Pokazuje rezultate 1 do 12 od 12

Tema: zna da joj se piski/kaki ali nece da kaze

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    61

    Početno zna da joj se piski/kaki ali nece da kaze

    bez pelena smo vec vise od mjesec dana i ide nam poprilicno dobro dok god ja nju stavljam na wc kad mislim da bi trebala piskit ili kakit. vecinom su nam dani suhi, ali joj piskenje ponekad pobjegne, ne zato sto ne zna trpit, nego jednostavno ne zna kazati da joj treba. sad bi je htjela nauciti da kaze kad joj treba na wc, ali nam ne ide. pokusavam vec neko vrijeme s pitanjima jel joj se piski/kaki, ali vecinom kaze da nece. samo par puta sam dobila potvrdan odgovor kad je piskenje u pitanju, kad joj se kaki to vidim i odgovori mi vecinom pozitivno.
    inace, ima godinu ipo i ne prica bas puno.
    imate li kakvih savjeta, kako da je naucim da trazi na wc?

  2. #2
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    koje rijeci upotrebljavate za piskenje, kakanje?
    nama je revolucionarno bilo kad smo skuzili da mu je tesko reci pipi, kaka. kad smo uveli 'pi' i 'ka', odmah ih je poceo upotrebljavati. i danas s 4 godine kaze pi i ka

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    61

    Početno

    ostala sam bez neta, pa se nisam mogla javiti.
    radi se o tome da ona zna kad joj treba, kad ne treba. cak ponekad sama trazi (samo kad je vani).
    ali kad je kuci, cini mi se da se namjerno piski u gace, kao da joj je to baza. kad je pitam jel joj treba, vecinom je odgovor ne. ponekad je i stavim na wc, nece da napravi nista i onda se popiski u gace. sta da radim?

  4. #4
    Tincha avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    blizu al opet dovoljno daleko od metropole
    Postovi
    317

    Početno

    Čini mi se da ništa ne možeš, samo čekati da prođe ta faza. I moj je isto takav. Na svako pitanje jel treba pišati/kakati odgovor je uvijek neeeee. I to tak lijepo i umiljato sročeno neeee. I onda za 5min u gaće. Sad ga stavljam točno po satu i to bez obzira na ne (od sveg srca bih htjela da shvati što znači ne, time što bih ga poslušala, ali to jednostavno nije funkcioniralo...) i ide nam skoro super.

  5. #5
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    S mojom je često i danas tako.
    Super je prihvatila polubespelenašenje od 8 mjeseci do neka 22 kad smo konačno povadili sve krpice iz gaća. Nikad nije tutu odbijala, i od prve je shvatila čemu to služi, ali kao da joj je to gubitak vremena. I danas je vidim kako skakuće pa je pitam, a ona stišće i kao da premišlja može li još izdržati Sad joj zbilja rijetko pobjegne, ali vidim da to odgađa do zadnjeg časa.

    Kad je bila manja, stavljala sam je više prema satu, bez zapitkivanja, i ako se ne bi odmah popiškila, izvukla bih neke kocke koje bi slagali i rušili dok je sjedila na tuti, ili sam izvodila nekakve igrokaze. Većinom je bilo dovoljno da se malo opusti i zaboravi gdje je pa bi krenulo.
    Bila je faza kad je bilo dovoljno postaviti tutu pred ogledalo ujutro, i tu bi posjedila koju minutu dok ja obavljam jutarnje rituale u kupaonici, popiškila bi se i pokakila za cijeli dan.
    Ukratko, ne tebaš je pitati nego za sad stavljaj po satu i malo odvlači pažnju.

  6. #6
    katepe avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    206

    Početno

    to i nije tako lose, jer znaci da pocinje shvacati koncept, samo da istrazuje granice. istu smo situaciju imali.
    Citiraj Leptirko prvotno napisa Vidi poruku
    ali kad je kuci, cini mi se da se namjerno piski u gace, kao da joj je to baza. kad je pitam jel joj treba, vecinom je odgovor ne. ponekad je i stavim na wc, nece da napravi nista i onda se popiski u gace. sta da radim?

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    61

    Početno

    i nakon godinu dana kod nas je situacija ista.
    ona kaze da joj se piski onda kad joj vec krene u gace. ne znam sta da radim, vise sam luda.

  8. #8
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno

    Mislim da je sve stvar famoznog "klika" u glavi. N. je skroz skinula pelene sa 22 mj. Dva mjeseca nije znala tražiti sama. Jedan put kad je zatražila, od tada je tražila svaki put. D. je skinuo pelenu sa 2.5 g, i njemu je za "klik" trebalo puno kraće cca tjedan dana.
    Posljednje uređivanje od emira : 29.08.2011. at 22:22

  9. #9
    bebeto avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    na otoku kristalnih zvijezda
    Postovi
    906

    Početno

    Nije bas ista tema ali moja Viki isto rijetko trazi da ju se stavi na wc, trpi do granica kad joj vec malo pobjegne i tek se onda posteno ispiski. Isto ili jos gore je sa kakicom. Neki dan smo putovali sa trajektom i stavila sam joj pelenu da je ne vodim po sporkom wc-u, kad joj je doslo za piskit nije htjela u pelenu vec je trpila dok nismo dosli doma. Moze li joj skodit zdravlju sto toliko trpi ???

  10. #10
    enchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    renesansna zvijezda
    Postovi
    1,433

    Početno

    Moja neko vrijeme nije htjela piškiti nigdje osim doma (te buka, te nepoznato, te hladno, te vjetar, te trava...o muko). Ukratko - prošlo je kroz koji mjesec, bez posljedica po zdravlje!

    A što se tiče prvog posta - ja sam mojoj H. kada je skinula pelenu rekla, doslovno, kako me treba tražiti da joj se piški/kaka - "mama, piški/kaka mi se", i par puta smo to ponavaljale/govorile "na suho", čisto da joj sjedne ta rečenica. Ok, ona je tada već lijepo pričala, ali ako dijete ne govori - možda da pokušaš s nekim znakom!?
    Posljednje uređivanje od enchi : 06.09.2011. at 10:36

  11. #11
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj enchi prvotno napisa Vidi poruku
    Moja neko vrijeme nije htjela piškiti nigdje osim doma (te buka, te nepoznato, te hladno, te vjetar, te trava...o muko). Ukratko - prošlo je kroz koji mjesec, bez posljedica po zdravlje!

    A što se tiče prvog posta - ja sam mojoj H. kada je skinula pelenu rekla, doslovno, kako me treba tražiti da joj se piški/kaka - "mama, piški/kaka mi se", i par puta smo to ponavaljale/govorile "na suho", čisto da joj sjedne ta rečenica. Ok, ona je tada već lijepo pričala, ali ako dijete ne govori - možda da pokušaš s nekim znakom!?
    Nama je ovo bilo presudno, ja sam isto svojem govorila kad ti se piša reci, a ovaj ništa.
    Onda sam nakon par dana skužila da mu nisam rekla što da kaže.
    Onda smo ponavljali, kad ti se piša, viči: maaaaaama, piša mi se. Malo smo okrenuli na šalu i dijete odmah shvatilo.

  12. #12
    enchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    renesansna zvijezda
    Postovi
    1,433

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    Nama je ovo bilo presudno, ja sam isto svojem govorila kad ti se piša reci, a ovaj ništa.
    Onda sam nakon par dana skužila da mu nisam rekla što da kaže.
    Onda smo ponavljali, kad ti se piša, viči: maaaaaama, piša mi se. Malo smo okrenuli na šalu i dijete odmah shvatilo.
    Ma da, mi zapravo pretpostavljamo da oni znaju što bi trebali reći! I u nekim drugim situacijama sam slično primjenjivala od tada, pomagalo je!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •