Stranica 73 od 581 PrviPrvi ... 2363717273747583123173573 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 3,601 do 3,650 od 29027

Tema: Strahovi, strepnje, "panika", zabrinutost,... u trudnoći

  1. #3601
    ljubilica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,779

    Početno

    Kad se radi anomaly scan? Koji tjedni se preporucavaju?

  2. #3602
    Zeljka33 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,244

    Početno

    Mini anomaly scan se radi u sklopu kombiniranog testa u 12-13+6 tt

  3. #3603

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    SLAVONSKI BROD
    Postovi
    674

    Početno

    Jeli tko radio kombinirani na vuk vrhovec ?

  4. #3604
    ljubilica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,779

    Početno

    Ako me sjecanje sluzi, mislim da je Muma radila kombinirani na VV

  5. #3605
    Vaki avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    772

    Početno

    Ljubilice - hvala!

    Meni je doktorica predložila kombinirani na VV u 7. mjesecu, rekla je da dođe oko 300 kn...

  6. #3606
    ljubilica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,779

    Početno

    Da, placa se vadjenje krvi. Cijene se krecu izmedju 300 - 350kn
    Sretno i bez brige

  7. #3607
    Krtica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    501

    Početno

    Pozdrav trudnice! Nadam se da koliko toliko dobro podnosute ove vrućine. Kod nas u Osijeku kad zahladi krenu komarci pa sam se zabarikadirala u stan. Za viken sam bila u svatovima i ostala jakoooo dugo u nadi da ću kad dođem doma spavati, napokon spavati, al ništa. Zadrijemala na 2-3 sata i u međuvremenu još se dizala zbog utrića. Nažalost i noćas 3 sata spavanja. Teško zaspem i probudi me potreba za wc-om i tu je kraj. Budem gladna i nervozna. Imate li kakvih prijedloga kako se boriti s ovom nesanicom?

  8. #3608
    Loly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    830

    Početno

    Krtice normalna ti je nesanica u prvom tromjesečju, nekim trudnicama i kroz cijelu trudnoću. Nema baš nekih savjeta, sve su to čari blaženog stanja
    Ja sam danas 15+6 i čini mi se da sam jučer lagano osjetila svoju bebicu
    Ne znam jel prerano (u prvoj trudnoći sam osjetila sa 18 tjedana), ali sigurna sam da nisu crijeva, osjetim skroz na lijevoj strani!

  9. #3609
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Citiraj Krtica prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav trudnice! Nadam se da koliko toliko dobro podnosute ove vrućine. Kod nas u Osijeku kad zahladi krenu komarci pa sam se zabarikadirala u stan. Za viken sam bila u svatovima i ostala jakoooo dugo u nadi da ću kad dođem doma spavati, napokon spavati, al ništa. Zadrijemala na 2-3 sata i u međuvremenu još se dizala zbog utrića. Nažalost i noćas 3 sata spavanja. Teško zaspem i probudi me potreba za wc-om i tu je kraj. Budem gladna i nervozna. Imate li kakvih prijedloga kako se boriti s ovom nesanicom?
    Krtice kada vec uzimas utrice, popi ih navecer...spavala bush ko top

  10. #3610
    saraya avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    273

    Početno

    Citiraj Krtica prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav trudnice! Nadam se da koliko toliko dobro podnosute ove vrućine. Kod nas u Osijeku kad zahladi krenu komarci pa sam se zabarikadirala u stan. Za viken sam bila u svatovima i ostala jakoooo dugo u nadi da ću kad dođem doma spavati, napokon spavati, al ništa. Zadrijemala na 2-3 sata i u međuvremenu još se dizala zbog utrića. Nažalost i noćas 3 sata spavanja. Teško zaspem i probudi me potreba za wc-om i tu je kraj. Budem gladna i nervozna. Imate li kakvih prijedloga kako se boriti s ovom nesanicom?
    Pozdrav sugrađanko...ne znam šta bih ti rekla možda mjesečeve mijene iznad Osijeka ahahaha imala sam iste probleme kao i ti..ali to sam pripisivala mojoj ludoj glavi i strahovima hoće li sve biti dobro...pa sam znala noćima ležati krepana od umora, ali mozak je radio 100 na sat i nema sna...pa zaspim na par sati isto 2-3h i to je to...ali kako su tjedni odmicali tako sam spavala duže i sve čvršće sada ne spavam ispod 10h i još nekada zaspim i popodne...nadoknađujem cijelo prvo tromjesečje...jesi bila na uzv?

  11. #3611
    ljubilica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,779

    Početno

    Ja i dalje jako lose spavam. Piskim svaka dva sata. Pa utrici i tako u krug. Al ako ce mi to biti najgore, potpisujem odmah. Mene pomalo bole noge kad dugo hodam. Trnu mi stopala od pete do prstiju. Nemam viska kg, u ovih 16tt sam u plusu 3-4 kg. Ili je to previse ipak? Ali sretna sam jer napokon imam redovno stolicu (zadnja 3-4 dana) pa molim Boga da potraje

  12. #3612
    Loly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    830

    Početno

    ljubilice terminušo moja Ja za sada spavam super, ali imam drugi problem, spava mi se po cile dane. Ali to je zato što pijem 3 x utriće, kaže moj gin da bolje da pijem, nego da stavljam, da bolje što manje prčkati doli, ali sam od njih ošamućena skroz
    Do kad ćeš uzimati utriće?

  13. #3613
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    Tina kako si
    Kad ideš doma?

  14. #3614
    ARIANM avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    456

    Početno

    Loly i ja sam tu negdje ko i ti 15+1 danas. I isto mi se spava skroz. Spavam po danu,po noci Ja pijem duphastone isto 3 na dan i dr rekao do sljedece kontrole koja mi je na 17+5.Strah me veseliti se,ali evo ima 4 dana da me ne boli glava. Ovo je prvi put nakon dugooo vremema.

  15. #3615
    aprilili avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    158

    Početno

    Zeljka bas mi je drago da je sve uredu. Sad mi je nekako lakse da si i ti odabrala samo taj test.Ja cu ga raditi sa 12+6 i jedva cekam da ga skinem s vrata.

    Citiraj Zeljka33 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam jučer sa 13+2 TT radila kombinirani privatno i danas su nalazi svi OK i ispod graničnog. Dr je rekla da ne moram raditi amnio za razliku od drugih dr koji to preferiraju. Ja sam odlučila da neću dalje, jer isto sam MPO trudnica i 40 g. Inače me dr u Petrovoj htio slati na triple koji je manje pouzdan, ali sam SAD saznala da kombinirani nije pokriven s hzzo sto je bezveze jer je trošak isti kao i za triple.

  16. #3616
    Zeljka33 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,244

    Početno

    Hvala aprilili. Javi kako je prosao test ! Ja vjerujem da ce i tebi biti sve ok. Ja sam sada puno mirnija, prije me mucilo sto da odlucim.

  17. #3617
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    Žene moje, jela sam trešnje , najela se dobro i onda sam skužila da su crvave, u svakoj crv , hoće mi biti sta ?

  18. #3618
    ljubilica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,779

    Početno

    Loly nadam se do sutra, valjda necu morati do kraja vec mi je pun kufer. Pa zar nije kao da bolje djeluju ako se koriste vaginalno??? Ja se nisam usudila piti jer sam sama po cijele dane pa da jos negdje ne ljosnem. Al ak mi produzi, neke cu piti. A kako je sa iscjetkom s obzirom da onda nemas ovaj "predivni"?
    Crvenkapice spremala sam se jesti tresnje i sad sam u nedoumici
    Posljednje uređivanje od ljubilica : 09.06.2014. at 21:41

  19. #3619
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    ne znam ima li posebnih rizika za trudnoću, ali mene su uvijek učili da su crvljive trešnje najbolje
    pogotovo ako ne vidiš crve

  20. #3620
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Cure, kak stojite sa "nagonom"?Ima kaj ili?

  21. #3621
    ljubilica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,779

    Početno

    Kaj je to?????

  22. #3622
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Citiraj ljubilica prvotno napisa Vidi poruku
    Kaj je to?????
    ja sam nekih skoro dva tjedna ko frizider...nisam se tome nadala, pogotovo jer nismo dobili zabranu,jednostavno ga nema a meni zao ko psu

  23. #3623
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Zaboravila sam dodati da ga nema cak ni u najludim snovima, scenario da ti pamet stane a ja nish

  24. #3624
    ljubilica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,779

    Početno

    Doslo mi je par puta, ali strah je jaci. A sta cemo!!! Ako bude srece, mozda za iduce Valentinovo.....
    Jel ima koja mpo-ovka da ima odnose? Meni je rekla da mozemo s kondomom i bez divljanja, al nemam hrabrosti

  25. #3625
    ARIANM avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    456

    Početno

    Evo ja nakon 12tt imam normalno odnose,a i odlazim na vježbe za trudnice bez obzira što je mpo trudnoca. Dr. je dao zeleno svjetlo za sve a i ja se osjecam puno bolje

  26. #3626
    strategija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    489

    Početno

    Da vam se i ja malo javim. Lagano ulazim u 33tt pa malo lakše dišem. Sve je mirno a i ja mirujem već poduže. Ako do kraja sve bude ok carski oko 38tt.

  27. #3627
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Citiraj ljubilica prvotno napisa Vidi poruku
    Doslo mi je par puta, ali strah je jaci. A sta cemo!!! Ako bude srece, mozda za iduce Valentinovo.....
    Jel ima koja mpo-ovka da ima odnose? Meni je rekla da mozemo s kondomom i bez divljanja, al nemam hrabrosti
    Ja ne znam kaj to znaci bez divljanja

    Ja sam svoju pitala skroz na pocetku, jel se trebam bojati khm zbog velicine itd...ona je rekla da i ima 25 nemre doci do grlica...toliko ode gore u trudnoci.

    Mene muci to kaj glava bi a tijelo ne reagira...ispizdit cu dok se to ne promjeni.

  28. #3628
    Loly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    830

    Početno

    Arianm ja ću utriće koristiti do sljedeće kontole (tek 7.7.), a kaže ginić da ću možda tad preći na duphastone ili ostati na utrićima, da će još viditi, a sad kad kažeš da su nuspojave od duhastone iste ajme ajme, ja se ponadala da nema nikakvih.
    Ljubilice znam da je učinak bolji kod vaginalnog stavljanja, ali dr kaže da nebi još navukla neke gljivice gurajući tri puta dnevno, bolje neka pijem, a meni koma od njih.
    Što se tiče odnosa, i mi dobili zeleno svjetlo, čak sam i volje imala, jučer kupila kondome i volja prošla Možda dođe opet
    Strategija sretno do kraja!

  29. #3629

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    440

    Početno

    A zasto ste jos na duphastonima i utricima,zar oni ne djeluju negdi do 12 tjedana , meni danas 13+4 tt i od sutra vise ne koristim utrice. ..

  30. #3630
    TinaB avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zabok
    Postovi
    1,290

    Početno

    Citiraj crvenkapica77 prvotno napisa Vidi poruku
    Tina kako si
    Kad ideš doma?
    Mozda u četvrtak. Dobro sam, samo me ova sparina ubija. Kako si ti? Mislim da ti od crvica ništa ne može biti.

  31. #3631
    Loly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    830

    Početno

    Citiraj funky prvotno napisa Vidi poruku
    A zasto ste jos na duphastonima i utricima,zar oni ne djeluju negdi do 12 tjedana , meni danas 13+4 tt i od sutra vise ne koristim utrice. ..
    Ja sam do 13 tjedna koristila crinone gel, tri dana nakon što sam prestala pojavila mi se u dva navrata sukrvica u iscjetku, pa me ginekolog stavio na utriće!
    TinaB izdrži još malo, glavno da je sve ok prošlo!

  32. #3632
    ljubilica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,779

    Početno

    Bili smo na UZV, teski 172g posteljica straga, uredna dinamika ploda, cervix je 1cl. tvrd, zatvoren, uterus za amenoreju, mekan.... Srceko lupa li ga lupa. Tata nam se rastopio kao sladoled, tak je sladak bio
    Vise nema Utrica, od danas 2x1 Duphaston i od sljedeceg pregleda mislim da se i to ukida. Opet sam pitala za odnose, moze sa kondomima. Ja ko papiga pitam a nista ne radim
    Loly jel ti rekao dr od cega je ta sukrvica bila?

  33. #3633
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    Odnosi ni u snovima :/
    A tih i u snovima zna biti i njih me je strah jer dobijem kontrakcije
    Možda sam luda totalno ali cini mi se zadnji put kad sam krvarila da sam sanjala svasta i orgazam
    To me probudilo i onda sam prokrvarila ( vjerovatno mi se maternica grcila) a kontrakcije su opasne za mene zbog posteljice ...
    Kad krenem tako nesto sanjat, a u trudnoci je to cesto, bude me strah
    Ah jadna li sam ....

  34. #3634
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Citiraj ljubilica prvotno napisa Vidi poruku
    Bili smo na UZV, teski 172g posteljica straga, uredna dinamika ploda, cervix je 1cl. tvrd, zatvoren, uterus za amenoreju, mekan.... Srceko lupa li ga lupa. Tata nam se rastopio kao sladoled, tak je sladak bio
    Vise nema Utrica, od danas 2x1 Duphaston i od sljedeceg pregleda mislim da se i to ukida. Opet sam pitala za odnose, moze sa kondomima. Ja ko papiga pitam a nista ne radim
    Loly jel ti rekao dr od cega je ta sukrvica bila?
    Bravoooooo

  35. #3635
    Loly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    830

    Početno

    Ljubilice super da je sve kako treba, nek tako bude do kraja
    A što se tiče moje sukrvice, dr ne zna od čega, jer je na uzv sve 5, ali kaže za svaki slučaj ajmo na utriće!
    E ja danas otvorila sezonu kupanja u moru

  36. #3636
    Tiia avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Postovi
    210

    Početno

    jel ima netko da nije radio bris za streptokok, naime ginićka rekla da nema potrebe.

  37. #3637
    ljubilica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,779

    Početno

    Citiraj Loly prvotno napisa Vidi poruku
    Ljubilice super da je sve kako treba, nek tako bude do kraja
    A što se tiče moje sukrvice, dr ne zna od čega, jer je na uzv sve 5, ali kaže za svaki slučaj ajmo na utriće!
    E ja danas otvorila sezonu kupanja u moru
    koje temp je more? Meni ginicka rekla da mi je prehladno za kupanje a idemo u tvoje krajeve za tjedan dana

  38. #3638
    Loly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    830

    Početno

    Ja sam pitala svog ginica jel mogu, rekao je naravno da mogu, more je oko 21-22 stupnja. Samo čim izađem, odma minjam u suhi kostim.

  39. #3639
    ljubilica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,779

    Početno

    Ona je meni rekla da je more 23stupnja i da je hladno

  40. #3640
    Loly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    830

    Početno

    Još će se i ugrijati dok vi dođete. Ti bar malo toćaj nogice, ako ti bude ledeno, nemoj se kupati, nego malo u hladovinu, odgovarat će ti morski zrak!

  41. #3641
    Amari avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    158

    Početno

    Citiraj Tiia prvotno napisa Vidi poruku
    jel ima netko da nije radio bris za streptokok, naime ginićka rekla da nema potrebe.
    Bas svasta...! Za koje rodiliste si se odlucila? Tamo na pregledu ako kazes da nisi radila bris oni ce ga napravit! Bar bi trebali!

  42. #3642

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Primorje <3
    Postovi
    1,258

    Početno

    Koja vrućina danas...a tek sam 29tj....treba izdržat ljeto ...
    jučer sam slučajno kod prijetelja izmjerila tlak,bio je ok 110/70,ali otkucaji su mi bili 99,drugi put 96... čini mi se da je puls malo previsok...inače mi je oko 72(prije trudnoće)...eto brine me to...
    kada sam mjerila bila sam opuštena,sjedila duže vrijeme ,predvečer je bilo,ugodno prohladno...

  43. #3643
    Tiia avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Postovi
    210

    Početno

    Za rijeku, pa bas u bolnici se vodim i tako mi rekla.

  44. #3644
    Amari avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    158

    Početno

    Citiraj Tiia prvotno napisa Vidi poruku
    Za rijeku, pa bas u bolnici se vodim i tako mi rekla.
    pa meni je to cudno...u zg se bas pazi na to!
    Mozes I privatno to obavit...ja bi na tvom mjestu!

  45. #3645
    ljubilica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,779

    Početno

    Koje je olaksanje kad se prestanu koristiti Utrici. Ajme, ajme, divota
    Posljednje uređivanje od ljubilica : 11.06.2014. at 15:02

  46. #3646
    dino84 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    593

    Početno

    Ja se još nisam kupala, iako kažu da je kod nas more 25. Preko vikenda sam samo ušla u vodu do koljena i bilo je predobro. Tako da jedva čekam pregled idući tjedan i nadam se da će mi ginekologica dati zeleno svjetlo za kupanje jer ove vrućine su mi nepodnošljive, a more mi je pod nosom.

  47. #3647
    ARIANM avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    456

    Početno

    Meni rekao doktor da kupanje može,ali obavezno je presvlacenje kupaceg cim izađem iz mora. Tako da jedva cekam. Idemo za dva tjedna i ostajemo dva mjeseca

  48. #3648

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    440

    Početno

    I ja od danas bez utrica i dobila dozvolu za kupanac i sta je jos vaznije, za keks

  49. #3649
    Zeljka33 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,244

    Početno

    Ja idem u subotu na more jedva cekam kupanjac

  50. #3650
    Zeljka33 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,244

    Početno

    Nisam znala da treba dopustenje doktora za kupanje? Sijecam se da mi je u prosloj trudnoci rekao da mogu sve samo da ne skacem, sto mi je malo zao jer ja obozavam skok na glavu . Ovaj put nisam ni pitala jer kao trudnoca sve ok pa mislim da onda moze i plivanje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •