Stranica 55 od 581 PrviPrvi ... 545535455565765105155555 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,701 do 2,750 od 29027

Tema: Strahovi, strepnje, "panika", zabrinutost,... u trudnoći

  1. #2701
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Citiraj TinaB prvotno napisa Vidi poruku
    Cure ja ne znam više kaj da radim. Ne mogu se nikako naručiti na Rebro za genetsko savjetovanje. Ma mail s uputnicom mi nitko nije odgovorio, na broj poliklinike za pedijatriju mi se nitko ne javlja (ili ja zauzeto ili zvoni do iznemoglosti), a centrala me svaki put spoji na pogrešno mjesto (ajde da se to desi jednom ili dva puta, ali svaki put...). Oprostite ali moram se pojadati.
    To su ozbiljne situacije, tebi to treba doslovno odmah, imas nekoga u Zg da moze otici fizicki tamo?

  2. #2702
    TinaB avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zabok
    Postovi
    1,290

    Početno

    Evo dočekala sam odgovor s Rebra. Sutra između 9 i 10 moram biti tamo. Napokon.

  3. #2703
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Citiraj TinaB prvotno napisa Vidi poruku
    Evo dočekala sam odgovor s Rebra. Sutra između 9 i 10 moram biti tamo. Napokon.
    Super, konacno.

  4. #2704
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    Jel vas bolucka trbuh na različita mjesta , mjenja se, i 15-16tj ? Jel i to normalno?

  5. #2705

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Primorje <3
    Postovi
    1,258

    Početno

    kako te bolucka? da nisu grčevi u crijevima?

  6. #2706
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    Ne mogu ja to razlikovati , grčeve u crijevima

  7. #2707
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    TinaB kaj su ti rekli?

  8. #2708
    TinaB avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zabok
    Postovi
    1,290

    Početno

    KrisZg - sutra idem. Javim ti.

  9. #2709
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Citiraj TinaB prvotno napisa Vidi poruku
    KrisZg - sutra idem. Javim ti.
    Joooj ja nisam ni skuzila da sam jutros procitala kada ides, pobrkala sam i pomislila da sam to jucer procitala..bravo ja

    Sretno

  10. #2710
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Citiraj crvenkapica77 prvotno napisa Vidi poruku
    Jel vas bolucka trbuh na različita mjesta , mjenja se, i 15-16tj ? Jel i to normalno?
    Mislim da ti je to ipak probava, kod rasta boli podjednako slicno menstrualnim grcevima isto tako ako bude bolilo jako ili se pojacavalo a boli te kao kod vjestice, javi se doktoru.

  11. #2711
    ljubilica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,779

    Početno

    I meni da danas neki pritisak dolje pa me malo prestrasilo. Neznam kad to prestaje.
    Kris kad ste culi srce???
    Mene boli grlo za poluditi. Neznam s cim da si pripomognem, nemam cak ni meda u kuci. Samo da me kasalj ne uhvati, gotova sam onda

  12. #2712

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Primorje <3
    Postovi
    1,258

    Početno

    crvenkapice nadam se da je prestalo...mene su znali jajnici presjec,kada sam dosta bila na nogama maternica me nekako žarila i kičma me znala malo bolit kao pred mengu...i grcevi u crijevima...

  13. #2713
    Sani1612 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    blizu zg
    Postovi
    2,582

    Početno

    ljubilica pij puno tekućine, ne pretople, slobodno usta ispiri sa žalfijom. A kad nabaviš med onda žličicu meda pusti da klizi grlom, meni je to pomagalo.
    Ako se bol niti malo ne smanjuje pravac doktoru i napravi bris. Ja sam imala streptokok i to sa jako slabom grloboljom, bez temperature.

  14. #2714
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    Ja to tako imam od početka, te lagane bolove nije to nista jako, čak je na početku trudnoce bilo i jakih probadanja, ali na početku trudnoce kažu Dr to je sve ok pa me zanima jel to ok i u 2 tromj.
    To stvarno nije jako i ne traje dugo , zaboli , prestane i tako , sad u predjelu jajnika sad oko maternice, sad gornji dio trbuha sad lijevo sad desno , uglavnom svugdje zna zabolio, crijeva stvarno ne mogu prepoznat jel od njih , kad je to sve na istom mjestu, ,,
    Uglavnom mislim
    Da osjetim i leptirice u trbuhu <3
    Mali baloncici beba?

  15. #2715
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Citiraj ljubilica prvotno napisa Vidi poruku
    I meni da danas neki pritisak dolje pa me malo prestrasilo. Neznam kad to prestaje.
    Kris kad ste culi srce???
    Mene boli grlo za poluditi. Neznam s cim da si pripomognem, nemam cak ni meda u kuci. Samo da me kasalj ne uhvati, gotova sam onda
    Vidjeli neki dan na 6+1 kada sam zavrsila na pregledu radi blagog krvarenja, ne bi doc ni skuzila, nego kada je sonda mirovala ja vidjela na ekranu pulsiranje.Onda se ona full razveselila i malo bolje pogledala

    Za ispiranje s kaduljom, stavis u kipucu vodu i ugasis,3min pa procjedis... ne prokuhavas ali ni pod razno popiti.Razlikuje se priprema caja i tekucine za ispiranje.A kadulja se ne smije u T.

  16. #2716
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Citiraj crvenkapica77 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja to tako imam od početka, te lagane bolove nije to nista jako, čak je na početku trudnoce bilo i jakih probadanja, ali na početku trudnoce kažu Dr to je sve ok pa me zanima jel to ok i u 2 tromj.
    To stvarno nije jako i ne traje dugo , zaboli , prestane i tako , sad u predjelu jajnika sad oko maternice, sad gornji dio trbuha sad lijevo sad desno , uglavnom svugdje zna zabolio, crijeva stvarno ne mogu prepoznat jel od njih , kad je to sve na istom mjestu, ,,
    Uglavnom mislim
    Da osjetim i leptirice u trbuhu <3
    Mali baloncici beba?
    Je je to ti je beba

    A gle, moze biti 100 raznih stvari, od toga da ti sama beba lupa od zid maternice a ako imas malo osjetljiviju to boli, misic moze zatezati tj. ligamenti...do probave itd.Dok je povremeno, dok nisu bolovi kako sam ti prije napisala, nemas razloga za brigu.

  17. #2717

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    258

    Početno

    Prijavljujem da sam napokon ok!
    Nadam se da nije ovo neko kratkotrajno uzbuđenje nego da je stvarno s onom strašnom alergijom gotovo.
    I za sve vas se nadam da nećete to prolaziti!

    Vidim da je Tina uspjela dobiti Rebro. Javi se kako je prošlo!
    Malo sam van događaja pa dok se ponovno složim!

  18. #2718
    ljubilica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,779

    Početno

    Bas me sastavilo. Nadam se da ce i pileca juhica pripomoci. Zvala sam dok, rekla je da dodjem sutra ako mi ne bude bolje. Caj i limun rules.
    Neznam koliko mi je pametno med jesti s obzirom da me malo stolica zeza.
    Pretpostavljam da mi nije pametno ni zubaru sutra ici???
    Hvala na savjetima

  19. #2719
    lberc avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    1,145

    Početno

    Crvenkapice,i mene ti stalno nekaj boli,probada i tak,al je rekla gin mi zbog svih tih punkcija sve jače osjetimo...super za leptiriće,da vidiš kad ti trbuh počne poskakivat
    ja danas bila na ultrazvuku,normalno opet je bil dr kaj niš ne govori i ne okrene monitor da vidim bebača,al dok on ne govori,znači da je sve dobro
    bebač ima 840g,glavicom je prema dolje,naručena opet za 6 tj
    i da danas punimo 26 tj...ide to pomalo

  20. #2720

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    1,121

    Početno

    evo mene nakon nekoliko dana...i imam što vidjeti...ljubilice pa ti si nam tu?! joj baš sam hepi zbog tebe...javi se malo kad stigneš na pp sa tijekom zbivanja, otkrivanja crtice i tako to....joj sretno draga tebi i bebici

  21. #2721
    Amari avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    158

    Početno

    Citiraj ljubilica prvotno napisa Vidi poruku
    Bas me sastavilo. Nadam se da ce i pileca juhica pripomoci. Zvala sam dok, rekla je da dodjem sutra ako mi ne bude bolje. Caj i limun rules.
    Neznam koliko mi je pametno med jesti s obzirom da me malo stolica zeza.
    Pretpostavljam da mi nije pametno ni zubaru sutra ici???
    Hvala na savjetima
    Joooj, i ja sam se namucila ovih dana s prehladom, med, limun, caj, grgljanje želfije...i eto pomoglo je!
    Ali meni je problem grozan kašalj, jedini sirup koji, kao, smiju trudnice je bijeli sljez, treci dan ga pijem i pocelo se smirivati!
    U apoteci mi je rekla da ga pijem ako baš moram, a morala sam...to je bio neprestani kašalj, gušenje, povracanje od kašlja itd....užas!

  22. #2722

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    1,121

    Početno

    Amari ja sam već 3 mjeseca na sljezu, povremeno uzimam, pa prestanem koji dan, pa se pojavi...to je posve sigurno u trudnoći...provjerila sam na nekoliko strana.

  23. #2723
    TinaB avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zabok
    Postovi
    1,290

    Početno

    Lili nova - drago mi je da si ok!

    lberc - da pogodim: Simic?

    Obavila sam savjetovanje. Veli dr da RTG ne bi smio utjecati na plod jer se radilo o ranoj trudnoći i količina zračenja je bila minimalna. Ne moram čak ni na amniocentezu!!

  24. #2724

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Primorje <3
    Postovi
    1,258

    Početno

    TinaB super !

  25. #2725
    ljubilica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,779

    Početno

    TinaB odlicno!!!! Sad preusmjeri misli na pozitivu

  26. #2726
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Citiraj TinaB prvotno napisa Vidi poruku
    Lili nova - drago mi je da si ok!

    lberc - da pogodim: Simic?

    Obavila sam savjetovanje. Veli dr da RTG ne bi smio utjecati na plod jer se radilo o ranoj trudnoći i količina zračenja je bila minimalna. Ne moram čak ni na amniocentezu!!

    yeees tome sam se nadala A ziher su ti stavili i onaj pojas protiv zracenja.

  27. #2727
    kristina_zg avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,206

    Početno

    Odlično! Sad sam dobila odgovor i na svoje sumnje- i ja sam također bila na RTG-u ne znajući da sam trudna, no isto tako je bio sam početak trudnoće. Treba misliti pozitivno! A što se tiče prehlade, evo mene kašalj već drugi tjedan drži, tek unazad par dana je prestao suh kašalj, sada iskašljavam..Kupila sam đumbir, naribala ga i pomiješala s medom. Okus je grozan, ali pomaže!

  28. #2728
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Citiraj kristina_zg prvotno napisa Vidi poruku
    Odlično! Sad sam dobila odgovor i na svoje sumnje- i ja sam također bila na RTG-u ne znajući da sam trudna, no isto tako je bio sam početak trudnoće. Treba misliti pozitivno! A što se tiče prehlade, evo mene kašalj već drugi tjedan drži, tek unazad par dana je prestao suh kašalj, sada iskašljavam..Kupila sam đumbir, naribala ga i pomiješala s medom. Okus je grozan, ali pomaže!

    Jesi to rekla ginicki??Na kakvom snimanju si bila??

    Nemoj pretjerivati s dumbirom.
    Posljednje uređivanje od KrisZg : 26.03.2014. at 18:45

  29. #2729
    kristina_zg avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,206

    Početno

    Snimanje zuba- sve već doktor zna, a imala sam i zaštitu preko trbuha, no sjećam se da sam tamo potpisivala kako nisam trudna! Đumbir uzimam po 4-5 puta dnevno po žličicu..to valjda nije puno.? Otvorila sam bolovanje i prebrzo ga prekinula misleći kako sam ozdravila i sad se hoću izliječiti prije nego me još nešto gore ne snađe.

  30. #2730
    lberc avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    1,145

    Početno

    Tina,super!
    normalno,a ko bi drugi bil,nisam ga htjela ni niš pitat kad ionak neće odgovorit,žal mi jedino kaj ne okrene monitor da malo škicnem bebača

  31. #2731
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Citiraj kristina_zg prvotno napisa Vidi poruku
    Snimanje zuba- sve već doktor zna, a imala sam i zaštitu preko trbuha, no sjećam se da sam tamo potpisivala kako nisam trudna! Đumbir uzimam po 4-5 puta dnevno po žličicu..to valjda nije puno.? Otvorila sam bolovanje i prebrzo ga prekinula misleći kako sam ozdravila i sad se hoću izliječiti prije nego me još nešto gore ne snađe.
    Dobro je, nije to nista strasno.

    Ja sam jucer kupovala suseni korijen đumbira za mucninu i teta u greenu-u gleda opis caja i pise da se ne smije konzumirati u trudnoci osim u malim kolicinama...e sada koliko je ne znam.Ja sam se ogranicila na 1 salicu caja dnevno.2000-te kada sam bila trudna s malim dumbir se uopce nije smio.

  32. #2732
    kristina_zg avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,206

    Početno

    zamisli...prije se nije smjelo, a sad se smije...mislim da svatko ima svoje stajalište, očito se kao i sve drugo smije konzumirati no u umjerenim količinama

  33. #2733
    Muma avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    4,061

    Početno

    TinaB sad UŽIVAJ!

  34. #2734
    Sani1612 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    blizu zg
    Postovi
    2,582

    Početno

    TinaB odlično! Lili_nova super što se sve povuklo.
    Meni su u ovoj trudnoći odvratne mučnine trajale cijeli dan i tako do 17. TT.
    Kad sam pitala za đumbir rekli su mi u ljekarni da bolje ne, a istog takvog mišljenja je bio i gin.

  35. #2735
    Ninunanu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    731

    Početno

    Mislim da se čaj od đumbira sad i preporučuje u trudnoci. Ma ko će ga znati

  36. #2736
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    Svasta
    Kažu caj djumbir je super za mučnine i preporučuju ga u trudnoci , ja pila ..... Svasta ,od kud sad to da škodi

  37. #2737
    Ninunanu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    731

    Početno

    Doduše možda ga samo preporucuju kod mucnina. Recimo meni je gin rekao da ga samo pod nos malo stavim. Doduše ja sam imala srece pa su mi mucnine trajale samo tjedan-dva pa sam preživila i bez njega.

    Al što se tiće čajeva u trudnoci ja pijem rooibos, njega mozes doslovno na litre

  38. #2738
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    crvenkapice kako si ,jesi još u bolnici?

  39. #2739
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Citiraj crvenkapica77 prvotno napisa Vidi poruku
    Svasta
    Kažu caj djumbir je super za mučnine i preporučuju ga u trudnoci , ja pila ..... Svasta ,od kud sad to da škodi
    U malim kolicinama ne skodi...ali da se đumbir ne smije u T nije nova stvar, prije je nova da se smije...

  40. #2740
    Sani1612 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    blizu zg
    Postovi
    2,582

    Početno

    Baš sam čitala dosta danas na netu o đumbiru i ima stranica na kojima piše da je u potpunosti prihvatljiv i odličan a ima stranica na kojima piše da ima u sebi neke abortivne supstance.
    Ko će ga više znati

  41. #2741
    snupi avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    2,247

    Početno

    mozete piti i caj od maticnjaka i protiv mucnina je i smiruje!

  42. #2742
    ljubilica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,779

    Početno

    Cure, sutra mi je prvi UZV i sad me zanima sta s jutarnjim utricima. Stavljam ih u 7, narucena sam u 8.30 a ko zna kad cu doci na red. Pretpostavljam da nije pametno ne stavit ga ujutro. A ak ga popijem, bit ce cirkus u glavi. Jel bed ak to bude sve curilo???

  43. #2743

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Primorje <3
    Postovi
    1,258

    Početno

    probudi se u 5h,stavi i nastavi spavat ili ih stavi nakon pregleda kada dođeš doma.
    a i da ih staviš u 7h nece ginekoligu smetat.

  44. #2744
    ljubilica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,779

    Početno

    Pa bitno da ne smetaju. Svjesni su stanja dolje hehehe
    Znam da na transfer ne stavljamo

  45. #2745
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    Ja utrogestan nikad nisam stavljala vaginalno kad idem gin.
    Znala mi nekad uzet iscjedka gledat na mikroskop ne znam kako bi uzela ako bi utrogestan bio

    Ja sam doma ,malo su me pustili par dana , ali vraćam se opet ..,
    Sve je ok za sada, posteljica mi je i dalje nisko do ušća , jos je rano valjda ce se dignut

  46. #2746
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    TinaB- super . sad uživaj punom parom .!!!

    lberc - pa kaj ne zamoliš ginića da ti malo okrene monitor? ono, objasniš mu da dugo već čekaš vidjeti svoju mrvicu i te spike, pa kaj je tak bešćutan??? nije da ga sad žicaš da ti da sliku bebice...

    ljubilica - ma neće giniću smetati tvoji utrići. osim toga, on zna da to stavljaš. sve će biti oke .

  47. #2747

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    258

    Početno

    Sad nakon one dijetalne hrane ludujem za slatkim! Do sada nisam imala nikakvih posebnih zelja, a sad bi za rucak mogla pojesti kutiju domacica.
    Znam da se ne smije pretjerivati sa slatkim. Odmah mi u glavi dijatebes i sve ostalo sto ide s njim! :/

  48. #2748
    lberc avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    1,145

    Početno

    Franny,nema ti toga kod tog dr,on svoje radi i kad nekaj i pitam ne odgovori...nadam se da drugi put me bude on

  49. #2749
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Jel netko zna di nam je Zima????

  50. #2750
    Tiia avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Postovi
    210

    Početno

    helou.. nemogu si pomoći.. volim kad me beba lupka .. stalno stalno.

    neki dan bila na pregledu, pa baš pitala, kako jako mora biti, jel sam rekla ima dana kad je snažan, a nekad nježan, nije bitno koliko jako, nego da ih osjetim.
    prošli tjedan je bio prava lumpalica, a ovaj tjedan mi istjerava sijede na kosu. ležim pa gladim trbuh, fora mi kad poskoči malo, ali sad ni to neće a osjetim ga duboko nekako. znam da je sve to u redu ali kad ja više neznam jel sve to štima ok, ili sam ja previše zabrijala. inače sam 26tt. (neznam zašto sam stvorila sliku da svima skače sve u 16 i lupa svako malo a mene ne)

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •