Stranica 545 od 581 PrviPrvi ... 45445495535543544545546547555 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 27,201 do 27,250 od 29027

Tema: Strahovi, strepnje, "panika", zabrinutost,... u trudnoći

  1. #27201

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Snelly, eto ni meni nije jasno. Mozda je u stolici bila eserichia.. a i kada sam urin davala na analizu nisam izdrzala 5 sati bez mokrenja..pa mozda nije dalo dobar rezultat..ili sam je dobila na samom kraju t.
    Ja sam se isto bojala za hemeroide i klistir. Jer imam 6 ogromnih hemoroida. Pa sam zamolila sestru da pripazi kad mi stavlja onu cjevicu.. nisam stvarno nista osjetila i sad si sve mislim da cu ih traziti jos jedan prije nego me otpuste jer mi je stolica u komi.
    Tako da ne brini, klistir je najmanje strasan.

  2. #27202

    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Split
    Postovi
    129

    Početno

    Ajme biska, beba na zadak i blizanci a oni govore o vaginalnom...Vjerovatno to ovisi o rodilistu, u splitskom rodilistu ja znam nekoliko primjera gdje su bebe bile na zadak i to je indikacija za carski, da ne govorimo o blizancima. Nemoj se previse stresirat unaprijed, ali dobro se raspitaj i inzistiraj na onome s cim se ti osjecas sigurno.

  3. #27203

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    482

    Početno

    Joj lasica, hvala na infu, lakse mi je kad ovo procitam. Znam da se radi o sitnici zapravo, ali ti hemici su mi bas trn u oku.

    Ovan, ma ok je dr, kaze on da je ovakav polozaj indikacija za carski ali da je teoretski moguce pokusati i vaginalac jer bebe ipak budu nesto manje. U konacnici je lijepo imati mogucnost izbora, samo sto sam ja kukavica i obje opcije me plase
    Pa mi se sve cini da cu na kraju napraviti kako dr predlozi. Bilo bi mi lakse da imam svoj stav, ali jednostavno ne znam sto bi bilo pametnije i sigurnije za malene.

  4. #27204

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Biska ja sam svakako za carski.. jer bi te mogli bezveze namuciti i onda tek slati na carski..da su okrenuti glavom, ajde..al ovako.. meni je prijetio carski pred kraj poroda samo zbog te glavice.

  5. #27205
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Joj Biska, nebi te htjela plasiti, ja sam prvog rodila na zadak i nije bas dobro zavrsilo. Samo uz puno srece i vjezbanja je danas to zdravi 17 godisnjak. Drago mi je da vidim da je to danas indikacija za carski.

  6. #27206

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Lasica,
    E coli je uvijek prisutna u stolici. Jednako tako cesto u podrucju oko anusa tako da je moguce i takav put zaraze. Nadam se da su okece bolje i saljem puno pusa!

  7. #27207
    snelly85 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    622

    Početno

    Pa sta nije da se dobi klistir bas da ne bi doslo do praznjenja na porodu i infekcije bebe?
    I tusira se poslje klistira?!
    A jel moguce umjesto toga uzet oralni laksativ ,moja mama kad je isla na kolonoskopiju je trebala popit nekakav laksativ od sve ukupno 2.5 l....pa sam zato dosla na ideju
    To mi se nekak cini elegantnije

  8. #27208
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Ja sam i uz klistir imala nezgodu kod najjacih trudova. Samo mi sestre brzinski zamijenile ono zeleno ispod. Iako meni bilo jako bed

    Mislim da oralnom dulje treba da djeluje .hm
    Posljednje uređivanje od Vrci : 06.10.2017. at 18:57

  9. #27209

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Joj snelly ja ti to ne bih preporucila. Pila sam to za kolonoskopiju i uz trudove ti to ne bih preporucila.

  10. #27210

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    482

    Početno

    Hvala na iskustvima cure!
    Pomaže mi to da se znam postaviti kad dođe taj dan.
    Imam još jedno pitanje, možda je blesavo - ako mi porod krene spontano je li i tada moguće ići na carski pod spinalnom anestezijom?

  11. #27211
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj biska prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala na iskustvima cure!
    Pomaže mi to da se znam postaviti kad dođe taj dan.
    Imam još jedno pitanje, možda je blesavo - ako mi porod krene spontano je li i tada moguće ići na carski pod spinalnom anestezijom?
    Je. Meni je pukao vodenjak i išla sam na cr pod spinalnom.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  12. #27212
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Evo, cure, javljam vam se iz vv. Cekam na OGTT. Nije tako strasna ta glukoza. Cekanje je strasnije.

  13. #27213
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Pa di ste sve? Jel to moguce da vec 3 dana nitko nije pisao ?
    Meni je na krqju pozlilo i skoro sam se srusila pa su me polegli u hitnu i tamo vadili krv. Sad jedem sendvic u autu da dodem k sebi.

  14. #27214
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Uf,baš te uhvatilo nek nalaz bude dobar

    Ja skupljam snagu za ovaj tjedan...trudnički tečaj, mm-ov rođendan, vađenje krvi i kontrola kod endice, u subotu idem u shopping za bolnicu i bebu što još fali (znam rano, ali da budem spremna), i u ned valjda gosti. uf...

    A još me muči suhi kašalj, noćas sam u 4 ujutro bila budna zbog nesanice. Divota

  15. #27215
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Ma tu smo ali nijedna nema nikakvih strahova pa sve čekamo kad će neka druga nešto napisat )
    U prethodnim trudnoćama nisi radila OGTT?

  16. #27216
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Vrci, inhaliraj se.
    Citiraj biska prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala na iskustvima cure!
    Pomaže mi to da se znam postaviti kad dođe taj dan.
    Imam još jedno pitanje, možda je blesavo - ako mi porod krene spontano je li i tada moguće ići na carski pod spinalnom anestezijom?
    Ne znam što si pisala prije, ali do carskog uvijek može doći jer se uvijek može nešto iskomplicirati.

  17. #27217
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Super je to da nemamo strahova!
    Nisam nikad radila OGTT, uvijek mi je secer bio dobar. Sad je bio 5,1 ali .ozda sam tako imala i u prijasnjim t samo je onda granica bila 6.
    Sutra su nalazi pa cu vidjeti.
    Vrci, naporan tjedan, ali bar se mozes veseliti suboti i shopingu. Ja jos sutra Petrova i nalazi, u cet veterinar jer mi je pesica operirala tumore i u petak moja kontrola kod ginica.

  18. #27218
    snelly85 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    622

    Početno

    Citiraj Eci prvotno napisa Vidi poruku
    Pa di ste sve? Jel to moguce da vec 3 dana nitko nije pisao ?
    Meni je na krqju pozlilo i skoro sam se srusila pa su me polegli u hitnu i tamo vadili krv. Sad jedem sendvic u autu da dodem k sebi.
    E to se i meni dogodilo 1h vremena nakon glukoze....tak da sam ja do zadnjeg vadenja prelezala na hitnoj.
    I odmah sam kasnije pojela i popila sok i sve je bilo ok.

  19. #27219
    MonaLi avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,163

    Početno

    Ja u 11.mj idem na trudnicki tecaj u Vinogradsku, jel netko bio tamo? Bas me zanima kako ce biti
    Joj i ja jos moram za bolnicu kupiti neke stvari, ali kad to sve skupim nece mi stati u malu torbu nego ce mi trebati veci kofer!!!! Pa kaj je to normalno?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  20. #27220

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Citiraj snelly85 prvotno napisa Vidi poruku
    Pa sta nije da se dobi klistir bas da ne bi doslo do praznjenja na porodu i infekcije bebe?
    I tusira se poslje klistira?!
    A jel moguce umjesto toga uzet oralni laksativ ,moja mama kad je isla na kolonoskopiju je trebala popit nekakav laksativ od sve ukupno 2.5 l....pa sam zato dosla na ideju
    To mi se nekak cini elegantnije
    Tako bi trebalo biti da..ali nakon klistira nisam uspjela izdrzati onih 10min prije nuzde pa onda vjerojatno ni nije sve otislo. U svakom slucaju, stvarno nije strasan klistir, bar meni. Evo meni je najstrasniji ovaj dio nakon poroda (cicanje npr, unistene bradavice itd). Rade bi 10 puta rodila nego ovo prolazila.

  21. #27221
    Muma avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    4,061

    Početno

    Eci, snelly pa vi se šalite Ajde da se ispovraćate, ali baš da je ovako Ja u svakoj T radim ogtt, iako i gin sama kaže da je to sigurno u redu jer ne dobijem puno kila i beba je mala. Ne znam zašto mi to radi - možda da joj kažem da sam se srušila zadnji put
    biska ovisi u kojoj fazi je porod. Ja sam s L došla s trudovima, pa oni dogovarali kaj ćemo...pa dogovorili carski. Dok su me pripremali, tj. čekali nalaze krvi ja krenula s izgonom (zadak u pitanju). Tad više nema povratka. Znači, možeš na CR ako beba nije u porođajnom kanalu. Pa koliko hitih carskih odrade jer se nešto tijekom vaginalnog zakomplicira.

  22. #27222
    snelly85 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    622

    Početno

    Muma,vjeruj mi da bi se ispovracala da me nisu polegli
    Ja dam ssd skuzila da me dr opet poslao na ogtt od 32.-34.tt
    Ne razumijem zakaj?
    Nisam dobila puno kila,beba odgovara tjednima u dan.....
    A moram vadit i krvnu sliku i ostalo,a moja soc gin mi ne da uputnicu da to sve zajedno vadim na vuk vrhovcu kad radim ogtt
    Problem mi je kaj je tesko nac zile,zadnji put sam bila ispikana po 3x na svakoj ruci od lakta do zgloba.
    Cekala sam narednih tjedana dana da se podljevi povuku da mi imaju gdje izvadit krv u domu zdravlja.
    Znam da zvucim blesavo kaj kukam zbog toga ali cak je i sestra komentirala da zakaj me tak muce,da sam mogla odma sad sve tu obavit.
    Eto,tak da se ja spremam sutra ili prekosutra opet na vv,i pripremam na jos jednu epizodu lezanja na hitnoj

  23. #27223
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Menni su rekli da ako je nalaz granican da moras ici jos jednom. Meni su danas u 12 nalazi pa drzite fige. Sad sam u Petrovoj, cekam vađenje krvi zbog RH-... Samo me cicaju.
    Meni nije bio problem popiti tu tekucinu nego mi je valjda naglo skocik secer ili sta vec.

  24. #27224

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj Muma prvotno napisa Vidi poruku
    Eci, snelly pa vi se šalite Ajde da se ispovraćate, ali baš da je ovako Ja u svakoj T radim ogtt, iako i gin sama kaže da je to sigurno u redu jer ne dobijem puno kila i beba je mala. Ne znam zašto mi to radi - možda da joj kažem da sam se srušila zadnji put
    Već sam pisala: OGTT sam radila samo u prvoj trudnoći, najgore iskustvo iz dvije (i pol) trudnoće skupa s porodima.

  25. #27225
    Muma avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    4,061

    Početno

    snelly a kakav ti je nalaz? Različiti ginekolozi traže u različito vrijeme ogtt. Ima onih koji to traže odmah na početku trudnoće. Moja traži iza 20tt. A ja znam o čemu pričaš s pikanjem jer su na zadnjem ogtt-u sestre bježale od mene, ni jedna se nije usudila pikati jer je u svakoj žili igla stajala, ni kapi krvi, ruke otekle...a jedina žila iz koje je krv išla je pukla odmah kod prvog pikanja (tu bodu godinama). Ja sam bila jedina koja je vikala "pikajte" jer nisam mislila dolaziti ponovno piti to čudo.

    P.s. u kojem tt ste imale papa test, briseve?

  26. #27226

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    OGTT: obično iza 24. tt ako je sve ok i nema naznaka da je šećer problematičan.

    Papa sam radila na početku trudnoće, briseve prije trudnoće. Briseve ćemo ponoviti kad se počnem malo otvarati (rekla je da joj je žao prčkati dok sam skroz zatvorena, sad sam 22+4).

  27. #27227
    MonaLi avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,163

    Početno

    Meni je doktor rekao da brisevi idu iza 35.tt


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  28. #27228
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Ja sam briseve radila na pocetku T, a posto sam imala neku bakteriju, radila sam kontrolne briseve u 21.tt.

  29. #27229
    Muma avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    4,061

    Početno

    A vi ostale, papa test? Meni je sve obično radila na početku, ali sad je od svega odustala dok nisam dobila nalaze (najradije bih joj rekla ono "ženo, ja sam ipak trudna...kako god"). Dan prije biopsije me naručila na pregled jer sam trebala dokumentaciju o trudnoći a ja nisam imala ni jedan jedini papir. Sad je najavila briseve za idući put, s 20tt, al od pape ništa

  30. #27230
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Briseve i papu sam radila prije postupka.
    Neki dan sam pitala gin. kad cemo opet raditi briseve, rekao je iza 36 tt (ili 34, vec sam smetnula ).

  31. #27231
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Citiraj Eci prvotno napisa Vidi poruku
    Menni su rekli da ako je nalaz granican da moras ici jos jednom. Meni su danas u 12 nalazi pa drzite fige. Sad sam u Petrovoj, cekam vađenje krvi zbog RH-... Samo me cicaju.
    Meni nije bio problem popiti tu tekucinu nego mi je valjda naglo skocik secer ili sta vec.
    Moj je nalaz graničan, endica je rekla da bi da ponovim. Ginekolog je rekao da nema potrebe više


    Briseve i papu sam radila u 10tt. Ali planriam tražiti ponovno pred kraj onaj bris na streptokok jer ga uglavnom uvijek imam.
    BTW papa mi je i redovno trebala tada biti. Mislim da ju u prvoj trudnoći nisam radila jer sam radila par mj prije
    Posljednje uređivanje od Vrci : 10.10.2017. at 11:59

  32. #27232
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Papu par mjeseci prije, cervikalne nisam radila, bhsb u 32tt.
    U prošloj (MPO) trudnoći sam radila cervikalne oko 20tt, bhsb uopće ne, papu se ne sjećam.
    Očito su moji ginekolozi prilično ležerni

  33. #27233
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Nemam secer, nalazi su super! Pao mi je kamen sa srca.
    Ali eto nova briga, mali mi je dobio nekakav osip, bili kod dr, poslala nas kod dermatologice. Sad je mm sa njim tamo. Ajme, samo da nije nesto sto moze bebi stetiti...

  34. #27234
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Eci super za nalaz, i ja se spremam u petak za pregled pa lagano i nervoza raste!
    Nadam se da kod maleckog nije nista opasno,javi!

  35. #27235

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    482

    Početno

    Drage cure, nocas mi je puknuo vodenjak i danas nesto iza 10 dosle su nam nase 2 srecice
    Bio je carski pod spinalnom, lijepo iskustvo s krasnim ljudima!
    Ravno 36 tt, curka je 2300, 47 cm, a decko 2700, 49 cm. Kod oboje Apgar 10/10.
    I da, predivni su i savrseni, plakala sam ko budala kad sam ih dobila

  36. #27236
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Super, biska, bravo i čestitam!

  37. #27237
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Ajmeee Biska,
    Cestitkeeeeeeee !!!!!!!!!!!!!!

    Ja sam briseve radila prije postupka, znaci u 6 mjesecu negdje, tj.krajem 5.mjeseca..i papu isto tada.
    Onda sam imala neki iscjedak, pa sam briseve radila u 11 tt, svi su uredni, papu je rekao da nije potrebno.
    Ne znam da li ce mi ovi moji u Petrovoj raditi briseve jos izmedju negdje, a obavezno je bris onaj u 36 tt.

  38. #27238
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Aaa bravo čestitam od srca!

  39. #27239
    MonaLi avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,163

    Početno

    Biskaaaa - čestitam!!!! Uživaj sada dalje sa njima. Oporavi se brzo


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  40. #27240

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    233

    Početno

    Biska čestitam od srca. Uživaj sa svojim srecicama

  41. #27241
    aishwarya avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,028

    Početno

    Čestitam! Drago mi je što je sve dobro prošlo! Mazite se u uživajte

  42. #27242
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    biska, predivno, cestitam!

  43. #27243
    Muma avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    4,061

    Početno

    Čestitam biska!!!

  44. #27244

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Lokacija
    bjelovar
    Postovi
    607

    Početno

    Biska cestitam!

    Poslano sa mog F3311 koristeći Tapatalk

  45. #27245

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    77

    Početno

    Čestitam biska!!

    Lista sada izgleda ovako:

    Argente 17.11. 2017./ (M)
    snelly85 24.11.2017 / (Ž)
    glow 24.11.2017 / (Ž)
    Ovan 15.12.2017 / (Ž), (M)
    bubekica 17.12.2017 / (M)
    JUHU 20.12.2017 / (Ž)
    ivancica_001 25.12.2017. / (Ž)
    minic 30.12.2017 / ()
    MonaLi 31.12.2017 / (M)
    Vrci 4.1.2018 / (Ž)
    željkica 10.1.2018 / (M)
    Eci 30.1.2018 / (Ž)
    pak 30.1.2018. / (M)
    dominikslatki 9.2. / ()
    martinaP 9.2.2018. /(Ž)
    Optimist 25.2. 2018. / (Ž)
    Hadasa 3.3.2018. / (), ()
    Muma 24.3.2018. / (M)
    miuta821 9.4.2018. / (M)
    mono111 10.4.2018. / ()
    Posljednje uređivanje od ivancica_001 : 10.10.2017. at 15:52

  46. #27246
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Biska cestitam! drago mi je da si zadovoljna porodom i da je sve dobro proslo! Uzivajte zajedno

  47. #27247
    Hadasa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2017
    Postovi
    324

    Početno

    Biska - čestitam,divno mi je čuti da je prošlo super,uživajte !!!! Brz oporavak želim.

  48. #27248
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Biska cestitam

  49. #27249
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Cestitaaam!!!

  50. #27250
    Romeo85 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    321

    Početno

    Čestitke Biska...<3

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •