Stranica 4 od 10 PrviPrvi ... 23456 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 468

Tema: Kamo na izlet?

  1. #151
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    kupi se u muzejima stisni BEZ VEZE MUZEJ pa te odvede nalink malo je teže direktnonać


    ali unutra je za

    Krapinu esndertalis,kumrovec,Klanjec-Galerija augustinčić,Veliki Taor,Gornja stubica-muzejseljačkebune
    Grassko Koprivnica, Virovitica, Vukovar,Karlovac, 2iz siska, nštoiz splita, Dubrovnika,Biograd, Rijeka

    Zagreb: suvremena, tehnički,prirodoslovni, školski, tifološki, etnografski, povijesni,rihter, obrt i umjetnost, klovićevi, grada Zagreba......


    knižica se može kupiti u svim navedenim muzejima koji su na popisu,skupljaju se žigoviza neku nagradu (mi toprvi put sad delamo), taj popust važi do18.5, s time da je 18.5 dan muzeja i sve je besplatno u većinimuzeja

    miimamo plan običi neke s popisa a za 1.5. siostaviti nekaj kaj nije na popisu,recimo mimara i sličnokaj dugo nismobili.

    plačaju samo oni iznad 7, tj.od škole nadalje.

  2. #152

    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    466

    Početno

    Tnx,J.O.
    Nasla sam(jedva)...

  3. #153
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Tko zeli po nacionalnim parkovima, 50 dm bodova mozete zamijeniti za kupon popuste za ulaze u razne nacionalne parkove, za svaki vrijedi drugacije pravilo tj. popust i vrijeme trajanja tog dm-kupona, pa pogledajte sto vas zanima na stranici od dm-a. Kupon vrijedi za 4 osobe.

    A za malo drukciji izlet, trenutno je u Villaggio del Pescatore (blizu Trsta) izlozena dinosaurica Laura, do 5.5.
    Ulaznica je 8 € odrasli, 5 € djeca iznad 5 godina, ako ste veca grupa daju popuste (nas je bilo 22 i platili smo sveukupno 7,50 € za troclanu obitelj).
    Vodjenje traje nesto malo manje od sat vremena, a usput se vidi i tocno mjesto gdje je pronadjen dinosaur Antonio, gdje je jos uvijek dinosaur Bruno, itd.

  4. #154

    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    147

    Početno

    mi smo se odlučili :D

    Idemo u Medulin i na povratku- ili prema Medulinu budemo stali usput i u Lovranu... u Medulinu sam našla hotel sa povoljnim cjenama pa budemo tam i proveli noć... a s obzirom da je N. par dana prije planiranog puta rođendan, taman se sve poklopilo

  5. #155
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Može i koja reč. o Brijunima ako je netko bio s manjim djetetom? Što da očekujemo? životinjica ima? Planiramo ići sa djetetom od 20 mj. i iskoristiti dm bodove i popust. Znam da je 4 sata obilaska, pa eto, čisto da se znamo pripremiti što nositi i tako to.

    A planiramo i Plitvice, eko selo Korana je prepredivno. Dan u bungalovu je 30 eura i isplati se svakog novčića. Pitki potok žubori, ima mjesta za roštilj, natkriveno, super se spava, dječica mogu trčati, imaju domaćini i koju koku, gusku, patku. Prekrasno.

  6. #156
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Citiraj Lee Loo prvotno napisa Vidi poruku
    mi smo se odlučili :D

    Idemo u Medulin i na povratku- ili prema Medulinu budemo stali usput i u Lovranu... u Medulinu sam našla hotel sa povoljnim cjenama pa budemo tam i proveli noć... a s obzirom da je N. par dana prije planiranog puta rođendan, taman se sve poklopilo
    meni se učinilo da si ti pitala za jednodnevni izlet?????

  7. #157

    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    147

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    meni se učinilo da si ti pitala za jednodnevni izlet?????
    jesam da. ali smo se evo ipak odlučili za ovu opciju
    lijepo sve polagano, bez žurbe

  8. #158
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj palčica prvotno napisa Vidi poruku
    Može i koja reč. o Brijunima ako je netko bio s manjim djetetom? Što da očekujemo? životinjica ima? Planiramo ići sa djetetom od 20 mj. i iskoristiti dm bodove i popust. Znam da je 4 sata obilaska, pa eto, čisto da se znamo pripremiti što nositi i tako to.
    Ima. Uglavnom se ide okolo sa turistickim vlakicem, znaci eventualno ti kolica ni ne trebaju, mozda eventualno ona lagana.
    Drugo nista.
    Imas i vrijeme kad se mozes sjesti, popiti kavu, pogledati suvenirnicu.... Jako laganini izlet, bas pogodan za djecicu.

  9. #159
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Elly, puno hvala!
    Kolica nikad nismo koristili pa nema nedoumice oko njih.

  10. #160

    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    136

    Početno

    Zna li netko kakva je cesta prema Japetiću? Strma, zavojita? Čini mi se da je makadam pri kraju, da li je on na strmini? Dijete mi je još premalo za ići pješke, a ja baš nemam iskustva s vožnjom po planinama.

  11. #161

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Mozda se vec pisalo no vrijeme je praznika pa evo podsjetnika DM za 50 bodava daje popust na nacionalne parkove. Na njihovim stranicama se mogu vidjeti popusti. Mi danas iskoristili bon za Brijune.

  12. #162
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Zar nije dm popust samo za 5. i 10. mjesec?

  13. #163
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Citiraj peg8020000 prvotno napisa Vidi poruku
    Zna li netko kakva je cesta prema Japetiću? Strma, zavojita? Čini mi se da je makadam pri kraju, da li je on na strmini? Dijete mi je još premalo za ići pješke, a ja baš nemam iskustva s vožnjom po planinama.
    Mi smo bili jedne godine autom do Japetića i koliko se sjećam, velik dio puta je makadam ali nije baš neka strmina. Auto je poprilično prašnjav nakon vožnje. Ali gore je prelijepo i vrijedno je truda.

  14. #164

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Palčica, ne znam kako je za druge NP, no za Brijune popust uredno vrijedi. Jedino sto je od 1.7. visa sezona pa su karte puno skuplje. Jos su sutra po nizoj tarifi.
    Uglavnom na DM stranici imas popis NP i uvjete popusta.

  15. #165
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj andream prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo bili jedne godine autom do Japetića i koliko se sjećam, velik dio puta je makadam ali nije baš neka strmina. Auto je poprilično prašnjav nakon vožnje. Ali gore je prelijepo i vrijedno je truda.
    Nije svejedno s koje strane se ide - od Jaske ili od Samobora, ai u biti je baš ovako... Ide se do centra Jaske, a onda se skrene prema Japetiću (križanje preko puta crkve) i ide se dalje cestom. Dio puta je asfalt, dio makadam. Mislim da je ta nasipana cesta nakon kamenoloma (to je možda prva trećina puta od Jaske do doma na Japetiću). Zavojito je, ali nije strmo. Evo tu piše kako se ide: http://www.park-zumberak.hr/destinacije/japetic.html

    Sa samoborske strane se ide preko Ruda, ali nisam sigurna da bih s te strane pogodila bez karte.

  16. #166

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Nije svejedno s koje strane se ide - od Jaske ili od Samobora, ai u biti je baš ovako... Ide se do centra Jaske, a onda se skrene prema Japetiću (križanje preko puta crkve) i ide se dalje cestom. Dio puta je asfalt, dio makadam. Mislim da je ta nasipana cesta nakon kamenoloma (to je možda prva trećina puta od Jaske do doma na Japetiću). Zavojito je, ali nije strmo. Evo tu piše kako se ide: http://www.park-zumberak.hr/destinacije/japetic.html

    Sa samoborske strane se ide preko Ruda, ali nisam sigurna da bih s te strane pogodila bez karte.
    Sa samoborske strane se ne ide preko Ruda, nego preko Smerovišća i Lipovca (račvanje malo iza Samobora - desno). Autom se ide skroz do kraja, do okretišta autobusa, i onda se nastavi cestom uzbrdo do Velikih Vrata. Koliko se sjećam, ta je cesta skroz asfaltirana, mi smo s djetetom išli dok je još bio zaista mali i nije bilo nikakvih problema. Eh sad, mi smo uvijek ostavljali auto na Velikim Vratima i dalje išli pješice, i mali je hodao, sa svoje 3 godine, bez problema. Malo je strmo, ali ništa strašno, i put zaista nije dug. Jedino je dobro izbjegavati ga neposredno nakon kiše, jer zna biti dosta klizavo od blata.
    Direktno do doma na Japetiću nikad nismo išli autom, tako da taj dio ceste više ne poznajem. Znam samo da nakon Velikih Vrata, prema jaskanskoj strani, počinje makadam.

  17. #167
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj palčica prvotno napisa Vidi poruku
    Zar nije dm popust samo za 5. i 10. mjesec?
    To ti vrijedi za Plitvice.

    Pogledaj na dm stranici popis, po svakom nacionalnom parku ti pisu uvjeti koristenja popusta, nisu isti za sve.

  18. #168
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    @Palcica: znam da se spremas na Brijune, mi smo bili u svibnju, pa eto da imas update: vlakic kroz safari-park, pauza 10 min. za slikanje, WC, brzinsku kavu.
    Nastavak dalje, prolaz bez zaustavljanja kraj uvala Verige, povratak do muzeja-galerije.
    Posjet muzeju-galeriji, pa posjet kamenolomu. Pjeske, mala udaljenost od jednog do drugog.
    Pauza od pola sata u kaficu koji je preko puta crkvice-galerije.
    Nakon toga posjet muzeju s izlozbom Tito na Brijunima, a onda je dala opciju vidjeti papigu Kokija ili Mediteranski vrt.

    Mi smo u pauzi napustili grupu, otisli pjeske do uvale Verige, vratili se natrag, otisli samostalno do muzeja s Titovom izlozbom, onda popili kavu u kaficu, preskocili Kokija (ostatak grupe je kasnije rekao da Koki nije ni A rekao ) i otisli u Mediteranski vrt.
    Vratili se 10-ak minuta prije polaska broda.

    Nisam neko vrijeme bila na Brijunima, pa me ovakva koncepcija izleta iznenadila - nije se posjetio Kastrum, npr. - a i moram priznati da su prije 10-ak godina Brijuni bili pazljivije njegovani.

    Mozete se i samostalno setati po otoku, ne kontroliraju vise toliko grupe.

    Takodjer, rezerviraj na mail i naznaci da imas dm-ov bon s popustom - nasu rezervaciju su izgubili, pa je isprintani mail pomogao.

  19. #169
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Ups, kad sam rekla muzej-galerija zapravo sam se zabunila, mislila sam na crkvicu.

  20. #170

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Kod nas je bilo uključeno sve što je Elly spomenula, a i Koki i Mediteranski vrt, tj. u pauzi za kavu je bila kava i Koki i baš se raspričao. S time da smo mi ostali i nakon tog vođenog programa još na Brijunima. Otišli smo na plažu, okupali se, prošetali uz more do uvale Veriga i vratili se kroz unutrašnjost natrag i vidjeli krdo srna , zeca. Već je bilo predvečer pa su i životinje počele izlaziti u šetnju . I najvažnije na livadi pokraj uvele Veriga našli paunovo pero .

  21. #171
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj larmama prvotno napisa Vidi poruku
    Kod nas je bilo uključeno sve što je Elly spomenula, a i Koki i Mediteranski vrt
    Ma da, i ovdje je bilo ukljuceno, tj. vodickinja je ponudila hoce li se vidjeti jedno ili drugo.
    Medjutim moze se sve i sam obici, nema vise velike kontrole i moze se uzeti i kasniji brod natrag.

  22. #172
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    osobna preporuka muzeja za posjetiti s djecom:
    http://merdelja.mojweb.com.hr/preporuke/vodi-u-muzej/

  23. #173

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    59

    Početno

    Ne znam da li to spada ovdje ali probam. Beba ce sad 6 mjeseci i voli se kupati jako. Imamo swim trainer i isli bi ili u Tuhelj ili terme Jezercica. Beba je iskljucivo dojena. Ima li za to nekih kontraindikacija?

  24. #174
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    kontraindikacija za sto?
    za dijete od 6 mj u bazenu?
    za iskljucivo dojenje?

  25. #175

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    59

    Početno

    Za dijete u bazenu

  26. #176
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    samo ako ima osjetljivu kozu na klor, a to morate probati.

  27. #177

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    59

    Početno

    Budemo onda probali hvala

  28. #178
    llella avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,142

    Početno

    ja baš razmišljam svoje odvesti sutra možda u Jezerčicu pa me zanima da li rade vanjski bazeni

  29. #179

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    59

    Početno

    Rade

  30. #180
    llella avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,142

    Početno

    hvala za info, na kraju nismo otišli, ali bit će prilike

  31. #181
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    još jedna ideja za izlet s djecom:
    http://girotondo.com.hr/preporuke-iz...ecom-slapnica/

  32. #182
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    bio kolega,kakve slike!!!!!!

  33. #183
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    Citiraj tina55 prvotno napisa Vidi poruku
    još jedna ideja za izlet s djecom:
    http://girotondo.com.hr/preporuke-iz...ecom-slapnica/
    se smije tam roštiljati????

  34. #184
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    mi toplo preporučamo Contessu, pravo mjesto iz bajke, pogotovo sad u adventsko vrijeme
    http://girotondo.com.hr/preporuke-iz...ku-u-contessi/

  35. #185
    Mrs Happy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Lijepa Nasa
    Postovi
    1,061

    Početno

    Dobro jutro. Hitno trebam savjet koji je najbolji dvorac za otici sa dvije obitelji a da se u blizini moze dobro porucati i da djeca imaju sto raditi?

  36. #186
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    trakoščan je super! osim dvorca, može se voziti pedalina po jezeru, što je super doživljaj!! a i ok se jede tamo na splavi koja stoji na jezeru

  37. #187

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb pri jezeru
    Postovi
    1,075

    Početno

    Veliki tabor i rucak u gresnim goricama

  38. #188

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb pri jezeru
    Postovi
    1,075

    Početno

    Mi smo prosli petak biku u zotter tvornici cokolade. Predvideno je provesti sat i pol u samoj tvornici, a mu smo oroveli tri sata. Ispod tvornice lijepo za setnju, domace zivotinje, biljke kao poucna staza. Na kraju igraliste i restoran s mini porcijama. Zao mi je sto nismo mogli obici i dvorac jer se otvara u travnju. To cemo iduci put - pise da ima muzej vjestica i oruzja, moji bi se raspametili.

  39. #189
    Mrs Happy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Lijepa Nasa
    Postovi
    1,061

    Početno

    hvala!

  40. #190
    Mrs Happy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Lijepa Nasa
    Postovi
    1,061

    Početno

    Eto, otisli smo u Trakoščan. Klinci oduševljeni jer ima konja i kočija. Ali na žalost, "danas voze samo svoje goste".

    Klinci oduševljeni da ćemo jesti na splavi u jezeru. Ali na žalost "ne primaju rezervacije" pa onda u slijedećoj rečenici: " već imamo dvije grupe rezervirane" i na kraju "dođite pa čekajte". Hvala, ali ne hvala.

    Klinci već gladni, nakon šetnje i razgledavanja, pa oduševljeni što na izlazu ima bistro, ali "ne radi jer se preuređuje".

    Srećom pa Vuglec Breg nije predaleko. (Naravno da primaju telefonske rezervacije....)

  41. #191
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Jel bio tko na izvoru Une ili u nacionalnom parku Una? Kako je?

  42. #192
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    mio planiramo Brijune u lipnju jel netko bio nedavno?
    zanima me i NP Una?

  43. #193
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ja sam bila sad preko Uskrsa.

  44. #194

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Pituljica, nama je Zotter relativno blizu, bili smo već tri puta i uvijek smo bili duže od tri sata. Sad i uz životinjski park. U Riegersburgu se ima puno toga za vidjet, i imaju odličan Buschenschank s predivnim pogledom.
    Preporučam!

  45. #195

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb pri jezeru
    Postovi
    1,075

    Početno

    Annie, hvala na info. Jel bolje ici do gore uspinjacom ili pjesice? Gdje mozemo pristojno pojesti - neki gasthaus?

  46. #196
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam bila sad preko Uskrsa.

    Mima jel to odgovor meni?
    Sta mi preporucas nisam bila nekih 30 god tamo

  47. #197

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Citiraj pituljica prvotno napisa Vidi poruku
    Annie, hvala na info. Jel bolje ici do gore uspinjacom ili pjesice? Gdje mozemo pristojno pojesti - neki gasthaus?
    Mi smo išli pješke, s te strane nisam ni vidjela uspinjaču.
    Ovo je izvrstan Buschenschank, predivan pogled, igralište za djecu, unutra ima i soba za dojenje i posebna za previjanje (ali po potpisu sumnjam da ćeš ih trebat koristit).
    Hrana jako fina, sve sami proizvode, u Buschenschanku smiju prodavati samo ono što sami od svojih životinja, voća i povrća imaju. Proizvode i vino.
    Velike porcije i povoljne cijene za Austriju. Ne bi bilo loše rezervirat mjesto vani.
    http://www.buschenschank-bernhart.at/buschenschank.php

    Inače ima i turneja po tvornici sira i Gölles (proizvode vrhunski ocat, likere, rakijice i co).
    http://www.goelles.at/
    http://www.thecheeseartist.at/
    i naravno vulcano šunka:
    http://www.riegersburg.com/attraktio...kenmanufaktur/

    Bili smo i u izvrsnom restoranu, hrana je bila odlična i porcije su fakat velike, al ne mogu se sjetit kak se zove. Raspitat ću se pa ću ti javit

  48. #198

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    P.s.
    Buschenschank je nešto kao seosko domaćinstvo, ali na visokom nivou. Izvrsni deserti. Hrana je uglavnom "hladna", znači ništa toplo, sa žlicom, nego salate, domaći fini raženi i ini kruh, domaći namazi, razni, sirevi, šunka itd...

    Evo i restorana- Wippl's
    (isto imaju i svoje vino i preporučam da rezerviraš stol) :
    http://www.hofbergstubn.at/
    Posljednje uređivanje od annie84 : 06.04.2016. at 22:52

  49. #199

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    489

    Početno

    Citiraj tina55 prvotno napisa Vidi poruku
    mi toplo preporučamo Contessu, pravo mjesto iz bajke, pogotovo sad u adventsko vrijeme

    http://girotondo.com.hr/preporuke-iz...ku-u-contessi/
    Kak je izgledao vaš izlet,šta ste doživjeli itd,ajd malo opiši

  50. #200
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Podižem temu!
    Htjeli bi stariju curicu počastiti izletom za rođendan(9 godina).Igralište,životinje,šetalište,restoran ,bilo bi poželjno da su stolovi vani.Čitala sam o izletištu Dva potoka koje mi se čini idealno,ali je predaleko od Ogulina.U Fužinama smo bili prošle godine i bilo je super,ali bi ove godine nešto novo.Ima li tako nešto u okolici Karlovca,ili u Gorskom Kotaru.Je li neko bio u izletištu Novak?

Stranica 4 od 10 PrviPrvi ... 23456 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •