Stranica 5 od 10 PrviPrvi ... 34567 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 201 do 250 od 468

Tema: Kamo na izlet?

  1. #201
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Baš i ja nešto tražim. Ima recimo ovdje popis seoskih domaćinstava: https://www.djecji-dogadjaji.com/dje...a-gospodarstva

    Je li vam ovo Ključić brdo zgodno? U Dva potoka se sasvim sigurno ne isplati potezati iz Ogulina.

    U Karlovcu ne znam za neko izletište tog tipa, ali ima fora sadržaja - akvarij, Dubovac, možda bi joj se to svidjelo.

  2. #202
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Dao Ključić brda isto ima dosta,kako vidim na karti.Kao i do 2 potoka,samo u drugom pravcu.Zaboravila sam reći da imam i curu od 5 godina,pa da je prilagođeno i njoj(njoj dvorci i obilasci ne bi bili zanimljivi).U blizini Karlovca(prema Topuskom) ima imanje Stari dud.Ponuda mi se čini super,ima li iskustava?Jeste li makar čuli?Isto tako ima i Winetou ranč,je ko bio?

    Zar niko nije bio u 2 potoka u skorije vrijeme?Najviše kritika palo je na račun njihove hrane,je li se šta promjenilo?

    Rastoke i Zeleni vir mi se čine super,a pred nosom su nam.Zabilježila sam.
    Isto tako ima super izletišta oko Slunja.Zabilježila sam i to.
    A Sljeme?Ima li kakvog sadržaja osim šetnjica?Igralište,u blizini restoran,životinje (to sam tako zamislila )...?

  3. #203
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ja sam bila danas u Dva potoka, ali nismo rezervirali, pa smo izvisili - tamo je ludnica, hrpa ljudi, rezervacija obavezna.

    Njihova hrana nije nikakvo čudo, ali je korektna, pristojna, jestiva, svježa, što nije malo za te zagorske krčme.

  4. #204
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Mislim da je danas svugdje ludnica. Mi smo u Samoboru, ne može se prolaziti ni gradlm ni oko grada.

  5. #205
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ma mi smo se išli malo prošetati oko onih Novih dvora u Zaprešiću, na kratku rekovalescentsku šetnju, i htjeli smo ručati u Batku koji se otvorio u Zaprešići, i onda nam ti zločinci nisu dali da jedemo niti na terasi radi psa (inače ima mjesta koliko hoćeš).

    I onda smo se zapucali do Dva potoka, zvali smo ih ali se nisu javljali, a tamo ti inače izmisle stol i kad je najveća gužva, no danas se doslovne nije imalo gdje niti parkirati, imali su totalnu ludnicu.

  6. #206
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam bila danas u Dva potoka, ali nismo rezervirali, pa smo izvisili - tamo je ludnica, hrpa ljudi, rezervacija obavezna.

    Njihova hrana nije nikakvo čudo, ali je korektna, pristojna, jestiva, svježa, što nije malo za te zagorske krčme.
    Moj kriterij za hranu je da je korektna i svježa .Samo sad kad čujem da je tolika gužva i ludnica.E pa tako ne zamišljam idealan izlet.

    Idem dalje listati...Žumberak?

  7. #207
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Bili smo na Rastokama.Jako je lijepo,svakako preporučujem ako vam nisu predaleko ili ako ste na proputovanju.Parkirali se u centru Slunja(našli besplatan parking),malo su se djeca poigrala na igralištu.Odatle smo 10-tak minuta pješačili do Rastoka(nekih 300-400m).Prošetali smo Rastokama,priroda je jako lijepa(uostalom pogledajte slike u albumu dole).Jeli smo u restoranu Petro,hrana je bila odlična.Djeca su jela dječiji meni,2 izbora:pileći ražnjići i police krompira i kobasice i police(40 kn je jedan meni).Iskreno ta porcija je bila dovoljna i meni(2 veća ražnjića ili 2 veće kobasice),ali eto.Nema veliki izbor jela.Muž uzeo teletinu sa krompirom ispod peke(80kn),ja jela pileća prsa sa roštinja(50kn) i još se prilog posebno naručuje-grilovano povrće(30kn).Urestoranu su 2 deeebele mace(a možda su i trudne ),pa su se djeca igrala s njima.Malo su gledali u bazen pun pastrmki,nema tamo životinja.I na kraju kupili brašno mljeveno ispod vodeničarskog točka-10kn kila.Kupili smo kukuruzno i mješavinu,a ima i integralno,heljdino,ma sve vrste.
    https://photos.app.goo.gl/iwlNiemuwaGMkWxa2

  8. #208
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Super silkice

  9. #209
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Slučajno naletila...u Austriji...jel bio netko: https://www.tutusandsons.com/putovan...vod-sa-djecom/

  10. #210

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    @mašnica
    Bili smo mi jučer i prošle godine isto. Nama je bilo odlično, pitaj što god te zanima!

  11. #211

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    P.s. U ljetnim mjesecima je otvoren od 9 do 18h, i sad jer slave 50ti rođendan imaju nekoliko subota kad rade do 20h, piše na netu koje subote.
    Moj malac je prošle godine tek navršio 2 godine i nije se zaustavio 7-8 sati (nije htio u kolica) i jučer isto preko 7 sati s jedno dvije mini pauze. Naravno, zaspao je u roku 30 sekundi u autu

  12. #212
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Gdje jesti u Krapinskim toplicama? Ne okolo nego baš u centru.

  13. #213
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    eto jučer s prijateljima bili na Kamp Slapić https://punkufer.dnevnik.hr/clanak/k...---514975.html tj. mi smo se locirali na livadi poviše kampa bliže mostu. Parking na livadi s desne strane plača se 10 kn. Ima dosta brzaca, a opet i dosta murne vode. Imali i sup dasku tak da su klinci bili svugdje uz svakakve kombinacije.

  14. #214
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Jelena, kakva je rijeka? Je li hladno, koliko otprilike temp?

  15. #215
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    muž veli oko 22-23, malo je hladnjikavo kad ulaziš, ali nakon par sekundi je sasvim u redu
    komentirala sam s jednom ženom da nema one smrzavice kad prođeš pupak.,

    rijeka je zelena, ima na jednom mjestu i lopoća, ali nama nije smetalo.

    vidim da je tam gore trebalo pisati....... ima brzaca ali i mirne vode

    ima sa strane i odbojka na pjesku, mi smo igrali tam bagminton, ali je dost peklo za tabane oko jedan. Ima dosta hlada u borovoj šumi između rijeke i odbojke na pjesku. Ima neka birtija poviše te livade gdi smo se kampirali, a i u kampu ima pečenjara i slično. Na Livadi je zabranjeno roštiljanje.

  16. #216
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    Slučajno naletila...u Austriji...jel bio netko: https://www.tutusandsons.com/putovan...vod-sa-djecom/

    Citiraj annie84 prvotno napisa Vidi poruku
    @mašnica
    Bili smo mi jučer i prošle godine isto. Nama je bilo odlično, pitaj što god te zanima!

    Kako je vikendom, jesu gužve? 24eura je upad, ne vidim da ima obiteljska neka karta za 2 odraslih i 2 djece..malo skup sport...hm?

  17. #217

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Nema obiteljske karte. A ono, meni su to normalne cijene za takve vrste parkova, oko 100 eur ulaz za 2+2.
    Vikendom je više ljudi, to da, ali to je toliko velik prostor da nije gužvovito.

  18. #218
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Moje preporuke za "Lovački rog" Karlovac!Ako bi željeli pojesti ručak s mirom,dok se djeca igraju na igralištu vama pred očima,to je idealno mjestu.U šumici,u dubokoj hladovini,mjesta za parking kolko hoćeš,cijene prihvatljive,hrana odlična i raznovrsna!Ja sam oduševljena,odavno mi nije bilo nigdje ljepše!

  19. #219
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Bili i mi na kampu Slapić,ponuda hrane bila siromašna.Nismo oduševljeni.Popili piće i otišli u "Zeleni kut" u Zvečaju.Restoran je na rijeci Mrežnici,ima i malo igralište.Mana je što nije u sklopu restorana.

  20. #220
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Igralište je ispod i pored restorana jer sam restoran je u biti na katu. Mada čak ni na slapiću nije igralište pored restorana već isto malko dalje.mi kad smo išli nosili smo svoju klopu,i desert King Kong lubenicu.

  21. #221
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Opg Lukač.
    Kažu da imaju sve domaće životinje.
    Da li je tko bio?

  22. #222
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    Uskoro će školski praznici i Praznik rada. Gdje otići za vikend na jedan dan s klincima osim u Krapinu u muzej ? Klinci 4,5 i 11,5 godina.
    Možda negdje i na dva dana?
    Htjela sam kćeri za 12.rođ.pokloniti 6 dnevni put u Pariz u sklopu kojeg je i Disneyland (autobusom jer mi je financijski samo to isplativo inače bi možda i u London putevima Harrya Pottera)ali nažalost iskrsnule su u tom tjednu pričesti,krizme, svadbe imate li još koji prijedlog za putovanje za rođendan. (Ne bi Gardeland)
    Hvala

  23. #223
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    npr. Karlovac - akvarij + Dubovac

    Za rođendan, ako treba biti kraće - Beč, Venecija

  24. #224
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj ivana zg prvotno napisa Vidi poruku
    Uskoro će školski praznici i Praznik rada. Gdje otići za vikend na jedan dan s klincima osim u Krapinu u muzej ? Klinci 4,5 i 11,5 godina.
    Možda negdje i na dva dana?
    Htjela sam kćeri za 12.rođ.pokloniti 6 dnevni put u Pariz u sklopu kojeg je i Disneyland (autobusom jer mi je financijski samo to isplativo inače bi možda i u London putevima Harrya Pottera)ali nažalost iskrsnule su u tom tjednu pričesti,krizme, svadbe imate li još koji prijedlog za putovanje za rođendan. (Ne bi Gardeland)
    Hvala
    Budimpešta, imaju fanttastični zoo i akvarijum. Jedino ti treba po mogućnosti auto. A ne bi trebalo biti skupo ko Pariz i London.
    https://tropicarium.hu/en/
    http://www.zoobudapest.com/en

  25. #225

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Smišljam nam nekakvu dvo- ili trodnevnu turu po Ćićariji za proljeće. Gdje je najbolje tražiti smještaj (treba nam samo za prespavati, i da je po mogućnosti relativno malo vožnje do Ćićarije, znači, u unutrašnjosti Istre). Buzet, Roč, ili ima nešto bolje?
    Na planinarske domove baš i ne mogu računati jer su to uglavnom skloništa otvorena samo vikendom.

  26. #226
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Mi bi za vrijeme proljetnih praznika par dana put Slavonije.
    Molim preporuke za smještaj (okolica Osijeka, Vukovara) i što vidjeti od prirode i znamenitosti.

  27. #227
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Citiraj andream prvotno napisa Vidi poruku
    Mi bi za vrijeme proljetnih praznika par dana put Slavonije.
    Molim preporuke za smještaj (okolica Osijeka, Vukovara) i što vidjeti od prirode i znamenitosti.
    Ivica i Marica, etno selo Karanac
    samo su cesto puni pa provjeri sto prije
    skoknete do Kopackog rita

  28. #228
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Molim prijedloge za 4 dana ovaj vikend...max.4,5 sati vožnje...sa polu i/ili punim pansionom 2 djece i 2 odraslih.

    U obzir dolazi priroda, zivotinje, obilazak za djecu prilagodjenih npr.muzeja, dvorca...sto ce interesirati 2 decka od 7 i 9 godina... razmisljali i o toplicama ali nema mi smisla 4 dana u zatvorenom biti.

    Velika Planina u Sloveniji jel netko tamo bio?

  29. #229

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    Molim prijedloge za 4 dana ovaj vikend...max.4,5 sati vožnje...sa polu i/ili punim pansionom 2 djece i 2 odraslih.

    U obzir dolazi priroda, zivotinje, obilazak za djecu prilagodjenih npr.muzeja, dvorca...sto ce interesirati 2 decka od 7 i 9 godina... razmisljali i o toplicama ali nema mi smisla 4 dana u zatvorenom biti.

    Velika Planina u Sloveniji jel netko tamo bio?
    Bili mi s djetetom od tada 7 godina, ali to nam je bio jednodnevni izlet. Nema tamo baš sadržaja prilagođenih djeci kakve spominješ, iako je prekrasno, i za hodanje i za šetnju i za uživanje na zraku.
    Najveća atrakcija s tog izleta bila je vožnja žičarom sedežnicom (dotad se nikad nije njome vozio) i kućice u kojima je sniman film "Vuk samotnjak"

  30. #230
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Našla sam odličnu ponudu imaju slobodno: https://www.ponudadana.hr/putovanja/...592-kn-46270_1

  31. #231
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    mašnica, jesi gledala prognozu? Bura je. Mi smo planirali nešto, al ponedjeljak i utorak je jako vjetrovito. Možda Kranjska Gora, tamo je manje vjetra.

  32. #232
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Mi smo prosli vikend bili na Soci. Odusevljeni smo. Ima jako puno prekrasnih hiking staza, moze se danima hodati, priroda je fenomenalna. Ima i najduzi zipline u Europi koji nije jeftin (57eura po osobi) ali je stvarno sulud- leti se 200 m iznad tla, linovi su dugacki 500-600m.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  33. #233
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    https://www.rogla.eu/si/aktivnosti/p...snjami-pohorje
    mi bi ovdje išli. može netko napisati kako najbolje doći bez vinjete starim cestama?

  34. #234
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Ma kakva bura, bit će lijepo. Mi smo još u kratkim rukavima danju. A grijanje nam ni ne pada na pamet.

  35. #235
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Rezervirali Brijune nismo uspjeli od sutra jer su puni ali u nedjelju krecemo.

  36. #236
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    To bu vam taman
    Vidi jel mozda u fazani ima kakvi povoljan smjestaj

  37. #237
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Pa preko ponude smo uzeli smjestaj na Brijunima bas se veselimo, ne bude kise to je najbitnije

  38. #238
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Je li bio tko na kestenijadi u Hrvatskoj Kostajnici, koja je ovaj vikend?
    Kako to izgleda, ima li što tamo za pojesti i općenito dojmovi...
    Posljednje uređivanje od andream : 11.10.2019. at 14:43

  39. #239
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Ja sam bila prije par godina...meni je bilo super. Klincjma se jako svidio nekadasnji dvorax-kule gdje je bilo vitezova i predstavljanje starih zanata. Jako lijepa šetnica uz Unu.mislim da je bilo i hrane mj smo jeli iz ruksaka...na takvim manifestacijama bi trebalo biti. Ima i nastupa kudova i pjevača...šaroliko. ali svakako lijep izlet ja preporučam

  40. #240
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Danas je maja suput i zbor iz spanskog

  41. #241

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    798

    Početno

    Jednodnevni izlet u Sloveniju s dvoje djece 10 i 12 godina, nismo bili jos nikad, sto bi prvo trebalo vidjeti? Ljubljanu, Maribor, Bled ili nesto drugo? Mozda i u kombinaciji s kupanjem u Catezu?

  42. #242
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Je li tko izletovao po Klisu? Koliko bi vremena trebalo planirati za obilazak tvrđave? Što još vidjeti?

    Možete li preporučiti restoran za ručak?

  43. #243
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Pa kaj nije Klis poznat po janjetini?

    Mi smo ljeti jednom stali i na brzinu pogledali tvrđavu - nije nešto dugo trajalo. al bilo je jako vruće pa se nikom nije dalo

  44. #244
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    na klisu koliko je meni poznato mozes jesti janjetinu npr. u perlici
    Sem Kliske tvrdjave imate Stellu Croaticu. Nisam bila pa nemam nista pametno za reci.

    KOliko ti vremena treba za klisku tvrdjavu ne znam. od kad je ova fama oko GOT ja nisam bila gore. prije nego su je sredili ista brzo bi proletiom istom.

    Ako ste vec na Klisu za cas se spustite u Solin, pa vam je i Salona na dohvat ruke.

    a u Dugopolju imate spilju Vranjacu. Za nju se nekad trebalo najaviti, jer se nalazi na privatnom posjedu.

    sve ti je to jako blizu jedno drugog, ako idete s Klisa do Solina onda bolje idite starom cestom.
    Posljednje uređivanje od spajalica : 24.01.2020. at 14:33

  45. #245
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Pa kaj nije Klis poznat po janjetini?
    pa da, kao da u stonu jedes nesto sto nisu kamenice.

  46. #246
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Da da, Salona je odlična. Nisam se odmah sjetila

  47. #247
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Dobra je kombinacija Klis - Salona, a ako vam se šeta ima simpa šetnica uz potok u Kliškom polju, samo ti ja ne znam točno reći kako se do toga dođe, to vertex zna. Znam ti samo reći da ni za živu glavu ne pitaš za upute lokalno stanovništvo

  48. #248
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Meni je tamo bilo fora Etno selo Škopjanci Radošić https://www.radosic.com/

  49. #249
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Hvala svima!

    Nadam se da će se i vertex javiti, volim potoke i šetnice uz njih.

  50. #250
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    E, bit će izlet i prošao, a ja nisam vidjela? Ako nije, ili za neki drugi put: https://www.google.com/maps/place/Kl...04!4d16.518255
    Ide se cestom Put Majdana, na križanju (zapravo račvanju ceste) gdje se ide desno za izvor Jadra, a lijevo za Klis Kosu, bira se lijevo, i s velike okuke se spušta makadam prema potoku (to se sve na ovoj karti vidi). Može se do kraja makadama autom (kratko je to), a može se i odmah na početku ostaviti auto. Nisam bila zimi, nego u proljeće i ljeto, ali mora isto biti lijepo...Može se s potoka penjat naviše kroz polje, premreženo je putovima i cestama. Nešto se obrađuje, a nešto je zapušteno.

Stranica 5 od 10 PrviPrvi ... 34567 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •