Stranica 9 od 10 PrviPrvi ... 78910 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 401 do 450 od 468

Tema: Kamo na izlet?

  1. #401

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    735

    Početno

    Sumnjam da im je u planu bila zdravstvena namjena . Bilo bi super da je, ali nekako mi ne miriše tako...

  2. #402
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Ma to samo ja priželjkuje, prolazili smo tam u kasnu jesen

  3. #403
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,511

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Pa to su se ljudi pitali i ranije, dok se trasa žičare tek planirala
    A oni koji ne prate portale se pitaju sad kad je gotovo

    Pitala sam ja direktno osoblje na toj postaji jer se vrata automatski otvaraju u svim gondolama, odgovor je bio za planinare koji zele malo pjesacit do gore. Hahahaha

    Je da, planinarima je napeto bas tih par sto metara od cijele Medvednice.

    Al da mi se svidja zicara, svidja mi se. Meni je jako nedostajala. Da se moglo s puno manje novaca, moglo se.

    Preogroman je objekt dole u Gracanima, too much (onaj gore mi se ok uklopio), ali interijer u Gracanina lajkam (posebno zeleni zid u biljkama) kao i one mede za djecu za penjanje vanka, blizinu tramvaja i parkinga.

    Probajte pa javite dojmove.
    Ja nisam isla u svrhu recenzije i kritike nego da uzivamo u pogledu i voznji. Ove detalje sam usputno zapazila jer volim dizajn.

  4. #404
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Joj, ja sam pred par mjeseci vozila prema tamo. Taj ogromna zgrada i rotor su me toliko zbunili da sam napravila dva kruga prije neg sam skužila gdje trebam skrenuti.

    Toliko su uništili "brdo" sa svime da ja nisam presretna tom novom žičarom. I dalje sam nostalgična za starim. A i odmah se sjetim načina plaćanja ski liftova iz tog doba. Točkice. Sedečnica 2 točkice, sidro jedna. A najsretniji si kad ti lik ne odštanca pa karta traje i traje. Dobra stara vremena. A ja sam ko prava bakica, samo mi naviru sjećanja.

    Dijete veli da joj se sviđa žičara. Dole su morali busom jer ipak noću ne voze usprkos noćnom skijanju

  5. #405
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,511

    Početno

    Da nisu uskladili rad zicare s nocnim skijanjem koje traje duze nego sto zicara radi. Nelogicno, valjda isprave.

    A Nano ma kako bi to danas izgledalo na tockice i stancanje, al samo ti vrti uspomene kad su ti tako lijepe

  6. #406

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    dok mi pričamo o "običnoj" žičari (koja se u svijetu gradi već više od 150 godina) do vrha naše planinice, neki već grade žičare kao javni gradski prijevoz
    https://edition.cnn.com/travel/artic...tem/index.html

  7. #407
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Da nisu uskladili rad zicare s nocnim skijanjem koje traje duze nego sto zicara radi. Nelogicno, valjda isprave.

    A Nano ma kako bi to danas izgledalo na tockice i stancanje, al samo ti vrti uspomene kad su ti tako lijepe
    Možda je do nečeg drugog ( vjetar i slično) ili su možda prekasno došli
    Utorkom i četvrtkom bi trebala zadnja ići u 21.30

  8. #408
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,511

    Početno

    Meni je frendica rekla da je nocno skijanje samo 2 dana preko rad.tjedna, a vikendom da zadnja gondola ide u 20h, a skijanje traje do mislim 21:30h. Kcerka od Nano ce znat tocnu satnicu.

    Nekoliko skijasa mi je reklo da skijanje traje duze nego sto vozi gondola, pa moraju gore ici s autima.

    Nema to nikakve veze s vjetrom nego rasporedom voznje.

  9. #409
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Nemam pojma do kada rade ski liftovi. Oni su išli na bus u 22:40

  10. #410
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Skijanje do 22
    https://www.sljeme.hr/skijaliste/radno-vrijeme/62
    U biti žičara ne smije biti u pogonu iza 22, radi toga i ide zadnja u 21.30
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 09.03.2022. at 17:30

  11. #411
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 09.03.2022. at 17:33

  12. #412
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,511

    Početno

    Bas glupo jer onda zapravo ne mozes skijat do 22h nego do 21h, ako ovisis o zicari.

  13. #413
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Radi tog i postoji dodatno bus

  14. #414
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,511

    Početno

    Je da al di te bus u gluho doba noci doveze natrag? Na Sestine ili max.do Mihaljevca, a auto u Gracanima kod zicare.

    Jedino ta opcija da se covjek parkira na Mihaljevcu pa ide tramvajem do Gracana, pa zicarom gore, a nazad busom do auta.
    Pa to sve trajeeee,jos ako ti idu i djeca, pa nosit sve te skije i opremu po tramvaju..ma nema smisla.

    Zicara bi po mom misljenju trebala nazad vozit u skladu sa satnicom nocnog skijanja znaci oko 22h u tom kratkom zimskom razdoblju dok traje skijanje.

    A opet ko hoce skijat, skijat ce i naci nacin.Mladima nista nije tesko, a stariji ce s autom da im je komfornije i brze nazad doma.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 09.03.2022. at 22:15

  15. #415

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    Dajte pliz...tko je bio na Papuku na jedan dan... Plan mi je: Kuća panonskog mora od cca 10... šetnja po park šumi Jankovac, pa ručak u Domu. Iza ručka geo centar i poslije eventualno adrenalinski park.
    Jel to izvedivo?

  16. #416
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,511

    Početno

    Jel u jednom danu i putujes tamo i nazad?
    Ako da, meni osobno je svega toga previse, al ja sam tip koji voli kad dodje bas onako osjetit trenutak, ne volim rasporede kao na traci. Naravno to ne znaci da nije izvedivo sve to jedno za drugim zaredom, ako tako volite.

  17. #417
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Dani su ti još relativno kratki i na papuku je hladno. Stavi taj adrenalinski ranije. Ali može se ako nešto i propustite,u ijek možete otići opet

  18. #418

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    Citiraj babyboys prvotno napisa Vidi poruku
    Dani su ti još relativno kratki i na papuku je hladno. Stavi taj adrenalinski ranije. Ali može se ako nešto i propustite,u ijek možete otići opet
    jest...bolje sačekat duže dane... ma izbacit ću adrenalinski...nitko kod nas nije nešto lud..

    Hvala!

  19. #419
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Je li bio netko u Kršlinovom mlinu i Slavagori (restorani OPGovi kod Samobora)?

  20. #420
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Bila sam u Slavagori, ali prije 7-8 godina, ne znam je li relevantno.
    Bilo je u redu, fini sir i vrhnje, ostalog se ne sjećam, al ne vjerujem da se nije promijenila situacija.

  21. #421
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Mene zanima je li tko išao u Ivaninu kuću bajke u Ogulinu. Za koji je to uzrast uopće? Ako ima dojmova, bila bih zahvalna.

  22. #422
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,318

    Početno

    Moji su bili kad su imali 6 i 8 god bili su odusevljeni. Mlađi ide opet za 7 dana, ali sa skolom mogu javiti.

  23. #423
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Moj s 11 je bio krajem svibnja, sviđalo mu se

  24. #424
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Mene zanima je li tko išao u Ivaninu kuću bajke u Ogulinu. Za koji je to uzrast uopće? Ako ima dojmova, bila bih zahvalna.
    Bili mi ljetos. Posala sam negdje o tome... Naći ću

  25. #425
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Našla sam, na jednom drugom mjestu sam pisala, o tom izletu, pa evo...

    "Kada si sretan, i sunce za tobom žuri " I.B.Mažuranić

    Jučer smo otišli opet na izlet jer ljeto neminivono prolazi i prava je šteta ne iskoristiti rople dana, a iako je u planu bilo i kupanje na Kvarneru, crvene zastave su nas odgovorile i još jednom smo se uvjerili da moze biti itekako fora bez mora.

    Zaputili smo se u Ogulin. Šetnja gradom, Ivaina kuća bajke, Zavičajni muzej Ogulin u starom kaštelu, Terasa sreće, jezero Sabljaci i onda... Kamačnik.pa krenimo redom.

    Vožnja -autoput do Karlovca i onda starom cestom. Pa ne žuri nam se, a ja ionako prezirem autoput koji je nuzno zlo. Nama je voznja onim nestvarno lijepim cestama odmor za dušu (a i nitko nema problema sa podnošenjem krivina, nije to nebitno).

    Stigli smo oko 11 u Ogulin. I opet, famozan park koji bi takav kakav je u ZG izdržao mozda dva mjeseca.I nestvarno lijepa dvorišta. U svakom se vidi da je uložen ogroman trud jer i ja imam dvorište i znam koliko mi vremena treba za održavanje, a nije ni blizu ovih bi veličinom ni uređenjem.

    Ivanina kuća bajke je mjesto na kojem se odrasli prisjete kako je to biti dijete. Muzej je u dvorišnoj kući kaštela i nije prevelik ali je predivan, interaktivan, zabavan... Dva sata smo se zabavljali unutra, učili o bajkama, igrali igre, slušali Ivaninu životnu priču, isječke njezinik bajki i otkrili svoju tajnu moć u čarobnom zrcalu. Moja je spravljanje čarobnih napitaka ������. Ulaznice za nas 8 su bile 160 kn. Kasnije mozete isprintati fotografiju iz čarobnog urcala za 15 ilii 25 Kn (?)

    Zavičajni muzej -ulaznica je bila 10 kn po osobi , a unutra mozete vidjeti arheološku i etnografsku zbirku, prikaz tradicionalne kuće ogulinskog kraja, hommage planinarenju ( u Ogulinu je održan prvi europski susret planinara , zaboravila sam koje godine), u prizemlju je hommage domovinskiom ratu, a ima spomen soba IBM i -zatvorska ćelija u kojoj je godinu dana bio zatvoren Tito. Jer u kaštelu je prije bio -zatvor.

    A nakon kulturnog uzdizanja, kako smo obećali djeci -priroda. U Šmitovom jezeru spava zmaj , onaj isti iz legende o sv. Jurju, a na stijeni blizi jezera je i otisak njegove noge. Nismo tražili otisak, obuzelo nas ležanje u debeloj hladovini i igranje ledene babe uz jezero. I gledanje u vodu u svrhu postizanja zena.

    Nakon toga smo po preporuci otišli na Terasu sreće. To je kafić sa ogromnom terasom iznad kanjona rijeke Dobre sa najfinijom ledenom kavom ikad i zanimljivim uređenjem. Moj muž koji baš ne voli hodat po kafićima na izletima je rekao da bi se u ovaj vratio.

    A kad smo već kod Dobre, tu je i Đulin ponor. Djeca su bila fascinirana pričom, njezinim imenom i pronašli su čovjeka u stijeni.

    A nakon toliko obilaženja , čovjek ogladni. Pa smo odlučili jesti u bistrou Kamačnik jer ionako tamo idemo. Pojeli smo prefini ručak u prejednostavnom restoranu. Svakako preporučamo.

    Kanjon Kamčnika je apsolutna ljepota od početka do kraja. Kada se odmaknete od ulaza, temperatura pada za tri-četiri stupnja, a kada se spustite do vode, za još par. Voda je jaaaako hladna. Ali priroda je očaravajauća i boje s nekog drugog svijeta. Bilo je poprilično ljudi, ali svi su već išli u suprotnom smjeru. Šetnja do izvora je cca sat vremena, ovisi koliko ćete se zaustavljati na mostovima i svirati na instrumentima, hoćete li imati sreće i vidjeti koju životinju (mi nismo). Sam izvor je predivan, makar mu se ne moze doći skroz blizu (barem mi nismo), a sa svojim istraženih 100 m dubine jedan je od najdubljih izvora u europi. Na kraju smo šetnju završili obaveznim palačinkama sa šumskim voćem i štrudlom od borovnica .
    Ovo je bio jedan od ljepših jednodnevnih izleta na kojem smo bili i svakako preporučam sve destinacije. Sve ono što nismo vidjeli, ostavljamo za idući put jer se svakako vraćamo
    Posljednje uređivanje od babyboys : 09.06.2022. at 18:50

  26. #426
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Hvala puno!

  27. #427
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Ivanina kuća bajke i zavičajni muzej su u istom dvorištu, jedno prekoputa drugog. To svakako možete u jednom potezu. A ovo ostalo... Mi smo nadobudni

  28. #428
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Ovaj vikend smo odlučili izletovati s kupanjem, jer godišnji i more još čekamo
    U petak dmo bili na Otoku ljubavi na Mrežnici. Po mrežama i portalima se dosta pisalo o tome,i nisu pretjerali. Ljudi ima ali u petak popodne nije bilo strašno. Rijeka je vrlo mirna, uska i plitka na ovom dijelučitav taj dio za kupanje je nadsvođen gustim krošnjama tako da jw hlad, na jednom dijelu ima i tobogan za spustit se u vodu, samo treba paziti da se guza ne oguli . Ima i rimprovizirani restoran u kojem se može jesti ili samo popiti kava. Ima i hlada na livadi. Uglavnom, super je . A najbolji je fio bio to što smo utekli sa zg 36 celzijeveca.

    Jučer smo bili u Ozlju, dnevni boravak na rijeci Kupi. Tu je rijeka široka, mirna, sa uređenim šljunčanim ulazom, skakaonicom na sredini , čak i razvučenim bovama. Ima ljudi ,ima hlada, i a kafić/restoran, ima čak i popup knjižnica sa hrpom knjiga i za razbibrigu odraslima i za djecu. I teren za odbojku. Kupalište je odmah pokraj Munjare pet minuta od starog grada Ozlja i dvije minute od Etno parka Ozalj.

    Od ova dva, meni se više sviđa ovo na Mrežnici. Tamo sigurno idemo opet, još ove sezone (ajd, post sezone).

    Danas smo bili u zg zoo. Nastamba za medvjede je spremna, njih nema, ali nema ni radova više.

  29. #429
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Jesi bila kada u Malićima na Korani?
    Isto je lijepo.
    Ima kafic i nesto za nabrzinu pojesti.
    Odbojka na pijesku,nogom.igraliste.
    Mali slap i dosta hladovine.
    15 min od Karlovca je to.
    E da i ima jedno 3-4 sup daske koje se mogu besplatno koristiti.
    Posljednje uređivanje od ki ki : 08.08.2022. at 10:00

  30. #430
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Nisam. To bi mogli kad se vratimo s mora hvala na ideji

  31. #431
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,318

    Početno

    I kod Jungle bara Mrežnica kod Belavića isto super lokacija za kupanje sa puni hlada. Moze se i napraviti izlet vlakom jer je blizu stanica. Mi smo više puta s klincima bili. Ima na googleu slika...

  32. #432

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    U nedjelju smo proveli divno jutro u šetnji do Cerinskog vira (Samoborsko gorje). Lagana šetnja, divna priroda, topli jesenski dan... Slap doduše nismo doživjeli u njegovoj punoj ljepoti, ali svejedno je bilo lijepo. Preporuke i za ručak u PD Cerinski vir.

    Parkirali u selu Smerovišće, niže uz cestu kod gostionice "Dumić."

  33. #433
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Ovaj vikend me oduševio kanjon Kamačnik, sat vremena od Zagreba, odmah kod izlaza za Vrbovsko na A6. Prekrasna staza uz rijeku sve do izvora rijeke Kamačnik, pa nazad. Oko sat vremena u svakom smjeru, a na ulazu gostionica s najboljom štrudlom od borovnica na svijetu.

  34. #434
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    I famoznim lovačkim gulašem isto

  35. #435

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ovaj vikend me oduševio kanjon Kamačnik, sat vremena od Zagreba, odmah kod izlaza za Vrbovsko na A6. Prekrasna staza uz rijeku sve do izvora rijeke Kamačnik, pa nazad. Oko sat vremena u svakom smjeru, a na ulazu gostionica s najboljom štrudlom od borovnica na svijetu.
    Potpis. Bili smo pred ljeto, predivno.

  36. #436
    Ana i mamino zlato avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    937

    Početno

    BJELOVARSKO BILOGORSKA ŽUPANIJA
    Nismo nikada bili, a rado bi
    Što ima za vidjeti
    Malo sam guglala, našla sam centar Mato Lovrak npr.
    Da li je netko bio u Daruvarskim toplicama ili je to samo za rehabilitaciju ?
    Kakav je Bjelovar ?
    Hvala na odgovorima

  37. #437
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Ana i mamino zlato prvotno napisa Vidi poruku
    BJELOVARSKO BILOGORSKA ŽUPANIJA
    Nismo nikada bili, a rado bi
    Što ima za vidjeti
    Malo sam guglala, našla sam centar Mato Lovrak npr.
    Da li je netko bio u Daruvarskim toplicama ili je to samo za rehabilitaciju ?
    Kakav je Bjelovar ?
    Hvala na odgovorima
    Meni Daruvarske nisu ostale u lijepom sjećanju, jako bolnički djeluju.

  38. #438
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Citiraj Ana i mamino zlato prvotno napisa Vidi poruku
    BJELOVARSKO BILOGORSKA ŽUPANIJA
    Nismo nikada bili, a rado bi
    Što ima za vidjeti
    Malo sam guglala, našla sam centar Mato Lovrak npr.
    Da li je netko bio u Daruvarskim toplicama ili je to samo za rehabilitaciju ?
    Kakav je Bjelovar ?
    Hvala na odgovorima
    Centar Mato Lovrak je fora u proljeće. Imaju Vlak iz vlaka u snijegu, mlin iz Družbe PK...
    Blizu su Đurđevački pijesci, deve i pustinja, centar za posjetitelje Đurđevac je fora, interaktivno je dosta roga, a u straom gradu je muzej u kojem je zgodno prepričana legenda o picoku.
    U Bjelovaru na Barutani je muzej domovinskog rata ili tako nekako se zove, vani su tenk i neka oklopna vozila koja su mojim dečkima fora bila. Ima i cijela priča zašto je baš to mjesto posebno bilo u ratu. U centru grada je lijepi park, na brdu je poučna staza koja nije teška ni maloj djeci za proć.

    Za daruvarske ne znam, ne volim toplice baš.

  39. #439
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Mi smo jučer bili u Celju,u Tehnoparku. Sjajno! Preko tri sata smo se igrali, istraživali, učili. Imaju dio sa iluzijama,malo znanosti, robota s kojim možeš razgovarati, planetarij, nekoliko cr uređaja, krevet sa čavlima, sve je interaktivno... Stričeki su strašno strpljivi i ljubazni i baš nam je bilo super.

    Ručali smo u blizini pizzeria Koper jako fine pizze. Prošetali Celjem koje je meni baš slatko, popili finu kavu u kafiću uz rijeku Sovilju, u skloou zgrade u kojoj je knjižnica.

    Budući smo relativno kasno krenuli nismo stigli ništa drugo, ali j Celju je divan stari grad do kojeg se ne može autom, može pješice ili busom, Tropska kuća i kućica na drvetu. A u blizini je svemirski centar u Vitanju i pot med krošnjami na Rogli. Ustvari je sve to za nekakav dulji izlet sa dva noćenja, ali može se i na nekoliko rata, poput nas, pa svaki put nešto drugo

  40. #440
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,318

    Početno

    Gledam Čatež, cijelodnevna ulaznica za 2 djece i 2 odraslih 80eura...zar nije to malo previše? Iznenađena sam baš...

  41. #441
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    Gledam Čatež, cijelodnevna ulaznica za 2 djece i 2 odraslih 80eura...zar nije to malo previše? Iznenađena sam baš...
    Uvijek su bili skupi.
    Nekad su imali jeftiniju ulaznicu popodne. Mi smo znali tako otići jer nam je to bilo i više nego dosta.
    Ne znam kaj bi radili tamo cijeli dan.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  42. #442
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    Gledam Čatež, cijelodnevna ulaznica za 2 djece i 2 odraslih 80eura...zar nije to malo previše? Iznenađena sam baš...
    Prije je bilo da ti vrate dio novaca ako si kraće od 3 sata. Znam da je nama uvijek 3 sata bilo dovoljno jer bi manje više svi "poludili" od silne buke.

  43. #443
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,511

    Početno

    Mi smo nedavno bili u Krapinskim isto 3h. Obiteljska je 260kn,a djeci sasvim dovoljno tobogan, valovi, vanjski bazen..išli smo 1.1.pa nije bila gužva, ne podnosim tu graju, ciku i viku.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 09.01.2023. at 10:46

  44. #444

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    735

    Početno

    Nemam pojma gdje bi išla ova info, pa stavljam tu.

    https://www.jutarnji.hr/like-putovan...uropi-15306679

    Iz članka:
    "Ovogodišnji natječaj za besplatne željezničke karte za putovanja Europom za one koji imaju 18 godina otvara se 15. ožujka i trajat će dva tjedna, do 29. ožujka. Prijaviti se mogu oni rođeni između 1. srpnja 2004. i 30. lipnja 2005., uključujući i te datume, a putovanje od maksimalno 30 dana treba realizirati između 15. lipnja 2023. do 30. rujna 2024. Oni koji napune 18 u drugoj polovici godine moći će se prijaviti u sljedećem krugu natječaja koji će biti raspisan u listopadu.

    U svakom krugu natječaja propusnicu dobiva 35 tisuća mladih, tako da ukupno 70 tisuća 18-godišnjaka dobiva priliku upoznati kontinent vlakom i uz brojne popuste."

    Evo i link na natječaj: https://youth.europa.eu/discovereu_hr

  45. #445
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    baš moj jedan nećak trenutno na putu,

    veliki je bio prošlo ljeto, i bilo mu je super, treba dobro organizirati da sve stane u tih 7 dana koliko smije vožnja trajati

  46. #446
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    v
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 16.02.2023. at 16:56

  47. #447
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    https://www.srednja.hr/novosti/nova-...ovanja-vlakom/ slično ko u njemačkoj prošle godine ( Veliki je baš u to doba bio u dei i iskoristio par dan)

  48. #448

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    735

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    baš moj jedan nećak trenutno na putu,

    veliki je bio prošlo ljeto, i bilo mu je super, treba dobro organizirati da sve stane u tih 7 dana koliko smije vožnja trajati
    U natječaju piše da vožnja smije trajati do 30 dana. I da se može ići i s prijateljima. Kopiram:

    "Dobitnici mogu na putu provesti do 30 dana u razdoblju od 15. lipnja 2023. do 30. rujna 2024."
    Posljednje uređivanje od Dota : 18.02.2023. at 15:47

  49. #449
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Do Max 30 kalendarskih dana od početka do kraja putovanja , s time da u vlaku smiju biti do 7 kalendarskih dana!

    Nije cilj vožnje vlakom nego upoznavanje Europe!

    Mogu ići s društvom ako je i društvo se aplicirali i dobilo putovanje, a može se prijelazi nekom drugom ili ići ko samac.

    Treba u početku napraviti neki plan , moj je na kraju odustao od tog plana i cjelokupnog društva, što zbog korone, što zbog drugih faktora, ali se dobro proveo s prijateljem i na kraju drugi plan realizirali. Pogodnost mu je bila i kaj su u Njemačkoj upali u kombinaciju mjesec dana vožnje za 9 eura jer su imali neke loše veze , i taman su se s time pokrili dan dva.

    Moj je bio na putu sve skupa 21 dan.
    Treba dobro pogledati vozne redove i kombinacije, i tome prilagoditi smještaj , ili obrnuto
    I da pazite kod prijava datuma rođenja trebaju strikno biti unutar zadanog razdoblja, ne dan sin tam!

  50. #450

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    Gdje je točno ulaz u memorijalnu bolnicu u Vukovaru? Kroz prolaz glavne zgrade (staklene) na Županijskoj ulici ili negdje bočno? Trebala bih blizu parkirati (sve sam ostale lokalitete posjetila više puta i poznajem ih, ali u bolnicu nisam ulazila i sad se ne mogu orijentirati).
    Posljednje uređivanje od Vrijeska : 26.04.2023. at 14:11

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •