Pokazuje rezultate 1 do 31 od 31

Tema: Radni stol za prvašića

  1. #1
    zumbulmama avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zg, Kvatrić
    Postovi
    839

    Početno Radni stol za prvašića

    Trebat ćemo radni stol za našeg prvašića. Gdje da tražim? Kakav? Jel postoje podesivi po veličini? Bi li bilo bolje kupiti, dati raditi po mjeri ili sastaviti dasku s podesivim nogama a ispod ugurati ladičar?
    Kakva su vaša iskustva?

  2. #2
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    moje iskustvo je takvo da J kreće u treći razred i da niti jednu jedinu zadaću nije napisao u svojoj sobi, na svom stolu.
    sve na kuhinjskom stolu.

  3. #3
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Hm, možda da ja onda poslušam Leu - kad joj pričam da ćemo joj slijedeće godine kupiti stol, ona kaže: Ali ja imam stol! (misli na onaj na kojemu jedemo)

    Vidjela sam reklamu za Flexa stolove - predivni su, podesivi, ima jako puno raznih dijelova za kombiniranje, stvarno su krasni. Cijena mora da je prava sitnica.

  4. #4
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    mi imamo flexin
    onaj što mu se podiže radne ploha (kao da će joj to trebati)
    i podesive su nogice tako da može biti od predškolca do studenta :ulažem u budućnost:
    super je stvar što ima debelu plastičnu zaštitu za stol koja se pere (mada je moja uspjela zasrati drvo uz rub plastike)
    mana je što nema ladice, tako da sad moramo kupiti ladičar za olovke i druge sitnice

  5. #5
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    moje iskustvo je takvo da J kreće u treći razred i da niti jednu jedinu zadaću nije napisao u svojoj sobi, na svom stolu.
    sve na kuhinjskom stolu.
    Isto ovako. Samo što moja kreće u drugi razred.

  6. #6
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    moje iskustvo je takvo da J kreće u treći razred i da niti jednu jedinu zadaću nije napisao u svojoj sobi, na svom stolu.
    sve na kuhinjskom stolu.
    I mi ovako.

  7. #7
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Naša sada kreće u prvi razred, tata joj je napravio stol, i to kutni, zaobljeni, lijepo izgleda, ima puno prostora za rad. Do sada je bio niži, sada joj je povisio na standardnu visinu.
    Iznad stola joj je na zid stavio police za knjige. Mogli bi staviti i ladičar ispod stola, ali nije potrebno, jer smo joj ispraznili četiri ladice u ormaru koji joj je tik do stola.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    I mi smo počeli razmišljati o nabavci dječjeg radnog stola, iako nemamo u stanu dječju sobu. Ali mislila sam mu napraviti radni kutak u blagovaoni, tamo gdje su zasad igračke. Prostor koji imamo je malen, ali dobro osvijetljen, po mojoj procjeni, stao bi manji stol duljine cca 100 cm i širine cca 50 cm (može i malo veće, ali ne puno).
    Poželjno bi bilo da nađemo stol s ladicama, a ne kompjutorski (budući da do daljnjeg nemamo namjeru uvoditi još jedan kompjutor u kuću neka koristi ovaj zajednički kao i dosad).

    Ima li nešto na što posebno treba obratiti pažnju? Gdje uopće tražiti i kakav je izbor? Isplati li se dati raditi stol po mjeri, ako ne nađemo ništa odgovarajuće)?

    (iako, cvijeta kaže da njezin školarac sve zadaće piše na kuhinjskom stolu - moj predškolarac sve "pisaće" i crtaće poslove obavlja nasred poda u dnevnoj sobi, tako da ga tek trebamo početi navikavati da uopće sjedne za stol )

  9. #9
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Mi smo prije par godina to elegantno riješili - budući da isto nismo znali kako će djeca reagirati na stolove, a bili su navikli na rad na kuhinjskom stolu, nabavili smo najjeftinije - u Lesnini na Slavonskoj aveniji kupili 2 stola, svaki je koštao cca 250 kn (imaju oni akcije pred kraj ljeta baš za takve stvari).

    Daklem, the stol je od iverice, 1000x500 mm, mislim da je visine 750. Ima jednu ladicu i iznad nje jednu policu, s desne strane. Nije puno, ali taman dosta za olovke i priručne bilježnice.

    Stolove smo stavili jedan prema drugom, pod 90o u odnosu na prozor. Mogli smo tako jer je mlađi sin ljevak pa mu odgovara svjetlo s desne strane. Na oba stola su male svjetiljke - ništ ekstra, neke podesive (savitljive) koje je moj brat negdje našao za ne prevelike noFce.

    Djeca su dobro prihvatila radni prostor, jedino su i dan danas skloni napraviti krš i nered. U to ime, super je što stolovi nisu veći, jer bi u tom slučaju količina krame bila još veća. Uz stolove smo kasnije nabavili 2 ormarića za knjige i drugo (nema svaki svoj, nego svaki svoje ladice, jer u jednom stoje zajedničke knjige, a u drugom svaki ima svoj dio za svoje školske knjige). Kad im postanu premali, uzet ćemo broj veće. NIkad nam nije padalo na pamet u njihovu sobu stavljati računala (zajedničko računalo je u boravku) ali dobili su rabljene laptope koji su stariji od njih i to povremeno koriste za tim svojim stolovima. Internet - nema šanse, samo uz nadzor. Trudim se držati količinu elektronike u njihovoj sobi na razumnoj razini, ali to nije jednostavno. Nema televizora ni fiksnog računala, laptop se smije koristiti samo vikendom, ali uselili su se mp3, mp4, digitalni fotoaparat i slično - ipak su to djeca 21. stoljeća. Ipak trudim se utuviti im u glavu da se zadaće pišu za stolom.

    Ponekad si dečki smetaju ako istovremeno moraju nešto napraviti, pa jedan ode u kuhinju (obično je to onaj kojem treba pomoć oko zadaće), a drugi ostane za stolom. Nije bilo nekih problema oko privikavanja na sjedenje - dobro su to prihvatili, ali čitanje u sjedećem položaju nisu nikad savladali (kao ni ja). Legnu na krevet i čitaju. Možda bi bilo drugačije da ne gledaju mene godinama kako čitam ležeći potrbuške, pa misle da se to tako radi...
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 02.10.2010. at 23:00

  10. #10
    Mellyca avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Pula/ Linz
    Postovi
    697

    Početno

    Nemam skolarca, ali sam u Ikei vidjela super rjesenje za radni stol:

    nogare za stol podesive visine http://www.ikea.com/at/de/catalog/products/60105301
    i ploca za stol po zelji
    http://www.ikea.com/at/de/catalog/ca...kspaces/11844/

    a mozes umjesto nogara na jednu stranu postaviti ladicar
    http://www.ikea.com/at/de/catalog/products/10192824

    i ovaj mi je isto fora
    http://www.ikea.com/at/de/catalog/products/S19861339

  11. #11

    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zenica
    Postovi
    32

    Početno

    Neka vam cijena ne bude referenca - jer su razlike neznatne u odnosu na ono sto dobar sto nudi djetetu.

    Najvaznija je visina, a zatim da ima dovoljno prostora - i da mu se svidja sto!

    Takodjer, obratite paznju na izbor stolice.. ja mislim da je najbolje da bude drvena stolica, sa cvrstim (tvrdim) sjedalom.. a ne neka udobna 'gospodska' - jer to nije za ucenje

  12. #12

    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zenica
    Postovi
    32

    Početno

    Neka vam cijena ne bude referenca - jer su razlike neznatne u odnosu na ono sto dobar sto nudi djetetu.

    Najvaznija je visina, a zatim da ima dovoljno prostora - i da mu se svidja sto!

    Takodjer, obratite paznju na izbor stolice.. ja mislim da je najbolje da bude drvena stolica, sa cvrstim (tvrdim) sjedalom.. a ne neka udobna 'gospodska' - jer to nije za ucenje

  13. #13

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    1,076

    Početno

    a ako ipak kupujemo stol za školarca (mogu se kladiti da neće ništa raditi u svojoj sobi sama barem do 3. raz)
    kojih bi dimenzija on trebao biti.
    Inače imamo namještaj iz Flexa programa i super mi je onaj njihov podesiv stol samo što je širine
    122 cm. To mi se nekako čini previše. Ima i jedan manji koji je 80 cm, ali njega zovu kompjuterski pa neznam
    jeli taj dovoljan da bude radni stol.
    Ne moram uzeti Flexin naravno, ali sam fan njihovog bijelog programa...

  14. #14
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Moj niti nema svoj stol... a ove "2" zadace što je napisao u ove 2 godine, čist je ok bio drugi stol

    Iskreno, i da ima, ne vidim ga kak sjedi u svojoj sobi i piše, vjerojatno bi i tada pisao u dnevnoj kak i sad radi. No moj je u boravku pa stvarno nema zadaća, svake prijestupne.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    1,076

    Početno

    E da, pošto će mi i mlađe dijete krenuti u školu 2 god nakon 1. zanima me
    što mislite da li da onda rađe uzmemo dva stola širine 80cm, pa da svaka ima svoj
    uži stol. Nekako mi je besmisleno kupovati 2 stola širine 122 cm, a opet je dobro
    da bijete
    ima baš svoj radni stol

  16. #16
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Imamo Flexin i jako smo zadovoljni.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    1,076

    Početno

    Zdenka2, koji Fleksin imate i da li ima svaki školarac svoj stol?

  18. #18
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Hop

    Koji stol bi sad bio za preporuku?
    I, jos vaznije, koji stolac?

  19. #19
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    kuhinjski stol

  20. #20
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    S njega ih pokusavam izbaciti.
    I nju, i muža.
    Posljednje uređivanje od Mojca : 29.04.2018. at 12:05

  21. #21
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Moje u zajedničkoj sobi imaju svaka svoj stol (ploče integrirane u Hespovu Funky sobu). Starija na njemu samo piše zadaće (uči na gornjem krevetu), mlađoj stol služi ko skladište kreative, mislim da na njemu nikad ništa nije napisala, uvijek radi za blagov.stolom. I starija, ako je sama doma, piše za blagovaoničkim. Tako da je to tjeranje iz dnevnog boravka skroz neuspješno.
    Inače, mislim da su IKEA s nogicom i ladičarem skroz OK.

  22. #22
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    https://m.ikea.com/hr/hr/catalog/sys...11/?chapterId=
    Kallax je praktičan zbog bočnih polica, a i Linnmon ima puno kombinacija s ladičarem.

  23. #23
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Stolci su im nebitni jer obje sjede na petama (kleknu na stolac i sjednu na pete). Užas! To osobito katastrofično izgleda kod starije s blankavlašić-duljinom nogu.
    Rekla bih da treba izbjeći kotačiće.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Moja ima veliku sobu pa smo u Ikei iskombinirali radnu ploču ( s jedne strane je zaobljena) i noge na podizanje. Ladičar na kotačiće je MM napravio sam jer nismo našli odgovarajući. Stolicu je imala onu dječju radnu stolicu Jule isto iz Ikee. Kako je bila sitna godinama ju je koristila. Sad ima isto iz Ikee Orfjall.

  25. #25
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Definitivno Ikea i to odjel radnih stolova.uzeli s ladičarem ispod ploče , a sa strane onaj element na police.

    Stolica isto njihova ona bijela s okruglim rupicama (al guščim rupicama udobnija je), na podizanje, na kotače.pokazali se odlični ništa ne grebu ni ne stružu i bez zvuka su #ne podnosim škripanje#

    Najbolje uzmi odmah stol standardnih dimenzija i rješila si to za cijelo školovanje ili veći dio istoga.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 29.04.2018. at 17:12

  26. #26
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Moja je jesenas kad je krenula u treci dobila radni stol i to nismo u Ikei uzeli jer nisu nesto bas vau nego neki iz "prigodne" ponude u Kauflandu (ima podizanje radne plohe po visini i podizanje radne plohe u koso za npr crtanje). Nakon prvog oduševljenja piše valjda svake prijestupne na njemu ostalo i dalje na blagavaonskom stolu...

  27. #27
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Dakle Mojca, bolje da više ništa ne pitaš .

    Zaboravi sve planove... te se torba malo nosi, malo ostaje u boravku... te kotačići ne idu po snijegu, te svi uče za kuhinjskim stolom, te nitko ne sjedi za stolicom .

    Moj piše zadaću i uči za svojim stolom, ali u mojem malom stanu to je doslovce 2 metra od kuhinje u kojoj ja stojim i on me cijelo vrijeme vidi. Da nije tako, mislim da bi isto pisao u blagovaonici.

    Zbog malo prostora mi nismo kupili stol, nego samo dasku koja je montirana u kutu sobe, na dva zida uz pomoć nosača, i ima jednu nogu.

  28. #28

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Moja je uvijek pisala zadaću u svojoj sobi tj. od kad više nije išla u boravak. Ionako nas nije mogla vidjeti dok piše jer smo bili na poslu u to vrijeme.

  29. #29
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Dakle Mojca, bolje da više ništa ne pitaš .

    Zaboravi sve planove... te se torba malo nosi, malo ostaje u boravku... te kotačići ne idu po snijegu, te svi uče za kuhinjskim stolom, te nitko ne sjedi za stolicom .

    Moj piše zadaću i uči za svojim stolom, ali u mojem malom stanu to je doslovce 2 metra od kuhinje u kojoj ja stojim i on me cijelo vrijeme vidi. Da nije tako, mislim da bi isto pisao u blagovaonici.

    Zbog malo prostora mi nismo kupili stol, nego samo dasku koja je montirana u kutu sobe, na dva zida uz pomoć nosača, i ima jednu nogu.

    Hahahah
    Hoces reci... ako škola ne ubije kontrol frika u meni, ništa neće.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    197

    Početno

    Mojca, obriši sandučić, čeka te poruka o domu

  31. #31
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Jesam.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •