Stranica 555 od 581 PrviPrvi ... 55455505545553554555556557565 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 27,701 do 27,750 od 29027

Tema: Strahovi, strepnje, "panika", zabrinutost,... u trudnoći

  1. #27701
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    Marijaxy neka su oni tebe uzeli malo na provjeru. Ipak si tamo sigurnija iako znam da je grozno i da je doma ljepše. Leti to vrijeme,brzo će to proći

    Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk

  2. #27702

    Datum pristupanja
    Nov 2017
    Postovi
    4

    Početno

    nadam se da mi netko moze objasnit moj nalaz urina.
    znaci ono sto mene zabrinjava je sljedece
    izgled ZAPRASEN
    boja TAMNO ZUTA
    leukociti 10-13
    epiteli 1
    bakterija MALO

    inace zadnjih par tjedana osjecam povremenu bol i neugodno peckanje i svrbez intimnih dijelova.
    u 32.tj trudnoce sam.
    da napomenem da sam u prvoj trudnoci imala dijagnosticiran pijelonefritis u 26.tj

  3. #27703
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Možda te i puste, strpi se par dana da te obrade pa onda možda i budeš išla doma.

    I bit će sve dobro

  4. #27704

    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Postovi
    192

    Početno

    Ma bio mi dr na viziti pa bi me poslao u Os (iz Slavonije sam), jer kao bolje da odem dok je dobro nego ako krene krvarenje.

  5. #27705
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Marijaxy pusti, bolje da si tamo pod nadzorom, bar dok ne skuze od cega je krvarenje. To sa posteljicom moze biti zeznuto.
    Ja pijem Mg citrat iz dm , ali mi je puno finiji onaj sumeci u tabletama. Da li je taj oksid? Negdje sam citala da steti bubrezima ako se dugo pije bez prestanka pa ga sad popijem svaki drugi dan i ok mi je.

  6. #27706
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Marijaxy,
    Gdje je smjestena ta druga posteljica?? Na uscu ili koliko cm od usca?? Bolje da si u bolnici na promatranju !

    Snelly,
    Taj sumeci je oksid.
    Recimo meni citrat iz Dm ima puno bolji okus nego oksid - sumeci...

    Muma,
    Mislim da slobodno mozes piti jedan Normabel od 2 mg, ako su jace kontrakcije popijes jos koji...

  7. #27707
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Citiraj Marijaxy prvotno napisa Vidi poruku
    Evo ja se javljam iz bolnice. Ujutro na wc papiru vidjela tamnu krv, otisla kod svoje dr i ona me poslala na hospitaluzaciju u bolnicu. Cerviks dugacak i zatvoren, jedini problem predstavlja niska posteljica od jedne bebe. U srijedu ce biti 30 tj. Izgleda da cu u bolnici visiti do kraja, sto me bas zalosti. Dobila tokolizu od koje se tresem i deksametazon zbog brzeg razvoja pluca.
    Uh, marija, drzi se. Nemoj se ustrucavati uzeti one lijekove koje daju za smanjenje simptoma tokolize - treba izdurati tih par ludih dana dok se tijelo ne navikne, a oni jako pomazu. Stres na srce je dosta jak. Samo trazi!

  8. #27708

    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Postovi
    192

    Početno

    Mono, ne znam tocno. Rekli su da je to krvarenje jer je jedna posteljica smjestena nisko. E sad koliko, i jel na samo uscu, mozda su mi i rekli, ali sam sva poremecena pa nisam shvatila. Tijekom dana vise nisam krvarila. Nadam se da je to to. Pusa cure.

  9. #27709

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    6

    Početno

    Drage mame,

    Molimo za vasa iskustva!
    Mi smo 33+ nedjelja..i do sada nam je trudnoca prolazila bez vecih poteskoca - zapravo danas smo dozivjeli mali sok, kada nam je doktorica rekla da postoji mogucnost da je kod bebe nesto manji zeludac...do sada na svim UZ pretragama i 4D (radjen samo jedanput na fetalnom screeningu) sve je bilo odlicno, dr su hvalile napredak bebe, a vec zadnja dva mjeseca je svima jasno da se radi o nesto krupnijoj bebici, te smo danas dobili da radimo i OGTT test (slicno je bilo i sa prvom trudnocom, na kraju ipak sve bilo uredno).

    Preporuka doktorice je da uradimo opet 4D samo da se provjeri zeludac, iako kaze to nista ne mora znaciti, mozda jednostavno je danas bio nesto prazniji u trenutku pregleda, kao sto se zna desiti situacija sa mokracnom besikom (kada je puna zna biti puno veca i pokazivati lazni rezultat). Kaze da ti problemi za zeludcem obicno idu u kombinaciji sa dr. ''anomalijama'' tipa problema sa jetrom ili dijafragmom, sto kod nas nije slucaj, jer je sve OK sa drugim organima, crijevima i sl.

    Da li se nekome od vas slicno desilo, a da je na kraju sve ispalo OK, te beba po rodjenju zdrava i normalnih proporcija??
    Hvala vam unaprijed,
    zabrinuta mama

  10. #27710
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Draga Sunday,

    vjerujem da ce s vasom bebicom biti sve OK, zao mi je sto prolazite kroz stresno razdoblje i neizvjesnost.

    Ovdje je manja vjerojatnost da ce ti netko odgovoriti, jer ne prati puno roditelja ovaj topic, vecinom pisemo mi aktualne trudnice.

    Mozda bi bilo bolje da otvoris novu temu u pdf-u trudnoca (ako vec ne postoji slicna), prije ce netko vidjeti tvoj upit i odgovoriti ti.

    Sretno

  11. #27711
    Hadasa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2017
    Postovi
    324

    Početno

    Marijaxy- drži se, sad si i mene malo prestrašila jer su i moje malo niže.
    Nadam se da sve bude u redu,da te malo pripaze i pregledaju u da ćeš uskoro doma na mirovanje.Još malo imaš

  12. #27712
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Jel nam ima danas netko dogovoreni carski ili sam pomiješala datume?

  13. #27713
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    glow?

    Ako da, neka im je sa srecom

  14. #27714
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Citiraj glow prvotno napisa Vidi poruku
    Ciao cure, evo još jednog termina u utorak, 14.11. ❤
    Stiže moja bebi girl
    Idemo na carski s navršenih 38. i pol tjedana. Danas sve dogovoreno, uzbuđena, presretna i nesvjesna da stiže moja beba ❤❤❤
    Je, pronašla sam
    glow neka je sa srećom i javi se kad budeš mogla

  15. #27715

    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Postovi
    192

    Početno

    Evo poslali me ipak u Os. Danas isto malo smedjeg krvarenja. Cerviks zatvoren (1 člinak). Posteljica nije preko usca vec je do usca i zbog toga krvarim. Mislim da nista od mirovanja kod kuce. Ispotpisivala hrpu papira od potrebne dokumentacije za anesteziju do potvrde o rođenju koju salju maticnom uredu.

  16. #27716
    Muma avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    4,061

    Početno

    glow sretno!!!
    Marijaxy cure su već rekle...ako je posteljica nisko, bolje da si pod kontrolom! A znam kako ti je, naročito ako nisi bila nikad hospitalizirana...kad su mene s L hospitalizirali s 28tt, imala sam trudove od stresa i čitavu noć su me kontrolirali da ne rodim. Kad sam došla s E, bilo je stresno u prvom trenu ali bila sam već tamo ko doma. A daj Bože da odeš doma nakon dexića i par dana promatranja.
    Ja obavila pregled, 21+5tt, i mooooram pohvaliti postojanost mog cervixa - 4cm Što se bh tiče...kao što sam rekla, njoj je progesteron progesteron, bilo Utrići ili Duphići. I po njoj danas ni nema nekakvih korisnih tokoliza/lijekova koji bi pomagali. Niti progesteroni, niti cordipin, niti normabeli...ništa. Nekad su bili pre pari ali je u konačnici i tad bio jednak broj prijevremenih poroda kao i danas. Dakle, sam svoj doktor...krećem s 2mg Normabela (imam i podršku drugog ginekologa, da se razumijemo)

  17. #27717

    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Split
    Postovi
    129

    Početno

    Marijaxy bas mi je zao za hospitalizaciju, znam da ti izgleda dugo cekati do kraja, ali tamo si na sigurnom.
    Tek sam vidila da si me pitala ranije za moje preglede, mi smo u rezimu pregleda svaki tjedan dana u bolnici i to vec preko mjesec dana. A u bolnicu idem na preglede i duze jer je moja doktorica htjela bit sigurna zbog blizanaca i preeklampsije u prethodnoj trudnoci.
    Danas 35+4 bili na pregledu i dogovorena hospitalizacija od ovog petka, znaci 36tt. Doktor kaze da je cilj izgurati do 38tt i onda carski.
    Inace kaze da su obe bebe vece od prosjeka, a jedna je bas veca i da jedna ima vise plodne vode. Ne znam tocne mjere.
    Sta kazete na to?
    Ja sam inace ok, osim što su mi stopala ko u Hobbita i sve se teze i teze krecem , ali mi se cini da je Heferol za kratko vremena ucinio cudo jer nem

  18. #27718
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Muma, pa znaci da te kontrakcije ne otvaraju, šta ne? Zašto onda podebljavaš terapiju? Kad si se počela otvarat s L i E?

  19. #27719

    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Split
    Postovi
    129

    Početno

    Htjela sam dovrsit da nemam vise nervoze u nogama

  20. #27720
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Marijaxy,
    Znaci do daljnjega si u bolnici??

    Muma,
    Super ! Samo ti pocni s Normabelima...nece odmoci.
    Dokt.su bas podijeljenog misljenja...:/

    Glow, sretnooo dnss ! Koja je bila indikacija za carski??

  21. #27721
    Muma avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    4,061

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    Muma, pa znaci da te kontrakcije ne otvaraju, šta ne? Zašto onda podebljavaš terapiju? Kad si se počela otvarat s L i E?
    S 28tt završim hospitalizirana jer mi se cervix počinje skraćivati od kontrakcija. Pa dobijem dexametazone i prate me zbog male težine bebe.... isti scenarij 2x. S time da su mi sad kontrakcije i ranije počele.

  22. #27722
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Aha, mislis da je samo pitanje dana kad ce ti pocet skracivat cerviks...kuzim...a onda udri po normicima, sta drugo...

  23. #27723
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Ja obaila pregled, malena i cerviks su super. I s 33tt napokon se rjesavam zadnjh utrica :D

  24. #27724

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    77

    Početno

    Evo ja sam bila na 24 h radi Guk profila u bolnici i full sam sretna jer sam dobila kompletnu obradu (što nisam očekivala, očekivala sam samo vađenje krvi za Guk i to je to). Bebica je jos uvijek na zadak i nešto manja pa će me pratiti da vide da li se beba dobro razvija, a što se šećera tice više me neće s time gnjaviti jer su rezultati dobri. Eto, ja sretna.
    Samo me zanima da li netko za što znači kada u nalazu piše medjica srednje visoka i zalistak zaderan?

  25. #27725

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    905

    Početno

    Citiraj Muma prvotno napisa Vidi poruku
    S 28tt završim hospitalizirana jer mi se cervix počinje skraćivati od kontrakcija. Pa dobijem dexametazone i prate me zbog male težine bebe.... isti scenarij 2x. S time da su mi sad kontrakcije i ranije počele.
    Uff muma, držim fige da ovaj put cerviks ostane postojan.
    Isto mi se dogodilo u 1. Trudnoći cerviks 2,5 u 23.tj i izgurala do 38. Al samo ležanje. Sad me tako strah , na 20tj je bio 3,5 poslije ga nitko nije ni mjerio vise. A bh imam stalno. Umirem od straha do idućeg pregleda.. nadam se da znaju sta rade..
    Dobila sam samo spasmex i mg za terapiju.
    Jesu li te boljele te kontrakcije i do kojeg tjedna si bila izgurala?

  26. #27726
    MonaLi avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,163

    Početno Strahovi, strepnje, "panika", zabrinutost,... u trudnoći

    Ufff meni danas opet epizoda, beba je ocito nesto stisnula nutra i previjala sam se od bolova sat vremena, sa suzama u ocima. Trbuh desno, leđa iznad guze desno i sve do noge... uzasna bol. Onda se opet beba pomicala i smirilo se. Valjda je to beba nesto stisnula, ne znam. Ali dragi je vec vikao da hoce na hitnu (on sto stalno vice)


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Posljednje uređivanje od MonaLi : 14.11.2017. at 21:04

  27. #27727

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    77

    Početno

    A joj... znam kako je to. Ja sam se prije neki dan isto skoro rasplakala od bolova. Isto se izgleda beba nekako nezgodno smjestila ali je prestalo za nekih 1 h. Drago mi je da se i tvoja maknula sa bolne tocke i da si sad ok.

  28. #27728
    MonaLi avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,163

    Početno

    Joj hvala, ajde valjda je to normalno onda... toliko boli da se bas zabrinem. Kako znati sto je normalno a sto ne? Pogotovo u prvoj trudnoci :/


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  29. #27729
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Muma,
    Za zasto su ti ukinuli Utrog.onda ako vec imas prijasnju povijest skracivanja cerviksa??

    MonaLi,
    E stvarno ne znam...ako ti ne prestane, odi na hitnu, bar ces se nakon toga smiriti..

  30. #27730

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    233

    Početno

    Cure Jel koja od Vas Imala bolove skroz nisko u zdjelici I preponama.
    Ja sam sutra tocno u 35tt, bila sam na kontroli prije par Dana dr Kaze sve ok da sam zatvoena ali uloziva za jagodicu prsta I rekao mi sljedeci pregled za 4
    Tjedna u bolnici. Kaze da Je bebica nisko, glava Je skroz dolje pa mi Je zbog toga tesko I ponekad osjetim bolove. Al svejeno me neki Strah, so sad Je sve Bilo super ali Kad ponekad osjetim tu bol nije mi bas svejeno pa Neznam Dali Je to Znam da se polako blizi kraj (porod)?
    Uvijek neka briga!

  31. #27731

    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Postovi
    192

    Početno

    Mono, da da, do poroda u bolnici.

  32. #27732
    MonaLi avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,163

    Početno

    Juhu - to mi zvuci slicno kao moja bol, samo sto su mene i leđa ulovila. I ja nosim jako nisko i glava je dole, mozda zato imam te bolove, iako kad se beba pocne micati prestane me boliti :/
    Kako to da ti je kontrola tek za 4 tjedna? Nekako mi je to dugo u tim tjednima?

    Mono - smirilo se to nakon sat vremena, da nije isla bi na hitnu. Ali ocito me to sve ceka do kraja. Eto krenule su muke u trudnoci, valjda mora i to


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  33. #27733

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Da se pridruzim kukanju nas koje imamo mjesec-dva do kraja
    Meni je najgore mijenjanje polozaja. Mogu dugo biti u pogonu ali kad zalegnem na jednu stranu da se okrenem na drugu mi treba par minuta. I to boli, dok se gospodin premijesti.
    Bh su sve cesce i intenzivnije, one koje ne osjetim vise ni ne primijetim, onih postenih ima do cca 5 dnevno i mislim da je to obzirom na tjedne sasvim ok i ocekivano.

  34. #27734

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    233

    Početno

    Citiraj MonaLi prvotno napisa Vidi poruku
    Juhu - to mi zvuci slicno kao moja bol, samo sto su mene i leđa ulovila. I ja nosim jako nisko i glava je dole, mozda zato imam te bolove, iako kad se beba pocne micati prestane me boliti :/
    Kako to da ti je kontrola tek za 4 tjedna? Nekako mi je to dugo u tim tjednima?

    Mono - smirilo se to nakon sat vremena, da nije isla bi na hitnu. Ali ocito me to sve ceka do kraja. Eto krenule su muke u trudnoci, valjda mora i to


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Mona li: Neznam Tako mi Je dr R rekao, Kao da Je s trudnocom sve u redu da netreba prije 38. na pregled u bolnicu.
    Ja sam vecinu trudnoce isla na trudnicki Pilates i super sam se osjecala. sad se razisljam da prestanem jer Neznam Dali Pilates pogorsava to ili bi Bilo dobro nastaviti. Sutra idem kod svoje doc gin po uputnicu pa cu ju pitat nju sto ona misli o tome.

  35. #27735
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Juhu i mene tako boli u preponama, jedan dan nisam mogla hodati uopce. Nekad boli manje ili nista, ne znam jel to do bebinog polozaja. Isto sam uloziva za vrsak prsta, ali moja gin kaze da je to ok u ovim tjednima (30) posto sam 4. puta trudna. I ja se nadam da znaju sta rade...
    Nadam se da se Glow vec mazi sa svojom bebicom!
    E da , danas smo bili na t.tecaju,1. dan.,SD. Umjesto 2 sata kako je receno trajao je 30 min. Dosao gin, ispricao malo o porodu i to je to. Nadam se da ce dalje biti ozbiljnije jer sam se bas veselila.

  36. #27736
    Muma avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    4,061

    Početno

    mono ukinula mi je utrogestane jer još nisam imala bh (počele s 16tt)...u biti kad razmislim, bh su i počele nakon skidanja....ali pošto sam se taman skinula (što traje) dala mi je duphastone kao "istu stvar"
    dominikslatki da, tvoj nalaz izgleda lošiji od mog, ali ti si izdržala do termina pa ti možda zato i ne gleda cervix sad toliko često. Meni će ga svaki put mjeriti + vaginalni pregled. Ja rađam s 36tt. Kad moj cervix dođe na 25mm ja rodim kroz 2 tjedna Ja si ne mogu zamisliti scenarij da doguram do 37tt i bezbrižno čekam porod, pa makar to bilo samo 24h Trenutni cilj mi je 36tt
    JUHU tek s 39tt u bolnicu? To mi je malo kasno
    bubekica 5? Šuuuuti. Šišam te već sad (s ovim žešćim) Super ste!
    Eci sorry, možda zabadam, ali to ti je 4. dijete... ili...?

  37. #27737

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    233

    Početno

    Citiraj Muma prvotno napisa Vidi poruku
    mono ukinula mi je utrogestane jer još nisam imala bh (počele s 16tt)...u biti kad razmislim, bh su i počele nakon skidanja....ali pošto sam se taman skinula (što traje) dala mi je duphastone kao "istu stvar"
    dominikslatki da, tvoj nalaz izgleda lošiji od mog, ali ti si izdržala do termina pa ti možda zato i ne gleda cervix sad toliko često. Meni će ga svaki put mjeriti + vaginalni pregled. Ja rađam s 36tt. Kad moj cervix dođe na 25mm ja rodim kroz 2 tjedna Ja si ne mogu zamisliti scenarij da doguram do 37tt i bezbrižno čekam porod, pa makar to bilo samo 24h Trenutni cilj mi je 36tt
    JUHU tek s 39tt u bolnicu? To mi je malo kasno
    bubekica 5? Šuuuuti. Šišam te već sad (s ovim žešćim) Super ste!
    Eci sorry, možda zabadam, ali to ti je 4. dijete... ili...?
    S 38tt bi trebala, al Budem najvjerovatnije otisla Malo ranije, nikad se nezna.

  38. #27738

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    233

    Početno

    Jel netko radjao ili planira u Merkur, Dali se Naručuje na prvi pregled ili se samo moze doci u TA bez Naručivanje? Hvala

  39. #27739
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Bubekica ista stvar i kod mene,muke dok se premjestim sve boli ,sutra ulazim u 32 tjedan.

  40. #27740
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Citiraj JUHU prvotno napisa Vidi poruku
    Jel netko radjao ili planira u Merkur, Dali se Naručuje na prvi pregled ili se samo moze doci u TA bez Naručivanje? Hvala
    Koliko znam,nema narucivanja,samo dodes u TA

  41. #27741
    MonaLi avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,163

    Početno

    Bubekica - ajme koda sam ja pisala. Kad hodam super ili ako uspravno sjednem. Ali cim legnem muke. Noc mi je najgora, stalno se prebacujem s boka na bok i svaki put se moram probuditi i okrenuti. I zaboli me svaki put. Ajde znaci ta bol je normalna?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  42. #27742
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Ja sam danas usla u 30 tj. Pocinjem nabavljati stvari za bebu!
    Muma - je , to mi je 4. dijete. Stariji su vec veliki (17,15,10). Njih sam rodila u Merkuru, a sada idem na SD , pa idem na njihov tecaj da vidim kako je tamo. Ne bi vjerovale koliko se toga promijenilo u zadnjih 10g.

  43. #27743

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Pa ja bih rekla da je. Mene opcenito od vrlo ranih tjedana boli desni kruzni ligament, ona se na to nakalemila jos i krizobolja od spavanja na boku.
    Ja po noci kad se prebacujem prvo jedva na ledja, onda tako budem neko vrijeme dok mi se ne zavrti u glavi i onda na drugi bok. Najvise mi pase lezati na kaucu, valjda zato sto je meksi pa bolje utonem
    Ali znam se zaboraviti pa naglo ustanem, pa ligament strecne s 10ak sekundi zvijezde vidim, prije 2-3 tjedna me boljela ahilova tetiva (ocito mi je nogica izvirila van pa se ohladila dok sam spavala) tak da sam jedva stala na nogu dok se nije zagrijalo...
    Imam povremeno i neki pritisak u glavi tak da se sva zacrvenim (kao da drzim dah je osjecaj, a normalno disem), tlak mi je nizak, ili je od kontrakcije ili mali nesto pritisne, moram to spomenuti dr u petak.
    Uglavnom svasta nesto, ali nista da je konstatno i da mi je alarmantno.

  44. #27744

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    233

    Početno

    Citiraj MonaLi prvotno napisa Vidi poruku
    Bubekica - ajme koda sam ja pisala. Kad hodam super ili ako uspravno sjednem. Ali cim legnem muke. Noc mi je najgora, stalno se prebacujem s boka na bok i svaki put se moram probuditi i okrenuti. I zaboli me svaki put. Ajde znaci ta bol je normalna?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Joj meni isto to lezanje koma, ili Kad dugo sjedim I gledam tv. Kad se ustanem Jedva se ispravim, a spavanje i ono namjestanje a tek odlasci na wc svaki sat Uff.

  45. #27745
    MonaLi avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,163

    Početno

    Ufff znaci svima nam je isto... ja isto kad se dizem teze prohodam ali onda bude ok. Jos imam neke stvari za kupiti i napraviti prije bebe, sitnice uglavnom... nadam se da cu za to jos imati snage.
    Samo da se ti jaki bolovi ne vracaju, bas sam se prepala, a i dragi... on jos vise. Najrade mu ne bi ni rekla da me nes zabolilo, samo krene vikati "ja to ne mogu vise" hahaha


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  46. #27746

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Tak kad ja zastenjem moj odmah grakne “kaj ti je, kaj ti je?”

  47. #27747
    Muma avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    4,061

    Početno

    Da cure, normalna je ta bol na kraju trudnoće. Pa ipak morate "teret" prebaciti na drugu stranu. I mene je boljelo.

  48. #27748
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Citiraj Eci prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam danas usla u 30 tj. Pocinjem nabavljati stvari za bebu!
    Muma - je , to mi je 4. dijete. Stariji su vec veliki (17,15,10). Njih sam rodila u Merkuru, a sada idem na SD , pa idem na njihov tecaj da vidim kako je tamo. Ne bi vjerovale koliko se toga promijenilo u zadnjih 10g.
    Jel znaš tko vam je od gin bio? Nama je isto taj prvi dan tečaja bilo bezveze, on je bio dežuran, zvali ga, na kraju trajalo možda 45 min.
    Super mi bilo predavanje babice i poučno anesteziologice. Ono od pedijatrijske sestre sam znala sve jer imam već dijete, i tebi će biti tako. Četvrto predavanje fizijatrice nismo imali jer se žena razboljela


    Ja nemam problema s okretanjem, samo s dizanjem s poda/iz one vreće na kojoj sjedim na podu kad se s malcem igram

    Al meni svi tupe kako imam mali trbuh i gdje mi je beba. Jučer sam pitala gina za to i kaže da trbuh uopće nije mjerilo, a mala je i veća nego braco u tim tt

  49. #27749
    MonaLi avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,163

    Početno

    Bubekica - moj je bio toliko nervozan da je rekao da ce me spakirati za bolnicu i ostaviti tamo da ostanem do poroda haha

    Vrci - nakon sto sam na TLC programu gledala onu emisiju "nisam znala da sam trudna" sam skuzila da velicina trbuh nema nikakve veze. Covjece zene tamo na dan poroda opce nemaju trbuh, ali nikakav!

    Ja sam odusevljena predavanjem u Vinogradskoj, pogotovo obilaskom rodilista, manje vise znam sto me ceka kad stignem, sve je lijepo renovirano (znam da to nije najbitnije,ali super kad je vec tako) i sestre su odlicne. Bas me nekako opustila ta setnja tamo. Imaju i onaj rajski plin i svasta nesto


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  50. #27750
    Hadasa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2017
    Postovi
    324

    Početno

    Ja sam tek za tri dana 25tt , a isti bolovi kao i vi s 30tt i više ali evo bez kontrakcija . Ima boljih i lošijih dana, ali noći su nam uglavnom loše,ako legnem na lijevi bok lijeva beba tulumari, ako na desni evo desne bebe . Poprilično su žive kasno navečer i teško zaspim , spavam svakako ,malo na leđima pa na boku, pa neki među položaj. Duže sjedenje me ubije više nego stajanje ili hodanje,svakakve podloge isprobala,zakočena sam kao dami je 90

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •