Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 81

Tema: anovulatorni ciklusi - koji su simptomi?

  1. #1
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno anovulatorni ciklusi - koji su simptomi?

    Razmišljam nešto zadnje vrijeme, potaknuta ovom temom:
    http://forum.roda.hr/threads/57249-D...latorni+ciklus

    Lutonjica je tu rekla slijedeće
    Citiraj Lutonjica prvotno napisa Vidi poruku
    moj ginić je to pretpostavio na temelju uzv-a, s tim da je rekao da mi je taj ciklus u kojem sam momentalno bila anovulatoran, i da ne znači da su mi svi anovulatorni
    simptoma nisam nikakvih imala
    ALI, sada kad imam ovulaciju osjećam točno određenu vrstu boli, koja je popraćena školskim ovulacijskim iscjetkom, tako da mogu biti sigurna da ovuliram. ali to osjećam tek od drugog poroda, prije toga nisam imala nikakve znakove ovulacije, nisam mogla ništa pretpostaviti, čak ni po iscjetku

    Zna li još netko od vas, kakvi mogu biti znakovi anovulatornih ciklusa?
    Zadnje vrijeme koristim maybe baybe, ako ne zaboravim i čini mi se da mi kratko traju plodni dani, ako sam ih uopće dobro odredila (imam problem s jako produženim ciklusima pa je to malo teže). Zadnji put je paprat bila jedan dan izražena, a dan prije i dan poslije samo nešto slično paprati. Znači li to da imam plodne dane, ili da ih baš i nemam ako tako kratko traju? :tutlek:

  2. #2
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Imaš plodni dan. Ne moraju biti dani. I jedan je dosta, ako je "vrijedan", zar ne?

  3. #3
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Ovako na prvu:
    nepravilni BBT,
    nepravilno trajanje ciklusa,
    izostanak menstruacije,
    izostanak cervikalne sluzi, one "eggwhite"

  4. #4
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Imaš plodni dan. Ne moraju biti dani. I jedan je dosta, ako je "vrijedan", zar ne?
    Dakle ako myabe baybe pokazuje plodne dane, pod uvjetom da sam ih točno odredila (javljaju mi se otprilike u isto vrijeme ciklusa, ali to je kod mene 22 do 24 dana nakon prvog dana menstruacije, ali jave se još tu i tamo pa računam i da nekad pogriješim ) to znači da ciklus nije anovulatoran?

    Cubana, thnx
    Ako netko zna još nešto neka javi...

  5. #5
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Ček, ček. Koliko ti traju ciklusi? Imas li eggwhite iscjetka, osjecas li ovukacijsku bol u jajniku?

  6. #6
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Ciklusi traju oko 2 mjeseca. Tako su se ustalili neko vrijeme nakon poroda. Prije je bilo još gore, išla sam na razne pretrage i dobila razne dijagnozice da bi mi na kraju rekli da je valjda sve ok. Onda sam ipak ostala trudna, i tu je priča stala na neko vrijeme, a sad počinje ispočetka.
    Iscjedak imam tu i tamo, ali teško mi je povezati je li to zbog plodnih dana.
    Ovulacijsku bol ne osjećam. Ili je ne registriram.
    To bi bilo lakše pratiti kad bih znala koji su mi plodni dani, ali eto ja se tek uhodavam s maybe baybijem, neka tri ciklusa iliti pola godine i sad sam tek došla do toga da mislim da znam kad su.

  7. #7

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    221

    Početno

    A da li ovulacijska bol boli kada je žena najplodnija ili kada puca jajašce koje se nije oplodilo? Mislim, samo ime kaže da bi trebalo boliti kada je žena plodna. Ja osjećam tu bol usred ciklusa i jednom kada sam bila mlada neki ginić mi je rekao da tada upravo puca neoplođeno jajašce. Znam da vi to sigurno znate.

  8. #8
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Trebalo bi boljeti kada jajasce ode iz jajnika. Ta ruptura boli (valjda) i to je ovulacija. Neoplođeno jajasce ne puca. A iscjedak je onaj jedini proziran, sličan bjelanjku jajeta (ne pečenom, meni je glupoj uvijek asocijacija bijelo kuhano jaje).
    Mislim da vi cure sa potpomognute bile kompetentnije, ali kako ja zadnjih godinu dana kombiniram Billingsa i spiralu (Da i to je moguće ) malo sam se informirala.
    Meni su ciklusi ujednačeni, samo što se nakon drugog poroda luteinska faza skratila sa 13 na 9 dana. Kažu da takva lut faza nije spojiva sa održivom trudnoćom, ali sad mi je svejedno.

  9. #9
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    pomikaki, nemam ti ništa pametno za reći ali moram se prikrpati: bol koju svi spominjete nisam nikad osjetila. Zar vi sve to osjetite? Ni lazne trudove nisam registrirala i za mene je to sve mit

  10. #10
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Ja to ništa ne osjetim a baš čitam da neke žene za to uzimaju voltaren , jedva da malo osjetim pritisak u jajnicima prije menge, ni od pms-a kod mene nikad nije ništa bilo.
    Posljednje uređivanje od pomikaki : 20.08.2010. at 10:06

  11. #11

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    1,076

    Početno

    Bol može značiti i pucanje cista, kod PCOS.
    Ja redovito osjećam pritisak i laganu bol na sredini ciklusa
    a kad sam radila UZV monitoring ovulacije, taj je ciklus bio
    anuvalatoran, s time da mi je dok. rekao da ako su ciklusi
    redoviti, vjerojatno se ovulacija ipak javlja, ali povremeno

  12. #12
    anamar avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,334

    Početno

    odgovaram s onog topica, pomikaki.
    maby baby meni uopće nije pomogao. ja sam s njim imala paprat jako rijetko. još mu je i baterija krepala dva mjeseca od kupnje.
    ja ću reći ipak da su lh trakice sigurnije od maby baby (moje su cure plod trakica ). i uopće nisu preskupe. vidi na saveontests.com. ja sam uzela veliki komplet s 50 ovulacijskih trakica + 15 testova na trudnoću, i koštalo me manje od 25 USD.

    sve ti to govorim, jer mi se čini da imamo slične probleme. meni je ciklus dug i dosta varira (najčešće od 32 do 34 dana, ali ciklusi od 37 dana mi uopće nisu rijetkost) i bio mi je problem pogoditi ovulaciju. k tome i bez dojenja sam imala anovulatorne cikluse što sam potvrdila upravo mjerenjem bt i spomenutim trakicama.
    dakle moja je metoda bila praćenje bt nekoliko mjeseci da utvrdim u kojem se rasponu pojavljuje ovulacija (uzmi digitalni toplomjer čim se probudiš stavi ga pod jezik i za minutu imaš rezultat, neće ti se razbiti, a to je čas posla). kad sam to utvrdila onda sam se počela testirati trakicama. njih sam počela koristititi dva dana prije nego mi se najranije pojavila ovulacija. nikad nisam potrošila više od deset trakica po ciklusu. znači počela bi se testirati 15. dana i prestala po pojavi ovulacije ili nakon 10 dana ako nisam ovulirala.

    što se tiče simptoma ovulacije, ja sam eggy white sluz (koja je by the book-znači da se rasteže više od 5 cm) imala samo nekoliko puta u životu i to kad sam pila neki čaj za plodnost. bolove sam imala svakakve, ali to su bile uglavnom fantomske boli, jer sam jaaaako htjela biti trudna.

  13. #13
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Razmišljala sam o mjerenju bt, ali sam pročitala da je pouzdaniji živin termometar, digitalni previše varira? Ako je moguće s digitalnim mogla bih pokušati.

  14. #14
    anamar avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,334

    Početno

    ma ok je i digitalni.

  15. #15
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    evo nekog s potpomognute-preporuka je BT+LH+praćenje sluzi, pisalo se dosta o tome na PZ (anamar je sve objasnila). Dakle, ja imam preko 20 godina O bol, to su baš jaki grčevi u jajniku, nekad boli i dan nakon pucanja folikula. Pričamo o folikulima, a ne jajnim stanica (ajme-oplođene ili neoplođene), bol počinje s naglim porastom LH pred samu O, i traje dok puca folikul.
    pomikaki, ja sam mjerila sa živinim i sasvim je ok, a mislim da cure mjere i s digitalnim. A obično kažu da nakon anovulacijskog ciklusa nema PMS-a i da je to pokazatelj anovulacije, čini mi se da nije pravilo.

  16. #16
    anamar avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,334

    Početno

    pomikaki registriraj se na ff (fertilityfriend.com). super je kod praćenja bt.

  17. #17
    miniminia avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    hlebinska škola
    Postovi
    882

    Početno

    Pomikaki, moje iskustvo:
    Ovulaciju nikad ne osjećam. Kako sam godinama pratila bazalnu , lh trakcie i svašta, znalo mi se učiniti kako je osjećam (ali mislim da je to iz glave) . I ovulacija ti vrlo kratko traje, ako ti se ruptura dogodi recimo tijekom noći , ni ne možeš ništa osjetiti...

    ZApočela sam s Maybe baybe....Nije od velike koristi...
    Prešla na lh trakice... Ako se odlučiš na njih naruči preko interneta, jer u ljekarni su puno skuplje i ima ih samo 5 u kutiji, a s obzirom na tvoje duge cikluse tebi premalo...

    No, najbolje ti je mjeriti bazalnu, svako jutro , svakog dana u isto doba , čim se probudiš, prije bilo kakve aktivnosti, čak i ležanja u krevetu, toplomjer u usta (ja sebi kupila živin, iako se mnogi kunu da je i digitalni ok)... Paraleleno kontroliraš i cervikalnu sluz, i ne možeš promašiti...
    možeš zapisivati u tablice (ima ih po netu), ali ja ti preporučam stranicu http://www.fertilityfriend.com/ gdje se registriraš i upisješ (svaki dan bazlanu temp. opis cervikalne...) ...
    DObiješ i upute koje ti šalju na e mail, pa nakon par mjeseci postaneš potpuni maher....

  18. #18
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Hvala svima na odgovorima. Mislim da sam sada nešto pametnija ali slobodno dodajte sve što vam se čini da fali.
    Ako se adminima čini da bi tema trebala ići na pmo, slobodno prebacite, ja se tamo nisam javila jer se slabo razumijem u tamošnju terminologiju i ipak nisam u tim vodama.

    Ali imam jedno pitanje za mpo-ovke: ukoliko se ispostavi da se radi o anovulatornim ciklusima, koji su koraci? Ne bih rado išla baš u neke teške postupke (ipak imam već jedno dijete), ali bih razmislila o nekoj lakšoj hormonalnoj terapiji za poticanje ovulacije. Premda sam do sada s hormonalnim preparatima do sad imala ne baš dobra iskustva, pa mi je puno draže bez toga.

    Citiraj mare41 prvotno napisa Vidi poruku
    A obično kažu da nakon anovulacijskog ciklusa nema PMS-a i da je to pokazatelj anovulacije, čini mi se da nije pravilo.
    Ovo je i mene malo brinulo, sve žene koje znam pričaju o pms-u kao o pojavi koje se podrazumijeva, a ja nikad ništa od toga nisam osjetila - bolove minimalno i rijetko, a psihološke učinke zbilja ne primjećujem. Ali ipak sam već jednom uspjela ostati trudna pa se nadam da ne mora biti točno. Istina, za to je trebalo dosta vremena, ali to pripisujem dugim ciklusima.

  19. #19
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    pomikaki, slijedeći korak za utvrđivanje O (nakon gore opisanog) je folikulometrija u dane kad pretpostavljaš da bi mogla biti O, dakle, odeš (bilo kojem) ginekologu da ti UZV-om (kroz dan, dva) prati razvoj folikula -jednina (ako ga ima). Znači, tek kad se utvrdi da izostaje O (i to ne samo u tom ciklusu jer nije svaki isti) onda se ide na blagu indukciju O (obično se koristio klomifen koji se više ne proizvodi), i u tom ciklusu kad se uzima klomifen (ili što bude zamjena) prati se ovulacija UZV-om jer može biti i više folikula (al krene se s minimalnom dozom). Možda ti to sve neće ni trebati. Dakle, klomifen koji je koštao 20-tak kuna je bio blaga hormonalna terapija.
    I ovo spada na PZ, a ne na Potpomognutu.
    Posljednje uređivanje od mare41 : 20.08.2010. at 14:39

  20. #20
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Citiraj pomikaki prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo je i mene malo brinulo, sve žene koje znam pričaju o pms-u kao o pojavi koje se podrazumijeva, a ja nikad ništa od toga nisam osjetila - bolove minimalno i rijetko, a psihološke učinke zbilja ne primjećujem. Ali ipak sam već jednom uspjela ostati trudna pa se nadam da ne mora biti točno. Istina, za to je trebalo dosta vremena, ali to pripisujem dugim ciklusima.
    Ma ne znam, meni se nekak cini da je pms sad in, ono, must have. Pms me isto nikad nije mucio, ni prije ni poslije poroda, a kad sam se odlucila na trudnocu, islo je bez problema.

  21. #21
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Mislim da je sve to vrlo individualno, i PMS i ovulacijska bol. PMS sam godinama malo imala, malo nisam, sad pred menopauzu mi je jači nego ikad.

    Za razliku od toga, u životu nisam osjetila bol kod pucanja folikula, tj. ovulacije, a nemam nikad ni eggwhite iscjedak, no znam da ovuliram baš svaki mjesec (po LH-trakicama ili UZ-u na kojemu je uvijek u folikularnoj fazi viđen folikul, ili u lutealnoj žuto tijelo), čak i sad u kratkim ciklusima koji su, bojim se, pri kraju.

  22. #22
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    vikki, i kod mene se užasno bolni PMS javio "pred kraj", i to je individualno-prvo ga nema pa pomete sve pred sobom.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5

    Početno

    Bok!!!!!! Ja imam slićan problem kao ti ,imam već sina od 7 god za kojeg smo se poprilićno namućili, a sad bi htjela drugo djete menstruacije su mi neredovite svakih (29-35) dana ,a iscjedak imam svaki dan i to ogromni ovulacijku bol ne osjećam tako da plodne dane nemogu sama nikako odrediti i baš se mislim da uzmem maybe baybe a vidim na forumu da su mišljenja podjeljena nekima je pomogao a nekima ne !!!! Šta ti misliš ?????? i dali itko zna dali postoji kakav test za utvrđivanje spola prije zaćeća ,jer u apoteci su mi rekli da maybe baybe to može ???????????

  24. #24
    štrumfeta avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    861

    Početno

    andrea, oprosti, ali utvrditi spol prije začeća, može eventualno dragi Bog

  25. #25
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Andrea, možda imaš neki lapsus u zadnjoj rečenici??????

  26. #26

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5

    Početno

    Pa ja sam bila uvjerena da je to glupost ali u apoteci su mi rekli da to može maybe baybe i ja sam se zabezeknula ali s jedne strane tako želim curicu da sam na tren i povjerovala ali sad znam da ništa od toga ali zato postoji nada ,a šta misliš da napravim u vezi svojih plodnih dana šta je najbolje i najtočnije ???????

  27. #27

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5

    Početno

    Da mare znam malo sam se bolje imformirala ,ali nemožeš virovati kakve budale rade u apotekama kad su mi rekli na 2 mista da to može maybe baybe a kad sam pitala kako kad muškarac -u biti spermij određuje spol onda su mi rekli da se i MM mora testirati i da sve piše u uputama.......ZAMISLI???????

  28. #28
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    Citiraj štrumfeta prvotno napisa Vidi poruku
    andrea, oprosti, ali utvrditi spol prije začeća, može eventualno dragi Bog
    prejaka si draga!!! zato te i volim toliko!!!!

  29. #29

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    1,076

    Početno

    Podižem temu jer imam pitanje:
    Bila sam pred koji mjesec na folikulometriji i dok. mi je bez
    dvojbe utvrdio O, a ja sam je naučila prepoznavati i slijedećih mjeseci po
    individualnim simptomima koje sam imala baš tog dana.
    Ovulacijske boli tada nisam imala, čisto jedna manja nelagoda i napuhnutost.
    E sada, ovih dana, danas mi je 11dc tj. vrijeme neposredno prije O,i već 2 dan mi se
    javlja baš dosta jaka bol u jednom jajniku, kao probadanje,a čak je osjećam na leđima.
    Rado bi otišla na Uzv ali nisam stigla.
    Jeli se nekome događalo slično: dakle kod Uzv-om utvrđene ovulacije
    nemam bolove, a kakav je onda ovaj ciklus kad imam?
    Da li se neka vrsta jače boli može javiti blizu O i u anovulatornim ciklusima,
    zbog neke ciste ili slično?

  30. #30
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    krojachica, ako do sad nikad nisi osjećala ovulatornu bol-onda je to ok-imati O bez boli, što ne znači da je ne moraš osjetiti, mene je npr jače bolio lijevi jajnik nego desni, ali češće je slučaj da se O uopće ne osjeti, a ta bol koja traje 2-3 dana je od folikula koji raste (ja sam točno znala kad je na 15 mm), a može se osjetiti i kad prođe O-izlije se malo tekućine iz folikula. JA O prepoznam i po "nabrijanom" raspoloženju i tvrđim grudima.

  31. #31
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Ja nikad nisam osjetila bol kod ovulacije, a prilično redovno ovuliram. No zato često imam ovulacijsko krvarenje 8što mislim da nije dobar znak).

  32. #32
    Aiko avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    290

    Početno

    Cure, pliz, i meni odgovor na jedno pitanje u vezi ovulacije... ako trebam to negdje dalje pitati na forumu, slobodno me pošaljite tamo.

    Naime, ja oduvijek znam kad mi je ovulacija, podatak o ovulaciji si uvijek pišem gdje i podatak o menstruaciji. Znam po dvije stvari: neugodna bol, pritisak, vrlo često osjetim jel lijevi ili desni jajnik ili me generalno boli kao da ću, recimo, dobiti za dan-dva. Osim pritiska/boli, imam i taj bjeljanak-iscjedak, dan-dva, osjetim ga i unutra, a kamoli kad izađe van. Znam kad je proziran, kad promijeni boju i postane mutniji. Od kad sam rodila, imam puno obilnije menstruacije i dalje 31-33 dan imam cikluse, a ovulacije su postale dosta bolne (kao i početak menstruacije). No, i dalje imam i iscjedak. Zapravo, sve je kao prije, samo je intenzivniji osjećaj. Ovulacija mi nikad ne dođe točno u taj neki dan, ali ne dođe mi nikad ni menstruacija.

    Sad dolazimo do mog pitanja. Je li moguće da imam i tu bol i taj iscjedak, a da nisam plodna? Ili je ta bol/bjeljanjak dokaz da si plodan? Hvala.

  33. #33

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    aiko moguce je, al ne vidim razloga zasto ne bi bila plodna, pogotovo s obzirom da imas pravilne cikluse i puno simptoma ovulacije. zasto mislis da nisi plodna?

  34. #34
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Mozes imati bol i iscjedak, a da zapravo uopce ne ovuliras. Ako ovuliras, u teoriji si plodna. U praksi... e, tu se prica vec komplicira.

  35. #35
    Aiko avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    290

    Početno

    Čisto teoretski me zanima. Odakle onda taj staklasti isjedak, ako nema ovulacije?

  36. #36

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    takav iscjedak nastaje pod utjecajem hormona estrogena, a na ovulaciju utjecu hormoni fsh i lh. nek me netko nadopuni, pokusavam ne zakomplicirat previse.

  37. #37
    MELANIE avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    135

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Mozes imati bol i iscjedak, a da zapravo uopce ne ovuliras. Ako ovuliras, u teoriji si plodna. U praksi... e, tu se prica vec komplicira.

    ajme to nisam znala.ja imam vrlo bolne ovulacije,a ovaj mjesec nisam osjetila istu.Niti nisam imala sluzi.

  38. #38

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    2,452

    Početno

    Poz, forumasice...
    Evo citam vas vec dosata dugo i nikako da se odlucim nesto i napisati.nadam se da ce netko znati nest

  39. #39

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    2,452

    Početno

    Uglavnom imam pitanje koje me dugo muci, a nitko me ne shvaca ozbiljno...
    Zanima me da li je moguce.da mi je svaki ciklus anovulatorni. Davno sam mjerila bazalnu i nikad nije skok bio veci od 0,5, lh trakice nikad nikad nije bila testna crta tamija od kontrolne, i ne kuzim kad imam tu ovulacijsku sluz, kao da sam suha cijeli ciklus.a menge su mi oskudne 2-3 dana i tamno,tamno smedje. A mm i ja pokusavamo raditi na bebici vec 2 god i moj gin je rekao da je jos rano jer sam se tek udala i da imam 26 god. Sta da radim kako da provijerim imam li plodne dane ili da to poboljsam.malo je dug post a li stvarno vise ne znam sta da radim. Ako je netko bio u takvoj situaciji, bila bi zahvalna da mi odgovori.hvala

  40. #40

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Draga vatra26, moguce je imati menstruaciju i anovulatorne cikluse. Najjednostavnije ces to provjeriti ako odes kod ginekologa na uzv u sredini ciklusa. Ako se blizi ovulacija, vidjet ce rastuci folikul, a ako je prosla ovulacija, vidjet ce zuto tijelo.

  41. #41

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    A ove sto spominjes ne mora biti znak anovulacije.

  42. #42

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    2,452

    Početno

    Bubekica, hvala na odgovoru.
    Kod gin idem tek u 12 mj zbog pape pa cu se naruciti negdje oko sredine ciklusa i zamolit da mi napravi uzv.do onda cu iscekivati t kao do sad... jer mi m ide na spermiogram nasom inicijativom.neda nam se vise cekati...

  43. #43

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    vatra u svakom slucaju sretno!

  44. #44
    anika2 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    157

    Početno

    Citiraj bubekica prvotno napisa Vidi poruku
    Draga vatra26, moguce je imati menstruaciju i anovulatorne cikluse. Najjednostavnije ces to provjeriti ako odes kod ginekologa na uzv u sredini ciklusa. Ako se blizi ovulacija, vidjet ce rastuci folikul, a ako je prosla ovulacija, vidjet ce zuto tijelo.
    zbunjena sam!
    bila sam na folikulometriji 2 puta i vidio je rastući folikul na lijevom jajniku,poslije je ustvrdio da je O bila 14.10.
    kad sam 22.10. vadila progestrogen bio je užasno nizak,što znači da nije bilo O
    muči me da li je moguće da se na UZV nešto vidi ako nema O? ili kaj? što se treba vidjeti ako je bila O?

  45. #45
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    anika, nisam skužila na drugoj temi da su uzv i progesteron bili u istom ciklusu, dakle, ako je dr utvrdio žuto tijelo, tj. da je folikul puknuo, tada je to precizno, al onda nalaz progesterona zbunjuje. Ajd ti lijepo se prebaci na slijedeći ciklus, upisuj bazalne u fertility friend, i sve ostale simptome, i onda polako dalje (možeš opet ponovit uzv i progesteron u nekom drugom labu, fakat ne kužim zašto je onda bio nizak, al treba gledat dalje)

  46. #46
    anika2 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    157

    Početno

    da,sve je ovo bilo u istom ciklusu zato sam zbunjena,,,,da li je moguće da je ginić vidio nešto nepravilno?pa mi nije rekao? ne kužim....samo je rekao da je O bila 14.10.
    što još može biti uzrok niskog p?
    hvala ti na odgovorima

  47. #47
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    svaki ginić je u stanju prepoznat friško žuto tijelo (folikul se mrvu smanji, nije više tako pravilan), i to je siguran znak da je ovulacija bila, dakle, da je nastala cista-on bi to vidio...e sad, fakat ne kužim šta je s nalazom od progesterona (iskreno ne znam, ili mijenjaj ginekologa ili lab, bilo bi zgodno da imap jedan uredan nalaz progesterona, čisto ako bi zatrebalo za nešto dalje, iako ne vjerujem da će ti trebati, zapravo ste tek počeli)

  48. #48
    anika2 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    157

    Početno

    da je nastala cista,rekao bi mi,uostalom baš je rekao da je O bila unutar 24 sata...od sestre sam uspjela doznat da će me stavit na hormone sljedeći mjesec,,,i uglavnom da se javim kad dobijem mengu....
    imaš kakvu preporuku za privatnog ginića u zagrebu?

  49. #49
    anika2 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    157

    Početno

    moguće da se ovo dogodilo?
    5.20. Što je sindrom lutenizirajućeg nepucanja folikula (LUFS) i kako je povezan s PCOS-om?

    Ovaj sindrom događa se kada se folikuli razviju, ali se pretvaraju u žuto tijelo bez ispuštanja jajašca. Češće se događa u žena s policističnim jajnicima budući jajnici postaju teži, pa je teže jajašcu izbjeći i folikul i jajnik. U nekim slučajevima LUFS-a rast temperature može biti vidljiv na grafikonu bazalne temperature i sedam dana poslije razina progesterona može upućivati na graničan odgovor (između 5 i 15 ng/ml). Jedini apsolutan test ovulacije je trudnoća. Korist nesteroidnih neupalnih lijekova kao ibuprofena i naproxen sodium (Advil i Aleve), kao i aspirina za odrasle, mogu pripomoći LUFS-u. Terapeutska minimalna doza aspirina, također zvana baby aspirin, ne bi smjela utjecati na ovulaciju.

  50. #50
    anika2 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    157

    Početno

    11.10. endometrij trolisnog odjeka uk. 6,6mm ; folikulogeneza lijevo
    15.10. endometrij trolisnog odjeka kao ranije; lijevo kolabirani f.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •