    1

    Početno porodiljna naknada


    imam pitanje ako mi moze netko odgovoriti.. kako se racuna visina porodiljne za umirovljenice koje su rodile 4 djete i ostale bez mirovine .. koja je visina njihove porodilne naknade . vec godinu dana jedna dobiva 1600 kn za djete.hvala unaprijed.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •