Stranica 546 od 581 PrviPrvi ... 46446496536544545546547548556 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 27,251 do 27,300 od 29027

Tema: Strahovi, strepnje, "panika", zabrinutost,... u trudnoći

  1. #27251
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    biska Čestitam!

    Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk

  2. #27252

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Biska cestitam od srca!!!

  3. #27253
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Citiraj biska prvotno napisa Vidi poruku
    Drage cure, nocas mi je puknuo vodenjak i danas nesto iza 10 dosle su nam nase 2 srecice
    Bio je carski pod spinalnom, lijepo iskustvo s krasnim ljudima!
    Ravno 36 tt, curka je 2300, 47 cm, a decko 2700, 49 cm. Kod oboje Apgar 10/10.
    I da, predivni su i savrseni, plakala sam ko budala kad sam ih dobila
    draga biska, evo jos jedne budale koja place Dobrodosle male velike ljubavi! Cestitke mami i tati.

  4. #27254
    snelly85 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    622

    Početno

    Biska,cestitke od ❤
    Ja sam vadila 1.ogtt na pocetku trudnoce,nalaz je bio 5.1,2.ogtt 24.tt nalaz 5.0....tak da bi ovo bio 3. ali moja soc gin je zakljucila da nema potrebe i napisala samo da izvadim guk nataste.
    Briseve sam radila prije postupka i oko 20.tt,a sad u 35.tt je planiran bris na streptokok.
    I sad sam u soku kad vidim listu.....pa ja sam 2.

  5. #27255

    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    269

    Početno

    Biska čestitke od srca, divno zvučiš, ajmeeeee❤❤❤❤

    Mene sad hvata malo panikica pred porod, naročito kad se vidim na listi , ali jedva čekam, mantram samo da sve dobro prođe. Od ovoga 8.mj t sve teze ide, od hodanja, sjedenja, nesanice, žgaravice, a i ne-dišice. Bebica mi "sjela" na želudac. A okrenula se već, čitala da bi tad trebalo biti lakše jesti i disati, ali eto, nije.

  6. #27256
    snelly85 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    622

    Početno

    [QUOTE=glow;3008766]Biska čestitke od srca, divno zvučiš, ajmeeeee❤❤❤❤

    Mene sad hvata malo panikica pred porod, naročito kad se vidim na listi , ali jedva čekam, mantram samo da sve dobro prođe. Od ovoga 8.mj t sve teze ide, od hodanja, sjedenja, nesanice, žgaravice, a i ne-dišice. Bebica mi "sjela" na želudac. A okrenula se već, čitala da bi tad trebalo biti lakše jesti i disati, ali eto,
    Meni jedino kaj je tesko ubovoj trudnoci je ta prokleta zgaravica i onaj period nespavanja.
    Ali taj zeluda me bas ubija u pojam jer nemrem vjerovat da nemrem utjecat na to i da ce se pijavit neovisno o dobu dana,hrani ili picu
    A kaj se tice poroda nemam straha samo nemrem vjerovat da sam stvarno to ja na listi....i vec zvucim.ko debil jer sam zapravo provela 8 mjeseci trudnoce u nevjerici da sam stvrano trudna
    Ali sad sam vec poatala nestrpljiva i jedva cekam curku da mi dode ❤

  7. #27257

    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    269

    Početno

    Pazi nas dvije trudnice u 3 i po ujutro hahaha!!

    Meni žgaravica krenula sad u 8.mj, pa se sve skupilo, nemrem do zraka, nemrem se naspavati, nemrem ni puno hodati bole stopala... Ali sve za bebu i evo, drago mi je da nisam jedina koja je u nevjerici provela već 8 mjeseci trudnoće
    Tak je to zbog nedostižnog sna godinama, otuda i ta strepnja oko poroda. Ne zbog fizičkog dijela, nego da s bebicom bude sve ok i da konačno postanem mama❤
    Još malo

  8. #27258

    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    269

    Početno

    Slatko je osvijestiti situaciju s pakiranjem torbe za rodilište
    Sve te stvarčice za mamu i bebu koje su u pripremi... ❤
    Sjećam se otprije kako je jedna trudnica plakala nad tim stvarčicama koje je pakirala, a bilo joj je skroz smiješno kad je to kod prethodnica čitala
    Tak sam se i ja raznježila. Još malo pa na naše drugo mjesto..

  9. #27259
    snelly85 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    622

    Početno

    Citiraj glow prvotno napisa Vidi poruku
    Pazi nas dvije trudnice u 3 i po ujutro hahaha!!

    Meni žgaravica krenula sad u 8.mj, pa se sve skupilo, nemrem do zraka, nemrem se naspavati, nemrem ni puno hodati bole stopala... Ali sve za bebu i evo, drago mi je da nisam jedina koja je u nevjerici provela već 8 mjeseci trudnoće
    Tak je to zbog nedostižnog sna godinama, otuda i ta strepnja oko poroda. Ne zbog fizičkog dijela, nego da s bebicom bude sve ok i da konačno postanem mama❤
    Još malo
    Tu si u pravu,toliko sam se nadala bebi i trudnoci da kad se napokon desilo nisam mogla vjerovat da mi se zelja ispunila
    Stvarcice za bebu su spremne ali torbu nisam spremila.
    Cak dok sam prala i peglala robicu sve mi je to bilo nestvarno.
    Kao da za nekog drugog spremam.
    Nadam se da ce taj osijecaj nevjerice uskoro proc....ako nista bar nakon poroda.
    Ili cu nastavit bit zbunjena mama u soku i nevjerici

  10. #27260

    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    269

    Početno

    Citiraj snelly85 prvotno napisa Vidi poruku

    Ili cu nastavit bit zbunjena mama u soku i nevjerici
    Hahahaaaaaa
    Posljednje uređivanje od glow : 11.10.2017. at 17:14

  11. #27261
    aishwarya avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,028

    Početno

    Treba li koja možda pojas za trudnice? veličina je xs, ja sam došla do 63 kg u trudnoći. Čičak je dosta dug, vjerujem da bi moglo pasat i nekome s kojim kg više ako nema jake bokove. poklanjam, glupo mi je da stoji

  12. #27262

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    77

    Početno

    Ja sam razmišljala o nabavci pojasa ali ne znam da li bi mi tvoj pasao. 29+5 i sad sam na 63.5 (iako već par tjedana nisam promijenila težinu i na dijeti sam za gd pa niti vjerojatno neću dobiti puno više kila...)

  13. #27263

    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Split
    Postovi
    129

    Početno

    Biska cestitke od Bas mi je drago da je sve tako dobro zavrsilo, potpisala bi takav scenarij Uzivajte i brz oporavak!

  14. #27264
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Prijavljujem novi strah - od osipa. Mali mi je dobio nekakav osip po trupu za koji i dr i dermatolog smatraju da je alergijski, ali ne prolazi od claritina. Ne mogu sa nicim povezati da je od neke hrane. Uzasno me strah da nije ipak neka zarazna bolest...Sutra je pregled, jedva cekam.

  15. #27265
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Može bit od vremena. Može bit od aktivnosti. Koža na svašta reagira. Samo polako.

  16. #27266
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Jel samo trup? Temperaturu nema?
    Moj je po trupu imao osip kod sarlaha samo

  17. #27267
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Nije sarlah drugacije izgleda. Kao urtikarija. Samo po trupu. Nis ga ne boli i ne svrbi. Ma vjerojatno je tako nesto kao sto zutaminuta kaze, ali meni je zlo od straha i ne mogu si pomoci.
    Onu bebu sam izgubila zbog pete bolesti , taman u 23. tt i to me valjda sad psiha muci i svjesna sam toga. Pa valjda bi imao jos neke simptome da je zarazna bolest?

  18. #27268
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Ne nužno. Koliko je staro dijete?

  19. #27269
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    10g. Osip izgleda kao flekice u boji koze ili malo crvenkaste. Kao ubodi komaraca, malo uzdignuti.

  20. #27270
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Ospice, kozice? Nismo to imali, ali čula sam od drugih da tako izgleda.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 12.10.2017. at 14:21

  21. #27271
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Nije, to smo imali. Onak izgleda kao izgrebani komarac, i koza okolo je suha i hrapava. A ne svrbi ga.

  22. #27272
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Eci, mojoj frendici kcer tako reagira na neke tablete i kreme.
    I ja sam se prepala kad sam bila u kontaktu s njom, a ona sutradan dobila osip. Bio je od Plymicola, cini mi se, uglavnom joj malena tako odreagira na neke sastojke.

  23. #27273
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Znaci i dr i dermatologica misle da je alergija. Ipak sam mu vadila krv i ispada da je blaga viroza. Kaze da se ne trebam brinuti. Osip je i dalje tu i ja se i dalje brinem. Srecom danas mi je pregled kod gin pa cu nju ispitati.
    Nadam se da je kod vas sve super i bez briga kad se nitko ne brine ( osim mene

  24. #27274
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Ja nisam jucer stigla brinuti,kaotican dan. Al beba mi se smjestila tako da jedva disem :/ jucer samo desni bok pomogao

  25. #27275
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Ja sam jutros imala pregled sve ok bebica ima 1400 g veca za 2 tjedna!
    Eci sretno na pregledu!

  26. #27276
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Zeljkica super, zbilja velika curka! Jel ti od pocetka 2 tj veca?
    I kod mene je sve super, moja je 668g! Veli dr isto velika beba , ali nije komentirala tjedne.

  27. #27277
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Eci djecak je kod nas,nije od pocetka zadnjih 10 -tak tjedana al tako je bio i mlađi i rodio se velik .
    Sad mozemo bit mirne koji dan !

  28. #27278
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Joj da , decko, oprosti. E da, sad smo par dana mirne. Tko ce docekati da prođe 4 tj. Moja me uvijek tako lijepo umiri, rekla sam joj da me slobodno cesce naruci, ali nije htjela.

  29. #27279
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Citiraj Eci prvotno napisa Vidi poruku
    Joj da , decko, oprosti. E da, sad smo par dana mirne. Tko ce docekati da prođe 4 tj. Moja me uvijek tako lijepo umiri, rekla sam joj da me slobodno cesce naruci, ali nije htjela.
    Ma nema veze ko ce sve pamtit.
    Ja sam neki dan zaboravila na dogovor za kavu to mi se nikad nije dogodilo trudnicki mozak

  30. #27280

    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Split
    Postovi
    129

    Početno

    Kako ste svi? Ja upravo u cekaoni bolnice, cekam pregled...krenili pregledi svaka 2 tjedna. Zna netko kad ide ctg na pregledima blizanaca?
    Ja sam u petak usla u 8. mjesec i odjednom pocela spavat po noci puno bolje, preporodila sam se.
    Javim kako je proslo.

  31. #27281
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Ovan sretno!
    Jedva čekam te učestalije preglede. Za CTG ne znam, mislila sam da kreče kada i pregledi u bolnici. Da li ti bolnički pregledi počinju svima u 8.mj.t. ili tebi radi blizića ranije?

  32. #27282

    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Split
    Postovi
    129

    Početno

    Hvala Eci! Ja sam zbog blizanaca i prosle trudnoce s preeklampsijom presla na bolnicke preglede vec iza 20tt.
    Doktor kaze da je sve ok, samo jedan blizanac i dalje sporije raste. Dakle prije dva tjedna jedan je bio 1400, drugi 1700. Danas je 31+4 tt, jedan je 1650 i drugi 2050.
    Doktor me zbog toga iz predostroznosti narucio za tjedan dana opet. Sto se vama cini? Meni vise izgleda kao da je ovaj manji "normalan", a ovaj veci "velik"....
    Kaze doktor nista zabrinjavajuce, ali zaludu, vec guglam na sve strane.

  33. #27283
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Evo i ja obavila pregled i sve super. S 28+5 malena 1224g. Malo laksa od brace u tim tjednima, al stigne dostic

  34. #27284

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Lokacija
    bjelovar
    Postovi
    607

    Početno

    Bokic cure. Ja isto danas bila na pregled 15tj+2.isto kaze dr da je sve ok. Dobila za kiselinu Reflustat. Za mj kontrola.

    Poslano sa mog F3311 koristeći Tapatalk

  35. #27285
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Ovan, i meni drugi veći izgleda velik. Moji na 34+1 imali po 1900 i bili u prosjeku otprilike.
    No, to ti je mala razlika između njih dva i ok je. samo se sad drži mirovanja da ne bi krenulo otvaranje, računaj da sada u sebi nosiš težinu jednog djeteta u punom terminu - a imaš još za rasti.

  36. #27286
    snelly85 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    622

    Početno

    Cure,jel.istina da se nakon rodenja dobije jednokratna pomoc od hzzo-a ali postoji i neka druga pomoc od grada Zagreba?
    Znam da nije tema i da sam off

  37. #27287
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Jutro! Jutros se probudila sa herpesom na usni,ima li ko iskustva s tim? ?

  38. #27288
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Ja. Nista od ovih popularnih kremica se ne smije

  39. #27289
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Ma evo malo googlala sve nesto negativno pise da je stetan i svasta nešto pa sam ugasila int!

  40. #27290

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Aciklovir (herplex) mozes mazati u trudnoci. Da je potrebno dobila bi ga intravenski u bolnici.

    Ako ne zelis lijek, imas Sikapur gel koji je dobar a bez aciklovira.

  41. #27291
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Meni gin rekla nikako herplex ni virolex... mislim da piše i u uputama.

  42. #27292

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    233

    Početno

    Citiraj snelly85 prvotno napisa Vidi poruku
    Cure,jel.istina da se nakon rodenja dobije jednokratna pomoc od hzzo-a ali postoji i neka druga pomoc od grada Zagreba?
    Znam da nije tema i da sam off
    Da dobije se jednokratna pomoć za opremu (tako je nazivaju) mislim da je oko 2000 i nešto kuna a od grada Zagreba se isto dobije za prvo dijete 1800kn, za drugi 3600kn a za treće 54.0000kn
    Naravno grad Zagreb ne isplaćuje iznise odjednom, znam da za prvi dijete tu bijednu pomoć od 1800 uplate kroz godinu dana u dvije rate, i mora jedan od roditelja biti prijavljen ja mislim najmanje 5 godina u ZG.

  43. #27293

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    233

    Početno

    Cure kak se vi osjećate. Ja kako sam ušla u 8 mjesec nekako imam osjećaj da mi je trbuh malo teži, mislim dolje niže nekako osjetim tu težinu. Nisam do sada to bas osjećala pa zato pitam. Predpostavljam da je to normalno, bebica se okrenula prema dolje pa možda i zato osjetim tu težinu, inače bila sam na kontroli prošli tjedan i dr kaže sve je u redu.

  44. #27294
    aishwarya avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,028

    Početno

    Citiraj snelly85 prvotno napisa Vidi poruku
    Cure,jel.istina da se nakon rodenja dobije jednokratna pomoc od hzzo-a ali postoji i neka druga pomoc od grada Zagreba?
    Znam da nije tema i da sam off
    da, hzzo za sve, a Zagreb za one koji 5 godina min. žive u Zg

    željkice, meni se taj nesretni herpes pojavio pred porod i odmah drugi (na nepcu), tako da sam prve dane bila s maskom
    Možeš mazat sikapurom da se brže osuši i to je to. Zašto bi bilo opasno u trudnoći?

  45. #27295
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Hvala vam,nekad je bolje ne kopat po internetu!

  46. #27296
    snelly85 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    622

    Početno

    Zeljkica,moja prijateljica cesto ima problema sa herpesom.
    Kaze da najbolje pomogne obican tekuci puder,maze par dana i on se osusi i nestane.
    Eto,nemas kaj izgubit....

  47. #27297
    snelly85 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    622

    Početno

    Prije 2 mjeseca ustanovljena mi je fizioloska anemija,snizeni eritrociti,hemoglobin i hematokrit,fe i feritin nisu vadeni.
    Dr mi je prepisao Heferol kojeg pijem malo manje od mjesec dana(nisam odmah pocela sa terapijom)
    Novi nalaz me jos vise brine,ova 3 parametra su i dalje snizena,zapravo se nisu ni pomakli sa mjesta.
    Ali sad ne stimaju ostale vrijednosti,napisat cu svoje rezultate i refetentne intervale pa ako se netko razumije da mi objasni.
    RDW-CV 15.5 (9.0-15.0)
    Limfociti 18.8 (20-46)
    Ureja 1.7 (2.8-8.3)
    Kreatinin 48 (49-90)
    Natrij 133 (137-146)
    CRP 6.5 (<5.0)
    Fe 54.5 (8-30)

    Mene najvise zabrinjava ovaj crp i fe.
    Prosli put mi je crp bio 1.9,nemam nikakvih simptoma upale ili slicno pa ne razumijem zasto se povisio.
    Za fe mi pretpostavljam ne treba terapija jer je visestruko poviseno.
    Ja uzimam i prenatale koji u sebi imaju 40mg zeljeza i heferol 350.
    Kontrola mi je tek 23.10.
    Sorry na dugom postu i hvala na odgovorima

  48. #27298
    snelly85 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    622

    Početno

    Prije 2 mjeseca ustanovljena mi je fizioloska anemija,snizeni eritrociti,hemoglobin i hematokrit,fe i feritin nisu vadeni.
    Dr mi je prepisao Heferol kojeg pijem malo manje od mjesec dana(nisam odmah pocela sa terapijom)
    Novi nalaz me jos vise brine,ova 3 parametra su i dalje snizena,zapravo se nisu ni pomakli sa mjesta.
    Ali sad ne stimaju ostale vrijednosti,napisat cu svoje rezultate i refetentne intervale pa ako se netko razumije da mi objasni.
    RDW-CV 15.5 (9.0-15.0)
    Limfociti 18.8 (20-46)
    Ureja 1.7 (2.8-8.3)
    Kreatinin 48 (49-90)
    Natrij 133 (137-146)
    CRP 6.5 (<5.0)
    Fe 54.5 (8-30)

    Mene najvise zabrinjava ovaj crp i fe.
    Prosli put mi je crp bio 1.9,nemam nikakvih simptoma upale ili slicno pa ne razumijem zasto se povisio.
    Za fe mi pretpostavljam ne treba terapija jer je visestruko poviseno.
    Ja uzimam i prenatale koji u sebi imaju 40mg zeljeza i heferol 350.
    Kontrola mi je tek 23.10.
    Sorry na dugom postu i hvala na odgovorima

  49. #27299
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Za pretrage željeza treba napraviti stanku od cca 2 tjedna mislim prije vađenja krvi da bi nalaz bio pouzdan. Jesi li radila test bez prekidanja terapije? Onda ti je željezo zato jako povišeno.

  50. #27300
    snelly85 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    622

    Početno

    Ne nitko mi to nije rekao da treba pauza
    Znaci ovaj nalaz ne vrijedi?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •