Stranica 553 od 581 PrviPrvi ... 53453503543551552553554555563 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 27,601 do 27,650 od 29027

Tema: Strahovi, strepnje, "panika", zabrinutost,... u trudnoći

  1. #27601

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    905

    Početno

    Citiraj bubekica prvotno napisa Vidi poruku
    Nije. Ulozivost oznacava koliko prst utone u cervix, a otvorenost koliko prstiju prolazi kroz cervix.
    A bas sam to krasno objasnila

    Mono, to je normalno. Sad ce ti ostati na 140 cca.
    Aaa jasno

  2. #27602
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    A od cca kojeg tjedna bi trebalo osjetiti tih 10 udaraca?

  3. #27603
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Meni su papir na kojem to treba bilježiti dali u 28tt

  4. #27604
    snelly85 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    622

    Početno

    Citiraj Optimist prvotno napisa Vidi poruku
    A od cca kojeg tjedna bi trebalo osjetiti tih 10 udaraca?
    Mislim da od 30.tt se to prati

  5. #27605
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Ili kako doktor kaze. Ocito neki drze do tog,neki ne

    Zbog mirne prve bebe,ja bih radije rekla da treba znati pratiti bebu samu po sebi. I onda se po tome vidjeti da li je nesto ok il ne. Ako ima vise promjena u dinamici onda bih isla kod dr

  6. #27606
    MonaLi avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,163

    Početno

    Meni je dr rekao da ne trebam nista brojati ali da je bitno da osjetim kroz dan da je beba aktivna. Da cu znati ako nesto nije kao inace... sva sreca moj kad je aktivan vec u pol minute osjetim 10 udaraca mozda cu pred kraj ako se primiri poceti brojati...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  7. #27607
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Cure, ja danas jedva hodam. Rastura me bol u preponi i siri se na nogu. Pocelo je jucer kad sam oblacila cipele, valjda nezgodan pokret, ali danas je 100 puta gore. Ma sjecam se i iz prijasnjih T boli u preponama ali nikad nije bilo ovako jako. Citam na forumu o simfizi pa sam se jos vise uplasila ali koliko sam skuzila to je bol po sredini stidne kosti. Zna li netko nesto o tome?

  8. #27608

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj MonaLi prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je dr rekao da ne trebam nista brojati ali da je bitno da osjetim kroz dan da je beba aktivna. Da cu znati ako nesto nije kao inace... sva sreca moj kad je aktivan vec u pol minute osjetim 10 udaraca mozda cu pred kraj ako se primiri poceti brojati...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Meni su izricito rekli ne brojati, jer cu se samo uzrujavati. Samo da pazim da se javlja kroz dan.

    10 pokreta u sat vremena nisam nabrojala valjda nikad. Sad imam baby watcher pa je jednostavnije.

  9. #27609

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    77

    Početno

    Ja brojim samo ako imam osjećaj da je beba jaaaako mirna taj dan. Onda se ja primirim i krenem brojati...i svaki put nabrojim tih 10 pokreta u svega par minuta. To je do sada bilo 3 puta. Ne mislim svaki dan brojati jer to vidim kao dodatno psihicko opterecenje koje nije potrebno.

  10. #27610
    snelly85 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    622

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Ili kako doktor kaze. Ocito neki drze do tog,neki ne

    Zbog mirne prve bebe,ja bih radije rekla da treba znati pratiti bebu samu po sebi. I onda se po tome vidjeti da li je nesto ok il ne. Ako ima vise promjena u dinamici onda bih isla kod dr
    I ja se slazem sa tobom.
    Bila bi puno vise zabrinuta da to nije njezin ritam od pocetka.
    Da se nrsto promijenilo,da se naglo umirila trcala bi ko munjena na hitnu.
    Ali ovo je samo uobicajeno ponasanje moje njezne curke

  11. #27611
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj ivancica_001 prvotno napisa Vidi poruku
    Ne mislim svaki dan brojati jer to vidim kao dodatno psihicko opterecenje koje nije potrebno.
    Blago svakome tko smatra da to nepotrebno.

  12. #27612

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    77

    Početno

    A gle, da mi je doktor rekao da moram onda bi i brojala svaki dan i 10 puta dnevno ako je potrebno. No nitko mi još nije to spomenuo (samo me pitaju da li se beba mice) i ovo što brojim brojim jer sam sama odlučila da bi mogla. Hvala bogu do sada nisam imala neke (po mom misljenju) velike probleme iako se trudnoća vodi pod visokorizicnu praktički od početka.
    Nisam htjela savjetovati ljudima da ne broje udarce, niti reci da je to glupost (jer nije glupost, smatram to dobrom stvari ukoliko je lijecnik rekao da se treba raditi) nego sam samo iznjela što ja trenutno radim.

  13. #27613
    MonaLi avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,163

    Početno

    Mozda nije svima isto, ali ako ja bebu osjetim svakih cca sat vremena po 15-ak minuta svaki put, mislim da nema smisla brojati? Rebra su mi vec napukla
    ja mislim. Plus kaj štuca jedno 3 puta dnevno po 5 minuta.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  14. #27614
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Citiraj Eci prvotno napisa Vidi poruku
    Cure, ja danas jedva hodam. Rastura me bol u preponi i siri se na nogu. Pocelo je jucer kad sam oblacila cipele, valjda nezgodan pokret, ali danas je 100 puta gore. Ma sjecam se i iz prijasnjih T boli u preponama ali nikad nije bilo ovako jako. Citam na forumu o simfizi pa sam se jos vise uplasila ali koliko sam skuzila to je bol po sredini stidne kosti. Zna li netko nesto o tome?
    Malo vas povremeno čitam

    Ja sam imala tu bol. Samo širenje zdjelice uzrokuje. Bol nije samo po sredini zdjelice, moja je otisla prema korjenčićima isijatikusa. Ne zelim te prepasti, ali ja sam nakon nekog vremena zapela doma i nisam se mogla kretati par dana. Bez imalo preuveličavanja, partner mi je pomagao okretati se u krevetu, uci u kadu, na wc. I onda je samo nestalo, samo od sebe. Tad su mi zabranili jogu jer je stvar akutna, samo čekanje da prođe.

  15. #27615
    Muma avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    4,061

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa Vidi poruku
    Meni su izricito rekli ne brojati, jer cu se samo uzrujavati. Samo da pazim da se javlja kroz dan.

    10 pokreta u sat vremena nisam nabrojala valjda nikad. Sad imam baby watcher pa je jednostavnije.
    Meni nikad nitko nije ni spomenuo da se pokreti broje nego sam sama saznala, iako nisam nikad brojala pa mislim da neću ni sad. Meni to nekako nema logike. Bebe su različite, neka mirnije a neke na turbo pogonu. Sve dok ja bebu osjećam kroz dan, ne brinem se.

    Ti imaš babywatcher? Nekako me to iznenadilo, ne djeluješ mi ikad panično. I prije si imala? Kako to da si ga uzela?

  16. #27616

    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    269

    Početno

    Ciao cure, evo i mene, više pratim nego pišem, sori, al sve je ok po meni, torba je spremna, ja spremna iako kao Snelly - nemrem vjerovat da je stvarno sve ovo, nakon toliko vremena.. Ali slatka briga!
    Meni se bebica stalno pomiče i gurka pa ne brojim ništa jer je sve individualno @Snelly
    Mene jedan mladi doktor nešto isprepadao prekjučer što ne priznajem jer i ja pratim svoju bebicu, pričat ću vam drugom prilikom jer sad gibaaaaam na pregled i naravno kasnim ovakva spora.
    Puse svima, jako mi je drago da vas čujem i da lijepo napredujemo❤
    Posljednje uređivanje od glow : 09.11.2017. at 10:46

  17. #27617

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Muma, naletila sam povoljno na rabljenog, pa nek se nadje.

  18. #27618
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Eci i meni je sutra pregled ,bas se veselim popodnevnom sređivanju i depiliranju napamet!

  19. #27619
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    Mi smo jučer bili na pregledu 28+1. Bebac težak 1300 gr standardno veći za tjedan dana. Sve nam je OK osim cervixa koji se smanjio na 30 mm. Sada moramo dva tjedna mirovati i opet na kontrolu. Zadnjih par dana me baš jace pritišće dole kao da me iglom bode iako već neko vrijeme imam taj osjećaj kao da će nešto izviriti.

    Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk
    Posljednje uređivanje od pak : 09.11.2017. at 14:01

  20. #27620
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    pak, bravo za sincica
    Koliki ti je cervix bio na zadnjem pregledu? Znam da si nedavno pisala da te lupa po cervixu...Imas li pritisak i dok lezis?

  21. #27621
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    Citiraj Optimist prvotno napisa Vidi poruku
    pak, bravo za sincica
    Koliki ti je cervix bio na zadnjem pregledu? Znam da si nedavno pisala da te lupa po cervixu...Imas li pritisak i dok lezis?
    Prije tri tjedna 40 mmje bio. Da danas me baš probadalo cijelo jutro. I čim sam duže na nogama boli. Biti će da sam pretjerala zadnje dane .

    Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk

  22. #27622
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Ajde, sad miruj, lezi

  23. #27623

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    233

    Početno

    Evo da se I mi Javimo. Danas nam Je bio zadnji pregled Kod dr R, sve ok bebica Ima 2400grama. Malo me lovila panika jer sam Osjecala prittisak jak ali mi Je dr rekao da Je glavica bebe skroz dolje pa mi Je zato jak pritisak.
    Inace za 4 tjedna mi Je pregled u bolnici, tad cu biti u 38tt, Ja planiram na Merkur pa dali Ima netko tko ide isto tamo, Kako se narucije. Dali se mora naruciti u TA ili se moze Samo doci s uputnicom?
    Sad me Samo Strah dali cu znati prepoznati kontrakcije I otici na vrijeme?
    Nemogu vjerovati da Je kraj skoro pa tu

  24. #27624
    snelly85 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    622

    Početno

    Ne znam jel sam javila ali sluzbeni datum upoznavanja sa mojom curom je 17.11 ❤

  25. #27625
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Zeljkica, ne znam dal se veselim ili bojim da nesto nebi bilo u redu. Brijanje sam odradila napamet ali mislim da bu ok.
    Sretno i javi kak je proslo.
    Pak - super, vec je to veliki decko! Za otvaranje nije to puno. Samo miruj da se ne ubrza. I ja imam osjecaj da ce mi sve ispasti dolje, pogotovo na wc-u. Nadam se da nece i kod mene biti slican nalaz.
    Juhu- ja sam svoje rodila na Merkuru ali zadnje prije 10 g pa se vjerojatno puno toga promijenilo. Inace sam bila zadovoljna sa svime tamo.
    Snelly- ajme pa to je za cas!!! Jel sve spremno?

  26. #27626

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    233

    Početno

    Citiraj snelly85 prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam jel sam javila ali sluzbeni datum upoznavanja sa mojom curom je 17.11 ❤
    Ooooo pa to je jos malo

  27. #27627

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    I mi danas obavili pregled na 34+4, sve ok, jedino je malac mrsavko, 2150g.
    Odsad svaki tjedan pregled.

  28. #27628
    snelly85 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    622

    Početno

    Eci,sve je spremno
    Bubekica,ma to je sve ok,debljat ce se kad dode mami ❤
    Meni u TA u Vg uopce ne rade uzv?
    To mi je bas cudno jer znam da kolegici u Petrovoj svaki put rade.
    Tu naprave samo vaginalni pregled i ctg.

  29. #27629

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Ma nije tocno to za petrovu.
    Evo meni je rekao danas da planira jos jedan prije poroda da vidi tezinu cisto da ne bi bilo...

  30. #27630
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Vinogradska u TA na redovnom pregledu ne rado uzv. Samo kad dodes u radaonu

  31. #27631

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Bubekica, ne da te plasim, ali s tako relativnom malom tezinom djeteta ja bih inzistirala svaki put na uzv, barem da vidi protoke. Kako ce inace znati ako je u pitanju zastoj u rastu?

  32. #27632

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa Vidi poruku
    Bubekica, ne da te plasim, ali s tako relativnom malom tezinom djeteta ja bih inzistirala svaki put na uzv, barem da vidi protoke. Kako ce inace znati ako je u pitanju zastoj u rastu?
    Zar ne bi vec sad sumnjao na zastoj? Od pocetka nam trbuscic kaska, a u zadnjih 2 i pol tj je mali dobio 400g.
    Mislis da bi trebalo svaki tjedan raditi uzv?

  33. #27633

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj bubekica prvotno napisa Vidi poruku
    Zar ne bi vec sad sumnjao na zastoj? Od pocetka nam trbuscic kaska, a u zadnjih 2 i pol tj je mali dobio 400g.
    Mislis da bi trebalo svaki tjedan raditi uzv?
    400 g je super. Uzv - mozda ne svaki tjedan, ali barem svaki drugi. Do poroda se moze svasta promijeniti.

  34. #27634
    Muma avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    4,061

    Početno

    Važno je da beba dobiva na težini...tad se smatra da je sve ok. Ali češći uzv jest poželjan.

  35. #27635
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Evo mene sa pregleda. Curka ima 1160 g, lijepo je stavila glavicu na posteljicu kao na jastuk i spava. Ja sam uloziva za vrh prsta, cerviks i clanak. Kaze to je ok s obzirom da mi je 4.trudnoca. Ovaj mj. ponovno krvna slika, urin, petrova...

  36. #27636
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Zeljkica kakvo je kod tebe stanje?

  37. #27637
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    I moj pregled obavljen,posteljica i dalje nisko,zatvorena ,sve ok kontrola za 3 tjedna, maleni ima 2 kg ,vidila ga nisam ni slikicu dobila jer mi je okrenuo leđa!

  38. #27638
    MonaLi avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,163

    Početno

    Super cure za bebice

    Ja sam danas odradila fetalnu ehokardiografiju i sve je super. Srčeko je suuuuper Sada mogu malo mirnije dalje.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  39. #27639
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    Snelly još malo [emoji7].
    Super za sve bebace, neka nam je što više ovakvih mirnijih perioda di smo svi OK.

    Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk

  40. #27640
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Ma bravo i za mame i za bebice

    Ja sam danas bila na redovnom kardioloskom uzv i nisam se nadala da ce kardiolog spustiti sondu, ali je pa sam vidjela svoju ljepoticu i najdraze mi srce na svijetu kako predivno kuca

  41. #27641
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Bravo za preglede

    Ja obavila kks i guk mi je 3.8 sad. Toliko o mom GD jel...sad se opustam malo vise.
    Pregled mi u utorak

  42. #27642
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    MonaLi i Optimist- super za srceka!
    Zeljkica- moju smo pokusali nagovoriti da okrene glavu da je moze lijepo uslikati, ali nam je okrenula leđa.
    Glavno da je sve u redu, odmah se super osjecam.

  43. #27643

    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    269

    Početno

    Ciao cure, evo još jednog termina u utorak, 14.11. ❤
    Stiže moja bebi girl
    Idemo na carski s navršenih 38. i pol tjedana. Danas sve dogovoreno, uzbuđena, presretna i nesvjesna da stiže moja beba ❤❤❤

  44. #27644
    snelly85 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    622

    Početno

    Citiraj glow prvotno napisa Vidi poruku
    Ciao cure, evo još jednog termina u utorak, 14.11. ❤
    Stiže moja bebi girl
    Idemo na carski s navršenih 38. i pol tjedana. Danas sve dogovoreno, uzbuđena, presretna i nesvjesna da stiže moja beba ❤❤❤
    Ajme,Glow pratimo se ti i ja cijelu trudnocu
    Eto ti 14.11,a ja 17.11
    I ja jedva cekam da upoznam svoju misicu malu ❤❤❤

  45. #27645
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Cure, bravoooo za preglede.

    MonaLi, gdje si bila na fetalnoj?? Ovo ti.je prva?? Mene su poslali da ju obavim u 20 tt...

  46. #27646
    MonaLi avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,163

    Početno

    Mono -bila sam na Srebrnjaku, gdje ces ti ici? Da ja sam isla prvi put i sve se lijepo vidjelo.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  47. #27647
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    MonaLi,
    I ja idem na Srebrnjak! Zasto su meni rekli da odem u 20 tt a tebi recimo su rekli da odes sad, iza 30??

  48. #27648
    MonaLi avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,163

    Početno

    Moja soc gin je zaboravila da sam trebala ici ranije. Ali ajde sve se vidjelo, inace sto si vise trudan slabije se valjda ulovi kaj treba. Ali ja nisam bila nesto rizicna pa ok... iako kad sam tamo lezala ukocila sam se od straha.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  49. #27649
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Cure, bravo za preglede.
    I super vijest za šećer, Vrci!
    Glow, pa to je jako brzo

    Ja sam jutro provela na hitnoj. Jutros sam imala izljev krvi plus veliki krvavi iscjedak, ali Kupinica je ok, posteljica isto i zapravo sve je ok. Prvi put da smo ju vidjeli otkada ima ljudski oblik Bila je vrlo aktivna i skakutava. Dobila sam inekciju budući da sam 0 neg i uzeli su bris.
    Usput sam imala priliku vidjeti kakva je bolnica u kojoj bih trebala roditi iako okolnosti nisu baš bile najljepše.

    Još uvijek ne mogu vjerovati kako je skakutala. Jedva čekam redovni pregled u srijedu

  50. #27650
    snelly85 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    622

    Početno

    Cure,mene niko nikad nije slao na tu fetalnu ehokardiografiju.Koje su indikacije za to?
    Kod anomaly scana u 20.tt sa srcekom je sve bilo ok.....
    I sad na kasnijim uzv sve ok.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •