Stranica 46 od 581 PrviPrvi ... 3644454647485696146546 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,251 do 2,300 od 29027

Tema: Strahovi, strepnje, "panika", zabrinutost,... u trudnoći

  1. #2251
    Tiia avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Postovi
    210

    Početno

    Slazem se s gore navedenim odgovorom, stres nije pozeljan, ali to nabacivanje krivnje je krivo predoceno, kao sta kazu cure iz masu mpo, nakon spontanih, pa kako da one opusteno budu, zivot je danas takav da nas se ne mazi u svakom pogledu, bebica se razvija u trbuhu, i zauzeta je svojim rastom, nece sad ona patiti i plakati s nama, a u trudnoci su hormoni gadna stvar! Cak i u knjigama pise da znamo niti razdrazljive i rastresene. Nisam ponosna i najradije bi isla na velebit zivit radi okoline, ali nemam da biram.

  2. #2252
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku


    Zato mislim da je nehumano nabijati dodatni osjećaj krivnje ženama koje trpe strahove radi nepravilnosti u ranoj trudnoći.
    ja se ispričavam ako je sve ovo išlo mene i mojih rečenica da se marija.ana opusti i ne stesira dodatno. nisam baš namjeravala širiri tenzije niti joj time dodatno otežati, već joj savjetovati da ne misli najgore i da vjeruje u pozitivan ishod (sve što si i sama mantram u ovoj trudnoći).

  3. #2253
    BOZZ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    KR
    Postovi
    315

    Početno

    anđeo kaj ni sa prvim isto ju nisu recnuli,ma čula sam ja svakakvih priča ,sada friška je da žensku nisu rezali nije dala pa je za nagradu popucala do rektuma,tako pričaju, moju cimericu sa prvim su rezali a drugim nisu,ali zašto,zašto su onda mene rezali,porod sam imala savršen i to mi je bila največa trauma(uz hemiće),ali zaaašto?

  4. #2254
    anđeo26012013 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Budinšćina
    Postovi
    733

    Početno

    sve bu bilo ok žene samo mislite pozitivno....a Velebit je najljepše mjesto za poželjeti,smiruje,a kako se tek dobro spava nakon šetnje(nisam planinarila,jer u to vrijeme nisam imala nikakvu kondiciju)....Bozz ne znam zašto to rade,jedino znam da su joj dali 2 šava nakon oba prva poroda jer je malo spucala,al ona preko 4kg je sve bebe rodila,a i jednostavno jedna je od onih sretnica koje imaju brzi porod,joj kaj si ga ja želim,neka boli,ali neka ide brzo

  5. #2255

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    258

    Početno

    Citiraj Franny prvotno napisa Vidi poruku
    ja se ispričavam ako je sve ovo išlo mene i mojih rečenica da se marija.ana opusti i ne stesira dodatno. nisam baš namjeravala širiri tenzije niti joj time dodatno otežati, već joj savjetovati da ne misli najgore i da vjeruje u pozitivan ishod (sve što si i sama mantram u ovoj trudnoći).
    Naravno da stres utječe i puno više u ranijim stadijima trudnoće.
    Slažem se s Franny. marija.ana pokušaj se opustiti i ne misliti negativno.
    Još je to premala trudnoća da bi se vidjela. Misli na lijepe stvari, vidjet ćeš da će mrvica narasti i da ćeš na sljedećem pregledu vidjeti srce maleno.

  6. #2256
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    ako je TSH prije trudnoce bez uzimanja eutiroxa , bio ok ( 2,50) dali je potrebno u trudnoci vise kontrolirati ga ??
    kako ste vi ? ( pitanje samo za ivf trudnice jer on raste sa stimulacijom )

  7. #2257
    Muma avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    4,061

    Početno

    Malo sam ispala iz igre radi svog smotuljka ali moram iskoristiti priliku da čestitam Franny i crvenkapici na trudoći! Bravo cure.

  8. #2258
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Citiraj crvenkapica77 prvotno napisa Vidi poruku
    ako je TSH prije trudnoce bez uzimanja eutiroxa , bio ok ( 2,50) dali je potrebno u trudnoci vise kontrolirati ga ??
    kako ste vi ? ( pitanje samo za ivf trudnice jer on raste sa stimulacijom )
    Meni je prije i do polovice trudnoce bio ok
    Kontrlirala sam ga jer je to trazio moj MPO lijecnik
    Negdje od polovice trudnoce je TSH poceo rasti (al nikad preko 3), a ft4 padati (sto je po njemu jos bitnije, trebao bi biti 15 i iznad) pa mi je uveo terapiju
    Jako brzo se uravnotezilo nakon toga

  9. #2259
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    Znaci koliko sam te shvatila , ti si tek na pola trudnoce počela koristiti. Eutirox ?? Nisi prije trudnoce ?

  10. #2260

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    1,121

    Početno

    Jutro cure

    evo moje prve mučnine, nemam pojma povodom cega, ali ulovilo me u autu i jedva sam dosla do wc-a. sad je vec bolje, ali tek nakon sto sam se ispovracala. dosada nista skoro, sad izgleda u 22tj ja pocinjem povracati...

  11. #2261
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Citiraj crvenkapica77 prvotno napisa Vidi poruku
    Znaci koliko sam te shvatila , ti si tek na pola trudnoce počela koristiti. Eutirox ?? Nisi prije trudnoce ?
    Stoput smo o tome pisale na Potpomognutoj već. Mani se TSH i prati fT4, on mora biti 14-15 ili viši. Ako je niži, uzimaj Euthyrox i ne zezaj se s tim, strašno je bitno za bebu. Nekog pametnog endokrinologa valjda imaš.

  12. #2262
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    Konfuzija, ali i tsh je bitan. ovo si već napisala na temi o tsh - kao, samo je ft4 bitan. oba se trebaju kontrolirati. i nije sve to tako crno-bijelo. meni je ft4 pao na 10 u trudnoći i dr.R je rekao ništa od terapije jer je topliji dio godine kad su potrebe za hormonima smanjene. da je bio takav u jesen, dobila bih euthyrox, ali ovako nisam.

    crvenkapice, svakako provjeri tsh i ft4 - znaju se zbrkati u trudnoći. i nađi dobrog endokrinca koji će sve to skupa pratiti.
    i, da - Ginger je počela uzimati terapiju u trudnoći.

  13. #2263
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Slažem se, bitna je kombinacija svih hormona, ne samo jedan jedini.Jer meni endica prati sve skupa.

  14. #2264
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    Citiraj Muma prvotno napisa Vidi poruku
    Malo sam ispala iz igre radi svog smotuljka ali moram iskoristiti priliku da čestitam Franny i crvenkapici na trudoći! Bravo cure.
    hvala Muma ja sam tebi zaboravila čestitati na divnom smotuljku .

    Least123, da ti brzo prođu. ja sam srećković pa sam u životu valjda povraćala, ono, 10ak puta max. ali u svakoj T su mi mučnine bile prvo tromjesečje, dok je moja frendica povraćala i dok je rađala, koliko ju je to mučilo u T. svaka od nas je različita. no, ja ti želim da ti to čim brže prođe .

  15. #2265
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    Citiraj Konfuzija prvotno napisa Vidi poruku
    Stoput smo o tome pisale na Potpomognutoj već. Mani se TSH i prati fT4, on mora biti 14-15 ili viši. Ako je niži, uzimaj Euthyrox i ne zezaj se s tim, strašno je bitno za bebu. Nekog pametnog endokrinologa valjda imaš.
    nazalost nemam nikakvog endokrinologa

  16. #2266
    Tiia avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Postovi
    210

    Početno

    Ma Least, ne čini mi se da će trajati, inače, počela sam osjećati te pokrete, udarce, kako vama budu, u ovim početnim 20-im tjednima? čini mi se da nemaju neki ritam česti?

  17. #2267
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Citiraj frka prvotno napisa Vidi poruku
    Konfuzija, ali i tsh je bitan. ovo si već napisala na temi o tsh - kao, samo je ft4 bitan. oba se trebaju kontrolirati. i nije sve to tako crno-bijelo. meni je ft4 pao na 10 u trudnoći i dr.R je rekao ništa od terapije jer je topliji dio godine kad su potrebe za hormonima smanjene. da je bio takav u jesen, dobila bih euthyrox, ali ovako nisam.

    crvenkapice, svakako provjeri tsh i ft4 - znaju se zbrkati u trudnoći. i nađi dobrog endokrinca koji će sve to skupa pratiti.
    i, da - Ginger je počela uzimati terapiju u trudnoći.
    E, pa, isti taj R. mi neki dan reče da TSH ne trebam ni vaditi, neka pazim na fT4. Meni to ima smisla, uostalom neka svatko radi kako želi.

  18. #2268
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Je, u trudnoci sam pocela uzimati terapiju, i to trecoj
    Meni je R. uvijek trazio i tsh i ft4
    I antitijela
    I je, rekao je da je ft4 jako bitan, ali i kako kaze frka, i koje je godisnje doba
    Ja o stitnjaci ne znam puno, nikad prije problema, al znam da on zna znanje pa sam ga i slusala

  19. #2269
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    možda zato što si na terapiji pa su hormoni ipak koliko toliko pod kontrolom? ali netko tko nije na terapiji (kao crvenkapa, Ginger dio trudnoće i ja) trebaju kontrolirati sve. nije mi ok ovako na forumu reći da tsh nije bitan već samo ft4. i stvarno nije crno bijelo i niti tsh mora biti ispod 2,5 niti ft4 nužno mora biti iznad 15. to je nekakav optimum koji o koječemu ovisi. zato je i potrebno naći dobrog dr-a koji će to pratiti.
    crvenkapice, najbolje je izvadi hormone i savjetuj se s nekim bar mailom - probaj dobiti dr.R. a čini mi se da sam negdje vidjela da dr. Škaro iz Leptira negdje odgovara na pitanja.

  20. #2270
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    meni je na terapiji (Letrox) 75mg tsh ispod 2, a ft4 uvijek oko 12-13, tj. povećanjem terapije samo mi je padao tsh, a ft4 je uvijek isti
    terapiju sam počela uzimati tek od sredine ove trudnoće

    mene više zanima hoću li morati uzimati terpiju i nakon trudnoće (tsh mi je na početku trudnoće bio 3,4 pa se penjao na 4,3 i onda sam počela uzimati terapiju
    s tim da su mi antijtijela povišena, odnosno imam Hashimoto
    ima li netko da je prestao uzimati terapiju nakon trudnoće?
    ne mislim možda odmah, nego nakon nekog vremena, kad se hormoni malo ustabile?

  21. #2271
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    O pa vidim cijelo društvo ovdje. Ajde da vas ja malo udavim svojim paranojama.
    Pišem ja i na temi Prozac, Xnax i dr. u trudnoći i odmah da napomenem, u trudnoći me skinulo s antidepresiva naglo. I da, imala sam jedan spontani prije.

    Preživjela sam i to ali ove paranoje neću. Možda me infarkt prije strefi.

    Dakle, trudna sam 10+2 i već sam imala epizodu "zašto me sise više ne bole" i to smo nekako nadišli, malo bole, pa malo ne bole, pa eto. I zasad je sve u redu, vidjeli smo otkucaje, UZV sam radila prije tjedan dana. ALI, novi tjedan, nove brige. Povraćala sam svaki dan negdje do nedjelje i onda je prestalo. Odjednom. I sad sve mogu trpat u sebe. Naravno, milijun strahova - zašto sam prestala povraćat, pa još nije vrijeme, pa sad i cice ne bole više kao prije, pa tek je 10. tjedan...aaaaaaaaa

    Ono što hoću reći - kako prestati razmišljati konstantno negativno? Znači, prije svakog pregleda ja zamišljam doktorove riječi kako plod nije dobro, isplačem se ko kišna godina, izludim sve oko sebe, i legnem na taj stol ko mrtvac. I tako svaki put.

    Očito je da tako 9 mjeseci neće ići. Tješim se kako će nakon 12. tjedna biti lakše. Aha, poznavajući sebe, ne bude.
    Veliki krivac je moj prvi spontani, iskreno zbog toga sam završila na antidepresivima, mene je šupilo na živce. I sad kad zamislim prolaziti to opet, te krize i taj plač i tu muku...pa upucat ću se.

    O jesam se raspričala...al ajde, jeste vi tako ludile iz dana u dan? Jel netko odlazio na preglede kao na stratište? Očekivao samo loše vijesti? Am I normal?

  22. #2272
    Ninunanu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    731

    Početno

    Oooooo daaa...Mislim da to nikad ne prestaje, vjerovatno na faze.
    Recimo meni je sto sam bliže kraju sve manji taj osjecaj. ja sam se tješila kad pocmem osječat bebu svaki dan da ce pomoci i je :D , al mislim da taj opceniti osjecaj straha uvijek prisutan. Al valjda su i to čari trudnoce.
    Al nebrini taj pocetni se lgano smiruje s vremenom kako beba raste

  23. #2273

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Primorje <3
    Postovi
    1,258

    Početno

    Danas sam 12+2,da jucer nisam bila na pregledu i vidjela svoju zivahnu bebicu od 6cm sa prstičima na rukicama pomislila bi da nisam trudna. I mučnine su prestale,cice malo bole,ali kao da nisam trudna,dakle lavko glavu gore i uzivaj,pogotovo kada prođeš prvih kritičnih 12 tj.

  24. #2274
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Ja uopće nisam imala mučnine, nisu me boljele grudi i nisam bila na pregledu od 5+1 sve do 13+2. Znalo mi je proći kroz glavu je li zakucalo srce, ali vjerovala sam nekako da je sve u redu, a još više su vjerovali ljudi koji me okružuju pa ako bih ja posustala duhom, oni bi me digli.

  25. #2275
    dino84 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    593

    Početno

    Mi smo danas napunili 16 tt. Mučnine uopće nisam imala, cice su me boljele jedino nekoliko dana poslije transfera, sad su malo povećane. I da nema pregleda na kojima vidim bebicu koja maše rukicama i nogicama, uopće ne bih rekla da sam trudna.

    Jedino što pripisujem trudnoći je što sam toliko osjetljiva da samu sebe živciram, doslovno me krivi pogled može rasplakati.

  26. #2276
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Mene isto bilo strah da će mi dr reći da srce ne kuca više ili nešto takvo... do onih pregleda kad sam osjetila bebicu. Od tada me nije previše frka, valjda prođe taj strah. Nije da nemam novih, ali ono je bio najveći

  27. #2277
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    Lavko trudne smo točno u dan

    Ja te evo potpuno razumijem , isto imam noćnu moru pred svaki uzv jel sve ok , da opet ne vidim onu facu od Dr kao prije 8 mj kad je srce prestalo kucat ....
    Sve mi je isto pratim sike, povratila 3x i zašto vise ne povracam jel sve ok ....
    Non stop crne misli u glavi , ali meni to nažalost neće proći ni u 12 tj jer onda slijedi 2 tromj. Kad sam izgubila prvu bebu , pa treba i to preživjeti.... Ma neće mi biti lakše ni u 3 tromj . Ni pred kraj jer uvijek nešto moze proći po zlu i to mi je non stop u glavi , ja imam taj problem koji me prati i neće prestat dok ne rodim , ,, lako je reci razmišljaj pozitivno ali kako , trudim se ali ne ide mi, bojim se i gotovo , svaki dan cu naći sebi novi strah , novi problem koji Dr ne vidi,,,, ne mogu reci da mi je trudnoća lijepo iskustvo jer nije i najradije bi prespavala cijelih 9 mj ....
    Netko ce me možda razumjeti a netko neće,jer nije prošao sto sam ja ,ovo mi nije nikako lako :/

  28. #2278
    Ninunanu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    731

    Početno

    Crvenkapice vjeruj mi strah ce se smiriti kad beba pocme lupati na veliko
    Ja sam se smirila ima mozda tek 2-3 tjedna, nekako mi je prošlo to kriticno razdoblje i sad krecem u 8 mjesec trudnoce, iako uvijek postoje strahovi. Vjerujem da nije lako pogotovo zbog prošle trudnoce, al drži se
    I da me neko pitao radila bi uzv svaki dan koliko me panika lovila

  29. #2279
    Tiia avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Postovi
    210

    Početno

    Ja nisa imala mucnine, ali sam isto,imala,te napade panike , radi dva spontana, sad sam prosla pola,gegam se, osjetim lagane udarce, jedva cekam jace, i uvijek me strah.

  30. #2280

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    1,121

    Početno

    Jutro cure..

    malo bi prokomentirala još onu temu vezano za štitnjaču. i ja sam od onih koja vadi samo TSH i fT4, a antitijela ne jer mi je dolazana autoimunabolest i vjerojatno će ona do kraja života biti vječno povišena. ako su hormoni u gorem stanju, i antitijela reagiraju povišenjem.
    uglavnom fokus je na fT4 i prilikom zatrudnjivanja i sada u trudnoći, ali mi nitko nije nikada rekao da ne se ne gleda ni tsh. svakako za fT4 bilo bi dobro da se vrto oko 15-ice, a TSH oko 1-2, međutim koja od nas to uvijek i ostvari? Ja sam prva 3 mjeseca vukla fT4 oko 12, 13, 14, TSH je letio i do 6, a bila sam pod terapijama..od 75 do evo sad 125, ali smirilo se ulaskom u drugo tromjesječje.

    što se tiče strahova, jooj tu bih se mogla raspisati. one curke koje su stalni gosti ovdje, znaju da me redovito dvaput tjedno uhvati neki strah, ali ga rješavam najviše na način da pričam s vama ovdje...ili pošaljem mail svom ginekologu koji je dostupan vrlo često, gotovo uvijek (samo je mene više strah uopće spominjati koji su sve moji strahovi).

    Tiiaa...počeli su udarci, hurraaa tako i kreće, lagano jer i beba je majušna i lagana, onda 2 dana osjetiš jače pa misliš uh rastemo, a onda opet 2 dana slabije...to je tako valjda u ovim tjednima oko kojih se mi vrtimo.

  31. #2281
    lberc avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    1,145

    Početno

    i ja sad lagano osjetim bebicu pa sam odmah malo mirnija,nisu to još neki udarci,ali se osjeti,sutra ultrazvuk kod privatnika,nadam se da bu bolji nek je bil ovaj zadnji kod socijalnog..jedva čekam vidjet bebicu,a i nadam se da bumo konačno saznali jel dečko ili cura...a strah,ima ga svaki dan,al ide nekak dan po dan

  32. #2282
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Vrci danas je termin,jel da?kako si jel te strah?

  33. #2283

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    1,121

    Početno

    sretno vrci...vau jedva čekam da dođem na tvoje mjesto, još malo pa ćeš vidjeti bebicu oči u oči

  34. #2284
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Da, danas je termin. Ne znam jel umišljam povremeno bockanje u leđima
    Čep mi je ispao prošli tjedan, a i sad imam neki gušći obojeni iscjedak, od jučer...

    Iskreno, uopće od ovog iščekivanja nemam osjećaj da ću uskoro vidjeti bebu. Ne znam kako to opisati

    Plus, toliko poziva/poruka/pitanja jesam li još u komadu - pa bemumiša valjda bismo javili obitelji i prijateljima da sam rodila. Uf..

  35. #2285
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    mene su 10 dana prije poroda zivkali! ajde sad će to krenut brzo i neka porod bude još brži!sretno!

  36. #2286
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Sad mi je lakše kad vidim da nemam samo ja napadaje panike svaki drugi dan.
    Potpisujem sve što je rekla crvenkapica - svaki dan cu naći sebi novi strah , novi problem koji Dr ne vidi. Svaki dan. I to zamaranje simptomima, pa jesu li jači ili slabiji. Kao da to išta mora načit! Al džaba, kad uđe crv panike u tebe, nema smirenja. Onda pišem mailove doktorima, nacrtam se na UZV-u nenajavljena, isčitavam forume naše i strane. I na kraju se rasplačem jer umislim da samo što nisam pobacila, a meni je spontani pobačaj najgori, ali najgori osjećaj u cijelom životu. Taj osjećaj promašenosti, očaja i želje da te nema je uza sva sranja koja sam prošla daleko najgora stvar koja mi se desila.

    I da, trudnoća mi nije nikakvo blaženo stanje, i ja bih najradije da me neko nesvijesti i probudi za 9 mjeseci. A kako to očito nije moguće, morat ću naći način da to hendlam na neki način. Da ne doživljavam slomove svaki put.

  37. #2287
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    e baš zbog tih poruka, želja i pozdrava prijatelja i šire rodbine u prošloj sam T (a tako ću i u ovoj, kad jednom objavimo svekolikom pućanstvu) rekla da je termin krajem rujna, početkom listopada, nisam niš precizirala i dobro su to podnijeli . nisu me više pilili pitanjima jesam li i hoću li ...
    Posljednje uređivanje od Franny : 19.02.2014. at 10:30

  38. #2288
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    ja sam jutros prokrvarila , bila sam kod dr. plod je ok, srce kuca
    ne zna se od cega krv
    krvi je bilo pune gacice

    i kako ostat normalan ??

  39. #2289
    strategija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    489

    Početno

    Joj i meni u ovoj trudnoći stalno neki strah. U prve tri trudnoće sam bila tako pozitivna i na kraj pameti mi nije bilo da bi se nešto loše moglo dogoditi. Na kraju se ipak dogodilo u zadnjoj Sad sam 17tt. Sve je uredu a u meni panika od preranog poroda, ma svega... Na kontroli sam svaka 2-3tj i koliko mogu mirujem. Pušem na hladno kao i moj doktor.
    Vrci još malo pa najljepši susret ~~~~~

  40. #2290
    strategija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    489

    Početno

    Ajme crvenkapice. Važno da je sve ok. Ma ne možeš biti normalan u trudnoći ako si je teško ostvario i ako imaš gubitak iza sebe.

  41. #2291
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Crvenkapice, jel ti dao kaj? Utrogestane? Jel miruješ?
    Ne mrdaj, bitno je da je beba u redu, puno trudnica ima krvarenja. Znam da ćeš se pojest od brige, probaj si popit onaj najlakši Normabel. Polako, s tobom smo, pojadaj nam se kad god hoćeš.

  42. #2292
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    mirujem ja od pocetka t. jer imam 5-6 manjih cisti na lijevom jajniku koje su ostale od punkcije
    utrogestan da obavezno 3x2 od pocetka

  43. #2293
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Citiraj crvenkapica77 prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam jutros prokrvarila , bila sam kod dr. plod je ok, srce kuca
    ne zna se od cega krv
    krvi je bilo pune gacice

    i kako ostat normalan ??
    Ovo se i meni desilo, odjurila u bolnicu i isto sve ok, nezna se od cega..nakon toga sam krvarila jos vise od mjesec dana, pila duphastone i mirovala.. Najbitnije je mirovat.. Upravo mazim bebicu po glavi , bilo je sve super, bit ce i tebi tako

  44. #2294
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    crvenkapice, . možda je koja cista pukla? ne kužim se baš u to. drž se. mantraj si da je s bebicom sve oke .

  45. #2295
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    crvenkapice, misli na to kako srce kuca!

  46. #2296
    Ninunanu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    731

    Početno

    Vrci sretno i da maleni izađe vec danas heheh
    To prva beba?

    Al da ja sam isto kolutala ocima kad bi neko rekao trudnoca blaženo stanje. Ne znam u kojem su svemiru te žene živjele kroz trudnocu. Ja se trudim uzivati koliko mogu i ne misliti na najgore, al stvarno je ponekad teško čak i kada je bila posve prirodna trudnoca i tece školski od samog pocetka. Smirim se kad je osjetim da je tu i da diše i da je aktivna, al sad su strahovi neke druge vrste, Da li ce sve biti ok kada dođe, sa zdravljem.

  47. #2297
    Ninunanu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    731

    Početno

    Sad mi je najveci strah da bude sve na mjestu, da malena pamet i tijelo funkc. u najboljem redu (pocela sam si vrtit filmove, a sta ako bude dijete s posebnim potrebama, osjecam se ko luđakinja, al veseli me sta nema jos dugo do kraja).

    Crvenkapice bitno da je maleno srce tu. Drži se

  48. #2298

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    1,121

    Početno

    crvenkapice...dobro te razumijem
    ja sam na 13-14 dan nakon ovulacije napravila test, nitko sretniji. drugi dan ujturo na wc-u smeđa sluz. bilo je jako rano, dr nije vidio ništa još tada pa sam obilazila uzv iduća 2 tj. i imala povremeno smeđe. onda je vidio srce, pa je bio mir od smeđeg i povratak na posao, što me nekad spašava jer doma kopam i kopam dok ne iskopam nešto što primjećujem na sebi i onda razbijam glavu ludu. koristila sam utrogestane cijelo vrijeme, smeđe se smirilo, a onda opet jedan dan ko iz vedra neba, negdje oko 11 tt krvarenje. beba je bila ok, živahna jako, i sve se povuklo. međutim od tada, ja trpim strah. i mislim da bi moja trrudnoća po pitanju straha išla u skroz jednom drugom i normalnijem smjeru da nije bilo tih početnih krvarenja.
    razumijem te, ali ništa ne mora biti crno ni uz ta krvarenja, ni uz smeđe iscjetke...bitno je samo način neki način da naša glava u tim trenucima miruje što je više moguće i što manje kopa...

  49. #2299
    Mallory avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    5

    Početno

    Pozdrav svim curama... javljam se prvi put. U 9tom sam tjednu moje prve trudnoce i nemam nikakvih neugodnih simptoma osim velikih i pomalo bolnih cica. Iako imam 31 godinu nije mi se javljao osjecaj potrebe za majcinstvom i to me dosta plasilo pogotovo u zadnje vrijeme kako su godine brze prolazile. Mislila sam da ce se osjecaj pojaviti kad budem trudna, medjutim strah je jos veci buduci da i sada nista ne osjecam. Jako volim djecu, ali kad je 'taj' osjecaj u pitanju, ne naviru mi emocije. Glupo mi je o tome pricati s bilo kim, buduci da oko sebe imam prijateljice koje silno zele postati majke... vjerujte mi da im zavidim na osjecaju. Grozno se osjecam... ne mogu uzivati u trudnoci i nikako se ne osjecam sretno i blazeno. Da li se to nekome desilo? Help

  50. #2300
    Mallory avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    5

    Početno

    Pozdrav svim curama... javljam se prvi put. U 9tom sam tjednu moje prve trudnoce i nemam nikakvih neugodnih simptoma osim velikih i pomalo bolnih cica. Iako imam 31 godinu nije mi se javljao osjecaj potrebe za majcinstvom i to me dosta plasilo pogotovo u zadnje vrijeme kako su godine brze prolazile. Mislila sam da ce se osjecaj pojaviti kad budem trudna, medjutim strah je jos veci buduci da i sada nista ne osjecam. Jako volim djecu, ali kad je 'taj' osjecaj u pitanju, ne naviru mi emocije. Glupo mi je o tome pricati s bilo kim, buduci da oko sebe imam prijateljice koje silno zele postati majke... vjerujte mi da im zavidim na osjecaju. Grozno se osjecam... ne mogu uzivati u trudnoci i nikako se ne osjecam sretno i blazeno. Da li se to nekome desilo? Help

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •