Pokazuje rezultate 1 do 33 od 33

Tema: Na Lastovo s dvogodisnjakinjom

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno Na Lastovo s dvogodisnjakinjom

    Idemo za manje od 3 tjedna na Lastovo s nasom mezimkom i kumovima s dvoje djece (8 i 5 god). Iznajmili smo apartmane u istoj kuci kao i proslo ljeto, u skrivenoj luci, tako da znamo kamo idemo. Kuca je uz more, ali nema plaze nego je ulaz s mola. Na raspolaganju nam je brodic pa smo planirali s njim ici u dno uvale na kupanje s klincima. Trebam savjete kuda bi jos bilo dobro otici s malenom, njoj ce to biti prvi susret s morem. Opcenito bilokakav savjet je dobrodosao, buduci je to daleki otok, a moje roditeljsko iskustvo slabo, pogotovo vezano za "vanstandardne" aktivnosti.

  2. #2
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Bubekice uživajte!
    Vjerujem da će malenoj dolazit u obzir samo te plaže koje imaju plićak tj.postupni ulaz u more, u toj dobi moji nisu htjeli ulazit/skakat s mola.Eh sad ako morate čamcem do takve plaže bojim se da ćete morati onda svaki dan.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Planiramo svaki dan, mozda cak i 2 put dnevno jer trajanje te voznje je mozda 10ak minuta, a barkica je ispod kuce

  4. #4
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Mislim da ce vam 2x dnevno bit ok

  5. #5
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Moja dvogodišnjakinja voli plićak, kamenčiće i igru, ali se ne buni ni na stijene s kojih je odmah u dubokom moru. Samo sto mi trebamo biti dodatno kreativni/aktivni za zabavu dok nije u moru.
    Osim sto ce biti veselo doputovati, sad smo cetiri dana bili u autu, ostalo mi zvuci suuuuuper. (Bila sam u skrivenoj u kampu i predivno je!)

  6. #6
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    cimam ti Lastovku za pomoć...

  7. #7
    bebeto avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    na otoku kristalnih zvijezda
    Postovi
    906

    Početno

    Bubekica baš mi je drago da ste izabrali baš naš mali škoj za ljetovanje. Skrivena luka je super izbor, ima jedna plaža sa pličakom ispred PortoRosso restorana, i na kraju uvale kraj crvenog ferala ima jedna mala uvalica sa šljunkom...Jurjeva luka je isto super za djecu iako vam je na drugoj strani otoka, definitivno trebate poći na Saplun (otočić sa pješčanom plažom u arhipelagu). I uvala Mihajla ispod samog Lastova je super za djecu...iako ja osobno bi išla sa barčicom, ima bezbroj lijepih uvalica gdje možete guštat sami a more je prozirno i čisto. Pogledaj na www.tz-lastovo.hr, imaš vodić o plažama...i svemu ostalom.

  8. #8
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    ja sam se samo dosla pohvaliti, idemo 24.7 dole, uzeli smo apartman u Pasaduru... Nama je prvi put, ali su MM brat i zena bili prosle godine pa su vec sve istrazili

  9. #9
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    bebeto super informacije

  10. #10
    bebeto avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    na otoku kristalnih zvijezda
    Postovi
    906

    Početno

    Guštajte !!

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    bebeto, hvala za info!
    Dosta toga smo obisli proslo ljeto tako da imamk neke ideje gdje bismo teoretski mogli, pitanje je hoce li malena izdrzati toliko muvinga. Strasno je aktivno dijete koje se onda i brzo umori.
    Joooj jedva cekam!

  12. #12
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    Bubekica kako idete? Do Splita pa trajekt ili?

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Da, zasto?

  14. #14
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    mi idemo po noći subota na nedjelju:
    1. Zagreb - Ploče
    2. trajekt Ploče - Trpanj
    3. trajekt Orebić - Korčula
    4. trajekt VL - Lastovo

    na povratku idemo u Vela Luku tjedan dana pa ćemo se vraćati trajektom VL - Split

  15. #15
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Davno sam bila na Lastovu (u Lučici, u bezdjecno vrijeme) i moja sjećanja na taj otok su prekrasna. Nisam vjerovala kad su me "upozoravali" da je to "otok bez plaža". Bogme, uvjerila sam se da je, barem ne u smislu u kojem ja zamišljam plaže (ono desetak metara nekog šljunka, postepeni ulaz u more, duboke vale). To su uglavnom, po mom sjećanju, skakanja u kristalno čisto more direkt u jato riba. Vidim i na stranici TZ da su neke od "plaža" par metara šljunka ili neka stijena s koje se može ući u more . Kod ovih blizu hotela su me nervirali zujeći gumenjaci od jedrilica tako da nije bilo moguće plivat neke štreke . Mislim da je plaža s plićim morem u nekom tradicionalnom smislu jedino ona kraj Lučice, ako se ja dobro sjećam.

    S ozbirom na boravak s malim djetetom, hipohondar kakav jesam , ja bih ti kao neki općeniti savjet rekla da se raspitaš o dostupnosti liječničke skrbi (vjerujem da već jesi) i da poneseš lijekova za svaki slučaj (antipiretici itd.).

    Opet, mislim da neke velike plaže i nisu uvjet jer je na Lastovu ionako manje ljudi pa je "plaža" od 2 stijene + malo šljunka manje gužvovita nego npr. ogromna plaža u Baškoj na Krku. I moje je iskustvo da je djeci čak zanimljivije kad ima manje "turističkog sadržaja" - galama, sladoledi, vlakići itd. - žic-žic ovo, žic-žic ono.

    Opremi se lijekovima i guštajte!

  16. #16
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    S obzirom da ste već bili, vjerujem da si skužila logistiku - kad smo mi bili davnih dana (prije više od 10 godina), tada je u samoposluzi u Lastovu trebalo reći "od sutra za nas kruh i Slobodnu", "sutra nas više nema pa ne treba" - znači, tada je trebalo prijavit i odjavit potrebu za kruhom i takvim stvarima.

  17. #17
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj Boxica prvotno napisa Vidi poruku
    mi idemo po noći subota na nedjelju:
    1. Zagreb - Ploče
    2. trajekt Ploče - Trpanj
    3. trajekt Orebić - Korčula
    4. trajekt VL - Lastovo

    na povratku idemo u Vela Luku tjedan dana pa ćemo se vraćati trajektom VL - Split
    Bome cete se navozat s tim trajektima... a sto ne odete direktno trajetkom iz Splita u Ubli?

  18. #18
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Bome cete se navozat s tim trajektima... a sto ne odete direktno trajetkom iz Splita u Ubli?

    lovimo jutarnji trajekt u 9 iz VL da smo u 10.45 u Ublima

  19. #19
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj Boxica prvotno napisa Vidi poruku
    lovimo jutarnji trajekt u 9 iz VL da smo u 10.45 u Ublima
    Aa... stvarno iz Splita nema nista tako rano

  20. #20

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Samoposluga ok funkcionira, kruha ima uvijek, novine ionako ne citamo. Nama je bitno da mozemo do vica i povrca Imas jos koju ideju za lijekove osim antipiretika?

  21. #21
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,621

    Početno

    Uživajte!
    Dvogodišnjaci su dosta prilagodljivi. Moji su svi voljeli postepen ulaz. Svakako uživajte u uvalicama! To mi se čini najbolji izbor.
    Ja ponesem sirup za temp, kašalj, flastere, sterilnu gazu, zavoj, kapi za uho, oko. Sprejeve protiv komaraca, Synopen za ubode komaraca. Maziva za sunčanje, mlijeko nakon sunčanja. Kad odemo na cjelodnevne izlete bez obzira na pripremu, podlogu, redovno mackanje.... uvijek izgorimo. Uglavnom malo toga koristim, al je uvijek pri ruci iako nam ambulanta i apoteka na cca 200 m.

  22. #22
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Citiraj bubekica prvotno napisa Vidi poruku
    Samoposluga ok funkcionira, kruha ima uvijek, novine ionako ne citamo. Nama je bitno da mozemo do vica i povrca Imas jos koju ideju za lijekove osim antipiretika?
    sad me zvala šogica, oni su već dole, doktor i ljekarna normalno rade

    od lijekova + tih pomoćnih stvari za klince uvijek nosimo:
    antipiretik (+toplomjer), Operil, Sinopen mast, Rinolan sirup, eventualno još i neku kremicu za ubode komaraca

  23. #23
    bebeto avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    na otoku kristalnih zvijezda
    Postovi
    906

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Davno sam bila na Lastovu (u Lučici, u bezdjecno vrijeme) i moja sjećanja na taj otok su prekrasna. Nisam vjerovala kad su me "upozoravali" da je to "otok bez plaža". Bogme, uvjerila sam se da je, barem ne u smislu u kojem ja zamišljam plaže (ono desetak metara nekog šljunka, postepeni ulaz u more, duboke vale). To su uglavnom, po mom sjećanju, skakanja u kristalno čisto more direkt u jato riba. Vidim i na stranici TZ da su neke od "plaža" par metara šljunka ili neka stijena s koje se može ući u more . Kod ovih blizu hotela su me nervirali zujeći gumenjaci od jedrilica tako da nije bilo moguće plivat neke štreke . Mislim da je plaža s plićim morem u nekom tradicionalnom smislu jedino ona kraj Lučice, ako se ja dobro sjećam.

    S ozbirom na boravak s malim djetetom, hipohondar kakav jesam , ja bih ti kao neki općeniti savjet rekla da se raspitaš o dostupnosti liječničke skrbi (vjerujem da već jesi) i da poneseš lijekova za svaki slučaj (antipiretici itd.).

    Opet, mislim da neke velike plaže i nisu uvjet jer je na Lastovu ionako manje ljudi pa je "plaža" od 2 stijene + malo šljunka manje gužvovita nego npr. ogromna plaža u Baškoj na Krku. I moje je iskustvo da je djeci čak zanimljivije kad ima manje "turističkog sadržaja" - galama, sladoledi, vlakići itd. - žic-žic ovo, žic-žic ono.

    Opremi se lijekovima i guštajte!
    Ina jesi li imala priliku poći do Sapluna ??? Da, plaže su nam grže,škrape i skok sa stijene ili rive....moja djeca su dosta rano proplivala upravo zato što ne znaju što je pličak. Imali smo neke ideje za napravit klasičnu plažu ali s obzirom da smo Park prirode zakonski to ne možemo realizirat.

  24. #24
    bebeto avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    na otoku kristalnih zvijezda
    Postovi
    906

    Početno

    Citiraj bubekica prvotno napisa Vidi poruku
    Samoposluga ok funkcionira, kruha ima uvijek, novine ionako ne citamo. Nama je bitno da mozemo do vica i povrca Imas jos koju ideju za lijekove osim antipiretika?
    Otvorio se još jedan veliki Studenac u Ublima, svakako preporučam jer je bolji izbor i manja gužva nego u onome u Lastovu. A za voće i povrće obavezno kod naših lokalaca..

  25. #25
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    bebeto ja sam samo došla reći da je Lastovo predivno!
    ne planirano je ispalo ove godine, ali tako je uvijek najbolje!

    tjedan dana uživanja, mozak na "paši", pravi GO...
    kupali smo se u Jurjevoj luci (na velikom molu) i na Zaglavu (prema vanjskoj strani), jedan dan rentali barčicu i kupali se po različitim uvalicama...
    obišli i samo Lastovo, bili na heliodromu...

  26. #26
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Dosla sam samo napisati da je Lastovo predivno - ono malo sto sam vidjela na jednodnevnom izletu iz VL, me odusevilo.
    Dosli i otisli amo trajektom, a tamo su nam ljetovali frendovi pa su nas "preuzeli" autom. Nadam se da cu jednom tamo na ljetovanje

  27. #27
    bebeto avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    na otoku kristalnih zvijezda
    Postovi
    906

    Početno

    Boxica, drago mi je da vam je bilo lijepo !!!
    Nanoibeba

  28. #28
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Citiraj bebeto prvotno napisa Vidi poruku
    Ina jesi li imala priliku poći do Sapluna ??? Da, plaže su nam grže,škrape i skok sa stijene ili rive....moja djeca su dosta rano proplivala upravo zato što ne znaju što je pličak. Imali smo neke ideje za napravit klasičnu plažu ali s obzirom da smo Park prirode zakonski to ne možemo realizirat.
    Nisam, bacila oko na slike - prekrasno. To se brodom ide? Baš mi je drago da je ljeto prošlo super, po mom iskustvu - što veća divljina (do na neku meni minimalnu logistiku... likar , apoteka, ipak neki dućan), što manje ljudi, i velikima i malima je super.

  29. #29

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    I nas odmor na lastovu (u skrivenoj luci) se blizi kraju pa da napisem dojmove. Vecinom se kupamo na molu pod kucom, malena je odusevljena kolutom pa s nama pliva u dubokome bez ikakvog problema, cak i skace s mola uz pridrzavanje za ruke. Isli smo jednom u lucicu i na dno skrivene luke, nije nas se dojmilo. Bili smo i u pasaduru u jurjevoj luci (?) tamo nam je bilo krasno.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    Molim pomoć: je l se može kupiti karta za auto za lastovo na određeni dan u sezoni? (Prošle godine smo s Hvara kupili kartu za auto za točno vrijeme polaska)

    Je l možda bolje uzeti rent-a-car za tri dana?

  31. #31
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Moze. Iako pise da trebas doci 60 min ranije, ljeti su ogromne guzve u luci tako da bih ja to uzela s rezervom.

    Mi redovno kupujemo online za odredjeni datum za liniju za koju nema rezervacije.

    Vise info..

    https://www.jadrolinija.hr/hr/news/v...s-rezervacijom

  32. #32
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    I probaj izbjeci datume kada su Oliverovi dani u Veloj Luci jer je tada apsolutni kaos.

  33. #33

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    ajme, da ...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •