Pokazuje rezultate 1 do 3 od 3

Tema: Ne podnosi povrće

  1. #1

    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    4

    Početno Ne podnosi povrće

    Moj mali miš ima 7 mjeseci. Sa 6 smo počeli uvoditi dohranu i voće papa ko lud. Ali povrće ne podnosi. Proguta i onda ko da mu se buša pobuni i tjera ga na povraćanje, ponekad izgleda kao da će se udavit. Probala sam i kupovne kašice i kuhat mu domaće ali ništa ne pomaže. Ne pali fora ni da moje mlijeko stavim unutra.
    Nadam se da je to samo prolazna faza, odustala sam od povrća i sad mu dajem samo voće jer mi žao gledat da se muči i nadam se da će vremenom prihvatiti. Ima neko sličnih iskustava?

  2. #2
    kajsa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,244

    Početno

    Možeš mu probati davati i žitarice, npr. rižu.
    Koje povrće si nudila?

    Moja je odbijala svu dohranu, tek je sa 10mj počela jesti. Sad jede sve.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    4

    Početno

    Hmmm, ne znam šta sve nisam. Uglavnom sam birala ono povrće koje je primjereno za njegovu dob, mrkvica, krumpir, tikvica. Ali ne ide u njega nikako. Otvori on usta, čak se i ne mršti dok ne proguta, prije kao naveliko žvače iako još nema niti jedan zub. Čim proguta buša to vraća natrag, da proguta par žlica valjda bi sve povratio.

    Sve si mislim da mu je još možda rano, ali velim, voće jede bez problema. Smućkala sam malo keksolina tek tolko da vidim reakciju i tu nema problema. Čak sam mu dala i žlićicu voćnog sira od starijeg sina isto reakcije radi i veselo je mljackao. Sve mi se čini da se frajeru sviđaju te slatkaste stvari a opet neće jesti mrkvu koja je isto slatka.

    Nije stvar u tome da neće otvorit usta nego mu se jednostavno trbuh buni protiv bilo koje vrste povrća.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •