Stranica 559 od 581 PrviPrvi ... 59459509549557558559560561569 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 27,901 do 27,950 od 29027

Tema: Strahovi, strepnje, "panika", zabrinutost,... u trudnoći

  1. #27901
    Muma avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    4,061

    Početno

    Jutro! Ja danas 23tt. Izbjegla sam nekako muževu boleštinu (kurio preko 39, malaksalost itd)... doduše, zalegla sam na jedan dan s temperaturom i izvukla se samo s jednim Lupocetom.

  2. #27902
    Muma avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    4,061

    Početno

    Eci, jel danas fet eho?

  3. #27903
    Muma avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    4,061

    Početno

    Joj Bože, mono?!?!

  4. #27904

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Lokacija
    bjelovar
    Postovi
    607

    Početno

    Ja sam u 21tj.mucnine su nestale trbu je sad vidljiv. Apetit normalno do sad sam dobila 4,5kg

    Poslano sa mog F3311 koristeći Tapatalk

  5. #27905

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    905

    Početno

    Ja sam najgora izgleda, 29 tj i 15kg , a ne mogu puno jest jer se brzo zasitim pa pomalo zobam, izgleda da nije dobro rješenje :/
    Cure ste vi bile već u plusu da tako malo dobijete ili? Recite da jeste Hahahahahah

    Od simptoma jaka žgaravica ma sto god pojela i pritisak na mjehur, doslovno sam svakih 15 min na wc-u.
    I locem vode puno, jako puno, ledeno hladne
    Al ok, ja još i dojim pa i nije čudno..

  6. #27906
    Hadasa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2017
    Postovi
    324

    Početno

    Munkica-meni svi simptomi nestali oko 13-14 tt , mi smo u subotu 26tt ,užasno mi vrijeme sporo ide ,
    dominikslatki-dobila sam oko 10kg,ušla s viškom , za kile stalno slušam od svog ginića,ali bebice lijepo prate jedna drugu ,ne zaostaju u kilaži i sukladno su sa tjednima,to mi je najbitnije,kasnije se budemo s kilama zabavljale....ajme voda,ja nemam djecu ne dojim,ali osjećam se kao deva,nikad dosta,i istina samo hladna mi paše,mislim da to nije uopće loše toliko vode piti,jedino je problem svako malo na wc . Za sad me zaobišla viroza i prehlada,nadam se da jedno vrijeme bude i dalje...

  7. #27907
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Uvijek pijem samo extra ledeno Vodu i pivu. Otkrila sam neku novu pivu s 0,0% alkohola pa sad uživam. I ima skroz dobar okus. Sreća što živim u zemlji pive
    Inače sam čajoman, ali ne usudim se piti ih previše. Jedan crni bergamot ujutro i eventualno neki bez kofeina, ali budući da ne mogu naći doslijedne informacije koji su čajevi sigurni (npr. menta zna biti i na popisu sigurnih i štetnih, a i sve moje mješavine uvijek imaju neki sastojak koji se ne preporučuje, tipa lavanda i kadulja), držim se pivkana

  8. #27908
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Munkica ti nisi u Hr? Koja je to piva? Ja inace volim pivu, a sad mi se bas ekstra pije ali sve bezalkoholne su mi koma.
    Dominik - ja sam dobila 8kg u 30tt ali ssam bome i ušla sa viskom od 10 kg ( prestalq pusiti)
    U prijasnjim t sam dobivala 13-14 kg, nadam se da cu sada manje s obzirom na visak.

  9. #27909

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    905

    Početno

    Joj kad smo kod pive, nisam pivopija inače ali toliko mi se jako pije sad u trudnoći da ju sanjam onako hladnu iz frižidera ... ima koja da je dobra a bez alkohola?

    Sto se tiče kg, onda dobro, sad mi je lakše , ja sam ušla u T s -5 , tako da sam dobila “samo” 10 onda hahaha

  10. #27910
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Stigli rezultati NIPT-a. Čekamo zdravu curku!


    Eci, nisam. U Belgiji sam. Piva je Jupiler i bezalkoholni je iznenađujuće dobar, budući da je alkoholni odvratan. Možda ga ima u Vrutku iako sumnjam da je u Hrvatskoj velika potražnja za uvoznim bezalkoholnim pivama.
    Dominikslatki, probala sam nedavno bezalkoholno Karlovačko. O d v r a t n o! Ali mislim da Heineken nije bio tako loš.

  11. #27911

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Munkica, divno!!!
    Ja sam u par navrata pila bezalkoholnu bavariu i bila mi je ok, jedino mi se ne svidja sto bih obavezno natekla od nje...

    Mi u nedjelju imamo pregled na punih 37tt.
    Moram priznati da mi je zadnjih dana malo tesko na momente, u popodnevnim satima. Ujutro kao da me netko ukopca u struju, spremam, perem, peglam, kupujem (i vjezbam disanje na sve jacim bh ), a popodne sam zombi, iako odmorim svaki dan 2h popodne.

  12. #27912

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    233

    Početno

    Hej curke evo nama je danas 36+1tt.
    Sljedeći tjedan idem (Kad cu biti 37tt )u bilnicu (Merkur) na prvi bolnički pregled. Dali mi koja od vas može reci sto se sve gleda, dali se radi sve, vaginalni pregled, ctg, ultrazvuk Itd. Kakva su vaša iskustva s pregledima u bolnicama?
    Znam da cure pričaju a i frendice su mi rekle da se spremim na čekanja.
    Hvala

  13. #27913
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Bubekica, osjećam se kao da sam ponovo saznala da sam trudna

  14. #27914
    MonaLi avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,163

    Početno

    Ja idem sutra u Vinogradsku prvi put (bit cu 35+0) pa ti javim kaj su mi radili. Iako mislim da to sve ovisi o trudnici i svemu. Ja se vodim pod rizicnu trudnocu pa ne znam jel to igra ulogu. Ali cula sam da uglavnom rade ctg, ja se nadam UZV-u bar.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  15. #27915
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Muma,
    Ja sam isla, pisala sam vec u grupi ,

    Naime, dns sam bila na fetalnoj eho, i redovnom uzv kod priv.
    Sve je ok, posteljica i dalje nisko, nije se pomakla od proslog puta, cerviks 3.7 - sto mi se nekako cini malo, ali je rekao da njje...beba po procjeni 340 g, vise manje odg.tjednima, sad sam 20 + 2..nesto je cak za 18 + 6...
    Malo me to brine ali je rekao da je ok...

    Munkica, bravoooooo !!!!

    Inace, ja sam + 9 kg do 20 tt !

  16. #27916
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Sretno MonaLi sutra !

  17. #27917

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    77

    Početno

    Moj prvi pregled u vinogradskoj sa rizičnom trudnocom je bio samo vaginalni pregled. Dala urin, izmjerili tlak, pogledali otkucaje bebina srca, opseg trbuha i da li sam zatvorena. Sve je bilo gotovo u 3 minute.
    Posljednje uređivanje od ivancica_001 : 23.11.2017. at 23:43

  18. #27918
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Juhu - ja sam prije 10 g vodila t na Merkuru pa ne znam da li je relevantno . tada au prvi put napravili uzv, vag. pregled i ctg , a dalje samo pregled i ctg. Nakon 40 . tj gledaju plodnu vodu ako si bar malo otvorena.

  19. #27919
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    A mislim da je tako svagdje. I ceka seee... Nadam se da se bar to promijenilo. Dr u ambulanti je istovremeno i dr u rodilistu pa trci simo tamo. Jos ak bude neki carski nema ga po sat vremena.
    Kolko tolko dobar radler mi je Osjecki.

  20. #27920
    Muma avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    4,061

    Početno

    mono, skužila sam. Ovdje sam prije pitala ☺ Ne uznemiruj se sve dok ti dr kaže da je sve u redu

  21. #27921

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    905

    Početno

    Jel imao tko slučaj kao ja?
    Znaci sa 24tj su mi izmjerili cerviks 3,5 a sad kad sam bila sa 28tj -5. Mislim da je ovaj drugi koji je izmjerio 5 bolji aparat.. oba doktora su odlična. A ja blesava nisam pitala kako je to moguće jer se uvijek sva zbunim

  22. #27922
    MonaLi avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,163

    Početno Strahovi, strepnje, "panika", zabrinutost,... u trudnoći

    Evo me sa pregleda u Vinogradskoj. Uglavnom gledala je opseg trbuha, vaginalno me gledala, zatvorena sam ali uloživa sto je kao normalno za ove tjedne (35+0). I s nekim rucnim aparatom slusala srce.I onda me poslala na UZV u rađaonu jer se inace treba naruciti posebno na UZV a obzirom na moju situaciju je valjda htjela odmah to rijesiti. Tak da je trcala samnom tamo pa se vracala dole. Malo bezveze da nemaju UZV odmah tamo ali ok. Bebac je 2340g, sve mjere i protoci super. [emoji4] iduca kontrola za 2 tjedna i tada ce raditi ctg.
    Mono hvala [emoji4]


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Posljednje uređivanje od MonaLi : 24.11.2017. at 13:02

  23. #27923

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    233

    Početno

    Citiraj MonaLi prvotno napisa Vidi poruku
    Evo me sa pregleda u Vinogradskoj. Uglavnom gledala je opseg trbuha, vaginalno me gledala, zatvorena sam ali uloživa sto je kao normalno za ove tjedne (35+0). I s nekim rucnim aparatom slusala srce.I onda me poslala na UZV u rađaonu jer se inace treba naruciti posebno na UZV a obzirom na moju situaciju je valjda htjela odmah to rijesiti. Tak da je trcala samnom tamo pa se vracala dole. Malo bezveze da nemaju UZV odmah tamo ali ok. Bebac je 2340g, sve mjere i protoci super. [emoji4] iduca kontrola za 2 tjedna i tada ce raditi ctg.
    Mono hvala [emoji4]


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Hvala na info za pregled. Jesi ti vodila trudnocu Kod dr R ili si isla negdje drugdje. Kak to da si sa 35tt radila pregled u bolnici?
    Posljednje uređivanje od JUHU : 24.11.2017. at 15:44

  24. #27924
    MonaLi avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,163

    Početno

    Ja sam ti vodil trudnocu kod dr R, a vodim se pod rizicnu trudnocu zbog svega kaj je bilo pa me poslao ranije u bolnicu a to mi je savjetovala i moja soc gin. Bolje da me upamte tamo, nece skoditi


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  25. #27925
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Kuc kuc ima li budnih? bila na wc i sad nikako zaspati, bebač lupeta veoma aktivan!

  26. #27926
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Ima . Muče me insomnije. Taman zaspala malo prije i pas me probudio. I sad opet štrikam

  27. #27927

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    233

    Početno

    Curke vi koje ste pred kraja trudnoce, Dali si Vam pocela oticati stopala i ruke. Jel Imate neko rijesenje Kako smanjiti otok? Meni su prije tjedan Dana pocela oticati, srecom prije tjedan Dana sam uspjela skinuti vjencani prsten s ruke ali nazalost zarucnicki prsten sam morala dati da mi prerežu jer nikako nije se mogao skinuti.
    Meni se zna desiti da mi stopala budu natecena par Dana pa onda se to povuce pa opet tako. Tesko mi Je nekad I cipele obuti .

  28. #27928
    MonaLi avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,163

    Početno

    Meni su pocela oticati stopala i ruke, sva sreca ne nosim prstenje. Cak su me i najudobnije tene pocele tiskati. Nista strasno ali onako malo vucem na Shreka


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  29. #27929

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    I ja sam pocela naticati prije par dana, cipele odjednom naknap, cijela sam si teska i podbuhla, a kad sam srela poznanicu rekla mi je da se vidi da cu skoro, da izgledam ko hrcak
    Prsten sam skinula preventivno jos prije 2mj jer sam od vjencanja natukla 15ak kg pa mi je vec ionako bio naknap.
    Rjesenja nemam.
    Posljednje uređivanje od bubekica : 25.11.2017. at 13:47

  30. #27930
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Ja još nisam počela, štoviše prstenje mi ispada :D Prošlu trudnoću sam krenula negdje mjesec pred porod. Za prstenje sam znala da moram paziti pa sam negdje u to doba skinula.
    Ali ja sam više vodu primijetila u kilaži nego na sebi, ne znam gdje sam ju toliko skupila

  31. #27931

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Vadila sam danas krv, poslala me gin jer sam se skoro onesvijestila na pregledu (lezanje na ledjima) i jer sam joj bila blijeda.

    Hemoglobin uredan, guk nataste 4,9. Sad me valjda vise nece pitati za secer do kraja.

    Pregledi ii dalje na 4 tjedna.

  32. #27932
    Muma avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    4,061

    Početno

    Ja čekam pregled 12.12. da me pošalje po predblagdansku dozu glukoze (ogtt) ne dao Bog da mi zabrani blagdansku euforiju šećera zbog nalaza

  33. #27933

    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Split
    Postovi
    129

    Početno

    Evo jos jedno javljanje iz kbc-a, mi jos malo 3u1, carski u srijedu. To ce bit 37+5. Vec mi je puna kapa tako da s te strane jedva cekam, ali me sad hvata panika kad znam dan...

    Ja sam bila uzasno nateknuta dok nisam dosla u bolnicu, ovde valjda od pustog lezanja i malo podignut krevet na predjelu nogu i sad mi se cini da se vecina vode povukla.

  34. #27934
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Ovan znaci u srijedu ,jos malo i upoznat ces svoju djecicu ,sretno!!!

  35. #27935

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    233

    Početno

    Ovan - Sretno u srijedu

  36. #27936
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Ovne, sretno vam svima! Spavaj još ova dva dana dok možeš

  37. #27937
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Ovan sretno sutra! Mogu misliti kakvo je to iscekivanje kad znas kada ces upoznati svoju bebicu!
    Ja sam danas bila kod dr po doznake i nalaze od krvi i urina. Dala mi zelljezo i c vitamin da si kupim. Magistra mi neda c vitamin jer nema za trudnice nego mi nudi elevit. Vec pijem iz dm-a a-z za trudnice ( u njemu ima i c vit) i omegu, sad i zeljezo. Kaj bas moram i taj c vitamin?
    I drugo, sad sam doma vidjela da na nalazu od urina pise bakterija 1 i krv hgb+. Jel to normalno u trudnoci ili mozda nije vidjela posto je samo preletila nalaz?

  38. #27938

    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Postovi
    192

    Početno

    Ovan, sretno. Daleko si dogurala. Sigurno su bebice velike. Ja cu sutra 32 tj. Bila na uvz, ali mi dr u bolnici nesto sturo tumacio uvz. Jedna beba manja, a druga ok u skladu s tjednima. Nisam bas s tim zadovoljna. Ali ne mogu nista. Kao vazna je protocnost, da bebe rastu a da se ne treba hvatati mjera.

  39. #27939
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Citiraj Eci prvotno napisa Vidi poruku
    Ovan sretno sutra! Mogu misliti kakvo je to iscekivanje kad znas kada ces upoznati svoju bebicu!
    Ja sam danas bila kod dr po doznake i nalaze od krvi i urina. Dala mi zelljezo i c vitamin da si kupim. Magistra mi neda c vitamin jer nema za trudnice nego mi nudi elevit. Vec pijem iz dm-a a-z za trudnice ( u njemu ima i c vit) i omegu, sad i zeljezo. Kaj bas moram i taj c vitamin?
    I drugo, sad sam doma vidjela da na nalazu od urina pise bakterija 1 i krv hgb+. Jel to normalno u trudnoci ili mozda nije vidjela posto je samo preletila nalaz?
    Majko mila, a kaj bi po magistri bio c vitamin za trudnice tocno?
    Naravno da nude elevit od 130 umjesto plivit c od 12 kn.

  40. #27940

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    905

    Početno

    Ovan sretno sutra! Ideš na opću ili spinalnu anesteziju?
    Tako su i meni dogovorili porod u jednu subotu, i čudno je to kad znaš dan, nije ti svejedno nekako, Al srećom krenulo samo prije pa subotu nisam dočekala!
    Uglavnom, točno znam osjećaj

    Jel ima netko kao menstrualne grceve u preponama? Eto s tim se ja mučim zadnja dva dana

  41. #27941

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj Eci prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam danas bila kod dr po doznake i nalaze od krvi i urina. Dala mi zelljezo i c vitamin da si kupim. Magistra mi neda c vitamin jer nema za trudnice nego mi nudi elevit. Vec pijem iz dm-a a-z za trudnice ( u njemu ima i c vit) i omegu, sad i zeljezo. Kaj bas moram i taj c vitamin?
    I drugo, sad sam doma vidjela da na nalazu od urina pise bakterija 1 i krv hgb+. Jel to normalno u trudnoci ili mozda nije vidjela posto je samo preletila nalaz?
    Evo se tu jedna magistra smije

    Uzmi bilo kakav vitamin C uz zeljezo. Bilo bi bolje sa je s produljenim otpustanjem (npr Plivit C SR), ali bilo koji ce odraditi sto treba uz zeljezo.

    Za urin, ja bih nazvala i pitala.

  42. #27942
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Cure jel kad je posteljica nisko bude zakazan carski prije ili normalno do termina poroda?

  43. #27943

    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Split
    Postovi
    129

    Početno

    Hvala cure na zeljama! Bojim se da nece kod mene bit spavanja nocas, nervoza pred nastup. Nije me strah carskog, nego samo mislim da s bebicama bude sve ok.

    Dominik ja bi spinalnu, ali ujutro je dogovor s anesteziologom.svi doktori sugeriraju spinalnu. Prosli put sam imala opću i nije mi nesto napeto opet.

    Marijaxy i kod mene ti je razlika u velicini i zato me doktor narucivao svaki tjedan, ali bitno je da oboje napreduju. Kod mene je bila razlika nekih 400 gr, 17%.

  44. #27944

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj željkica prvotno napisa Vidi poruku
    Cure jel kad je posteljica nisko bude zakazan carski prije ili normalno do termina poroda?
    Koliko je to nisko? U slucaju placente previae potpune ili djelomicne mislim da ide ranije, uostalom obicno hospitaliziraju pred kraj trudnoce.

  45. #27945

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Ovan, sretno sutra! Super ste izdurali 3u1.

  46. #27946
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Ovan, sretno!!!

  47. #27947
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Nasa curka ima 1200 gr.
    Danas 27+2 tt.
    Sve vise lupka, ali je i dalje jako njezna. Sad primjetim valove po trbuhu kad pliva

  48. #27948
    Hadasa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2017
    Postovi
    324

    Početno

    Ovan-sretno sutra,da čim prije uživaš s bebicama,i čim bezbolnije

  49. #27949
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Divnooo, Optimist! Jedva čekam da se počne migoljiti

    Sretno, Ovan.

  50. #27950
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    Sretno Ovan!
    Optimist Bravo za nježnu curku.
    Moj kada krene sve je osim nježnoga[emoji53]. Mi smo bili u srijedu na kontrolu. Cervix se skratio samo za milimetar. I dalje smo na mirovanju, malo ima više plodne vode. Sve je pregledano i sve je ok pa ćemo pratiti dali raste ili se smanjuje.

    Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •