Stranica 563 od 581 PrviPrvi ... 63463513553561562563564565573 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 28,101 do 28,150 od 29027

Tema: Strahovi, strepnje, "panika", zabrinutost,... u trudnoći

  1. #28101
    MonaLi avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,163

    Početno

    Aha e to nisam kuzila, kad dobivam injekciju. Znaci ona se moze dobiti nakon poroda, ja sam nekako mislila da to ide prije pa mi nije bilo bas jasno. Thanks cure


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  2. #28102
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Ja sam u prvoj trudnoći radila senzibilizaciju samo jednom, rekao gin da nema potreba pred kraj. Iako sam rh-
    Kad sam rodila vadili su malcu krv, on je rh+ i drugo jutro sam dobila injekciju

    Imala sam poslije spontani u kojem mi se nitko nije sjetio dati rhogram injekciju I krvarenje u ovoj trudnoći. Pa mi je gin rekao da bi bilo dobro da primim anti-D cjepivo i prije. Primila sam ga kad sam bila oko 4mj trudna i sad nisam išla na senzibilizaciju jer bi ispalo da sam senzibilizirana, ako sam dobro shvatila dr

  3. #28103
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Rhogam se mora primiti do 48h nakon poroda. Kad sam rodila najstarijeg nisu imali u bolnici pa je mm morao trcati po gradu i traziti da kupi.

  4. #28104
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Vrci,
    Ta injekcija anti d ti valjda bude prisutna neko vrijeme u organizmu pa i da radis ict bio bi poz...pretpostavljam.
    Kako to da ti nisu dali rhogam nakon spontanog?? To je bas velika njihova greska !

    Koliko znam, rhogam se mozr primiti do 72 h nakon poroda ili kiretaze...glavno da se primi u tom periodu, svakako sto bolje prije..

    Bas sam neki dan srela zenu, koja je nakon prvog poroda rhogam primila tek nakon 4 dana...senzibilizirala se, i sad ide na transfuziju krvi beba, mislim da je 27 tt...zato, ako slucajno zabb dati rhogam, bolje sam traziti nego da se ovo dogodi...

  5. #28105
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Monali, meni je nevjerojatno da ti nisu trazili kg partnera s obzirom da si isla u ivf ja sam tad dobila papir i nosila i dalje.

  6. #28106
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    mono, uopce me nisu u bolnici pitali za kg mislim da mi dr nije ni vjerovala da sam cula srceko i imala plod (doma mi sve izaslo, na uzv kad sam dosla bilo cisto). Tek me nakon par dana gin pitala za to, i bilo je prekasnk

  7. #28107
    MonaLi avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,163

    Početno

    Citiraj Sybila prvotno napisa Vidi poruku
    Monali, meni je nevjerojatno da ti nisu trazili kg partnera s obzirom da si isla u ivf ja sam tad dobila papir i nosila i dalje.
    Ne, niti Petrova niti drR me to nisu trazili. On je samo markere trebao imati. Iako ni ne kuzim zasto treba njegova kg za postupak?
    E da, i kad sam kod Škvorca bila prije postupka na konzultacijama nije mi rekao da ce mi to trebati... hmm eto ne znam.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  8. #28108
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Mene su prvi puta, 2012., trazili krvnu grupu muza. Sad drugi puta, 2016.samo markere. Koliko se sjecam

  9. #28109
    Muma avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    4,061

    Početno

    dominikslatki, sybila vjerojatno ste u pravu! Pretpostavljam da bih i ja imala problema s tim pojasom jer imam kontrakcije i samo ako mi smeta guma od trenirke. A kad razmislim o prošlim trudnoćama, obje bebe su isto bile nervozne zbog bilo čega preko trbuha, recimo pojas u autu. A nemam od kog posuditi da isprobam. Nekako mislim da mi se onda ne isplati baš kupovati
    Što se krvnih grupa tiče, u mojoj family su slično kao i kod tebe Vrci - moja mama AB+, tata 0+, buraz blizanac B+ a ja sam A+. I mama je mislila da buraz i ja možemo biti samo AB ili 0, i kad je buraz kao klinac saznao zbog neke operacije da je on B, ajme kako je tlačio mamu da on nije njeno dijete Sad je smiješno, a onda je mama suze ronila jer ga nije mogla uvjeriti da je bila u krivu.
    Moj muž i ja smo A+ a Lovro je bio 0+
    Zaboravih napomenuti da sam u minusu s kilama "malo" stresa zadnjih dana i eto... nadam se da je beba dobro

  10. #28110
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Muma hoces da ti posaljem svoj tiskom pa da probas? Jedina ti je obveza vratit mi ga ako (nadam se) ikad dodje do bebe broj 3
    Ak ti bude dobar. Sad cu te neelegantno pitat za tezinu/visinu.

  11. #28111
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    MM je trebao samo markere, ne i kg (Petrova).

    Od sinoc me bas bole kriza, ovaj put mislim da je kicma u pitanju, nema kontrakcija.
    Jucer punih 29 tt.
    Kako je vase stanje s krizima, bole li nekoga?

  12. #28112

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj Optimist prvotno napisa Vidi poruku
    MM je trebao samo markere, ne i kg (Petrova).

    Od sinoc me bas bole kriza, ovaj put mislim da je kicma u pitanju, nema kontrakcija.
    Jucer punih 29 tt.
    Kako je vase stanje s krizima, bole li nekoga?
    Mene bole kriza povremeno zadnjih desetak dana, danas sam 31+4. Tupa bol bez kontrakcija. Ne otvaram se, pa je valjda ok.

    Trbuh mi je ogroman u odnosu na prve dvije trudnoce, veci nego je bio na porodima. S kilazom sam na +7, nije od toga. Valjda necu sad strije dobiti , kad vec do sada nisam...

  13. #28113
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Da, bas to, stalna tupa bol, tocno po sredini, valjda je kraljeznica.
    UZV imam za 7 dana pa cemo vidjeti stanje cerviksa.
    Ja sam u plusu cca 9 kg.
    Isto jedem, ali se kg lakse lijepe. Doduse, manje se i krecem po ruznom vremenu.

  14. #28114
    Muma avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    4,061

    Početno

    Sybila draga, kad razmislim...javim ti sutra nakon pregleda, jer iskreno, spremna sam na sve, i koliko-toliko ok nalaz, i strogo mirovanje pa i na hospitalizaciju. A u tom slučaju mi neće trebati. A daj Bože da sam samo malo uloživa i mogu još malo prošetati (inače, 162/55 )
    Mene nikad križa nisu boljela u trudnoći. Čak se niti ne sjećam da sam ikad osjećala bol trudova iz križa, već sve sprijeda

  15. #28115
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Citiraj Muma prvotno napisa Vidi poruku
    Što se krvnih grupa tiče, u mojoj family su slično kao i kod tebe Vrci - moja mama AB+, tata 0+, buraz blizanac B+ a ja sam A+. I mama je mislila da buraz i ja možemo biti samo AB ili 0, i kad je buraz kao klinac saznao zbog neke operacije da je on B, ajme kako je tlačio mamu da on nije njeno dijete Sad je smiješno, a onda je mama suze ronila jer ga nije mogla uvjeriti da je bila u krivu.
    Moj muž i ja smo A+ a Lovro je bio 0+
    Zaboravih napomenuti da sam u minusu s kilama "malo" stresa zadnjih dana i eto... nadam se da je beba dobro
    Kod mog muža su sveki, svekar, muž i šogor svi nule zanimljiva obitelj :D
    Meni je tata B, mama misli da je A.

    Meni isto malo pala kilaža, ali od žgaravice... ali beba je na zadnjem uzv bila dobro pa ne brinem toliko
    Posljednje uređivanje od Vrci : 11.12.2017. at 11:00

  16. #28116
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Ja sam jutros izvadila krv kako su mi rekli.
    Pocela sam spremat torbu za rodilište ajme koji me sas strah uvatija, jos sam se do sad i dobro držala, sto misli mi kroz glavu prolazi.

  17. #28117
    MonaLi avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,163

    Početno

    Mene ledja bole kada lezim, kad sjedim ili hodam nista. I ujutro me sve boli, pogotovo ona strana na kojoj spavam. Uglavnom sve mi je teze!!! Ajde bar zgaravicu nemam... jos?!?
    Moja torba za bolnicu je vec u autu, aaaaa! Isto me panika malo lovi...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  18. #28118

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Ja usla u 40tj i sve se bolje osjecam
    Jedino mi je tesko kad predugo zacorim na istom boku, onda proces odljepljivanja malog s unutarnjih organa, ligamenata i kostiju traje

  19. #28119
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    Mene leđa bole baš od sredine prema dole. Živim od masaže do masaže. Trbuh mi je u špic pa za ležanje na boku moram podmještati jastuk da ne visi jer onda mi je baš neugodno. 32+6 tek kako će biti do kraja pitam se.
    Pojas je meni super bio ranije sada me isto smeta sve što stišće. Ja sam kupila i one steznik gače za držanje trbuha i potporu leđima isto su mi super bile

    Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk

  20. #28120
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Mislim da cu morati i ja ubaciti jastuk kao potporu za spavanje.
    Do sada mi nije trebao, ali mi se cini da je ovo bas krizobolja zbog pritiska na kraljeznicu.
    Boli i kad sjedim i kad lezim na ledjima, do sad mi nije smetalo.
    Ocito dodatna kilaza i velik trbuh cine svoje.
    Mozda kupim onaj za trudnice i dojilje.

  21. #28121
    MonaLi avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,163

    Početno

    Meni trenutno ne pomaze taj jastuk za dojenje jer mi je trbuh prevelik, ali skoro cijelu trudnocu sam ga koristila, eto do nedavno. Najbolje sam kada hodam (osim ako se mali na razbudi, onda se ukopam na mjestu hehe). I super mi je voziti auto, ne znam sto bi da to nemrem.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  22. #28122
    Muma avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    4,061

    Početno

    Citiraj bubekica prvotno napisa Vidi poruku
    Ja usla u 40tj i sve se bolje osjecam
    Jedino mi je tesko kad predugo zacorim na istom boku, onda proces odljepljivanja malog s unutarnjih organa, ligamenata i kostiju traje


    Ja sam malo prije spremila ruksak za bolnicu (ne za rodilište)... luda znam...ali sutra je pregled, a kad zagusti već vidim muža, malu i strku doma oko mog pakiranja. Poslala sam mu fotku, čak je njegov komentar bio "pametno". Svejedno, odbijam sutra bilo kakve komplikacije

  23. #28123

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Meni je danas koma. Dvaput sam bila vani i oba puta sam se vratila u polusvjesnom stanju. Ubi me ova juzina.

    Jos 7 dana sam sama s djecom, onda se MM vraca i ostaje do iza poroda.

  24. #28124
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Muma sretno sutra!
    Mene isto kicma boli, pa rebra. Ba cijela utroba kad mala ima tulum unutra.
    MonaLi bas tako, kad hodam a mala se probudi moram stati dok se malo ne smiri. Imam i pritisak , kao da osjetim da glavica ulazi u zdjelicu.
    Meni je jastuk za dojenje zakon jos uvijek kod spavanja.

  25. #28125
    MonaLi avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,163

    Početno

    Eci - da, meni je mali vec neko vrijeme u zdjelici (kak to cudno zvuci haha) i bas isto moram stati ako se mice a ja hodam. Kad rodim mislim da ce mi sve to faliti bit ce mi cudno da mogu raditi sto hocu sa sobom


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  26. #28126

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Vidis, meni se taj feeling da mogu kaj hocu vratio kad sam presisala 37tt. Ocito mi je vecina toga bila u glavi od straha.
    Ili mi se sad svi ti bolovi svidjaju jer ih percipiram kao korak blize porodu

  27. #28127
    MonaLi avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,163

    Početno

    Bubekica - meni je nedavno nestala ona bol kod pupka, znas ono sto smo pricale? E i sada mi je nekako cak i lakse sve obavljati nego tada... pokretnija sam. Jel tebe jos to zna boliti?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  28. #28128

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Ima vec dugo da me ne boli to...

  29. #28129
    MonaLi avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,163

    Početno

    Meni je prije nekih mjesec dana prestala ta bol. Preporodila sam se


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  30. #28130
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Muma sretno danas!

  31. #28131

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    905

    Početno

    Muma sretno na pregledu uvjerena sam da će biti sve u savršenom redu!

  32. #28132
    Muma avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    4,061

    Početno

    Evo meeeeee. Torba je u ormaru Bebo 770g, kaže da je mrvu manji, ali sve ok za mene. Cervix zatvoren izvana i iznutra, skratio se 5mm i sad je 36mm ali to je super (za mene )! Posteljica je nisko i poprečno (niti straga niti sprijeda, kaže) ali neće stvarati nikakve probleme. Normiće i dalje prešućujem. Pitala me koliko imam kontrakcija, rekla sam da, iskreno, više ni ne obraćam pažnju na njih, ali poprilično. Kontrola za 3 tjedna, nećemo više na 4. Mirovanje naravno i dalje, što više da pokušamo spriječiti moje standardno naglo skraćivanje cervixa. Do 2.1. sam mirna. HO HO HO I glupača zaboravila pitati za pojas za nisko nošenje

  33. #28133
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Bravo za pregled!Sad mozes koji dan odahnut.

  34. #28134

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    905

    Početno

    Bravo muma, bas mi je drago!!! Sad se malo opusti!

  35. #28135
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Muma, suuuuper, uzivajte!!!

    Hadasa, di si nam, kako tvoje partijanerice, sto je sa secerom?

  36. #28136
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    Muma super vam to ide.
    Meni se spustio trbuh i mali se umirio danas. Po prvi puta ne uhvatila baš onako panika. Srećom bw je tu, najela sam se slatkog i napila hladne vode pa se probudio. Nisam navikla da je tako miran

    Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk

  37. #28137
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Ufff, pak, vjerujem da si se prepala, pogotovo kad ti je malac bas aktivna beba.
    Napokon ti se uslise molitve da malo uspori, a tebe panika copi

  38. #28138
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    Da[emoji23]. Sada se proteže i ja pušem a mm zeza da mi vrača jer sam ga budila.
    Uglavnom u ponedjeljak je kontrola, nadam se da ćemo se malo opustiti nakon toga. Barem do poslije fešti da smo na miru

    Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk

  39. #28139
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    I mi smo u pon na uzv

  40. #28140

    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Postovi
    192

    Početno

    Evo da se i ja javim. Sutra ce biti 34 tj. Danas bila na uvz. Vise nije placenta previa marginalis nego totalis zbog cega sam bas potonula. Nadala se da ce se mozda rastom posteljica podici a ona se spustila. Bebe su 1700 i 1900. Zivimo dan po dan, nadajuci se da ce sto duze biti u mom trbuhu, odnosno da necu prokrvariti pa zbog toga na hitni carski. Sad se nadam bar jos 1 tj.

  41. #28141
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    Marijaxy uf ~~~~ da što duže ostanete u komadu

    Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk

  42. #28142
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Pak i meni se danas bebica umirila, isto me panika lovi. Kad promjenim polozaj se malo promeskolji i to je sve. Nadam se da je to od niskog tlaka danas, nadam se da ce sutra biti bolje
    Muma super za pregled!
    Marijaxy - nadam se da cete sto duze. Zasto se bojite da ne prokrvaris? Da li bi otvaranje izazvalo krvarenje jer je posteljica na uscu ili?

  43. #28143
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    Eci moj se tek sada nešto mrducka ali cijeli dan je baš miran. Tu i tamo lagano se javi. Do danas je baš divljao tako da se promjena baš osjeti. Nadam se da će sutra po starom. Nekako mi draže da ne mijenjamo navike sada

    Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk

  44. #28144

    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Postovi
    192

    Početno

    Vec sam prokrvarila jednom prije 4 tj. Oskudno, trajalo tj dana pa nestalo. Takva je dijagnoza da i lazni trudovi djeluju na usce i dodje do krvarenja. Ako je oskudno, pokusavaju to zaustaviti a ako se ne moze, ako je obilno, ide se na hitni carsko da zena ne iskrvari. Koma dijagnoza.

  45. #28145

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj Marijaxy prvotno napisa Vidi poruku
    Vec sam prokrvarila jednom prije 4 tj. Oskudno, trajalo tj dana pa nestalo. Takva je dijagnoza da i lazni trudovi djeluju na usce i dodje do krvarenja. Ako je oskudno, pokusavaju to zaustaviti a ako se ne moze, ako je obilno, ide se na hitni carsko da zena ne iskrvari. Koma dijagnoza.
    U takvoj situaciji 34 tt su lijepi tjedni. Ako sad bude carski, bebice nisu ugrozene, samo malo mrsave. Sretno!

  46. #28146
    Muma avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    4,061

    Početno

    Marijaxy super se vi držite već duže vrijeme, ja vjerujem da ćete izgurati još malo. A i 34tt je već super s blizancima. Samo hrabro i polako!

  47. #28147
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Marijaxy, slazem se s curama.
    Ipak vibramo da sto duze budete 3u1

  48. #28148

    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Postovi
    192

    Početno

    Hvala cure. Stalno odbrojavam, gledam kalendar. Svaki dan je bitan. Voljela bih da izdrzimo do 35 tj. I da dodju do 2000 g.

  49. #28149
    Hadasa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2017
    Postovi
    324

    Početno

    Marijaxy - drži se
    Optimist mi dobro , izašli iz bolnice,šećer je dobar,sad smo na dijeti do 1800 kalorija,mada teka i nemam,ali opet radimo probir 3.01..
    Curke su poprilično neke noćne ptice,sve jače udaraju i sve više to nije bezbolnije,a mjehur im je nogometna lopta...krevet bi mogla preselitu u wc-e pomalo

  50. #28150
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Hadasa

    Ajde, bas mi je drago da ste doma i da je secer u redu!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •