Stranica 535 od 581 PrviPrvi ... 35435485525533534535536537545 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 26,701 do 26,750 od 29027

Tema: Strahovi, strepnje, "panika", zabrinutost,... u trudnoći

  1. #26701

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    482

    Početno

    Ovan, cestitke za curu i decka!
    Razumijem odgadjanje baby shoppinga, ja sam cekala i cekala, a onda me uhvatila obrnuta panika, da ce me iznenadno strpati u bolnicu na cuvanje i da ce sve stvari birati drugi, a ne ja. To me itekako pokrenulo

    Hadasa, bas mi je drago za curicu
    Ja sam si od pocetka prizeljkivala decka, kad sam saznala da su blizanci opet sam se nadala da ce bar 1 biti decko. A kad je dosao the pregled i doktorica mi rekla da vidi jednu curicu rastopila sam se. Nikad necu zaboraviti taj osjecaj...

  2. #26702
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Ovan,
    Vjerujem da ce mi biti lakse kad cu moci osjetiti bebuuu. Ali kad ce to bitii???!!! Cini se jao cijela vjecnost !!!
    Hvalaaa ti !

    MonaLi,
    Samo sam ti htjela javiti...bila sam kod endokrinologa dns, nije bilo moje dokt...nego neka druga.
    I rekla je da ja nastavim piti Bromergon i, dalje, da je potpuno siguran u T za bebu, pa da se vidimo za cca dva mjesecaa!! Malo mi se to cini previsee!!!
    I.onda sam pitala za laktaciju, rekla je da sprijecava, ali da se prestane uzimati par dana prije poroda.onda, cca u terminu,.oko 37 /38tjedna !
    Sad uopce ne znam sto da napravim...nece me prije naruciti jer pise na nalazu za dva tri mjeseca da ponovno dodjem....a tad cu vec biti 18 tt recimo...a voljela bi svakako kod svoje endokrinologice ici....a nje nema uvijek...

  3. #26703
    aishwarya avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,028

    Početno

    Koliko blizanaca! Recite kad želite da upišem spol na listu, ja se pogubim

  4. #26704
    aishwarya avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,028

    Početno

    Ja spavam ko klada, sve me sram reć. Jednu sam noć šetala zadnjih tjedana. Možda me ni trudovi neće probudit
    Probaj neki čaj, ima becutan laku noć za bebe, mislim da je sve unutra dopušteno i za trudnice, možda te malo opusti. I probaj izbjegavati TV, računalo i mobitel prije spavanja

  5. #26705
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    I ja bi bas neki caj pila,koji smijem? Bas kuci imam od jagode i crnog ribizla?

  6. #26706
    aishwarya avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,028

    Početno

    Voćni su svi ok, rooibos isto, s biljnim treba biti oprezan. Kadulja nikako. Matičnjak je ok, to ja često pijem za opuštanje.

  7. #26707
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Ja više nisam znala što bih od čajeva pa sam osim koprive kupila i **** za trudnice. Jest da je skup, al znam da smijem. Ove druge informacije me već totalno zbunjuju

  8. #26708
    MonaLi avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,163

    Početno

    Mono - hvala na info, vidis kak svatko kaze nesto drugo, moj je poludio kad je cuo da jos to pijem. I rekao odmah prestati, a tvoj kaze da je to ok. Ne znam. Ja osjecam da od kad sam prestala sa Bromergonom rastu sise jos vise, to mi je i doktor rekao da ce se dogoditi. Jer kao bromergon to sve koci.

    A danas ujutro sam imala jake bolove skroz nisko u trbuhu, bas kao menstrualni, rezalo me dobro. Sva sreca danas mi je i kontrola bila i sve je ok. Opce ne znam sto se to dogodilo i jos uvijek malo osjecam tu bol ali lagano i na momente dok lezim.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  9. #26709

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Ufff mona, jel rekao dr odakle bi moglo biti bolovi? Drago mi je da je sve ok.

  10. #26710
    MonaLi avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,163

    Početno

    Bila sam danas kod svoje soc gin. Ona je rekla da koliko vidi je sve super. Da je mozda to neki ligament ili misic ili nesto tako. Tak da i dalje ne znam kaj je to. Ali mali ima dole noge sada i lupa a dole mi je i rana, pa mozda je sve to povezano. Ali bol je bila ko menstrualna...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  11. #26711
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    MonaLi,
    Da li ti je to rekao R.ili endokrinolog?? Kad je skuzio da jos pijes Bromergon??
    Ne znam sto da sad napravim iskreno.....
    Vjerujem da je sve ok s bebom tvojom...

  12. #26712
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Curke, a zasto pijete Bromergon?

  13. #26713
    MonaLi avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,163

    Početno

    Mono - ma ne steti to bebi, mene brine da ce ti biti problem sa laktacijom. Meni je R rekao da prestanem piti, jer kaze da vise nema potrebe za tim. Mislim da sam bila 20.tt, nisam ziher. Ali rekao mi je da se pije do 12tt.

    Optimist - ja sam imala povisen Prolaktin pa mi je uveden Bromergon kao terapija. Pila sam ga sigurno godinu dana, sve do nedavno.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  14. #26714
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Mislila sam da se s njim prestaje kad zena ostane trudna, da prolaktin ometa samo zacece. Nisam znala da se mora nastaviti i u trudnoci. Ja sam stalno imala povisen prolaktin, ali nikad za Bromergon.
    Tnx!
    Drago mi je da ti je sve OK

  15. #26715
    MonaLi avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,163

    Početno

    Pa tako nekako i je. Ali kao sigurnije ga je ukinuti nakon 12.tjedna, tak sam cula.
    Ufff danas sam se istresirala maksimalno



    Sent from my iPhone using Tapatalk

  16. #26716
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Dobro je da si bas danas imala pregled i da ti je bol popustila.

  17. #26717
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Optimist,

    I meni je previsok prl, pijem Bromergon vise od godinu i pol...
    Meni je endokrinologica moja rekla da se on vec moze ukinuti i u 7, 8 tj..ali za svaki slucaj kod mene, s obzirom na 3 spontana, ipak nece, nego ce ga ostaviti do 14 tt, jer su neka istrazivanja provedena gdje kod naglog porasta prl i kod naglog prestajanja uzimanja moze doci do spontnog...a iza 12, 14 tt je kao sigurnije...a ova dns mi je rekla da ga pijem cijelu T kao, ali kao jos cemo se dogg za dva tri mjeseca...
    Pit cu ga sad onda, a onda cu bas zahtjevati da me naruci kod moje endo...
    Ne bi si htjela laktaciju zakomplicirati...ne znam...
    Ipak vise vjerujem svojoj endo, a i ako je R.rekao isto...

  18. #26718
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Tnx na pojasnjenju!
    Da, svakako se posavjetuj i sa svojom endo.

  19. #26719
    Vlattka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    435

    Početno

    Pozdrav, cure! Ja sam trenutno 12+6 trudna i zanima me sljedece: je li netko od vas pio caj Mokos (list maline i jos ponesto, pise da moze od 13. tjedna)? Bila sam na pregledu prekjucer i bas sam planirala pitati doktoricu, kad je ona pocela vrtjeti ultrazvuk bez rijeci i izgledati kao da se dogadja neka katastrofa. Katastrofe na kraju nije bilo, nego se beba nije okretala dobro da izmjeri nuhalni. Ja sam ipak premrla i zaboravila na pitanje, sretna da je sve ok.
    Dakle, pije netko caj Mokos?

    Poslano sa mog GT-I9060I koristeći Tapatalk

  20. #26720
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Vlatka,
    Ja sam cula da list maline piju cure koje premase termin kako bi " porod i trudovi " krenuli prije.
    Osobno ne bi pila nikakav takav caj, osim kamilicu ili neke koji se bas smiju uzimati.

  21. #26721
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Za kamilicu sam ja cula da ne smijem

    Malina se ne preporucuje prije 30tt jer kao moze potaknut porod

  22. #26722
    Vlattka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    435

    Početno

    Hvala na informacijama! Necu ni ja bez da pitam doktoricu, al kad ja na nesto zabrijem moram barem razmisljati i njuskati o tome, ako vec ne djelovati. Citala sam da se nikako ne preporuca prije 13. tjedna, a i tada u minimalnoj dozi, a pri kraju i 2-3 puta vise.

    Poslano sa mog GT-I9060I koristeći Tapatalk

  23. #26723
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Ni kamilica se ne smije?? Ma daj??/nisam znala.
    Koji se smiju??

  24. #26724
    Vlattka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    435

    Početno

    Mislim da je kopriva ok.

    Poslano sa mog GT-I9060I koristeći Tapatalk

  25. #26725
    aishwarya avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,028

    Početno

    Čajevi od plodova su ok, za lišće treba vidjeti, kako koji. U svakom slučaju ne treba pretjerivati.

  26. #26726
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Rooibos se sigurno smije. A i dosta drugih, pogotovo vocnih.

  27. #26727
    snelly85 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    622

    Početno

    Curke,jedno paranoicno pitanje,kako izgleda kad curka plodna voda?
    Koliko je to kolicinski?
    Primjetila sam sad navecer na gacicama vlaznu fleku.
    Ne znam jel moguce da je iscjedak?
    Bez mirisa je i prozirno....

  28. #26728
    aishwarya avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,028

    Početno

    Pojačani iscjedak je sasvim normalan, meni se par puta dogodilo da iscuri i prijeđe na hlače čak. Bez mirisa, ljepljiv i pobijeli kad se osuši (sorry na opisu). Ako si i dalje zabrinuta, savjet tu s foruma: stavi tamnu krpu i hodaj naokolo pola sata. ako je krpa nakon toga suha, najvjerojatnije nije plodna voda
    Više me puta uhvatila panika jer je iscjedak bio baš obilan, ali sve je bilo ok, nije bila infekcija ni plodna voda

  29. #26729
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Tnx cure !
    Ma ni ne pijem cajeve bas...ali ako se prehladim.ili sl.da znam !

    Snelly,
    Koji si sad tjedan?? Uvijek mozes.otici na pregled ako sumnjas...

  30. #26730
    snelly85 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    622

    Početno

    Danas 30.tt,za sad se vise nista nije pojavilo....
    Vidjet cu sutra kako ce bit,pa ako se ponovi odo ja na pregled.
    Jel moguce uopce da plodna voda curi,a ja sam skroz zatvorena?
    Cerviks 44mm.
    To odma idem na hitnu ili kod svoje dr?
    Posljednje uređivanje od snelly85 : 15.09.2017. at 02:01

  31. #26731
    aishwarya avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,028

    Početno

    Koliko ja znam, plodna voda bi nezaustavljivo curila, bez obzira na količinu. Tako da je odlično što više nema iscjetka. Mislim da je hitna bolji izbor ako još uvijek sumnjaš, ne znam što može tvoja ginekologica napraviti. Koliko sam čitala, nije to lako utvrditi, ako se radi o visokom prsnuću vodenjaka i minimalnom curenju plodne vode.
    Ali kod tebe je sigurno iscjedak Kad se samo sjetim koliko je mene nasekirao. Nisu mi na pregledu nikad ništa radili osim mjerenja plodne vode koje je uvijek bilo u normalnim količinama. I odokativno mjerenje količine sluzi u rodnici

  32. #26732
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Evo mene sa zacepljenim nosom, grloboljom i malo kasljanja a malac zdrav, tko zna od kud sam to pobrala

  33. #26733

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Snelly mene je to cesto znalo zabrinjavati.. ali citala sam da ako je u pitanju plodna voda da bi trebalo malo curnuti svaki put kad se napnes..ako se to ne dogada, vjerojatno je samo iscjedak..meni zna biti toliko jak da mi mlazic krene nakon tusiranja npr dok se jos nisam obukla. A prekinula sam i utrice prije tjedan dana.

  34. #26734
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Evo mene s pregleda, posteljica se malo podigla al i dalje je nisko,bebac veci za 2 tjedna, ostalo sve super!
    Pokrio je okice rukicama bas mi je to bilo slatko .

  35. #26735
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Zeljkice super za slatkisa jel to dr rekao sto za mirovanje il secer? Bas ti veliki bebac, napredan malac

  36. #26736
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Navodno ima u dm-u za kupiti neke uloske koji imaju indikator za plodnu vodu. A i ginekolozi.imaju trakicu indikator. U svakoj trudnoci sam jednom isla na hitnu jer sam mislila da mi curi.
    Zeljkica super za pregled i bebicu.
    Ja se sad spremam na pregled nakon duuuga 4 tj. Jedva sam docekala a sad me strah otici da mi nebi nesto lose rekla . Ludaca

  37. #26737
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Nije nista ,zeza me da jedem samo blitvu jer da ce i ovaj bit od 7 kg (prvi se rodio velik)
    Eci sretno na pregledu!

  38. #26738
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Bilo je super, sve je ok, zatvorena, beba 350 g, sva mjerenja za 20tt, mase i rita se. Sad cu biti bez brige 3 dana pa onda opet... E da i moram na OGGT, urinokulturu, kontrolne briseve itd, nece mi biti dosadno...

  39. #26739
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Eci,
    Super !!!!

    Cure,
    Kad ste vi radile briseve u T?? U kojem tjednu je to pozeljno napraviti??
    Znaci ja sam briseve radila netom prije postupka, mislim u 6 mjesecu, ali se panicno izmedju ostalog bojim i nekih bakterija....vec sam pitala svoju dokt.pa je rekla da sumnja da je kod mene neka bakterija koja bi mogla spontani izazvati, ali to ne moze ona znati...da li je tako??
    Brisevi su mi bili uredni, ali posto stavljam utrogestan ipak bi htjela provjeriti...za svaki slucaj...
    Da li da odmah radim iza 12 tt??

  40. #26740
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Eci, super!

    mono, ne znam, meni jos nije spominjao briseve, a sljedeci uzv imam s punih 19 tt. Znaci, do 20 tt nista, mozda mi sad kaze da ih napravimo, iako ne znam kakva je procedura s brisevima.
    Mozda po urednom iscjetku i asimptomima znaju da je OK?
    Posljednje uređivanje od Optimist : 15.09.2017. at 20:46

  41. #26741
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    S tim da sam ja ipak prst kojim sam gurala utrice dodatno nakon pranja ocistila alkoholom ili Octeniseptom.

  42. #26742
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Eci super za pregled, sad uzivaj koji dan pa onda opet brige !

  43. #26743

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Evo cure ja imam pitanje..cijelo popodne me svako malo zaboli u donjem dijelu leda i prosiri se naprijed na trbuh..trbuh se ne stvrdne! Ujutro sam bila na pregledu i zatvorena sam. Mislite li da bi ovo mogao biti pocetak necega ili je to samo nesto bezveze.. nisam u panici, 37.sam tjedan i cak bih htjela da krene. Necu naravno na hitnu dok se ne pojaca, ali me samo zanima dal se mozda blizi moja srecica?

  44. #26744

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    482

    Početno

    Citiraj mono111 prvotno napisa Vidi poruku
    Cure,
    Kad ste vi radile briseve u T?? U kojem tjednu je to pozeljno napraviti??
    Pa mislim da za briseve ne postoji neki konkretan period, mozda grijesim?

    Ja sam ih radila koji tjedan prije nego sam isla na more, da znam na cemu sam.

    Mozda ne bi bilo lose pricekati da ti krvarenje prestane pa da onda obavis to

  45. #26745
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Koliko znam,pred porod je samo obvezan bris na bhsb (strep b). Ostalo se preporuca,al nije da kazu da treba i kad. Ovisi o ginekolozima

    Ja sam briseve radila pred postupak na jesen. I onda sad u lipnju s 11tt jer sam krvarila pa da vidimo dal je sve ok

  46. #26746
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Ja sam ih radila na pocetku t, iza prvog pregleda i sad na sredini opet jer sam imala neku bakteriju pa da prekontroliramo dal je otisla. A u prijasnjim t ih nisam radila uopce. Mislim da to ovisi o ginekologu.

  47. #26747
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Zaboravila sam napisati da sam briseve radila pred postupak.

  48. #26748
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Ja zadnje dane sizim jer mi se beba rijetko javlja, i to njezno. Taman bila krenula s lupanjima i sad smireno. Cak sam opet babywatcher koristila
    Nikad mira...

  49. #26749
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Citiraj lasica1234 prvotno napisa Vidi poruku
    Evo cure ja imam pitanje..cijelo popodne me svako malo zaboli u donjem dijelu leda i prosiri se naprijed na trbuh..trbuh se ne stvrdne! Ujutro sam bila na pregledu i zatvorena sam. Mislite li da bi ovo mogao biti pocetak necega ili je to samo nesto bezveze.. nisam u panici, 37.sam tjedan i cak bih htjela da krene. Necu naravno na hitnu dok se ne pojaca, ali me samo zanima dal se mozda blizi moja srecica?
    Mogla bi, da trud te obgrli, donji dio ledja pa trbuh, tako smo mi nekako prepoznavale trudove u bolnici. Ali to sto sad boli, moze znaciti i da ce trajati danima jos.

  50. #26750

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Hvala sybila.. nesto je drugacije nego inace. Ali znam da nije jos tu
    Ali mozda se spusta ili tako nesto, jer mi je do sada jako visoko bila..mozda to osjetim. Jedva cekam!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •