Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 81 od 81

Tema: anovulatorni ciklusi - koji su simptomi?

  1. #51
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    anika, ajmo ispočetka, ovo je drugi mjesec što se trudite za drugo dijete (tako sam shvatila)? inače imaš uredne cikluse, zašto sad spominješ policistične jajnike? i zašto bi te gin stavio na klomifen? imam preporuku za dr Radončića, u Poliklinici Vili, pa nek on odredi kako dalje....
    kolabirani folikul govori da je bila ovulacija
    Posljednje uređivanje od mare41 : 24.10.2012. at 15:06

  2. #52

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj anika2 prvotno napisa Vidi poruku
    zbunjena sam!
    bila sam na folikulometriji 2 puta i vidio je rastući folikul na lijevom jajniku,poslije je ustvrdio da je O bila 14.10.
    kad sam 22.10. vadila progestrogen bio je užasno nizak ,što znači da nije bilo O
    muči me da li je moguće da se na UZV nešto vidi ako nema O? ili kaj? što se treba vidjeti ako je bila O?
    Ne znači da nije bilo O. Ja sam imala ovulaciju (bila na folikulometriji), pa menstruaciju 7 dana nakon ovulacije, progesteron sam vadila pro forma, bio je doslovno zanemariv (7 dpo je bio i 1 dc).

    Kod mene je uzrok bio prolaktin koji je očito rušio progesteron. Ostala sam T s Bromergonom u drugom ciklusu pod terapijom (iako je prolaktin bio u granicama normale, ali sam imala mlijeko a dugo već nisam dojila).

  3. #53

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Radončić mi je dao Bromergona, moja gin nije ga smatrala potrebim.

  4. #54
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    anika2, ako pokušavate tek 2 mjeseca, to je stvarno zanemarivo kratko vrijeme.

  5. #55
    anika2 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    157

    Početno

    ovo sam pronašla za uzroke niske razine p:

    Smanjene vrijednosti koncentracije progesteron u serumu kod:

    Bulimije nervoze / Dobroæudne novotvorine dojke / Dobroæudne novotvorine jajnika / Druge i nespecificirane konvulzije / Eklampsije u nespecificiranom razdoblju / Endometroze / Fetalne smrt zbog nespecificiranog uzroka / Hipofunkcije pituitarne ¾ljezde; Panhipopituitarizam / Izvanmaterniène trudnoæe, nespecificirane / Mola hidatidoze / Nespecificiranog bubre¾nog zatajenja / Poremeæaja pona¹anja, nespecificirani (postpartum depresije) / Preklampsije, nespecificirane / Prijeteæeg pobaèaja / Primarne disfunkcije jajnika / Sistemn eritomatodidnog lupusa (SLE) / Spontanog pobaèaja

    svakako moram do ginića da mi sve malo bolje razjasni

  6. #56
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    anika, stvarno, pusti sad ovo što je bilo, i čekaj slijedeći ciklus, pa odi kod doktora za dalje

  7. #57

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    1,076

    Početno

    moguće je i da je lab pogriješio. meni je sam Radončić rekao da
    idem točno u taj i taj lab jer u neke nema povjerenja,
    mogu na pp o kojem se radi

  8. #58
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    nije to bio taj lab u anike

  9. #59

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    1,076

    Početno

    a ovo što je našla anika za LUFS je baš zanimljivo, probala sam naći na
    ovom forumu ali ništa o LUFS-u, znate li možda je li se već raspravljalo o tome?

  10. #60
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Sto ti znaci 'uzasno nizak progesteron'? Sve iznad 5 se, u principu, smatra ovulacijom (a potvrdjuje UZV-om).

    Meni je na 7 DPO bio, recimo, samo 8. I onda su svi tuzno uzdisali jer, eto, vjerojatno je bilo ovulacije, ali ono, bezveze. (Inace nemam problema s progesteronom, samo je ovaj nalaz bio skroz jadan iz nepoznatih razloga). I bas je bilo koma, sve skupa, jer mi je to bio zadnji ciklus prije HSG-a, a onda i IUI.

    Uglavnom, taj isti progesteron od 8 ispao je sasvim dovoljan za bebu koja se treba roditi za par tjedana. Zuta tijela sam cak imala dva komada, svaki na jednom jajniku. Beba je iz lijevog, a zuto tijelo s desnog jajnika je nestalo u bespucima svemira.

  11. #61
    anika2 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    157

    Početno

    Citiraj mare41 prvotno napisa Vidi poruku
    anika, ajmo ispočetka, ovo je drugi mjesec što se trudite za drugo dijete (tako sam shvatila)? inače imaš uredne cikluse, zašto sad spominješ policistične jajnike? i zašto bi te gin stavio na klomifen? imam preporuku za dr Radončića, u Poliklinici Vili, pa nek on odredi kako dalje....
    kolabirani folikul govori da je bila ovulacija
    točno,ovo je drugi mjesec pokušavanja za bebu br 2.
    imam nereodovite cikluse od 28 do 33 dana. 2006 sam cijelu godinu svaki treći ciklus imala cistu,prošle godine jednom u 5 ili 4mj.pila sam dabrostone.
    neznam točno na što će me ginić staviti sljedeći ciklus. dr radončić je specijalist za mpo?

  12. #62
    anika2 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    157

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znači da nije bilo O. Ja sam imala ovulaciju (bila na folikulometriji), pa menstruaciju 7 dana nakon ovulacije, progesteron sam vadila pro forma, bio je doslovno zanemariv (7 dpo je bio i 1 dc).

    Kod mene je uzrok bio prolaktin koji je očito rušio progesteron. Ostala sam T s Bromergonom u drugom ciklusu pod terapijom (iako je prolaktin bio u granicama normale, ali sam imala mlijeko a dugo već nisam dojila).
    nego što bi moglo značit? prolaktin nisam vadila
    toliko sam bila bijesna i tužna u pon da sam razmišljala o promjeni ginića

  13. #63
    anika2 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    157

    Početno

    po ref.vrijednostima trebao je biti unutar 19 do 76nmol/L a ja imam 2.8
    osim lošeg nalaza naživcirala sam se zbog komunikacije,očito je problem objasniti proceduru

  14. #64

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    1,076

    Početno

    Citiraj anika2 prvotno napisa Vidi poruku
    zbunjena sam!
    bila sam na folikulometriji 2 puta i vidio je rastući folikul na lijevom jajniku,poslije je ustvrdio da je O bila 14.10.
    kad sam 22.10. vadila progestrogen bio je užasno nizak,što znači da nije bilo O
    muči me da li je moguće da se na UZV nešto vidi ako nema O? ili kaj? što se treba vidjeti ako je bila O?
    anika, meni ovo liči na defekt lutealne faze. Ovulirala si i onda ti je prije vremena (8 dan) progesteron pao.
    ako je tako i obični ginić bi ti na to trbao dati Utriće i to je to.
    inače Radončić ti je mpo-ovac u poliklinici Vili

  15. #65
    anika2 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    157

    Početno

    Citiraj krojachica prvotno napisa Vidi poruku
    anika, meni ovo liči na defekt lutealne faze. Ovulirala si i onda ti je prije vremena (8 dan) progesteron pao.
    ako je tako i obični ginić bi ti na to trbao dati Utriće i to je to.
    inače Radončić ti je mpo-ovac u poliklinici Vili
    našla sam i hoću to napisati ovdje i ti me preduhitri

  16. #66

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    1,076

    Početno

    Citiraj anika2 prvotno napisa Vidi poruku
    našla sam i hoću to napisati ovdje i ti me preduhitri
    želim ti da je to to, jer se taj problem vrlo lako rješava

  17. #67
    anika2 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    157

    Početno

    Citiraj krojachica prvotno napisa Vidi poruku
    želim ti da je to to, jer se taj problem vrlo lako rješava
    koliko žena nakon uzimanja utrića zatrudni? i ja se nadam da je to to ,,,svuda piše da je razlog u hipofizi....što još znaš o tome?

  18. #68

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    1,076

    Početno

    mislim da puno žena uz utriće zatrudni i održi trudnoću, ako im je samo to bio problem.
    to je dosta čest i ne preveliki problem, savjetujem ti da se opustiš i kreneš slijedeći ciklus sa
    mjerenjem bazalne ili/i folikulometrijama pa ćeš vidjeti da li se stvarno radi o defektu lut. faze.
    ako ti temp. na grafu stvarno padne 7-8 dana nakon O (trebalo bi biti bar 11), pokazat ćeš to
    giniću i dat će ti utriće, sigurna sam.
    a tko zna možda ti se je to iz nekog razloga dogodilo samo ovaj ciklus, i to je moguće ako si u stresu
    bila bolesna ili nešto drugo...
    sretno

  19. #69

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj anika2 prvotno napisa Vidi poruku
    nego što bi moglo značit? prolaktin nisam vadila
    toliko sam bila bijesna i tužna u pon da sam razmišljala o promjeni ginića
    Imala sam ovulaciju, ali je prolaktin u lutealnoj fazi snižavao progesteron. Nizak progesteron je uzrokovao jako rane menstruacije (19. ili 20. dc), tako da ako je i dolazilo do oplodnje trudnoća se nije mogla ostvariti (u vrijeme kad bi trebala biti implantacija ja sam već imala menstruaciju).

    Meni utrogestani ni dabrostoni nisu pomagali, unatoč visokim dozama ciklus se nije produžavao.

  20. #70
    anika2 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    157

    Početno

    Citiraj krojachica prvotno napisa Vidi poruku
    mislim da puno žena uz utriće zatrudni i održi trudnoću, ako im je samo to bio problem.
    to je dosta čest i ne preveliki problem, savjetujem ti da se opustiš i kreneš slijedeći ciklus sa
    mjerenjem bazalne ili/i folikulometrijama pa ćeš vidjeti da li se stvarno radi o defektu lut. faze.
    ako ti temp. na grafu stvarno padne 7-8 dana nakon O (trebalo bi biti bar 11), pokazat ćeš to
    giniću i dat će ti utriće, sigurna sam.
    a tko zna možda ti se je to iz nekog razloga dogodilo samo ovaj ciklus, i to je moguće ako si u stresu
    bila bolesna ili nešto drugo...
    sretno
    bila sam bolesna i pila antibiotik,stres uobičajen,idioti na poslu,velika svađa s mm koju smo uspjelii riješiti,mali bolestan često,noćno buđenje...
    nadam se da ćemo uspjeti zatrudnjeti
    hvala ti

  21. #71
    anika2 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    157

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa Vidi poruku
    Imala sam ovulaciju, ali je prolaktin u lutealnoj fazi snižavao progesteron. Nizak progesteron je uzrokovao jako rane menstruacije (19. ili 20. dc), tako da ako je i dolazilo do oplodnje trudnoća se nije mogla ostvariti (u vrijeme kad bi trebala biti implantacija ja sam već imala menstruaciju).

    Meni utrogestani ni dabrostoni nisu pomagali, unatoč visokim dozama ciklus se nije produžavao.
    i kako si to riješila?

  22. #72

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Pila sam Bromergon, 1 i pol tabletu dnevno (to je lijek koji snižava prolaktin). Prvi ciklus je već bio lijepi, 24 dana, a u idućem sam ostala trudna.

  23. #73
    anika2 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    157

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa Vidi poruku
    Pila sam Bromergon, 1 i pol tabletu dnevno (to je lijek koji snižava prolaktin). Prvi ciklus je već bio lijepi, 24 dana, a u idućem sam ostala trudna.
    lijepo je to čuti

  24. #74
    anika2 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    157

    Početno

    hvala vam svima prije svega na odgovorima i savjetima,danas sam dobila lijep poklon ,,,plus na testu...ipak je moguće uz niski progesteron...nadam se da će biti sve u redu i držite mi fige

  25. #75

    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    43

    Početno

    Cure drage, molim vas pomagajte. MM i ja odlučili se poraditi na bebi prije par mjeseci. Oduvijek sam imala redovne menstraucije, ovulaciju, sve super. I taj prvi ciklus kad smo počeli raditi na bebi imala sam ovulaciju (prepoznala je po sluzi), ali od tada izgleda ništa od O. Nemam više iscjetka, osjećaja, vlažnosti, ništa. Mjerila sam i bazalnu temp i isto ne ukazuje na ovulaciju.
    Bila sam privatno kod ginekologa i nakon UZV pregleda doktro je zaključio da je moguće da nemam ovulaciju (na jednom jajniku se vidio smežurani folikul) ali da to nije ništa zabrinjavajuće i da se može desiti svakoj ženi. Dao mi je utrogestane zbog zadebljale sluznice maternice.
    Međutim, mene muči kako je moguće da mi ovulacija već nekoliko mjeseci uzastopno izostaje, a nikad nisam imala nikakvih problema a nemam ih ni sada (ciste na jajnicima i sl). M mi usprkos izostanku ovulacije dolazi svakih 27-28 dana iako slabija nego prije.
    Jako bi željela bebu i pomalo me već hvata strah od možda preuranjene menopauze. Imam 31 godinu, znam da je još rano za razmišljati o menopauzi, ali svjesna sam i da ima puno žena mojih godina koje su u preuranjenoj menopazi. Stvarno željela dijete i sve me više hvata strah od toga da možda nikad neću postati majka iako sam svjesna da je prerano za to jer još nikakve veće pretrage nisam ni napravila. Ljuta sam na vlastito tijelo što je baš sada kada sam odlučila poraditi na djetetu "otkazalo suradnju".
    Oprostite na malo dužem postu, ali zanima me dali je koja od vas imala sličan problem i kako ga je riješila. Mislila sam možda početi sa maruljom, vrkutom, maca prahom.
    Naručena sam kod svoje ginekologice preko zavoda za 3 tjedna i planiram je tražiti uputnicu za vaditi hormone.

  26. #76
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Mimmi,
    Kod konzumiranja vrkute, mozes ne imati tu plodnu sluz i taj iscjedak u vrijeme O, tako da svakako uz vrkutu mozes konzumirati i marulju, ali marulju nikako nakon O.
    Nikad nisam cula za izraz " smezurani folikul", koji dc si to bila na uzv??
    Najbolje da pratis trakicama O ili jos bolje da jedan ciklus bas ides na folikulometrije gdje ce se pratiti rast folikula.

  27. #77

    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    43

    Početno

    Draga mono111, hvala ti na odgovoru.
    Vrkutu nisam pila, kao ni marulju.planiram možda poceti jer sam citala da je dobra za regulaciju hormona. Mislila sam uzimati i maca prah- neznam ako netko ima iskustva s tim.
    Moj problem je sto sam pratila par ciklusa ovulaciju mjerenjem bazalne temp i nije ukazivalo da se ovulacija dogodila. To mi je i doktor potvrdio na uzv kad mi je napisao na nalazu ( to sam tek kasnije vidjela) da je na jednom jajniku vidljiv "smezurani folikul". Bila sam na uzv 22 dc.
    Zanima me ako netko ima iskustva s regulacijom rada hormona na prirodan nacin jer me brine da mi ovulacija izostaje vec mjesecima

  28. #78
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Mimmi,
    Ja sam i MM pili Macu prah, samo oprez kod bolesti stitnjace...ja imam hipotireozu pa sam pila samo jednu zlicicu pomijesanu s vodom ili sokom. Inace je dozvoljeno do 3 zlicice.
    Najbolje ujutro nataste.
    E sad, vjerujem da nekome vrkuta moze regulirati hormone, marulja je iskljucivo za plodnu sluz, ali kako kod koga. Cure su stvarno pisale da im se nakon konzumiranje istih ostvarile T...i ja sam sama uzimala i vrkutu i marulju od cajeva...sad da li je to kod mene bilo kljucno, ne vjerujem. Uvijek ti ginekolog moze dati Klomifen za induciranje O i mozete tako otpratiti jedan ciklus i imati tempirani odnos.
    Jesi provjerila prolaktin??

  29. #79

    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    43

    Početno

    Nisam, za tri tjedna idem kod svoje ginekologice preko zavoda pa cu je traziti uputnicu za hormone. Kad sam bila kod privatnika rekao mi je da nema potrebe za vađenjem hormona iako nemam ovulaciju, da se ona moze stimulirati ljekovima. Ja bi radije probala na prirodan nacin, a i zelim vaditi hormone da vidim zasto vise nemam ovulaciju kad nikad nisam imala problema ni sa O ni sa M. Imam kolegicu koja je sa 33 usla u preuranjenu menopazu, pa me strah da se i meni to ne desava iako znam da se brinem unaprijed, ali jako bi htjela i ja svoju malu strucu <3

  30. #80
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Mimmi, trazi svoju ginekologicu onfa uputnicu za spolne hormone i AMH hormon, makar ne znam hoce li ti dati za AMH ( mozda treba preporuka specijalista ) - taj amh pokaze koliko zaliha j.s.imas....
    Mozes to privatno obaviti isto !
    Mozda je bas taj mjesec izostala O radi raznih cimbenika.
    I to je prirodno ako probate recimo uz Klomifen, koji inducira O....sretno u svakom slucaju !

  31. #81

    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    43

    Početno

    Hvala draga mono111, trazit cu svakako.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •