Stranica 521 od 581 PrviPrvi ... 21421471511519520521522523531571 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 26,001 do 26,050 od 29027

Tema: Strahovi, strepnje, "panika", zabrinutost,... u trudnoći

  1. #26001
    snelly85 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    622

    Početno

    Lasica,obavezno provjeri stitnjacu.
    Kakav ti je tlak?
    Obavezno napomeni ginekologu,srce u trudnoci je pod opterecenjem velikim.
    Jel bi ti bilo mozda bolje da vise setas?Da rasteretis srce.

  2. #26002

    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    269

    Početno

    Snelly baš mi je drago, bravo vas dvije!

    Vrci na prehranu pazim od prvog povišenog šećera otprije 3 mjeseca. Ništa više tekućine ne pijem nego normalno. Al svejedno sam se naručila ujutro za vađenje šećera, da ne nagađam. Javim.
    Sestra je usput rekla da može biti samo normalna faza trudnoće i hormoni kad je to sad od 5,6 dana počelo.
    Masala.
    Zabrinulo me, a generalno se osjećam odlično.

  3. #26003

    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    269

    Početno

    Optimist, prije 3 mj šećer iz krvi bio 5.7, a nakon 10 dana radila OGTT i bio je 5.6.

    Sad sam šećer iz KS pomaknula za vađenje sutra ujutro!

    Vrci jedem više malih obroka. Plava riba, piletina, povrće, žitarice, mahunarke. Mlijeko, jogurt, zobene pahuljice.
    Rijetko neki kolačić, kugla sladoleda, al generalno ništa slatko, gazirano, kruh. Grickam orašaste plodove, voće, žitarice.
    Posljednje uređivanje od glow : 07.08.2017. at 18:04

  4. #26004

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Primjetila sam to unazad 2 tjedna kad sam bila u dm-u..mislila sam sa cu se srusiti pa je cak mm mislio da su otkucaji poviseni jer sam se prepala. Inace imam nizi krvni tlak (100/60 npr-nekada i manje). Zeljezo mi je isto nisko ali u normali.. ali ful mi utjece na kvalitetu zivota to u zadnje vrijeme jer nisam sposobna nigdje sama otici. Snelly mozda i bi.. jer sam bas i muzu rekla kako mi je cak u setnji okej, ali cim stanem (npr u ducanu dok biram namirnice) odmah se vrati. Sad zadnje mi je bilo skroz u mirovanju (lezala sam) a inace isto tako kod kucanskih poslova- ma nema pravila zapravo. Sad sam zvala svog privatnog dr i on mi kaze da samo legnem kad je tako, da mi ne treba terapija..hm.. ovo vase mi se cini tocnije.

  5. #26005

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Optimist, vidim da ti nisam na zadnje odg. 118 mi je bilo nakon sjedenja na kavi s muzem (mineralnu sam pila, ne kavu )

  6. #26006

    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    269

    Početno

    Lasice samo umjereno. Šetnja sigurno dobro dođe, ali ne duga u tvom slučaju, obzirom na stanje. I mirovanje naravno. Inače je u trudnoći malo povišen rad srca, normalan. Samo prati svoje tijelo, izbjegavaj vrućine i nagle promjene tamp, zato ti se u dućanima brzo pogorša.

  7. #26007
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Joj nagle promjene temperature su koma. Meni se zavrti kad Izlazim iz dućana van na vrućinu. I inače sam imala vrtoglavice po ovoj vrućini ali mi je super od kad pijem elebaby, valjda je bio problem u željezu.

  8. #26008
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Kad su tahikardije u pitanju, setnja ih pojacava, kao i svaka aktivnost, srce brze kuca nego u mirovanju.
    U lezecem polozaju puls je najnizi, ali ne mozes stalno lezati.
    Ako ikako mozes, odi kod kardiologa, ali i on ce te najprije poslati vaditi krvnu sliku, hormone stitnjace i zeljezo.
    Ako se ne osjecas dobro, nije ni dobro ni pametno trpiti, jer ima pomoci.
    Posljednje uređivanje od Optimist : 07.08.2017. at 18:34

  9. #26009
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    glow, ma i ja mislim da je to trudnocin hir
    Ali da ne strahujes, otkloni sumnju na secer. Bit ce to sve OK, sretno i javi!

  10. #26010

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Hvala cure

  11. #26011
    aishwarya avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,028

    Početno

    Eci, Elebaby ima jako malo željeza, Elevit ima puno više

  12. #26012
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    lasice, ima jos jedna mogucnost...ako si u zadnje vrijeme anksioznija, zabrinutija, i to moze biti razlog

  13. #26013

    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    269

    Početno

    Optimist i ja se nadam hormonskom čudnovatom hiru!
    Javim, naravno. Hvala cure, držite mi se.

  14. #26014

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Optimist hmm.. ne znam sta bi rekla.. na pocetku trudnoce sam bila puno gora po tom pitanju. Jedino ako nisam svjesna. Razmotriti cu i tu mogucnost..

  15. #26015
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Citiraj lasica1234 prvotno napisa Vidi poruku
    Optimist hmm.. ne znam sta bi rekla.. na pocetku trudnoce sam bila puno gora po tom pitanju. Jedino ako nisam svjesna. Razmotriti cu i tu mogucnost..
    Uglavnom, kardiolog mi je neki dan rekao da toliki nas puls ne moze nastetiti bebi

  16. #26016
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Citiraj aishwarya prvotno napisa Vidi poruku
    Eci, Elebaby ima jako malo željeza, Elevit ima puno više
    Vis , nisam na to obraćala pažnju. Pise za elebaby da je od 13 TT pa sam si sada tog kupila. U svakom slučaju nemam vrtoglavice od kada ga pijem. A možda je to sve u mojoj glavi
    Posljednje uređivanje od Eci : 08.08.2017. at 08:58

  17. #26017

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    118

    Početno

    dobar dan
    mogu se i ja upisati u zabrinute trudnice?
    Dobro, zabrinuta sam ja od pocetka, al sad kad sam odgulila 25 tjedana, a komplikacija na komplikaciju ne prestaju....cini mi se da sam zabrinutija oko svake nove komplikacije nego sto sam bila na pocetku. Mozda zato sto je cilj sad blizi pa mi je grozno da se "toliko" blizu cilju nesto lose dogodi.

    Najnovija na listi briga je duzina cerviksa koja je dosla do 1 cm. I sad taj 1 cm mora kak zna i umije izdrzati jos 70ak dana. Zajedno samnom i svim panikama oko svake kontrakcije i odlaska na wc.....

    Mislim da je najgori dio to kad si vezan za krevet pa se je tesko zaokupiti necim drugim ili jednostavno otici prosetati/provozati/whatever. Samo ja, krevet i trbuh....

  18. #26018

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Ooleot, dobivas li kakvu terapiju? Vjerojatno su ti rekli ali pij jaaaaakooo puno vode..znam da to smanjuje kontrakcije. Jesi li doma ili u bolnici?

  19. #26019

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    118

    Početno

    Magnezij (300 ili 600 ak me bas uhvate al izbjegavam 600 jer onda crijeva polude pa stalno visim na wc pa onda barem 2 3 kontrakcije mogu pripisati tome) i Normabel (1-2 dnevno isto prema potrebi) je terapija.
    Imam boljih i losijih dana. Tipa jucer ih je bilo barem 20, sto jacih sto slabijih. Bila sam vec spremna otic u bolnicu. Danas do sada dvije neke slabasne.

    Za sada sam jos doma. Nisam sigurna jel mi ima smisla inzistirati na bolnici jer nemam bolova samo se trbuh stvrdne tu i tamo.
    Doc me uvjerava da nisam za intravenozne tokolitike jer se oni koriste za zaustavljanje ozbiljnih trudova i kao terapija od 48 do 72 sata, a da je ovo moje neozbiljno ili nedovoljno ozbiljno. Cervix je 1 cm vec mjesec dana, a u tih mjesec dana smo prezivjeli ohoho tih bh kontrakcija. Da su htjele neko zlo napraviti valjda bi vec napravile. Al opet.... strah je prisutan.
    Tak da kontrola svaki tjedan i lezanje.... puno lezanja.

    I da ... voda.. imam te svoje dvije boce. jedna ujutro, druga popodne
    sto me podsjeti da je vec 12 i da malo kasnim s jutarnjom bocom ))))

  20. #26020
    snelly85 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    622

    Početno

    Ooleot,jesu ti radili serklazu?
    Unutarnje usce je zatvoreno?
    Bas mi je cudno da te nisu ostavili u bolnici....
    Drzim fige da izdrzite
    Za utjehu ja sam rodena u 30.tt ali jako sitna,1050kg i 31 cm

  21. #26021
    aishwarya avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,028

    Početno

    Ooelot, meni se cerviks počeo skraćivati prije 20. tjedna i s 3,2 je u tjedan dana došao na 1,9. Zato sam i bila na strogom mirovanju do 29. tjedna. Isto sam imala kontrakcije, neke sam osjetila, neke nisam, ali su se vidjele na uzv. sad sam u 34. tjednu, duljinu cerviksa mi više nitko ne gleda, unutarnje ušće mi je zatvoreno. To mi je najbolji nalaz u posljednje tri trudnoće i uopće ne sumnjam da ćemo doći do kraja.
    Znam da ti je teško, meni je bilo povremeno za poludjeti. Ali moraš vjerovati da te doktori imaju pod kontrolom, prate tvoje stanje i da je dobro što je duljina cerviksa nepromijenjena mjesec dana što znači da mirovanje daje rezultate. Iz iskustva ti mogu reći da psihički postaje lakše kad prijeđete granicu preživljavanja i uđete u 25. tjedan, pa 29. tjedan, još malo lakše i tako...
    E, i uz knjige, ako možeš čitati, preporučujem Netflix

  22. #26022

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    118

    Početno

    Nope bez serklaze. To sa serklazom je bas konfuzno. Neki doktori bi ju odmah radili... neki kazu da nema smisla i da ak cerviks hoce odustati, odustat ce bez obzira a nije postupak bez rizika pogotovo na ovak malo manjem cerviksu. Pa nakon nekoliko konzultacija odlucih se ne konzultirati vise jer od svakog cujem drugo pa to malo izludjuje. Doc smatra da nisam kandidat jer da bi postupak mogao pojacati i uozbiljiti kontrakcije.
    Isto tak navodno se ni ne radi nakon 24 tj. Aj ja sam sad 25. to je blizu. Mozda bi ju i napravili.
    Bila sam i u bolnici ... doduse ima tome vec mjesec dana. I nis mi nisu napravili. Mjerili temperaturu i tlak ujutro. Malo mi je bilo blesavo tam lezati bez ikakvih intervencija ili pregleda ili iceg. To bas mogu i doma.
    Onda kad sam pitala koji su im planovi za mene, rekli su da me prate i da sam tam ak se nekaj pocne dogadjati. A nis se nije dogadjalo pa sam otisla doma. Doduse onda sam bila zbog laganog krvarenja pa ih je mozda to vise brinulo od cerviksa. Jer oko njega se definitivno nisu uzbudjivali.

    A kaj se tice otvaranja. Bila sam na 3.9 cm do pred mjesec dana sve ok, nitko nis nije komplicirao. Onda je pocelo unutarnje usce poprimati abecedu (malo T malo V malo Y malo U) ovisno od pregleda do pregleda. I tocno je ovisilo o polozaju bebe jer cim bi okrenuo glavu ode moje V u U u real timeu dok ga gledamo na ultrazvuku i izgubim 1-2 cm na ocigled. Pa se opet vrati na 3 za minutu i tak...
    Jedino je ovih zadnjih 1 cm stabilno i postojano. Bar za sada.

    Utjeha ili ne 30 tj mi se cini taaaaako daleko

    U svakom slucaju mislim da cu pricekati jos tjedan dana do iduceg pregleda i ak mi fali i 1 mm cerviksa od zadnji put onda se idem prijavit u bolnicu, bar da dobijem pikice za pluca ak vec nebu nis od serklaze.

  23. #26023

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Ooleot, bas sam htjela reci za pikice za pluca.. nemam puno iskustva sa svime time ali saljem pozitivne vibrice da izdrzis sto duze

  24. #26024

    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    269

    Početno

    Ooleot sretno i dobrodošla.
    U istom smo tjednu
    Ja uopće nisam u tim vodama, zatvorena sam uredno na pregledima pa nikad s dr po tom pitanju, nisam razgovarala.
    Al vjerujem da je 30.tj iz ove perspektive, poprilično daleko.
    Navijam da sve bude u redu i biti će, odmor ti odgovara kad se stanje ne pogoršava, hvala Bogu.

    Ja prijavljujem da mi je šećer jutros izmjeren i s povišenih 5.6 iz KS prije 2.5 mjeseca, nivelirao se u normalu, tj. 5.2!! Jeeej!
    Ajde 5.1 je gornja uredna granica i sestra je rekla da je to sve odlično te da ako je urin, tlak i KS u redu, a je - da je ta konstantna glad, samo hormonalna faza. Ooookej. Budemo i to prošli.
    Posljednje uređivanje od glow : 08.08.2017. at 14:18

  25. #26025

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    118

    Početno

    hvala svima na vibricama.

    ja od silnog mirovanja (a mirujem vec cca 3 mj zbog razno raznih razloga) jos nisam ni dosla do ogtt-a
    opce nemam pojma dal mi ga ima smisla (dal opce smijem) to i raditi.
    radije bum se prebacila na 1800 dijetu ovak na blef nego sjedila 2 3 sata i time nastetila tom mom jadnom cerviksu.
    samo moram izbaciti onaj popodnevni sladoled to ne bi trebalo biti jako tesko :D valjda .... :D

  26. #26026

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Glow suuuuper!!!! Drago mi je!! Ooleot, nisam sigurna da je u tvom slucaju pametna dijeta. Naime, mojoj kolegici kojoj je prijetio raniji porod (ivf trudnoca uspjela nakon godina i godina pokusavanja) su cak preporucili cokoladu svaki dan (iako se trudnicama ne preporucuje) kako bi beba sto vise dobila na tezini.. istina, od tada je proslo 10 godina, mozda se to i promijenilo. Bila je kod vrcica u petrovoj od pocetka.

  27. #26027
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Cure,
    Znam da nisam bas normalna ali ne mogu si pomoci....znaci dns mi je 14 dpt..do sada su me cicke bolile na, dodir ali sam primjetila jucer i dns kao da me manje bole nego do sada....isto tako non stop mi je bilo vruce i do jucer mi je bilo hladno...bojim se da se simptomi nisu povukli i da ce opet spontani biti !
    Jako me panika dns ulovila...znam i svjesna sam svega i znam da je sve to tako rano i Lasica sve zna ) ali sam htjela provjeriti jos s nekim da li je izgubio simptome a da je ipak sve bilo ok???
    Da li cicke svaki dan moraju boljeti da bi kakti sve bilo ok??
    Dns mi je psihicki bas los dan !!

  28. #26028
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    I da ! Osjecala sam do jucer pritisak u donjem dijelu trbuha i toga isto vise nema..

  29. #26029
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Citiraj Tiki1 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav. Da li je netko imao slicnu situaciju.
    Sa 19+2 mi je moj ginekolog utvrdio simetrican zastoj rasta (BPD 38.3 i FL 16.2) i manjak plodne vode (AFI 3).
    Hitno otisla u Petrovu,da bi mi tamo rekli da je nesto bolja situacija (BPD 39.9, FL 23.1, TT 163g, AC 9.99cm, AFI 10),ali da i dalje smatraju zastoj od 2tj (kao da sam trudna 17+1).
    U ponedeljak idem na amniocintezu,koju sam prije odbila jer je nuhalni nabor bio dobar.
    Strah me rezultata amniocinteze,što ako mi kažu rezultate 50-50,pa opet ne budem ništa znala,a vidjela sam da se i takve stvari dogadaju. Koliko se uopce u Petrovoj ceka na rezultate?
    Ja cu samo uletiti... Moja princess odlucila ne spavati
    Amnio je 100%.
    Ja sam ju radila privat i 3dan sam saznala za rezultat na down, a kroz 3tjedna je dosao cijeli nalaz.

  30. #26030
    snelly85 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    622

    Početno

    Mono111,imas moje upise od pocetka trudnoce di sam se tako brinula ko ti.
    Razumijem taj strah jer je jaci od same tebe.
    Meni su se cicke napuhivale i ispuhivale,boljele pa prestale boljet.....uglavnom simptomi su dolazili i odlazili.Nakon nekog vremena sam sd opustila i prestala toliko brinut kad sam vidla da se to mijenja iz dana u dan.
    Ja kad sam imala spontani u 9.tt svi simptomi su bili prisutni,tako da je sve to individualno.
    Ja drzim fige da bude sve ok

  31. #26031
    snelly85 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    622

    Početno

    Citiraj glow prvotno napisa Vidi poruku
    Ooleot sretno i dobrodošla.
    U istom smo tjednu
    Ja uopće nisam u tim vodama, zatvorena sam uredno na pregledima pa nikad s dr po tom pitanju, nisam razgovarala.
    Al vjerujem da je 30.tj iz ove perspektive, poprilično daleko.
    Navijam da sve bude u redu i biti će, odmor ti odgovara kad se stanje ne pogoršava, hvala Bogu.

    Ja prijavljujem da mi je šećer jutros izmjeren i s povišenih 5.6 iz KS prije 2.5 mjeseca, nivelirao se u normalu, tj. 5.2!! Jeeej!
    Ajde 5.1 je gornja uredna granica i sestra je rekla da je to sve odlično te da ako je urin, tlak i KS u redu, a je - da je ta konstantna glad, samo hormonalna faza. Ooookej. Budemo i to prošli.
    A zakaj su meni onda na Vv na nalaz 5.0 rekli da sam se za dlaku izvugla od dijagnoze?
    Koliko sam skuzila gore na nalaz 5.1 stavljaju dijagnozu gd i onda te maltretiraju do kraja trudnoce.
    A u vezi gladi,moj savjet ti je da izmedu obroka prode max 3 sata.
    Znaci 3 glavna obroka i 2 meduobroka,meni je to pomoglo i osijecam se super,a i kile vise nejdu gore

  32. #26032
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Snelly, tnx ! Znala sam da ce mi biti koma, ali nisam mislila vec sad.....

  33. #26033

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    118

    Početno

    Mono, sve je to normalno. Recimo mene su znale vise boljeti kad je bila biokemijska. Da sam se ravnala samo po cicama ovu trudnocu bi otpisala u 7 tj. A cek tek kasnije panike kad su se sve nekak ispuhale u nekom 18 tj. na neko vrijeme....
    Uglavnom nemoj im vjerovati nis

  34. #26034
    snelly85 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    622

    Početno

    Ja sam bila sigurnada ce mi bit i gore i da cu se ponasat u njamanju ruku ko najveci psihopat.
    Previse je straha bilo u meni.
    Onda me jos na pocetku sa 10.tt ginekologica splasila jer mi je rekla da su bebi crijeva jos van trbuha....nemoram ti pricat koliko straha sam prozivjela,procitala i nase i strane forume na u temu.Uzas
    I onda su valjda trudnicki hormoni poceli djelovat pa sam se nekako smirila i rekla bit ce kako mora bit,ovako nerviranjem stetim i sebi i bebi,a na nista nemrem utjecat.

  35. #26035

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    118

    Početno

    Citiraj lasica1234 prvotno napisa Vidi poruku
    Glow suuuuper!!!! Drago mi je!! Ooleot, nisam sigurna da je u tvom slucaju pametna dijeta. Naime, mojoj kolegici kojoj je prijetio raniji porod (ivf trudnoca uspjela nakon godina i godina pokusavanja) su cak preporucili cokoladu svaki dan (iako se trudnicama ne preporucuje) kako bi beba sto vise dobila na tezini.. istina, od tada je proslo 10 godina, mozda se to i promijenilo. Bila je kod vrcica u petrovoj od pocetka.
    Prema zadnjem pregledu je bio tjedan dana veci. S obzirom na sve, samo neka bude veci
    Sad kad mi se zainati pa bum se plakala sa 40+3 tj. i bebacem preko 4 kg.
    Kak ide ona... pazi sto zelis jer ti se moze i ostvariti ))

  36. #26036
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Citiraj snelly85 prvotno napisa Vidi poruku
    A zakaj su meni onda na Vv na nalaz 5.0 rekli da sam se za dlaku izvugla od dijagnoze?
    Koliko sam skuzila gore na nalaz 5.1 stavljaju dijagnozu gd i onda te maltretiraju do kraja trudnoce.
    A u vezi gladi,moj savjet ti je da izmedu obroka prode max 3 sata.
    Znaci 3 glavna obroka i 2 meduobroka,meni je to pomoglo i osijecam se super,a i kile vise nejdu gore
    Da, 5.1 treba biti dijagnoza. A meni ju moj gin nije sluzbeno stavio. Imala sam 5.1 dva puta, jednom u krvnoj slici i jednom na ogtt

    I rekao da nek se nista ne brinem,ali da pazim na prehranu. Tako da pazim dosta.

  37. #26037

    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    269

    Početno

    Snelly, ne znam zašto tako kažu, al čujem da su jako rigorozni gore.
    Meni je dr. Š. prije 3 mj na OGTT 5.6 bio iznimno zabrinut i ozbiljno mi savjetovao dijetu baš s VV za šećer, ali ne dijagnozu!..
    5.1 je granica urednog trudničkog šećera, a do prije nekog vremena bila je i 5.5 tako da vjerovatno ima veze s pristupom pojedinog doktora po tom pitanju!

    Na prehranu odonda pazim i kile su se stabilizirale; zadnja 2 mjeseca dobijam po nepune 2 kile i generalno sam odlično. Nemam što reći, nek što duže potraje..
    Posljednje uređivanje od glow : 08.08.2017. at 16:42

  38. #26038

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Glow, logicno je da guk nataste pada kako trudnoca odmice. Ove trenutne granice za GD treba uzeti sa zrnom razuma, nitko normalan nece (ne bi trebao) trudnici nakeljiti.dijagnozu zbog guk-a nataste 5,3-5,4 ako su ostali pokazatelji uredni.

  39. #26039

    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    269

    Početno

    Eto Martina, potpuno se slažem!
    Bilo mi je odlično što me moj dr. ozbiljno upozorio, a da nije radio paniku.
    Nije me stavio na dijagnozu.
    Tako sa sam rano počela paziti na pravilnu ishranu, al iskreno kad mi se nešto izrazito jelo, pojela sam i osluškivala dal se osjećam dobro. I bila sam. Ovo govorim samo na svoju odgovornost jer sam uvidjela da mi se šećer povisio uslijed stresa više nego kasnije kad sam sve sredila o pojela kuglu, dvije sladoleda.
    Ponavljam ovo je samo moje individualno iskustvo, a uvjerena sam kako kroz sve nedoumice treba što mirnije prolaziti i kako se svaka trudnoća/trudnica i organizam, ne moraju "uvući" u referentne vrijednosti da bi sve bilo okej.
    Pozdrav i hvala svima ❤
    Posljednje uređivanje od glow : 08.08.2017. at 16:56

  40. #26040
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Cure,
    Ne znam sto bi mislila.
    A ziganje u jajniku?? Ali bas ziganje, ne bol nego kao ziganje....dns mj je to pocelo :/ bilo mi je zadnja dva puta...

  41. #26041
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Mono i mene je zigalo u jajnicima neko vrijeme pa prestalo
    Sada su me zapravo pustili svi simptomi, ni cice me ne bole vise. U prijasnjim t me uopce nisu ni bolile. Sve je to OK, ne brini.
    Ooleot dobro došla!
    Meni je šećer bio 5,1 i rekla mi je dr da mi.mora napisati dijagnozu ali da je do sada bila granica 5,5 i da se ne brinem, samo malo pripazim na slatko. Kada se ide na taj OGGT?

  42. #26042
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Citiraj glow prvotno napisa Vidi poruku
    Ooleot sretno i dobrodošla.
    U istom smo tjednu
    Ja uopće nisam u tim vodama, zatvorena sam uredno na pregledima pa nikad s dr po tom pitanju, nisam razgovarala.
    Al vjerujem da je 30.tj iz ove perspektive, poprilično daleko.
    Navijam da sve bude u redu i biti će, odmor ti odgovara kad se stanje ne pogoršava, hvala Bogu.

    Ja prijavljujem da mi je šećer jutros izmjeren i s povišenih 5.6 iz KS prije 2.5 mjeseca, nivelirao se u normalu, tj. 5.2!! Jeeej!
    Ajde 5.1 je gornja uredna granica i sestra je rekla da je to sve odlično te da ako je urin, tlak i KS u redu, a je - da je ta konstantna glad, samo hormonalna faza. Ooookej. Budemo i to prošli.
    glow, super, bas mi je drago!
    Sestra ti je dobro rekla, sad mirno naprijed i s kocnicom prema smocnici

  43. #26043
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    mono, draga, jos ces strecati na svaki simptom ili nedostatak istoga...pravila nema, to si stalno ponavljaj.
    U tvojoj moci je mali dio toga i dajes ga, ostalo probaj prepustiti i bit ce sto ce biti, a bit ce dobro.
    Prvi uzv ce te umiriti

  44. #26044

    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    269

    Početno

    Hvala cure

    Mono, sjećam se baš tih jakih žiganja, normalna su i prođu, ne brini!

    Eci ako je šećer iz KS uredan, onda tek od 24 tt ide kontrolni OGTT
    Posljednje uređivanje od glow : 08.08.2017. at 20:24

  45. #26045
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Tnx cureee !
    Sve znam ali je tesko to primjeniti !! Jako tesko !

  46. #26046
    snelly85 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    622

    Početno

    Cure,nije vezano za temu. Steti li Raid aparatic za struju protiv komaraca trudnicama?
    Ubijaju me komarci ali nekako mi se gadi udisat tu kemikaliju
    Ima netko iskustva?

  47. #26047
    aishwarya avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,028

    Početno

    Ne bih rekla, škodljivo je za ribe i bube, nije za kućne ljubimce i ljude. Ja ih palim jer mi požderu djecu, a poslije ovih kiše ima ih puno

  48. #26048
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Ja isto palim, kad je prozor otvoren. Jučer sam navečer dobila 3 uboda u šaku popodne u sobi, plus 2 po nogama. Da ne upalim aparatić ne bih mogla funkcionirati.
    I zbog malenog isto, užas mi vidjeti djecu s veeelikim ožiljcima od komaraca. Njega isto vole, eto jučer u vrtiću dobio 3 uboda, jedan na obrazu. I još mu komarac sletio na glavu dok se obuvao za doma. Koma

  49. #26049

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Joooj mono citam te i prisjecam se svojih prvih postova! Zao mi je da ti je tako, al nakon svega ne mozes brinuti manje.. bit ce s ovom trudnocom sve ok! I mene su zigali jajnici btw! *
    Sto se komaraca tice, meni je mm stavio mreze (ima jeftino za kupiti) na prozore i sad je super (ako mozda kome pomogne savjet).
    Secer je i meni 5.1 U petrovoj mi nisu napisali dijagnozu..nadam se da ni nece do kraja.. :/

  50. #26050
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Ja sam neki dan doma na aparatiću ujutro izmjerila šećer 4.0 pazim što jedem
    Idem idući tjedan opet raditi GUK i nadam se da bude barem 5,0, ako ne i manji. Iako tko zna...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •